Odstęp QT

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...przedsionkowego ( SA ); Odstęp PR - jest to nic innego jak czas potrzebny na przewiedzienie bodźca elektrycznego z przedsionków do komór serca za pośrednictwem węzła przedsionkowo - komorowego AV, który działa jako regulator przewodzenia; Załamek Q - załamki te odpowiadają depolaryzacji..

Migotanie przedsionków

.. ...przewiedzione do komór i powoduje powstanie zespołu QRS. Cechy charakterystyczne migotania przedsionków w zapisie EKG to: brak załamków P, niemiarowy rytm komór ( nierówne odstępy między załamkami R )...

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...zapisie EKG jako skrócenie odstępu PR. Bodziec elektryczny przewodzony drogą dodatkową powoduje powolną depolaryzację mięśniówki komór co objawia się powstaniem fali delta w EKG - zazębienie na ramieniu wstępującym zespołu QRS. Wkrótce potem reszta mięśniówki komór ulega szybkiej..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...patologicznie wydłużony odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...konieczność czasowego odstawienia niektórych leków; powstrzymać się przez minimum dobę przed badaniem od picia i spożywania produktów zawierających kofeinę ( np.: kawa, herbata, czekolada ); być na czczo; mieć przy sobie śniadanie, które trzeba spożyć w czasie pomiędzy podaniem..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...obniżenie ciśnienia skurczowego do 100 - 120 mmHg ( beta - bloker, nitroprusydek sodu i.v., labetalol i.v. ) leczenie kardiochirurgiczne; leczenie zachowawcze w niepowikłanym rozwarstwieniu dystalnym...

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...polega na nasileniu podstawowych dolegliwości, odnosi się to głównie do zaburzeń lękowych i bezsenności, może mieć miejsce po nagłym odstawieniu leku. Benzodiazepiny, jeśli są stosowane przewlekle, należy odstawiać stopniowo i pod kontrolą lekarza. Inne preparaty alprazolamu dostępne w..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. ...białych krwinek ( mija po odstawieniu leku ) - powikłania te są rzadkie. Drogę podania i dawkę dobiera się w zależności od wieku i rodzaju zakażenia. Preparaty zawierające klindamycyne mogą różnić się obecnością różnych substancji pomocniczych, nie należy używać zamiennie preparatów bez..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...Jest to wskazanie do odstawienia ACE - I i zastąpienie ich lekami z grupy antagonistów receptorów aldosteronu ( tzw. sartany ). Leków ACE - I nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Preparaty zawierające enalapril dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ):..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...kołatania serca. Przy nagłym odstawieniu leku może pojawić się napad migotania przedsionków. Preparaty zawierające L - tyroksynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Letrox, Eltroxin, Euthyrox N...

Ketoza

.. ...leczonych insuliną, kwasicę ketonową może wywołać odstawienie leku lub przyjmowanie zbyt małych dawek insuliny względem zapotrzebowania organizmu ( ostre infekcje, zawał serca, znaczny wysiłek fizyczne itd. )...

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...zależność ta jest obrazowane odstępem pomiędzy załamkiem P a zespołem QRS. Odstępem krótszy niż 120 ms wskazuje na obecność dodatkowej drogi przewodzenia w obrębie mięśnia sercowego. Oznacza to, że węzeł przedsionkowo - zatokowy nie jest jedynym połączeniem miedzy częścią nadkomorową i..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...wysiłku. Jeśli nie jest możliwe wyeliminowanie przyczyny dysfunkcji węzła zatokowego ( np. odstawienie leków lub wyrównanie zaburzeń elektrolitowych ) postępowaniem z wyboru jest wszczepienie stymulatora...

Medazepam (Rudotel)

.. ...tygodnie, lek odstawia się stopniowo. W czasie leczenie nie wolno spożywać alkoholu oraz prowadzić pojazdów mechanicznych. Preparaty zawierające medazepam ( za indexem leków MP 2007 ): Medazepam, Rudotel...

