Odcinek piersiowy

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...obniżenie ( lub uniesienie ) odcinka ST, spłaszczenie i/lub odwrócenie załamka T, obniżona amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy, zespół mięśni pochyłych ( thoracic outlet syndrome ); Nadbrzusze: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, ból w chorobach przełyku, ból żołądkowy/dwunastniczy, ból trzustkowy, ból..

Aorta

Aorta

.. ...głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...ocenić stan piersiowego odcinka kręgosłupa, żeber oraz obojczyków. RTG klatki piersiowej jest często niezastąpionym badaniem diagnostycznym układu oddechowego. Pozwala ocenić upowietrzenienie płuc, różnicuje odmę, niedodmę, płyn w opłucnej, pozwala także wykryć zmiany w miąższu płuc oraz..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...obserwujemy uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej kardiomiopatii, nieprawidłowość w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...promieniuje od kręgosłupa w odcinku piersiowym, przez cały bok aż po mostek. Czasem wystarczy, że mój ukochany zrobi mi masaż. Kiedy tylko dotknie moich pleców, nie mogę się nadziwić, że w przeciągu dosłownie chwili byłam w stanie tak spiąć mięśnie. Czuję, jak takie spięte kulki ( jak z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...okropny ból kręgosłupa na odcinku piersiowym ,czasami ból jest nie do wytrzymania i obejmuje całą klatkę piersiową ,tak że nie mogę głęboko oddychać .Zrobiłam prześwietlenie kręgosłupa i okazało się że mam zwyrodnienie, chodziłam na zabiegi ,masaże, miałam nawet nastawiane kręgi i wciąż..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 653

.. ...piersiowej i kręgosłupa w odcinku piersiowym. To czekanie dobija mnie... jutro już prawie wszystko będę wiedział ( ponieważ mam jeszcze badanie krwi, a wyniki będą dopiero w poniedziałek ), z jednej strony cieszę się, że w końcu będę wiedział co mi jest, a z drugiej strony boję się, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 807

.. ...torbiele w rdzeniu na odcinku piersiowym i masowac nie wolno bo istnieje ryzyko przsuniecia lub pekniecia takiej torbieli i moge zostac kaleką dostałam teraz zabiegi ale chdromasaze w ciepłej wannie i gimnastyke pod scisłakontrolą rechabilitanta ale kedy ja sie gdzie dostane jak kolejki..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...gdy przebiegnę mały odcinek drogi, to potem przez dłuższy czas muszę odpoczywać by jakoś unormować oddech, często też boli w klatce piersiowej ). Dlatego również i mnie nurtuje to pytanie który poród w przyszłości będzie odpowiedniejszy czy drogą naturalną czy przez cesarkę? Obecnie mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...jeszcze ból pleców na odcinku klatki piersiowej obejmujący również klatkę piersiową .Robiłam RTG kręgosłupa i okazało się ,że mam zwyrodnienie kręgów szyjnych i piersiowych przeszłam różne zabiegi masaże ale poprawy nie odczułam . Moim zdaniem to właśnie nerwy i stres powodują napięcie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...znieksztalcenie kregoslupa w odcinku piersiowym. czy moje dolegliwosci moga byc tym spowodowane?lekarz mowil ze to moze byc przyczyna,ale wsumie co ma ogromny puls( nawet 150 ) do kregoslupa? kardiolog to zbagatelizowal powiedzial ze w takim mlodym wieku powazne zeczy z sercem sie nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...straszne bóle pleców na odcinku piersiowym, okropnie szybkie bicie serca. Boli mnie przy każdym oddechu i ruchu. Oczywiście 3 - krotne EKG, test na uszkodzenie serca oraz 2 - krotne w odtępie pięciu miesięcy prześwietlenie niczego nie wykazały więc znowu padło na nerwicę. Dostałam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 162

.. ...lewej stronie dolnego odcinka mostka. jest on kujacy, nie przeszkadza zanadto i nie wiążą sie z nim zadne inne objawy. wczesniej nie mialem problemow zdrowotnych. niekiedy tylko kuło mnie serce z lewej strony klatki piersiowej. dlatego moj post zamieszczam tutaj... Niewiem o co chodzi i..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...szyji, kręgosłupa na odcinku piersiowym. Do tego mam duszności, trudno mi złapać oddech, dziwne uczucie w gardle, jestem osłabiona i roztrzesiona. Biegam po lekarzach, jesienią 2005 byłam tydzień w szpitalu miałam robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie...

