Operacja mostka

By-passy

.. Operacja wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych ( by - passy, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego, CABG, bajpasy ) wykonywana jest u osób z chorobą wieńcową, u których nie można uzyskać poprawy ukrwienia mięśnia sercowego poprzez wykonanie angioplastyki wieńcowej. Angioplastyka ( PTCA ) jest to..

Sztuczne zastawki serca

.. ...sercowego. Pacjent poddawany operacji wymiany zastawek wymaga znieczulenia ogólnego i torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej po przecięciu mostka w linii środkowej ciała ). Podczas operacji stosowane jest krążenie pozaustrojowe. Krew pacjenta jest przetaczana do specjalnej maszyny..

Metody operacyjne by-passów

.. Metody operacyjne by - passów ( CABG, bajpasy, operacja wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ),..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...ktoś coś wie na temat operacji przecięcia mostka mięśniowego nad LAD??????????????? Witaj Aska0111: ) mam 22 lata i jestem trzy dni po ablacji.Cierpialam na napadowy częstoskurcz węzłowy jednak na zabieg nie musialam długo czekać bo zaledwie 2 miesiące od wykrycia choroby.( Dodam, iż..

Bajpas i praca

.. Czy po operacji Pomostowania aortalno - wieńcowego ( bajpas ) mozna pracowac? po okresie rehabilitacji oczywiscie. Czy sa jakies przeciwskazania? Gdzie moge wiecej dowiedziec sie na ten temat. Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc. Oczywiście ,ze mozna! Poza jakimś ekstremalnym wysilkiem warto wrocic do..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...Witam wszystkich po operacji i przed operacją Mam 43 lata a w ubiegłym roku przeszedłem operację wszczepienia sztucznej zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od..

Po ablacji - Str. 15

.. ...SP CSK na Banacha, że operacja może byc przeprowadzona bez cięcia mostka. 19 grudnia ub r przeprowadzono u mnie ablację endoskopową izolację żył płucnych. To już jest dośc poważny zabieg, w pełnej narkozie. Po operacji zostają blizny po 2 cięciach / prawa strona klatki i lewy bok/ i paru..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...dlaczego mialaś dwie operacje na tej samem zastawce? pozdrawiam tykających Do Wyslak: Z tego co pamiętam: mostek zrasta się max do 8 tygodni. Ja operację miałam 14 lutego 2006 a 28 marca wsiadłam za kierownicę - fakt tylko do sklepu... był to duży wysiłek i tu masz rację - nie zawsze..

Bypassy i co dalej?

.. ...dni temu przeszedłem operację wszczepienia bypassów. Od kilku dni jestem w domu. Niestety, nie wiem, czy moje samopoczucie po tej operacji jest normalne.. Oczywiście, boli mnie rozcięty mostek, ale martwię się utrzymującym się do dziś stanem podgorączkowym - 37,4st. Co ciekawe,..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...luzie a jestem po 14tu operacjach wlasnie w lipcu usunieto mi kwadrat piersi Dziewczyny, też mam silną nerwicę lękową. Szczególnie ze strony serca - uderzenia dodatkowe i to nie tylko pojedyncze, bóle w klatce piersiowej i plecach, krótkie przeszywania szpadą, długie gniecenia koło..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. 6 miesięcy po operacji nie mam zrośniętego mostka. Jak sprawić, żeby kardiochirurdzy zechcieli ustabilizować go powtórnym rozcięciem i porządnym zadrutowaniem? Nie mogę żyć jak inwalida i uważać na wszystko co robię. Chcę być tak aktywny jak przed operacją ( pływanie, rower , windsurfing, siatkówka. Wymiana..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...kwietniu przeszedłem operację metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i..

Ubytek międzyprzedsionkowy - zabieg Wrocław czy Zabrze?

