Operacje usunięcia

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Kamica pęcherzyka żółciowego

.. ...brzusznej, nie ma wskazań do operacji. Wyjątek stanowią chorzy na cukrzycę. W przebiegu cukrzycy dochodzi do uszkodzenia nerwów i obniżenia się progu bólowego, dodatkowo istnieje tendencja do wszelkiego rodzaju zakażeń. U takich chorych często chirurdzy decydują się na cholecystetomie (..

Usuwanie migdałków

.. Operacyjne usunięcie migdałków podniebiennych lub tak zwanego trzeciego migdałka ( anatomiczna nazwa - migdałek gardłowy ) nie jest zabiegiem pozbawionym ryzyka powikłań. Jest to jedna z przyczyn, dla których ograniczono niegdyś bardzo liczne wskazania do tej operacji. Należy także pamiętać, że migdałki nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 48

.. ...tym tygodniu idę na operację usunięcia żylaków konczyny dolnej i też się boję ale wiem że to dla mojego dobra i zdrowia.Bardzo prosze o udzielenie mi informacji gdzie na dolnym ślasku możnaprzeprowadzic zabieg ablacji i ile trzeba czekac. A może powinnam jeszcze poczekac,albo cały czas..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 184

.. ...niedoczynność tarczycy jestem po operacji usunięcia jajnika [7cm torbiel] wszystkie wyniki mam w normie również RMgłowy a czuje się tak jakby świat osuwał mi się z pod nóg często mam anginę i problemy z zatokami Nogi jak z waty to jeden z niezliczalnych objawów nerwicy . Choruje na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 224

.. ...temu miała 7 godzinną operację usunięcia macicy wraz z przydatkami bo była zaatakowana przez raka. Dwa miesiące temu moja mama była operowana na guza głowy i rozcinali jej całą czaszkę. Wyszła z tego cało i szczęscie w nieszczęściu miała guza niezłośliwego którego udało sie wyciąć w..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...03.01.2006 przebyłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...świadczyć o czymś nieładnym. Tak było w moim przypadku. Za dwa tygodnie ide do szpitala ponownie , tym razem na operację. Mam nadzieję,że po usunięciu guza unormuje mi sie ciśnienie. Pozdrawiam wszystkich...

Praca serca przy niskim poziomie wapnia

.. ...raka tarczycy. Podczas operacji usunięcia tarczycy wycięto mi przytarczyczki, co skutkuje obniżeniem poziomu wapnia we krwi. W sytuacjach ekstremalnych dostaję ataku tężyczki. Chciałabym dowiedzieć się co dzieje się z mięśniem sercowym podczas ataku. Czy tężyczka może spowodować..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...oszczędził. Zaczęło się od operacji usunięcia mięśniaków przez laparotomię ( powłoki przuszne ). Było to w końcu lipca tego roku. Oprócz narkozy zaaplikowano mi dwudniowe znieczulenie dolędźwiowe. Potem rozpoczął się mój koszmar - drętwienie prawej kończyny połączone z rwaniem mięśni...

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...Zalecono jednak zabieg operacyjny. Zapisałem się już do szpitala na zabieg całkowitego usunięcia tarczycy, choć biopsja wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...jak poważna jest taka operacja? Tato ma 66 lat. Chciałabym go pocieszyć. Co to jest ten śluzak? śluzak jest forma łagodnego ! nowotworu w sercu , najczęściej lokalizuje sie w lewym przedsionku. Operacyjne jego usunięcie wykonuje sie podczas operacji na otwartym sercu.Brzmi groznie,ale..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej wady? Basiu, serdecznie zapraszam na nasze forum : http://www.forumsercedziecka.org.pl/ Zwężenie ( stenoza..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...brat miał w styczniu operację woreczka żółciowego, a teraz po wielu głodówkach związanych z diagnostyką zmian w jelicie jest bardzo osłabiony no i w poniedziałek czeka go kolejna operacja, ta najważniejsza usunięcia części jelita. Jeśli chodzi o dziedziczność naszej choroby to pytałam o..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...wrześniu 2007 przeszedłem operację usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Przygotowania do operacji polegały m.in. na przyjmowaniu zastrzyków heparyny w brzuch ( KLEKSAN ). Po operacji pojawił się problem z ustawieniem wskaźnika krzepliwości. Po około 30tu dniach udało się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 795

.. ...lat przeszłam poważną operacje ginekologiczną i jakoś do dziś mam święty spokój Z torbielami nie jest tak żle .Czasem wchłaniają się same a nawet jeśli nie ,to sam zabieg usunięcia go nie jest tragiczny.Poradzisz sobie na pewno. Trzymamy kciuki.Pa pa. Jeśli będziesz chciała przekazać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1079

.. ...mama - niedawno miała operację ginekologiczną( usunięcie macicy ) po której pojawił się problem nietrzymania moczu,który miał ustąpić ale nie ustąpił. Ztego powodu mama nie może podjąć żadnej pracy,bo non stop leci i leci i nie może nigdzie wyjść. Czasem jak gdzieś pójdzie to wraca..