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...mam problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa.zrobiłem rezonans na własny koszt bo na ten z NFZ bym się nie doczekał,a poza tym z bólu nie mogłem juz normalnie funkcjonować.Kregosłup szyjny jest tak delikatny że nie wyobrażacie sobie w jakie miejsca może promieniowac ból.od bólu glowy,przez..

Arytmia zatokowa

.. ...Niespecyficzne zmiany odcinka ST.T nad ścianą dolną. Dodam ze miałam robionego holtera i echo i podobno nic tam nie ma złego. A ja cały czas się źle czuję: boli mnie klatka piersiowa, mam uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia i pleców na odcinku piersiowym. Niestety nie mgę się..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...kręgosłupowi i zlecił rentgen odcinka szyjnego i piersiowego, bo podejrzewa że te bóle głowy mogą być przyczyną zwyrodnienia kręgosłupa. niestety kręgosłup boli mnie jeszcze bardziej niż głowa więc już wogóle sobie nie radze...jestem zaniepokojona, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...ból wzdłuż piersiowego odcinka kręgosłupa i ból po bokach w okolicach żeber. Mam 26 lat. witam mialem ten sam problem bylem swiecie przekonany ze to od serca i lekarze w przychodni zaczeli mnie leczyc na nerwice serca ale po roku bole nie ustepowaly a wogule to mialem robione ekg, usg..

Odczyt z EKG a leki

.. ...nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...elastyczność i się pokrzywił odcinek piersiowy ( praca siedząca, siłownia )...lekko ale ucisk miałam na nerwy obwodowe akurat na wysokości serca...i tylko z lewej strony!!! A czy teraz już nie masz ucisku iza? Cos CI pomoglo ? Łukasz radze zrobic badanie holtera ( popros lekarza ), moze..

Jaki to rodzaj zawału serca?

.. ...odpowiedz prosze kardiologow. Czy w EKG jest uniesienie odcinka ST przemawiajace za zawalem? Jesli bol nie jest zwiazany z wysilkiem i nie ma zmiennosci w EKG sugerowalabym zdjecie kregoslupa piersiowego...

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...stopnie skrzywienia w odcinku piersiowym i 35 stopni w odcinku lędźwiowym. Na szczęście nie mam takich problemów jak wy.. tzn z sercem. Ćwiczę metodą wg. Dobosiewicz od pół roku.. i cofnęło mi się skrzywienie... W piersiowym o 3 stopnie i w odcinku lędźwiowym 7 stopni. Bardzo dużo osób..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...być moja skolioza i odcinek szyjny kręgosłupa może uciska na nerwy i stad może promieniuje do klatki i przełyku, ale oprócz tego w czasie przełykania śliny słysze odgłos jakby wracania powietrza z powrotem do przełyku i odbijanie jakby tego powietrza, a zaznacze, że gastroskopia nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...szyji, kręgosłupa na odcinku piersiowym. Do tego mam duszności, trudno mi złapać oddech, dziwne uczucie w gardle, jestem osłabiona i roztrzesiona. Biegam po lekarzach, jesienią 2005 byłam tydzień w szpitalu miałam robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...– Zaburzenie w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa, mogą wpływać na pracę serca. Przez ucisk określonych miejsc na szyi, szczególnie w rozwidleniu dużej tętnicy szyjnej, można spowodować zaburzenia pracy serca – do dodatkowych skurczów włącznie. Przy objawach..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 228

.. ...dodam że mam uszkodzony odcinek piersiowy kregosłupa 6 kreg i mam takie coś że zawsze mierze ciśnienie z 20 razy dziennie wraz z pulsem prosze pomóżcie mi z tym czekam na wasze odpowiedz pozdrawiam dodam że biore magnum b6 ćwicze od 12 lat karate i 11 - 12 kwietnia mam mistzrostwa Polski..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...taka operacja niesie za sobą jakieś konsekwencje?? Prosze pomóżcie mi... Pozdrawiam. Witam od jakiegoś czasu mam bóle górnego odcinka kręgosłupa i klatki piersiowej - czym objawia się tętniak aorty ??..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...okazało się zwyrodnienie odcinka piersiowego - dokładnie zniesiona kyfoza piersiowa - delikatnie - a duszność była nie do zniesienia szczególnie przed miesiączką. cały czas ziewałam i nie mogłam w nocy spać.Bałam sie że sie w nocy udusze. Oddech kończył w połowie straszna schiza. Pomogły..

