Opacorden

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...amiodaron ( Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin ), iwabradyna ( Procoralan ), propafenon ( Polfenon, Rytmonorm ), werapamil i diltiazem lub betaadrenolityki. Zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu, które można uzupełnić..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...odkładanie się złogów w rogówce oka, czasem towarzyszą temu zaburzenia widzenia. Preparaty zawierające amiodaron dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...„zdrowy Potem będzie Opacorden,kroplówki, potem kardiowersje, a jak i to przestanie pomagać to .......stwierdzisz że 60% to bardzo dużo. Ja miewam migotanie od 4 do 9 razy na miesiąc i trwa od 12 do 60 godz.( jestem na Clexane ).Potrafiłem mieć kardiowersję elekt. co 3, 4..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...betablokerów stosowałam Opacorden którego tolerowałam ale powodował nadczynność tarczycy, następnie Isoptin do którego już się przyzwyczaiłam i już nie dział, stosowałam także Rytmonorm który też po czasie nie działa a obecnie stosuję Cordarone którego nie mogę zgodnie z decyzją lekarza..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 56

.. ...ostateczności tabletką opacorden.Pani doktor kardiolog poleciła mężowi aby poddał się zabiegowi ablacji bo jest to szansa na pełny powrót do zdrowia i normalne życie,zwłaszcza że nie lecząc się jesteśmy stale jakby w stanie zagrożenia swojego życia.Bardzo bym chciała aby chorobę wyleczyć..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...amiodaronem ( cordarone, opacorden ), atenololem, próbowano lidokainą ale bez skutku, no i kiedyś przed wycofaniem - gilurytmal, a migotanie przedsionków - kardiowersją elektryczną 200k. Ja proponuję ci skończyć z lekami i całymi tymi częstoskurczami. Jeśli teój przypadek można wyleczyć..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...polocard. wcześniej był opacorden ,bioprazol , simavestrol i inhibace. Pewnie miałem więcej szczęścia niż rozumu w tej całej sytuacji ,ale od dnia wyjścia z kliniki czyli od 19 - 10 - 2007 codziennie robie pięciokilometrowe spacery i wbiegam po schodach na szóste piętro. 4 - 12 - 2007..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...więcej a ostatnio nawet Opacorden.EF bez zmian - 25%,wydolność serca IIIstopnia - mam się oszczędzać - jednak ja całkowicie nie potrafię nic nie robić.Nie będę więcej marudzić.Pozdrawiam wszystkich.pa Wiesz Myniu, myślę, że to forum ...poza wymianą doświadczeń, jest także po to by..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...tylko jedno ale.Po leku Opacorden/zażywałam przez pół roku/wysiadła mi tarczyca.Mam poamiodaronowe zapalenie tarczycy pod postacią nadczynności tarczycy.TSH przed Opacorden - 1,9;styczniu - 0,9;marzec - 0,04.;kwiecień - 0,01;a teraz 0,008.FT3 i FT4 na szczęście w normie,przeciwciała..

Po ablacji - Str. 12

.. ...biorę wzmocnioną dawkę opacordenu, aby nie łapało mnie codziennie. Nie wiem czy możliwe było ustalenie niepotrzebnych impulsów bez wywołania migotania. Nie wiem czy była to zbytnia rutyna czy inne przesłanki . Czuję że straciłem czas, ryzyko i nerwy na darmo. Muszę skonsultować to z..

Po ablacji - Str. 17

.. ...po holterze dali mi opacorden i skierowanie na konsultację do Kliniki Kardiologii PAM. Tam sie dowiedziałem że zrobią mi ablację ( nawet nie wiem jaki lekarz tego dokona ) i wszystko wróci do normy. Termin mam na 11.07.08r czyli w ten piątek : ) zabiegu sie nie boję, ale... po..

Dodatkowe skurcze - Str. 214

.. ...metocardzie i opacordeonie( opacorden to wstretny lek na ktorym mozna byc tylko 3 miesiace,gdyz ma silne skutki uboczne szkodzace tarczycy i nerkom )Justynka jakos musimy nauczyc się z tym zyc i pomyslec ze ludzie maja jeszcze cięższe i nieuleczalne choroby... ale faszerują Cię takimi..

Dodatkowe skurcze - Str. 268

.. ..., brałam Bisokard i opacorden na opakordenie było najlepiej ale rozregulował mi tarczyce niedoczynnośc i musiałam go odstawic teraz nie potrafi mi lekarz dopasowac leku .....Boze zebym mogła trafic na jakiś beta bloker który by mi to wyciszył .........pozdrawiam was ....jesli ktos..

