Omdlenia wazowagalne

Zespół wazowagalny

.. ...sytuacją prowokującą omdlenie jest, w przypadku zespołu wazowagalnego, długi czas zachowywania pozycji pionowej ( np. w kościele, na apelu szkolnym, podróż autobusem na stojąco itp. ). W takiej sytuacji mniej krwi dopływa z kończyn dolnych do serca, spada wiec rzut serca. Organizm, aby..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 252

.. ...kardiologii celem diagnostyki omdlen. Wyszedl zespol wazowagalny, ktory wiedzialem ze mam ( sklonnosc do omdlen w traumatycznych sytuacjach, przy stresie ) ale nigdy nie mdlalem z przesada, ot pare razy przy pobraniu krwi w dziecinstwie. Uczucie ktore pojawilo sie teraz bylo innego..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...one dodatkowo nasilają omdlenia wazowagalne - błędne koło. masz race stymulator chroni cię przez zwolnienie albo zatrzymaniem tetna a nie przed spadkiem RR ja nie mam stymulatora bo ja mam mega tachykardie prawie całą dobę - heh mój naturalny stymek ; ) . nawet jak zwania podczas stania..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...robią. rzadko podczas omdlenia wazowagalnego dochodzi do drgawek, i tylko wtedy gdy dochodzi do bardzo długiej asystolii i niedotlenienia. to są bardzo rzadkie przypadki i łatwo je zdjagnozować podczas badania. w tym celu wstawia sie stymulator. czasami urazy głowy podczas omdlenia też..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...no i też cierpię na omdlenia wazowagalne. Ale jeśli przestrzega się, zaleceń lekarza to wszystko jest ok, a i napady są rzadsze. Pozdrawiam. A sposób z oddechami jest dość dobry, chodzi o to, żeby się wyciszyć: ) p.s. Omdlenia mogą być spowodowane właśnie tachykardią. A jak nazwac bardzo..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...temu wykryto u mnie omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym, oraz badanie echokardiograficzne wykazało: w świetle lewej komory widoczną poprzeczną nić ścięgnista. Od roku mam problemy z migdałkami, mam cały czas powiększone i dziurawe, wyglądają jak ser szwajcarski, przynajmniej 2..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...się słabo jak przed omdleniem wazowagalnym. moja lekarka rodzinna już mnie nastraszyłą żemoże mój organizm już jest tak mocno rozregulowany...... ciekawe co miałą na myśli? przez te ciągłe utraty przytomnośąci mam tyle urazów. głupio mi ciągle latać do chirurga bo jakoś dziwnie się..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...potwierdzały czy to omdlenia wazowagalne. jak juz ci sapda ciśnienie lub waruje serce to zazwyczaj cię za mocno nie męczą - czekaja zemdlejesz lub chociaz zasłabniesz. czasami nie czekają jak od razu widza po ciśnieniu i ekg. to zależy od szpitala. jak nic się nie dzieje to podają ci lek..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...soie radzisz z tymi omdleniami? przecież tak się nie da żyć! a co brałaś za leki? u mnie leczenie też nic nie daje a do tego mam uczulenia na leki i tak naprawdę to jest u mnie coraz gorzej dlatego zastanawiam się czy to może postępować.tak naprawdę nikt nie potrafi mi udzielić takiej..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 4

.. ...zrobić i na tachy i na omdlenia - no mam nadzieję że coś się wyjaśni. we wtorek widzę się z dk. kurcze moniqe - nie czekaj tylko w pon dzwoń do niego na klinike kardiologii do sekretariatu 058 349 39 10 i powiedz co jest i zapytaj czy mozesz we wtorek - na pewno się zgodzi : ) buziaki i..

Ciągły stres, strach przed zatrzymaniem serca

.. ...uciążliwa ale nie zabijająca. W w/w postach najbardziej istotne jest to, że strach jest od tego znacznie gorszy. Proszę odpowiedzieć także gdzie Pani mieszka, postaram się jakoś Panią pokierować. Pozdrawiam..

Zespół wazowagalny t. wazodepresyjny a ciąża

.. ...wazowagalny t.wazodepresyjny. Omdlenia występują u mnie bardzo rzadko, tylko przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, np. gdy biegnę i drastycznie się zatrzymam to wtedy mdleję. Gdy byłam u ginekologa dowiedziałam się, że nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych, że dopóki nie urodzę..

Blok A-V

.. ...hiperwagotonię różni się od omdlenia neurogennego ( złośliwego wazowagalnego ), w którym testy pionizacyjne powodują zahamowanie zatokowe i rzadko dominujący blok AV. Chyba troszkę zbyt naukowo odpowiedziałem, jak chcesz cos konkretnego pytaj Do ~lek_med U mnie w ekg lekarz kardiolog..

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...bólu nóg. Jezeli to omdlenia wazowagalne to moze pomóc zwiększenie zawartości soli w diecie. Proponuję tez zrobić echo zeby ocenić stopień niedomykalności. jak miałam wcześniej robione echo to niedomykalność była mała i leki które dostałam miały mi zlikwidować tę wadę, czy jest możliwość..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...czuję się jak przed omdleniem wazowagalnym wiem że w nocy bardzo mocno przykrywam się kołdrą i to głównie na szyi - nie wiem czemu tak robię ale wydaje mi się ze to coś ma wspólnego z tym spadkeim ciśnienia w nocy. zresztą do godz 8 rano mam niskie ciśnie potem normalizuje się a od 10..

Omdlenia na widok krwi

.. ...krwi i jak to mozna wyleczyc,od pewnego czasu mam takie objawy a w przyszłości chcialem zostać strażakiem i to by mi bardzo przeszkadzało poczytaj o omdleniach wazowagalnych i wazopresyjnych. pozdrawiam s..

Ogólne osłabienie, omdlenia i pocenie się

.. ...jest nic złego nawet nie jest leczona doraźnie. Tylko trzeba się nauczyć z tym żyć. Radzę zrobić badania dodatkowe np. tilt test i analiza u dobrego kardiologa. Ja tez to mam. Mdleję ok. 3 razy w roku..

Zespół wazodepresyjny a ciąża

.. ...płód będzie mnieło moje omdlenie i czy jest w ogóle możliwość potomstwa mając takie schorzenie. Pytałam się o to ginekologa ale on mnie odsyła do kardiologa, ten natomiast mówi, że to ginekolog będzie prowadzić ciąże... I tak nic na ten temat nie wiem. Proszę o jakiekolwiek informacje...

Zespół wazowagalny czy nie koniecznie...?

.. ...na ktore trafilam po omdleniu ( najpierw odczuwalam pół godziny ból ( palenie ) w klatce piersiowej a nastepnie stracilam przytomnośc i towarzyszylo temu początkowe zesztywnienie kończyn ( które potem sie rozluźnily ). Wątpliwości dot. diagnozy mam po pierwsze dlatego, że jest to ujęte *..

Bardzo Prosze o Odpowiedz !!!!

.. ...platek zastawki i mam omdlenia wazowagalne i hipotomie ortostatyczna . A wiec wyslal mnie na dodatkowe badania do docenta z poznania by spr czy dziecko nie odziedziczylo czegos po mnie . Wiec lekaz w poznaniu stwierdzil ze u dziecak wystepuje nadkomorowe zabuzenia rytmu serca. Nie..