Operacja metoda

Metody operacyjne by-passów

.. Metody operacyjne by - passów ( CABG, bajpasy, operacja wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ),..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...Warunkiem powodzenia takiej operacji jest drożność naczyń tętniczych poniżej zwężenia. Jeśli jest to technicznie wykonalne, operacje można przeprowadzić metodą wewnątrznaczyniową. Podobnie jak w przypadku angioplastyki wieńcowej, do tętnicy poniżej ( lub powyżej ) zwężenia wprowadza się..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...Polsce nieinwazyjną operację krioablacji serca u pacjenta cierpiącego na ciężką arytmię, przeprowadzili lekarze z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Odbyła się ona bez otwierania klatki piersiowej chorego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji zakończyła się sukcesem. Pacjent został wybudzony i rozmawia z lekarzami i rodziną - poinformował na konferencji prasowej szef kliniki kardiochirurgii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Marek Jemielity...

Metoda OCT na zawał serca

.. ...kierownictwem przeprowadził trzy operacje transmitowane do USA w ramach międzynarodowego kongresu kardiologów inwazyjnych - Transcatheter Cardiovascular Therapeutics ( TCT ). Śmiertelność we wszystkich ośrodkach akademickich i pozaakademickich w Polsce w zawale serce wynosi w tej chwili..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...wady była klasyczna operacja kardiochirurgiczna. Pacjentom nie zakwalifikowanym do operacji pozostawało jedynie leczenie farmakologiczne, jednak nie poprawiało ono znacząco ich stanu. Średnio pacjenci z zaawansowaną wadą zastawki aorty żyją 6 - 12 miesięcy. Jedynym skutecznym leczeniem..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...Pierwszą w regionie łódzkim operację jednoczesnego założenia bypassów oraz ablacji chirurgicznej przeprowadzą specjaliści z Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ablacja chirurgiczna to nowa metoda leczenia migotania przedsionków. Jak poinformował..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...w drodze tradycyjnej operacji, zastosowano w poniedziałek i wtorek w ośrodkach kardiologicznych w Zabrzu i Krakowie. Ta metoda zarezerwowana jest jedynie dla chorych z grupy wysokiego ryzyka - schorowanych i w podeszłym wieku. Jak powiedział prof. Marian Zembala - dyrektor Śląskiego..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...Hospital pionierska operacja leczy nadciśnienie tętnicze - informuje Daily Telegraph . Trwający mniej niż godzinę, nieskomplikowany zabieg pozwala niektórym pacjentom zrezygnować z codziennego przyjmowania leków, daje też nadzieję tym, którym dotychczasowe metody leczenia nie pomagały...

Operacja zastawki aorty

.. Jestem przed operacją zastawki aorty. Czy ktoś jest może po takiej operacji i mógłby polecić dobry szpital i dobrego kardiochirurga? Chciałabym się dowiedzieć tez o samej operacji, metodach, powikłaniach itd... Witam. Zastawke aortalna miałem wymienioną 12 lat temu. Coz mogę poradzić. Operacja nie jest aż..

Echo serca - Str. 18

.. ...zamknięciu ubytku lub operacji kardiochirurgicznej z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Wskazaniem do leczenia inwazyjnego jest istotny przeciek lewo - prawy przez przegrodę międzyprzedsionkową, wyrażony wskaźnikiem Qp:Qs * =1,5. Metodą przezskórną powinno się leczyć wszystkich..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1036

.. ...wizyty juz byla na stole operacyjnym bo w pecherzu zaczynal budowac sie rak . ...nie chce nikogo straszyc ani kwestionowac cziis rad czy sposobow na wyjscie z choroby ,oby tych sposobow bylo jak najwiecej ... ...lecz ja sama ja sama jestem ofiara zle pojetej metody 1000krokow..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...zamknięcie przezskórne z operacja kardiochirurgiczna , chocby dlatego ,ze z jedej i z drugiej strony sa pewne różnice w kwalifikacji. Jesli jest mozliwośc zamykania przezskórnego - to dobrze! Ja stoje z drugiej strony barykady ,ale zawsze trzeba rozważac metody mniej inwazyjne jesli jest..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...internet? Nasza Mama jest po operacji raka piesi ( grudzien 06 ) i teraz zbiera sie plyn w oplucnej. Prawdopodobnie przezuty. Jest w szpitalu i lekarze stosuja najnowsze metody ale my tez szukamy jakichs innych drog. Bedziemy wdzieczni za pomoc. Pozdrawiamy Ania i Michal czesc..

