Obrzęku płuc

Powikłania zawału serca

.. ...objawia się rozwinięciem obrzęku płuc i powstaniem szmeru nad sercem. Leczenie polega na wymianie zastawki. Zaburzenia rytmu serca stanowią zróżnicowaną grupę powikłań. Do najczęstszych należą migotanie komór, migotanie przedsionków, bloki przedsionkowo - komorowe. Udar mózgu występuje u..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...wstrząs kardiogenny ), obrzęk płuc, podejrzenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. Wprowadzenie cewnika Swana - Ganza do jam serca odbywa się z dostępu żylnego ( obwodowy albo centralny ). Cewnik prowadzony jest do prawego przedsionka. Następnie pompowany jest balon aby ustabilizować..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...przyczynami pozasercowymi: obrzęki obwodowe, zależne od obecności żylaków kończyn dolnych, zaburzeń krążenia limfatycznego, hipoalbuminemii, długiego przebywania w pozycji siedzącej; rzężenia w dolnej części pól płucnych, wynikające często z niedodmy, stanów zapalnych, zmian..

Frakcja wyrzutowa

.. ...krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne...

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP ): Diuver, Trifas. Inne leki z grupy diuretyków pętlowych: furosemid...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...niewydolności serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego. Leczenie nadciśnienia płucnego jest uzależnione od fazy choroby. Chorzy muszą unikać wysiłków..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...pojawia się znaczny obrzęk ( zwykle dotyczy to podudzi ), ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety, zdarza się, że choroba rozwija się skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła pęcherzyków. Sztandarowym przykładem tego procesu jest zapalenie płuc...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się na tle nadciśnienia wtórnego do patologii naczyń..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...i chudnie. Stawy są obrzęknięte, początkowo choroba dotyczy zwykle drobnych stawów rąk. RZS jak wszystkie choroby z grupy kolagenoz dotyczy całego organizmu. Poza zmianami w stawach, u chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów może dojść do zajęcia miedzy innymi nerek ( skrobiawica ),..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...konsekwencja rozwijającego się obrzęku błony śluzowej oskrzeli i nadprodukcji śluzu. Przyczyny POChP. Przyczyna POChP jest złożona, związana z predyspozycją genetyczną, być może także z infekcjami wirusowymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że podstawowym czynnikiem ryzyka wystąpienia..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego. Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom sercowych troponin...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...Nie chciałam czekać na obrzęk płuc i inne * przyjemności * . Z doświadczenia wiem że stres strasznie pogarsza sytuację, dlatego nie ma co bagatelizować tego magnezu w końcu tego nie można przedawkować. A taki umiarkowany wysiłek fizyczny nie zaszkodzi ja i urodzilam dziecko siłami..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...komory i niewielkim obrzęku płuc, rokowania 50/50 i nikt nie chce nic więcej powiedzieć widziałem tylko pompę infuzujną z heparyną ( na początku dawka 1,5 - 2cm3/h teraz 0,9cm3/h ),+stała tlenoterapia ( dziś już też zmniejszono dawkę ), w 1dobie poziom glukozy był bardzo wysoki 370 do..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne..

Samopoczucie po ablacji

.. ...częstoskurczu,że skończył się obrzękiem płuc. Na szczęście pogotowie pojawiło się szybko i w ciągu kilkunastu minut byłam w szpitalu.W trakcie pobytu na Intensywnej Terapii kardiolog zdecydował,że ablacja jest niezbędna i w końcu zdiagnozowano co to za rodzaj częstoskurczu.Nic nie..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tym zapaleniu płuc ma obrzęknięte i przekrwione płuca.mój tata został skierowany na operację bypassów podczas której dostał zawału i niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację?

.. ...ostatnio doprowadziły do obrzęku płuc i mama z ulicy została zabrana prosto do szpitala. proszę o pomoc i rady - na ten temat - np. gdzie taką operację można wykonać - chodzi mi o najlepszą kardiochirurgię, ( w tej chwili jesteśmy związani ze szpitalem w Zamościu im. Jana Pawła II ), jak..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...z powodu strasznych obrzęków nóg,przy tym bardzo spadł na wadze i był słaby.Rodzinny wysłał go na oddział płucny,i dopiero tam odkryto chorobę serca i przewieziono go do innego szpitala na kardiologię.Chciałabym dodać ,że z obrzękami walczył od 3 lat, niestety tylko pod kontrolą lek...

Koronografia w wieku 73 lat

.. ...rozrusznika dostała obrzęku płuc. Jej serce jest niewydolne. W październiku miała robioną koronografię, ale jednak lekarze nie zdołali jej założyć stentów. Było duże ryzyko. Miała mieć bajpasy, ale również lekarze orzekli, że nie kwalifikuje się do wykonania tej operacji. Teraz po..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory..

Rozległy zawał serca

.. ...czy ona swoją mamę z obrzękiem płuc zostawiłaby na swoim marnym oddziale wewnętrznym pod jedną marną kroplóweczką????ech, sorry, ale jestem rozżalona. Usłyszalam że się nie znam i jestem arogancka, a ja jej kazałam doktorksą dumę schować do kieszenie, bo własnie straciłam najukochańszą..

By passy i woda w płucach

.. ...obu stronach oraz duże obrzęki w okolicach kostek i stóp, ale cały czas biorę leki odwadniające. Gdy było 4 miesiące po operacji przechodziłam zapalenie górnych dróg oddechowych, ale byłam intensywnie leczona dużą dawką antybiotyku. Po leczeniu miałam zrobione prześwietlenie klatki..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...krążeniowo i i zaczynał się obrzęk płuc.Miala problemy z oddychaniem i była karmiona sondą. Potem stan się poprawil i sondę jej wyjęli i zaczęła probować sama jeść. Owszem była cały czas cewnikowana,ponieważ nie wstawala do toalety...No i pampresy cały czas..Tak więc to wygląda. Natalko..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...płucach, zagrażający obrzęk płuc, sylwetka serca w tym lewa komora serca powiększona. Niewydolność serca. Oczywiście dalsze leczenie będzie prowadzone, ale ja się strasznię martwię i nie wiem co tak na prawdę można oznaczać taka diagnoza. Przegooglałam oczywiście internet żeby złapać..

Reanimacja po zawale mięśnia sercowego

.. ...przeszedł silny zawał obrzęk płuc oraz był reanimowany nadal jest nieprzytomny. w sobotę także rozmawiałem z lekarzem który poinformował mnie że zostało odłączony od respiratora , sam oddycha ale nie reaguje na żadne bodźce ma minimalny ruch źrenic oraz że wydala za mało moczu co do..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...miałam ciężki kardiogenny obrzęk płuc.Rano byłam normalnie w pracy - czułam się bardzo dobrze, a wieczorem zabrała mnie ERKA - tydzień leżałam na IOMIE/jak się później okazało miałam jeszcze * tylko * trzy godziny.../,ale widzisz jestem!Bywa różnie,czasami nawet jedzenie mnie..

Mexicord a skurcze dodatkowe komorowe serca

.. ...długiego może dojść do obrzęku płuc boje się trochę, czasami myślę co dalej będzie mam 38 lat a co będę robił za 5 lat jak w ciągu 2 lat skurcze się bardziej nasiliły, w domu mnie mają już dość, na ten temat ze mną nie gadają, praktycznie jestem sam z tymi skurczami. a ile masz tych..