Opisu

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...dławicowy. Jak chorzy opisują ból dławicowy, jak długo trwa napad?. Pacjenci w większości przypadków opisują ból wieńcowy jako uczucie ucisku - rozpierania, rozdzierania za mostkiem, ciężaru na klatce piersiowej. Często towarzyszy mu duszność - subiektywne uczucie braku tchu. Ból..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...heterozygotycznym. HCM opisuje się jako heterogenną chorobę sarkomeru. Kardiomiopatia przerostowa jest względnie rzadkim schorzeniem kardiologicznym, chorują głownie ludzie w młodym i średnim wieku. Choroba dotyczy także dzieci. W kardiomiopatii przerostowej należy unikać większych..

Akineza

.. ...elementów serca. Do opisu kurczliwości mięśnia sercowego używa się terminów: normokineza - kurczliwość prawidłowa, hipokineza - kurczliwość zmniejszona w stosunku do normy,najczęściej świadczy o niedokrwieniu danego segmentu, akineza - brak kurczliwości, dotyczy najczęściej blizn po..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...obwodowej odnoszący się do opisu krwinek czerwonych ( erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36 g/dl krwi ( górne i dolne granice normy..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...systemu Cambridge Heart - opisuje dr Trzos. W jej opinii, rejestrator charakteryzujący się bardzo dobrym stosunkiem sygnału do szumu, pozwoli na uzyskanie bardzo dobrego sygnału umożliwiającego wykrywanie zjawiska alternansu na poziomie wiarygodnym dla przyjętych standardów. Być może..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...trochę sprężynkę od długopisu. W momencie założenia jest osadzony na balonie umieszczonym na końcu długiej rurki, którą wprowadza się przez tętnicę. Kiedy stent znajduje się w miejscu zwężenia balon jest napełniany solą fizjologiczną pod ciśnieniem, co powoduje rozprężenie sprężynki i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...opsisów osób, kt. to opisuja na tym forum ). Panie doktorze b. chciałabym zajśc w ciążę, lekarz kardiolog mówi, że jest to mozliwe tylko, że trzeba bedzie wtedy odstawić leki. Tylko prawdę mówiąc, mam dreszcze na myśl o odstaweniu leków. Ale wiem też, że organizm kobiety potrafi się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...ruchu. Z innych relacji opisujących ablację wiem że może to być 6 , 12 godz . Ostatnio przechodziłem koronarografię i leżenie przez 6 godzin na wznak nieźle mi dopiekło. A teraz czytam że nawet 24. Od czego to zależy ? ? ? 24 h na plecach to jeszcze nie tak źle wolałabym to. Ja kiedy złe..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...uspokoic. natomiast co do opisu Holtera - o kurcze - to trzeba będzie poczekać na powrót specjalisty. ja mogę coś powidzieć o siatkówce ale o sercu? to trzeba zapytać dr. Kowalskiego. Pozdrawiam. jak wspomniałam, ze studiowałam w XX wieku - zaraz mi ręka ze wzruszenia zadrżała - i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...cierpienie.Z tego co opisujesz wnioskuje,że twój syn miał poważne problemy,ale najważniejsze,że jest już dobrze.Dodało mi to wiary w naszą medycynę i lekarzy( nie napisałaś co to za klinika )Mam nadzieje ,że i mojemu synowi pomogą.Zycze duuuuuuuuużo zdrowia Twojemu dziecku i wszystkim tu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...ablacji - wiele osób opisuje tu swoje refleksje dotyczące tego zabiegu. Poza tym ważne chyba jest jak bardzo nasilone są Twoje częstoskurcze: tzn. jak długo trwają ( im dłużej tym - rzecz jasna - gorzej ), jak często w ciągu roku je masz, czy dolegliwości towarzyszące są poważne (..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...nie spotkałam nigdzie opisu z zabiegu w szpitalu na Banacha. eśli Pan może to proszę napisać mi czy zabieg wykonany przez doc. Koźluka był płatny.Mama bardzo się boi zabiegu chociaż czeka na telefon z terminem a ataki ma coraz częściej. Czytam forum i uspokajam ją. Dziękuję wszystkim za..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 25

