Operacja serca

Serce na chirurgicznej linii produkcyjnej

.. ...zapłacić. Skomplikowana operacja serca kosztuje ok. 1800 dolarów, a mówi się o zmniejszeniu kosztów do 800 dolarów. W USA trzeba zapłacić od 20 do 30 razy więcej. Doktor Shetty buduje obecnie nowy szpital na Kajmanach, licząc na pacjentów z pobliskiej Florydy, których nie stać na pełne..

Nowy robot chirurgiczny ze sprzężeniem zwrotnym nacisku

Nowy robot chirurgiczny ze sprzężeniem zwrotnym nacisku

.. ...wywierana jest w czasie operacji. Sofie rewolucjonizuje chirurgię. Linda van den Bedem nazwała swojego robota kobiecym imieniem Sofie ( nazwa pochodzi od pierwszych liter pełnej nazwy robota - Surgeon s Operating Force - feedback Interface Eindhoven ). Jedną z cech wyróżniających Sofie..

Rehabilitacja po by-passach

.. ...układu krążenia. Metody operacyjne by - passów. Operacje by - pass, czyli pomostowanie aortalno - wieńcowe, to operacje mające na celu połączenie aorty z naczyniem wieńcowym za zwężeniem tego naczynia. Wskazaniem do operacji są zwężenia naczyń wieńcowych, których nie można zniwelować..

Pierwsza w Polsce teleoperacja z użyciem robota

Pierwsza w Polsce teleoperacja z użyciem robota

.. ...Polsce symulacja teleoperacji serca z użyciem robota. Zabieg przeprowadzono na świńskim sercu, a cała operacja miała miejsce w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Pokaz zorganizowano z inicjatywy fundacji, w której budowany jest kardiochirurgiczny robot Robin Heart. Obsługa robota..

Zapinka Amplatza

.. ...szczególnie w porównaniu z operacjami kardiochirurgicznymi. Kiedy używa się zapinki Amplatza?. Zapinka Amplatza nadaje się do wielu wad serca objawiających się ubytkami w sercu. Ubytki powinny być leczone ze względu na to, że powodują zwiększony przepływ płucny i przeciekanie krwi z..

Jak przewidzieć powodzenie operacji przeszczepu serca?

Jak przewidzieć powodzenie operacji przeszczepu serca?

.. ...szans na przeżycie po operacji może mieć ogromne znaczenie w chwili decydowania o przeprowadzeniu przeszczepu serca. Ustalanie ryzyka śmierci po przeszczepie serca. Naukowcy zgromadzili czynniki przyczyniające się do niepowodzenia operacji przeszczepu serca, takie jak wiek, płeć, rasa,..