Dodatkowe skurcze - Str. 276

.. ...tym.Duńczyk wstrętny lek to opacorden ,rytmonorm się przy nim chowa: )W piątek jadę do ŚCCHS mam kontrolnego holtera i test wysilkowy z wizytą u kardiologa.więc zobaczymy co dalej się bęzie działo.A poddac się i siaśc i płakac nie mam zamiaru,będę z tym walczyc i będę życ tak jak żyłam..

Dodatkowe skurcze - Str. 277

.. ...muszę się sprężyć i zbić choć trochę nadwagi ( bardzo dużej ) którą sobie właśnie wychodowałam na Opacordenie kiedy ujawniły się po raz pierwszy skurcze dodatkowe tj. przed dwunastoma laty. Pozdrawiam..

Trzepotanie przedsionków

.. ...biorę jedną tabletkę opacordenu o warości 200mg ale podejrzewam że moje migotanie już się po tych wszystkich latach uodporniło na ten lek.Obecnie po dokładnym zdjagnozowaniu przez doktora do którego mam pełne zaufaniejestem zakwalifikowany do zabiegu ablacji na która wyraziłem zgodę..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jakieś 4 - 5 dni na samym początku tez coś brałem ale nazwy nie pamietam i nie pomogło. Obecnie biore ( od grudnie 2007 ) i pomaga Opacorden ale sami lekarze mówią że to paskudny lek ( ale pomaga ) ?????..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...mi się na 3sek.biore opacorden,ale zaczelam mieć problemy z tarczycą odstawilam opacorden i szybko wszystko wrócilo na nowo.musiłam wrocić do opacordenu ale dodatowo biore metizal,cierpialam także na bezsenność,przepisano mi stilonox jast naprawde lepiej w końcu zasypiam: )ale nie mam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...temu brałam Cordarone ( Opacorden ) przez 2 - 3 lata, ale amiodaron ( składnik tego leku ) odkladał mi sie w rogówce( ? ), a tarczyca po prostu wariowała tzn miałam nadczynność naprzemian z niedoczynnością. Mimo skuteczności jeśli chodzi o arytmię, trzeba było odstawić i zamieniono mi go..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 45

.. ...jestem na metocardzie i opacordenie i nie widzę żadnych zmian.Tera czekam na wizytę u lekarza i zobaczymy co będzie dalej.Nie wiem może mój organizm jest oporny na leczenie farmakologiczne.pozdrawiam wszystkich migaczy...: ) Kazimiro18 no nic tylko się cieszyć, że znalazłeś odpowiedni..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...g... ale skutecznie - Opacorden. Żeby sie nie udusić ( i nie dostać zawału z niedotlenienia ) biorę Preductal. No i można z nadkomorowymi żyć : - ) Acha, o słońcu zapomnijcie przy opacordenie. ryszard nie przesadzaj jeszcze nikt nie udusil sie z dodatkowych skurczy nadkomorowych ja je..

Płatek zastawki mitralnej

.. ...zaczeła szaleć ja biore opacorden,mam nadczynność tarczycy i nie doczynność dlatego biore metizol, Witam, mam 21lat i mam podobny problem. Otóż to zaczelo sie nawet dokladnie nie pamietam ale gdzies na przelomie gimn. - a szkoly średniej. Dostawałem takiego ataku serce mi sie kołatało..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. ...odnoszą. Otóż biorę: Opacorden 200, Mononit 100, Tritace 2,5, Metocard 2x25, Plavix 75, Acard 75,Atoris 20, Kalipoz x2, Aspargin, Furosemid 20, i teraz Zyrtec. Chętnie także nawiążę kontakt ze specjalistą lub farmaceutą znającym temat. Pozdr. może to uczulenia na leki? ja reaguję..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...Doroty! Cordarone inaczej Opacorden jest skutecznym lekiem na migotanie przedsionków. Ja również go zażywałam, ale według mojej wiedzy lek ten ma uboczne działanie szczególnie na tarczyce. Nie można go za długo stosować i w trakcie leczenia trzeba badać tarczycę , Ja jeszcze badałam dno..

Opacorden czy to dory lek

.. ...na poczatek danao jej OPACORDEN czytalem o tym leku i pisza ze daje sie go gdy inne leki nie pomagaj prosil bym o wasza opinie jezeli ktos zna ten lek? Lek jest skuteczny ale niestety ma bardzo niekorzystne działania uboczne. poczytaj ulotkę. Warto skonsultować leczenie u innego..