Operacje tętniaka aorty

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętniaka aorty brzusznej. O operacji tętniaka decyduje się po ocenie ryzyka jego pęknięcia. Jeżeli średnica tętniaka przekracza 4,5 cm ( wg niektórych 5 cm ), jeśli tętniak niepokojąco szybko rośnie lub są inne wskazania, chorego kwalifikuje się do operacji tradycyjnej ( zaopatrzenie..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...pani czy jest mozliwosc operacji w Polsce? Jesli tak to gdzie i jak mniej wiecej ona przebiega? Z gory dziekuje. Troszke za malo danych ,ale rozumiem ,ze jest to tętniak aorty wstępującej . Jesli tak to jest duzy i zabieg jest nie tylko mozliwościa ,ale wrecz koniecznością. nie znam..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...kwietniu przeszedłem operację metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...03.01.2006 przebyłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...tym roku ponad 2500 operacji w krązeniu pozaustrojowym , najwięcej w Polsce operacji zastawek i tętniaków aorty.Ablacje tez przy okazji operacji wady mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...zycia i wymaga leczenia operacyjnego w trybie pilnym! slyszalem ze jesli ktos pojdzie na operacje to ma 30% szansy ze przezyje i 99% ze nie bedzie chodzil. czy to prawda? Nie. To są wlasnie wiadomości typu jedna pani powiedziała... czyli kazdego tetniaka rozwarstwiajacego mozna usunac..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...kliniki w Aninie na operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi,..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...jak dobrze, że juz po operacji i teraz musi być tylko lepiej. Pozdrowienia dla mamy : ) Jedziemy w piatek do Anina. We wtorek może już będzie operacja i tetniaczek pojdzie precz. Obwieszczam, że moja żona Małgosia pozbyła się tetniaka aorty wstępującej cudownymi rękami Pana Profesora..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ..., słyszałam , że tu operacje nie cieszą się powodzeniem . Wiecie coś o tym ? Jak dostać się na konsultacje do Anina ? Błagam , pomóżcie :( mama jest już po operacji operował ją prof. Biederman i wszystko poszło dobrze teraz tylko rehabilitacja. Julito ze Szczecina. Na ulicy..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...sie starac jednak o operacje w aninie. mam nadzieje ze bedzie dobrze wybralismy jednka klinike w Aninie i tam mój tato bedzie operowany. wolimy Anin niz Zabrze bo tętniak jednak jest wiekszy Witaj Olu , ile lat ma Twój tato ?Napisz proszę jak tam po operacji . Mój tata ma tętniaka 4,9cm..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...niedotlenionych tkanek - z kolejną falą zaburzeń funkcjonowaniamózgu? stosowana np. przy operacjach tętniaka aorty wstępującej połączona z głęboką hipotermią a no to doktor Kowalski ładnie opisał - post OK..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...Krakowie przeszedłem operację tętniaka aorty wstęp. i zastawki aortalnej, mój tętniak tuż przed operacją miał 62mm. Lekarze nie dawali mi dużych szans, a jednak się udało. Musicie wierzyć w pozytywne zakończenie leczenia, bo jeżeli nie macie takiej wiary to zastanówcie się jaki jest sens..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...3 zawałach serca po operacji ratującej życie, którą przeszła, gdy tętniak aorty brzusznej zaczął się rozwarstwiać, przeraża mnie jak dalej będzie wyglądało jej i nasze życie, po tych latach od śmierci taty, żal minął i ciesze się, że nie cierpi, jest po lepszej stronie Życia, chciałabym..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...na temat mojej wady i operacji. To juz wiem. Zastawka to nic. Tetniak zle rokuje. To tez wiem. Tylko co mam teraz robic? bo chyba najlepiej byloby nie wiedziec albo zapomniec... Witam, poszerzona aorta to jeszcze nie tętniak. Ja też niedawno dowiedziałem się że mam poszerzoną aortę..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...specjalizuja sie w trudnych operacjach. Trudno powiedziec jaki jest twoj problem byc moze trzeba bedzie operowac za granica ( pewne duze nieoperowane sa w polsce, mozna probowac w holandii, niemczech, jakby co to mozna szukac szansy... ) ale nie ma co sie tym martwic do czasu diagnozy...