Rotacja serca wzdłuż osi długiej w lewo

.. ...odcinku piersiowym widoczne tylko w badaniu radiologicznym oraz ortopedycznym dla laika jestem prosta jak struna jest to wynikiem wykonywanych ćwiczeń przez lat w wieku od 10 do 20 lat teraz mam 46 lat..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...dyskopatię kręgosłupa w odcinku płucnym a konkretnie chodzi o kręgi Th1 do Th3.( unerwienie kręgosłupa )Więcej tu;http://www.masaz.ciechocinek.pl/kre.htm Mi rownież ból klatki piersiowej po lewej stronie. Gdy biore głebszy wdech zaczyna kluc i przechodizc z tylu na plecy;/straszne..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...radiologiczne górnego odcinka przewodu pokarmowego, gastrofiberoskopia oraz zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Z jednej strony dobrze, że ktoś chodził juz z tym do lekarza, bo mi sie nie chce : * ) i pocieszaja mnie ludzie w podobnym wieku ( mam 28 lat ) ponieważ dziwilem sie ze w..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...czujesz?a skolioze ktorego odcinka masz i ile st skrzywienia,jak sobie z nim radzisz?a ztych wszystkich chorob na co bierzesz leki i jakie?Pozdrawiam. Witaj Aga! Zadziwiające jest duże podobieństwo między nami. Też mam krótszą lewą nogę o 1cm : ) serio!!!! Zapomniałam że cierpię na..

Napięcie mieśni w okolicach barkow, szyi i klatki piersiowej

.. ...od pleców ( piersiowy odcinek ), potem kark. Teraz cierpię z powodu bólu klatki piersiowej. Mięśnie piersiowe w okolicy barków cały czas bardzo napięte i bolą. Boli w zasadzie cała klatka, także między żebrami. Do tego chrupanie stawów mostka i pleców. Dziesiątki badań i żadnych..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym, jednak neurolog stwierdził, że moje objawy nie mogą raczej być tym spowodowane.Teraz mija już 1,5 miesiąca od tego pierwszego ataku a ja już zdążyłem być drugi raz na pogotowiu z podobnymi objawami. Oczywiście znowu wszystkie badania były w..

Silne kłucie i bóle pod prawą łopatką

.. ...stronie, czekam na bóle w odcinku szyjnym ;] Pozdrawiam : ) Witam. Mam podobne bóle do Waszych. Od 2 miesięcy. Zaczeło się od bólu w klatce piersiowej po lewej stronie jakby serce. Następnie bolało w łopatce , po lewej i prwawej stronie mostka, całe plecy i teraz również po prawej..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~ 2,0cm dzieli sie na tetnice biodrowe..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...kręgosłupa,ja mam lewostronne w odcinku piersiowym.Ostatnimi czasy bardzo bolał mnie kark ,poszłam zrobiłam prześwietlenie i okazało się,że mam skrzywienie również w części szyjnej.Narazie poszłam zrobić to prześwietlenie,nie wybrałam się jednak jeszcze do ortopedy,który również..

Kłucie w klatce piersiowej

.. ...zwyrodnieniem kręgosłypa w odcinku piersiowym i przy każdym ruchu lub oddechu możemy odczuwać różne bóle.Od kręgosłupa odchodzą nerwy i jeśli jest jakieś zwyrodnienie,kręgi naciskają na nerwy i stąd ten ból.Tak mi to tłumaczył,ale ja też się tym martwię,bo to nie jest..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...szyjnego i piersiowego odcinka, ręcegłównie str lewa i klatka piersiowa, mostek. od lat mam problem z przewlekłym nieżytem żołądka. Właśnie zaczęłam brać brać PANZOL zawieraPANTOPRAZOL. Moja koleżanka brała CONTROLOC było to z 8 lat temu. Wiem, że nigdy nie uskarżała się na duszności a..

