Operacja na tętniaka aorty brzusznej

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętniaka aorty brzusznej. O operacji tętniaka decyduje się po ocenie ryzyka jego pęknięcia. Jeżeli średnica tętniaka przekracza 4,5 cm ( wg niektórych 5 cm ), jeśli tętniak niepokojąco szybko rośnie lub są inne wskazania, chorego kwalifikuje się do operacji tradycyjnej ( zaopatrzenie..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...3 zawałach serca po operacji ratującej życie, którą przeszła, gdy tętniak aorty brzusznej zaczął się rozwarstwiać, przeraża mnie jak dalej będzie wyglądało jej i nasze życie, po tych latach od śmierci taty, żal minął i ciesze się, że nie cierpi, jest po lepszej stronie Życia, chciałabym..

Tętniak łuku aorty

.. ...przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w Polsce ma największe doświadczenie( mieszkamy w Białymstoku )..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...jest jeszcze szansa na operacje. Oto opis z karty szpitalnej z dnia 8/05/2007 EKG;Rytm zatokowy miarowy . Lewogram . Zespoły repolaryzacji komór w normie. USG j. brzusznej; Nerki, watroba,Trzustka, Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...chyba bym spróbował operacji . to wszystko zalezy od wielu czynników . tylko te przebyte zawały mnie martwia . mierzcie regularnie cisnienie , cisnieniomierzem rteciowym lub na przed ramie i nie dopuscie do skokow cisnienia . takze bardzo wazne jest aby brac leki na nadcisnienie..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...tętniaka z obiegu.Po operacji tato leżał 2 dni na intensywnej a potem jeszcze 5 dni na sali,zdjęcie szwów ( zalezy jak się goją )jest na 10 dzień.Od operacji mineło 4 miesiące a mój tato śmiga jak 20 latek oczywiście nie wolno dzwigać,palić ,stresować i nerwować się bo to podwyżśza..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...zawale serca EF - 20%. Przy znieczuleniu miejscowym wstawili mi stentgrafta i jest narazie wszystko ok. W Warszawie wiem że robią operacje w C.S.K. przy ul.Banacha i w szpitalu wolskim przy ul.Kasprzaka...