.. ...konsultacje i ewentualną operację ASD we Wrocławiu. Ubytek ok. 6 - 7 mm, przeciek L - P, tętniaczek na obrzeżu otworu.Czy u takich małych pacjentów też wykonuje się zabiegi z tzw. parasolkami? Jak wygląda rekonwalescencja po tradycyjnym cięciu mostka? Co wiadomo o kardiochirurgii..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...mowic jestem po 14 stu operacjasz ale jakos udalo mi sie wybrnac z calej sytuacji obecnie jestem po ablacji bylo dobrzeokolo pol roku ale na powrot mam migotania przedsionkow ale nie panikuje choc to nieraz trudno bo dolaczyly sie bole za mostkiem i nieraz wpadam w panike ale nie dzwonie..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...było dlamnie szczęście. Operacja przyznaje jest ciezka tak jak pierwsze dni po niej ale ku pocieszeniu moga powiedzieć ze póżniej jest tylko lepiej. Moło mi ze spotkałam kogoś jeszcze po takej operacji z podobnymi przejsciami. I mam pytanie czy osoby po operacji mają bóle jeszcze za..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...chodziłem na spacery a po operacji jest wspaniałe uczucie upojenia tlenoego to lepsze niż dragi powodzenia Daniel witam daniel. mam pytanie, prosze mi podpowiedziec czy w okresie poczatkowym tj. po6 miesiecznym okresie pooperacyjnym mozna nadal czuc bol mostkowy dretwe cialo w okolicach..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...powinno skończyć się operacją. I od tamtej pory spokój. Ogólnie rzecz biorąc proponuję więcej ruchu, ćwiczeń itp. Mam okropne bole plecow klatki piersiowej ,kazde stapniecie noga nasila bole mam rowniez czeste odruchy wymiotne ,EKG jest ok nie jestem w ciazy i ginekologicznie tez ok..

WPW i inne objawy

.. ...piasek i czeka mnie operacja, czyli wycięcie pęcherza. Bóle są podobne do tych żołądkowych. Starszny ból w mostku,ból pleców, kolka pod prawym żebrem, wymioty...Mam nadzieję,że po jutrzejszej gastroskopii okaże się,że tylko mam problem z pęcherzem żółciowym. Byłam dzisiaj u chirurga i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 21

.. ...zdecydowalem sie na operacje.Mam problem podobno chory wybiera sobie jaka ma miec zastawke biologiczna czy mechaniczna?Mam tez pytanie czy caly mostek bedzie rozcinany? Prosze o wsparcie. Witam!31 marca będzie rok od mojej operacji.Polecam się poddać jej.Ja czuję się bez porównania..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...Rzeszowie przeszedłem operacje serca, wymiana zastawki aortalnej oraz poszerzenia aorty, Operacja przebiegła prawidłowo tylko troche nie chciało mi sie chodzić po operacji i zrobiła mi sie odleżyna na tyłku. Sam mostek tak nie bolał jak ta odleżyna, i przez ok miesiąca troche sie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 47

.. ...to jest naprawdę z ta operacją i przeciętym mostkiem? Piszesz że po 3 miesiącach wróciłas do pracy, a ja o tym mostku i całej reszcie słyszałam rózne rzeczy. Że się boję, to mało powiedziane. Wkrótce idę do szpitala i tam w końcu dowiem sie co mnie czeka, czy to już, czy można jeszcze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 48

.. ...wszystkich.Moja mama 21.05 miała operację zastawki. Miała mieć wymienianą ale w końcu lekarze zdecydowali że można naprawić. Mama mówi, że najgorsze to jest to, że przecinają mostek ból na początku jest straszny. Leki przeciwbólowe na początku są niezbędne.Czas robi swoje i mama z dnia..

Zastawka a praca kierowcy

.. ...jakieś 8 miesięcy po operacji ) i mając wskaźnik + - 4,0 INR ( przy gwałtownym skręcie kierownicą ) pękły mi naczynka przy mostku ( wiodczne były małe krwiaki ) ale też doszła, niewielka duszność. Na szczęście byłam bilsko domu - a Ty? W trasie, gdzieś daleko od domu..... Myślę, że przy..

Koronarografia

.. ...objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy zalecają stosowanie antagonistów wapnia. Zmiana 60% w prawej tętnicy wieńcowej jest zmianą graniczną. Biorąc pod uwagę, że w dalszym odcinku..

By-passy i ropnie na mostku

.. ...półtora roku temu miał operację wszczepienia by - passów. Do tej pory na mostku gdzie jest szew w różnych miejscach tworzą się ropnie. Jak jeden przyschnie, to tworzy się drugi. Lekarz mówił, że tak ma być. Ja myślę, że to trochę długo trwa. Może ktoś ma taki problem i wie jak temu..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. - Stan po operacji wszycia pomostow zylnych aortalno - wiencowych do galezi przedniej zstepujacej oraz galezi brzeznej;pomosty bez istotnych zwezen, miejsca ich wszycia bez istotnych zwezen. - LM: drozna; przed podzialem zwezona o 35%, przez blaszki miazdzycowe zajmujace poczatkowe odcinki galezi przedniej..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...Decyzja o poddaniu się operacji przecięcia mostka też jest ciężka, bo czy rzeczywiście jest potrzebna??? Często miewam dodatkowe skurcze, mam kłopoty ( czasem ) z utrzymaniem tętna. ) Proszę o odpowiedź osoby, które miały podobny problem bądź wiedzą coś na ten temat. Jest to duży mostek..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...prawdopodobnie czeka mnie operacja,bole glowy migrenowe i napieciowe do tego nerwica,depresja,arytmia serca,czekam na zabieg ablacji w zagrzu, tzn.czestoskurcze komorowe i nadkomorowe,nadcisnienie,niedomykajace sie trzy zastawki serca,problemy zoladkowo jelitowe,moze o czyms..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...drutuje się mostek po operacji serca? Czy po takim drutowaniu można robić rezonans magnetyczny? Jeżeli nie to czy jest jakaś inna metoda? Proszę pomóżcie! Najlepiej zadzwonic do pracowni. Po zabiegu kości mostak łaczone są na stałe drutrm, a tkanki leżące powyżej są zszywane. Tyel z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 415