Zespół nerwowy i niepokojące objawy

.. ...dodam że mam uszkodzony odcinek piersiowy kregosłupa 6 kreg i mam takie coś że zawsze mierze ciśnienie z 20 razy dziennie wraz z pulsem prosze pomóżcie mi z tym czekam na wasze odpowiedz pozdrawiam ja Ci niestety nie pomogę, chyba że Cie pocieszy, że mam dokładnie to samo. Też mam..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...zastawki aorty + 16 cm odcinek aorty ( przy ujściu tętniak - miałem więcej szczęścia niż rozumu! ). Niestety zabieg z pełnym otwarciem klatki piersiowej i w krążeniu pozaustrojowym - inaczej się nie da! Ale nic się nie martw - ja żyję to i tobie się uda! Ja miałem w Krakowie taką..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca - Str. 2

.. ...wiekszy czasem mniejszy,czasem puls podskoczy,czasem lekkie dusznosci no coz przyzwyczailem sie i staram sie nie poddawac choc mam i chwile zwatpienia,pozdrawiam wszystkich,oby ten nowy rok dal nam zdrowie..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...tętnicy głównej każdego odcinka w szpitalu na Kasprzaka w Warszawie. Tego samego dnia założono mi stent - graft do aorty piersiowej. Ból występujący przed zdjagnozowaniem był straszny. Obecnie tylko gorączkuję codziennie, bolą mnie wszystkie trzewia, nie da się żyć bez środków..

Skrzywienie kregosłupa a otyłość

.. ...kręgosłupa do przodu w odcinku lędźwiowym. Przy plecach okrągło wklęsłych ( poglębiona i lordoza i kifoza ) wyraźnie zaznacza się odcinek lędźwiowy kręgosłupa, brzuch jest mocno wypiety do przodu przy jednoczesnym pochyleniu głowy w przód, okrągłych plecach i zapadniętej klatce..

Bóle w mostku oraz calej klatki piersiowej kosci

.. ...mostku jak by mi ktos ten odcinem betonem wylal bardzo dziwne uczucie ..... prosze o wszelki wypowiedzi na ten temat lub porady dziekuje... Przypuszczam również,że wystąpiło wypadnięcie kręgu,Bez dokumentacji badań nie można powiedzieć nic pewnego/z tego co piszesz leczenie jest..

Bóle (kłucie) w klatce piersiowej po prawej stronie

.. ...Jestem chory na nią ale odcinka lędźwiowego a nie piersiowego. Może ktoś mi pomóc. Z góry dziękuję. Mam 23 lata i również kilka razy ( ok 10 razy ) odczuwałam mocne kłucie po prawej stronie klatki piersiowej na wysokości serca. Kłucie narastało, gdy chciałam wziąć większy wdech. Czy to..

Nerwica a ból kręgosłupa

.. ...porobiłam badania tomograf odcinka szyjnego ,który nie wykazał zmian na tyle duzych ze odczówam taki ból, ból jest jakoby wędrujacy bo raz boli szyjny ,raz piersiowy a raz odcinek ledzwiowy.Lekarz kazał się wyciszyc !czy ktoś ma podobne skojarzenie nerwicy z bólem pleców.pragnę zaznaczyc..

Bóle głowy trwające nieprzerwanie przez około 2 lata

.. ...bądź siedzę mam bóle odcinka piersiowego i szyjnego, a kiedy położę się - lędźwiowego. Myślałem też, że ból może dotyczyć zębów, jednak nie ponieważ byłem u dentysty i wyleczyłem zęby. Miewam duszności. Czasami kłuje mnie w okolicy mostka/serca nie mogę się wtedy poruszyć ponieważ czuję..

Pieczenie w klatce piersiowej

.. ...sie niesamowite pieczenie ... jak cos jem wydaje sie wo 100 razy bardziej gorace ;/ !! jak pije mnie zatyka ciagle mi sie odbija... jak oddycham cos mnie kuje !!! zazywam ranigast ale nic niepomaga !!..

Aparat stały a rezonans magnetyczny

.. ...rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa, a na zębach mam stały aparat. Nie wiem czy badanie to mogę wykonać. Proszę o pomoc. Przed badaniem będzie musiała pani wypełnić formularz i tam będzie trzeba napisać czy coś takiego się ma wtedy lekarz zadecyduje co dalej a jeśli jest..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...intrygujące pytanie. Otóż mam stwierdzoną skoliozę odcinka piersiowego. Czy to może wpływać na bóle w klatce piersiowej przypominające bóle wieńcowe serca, kłucie w okolicach serca i przyspieszać puls...

Bardzo szybkie tetno - Str. 4

.. ...czy skolioza właśnie odcinka piersiowego może powodować przyspieszenie pulsu i ciśnienia krwi? Jakie ty masz ciśnienie po zawale przed braniem lekarstw, a jakie po braniu lekarstw? Nie wiem co robić, bo teraz nie mam już drastycznych problemów z wysokim pulsem, ale za to mam podwyższone..