.. ...nie chcesz : ) jak sam opisujesz Twoja sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana : ) ja na Twoim miejscu zdecydowała bym się na drugi zabieg, ale to tylko moje zdanie : ) co do bólu i cierpienia w trakcie ablacji - nie przesadzaj - to nie jest aż tak straszne : ) i nie wybieraj sie tak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...o dobrym odzywianiu opisuj na innej stronie www... Tu pisza osoby ktore maja lub mialy prawdziwe problemy z sercem potwierdzone przez kardiologow, a nie po wizycie u lekarza rodzinnego... Powodzenia Droga Agato - może ci się to nie podobać, możesz się oburzać...tylko co ci to da?..

Echo serca - Str. 4

.. ...norma to 60 - 65% ) z OPISU ZMIAN NIEDOWRACALNYCH NIE WIDAC. nA PEWNO WARTO ZYC AKTYWNIE!pOZDRAWIAM Jeszcze jedno czy ef może ulec zmianie ? I czy biegi regularne tzn 20 min dziennie przy nadciśnieniu i lekach mogą pogorszyć czy raczej polepszyć sytuacje , nadmienie że mam taką pracę że..

Echo serca - Str. 5

.. ...EKG lekarz internista opisujący elektrokardiogram stwierdził niezgodny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto wyjaśnił że jest to ułomność bardzo popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie krwi wynosi 130/80, natomiast waga ok. 115 kg przy wzroście 183 cm.Jednak skierował..

Echo serca - Str. 7

.. ...zastawki mitralnej ( nie ma opisu morfologii platków ,a pole powierzchni nie wskazuje na ciężka stenoze , z kolei gradient może być podwyższony dodatkowo z powodu niedomykalności. Umiarkowanie powiekszony LP9zapewne mama ma migotanie przedsionkow ) , frakcja wyrzutowa nieco obnizona i..

Echo serca - Str. 8

.. ...ryzyka wynikające z opisu nie są jakoś znamiennie większe. Powiklaniem takim mogloby byc np. infekcyjne zapalenie wsierdzia czy rozwarswienie aorty ,ael oba sa na tyle powazne ,ze nie mogą zostać niezauwazone Pozdrawiam Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź, trochę podniosła mnie Pani..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...powinien mi nie tylkpo pomoc z nerwica ale poprawic funkjonowanie orgamizmu zpaewniajac zdrowie wielu organow ;] zamowilme go wczoraj dojdzie jutro opisze poznije jak wyglada poczatek kuracji ;] pozdro all..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...mam takie objawy jak opisujecie.Zawroty glowy,kolatanie serca,dretwienie lewej reki,a czasami nawet dretwienie szczeki i ten ogromny strach,mysle ze zaraz umre.Pogotowie bralo mnie juz kilka razy.Boje sie wsiasc do autobusu,isc do kosciola,na imrezy gdzie jest duzo ludzi.Wydaje mi sie ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...grupowy,psychoterapie,psychorysunek itp. to co opisujecie jest w prawie kazdym pzrypadku identyczne ..objawy sie co jakis czas zmieniaja nasilaja sie , boli troszeczke inaczej mniej albo wiecej zaciska , trzyma atak dluzej lub krocej itd... to sa tylko skutki uboczne...problem tkwi w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...calym ciele. i takie jak opisujesz krotko trwajace i trwajace caly dzien. zdzaraja sie takie szrpniecia miesniami i drżenie jak by mroweczki gdzies przebiegaly ( nie mowiac o drganiu powieki ; )łapały mn9ie też wieczorem po połozeniu sie takie drżenia jakby dreszcze ale spotęgowane -..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...płatka bo tak z twojego opisu wynika. Na pewno to trzeba sprwdzić. powodzenia. Mam lat 23 od 18 wykryte wypadanie obu zastawek, ciśnienie 160 - 76 to u mnie codzienność po intensywnych ćwiczeniach 220 - 120 się zdarza. Cierpię na bessenność z pozostałymi objawami dawno się nauczyłem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...dokładnie takie jak opisujecie - przekonanie że zaraz będzie zawał, duszność, kłucie, stan paniki a po przejściu ataku - drgawki mięśni ( szczególnie nogi ) a potem człowiek przez dłuższy czas jest wyczerpany psychicznie. Przypadłość tą da się bardzo dokładnie zdiagnozować robiąc echo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...zaboli bardzo rzadko zadnych oslabniec zadnych zakrecen w glowie czasem kolatanie raz na rok moze ale dawno robilam badania z 10 lat temu i nic kupie sobie magnez i tyle ja jestem to trzeba isc do lekarza..