Temazepam (Signopam)

.. ...bezsenności ) po nagłym odstawieniu leku. W związku z tym nie powinno się stosować temazepamu dłużej nić 4 tygodnie. Niektóre stany w padaczkach. Jako lek pomocniczy w leczeniu nadczynności tarczycy. W zespołach psychosomatycznych. W anestezjologii, jako lek sedujący ( ograniczający..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...buspironu u dzieci. Przy rozpoczynaniu terapii, nie należy prowadzić samochodu. Lek odstawiać stopniowo. Preparaty zawierające buspiron dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Mabuson, Spamilan...

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...układów nerwowych. Podstawowe działanie klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie anksjolityczne. Klorazepam jest stosowany z powodzeniem w leczeniu zespołów abstynencyjnych u alkoholików. Z uwagi na inne działania charakterystyczne dla substancji z grupy benzodiazepin (..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...mankiet, urządzenie mierzy ciśnienie w ustalonych odstępach czasu, od 1/15min do 1/godzinę przez cała dobę, również w nocy. W czasie badania pacjent przebywa w domu i wykonuje zwykłe, codzienne zajęcia...

Sterydy

.. ...redukując dawkę. Dotyczy to głównie chorób, w których przebiegu sterydy przyjmuje się doustnie lub dożylnie. Leki przyjmowane w postaci aerozoli ( astmie, POChP ) nie mają działania ogólnoustrojowego...

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...chirurgicznymi należy rozważyć odstawienie leku, jeśli jego stałe przyjmowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Nie ma danych na temat ewentualnego szkodliwego wpływ clopidogrelu na płód ani na dowodów na przechodzenie leku do mleka karmiącej kobiety. Nie należy więc stosować..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...przewodzenia. Może także dojść do hipotonii. Lek należy odstawiać stopniowo redukując dawkę. Preparaty dostępne w Polsce zawierające acebutolol ( za indexem leków MP 2007 ): Abutol, Abutol long, Sectral...

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...stosowaniu bromazepamu odstawiać stopniowo redukując dawkę. Nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani w trakcie karmienia piersią. Lek może uzależniać, terapia zawsze pod kontrolę lekarza. W trakcie przyjmowania bromazepamu nie wolno spożywać alkoholu ani prowadzić pojazdów mechanicznych...

Klonidyna (Iporel)

.. ...leku. Klonidynę należy odstawiać powoli i stopniowo, nagłe przerwanie terapii grozi nawet kryzą nadciśnieniową. Szczególną ostrożność należy zachować u chorych z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia - klonidyna zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych arytmii. Iporel to handlowa nazwa..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...Przejawia się nierównymi odstępami czasowymi pomiędzy kolejnymi uderzeniami serca lub okresami nagłego przyśpieszenia lub zwolnienia jego rytmu. Do arytmii doprowadzić mogą m.in. zapalenie mięśnia sercowego, wady zastawkowe, zawał, niewydolność krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej,..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...życia. Jest to przyczyna odstawienia leku aż w 53 proc. przypadków. Tymczasem, jak powiedział amerykański lekarz C. Everest Koop: +leki nie działają u pacjentów, którzy ich nie biorą+ - przypomniał prof. Tykarski. Według doc. Jacka Lewandowskiego z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych,..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawek leków, a nawet ich odstawienie - powiedziała Małaczyńska. Innym ważnym elementem niefarmakologicznej terapii nadciśnienia jest ograniczenie soli w diecie ( choć u osób opornych na sód nie wpływa to na spadek ciśnienia krwi ), odpowiednia dieta - spożywanie minimum cztery razy..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...stosowany kilkakrotnie, w odstępach pięciominutowych, za każdym razem mankiet zakładano na pięć minut. Zdaniem autorów badań, niedokrwienie mięśni ramienia wyzwala naturalną reakcję organizmu, która chroni komórki mięśnia sercowego przed niedotlenieniem. Potrzebne są jednak dalsze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...takiego wydarzenia. Na podstawie wyniku tegoz holtera postawiono tylko przypuszczenie o WPW. Od tamtej pory przez caly czas staram sie zarejestrowac cos co nazywalam atakiem ( czasem serce wali, mocno, szybko i nierowno, robi mi sie bardzo slabo i mam tylko kilka chwil, zeby stwierdzic,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...- mg/dobe była próba odstawienia tabletek. Przez 2 tygodnie było ok., a potem z miesiąc minął zanim zaczełam się z powrotem dobrze się czuć, oczywiscie po powrocie do leków. Te objawy kt. opisałam wczesniej miałm prawie non stop z kilkugodzinnymi przerwami, nie mogłam pracować, jeździć..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...byc na tle nerwowym. Odstawilam calkowicie wszelkiego rodzaju napoje zawierajace kofeine i alkohol. Dzieki temu skrocila sie dlugosc trwania atakow. Moze Tobie tez pomoze. Tez nie wiem co mi jest. Przeciez nie bez powodu lekarz przepisal mi Propranolol. Nie przejmuj sie. Troszke sie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 26