Ból w klatce piersiowej

.. ...na problem z gornym odcinkiem kregoslupa szyjnego, przerabialam ten temat osobiscie ,objawy wskazywaly na dolegliwosci sercowe,ale po dokadnym zdiagnozowaniu okazalo sie ze to wlasnie ucisk kregow szyjnych dawal bol do zludzenia podobny do bolu serca i zamostkowego. najlepiej to..

Problem z zaczerpnięciem głębokiego oddechu

.. ...tez stawiam na gorny odcinek kregoslupa ,piersiowy lub szyjny,obydwa daja wlasnie taki dyskomfort,u mnie byl( i jest )szyjny ,zasuwalam do lekarza biegusiem, dolegliwosci wskazywaly w/g mnie na problemy z sercem,tak jak u ciebie brak nabrania glebokiego oddechu i bol zamostkowy,po..

Lordoza i skolioza

.. ...te wady postawy jakoś ujawniać się muszą.. : - ) Ja mam skolioze w odcinku piersiowym.Ostatnio w nocy drętwiała mi prawa noga i miałam wrażenie że jest jakaś * zimna * .Czy to może mieć coś wspólnego?..

Kłucie w mostku

.. ...ma to jakiś zwiazek z odcinkiem piersiowym kregosłupa? Przez ostatnie dwa lata intensywnie ( czasami po 2 godzny dziennie ) jeździłam na rowerze stacjonarnym. Obciazenie kręgosłupa było wówczas znikome.Przeniosłam się na bieganie by wycwiczyc inne partie mięsni. Może dlatego, ze podczas..

Skrzywienie i rotacja II stopnia esowata skolioza piersiowo-lędźwiowa

.. ...piersiowo - lędźwiowa, w odcinku w odcinku piersiowym lewostronna, 1stopnia w odcinku lędźwiowym prawostronna,z rotacją 2 stopnia ,bez zmian strukturalnych . co tzn ? czy to groźne dla zdrowia...słyszałam że rotacja możę powodować ból z wiekiem ...mam 43 lata i mam bóle w klatce..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...mrowienie. miałem robione RTG odcinka piersiowego i lędźwiowego, a wykazało zwyrodnienia - zaostrzenia na krawędziach kręgów, skoliozę i hemilumbalizację S1. Odczuwam również lekki ból w lewej części szyi szczególnie gdy przekręcam głowę. Czuje również lekko odrętwiałą skórę głowy z..

Silny ból w mostku

.. ...fizjologicznych i skoliozę w odcinku piersiowo lędźwiowym, oraz jeden krąg więcej w odcinku lędźwiowym. Do tego dochodzi osteoporoza dosyć mocna. A co do nerwów to jestem bardzo nerwowy i z tego miewam mocne bule w całej klatce piersiowej, i to już mnie nie martwi, gorzej z mostkiem...

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. Od jakiś 2,5 roku zmagam się z bólem kręgosłupa... Boli mnie część piersiowa. Wyrózniam dwa rodzaje bólu. Pierwszy łagodnieszy kiedy wstaje z łożka lub za długo leże... Łatwo się go pozbywam sprzątajac ale nie zawsze przynosi to ulge. Wtedy kregosłup jest jakby taki szywny czuje to gdy stoje dłuższą chwile a..

Tachykardia zatokowa

.. ...wzdłóż kręgosłupa na odcinku piersiowym niegną połączenia nerwowe które są odpowiedzialen również za pracę serca i ciśnienie. a żołądek pewnie od leków : ). teraz jak się denerwujesz to serce też przyspiesza bo to jest normalny odruch i wtedy powstaje róznież tachykadia zatokowa : )..

Tachykardia zatokowa - Str. 2

.. ...ale z tego co wiem to odcinek piersiowy jest odpowiedzialny za serce, więc możesz mieć to przez kręgosłup hmm - no mnie czasem tak strasznie boli , ze sie musze położyć na podłodze i wtedy najpierw starszny bół a potem lekka ulga...A skąd jesteś, moze z Warszawy, jeśi tak to może byłabys..

