Opis płuc

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...płucnych. Zagadnienie opisane poniżej. Druga sytuacja to płyn w jamie opłucnowej. Pęcherzyki płucne, układające się jak grona winogron, są elementem tkanki płuc odpowiedzialnym za wymianę gazową. Pęcherzyk jest opleciony siatką naczyń krwionośnych. Przez ścianę naczyń oraz pęcherzyków..

Echo serca - Str. 8

.. ...odpowiedź. Uzupełnie tylko opis Echo: Z. mitralna: zwłókniała z grudkami zwłóknień na płatakach Z. aortalna: brzeżne zwłóknienia płatków pierścienia Z. trójdzielna : bez zmian org Z. płucna: bez zmian Rzeczywiście ma migotanie przedsionków. Koronarografię miała rok temu po zawale, wiem..

Echo serca - Str. 45

.. ...jest jakas wada, a w opisie zero o tym, słownie też NIKT mnie nie poinformowałm mimo, że leżałam w szpitalu oraz byłam potem u 2 kardiologów, zero, nic o żadnej wadzie. echhh.....:/ i jeszcze mam dotty pytanie - co lekarze mówili o tej Twojej niedomykalnosci i zwiększonym cisnieniu..

Woda w płucach

.. ...informacje na temat opisanej przez Ciebie choroby. Zdarzyła się ona u mnie w rodzinie, dlatego szukam jak najwięcej informacji na jej temat. Woda w płucach przyczyną jest niewydolność krążenia czy ktoś może mi napisać coś więcej na temat tej choroby.Cierpi na nią mój tata duszność woda w..

Ablacja - Str. 12

.. ...bezbolesne. Stąd tak różne opisy zabiegu. Często ludzie opisują pieczenie w piersiach po zabiegu. To właśnie efekt gojenia sie żył płucnych. Ja miałem robione wszystko. W IK Anin w klinice zaburzeń serca leżałem już wiele razy. Widziałem kilkadziesiąt osób po ablacjach. Jedni po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 247

.. ...i dowiedział się,że opis będzie w poniedziałek. Tak w ogóle tomografia płuc prywatnie to koszt bagatelka 380 zł albo czekanie pół roku...Także jestem w trakcie dłuuuugiego weekendu, ale tak straciłam znowu trochę zapału do przygotowań wyjazdowych, bo czasem sobie myślę,że co jak trzeba..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...stronie nasi przyjaciele opisują swoje przypadki wystąpienia zatoru. Zapraszam wszystkich do współpracy. AP Moja zatorowość płucna to zażywanie przez 2tygodnie środków antykoncepcyjnych ( podkreślam: 2tygodnie mi wystarczyły ) oraz palenie do tego papierosów. Ginekolog wiedział, że palę..

Dodatkowe skurcze - Str. 154

.. ...nikt tego nawet nie opisał, nie zainteresował się, hmm???czemu nikt tego dalej nie chce diagnozować, hm??? ja sobie żyję w przekonaniu, że mam dobre echo, a tu WIELKA DUPA! i nie mam troszkę problemów ze zdrowiem , tylko wszystko mi się rypie, serce, płuca, homrony, stany zapalne, moja..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...rozpoznania, nie mam tego w opisie, Tyle , że babka z Ochojca dała mi jeszcze raz na echo serca, na listopad. moze ją coś zaniepokoiło, kto wie ale powiedziała, ze moje echo jest DOBRE. NIE JEST. ten wynik nie jest dobry i tyle. nie chcę nawet mysleć, ani już pisac jak okrutną chorobą..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...zastawkę według zasad opisanych w poprzednim rozdziale. Więcej na temat Zwężenia lub niedomykalności zastawki aortalnej: Wady serca - Wady bezsinicze z prawidłowym przepływem płucnym - Zwężenie lewego ujścia tętniczego - Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej CM UJ w Krakowie Zwężenie..

Ablacja systemem Carto

.. prosze o opis zabiegu Cześć .Napisz więcej o swojej arytmi , czy może chodzi o izolacje żył płucnych ? mam napadowe migotanie i trzepotanie przedsionków jestem zakwalifikowany przez dr. cezarego czerwińskiego do zabiegu carto w katowicach mam migotanie i trzepotanie przedsionków od 5 lat. Ostatnio bardzo..

Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka

.. ...zrobiono mi rentgena pluc i opis zdjecia mowi: Pola płuc bez zmian. Przepona i kąty wolne. Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka, bez innych cech wady serca Ostanie zdanie dotyczace serca jest dla mnie troche niepokojace. Moze mi ktos wyjasnic co moze oznaczac i jak to..