.. ...nadzieję ,że tym razem operacja się powiedzie: ) ) ) ) Sunny nawet podczas brania leków mogą pojawiać się takie ataki .Jeszcze ,krótko je bierzesz,musi upłynąć trochę czasu aby Twój organizm je zaakceptował. Nie trać nadziei bo leczenie jeszcze nie skutkuje. witam wszystkich u mnie przed..

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...kiedy można wykonać operację tą metodą ? Jakiego rodzaju zmiany wykluczają jej zastosowanie ? Kto to przeszedł ? Podbijam temat - oczywiście chodzi o MIDCAB - małoinwazyjną metodę zakładania bajpasów - kiedy można ja stosować ??? MIDCAB to małoinwazyjna operacja pomostowania naczyń..

Bajpasy metodą MIDCEAB

.. ...kiedy można wykonać operację w ten - mało inwazyjny - sposób, czyli przez cięcie klatki boczne, nie przez mostek. Kilka osób wypowiadało się tutaj, że oni lub ich bliscy mieli ten typ operacji. Proszę zatem o Wasze doświadczenia - ile bajpasów i na której tętnicy były zakładane. Mój tato..

Ciągły ból w mostku

.. ...zaczynam taka terapie i jak to nie pomoze to niewiem !!!!!!!! mój maz miał bóle w mostku i wmawiali mu,ze to na tle nerwowym...okazało się,ze miał tętniaka...ledwo zdążyliśmy przebył cieżka operację..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...zastawki - czeka mnie operacja. Chcialabym Ci zyczyc duzo zdrowia i jesli cos Ci dolega to nie odpuszczaj tylko porob dodatkowe badania w koncu te dolegliwosci z kads sie biora .Nie twierdze ze twoj Lekarz nie postawil trafnej diagnozy ale sa tez Lekarze ktorzy potrafia pacjeta wykonczyc..

Nerwica czy chore serce? w co mam wierzyc?

.. ...przeciw bolowe ketanol po operacji zęba dostalam w tedy palpitacji serca. Po ym zdazeniu dostalam palpitacje jeszcze ze 7 razy przyczym teraz jes gorzej picze mnie na mostku i smyra nagle dostaje ucisku ktory porafic trwac godzine albo i wiecej do tego kareka byla u mnie juz ze 6 razy i..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...niespełna dwa tygodnie po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej w IK w Aninie. Przyznaje, że jestem z lekka podłamany. O bólach mostka już zapomniałem, ale pojawiły sie dolegliwości sercowe: mocne bicie, dodatkowe skurcze, arytmiczne bicie nasilajace się szczególnie w nocy,..

Ból w klatce piersiowej (w mostku) 2 mc po By-pasach oraz kłopty ze snem

.. ...Jestem 2 miesiace po operacji By - pass ktora odbyla sie w Krakowskiej Klinice im JPII. Cala operacja przebiegla bez wiekszych komplikacji, juz kilka dni po zostalem przeniesiony do szpitala kardiologicznego ( forma Sanatorium ) do Rabki Zdroj. Tam spedzilem prawie 4 tygodnie borykajac z..

Nie zrośnięty mostek po operacji bypassow 3 miesiące od operacji

.. ...mc od kiedy jestem po operacji bypasow a mostek jest nierosniety ( wg eksperta sklpeienie mostka nastapila w 2/5. czyli w 3/5 mostek nie zrósł się. Klatka piersiowa szczegolnie w nocy mnie boli a ruchliwość mostka bardzi mi przeszkadza. Mam wrazenie ze klatka mi drętwieje. Jak myslicie..

Jak złącza się mostek po operacji serca?