Nierówne bicie serca

.. ...jakbym przebiegl dluzszy odcinek. Lekarz stwierdzil, ze to normalne w zwiazku z dojrzewaniem.. I rzeczywiscie.. Od jakichs 2 lat nie mialem tego typu problemow, ale pojawil sie inny. Od czasu do czasu mialem jednorazowy przeszywajacy krotki bol ( skurcz ) klatki piersiowej w okolicy..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...pokrzywiony caly kregoslup, od odcinka ledzwiowego do piersiowego. bole w calym ciele, podczas wysilku to juz w ogole dramat. tzn statycznego - typu jezdzenie na rowerze, to spoko, ale chodzenie i bieganie, pozostawie bez komentarza. Pozdrawiam : ) Dzięki za odpowiedź, generalnie też mi..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra. EF ok. 70%. Aparat zastawkowy bez zmian strukturalnych i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo - 150 cm/s...

Czy to nerwica?

.. ...jedynie mierna skolioza w odcinku piersiowym odcinek szyjny - lordoza i zwyrodnienie 2 krążkow echo serca i ekg,holter 24 h - w normie - badania robione w maju tego roku a w sierpniu bylam w szpitalu na izbie przyjec po tym jak sie zaczelam zle czuc i tam rowniez ekg i badania w tym d -..

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

.. ...magnetyczny kręgosłupa,odcinka piersiowego,wynik byl nastepujacy. * Obnizony w czasie T2 sygnal k.m Th11 - Th12 jest wynikiem zmian degeneracyjnych.Tylne uwypuklenie krążka na tym poziomie bez ucisku struktur wewnatrzkanałowych.Zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie m - kręgowym Th11 -..

Przeszywający ból w klatce piersiowej i duszności

.. ...rowerze.Możesz mieć skoliozę w odcinku piersiowym kręgosłupa.Wszystko to trzeba sprawdzić.A nie wiem jakiej jesteś płci.Co można powiedzieć jak nie wiem tego? Często chłopcy mają sensacje tego typu ,gdy ćwiczą na siłowni,a jak piją napoje energetyczne i do tego cos na przyrost masy..

BÓL LEWEJ STRONY CIAŁA...

.. ...dłużej stoję ) ale w odcinku lędźwiowym, a nie piersiowym. Czy rzeczywiście taki ból może być spowodowany problemami z kręgosłupem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Iwona Wydaje mi się że może bo jak się zaczęły moje dolegliwości z bólem po lewej stronie ciala zgłosiłam się do lekarza i..

Prosze o pomoc...bo nie wiem jak sobie poradzić:(

.. ...brzusznej rtg pluc,rtg odcinka piersiowego kregoslupa i wszystko wporzadku.Poszlam znowu do lekarza rodzinnego i ten przepisał mi Propranol 20mg. mialam brac po pol 2 x dziennie.Przepisal mi to na szybkie bicie serca.Po jakims czasie zmiejszylam dawke do 10 mg..nic sie nie dzialo ,a..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...kręgosłup w różnych odcinkach ale nabardziej kark, ramiona, mięśnie przyobojczykowe, mięśnie szyi całej z boku, ztyłu, z przodu. Acha, ja jeszcze czułam takie jakby ciśnienie, przyśpieszenie w szyi i przy oddychaniu to czułam taki zacisk w szyi lub 100kg na kl piersiowej i było też tak,..

8 zdjęć rtg klatki piersiowej i CT w jednym miesiącu

.. ...lekarz im pokazał jak ie ma być ustawienie jak dwa razy sknociły zdjęcie.A miały ok. 40 lat,więc musiały być wyjątkowo tepe,żeby nie umieć zrobić zdjęcia jak należy.Po prostu chodziły na wagary na anatomii...

Echo serca interpretacja

.. ...uposledzeniaf.Rozkurczowej 1k Kurczliwość odcinkowa pr kurczliwiwosc globalna EF 75 % Echo interpretacja 1 Tagi: alicja19, 2010 - 04 - 27 19:01:57 Witam, proszę o pomoc w odczytaniu wyników, wizytę mam wyznaczoną na wrzesień prześwietlenie klatki piersiowej - poszerzona aorta w części..

Nadcisnienie lub nerwica???

.. ...rady. A sprawdzałaś odcinek szyjny skoro piszesz o bólu przez ramię aż do ręki. Ja mam dyskopatię szyjną i też bóle w kl piersiowej, pleców, szyi karku. Moje gg 20893688 jak masz ochotę to zapraszam. Marzena Marzena , chetnie porozmawiam tylko ze ja nie mam ani gg ani skypa jedynie Tel..