Młodzieńcze serce

.. ...medycyny pracy polecil mi konsultacje kardiologiczna. Tymczasem ja jestem załamana i juz wyobrazam sobie najgorsze. Jesli jest ktos kto moglby mi wyjasnic czy to cos powaznego to bardzo prosze o kontakt...

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...problem do wielu już tu opisanych... Od nie dawna zaczął boleć mnie przełyk.. Gdy połykam czuje jakbym miała tam jakąś kluche. Ponadto boli mnie pod mostkiem... nie wiem czy to żołądek czy jakiś inny narząd... zauważyłam też że miewam nerwo bóle ( w okolicy serca, płuc )... Do tego..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...prześwietlenia RTG. W opisie napisano: Aorta poszerzona, serce z przewagą lewej komory, lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 5

.. ...własnie takie coś jak ona opisała że wszystko sie napina, mi tam się płuca napinały i serducho się poprostu czuje jak bije troche mocniej, no a ta była najarana i jej się krzywa faza wtyrała coś jej się wkręciło w psychike i ją teraz przez to serce boli. koleżanko ja myśle że do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...jakieś objawy nerwicy. Opiszę wam moje objawy. Zaczęło się w pierwszej połowie 2007 roku. Nie mogłem wziąc pełnego wdechu, takie dziwne uczucie dusznaości mnie co jakis czas dopadało. Poszedłem przebadać płuca, serce. Wszystkie wyniki bardzo dobre. Wiec jakos to było dalej. ALe nie..

Nadcisnienie płucne

.. ...mu powiedziec list z opisem dostanie lekarz domowy.Dlatego prosze cie Izabello o pomoc i dziekuje ci z gory. Wymiary rzeczywiście ok.Nie chorujesz na astmę czy bardzo rozhustaną alergię ? Na pocieszenie te zmiany w krazeniu plucnym sa niewielkie.W doborze lekarza nie pomoge (..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...Niestety pojawiły się opisywane w literaturze skutki uboczne. Najpoważniejsze to zwłóknienie płuc i nadczynność tarczycy.Po stwierdzeniu nadczynności zaczęł się prawdziwe kłopoty, bo nie wiadomo było czy migotanie jest jeszcze * stare * czy już wywołane nowym czynnikiem - tarczycą. Więc..

PDA u 2-latka

.. ...ktoś napisać czy ten opis badań jest zły?!Bo ja w ogóle się na tym nie znam! Położenie serca prawidłowe.Połączenia p - k i k - t zgodne.Przegrody serca szczelne.Zastawki prawidłowej morfologii.Drożny przewód tętniczy z przepływem 1 - p szerokości ok.3mm.Ujście żył płucnych i systemowych..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...potrafię tego dokładnie opisać ale po septostomii przestałam tak często tracić przytomność. Niestety przegroda między przedsionkowa zarasta i septostomię trzeba powtarzać ponieważ u mnie nadciśnienie płucne cały czas ( pomimo leczenia ) rośnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia dzięki za info..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 7

.. ...nogi, paramenty serca opisywane podczas echa serca znacznie się poprawiły, a nadciśnienie wynosi 33. Oczywiście męczę się czasami, ale naprawde muszę postarać się o to. Pozwalam sobie na tyle, na ile pozwala mi moja choroba. Biorę lek testowany, a do tego clexane, dilzem, furosemid,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...witam szczerze nie ma co opisywać spodziewałam się czegoś zupełne innego był to weekend z echokardiogramem po przyjezdzie do Ustronia każdego z osobna badali a potem dostawalismy wyniki badania i jechalismy spowrotem nic nowego się nie dowiedziałam o nadciśnieniu płucnym jedynie że mam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...kochanego męża.Żeby trochę popisać z wami,dowiedzieć się coś nowego o tej chorobie i jak inni dają radę z tym żyć.Mój mąz miał bardzo zawansowaną chorobę,niestety nawet niemógł mieć przeszczepu bo był zasłaby. Bardzo cierpiał w tych ostatnich chwilach swojego życia.Niestety umarł tydzień..

30 lat i coś z sercem? czy to możliwe?