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...Zalecono jednak zabieg operacyjny. Zapisałem się już do szpitala na zabieg całkowitego usunięcia tarczycy, choć biopsja wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...doszło to proponuję operacyjne usunięcie ( o ile nie ma przeciwskazań ). Chirurga, który by się tobą wówczas zajmował, poinformuj, że po ściągnięciu płynu ostatnim razem doszło do ZŻG i ( nawet gdyby ponownie miało to być odciągnięcie płynu ) poproś o heparynę. Zrobienie sobie zastrzyku..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...przeprowadzono u niej operację polegającą na usunięciu tegoż tętniaka i wymianie zastawki na sztuczną. Po operacji ciocię zszyto klamrami. Operacja była wykonywana przez jakiegoś bardzo dobrego kardiologa w Zabrzu ( stwierdził on, że była to druga pod względem trudności operacja w jego..

Tarczyca TSH II

.. ...Zalecono jednak zabieg operacyjny. Zapisałem się już do szpitala na zabieg całkowitego usunięcia tarczycy, choć biopsja wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw..

Usunięte płuco prawe - rehabilitacja

.. ...Bliska mi osoba jest po operacji usunięcia płuca prawego. Po wypisaniu ze szpitala dostała zalecenia, aby ćwiczyła. Tylko tak naprawdę nie wiemy jak. Czy ktoś mógłby polecić jakieś ćwiczenia oddechowe jak i fizyczne, w celu przywrócenia sprawności wszystkich mięśni odpowiednie po takiej..

Kompetentny kardiolog w Poznaniu

.. ...pieniądze. Po zabiegu operacyjnym ( usunięcie guzka z wnętrza ciałą ) po pół godzinie od operacji szłam do domu z małą ,nie krwawiącą ranką - 3 szwy przy ok 7 cm głębokości. Jeśli masz pytania - malga05@wp.pl Skierowanie jest. Chodzi o jednorazowa prywatna wizytę ew. o znalezienie..

11 lat z protezą CM 23

.. ...przerażony perspektywą operacji co usunięciem 6 korzonków z gęby! Typowy facet! Jak się pogorszyło to miesiąc na wojewódzkiej kardiologii w oczekiwaniu na miejsce w Aninie, potem w Instytucie 1 mc na KWSie ( heparynka na zator płucny ). Tam usłyszałem, że operacja pomoże tyle * co baba z..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...powiększy wówczas dopiero operacja usunięcia woreczka - czy to konieczne - nie ma innej metody na tego polipka, aby nie usuwać woreczka ). Już od jakiegoś czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze - może to z nerwów, nieraz się martwie drobnymi sprawami. Robiłem kilka miesięcy temu..

Operacja tętniaka aorty i wymiana zastawki

.. ...Witam, mój mąż ma miec operację - tętniak aorty i wymiana zastawki. Chcielibyśmy się dowiedziec jak długo czeka się na operację od czasu skierowania na oddział. Jeżeli ktoś wie, prosimy o odpowiedz. Jestem 10 dni po wymianie zastawki aortalnej i usunięci tętniaka.To na pewno zależy też od..

Uciski za uszami

.. ...mało w czerwcu miałam operację usunięcia dyskopatii C5/C6 - szyja - i wstawienie implantu. Objawy związane z dyskopatia ustąpiły ale wstrętne uciski za uszami pojawiające się zwłaszcza w pozycji leżącej pozostały.Dwa lata temu miałam MR głowy i było OK. Jestem smutna i często płaczę wiem..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...w Lublinie i jest po operacji usuniecia tętniaka aorty piersiowej. Stan jest bardzo ciężki. Oddycha przy pomocy respiratora i jest w śpiączce farmakologicznej. Ma wysoką temperaturę, wysokie ciśnienie, zapalenie płuc, coś z jelitami i ustała praca nerek. Czy ona ma szanse na przeżycie. a..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...to znaczy? Jestem po operacji tarczycy, pozostały mi kikuty, biorę NOVOTHYRAL 100 i JODID100 oraz mam nadciśnienie, które również leczę LISIPROL HCT10, mam planowany zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego na 23 marca i trochę się boję, bo mój wynik wynik TSH jest teraz 9,21 a w..