Szybkie tętno

.. ...sam problem. Jestem po operacji wczszepienia by - passów.Przy obniżanym cisnieniu miewam przyspieszone tętno i lekarz przepisał mi betabloker Metocard i pomaga, obniża lekko ciśnienie, ale i uspokaja serce. Monika - czy możesz napisać coś więcej o Twojej ablacji? Gdzie to robiłaś ile..

Niedomykanie sie zastawki

.. ...operacji tego metoda laserowa ( dziadek ma 78 lat i lekarze powiedzieli ze operacji na otwartym sercu by nie przezyl ). Chcialbym sie dowiedziec cos o tej laserowej metodzie. Bede wdzieczny za odpowiedz...

Ablacja - Str. 7

.. ...Jest to nieinwazyjna operacja ktora pierwszy raz wykonano w Polsce w Klinice Kardiologii i Chorob Wewnetrzych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy Krioablacje wykonano u pacjenta cierpiacego na ciezka arytmie serca Moze kogos ta wiadomosc zainteresuje bo mnie bardzo ucieszyla: - ) )..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...kwietniu przeszedłem operację metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...* sara * ! Jestem po operacji by - passów i po angioplastyce tętnic wieńcowych wykonanych w Instytucie Kardiologii w Aninie. Przeszłam 4 koronarografie i czeka mnie następna. Spotykałam tam pacjentów, którzy mieli zamykane ubytki w sercu metodą przezskórną i po 2 - 3 dniach wychodzili..

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...wręcz SKOMPLIKOWANA OPERACJA ) nie jest zwykłym wyrwaniem zęba, a niebezpieczną ingerencją w mięsień sercowy. Żaden lekarz nie zaryzykuje tak inwazyjnej metody, jeśli można problem rozwiązać inaczej. A może to wy chcecie * zamienić siekierkę na kijek * lecząc banalne skurcze dodatkowe tą..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...wielki szok ,bo mam mieć operację już mam termin w ŚCCS w Zabrzu na 6 czerwca.Czy ktoś wie coś o metodzie przeznaczyniowego zamknięcia ASD II bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami będę wdzięczna. Z tego co wiem zabieg wykonuję się albo poprzez operację albo poprzez..

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...Aninowi. potęgą w tego typu operacjach jest i był ochojec katowice Mój mąż operował się w Białymstoku . Dobrzy lekarze i znakomite wyniki. Katowice Ochojec mój tata jest trzy dni po operacji bardzo dobry szpital najlepszy w Polsce Super specjaliści niezawodny sprzęt najnowsze metody ...

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...ma 3 lata i czeka go operacja metoda Rossa.Bardzo jestesm nerwow i bardzo sie boje. Beded wdzieczna za informacje i rady prosze o kontakt * martamietka@gmail.com * Dziekuje. mam córkę która 7 lat temu miała operację met. rossa w centrum zdrowia matki polki w łodzi .operował ją doc. jacek..

Stowarzyszenie bay-passowców?

.. ...lata temu przseszedłem operację wszczepienia by - passów - tez zastanawiałem się nad istnieniem takiego stowarzszenia, czy czegokolwiek, gdzie mógłbym się dowiedzieć, jak bee z tym żył, posłuchać doświadczeń innych w tym zakresie. Niestety, trzeba było do wszystkiego dochodzić metodą..

WPW i inne objawy

.. ...piasek i czeka mnie operacja, czyli wycięcie pęcherza. Bóle są podobne do tych żołądkowych. Starszny ból w mostku,ból pleców, kolka pod prawym żebrem, wymioty...Mam nadzieję,że po jutrzejszej gastroskopii okaże się,że tylko mam problem z pęcherzem żółciowym. Byłam dzisiaj u chirurga i..