Chelatacja - Str. 4

.. ...internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich dowiedzieć, że po chelatacji pacjenci czują się tak, jakby ujęto im 10 - 15 lat, a nawet więcej. Z reklamy można też dowiedzieć się, że w USA przez dziesiątki lat metoda ta stosowana jest z..

Chelatacja - Str. 5

.. ...które Pan z niepokojem opisuje są wyrazem zatykania tych właśnie najmniejszych naczyń krwionośnych. Bypasy zupełnie nie dotyczą tych obszarów, i niech Pan nie robi sobie zbytnich nadziei na gwałtowną poprawę po tych operacjach, a o efektach długofalowych zapomnieć należy już na wstępie,..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...zacytowałem.A z tego opisu wynika że te medykamenty mogą mieć niekorzystny wpływ na kości.Dlatego proponuję kurację dietą.A co do tych 2 związków znalazłem że obydwa są pochodnymi kumaryny.Piszą tutaj o jej szkodliwości - http://www.biomedical.pl/aktualnosci/grozna - kumaryna - w -..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...temat, klinika którą opisuję jest bezspornie najlepsza. Tu wykonuje się również najbardziej skomplikowane przypadki, wykorzystując wiedze najbardziej doświadczonego w tym kraju prof. Walczaka. Niespotykane, psychoterapeutyczne podejście profesora do pacjenta to w dzisiejszych oziębłych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...wyglądają tak samo jak opisują inni - dezynfekcja, podłączenie pod komputer, wokół pełno monitorów, człowiek może poczuć się jak robot, na komendę częstoskurcz, na komendę spokój, za naciśnięciem jednego guzika, pełna kontrola. Przed zabiegiem cholerne nerwy ( co się później okazało..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...tego postu i mojego opisu ? Dalej jest tak milo ? Może warto zaktualizować ten opis jakoś dla naszych następców, uogólnić, czy coś tam... czesc mam prosbe jesli ktos wie ile kosztuje prywatna ablacjia to prosze napisac byc moze moj synek bedzie potrzebowal wykonania jej jak najszybciej..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...podstwa. Po objawach, króre opisujesz prawdopodobnie masz napadowy częstostkurcz węzłowy, który dotyka wiele młodych osób. Moze to też być WPW. Jedynym sposobem pozwalającym na trwałe pozbyć sie częstoskurczu jest ablacja. Nie jest to straszny zabieg, szczególnie gdy abluje się ten..

Ablacja - szpital w Zabrzu

.. ...o zabrzu.Wszyscy tu opisujacy mieli kródkie oczekiwania do tego zabiegu a mój brat czeka na to aż 5 lati stąd moje pytania. Bardzo dziękuje za odpowiedz Dusia...: ) Zabrze też jest chwalone na tym forum : ) A poza tym poczytaj temat założony przez Oskara Kowalskiego: ) To lekarz, który..