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...wmontowane urządzenie Bentala.Operacji dokonali dwaj wspaniali chirurdzy dr Andrzej Dumański i lekarz chirurg Rafał Nowicki.Już w dniu 7 09 2006 w bardzo dobrym stanie wyszedłem ze szpitala. Dziś 1,5 roku po operacji czuję się bardzo dobrze. 2 05 br. wlatuję na wycieczkę - rejs po..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...norma.Narazie obędzie się bez operacji, ale badanie kontrolne USG serca co pół roku, żeby zdązyć przed tętniakiem który może powstać w wyniku poszerzenia aorty.A jednak czasami zycie potrafi mile zaskoczyć.Wszystki dużo zdrowia. cześć Ja miałem identyczną wadę jak Ty . 29/10/2007 miałem..

Tętniak łuku aorty

.. ...przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w Polsce ma największe doświadczenie( mieszkamy w Białymstoku )..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...jest jeszcze szansa na operacje. Oto opis z karty szpitalnej z dnia 8/05/2007 EKG;Rytm zatokowy miarowy . Lewogram . Zespoły repolaryzacji komór w normie. USG j. brzusznej; Nerki, watroba,Trzustka, Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...chyba bym spróbował operacji . to wszystko zalezy od wielu czynników . tylko te przebyte zawały mnie martwia . mierzcie regularnie cisnienie , cisnieniomierzem rteciowym lub na przed ramie i nie dopuscie do skokow cisnienia . takze bardzo wazne jest aby brac leki na nadcisnienie..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...ktoś z Was słyszał o operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...tętniaka z obiegu.Po operacji tato leżał 2 dni na intensywnej a potem jeszcze 5 dni na sali,zdjęcie szwów ( zalezy jak się goją )jest na 10 dzień.Od operacji mineło 4 miesiące a mój tato śmiga jak 20 latek oczywiście nie wolno dzwigać,palić ,stresować i nerwować się bo to podwyżśza..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...było możliwe. Teraz po operacji stosuję Accupro i Tenox w dawkach minimalnych a moje ciśnienie jest średnio 120/80. Jako że podobno mało jest przypadków przeżycia poszukuję sobie podobnych w celu wymiany poglądów. moja siostra w piatek przeszla operacje na tetniaka aorty w trakcie..

Tętniak aorty rozwarswiający

.. ...rozwarstwiającego sie,przeszedł operację,która trwała 13 godz( wstawiano mu proteze aorty ),miał nikłe szanse ale przezył operację.Dzis mija połtora tygodnia po operacji.Moje pytanie brzmi czy miał ktoś z panstwa taka operację,albo ktos z rodziny czy jakis znajomy?Interesuje mnie po..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. ...namysłu tylko od razu operacja( trwała 13 godz )teraz tata lezy w szpitalu,pomału zaczeli wybudzac go ze spiaczki ale...okazało sie ze siadły mu nerki do tego ma migotanie przedsionków udar lewostronny,martwice palców u stóp...z nerkami niby lepiej,wczoraj bylismy u niego miał otwarte..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...zawale serca EF - 20%. Przy znieczuleniu miejscowym wstawili mi stentgrafta i jest narazie wszystko ok. W Warszawie wiem że robią operacje w C.S.K. przy ul.Banacha i w szpitalu wolskim przy ul.Kasprzaka...

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...Witam Jestem 6m - cy po operacji tętniaka aorty i wymianie zastawki aortalnej. Po udanych 2 zabiegach podczas konsultacji z lekarzami uzyskałam informacje nieco rozbieżne, ale sprowadzające się do lakonicznych informacji, że w przypadku ciąży bądź jej planowania muszę poprostu przejść na..