.. ...nie mam zamiaru nikogo odstraszać od krakowskich, czy innych ośrodków. Wiem, że nie każdy może pozwolić sobie na pokonywanie setek kilometrów i leczenie gdzieś z dala od domu, dlatego teraz tak sobie myślę, że może jednak warto poszukać pomocy gdzieś bliżej.Jeżeli nie możecie się leczyć..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 2

.. ...wspólnie tu narzekać i odstraszać ludzi? :/ mam pytnie jakie masz samopoczucie po zabiegu. co jest gorsze od czestokurczów po zabiegu. mam zabieg za tydzien i sie ciekawie czego zlego moge sie spodziewac po zabiegu??????? Gorsze - w tym sensie, że po ablacji: - nadal miewałam napadowe..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...uciskowym w pachwinie. Mam odstawione leki antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz wszystkich zarówno..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...wrócił. Trzeci raz się odstąpiono, gdyż nie wywołano częstoskurczu. Wszystkie były wykonywane metodą klasyczną w znieczuleniu ogólnym, choć wcześniej mała miała komplikacje z narkozą w innym szpitalu. Kolejne ablacje metodą CARTO wykonywano w IK w Aninie.Po czwartym razie wyjechała z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...to w jakim kieunku ,podstawowe czy też jonogram ,krzepliwość ?Czy także zabrać ze sobą rozpoznanie obecnego lekarza - jestem pod opieką cardiologa dość intesywnie ponieważ ostanio( 3 lat ) umiarawiana jesten szpitalnie co dwa tygodnie jak nie częściej.Na razie reaguje na Adenocor dość..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...lekarska na temat czasowego odstawienia leku była ).Pełna nazwa mojej wady to: NAPADY CZĘSTOSKÓRCZU LEWEJ KOMORY SERCA. ZESPÓŁ WPW - czy to nazwa jednej wady czy jakiś dwóch objawów? Ja także ataki mam od dziecka - juz z przedszkola pamiętam to coś,czego nie umiałam mamie wytłumaczyć,w..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...przebieg itp i na tej podstawie określi, czy to moze byc niebezpieczne. aha dzieki za odpowiedz czyli dalej musze zyc w smutku ): Witam Cie Lidko,to ja Malgoska,tylko dawno tu nie zagladalam i zapomnialam haslo,i od nowa sie logowalam.Na co czekasz,maszeruj na ablacje,o braniu betalocu w..

Echo serca - Str. 4

.. ...do normy i spowoduje odstawienie leków. 3 Co pani sądzi o nocnym/1 przypadek/wzroście ciśnienia /na lekach/do wartości 150/100 uniemożliwiającym sen? 4 Czy stan mojego zdrowia przy aktywnym trybie życia poprawi sie ? 5 Czy też niektóre zmiany są nieodwracalne? Z góry dziekuje Jacek norma..

Echo serca - Str. 10

.. ...samopoczucie??!! Witam! Na podstawie echa serca mozna wykluczyc powazne patologie zastawkowe, zaburzenia kurczliwości i obecnośc nieprawidlowych struktur w sercu.Bardziej skutecznym w diagnostyce zaburzen rytmu jest badanie holterowskie. Dziekuje bardzo za odpowiedź, ale jeszcze jedno a..