Jakby serce mi się zapowietrzalo i na sekundę zamieralo

.. ...inaczej i inaczej tez je opisuje. uwazam ze dolegliowosci jakie podajesz sa podobne do moich. ja to opisuje jako uczucie ucisku a nastepnie jedno mocniejsze uderzenie.dochodza do tewgo dodatkowe skurcze i inne zaburzenia ktore trudno opisac slowami. ja cierpie na to od trzech..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...niektórych pacjentów opisuje sie korzystne efekty leczenia L - karnityną. Przeszczepienie serca jest optymalną i ostateczna terapia dzieci, u których występuje ciezka niewydolnośc serca pomimo stosowania leczenia zachowawczego. U niektórych pacjentów mozna wykonac operację paliatywna,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...temacie, tak jak tu opisujecie, daliście mi dużo nadziei. Proszę o odpowiedź Mam obecnie 32 lata, jestem facetem i od 16lat ( od 94r ) choruję na kardiomiopatię restrykcyjną. Temat rzeka - pewnie wiem na tematy kardiomiopatii więcej niż nie jeden lekarz. Jest to najgorsza z możliwych..

Po ablacji

.. ...średnie( nie pamietam a opisu przy sobie nie mam )no i oczywiście gdy miałam holtera nie miałam typowej arytmi przez te 24 godziny ,no nie stety ta dolegliwość nie jest na zawołanie ( a chciałam żeby się zapisało - pewnie za bardzo chciałam ).W wypisach szpitalnych( bo czasami zdążyli..

Po ablacji - Str. 11

.. ...straszny jak go niektórzy opisują na stronach o ablacji! Jeżeli 1% będzie tym na poprawkę , to poddam się po raz drugi. Kochani! Jest inaczej, jest lepiej! W styczniu ( taki termin dał mi lekarz prowadzący - noga ) mogę ruszyć na szlak narciarski, bez obawy że mnie ściśnie i jak oszalałe..

Po ablacji - Str. 19

.. ...straszna jak to niektórzy opisują. Wiadomo do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy, ale do najgorszych tez nie. Ja mimo wszystko wspominam ją milo - dzięki takim wydarzeniom czlowiek ma czas na zastanowienie się i wystopowanie z tą codzinną gonitwą. Poznałam dzięki temu dużo wspaniałych..

Niskie tętno

.. ...To Ciekawe, wszyscy opisujemy to nasze dolegliwosci ale nikt nie daje jasnej odpowiedzi co przyczynia sie do takiego zachowania naszego organizmu...:( Moje tetno wynosilo od 45 do 55 uderzen na minute i tez nie wiem czym bylo to spowodowane, a tez chcialebym sie dowiedziec. Czy jest ktos..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...ten zabieg, i z ich opisu wynika, ze naprawde nie ma sie czego bac. Pewnie, nie jest to przyjemne, chociazby dlatego, ze pacjent jest w pelni swiadomy, slyszy co mowia lekarze itp. Zreszta nikt nie obiecywal, ze to bedzie cos przyjemnego ; ) Tez mnie krepuje kwestia zalatwiania sie do..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...Wiesz co Soul, to co opisujesz z CZD, to wyglada na jakis horror ; ) Takie teksty do pacjenta... Ja sie spotkalam z szorstkoscia czy oschloscia pielegniarek, ale mimo wszystko, staraly sie robic co trzeba, nie bylo zadnych chamskich komentarzy... Po prostu czasami ich irytacja wynikala z..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...znajoma lekarka ale to co opisujesz to jakieś aż nieprawdopodobne...Wykryto u mnie WPW i to już po pierwszym ataku. Miałam wtedy puls 250 uderzeń na minutę wytrzymałam z takim pulsem godzinę ( lekarze mówili że to cud że nie umarłam a na pewno że nie zemdlałam ) w każdym razie po tej..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...podobne objawy jak Wy opisujecie, a jaśniej: podwyższone tętno nawet powyżej 100udeżeń na minutę, które praktycznie mam na co dzień, okresowe bóle w klatce piersiowej, które nieraz są tak bardzo silne że czuję je nie tylko z tyłu, w plecach, ale i przeszywający ból aż do lewego łokcia....