.. ...pisałam powyżej. Tyle że opisane dolegliwości mogą być również pochodzenia płucnego lub żołądkowego, albo jakąś chorobą przełyku. Mąż powinien porozmawiać o badaniach z lekarzem rodzinnym. pozdrawiam s To jest sprawa dla MASAŻYSTY ( masaż leczniczy ) a nie dla kardiologa. Mięśnie ruchowe..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...echo serca. Poniżej opis z książeczki zdrowia ( o ile udało mi się poprawnie przeczytać zapis lekarza ): * Echo serca. Dobrze czytelne. Jamy serca nie są powiększone. Wyraźnie powiększona tętnica płuca, aorta 1,4cm, tętnica płucna 1,7cm. Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? )..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach

.. ...chociaz z objawow ktore opisujecie infekcje bym wykluczyl ) i spytac sie czy to moze byc od nerwow/czy moze to byc nerwica hipochondryczna. to powinno Waszego lekarza pierwszego kontaktu nakierowac na troszke inny tok myslenia niz tylko fizyczne objawy. Pozdrawiam Witam.Mam podobne..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...mam mnóstwo objawów opisanych wcześniej, również szybko się męczę, mam też lekkie zawroty głowy i okropne bóle pleców. Zrobiłam chyba z milion badań, tj.: ekg, eeg, usg serca, tarczycy, jamy brzusznej, rtg płuc, kręgosłupa, spirometrię, gastroskopię, badania krwi, hormony itp itd. Byłam..

Zespół Marfana

.. ...zwrotna nieobecna Płatki - opis zmian : cienkie ZASTAWKA MITRALNA: DE: 22mm FF: 129mm/s Gradient max: 4,5 śr.: 0,9mmHg Fala zwrotna: nieobecna Pow.ujścia: 3,2 Płatki - opis zmian : cienkie ZASTAWKA PŁUCNA: Gradient max: 3 śr.: 1,5 mmHg Fala zwrotna: nieobecna Płatki - opis zmian :..

Poszerzenie aorty stępującej co może oznaczać?

.. ...Mojej mamie lekarz tak opisał zdjęcie klatki piersiowej: Miąż płucny - zmian naciekowych nie wykazuje. Wnęki naczyniowe obficiej wypełnione. Cień we wnęce prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. Poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę...

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na lipiec sa przyjęcia czy ktoś może mi..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...proszę o interpretację opisu z rtg klatki piersiowej. Do wizyty u lekarza zostało jeszcze troszke dni, a ja sie niepokoję. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Okołooskrzelowe zmiany zapalne przywnękowo zwłaszcza po stronie prawej. Wnęka lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo -..

Echo serca 2,5 latka

.. Oto opis echa serca mojego 2,5latka, miał słyszalne szmery na serduszku: Situs solitus. Prawidłowa anatomia wewnątrzsercowa i powiązania sercowo - naczyniowe. Przepływy w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo -..

Niepokojący ból w klatce

.. ...na różnych forach to opisuje. Tradycyjny ciężar w klatce klucha w gardle i pieczenie w płucach , jeszcze wiele innych objawów. Ja też to mam bardzo często już od roku ale jaszcze ja mam napady lękowe i agorafobię - ale to już inne sprawa choć ma prawie te same objawy. Czy jesteś osobą..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...czytajac jednak Twoj opis wydaje mi sie ze to moze byc na tle nerwowym,albo problem z tarczyca nie bój się na zapas ale zawał możliwy jest w każdym wieku - niestety mój chłopak zmarł na zawał mając 21 lat ale miał bardzo złożoną wadę serca i płuc. jeżeli masz obciążenia rodzinne..

Ból w klatce

.. ...najlepiej idz do lekarza. Opisywane przez ciebie dolegliwości mogą towarzyszyć zarówno zawałowi serca jak i np. pęknięciu pęcherzyka płucnego ( zdarza się to młodym osobą podczas wysiłku fizycznego i jest nie grożne ale towarzyszy mu potworny ból ). Najlepiej idz do lekarza wykona ci..

Prosze o interpretacje wyniku echo serca

.. ...MM LAD 37MM TP 23 MM opis situs solitus.Prawidłowy spływ żył plucnych i systemowych.Prawidłowe powiązania przedsionkowo - komorowe i komorowo tętnicze.Bez cech przecieku wewnątrzsercowego.Zastawki mitralna - wąska fala zwrotna do II st.,trójdzielna - fizjologiczna fala zwrotna,aortalna i..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...przeraczac jak czytam 65 %. Z opisu ukg widac, ze masz problem z zastawka mitralną. wiotkośc płatka sprzyja niedomykalności. U Ciebie określona jako 2 stopnia z 4. Ale najwazniejsza jest hemodynamika. Masz niedomykalnośc okreslona jako 1 stopnia zastawki trójdzielnej. Niedomykalnośc..