EKG po wymianie zastawki i tętniaku

.. Rok temu miałem operację wymiany zastawki aortalnej i kawałka aorty wstępującej. Miałem tętniaka i wadę zastawki. Lekarz, który asystował przy operacji kazał mi się oszczędzać i rezygnować z wysiłku. Kilka dni temu inny lekarz skierował mnie na badania wysiłkowe i stwierdził, że mogę wrócić do uprawiania..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...ktoś po przeprowadzonej operacji ( aortalna zastawka mechaniczna i proteza nadwieńcowa z powodu tętniaka ) miał zawroty głowy, poczucie niestabilności. Jestem 2 m - ce po operacji. ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty,czeka mnie operacja wymiany odcinka aorty wstepujacej i plastyka..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. Witam. Jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej( rozwarstwiającego ). Jestem pod stałą kontrolą kliniki w Aninie. Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził powiększenie opuszki aorty 6,2. Czeka mnie operacja, czy ktoś z was miał operowaną opuszkę aorty? Ja czekam na decyzję kardiochirurgów. Moja aorta..

Operacja tętniaka aorty w Zabrzu lub Ochojcu.

.. ...udzielenie informacji o operacji i lekarzach itd. Poprostu chce jak najlepiej można wybrać. z góry dzieki i duzo zdrowia. Pozdrawiam Ela. z mojego otoczenia osoby ktore mialy robione zabiegi w ochojcu( glownie bajpasy )sa zadowoleni i wszyscy sobie chwalili,nie znam opini na temat zabrza..

Operacja tętniaka aorty i wymiana zastawki

.. ...Witam, mój mąż ma miec operację - tętniak aorty i wymiana zastawki. Chcielibyśmy się dowiedziec jak długo czeka się na operację od czasu skierowania na oddział. Jeżeli ktoś wie, prosimy o odpowiedz. Jestem 10 dni po wymianie zastawki aortalnej i usunięci tętniaka.To na pewno zależy też od..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. Czeka mnie operacjia tętniak aorty wstępującej( 4,5cm ) oprócz tego mam zastawke dwu płatową . Niedomykalnośc zastawki aortalnej 2 i 3 stopnia. Czy ktos przechodził tak operacjią .prosze o odpowiedz . Ja się na taką operację szykuję, U mnie średnica 5,5 Trzymaj za mnie kciuki. Taka operacja to powazny zabieg..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...mam wątpliwości co do operacji pozdrawiam cieplutko Zofio! Trzeci stopień to duża niedomykalność. Obawy przed oparacją zawsze są, ale myślę, że warto podjąć to ryzyko. Zapraszam Was wszystkich na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), gdzie są rodzice dzieci i..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 3

.. ...po drugiej i trzeciej operacji jestem już 12 lat ( teraz mam 29 ). Co prawda to chyba zalecenia dla osób po by - passach, ale mnie też by się przydały.. Tylko żaden lekarz wtedy mi nie dał takich poradników. Dlatego do szkoły wróciłam 3 tygodnie po ostatniej operacji, choc niby powinnam..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...w Lublinie i jest po operacji usuniecia tętniaka aorty piersiowej. Stan jest bardzo ciężki. Oddycha przy pomocy respiratora i jest w śpiączce farmakologicznej. Ma wysoką temperaturę, wysokie ciśnienie, zapalenie płuc, coś z jelitami i ustała praca nerek. Czy ona ma szanse na przeżycie. a..

Wymiana zastawki aortalnej z powodu izw

.. ...badania nie trafia sie na operacje zastawki aortalnej. może miał pan tętniaka aorty, tu sie zgadzam, że interwencja mogła być natychmiastowa, jeśli zagrażała życiu Polecam stronę http://www.kardiologiawpraktyce.pl/1_2007/2_1_2007.htm no moze 2.15?, nie mialem zegarka i to raczej zastawka..

Tętniak międzyprzedsionkowy z przeciekiem

.. ...operacjach, to coś wiem na ten temat : - ) Sam tętniak raczej nie boli. Ja akurat mam tętniaka aorty wstepującej, czyli jest ona znacznie poszerzona,. ale nie odczuwam żadnych dolegliwości. Pozdrawiam..