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...dolegliwościach jak tu opisujecie lekarz wam mówi że to nerwica, nie można jej wykluczyć całkowicie przy tych objawach, ale lepiej właśnie dokładnie najpierw zbadać serce. witajcie.Ja również mam podobne objawy jak Basia,ale najgorsze jest to uczucieduszności,które już miewam całe dnie i..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...osoby dorosłe i rozumne. Opisuję swoje doswiadczenia i tylko swoje. Natomiast proponuję kazdemu tz. temu, który leki bierze i tym przed i po operacji( jesli się na taką zdecyduje ), jak i ludziom, którzy czują się obecnie dobrze, czyli są zdrowi, aby przyjmowali dodatki witaminowo -..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...take samopoczucie jak opisujesz,pozdrawiam Dzięki Minia nie wiem dlaczego biorę tak małe dawki ,ale myślałam że po eutyroxie mam przyśpieszone tętno,ale teraz to już nie wiem mam pytanie. czy ktoŚ kto się leczy na tarzcyce ma 13 lat??? jeŚli tak to niech napisze. jestem przerażona bo co..

Niedoczynność tarczycy - Str. 6

.. ...lekarza. te objawy jakie opisujesz ( palpitacja serca ) to byla nadczynnosc tarczycy. moze musisz na poczatku czesto miec badane hormony tarczycy ( bedac na lekach ), zeby sytuacja sie nie powtorzyla z sercem. przy niedoczynnosci tarczycy zwylke nie ma owulacji, wiec nie mozna zajsc w..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...rodzice.Otoz ten problem ktory opisujecie co dzieje sie z Wasza Ola,moja kolezanka ma takze ze swoim Kubusiem.Mieszkamy W Kanadzie i tutejsi lekarze specjalisci stwierdzili u Kubusia drozny otwor.Polega to wlasnie na tym ze nie ma na to lekarstwa.Ten otworek poprostu nie zamknal sie przy..

Ablacja - Str. 12

.. ...zabiegu. Często ludzie opisują pieczenie w piersiach po zabiegu. To właśnie efekt gojenia sie żył płucnych. Ja miałem robione wszystko. W IK Anin w klinice zaburzeń serca leżałem już wiele razy. Widziałem kilkadziesiąt osób po ablacjach. Jedni po pierwszej inni po drugiej i trzeciej a..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...zdrowie Lekarz rzeczowo opisuje wpływ konfliktów na zdrowie ciała, w tym bólów kregosłupa. Dotarcie do konfliktu to gwarancja ozdrowienia też tak uważam. Pomaga w tym również metoda Silwy, afirmacje wbrew złemu samopoczuciu, a nawet mówienie do swoich części ciała: ) ) Co wydaje sie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...podobne do tych, które opisujecie, tak już od 6 lat. Od około dwóch leczona jestem Mobemidem, jednak ostatnio chyba przestał pomagać. Rezultat początkowy był zaskakująco dobry, a wręcz rewelacyjny. Teraz zawroty wróciły - niestety. Proszę o podpowiedź, jakimi sposobami walczyć z tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...chory , bo z Twojego opisu wynika ,że jeszcze nie oswoiłeś się z tym , iż to nerwica . Przestań myśleć o innych schorzeniach , nie szukaj w necie informacji o sm bo możesz się okropnie nakręcić - wiem to po sobie ,chodzi to za mną ...Życzę Ci zdrowia i wszystkim * nerwusom * na tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...stronach na których opisuję to wszystko ).Męczyłam się z tym aż do tego roku,miałam nadzieję,że przejdzie.Niestety było coraz gorzej.Uważam,że psychoterapia jest jak najbardziej wskazana.Ja mam już za sobą wizytę u psychiatry,otrzymałam leki,ponieważ mam depresje lękową ( tak chyba to..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...ja mialam to samo co opisujecie teraz moze moglabys napewma moja corka tez mialam takie same objawy po urodzeniu syna meczylam sie okolo 10 lat tak jak opisujesz nigdzie nie moglam sie ruszyc bo myslalam ze zaraz zemdleje w kosciele musialam stac przy samych drzwiach bo dalej robilo mi..