Metoda BEFT - wzmacniania przepływu informacji komórkowych

.. ...specjalisty - ten zalecil operacje bajpasow w chorej nodze. Dzisiaj znalazlam w internecie informacje o metodzie wzmacniania przeplywu informacji komorkowych - BEEFT. Jest to metoda bezinwazyjengo leczenia roznych schorzen, m inn. chorob ukladu krazenia. W Gliwicach znajduje sie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...jakim czasie była reoperacja..i jak zareagował twoj organizm za drugim razem...ja czuję sie po miesiącu prawie swietnie : ) dobija mnie tylko bol klatki i spanie na plecach : ) czy decyzja o metodzie nieinwazyjnej związana byla z krótkim czasem miedzy operacjami ?? PS kiedy zaczełas dbac..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...oszczędził. Zaczęło się od operacji usunięcia mięśniaków przez laparotomię ( powłoki przuszne ). Było to w końcu lipca tego roku. Oprócz narkozy zaaplikowano mi dwudniowe znieczulenie dolędźwiowe. Potem rozpoczął się mój koszmar - drętwienie prawej kończyny połączone z rwaniem mięśni...

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej wady? Basiu, serdecznie zapraszam na nasze forum : http://www.forumsercedziecka.org.pl/ Zwężenie ( stenoza..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 28

.. ...wszystkich, w czwartek ide na operacje piersi i tym sie martwie. Witam wszystkich - minia - życzę Ci powodzenia w operacji piersi i proszę nie rezygnuj z ablacji. Takich lekarzy jak Twoja p. doktor to trzeba wysłać na księżyc. Jestem po ablacji migotania przedsionków w 2005 roku ze 100%..

Metoda Rossa a ciąza

.. ...VSD w wieku 11 lat i reoperacja metoda Rossa w wieku 23 lat. Obecnie mam 30 lat i bardzo chcialabym byc w ciazy. Poszukuje kobiet, ktore bedac po zabiegach kardiochirurgicznych urodzily dzieci. Interesuja mnie wszelkie informacje, jak czuly sie w czasie ciazy, czy musialy lezec w..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. Witam, jestem po operacji VSD ( w wieku 11lat ) oraz operacji przeprowadzonej metoda Rossa w Lodzi ( w wieku 23 lat ). Teraz mam 30 lat i bardzo chcialabym rozpoczac starania o dziecko. Niestety nasluchalam sie wielu stresujacych informacji na temat potencjalnego zagrozenia w czasie ciazy dla matki...

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...drutuje się mostek po operacji serca? Czy po takim drutowaniu można robić rezonans magnetyczny? Jeżeli nie to czy jest jakaś inna metoda? Proszę pomóżcie! Najlepiej zadzwonic do pracowni. Po zabiegu kości mostak łaczone są na stałe drutrm, a tkanki leżące powyżej są zszywane. Tyel z..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...wrześniu 2007 przeszedłem operację usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Przygotowania do operacji polegały m.in. na przyjmowaniu zastrzyków heparyny w brzuch ( KLEKSAN ). Po operacji pojawił się problem z ustawieniem wskaźnika krzepliwości. Po około 30tu dniach udało się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 637

.. ...1:10. Mój syn przed operacją gadła wiele lat chorował na ropne zapalenia ( anginę ) i ta metoda zdawała egzamin. Małgosiu gratulację!!! Zawsze powtarzam ,że zdolna z Ciebie bestyjka! Szkołę wybrałaś sama ale myślę ,że ten wybór jest trafiony w dziesiątkę. Jeszcze troszkę pocierpisz i..

Utrzymująca się goraczką po operacji serca

.. ...Witam,moja mama miala operacje na serce w Krakowie.Najpierw bez ciecia,przez zyle probowali jej zszyc dziurę w sercu,ale sie nie udalo bo dziura byla za duza.Wiec zrobiono jej tradycyjna metoda operacje.Podobno sie udala,ale juz od kilkunastu dni mama ma goraczke ok.38,dwa razy miala..