Woda w płucach,

.. ...po operacji czy jak? Opisz może jaki miała zabieg, bo ciężko stwierdzić. Jeśli miała operację to ponoć to normalne że woda gromadzi się w osierdziu, tylko że może w małej ilości i sama z niknie, a może też w większej i należy ją ściągnąć. Jeśli jest po zabiegu kardiochirurgicznym to..

Cześć

.. ...dni później wybrałam opis RTG z pogotowia i się okazało że to nie zapalenie płóc ( jak zdiagnozowała na podstawie zdjęcia Pani doktor ) tylko płyn w płucach. Dalej bierze antybiotyk - ma sam zejsc. Czuje się juz dużo lepiej. Jest w sanatorium już 5 dni i pojawił się następny problem...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...lewostronny. Wg tego opisu diagnoza, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki tętniak z przepływem L - P. Prawidłowa grubość mięśnia..

Ból głowy pojawiający się przy wysiłku

.. ...robić? Witaj! Ból, który opisujesz nie musi być czymś groźnym. Może występować u chłopców w Twoim wieku i z czasem się ucisza. Jednak, aby wykluczyć stan chorobowy, koniecznie należy zrobić bardziej specjalistyczne badania. Zbadać serce, dno oka, błędnik, tarczycę, płuca, wykonać EEG,..

Oczyszczenie płuc z toksyn po paleniu papierosów

.. ...trójglicerydy * * - tam jest opisana ta dieta.Przepisy na mieszanki ziołowe na oczyszczanie organizmu ,które możesz sam zrobić mieszając odpowiednio zioła zakupione w sklepie zielarskim znajdziesz w książce ks.Klimuszki pt.,,Leki z Bożej apteki * * .Dobrze by tez było jechać nad morze do..

Bóle lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...przy wykonywaniu jakiej kolwiek czynnosci czuje tarcie lewej strony żeber w okoliy płuc, i krrozenie krwi w stopach . Czy to ma zwiazek z moimi bulami ? idż do ortopedy lub neurologa albo jedno i drugie...

Bóle w boku i klatce piersiowej

.. ...spondylosis def. ze zmianami przeciazeniowymi około5mm , przy wykonywaniu jakiej kolwiek czynnosci czuje tarcie lewej strony żeber w okoliy płuc, i krrozenie krwi w stopach . Czy to ma zwiazek z moimi bulami ?..

Bóle w płucach? Co to może być za dolegliwość?

.. ...i naprawde ciężko to opisać. Wpierw pomyślałem, że może to od dzwigania bo wtedy dużo rzeczy i ciężkich przestawiałem ale z drugiej strony w życiu dźwigałem jeszcze cięższe rzeczy. Po powrocie do domu ucisk w plecach ustąpił natomiast nagle przeszło jakby na stronę przednią, czyli tam..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...wiec tu sobie daruje opisy. pierwsza byla bardzo bolesna, druga prawie wcale. nie wiem, czy ja juz mialam inne nastawienie, czy moze tym raze wypalali mi mnie unerwione miejsca. nakłucia były w obydwu pachwinach oraz lewej rece. niestety u mnie zostal krwiak na rece :( coz, oby tylko z..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...nowotworem???Prośba o interpretację Opisywane zmiany nie mają związku ze stenozą aortalną i nie swiadczą o niczym grożnym: ) nie mają również zwiazku z chorobą nowotworową. Należy raczej skupić sie na leczeniu choroby zasadniczej - czyli stenozy aortalnej, która o ile jest istotna ( nie..

Bóle pleców, korzonki, kłucia w sercu (lub płucach), częste migreny

.. ...ze skutków ubocznych opisanych na etykiecie, jak i w necie - u mnie nie występują. Zgodnie z etykietą nie przekraczam 3 tabletek na dobę. 2 - 3 tabletki ibupromu jak napisałem wyżej - nie biorę ich na raz. Jeśli bóle głowy nie ustępują po 1 - 2 godzinach, wtedy biorę drugą. A niekiedy po..

Duszności po by passach

.. ...miała tez RTG płuc, oto opis: Stan po zabiegu kardiochirurgicznym. Cienie metaliczne w miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...EF 65,43%, FS 36,54%. Opis - nieznacznie poszerzone jamy lewego przedsionka - 4,3 cm i prawego przedsionka - 4,3 cm, jama lewej komory powiększona - 5,98 cm. Mięsień nieznacznie pogrubiały PMK - 1,38 cm. Bez zaburzeń kurczliwości EF 65%. Zastawki bez istotnych zmian organicznych. Mała IM..