Dziwne ciepło w głowie

.. ...szyjnego Sprawdź czy nie masz skrzywienia kręgosłupa w odcinku szyjnym zwłaszcza. Często takie skrzywienia powodują nacisk na rdzeń kręgowy co wywołuje różne reakcje ze strony mózgu np takie jak opisujesz...

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...ta metoda powyżej. Ja opisuje tylko swój indywidualny przypadek. mam ogromną prośbę! Proszę wszystkich o wszelkie informacje dotyczące WPW! Właśnie dziś po badaniu EKG stwierdzono u mojej maleńkiej 17 miesięcznej córeczki zespół preekscytacji. Jestem przerażona i nie wiem jakie moga byc..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...kilometrów przebiegu ). Tyle opisu. Mój ból zdarzył się już wczesniej, ale trwał tylko kilka godzin z przerwami i nie był tak intesywny jak obecnie. Obecnie trwa juz przeszło 24 godziny, nawet we śnie czułem, choć nie był do tego stopnia silny, abym musiał się budzić i cudować. Objawia..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...nerwobóle. Tym bardziej, że opisujesz swoją sytuację z szefem mogę domyślać się, że przydałoby Ci się wyciszenie. Joga podobno jest dobra dla kobiet, ale może jeżeli piszesz, że dobrze Ci w spokoju to może powinieneś spróbować medytacji. Myślę, że to na pewno wyciszyłoby Cięi dało..

Arytmia zatokowa

.. ...lekarz po przeczytaniu opisu ekg jest w stanie stwierdzić arytmnie zatokową oraz że jest ona wywołana chorymi zatokami?? Nie byłam u tej lekarki osobiście, osoba z mojej rodziny przy okazji wizyty pokazała ten opis, gdyż odwiedziłam już mnóstwo lekarzy ale tamci nie powiedzieli co mi..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...rzeczy to nie mam jak to opisujesz Cześc wszystkim.. U mnie również wykryto blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ogólnie czuję się dobrze no może lekkimi zasłabnięciami. Na początku trochę się przestraszyłem ale dowiedziałem się, że żyje się z tym w miarę normalnie więc niema powodu do obaw...

CK-MB - Str. 3

.. ...jeszcze sprawdziłam opisuje się także w zapaleniu mięśnia sercowego, po defibrylacji,zabiegach kardiochirurgicznych,urazach serca, a także długotrwałym niedokrwieniu sierdzia bez zawału. Wysoki poziom CK - MB stwierdzamy takżew niewydolności nerke i nadczynności terczycy. Wiem,ze..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...od sprzętu i lekarza opisującego badanie a czasami od samej choroby. czasami łatwiej jest już coś zbadać i udowodnić ze jest jak już choroba sie zaawansowała :( . nie poddawajcie się i nie lekceważcie niczego tak jak ja bo potem może być za późno. pozdrawiam czesc !! ja zaczynam powoli..

VPB z opisu Holtera

.. Witam. W dniu dzisiejszym odebrałem wynik holtera. Na poczatku dodam,że od 02.2005r mam wszepiony stymulator serca DDD z powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...problemem ktorzy tutaj opisuja , tzn.dretwienia reki , bole i dusznosci w klatce pieczenia, czestoskurcze etc. Wszystko zaczelo sie od niewinnego uklucia w lewej rece, a zmienilo moje zycie w koszmar.Robilem juz wszystkie badania jakie byly mozliwe egk , holtery , badania krwi , moczu..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...takich bólach, jakie tu opisujecie.. potrzebne są lekkie proszki, dużo spokoju i akceptacji dla tego bólu.. Takie strachy przed guzem ( najczęściej hipochondrycy boją się guza, nie wiadomo dlaczego, przecież chorób jest mnóstwo ; - ) ) to już absolutna norma w hipochondrii.. obserwuję..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...funkcjonowac, czy z tego opisu mojego echa serca cos zlego jeszcze wynika i czy wogole to naprawde zespol Barlowa? a oto tresc opisu mojego echa: PRAWIDLOWA WIELKOSC JAM SERCA. GRUBOSC SCIAN MIESNIA LV PRAWIDLOWA. UOGOLNIONA SPOCZYNKOWA KURCZLIWOSC DOBRAFF=74, BEZ ODCINKOWYCH ZABURZEN..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...stronie nasi przyjaciele opisują swoje przypadki wystąpienia zatoru. Zapraszam wszystkich do współpracy. AP Moja zatorowość płucna to zażywanie przez 2tygodnie środków antykoncepcyjnych ( podkreślam: 2tygodnie mi wystarczyły ) oraz palenie do tego papierosów. Ginekolog wiedział, że palę..