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...kiedy można wykonać operacjęmetodą ? Jakiego rodzaju zmiany wykluczają jej zastosowanie ? Kto to przeszedł ? Podbijam temat - oczywiście chodzi o MIDCAB - małoinwazyjną metodę zakładania bajpasów - kiedy można ja stosować ??? MIDCAB to małoinwazyjna operacja pomostowania naczyń..

Bajpasy metodą MIDCEAB

.. ...kiedy można wykonać operację w ten - mało inwazyjny - sposób, czyli przez cięcie klatki boczne, nie przez mostek. Kilka osób wypowiadało się tutaj, że oni lub ich bliscy mieli ten typ operacji. Proszę zatem o Wasze doświadczenia - ile bajpasów i na której tętnicy były zakładane. Mój tato..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...ktoś z Was słyszał o operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał..

Wybór zastawki serca

.. ...niewykluczona jest kolejna operacja wymiany zastawki ) jesli macie jakies doswiadczenie po takiej operacji,bardzo prosze podzielcie sie nim ze mna. Trudno mi cos doradzać, ale temat jest mi bliski. Zdecydowanie najlepsza opcja jest jesli jest to mozliwe plastyka własnej zastawki. Czy..

Przeskakiwanie serca

.. ...lat, po zabiegu B - T operacji metodą fontan, dalej jeszcze po ablacji. niestety najeździłem się po szpitalach, i mniej wiecej mam pojęcie o stanie i wiedzy lekarzy. pozdrawiam Bartku Domyślam się że byłeś już u lekarza. Jeśli holter, echo, badanie krwi ( elektrolity ), ekg wysiłkowe nie..

Zespół Barlowa można wyleczyć całkowicie?

.. ...Można to wyleczyć tylko operacyjnie, ale w naszym kraju podchodzą do tego z bardzo dużym dystansem. Mi nie pomagają żadne metody ani magnez, dobre żywienie, długi sen itp. Objawy jak były tak są , a nawet jeszcze bardziej się nasiliły a nie warto sprawdzic czy te objawy sa od czego..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...powiększy wówczas dopiero operacja usunięcia woreczka - czy to konieczne - nie ma innej metody na tego polipka, aby nie usuwać woreczka ). Już od jakiegoś czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze - może to z nerwów, nieraz się martwie drobnymi sprawami. Robiłem kilka miesięcy temu..

Operacja atrezji zastawki trójdzielnej metodą Fontan

.. ...względu na wrodzoną wadę serca, taką jak w temacie. Sa osoby po Fontanie w dziale * dorosły z wadą serca * na forum www.forum.sercedziecka.org.pl nie wiem czy wada taka sama ale może warto tam zaglądnąć...

Bezdech w nocy

.. ...też można go leczyć operacyjnie, ale to już metoda za mocno inwazyjna, a teraz jest tendencja i słuszna, do unikania operacji, jeśli można. Pozdrawiam: ) Z tego co mi wiadomo ta choroba nie jest uwarunkowana genetycznie, chociaz tak naprawde nigdy nie wiadomo, nieswoiste zapalenie jelita..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...których lekarz zalecił operację.Czy taka operacja odbywa się na otwartym sercu i czy nie istnieją żadne inne metody poprawienia tego stanu? Mam tez ubytek dusznosci i powiekszone serce oraz przedsionki.Mysle ze powinnas zasiegnac opini jeszcze jakiegos lekarza.Swoja droga to np.u mnie..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...wypadku trzeba go zamknąc operacyjnie.Nieprawidłowy przepływ krwi po latach powoduje własnie arytmie i np. udary mózgu. Prof. Franciszek Walczak z Anina jest twórcą ablacji, czyli metody wypalania arytmii prądem o częstotliwości radiowej., Ten zabieg przeprowadza się w znieczuleniu..

Warsztaty medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów.

.. ...Leczenia Żylaków ) - Pokaz Operacji Żylaków Kończyn Dolnych metodą laserową z Kliniki Mediq Legionowo - ONLINE Operacja I 11.20 - 11.50 II wykład dr S. Baricza ( z Kliniki w Budapeszcie ) Operacje metodą Varadiego w leczeniu żylaków kończyn dolnychThe role of Várady * s minisurgical..