.. ...przeciętego podczas operacji serca mostka? Jestem 7 tyg. po operacji wymiany zastawek aortalnych i gdy się zginam, pochylam a później prostuję, czuję jakbym musiał wykonać dodatkową pracę aby wyprostować jakiś drut w środku mostka. Dziś odkryłem, że na środku rany - blizny po kroju..

Jak wygląda sztuczna zastawka??

.. ...miał okazję zobaczyć.Po operacji będą ci prześwietlać płuca i tam widać.Właśnie to wygląda jak obrączka.Zdrutowany mostek też jest widoczny.Nie widziałam tego jednak w rzeczywistości - żałuje.Operację przeżyłam w roku ubiegłym.Też nie żałuję,chociaż leczenie szło opornie.Dzisiaj wszystko..

Mostek mięśniowy

.. ...mięśniowego nad LAD. Operację przeszedłem w Zabrzu. Dziesiątego dnia po zabiegu, będąc już w domu dostałam migotania przedsionków. Kardiochirurg, który mnie operował stwierdził, że to typowe powikłanie po operacji. Umiarowiono mnie dopiero 6 - tego lipca kardiowersją. Przez okres, kiedy..

Powracający ból mostek szyja

.. ...chory na sece po wielu operacjach i wszystko na to wskazuje ze moja droga jest podobna.nie potrafie sobie tego powiedziec tak przed lustrem ze juz nigdy nie bedzie tak jak kiedys nie wiem czy ty tak myslisz ale jesli serce sie raz od ciebie odwroci to nabierasz do niego respektu .kiedys..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 4

.. ...Pozdrawiam. Ja miałem te samą operację pod koniec lutego. Też czuje jeszcze mostek. http://kardiochirurgia.olsztyn.pl/docs/pacjent_po_zabiegu.pdf http://bogdankowalik.pl/PORADNIK_PO_OPERACJI.pdf http://www.jaimojeserce.eu/operacje_zastawek..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...nie będę poddawac sie operacji .Mimo jej takiego stwierdzenia powiedziałam ,ze nalegam na to prześwietlenie bo chcę wiedziec co jest przyczyną takiego bólu , który nie pozwala mi na normalnosc .Jutro wyniki , jestem ciekawa jakie będą.Ale podejście tak jak z tym sercem .Nic sie nie..

Ból i ruchomość mostka po operacji założenia by passów

.. ...jest po 3 miesiące po operacji wszczepienia 4 by passów.Niestety nie obyło się bez komplikacji. Rozszedł Mu się mostek, wdała infekcja bakteryjna , leczenie trwało półtora miesiąca i zakończyło się ponowną operacją, tym razem łączenia mostka.Po tej operacji jest już 7 tygodni, pomimo ,że..

Bypassy i głodówka

.. ...skutek karmienia po operacji kropówką. Pomóżcie , jesteśmy z małego miasta a lekarze wychodzą z załozenia , że ze starego nie da się zrobić młodego spróbujcie nakarmić go zupa jarzynową zmiksowaną,małą ilośc...i sprawdżcie jak to przyjmie. to krótki czas po operacji, a mostek boli..

Zrost mostka po operacji

.. ...zrost kości mostka po operacji zastawki ? U młodego człowieka około 4 miesięcy, normalnie do pół roku. Po trzech miesiącach mostek jest już stabilny. Typ operacji nie ma znaczenia: - ) Na pewno kilka miesięcy. Do roku po operacji należy uważać na klatkę piersiową, nie dopuscić do uderzeń..

Po operacji zastawki

.. ...uprawiać sport.Przed operacją bardzo dużo jeżdziłem na rowerze, chodziłem po górach ( Tatry - Rysy ),a zimą jeżdziłem na nartach. a nie lepiej lekarza było spytać jak byłeś w szpitalu lub na wizycie kontrolnej? Cóz, na razie to chyba trzeba się wstrzymac z takimi sportami, co najwyżej..

Czynnosci domowe po operacji by passow

.. ...mama jest 16 dni po operacji by passow.Czasami jeszcze ja bardzo boli w okolicy mostka i okolice. Dzis tylko pozmywala troche naczyn i bardzo skarzy sie na bol rak.Czy wie ktos moze jak dlugo mama bedzie sie tak czula.Kiedy bedzie mogla juz cos zrobic. I kiey w koncu ulzy jej ten ból w..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie?

.. ...przebytej lub planujących operację bajpasów w szpitalach podanych w tytule. Szczególnie, w których z tych szpitali i w jakich okolicznościach zdrowotnych może być zastosowany małoinwazyjny zabieg ( bez rozcinania mostka - nie pamiętam nazwy ). Jeśli ktoś mógłby podzielić się informacją,..