Echo serca - Str. 11

.. ...sercowe ustąpiły. Po odstawieniu leku po okresie 8 m - cy choroba zaczęła powracać a wiec kołatania, bóle serca itp. Badanie EKG poleił lekarz aby mnie przekonać ze serce mam zdrowe a tu prosze taka niespodzianka! Kurcze jak z Tym żyć!!! Miłego dnia!!! I jeszcze raz Pani Izuniu dziękuje!..

Echo serca - Str. 16

.. ...malej dawce, i potem odstawic? czy powtarzac to ECHO kiedy i gdzie? w JP? czy na II kardiologii ? - czy koniecznie robić HOLTER EKG ? PROSZĘ O RADĘ, GDYŻ SIE MARTWIE - wiadomo - z góry dziekuje i pozdrawiam! Dzień dobry, Chciałabym prosić Panią Izabelę o interpretację wyniku Echa Serca...

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...bezsseność. Mam ochotę odstawić ten lek, no ale właśnie czy można, wizyta u lekarza obowiązkowa, a tak nie lubie... Też go zażywam w tej samej dawce - zmniejsza ilość dodatkowych uderzeń ale po kilku m - cach tak jakby przestaje działać ( u mnie ) i muszę zmienić a po jakimś czasie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...szkody niz pozytku.A ich odstawienie powoduje prawie zawsze pogorszenie stanu. Pewnie dlatego przy arytmii lekkiej jaka sa pojedyncze sporadyczne skurcze dodatkowe lekarze niechetnie siegają po farmaceutyki. Jak już to beta - bloker lub srodki uspokajajace.W przypakach cięższych wybiera..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...zawale, 1 i 1/2 roku temu odstawiłem Cordarone. W lecie br. zawroty głowy, osłabienie, puls 30 - 35/min. niskie ciśnienie. Holter pokazał 24.000 dodatkowych skurczów na dobę, w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...zmniejszyla sie, gdy odstawilam wszystko co zawiera kofeine i alkohol. Kupilam cisnieniomierz – w czasie atakow mam 160/100, a puls nie schodzi ponizej 120. Bylismy wielokrotnie na pogotowiu – badali puls, czasem robili EKG i po godzinie, gdy serce się uspokajalo..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...falę delta i b.krótki odstęp PQ, oczywiście może się też zdarzyć że szlak dodatkowy czyli WPW może być utajone co wtedy daje się zidentyfikować podczas badania elektrofizjologicznego ( EPS ) pzdr! slavko chodzi mi o to czy każdy zapis ekg da podejrzenie wpw czy tylko w trakcie napadu? Mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...czym z własnej woli odstawiłam,bojąc sie uzależnienia. Też mam arytmię,prawdopodobnie przejdę zabieg ablacji w celu jej likwidacji,którego strasznie sie boję. Najgorsze jest to,że jestem taka młóda,zawsze byłam ogromną optymistką,przyjaciele chwalili mnie za beztroskę,a tu nagle takie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...oczywiście ) Kiedy próbuję odstawić alprazolam ( afobam ) to załamka - szkoda klawiatury na opis. Kardiolodzy chcą zamienić propranolol na inne beta bloki kardioselektywne - pytam więc dlaczego ? - nie wiedzą ? kurczę, a ja wiem ! Czy mam takiego pecha i trafiam do konowałów ? mniejsza !..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...,teraz będę go powoli odstawiać zobaczymy jak będzie pozdrawiam. witaj Mateuszu, mogłabym pisać eseje na temat moich stanów lękowych i depresyjnych, ale może innym razem. krótko.. studiuje na AWF - kraków, a w zasadzie kończe. jestem * usportowiona * , a to bardzo ważne w leczeniu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...się źle, wieęc sama je odstawiłam. Przez dłuższy czas brałam Tranxene i to mi pomogło. Z czasem lek całkowicie odstawiłam. Zaczęłam uczyć się pozytywnego myślenia i wierzyć ,że uda się z tego wyjść. Przez dłuższy czas było dobrze, nawet zdołałam całkowicie zapomnieć o problemie. Niestety..