Ablacja w Poznaniu dr A. Baszko

.. ...przeczytania mojego opisu ablacji. znajdziesz tam prawie wszystko. Czytaj temat: Ablacja - kompendium wiedzy Napisz czy miałeś już zabieg? Jaki był efekt? Pozdrawiam Urbino Witam Jestem już 7 miesięcy po zabiegu. Nie mam już arytmi, dobrze się czuje. Mnie to też czeka,wczoraj wyszedłem..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...echokardiograficzne. Objawy jakie panie opisuja raczej nie maja związku z przebyta operacja kardiochirurgiczną Szanowna pani Izabelo. ja 6 lat temu przebyłam operacje śluzaka lewego przedsionka serca. Mam takie same objawy jak pani halina i Zdisia. Nie rozumiem wiec czemu pani uwaza ze..

Obniżenie tętna z 90 na 50 - czy to niebezpieczne?

.. ...po operacji Bypasów? Opisuję ponownie bo to niepokoi. Prawdopodobnie jest to skutek działania B - blokerów 90 uderzeń to zbyt dużo dla każdego a szczególnie dla pana Gdy serce bije szybko to zużywa więcej tlenu, gdy jest mało tlenu wtedy serce przechodzi na prace beztlenową, a produkty..

Opis EKG - co to oznacza?

.. ...wyniku, natomiast z opisu nic nie moge rozczytac ;/ Czy jestescie w stanie cokolwiek rozszyfrowac z tego opisu...?: Pozdrawiam Michal Oto link do opisu: http://img.photobucket.com/albums/v733/yautay/DSCF0071.jpg Pozdrawiam! M Ja widze tylko: Rytm zatokowy miarowy ( chyba 54 ) Skłonnośc..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...takiego samego powodu jak opisujesz...ale chcialabym go odstawic,bo nie widze zbytniej poprawy...czytalam na ulotce ze nie mozna go tak poprostu przestac zazywac...czy to prawda,czy moze mi sie cos stac?? ide na impreze czy moze mi sie cos stac jesli wypije alkohol?? czy odstawic ten..

Stymulator serca

.. ...lepiej,pozdrawiam Witam. To co opisujesz czyli dretwienie reki to jest ucisk lozy stymulatora na jedna z zyl obojczykowych. Ja mialem to samo - reka zaczela siniec juz drugiego dnia po wszczepieniu. Po kilku miesiacach zrobili mi flebografie ( badanie radiologiczne polegajace na badaniu..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...od 2000 roku, to co opisujesz to nerwica, chciałbym Ci dać kilka rad, które pomogą Ci z tym żyć, dobrym lekiem na to schorzenie jest sport, wiesz mi! zacznij biegać, chodzić na siłownie, basen, wszystko co wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Podczas wysiłku wydziela się serotonina jest to..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...jak czytam to co wy opisujecie to jakos tak fajnie robi sie na sercu i zaczyna ono spokojniej uderzać. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE.Ania. Cześć! Właśnie się zastanawiam, jak jest poprawnie: skurczy czy skurczów? bo ich trochę mam. Byłam na usg serca, diagnoza wszystko OK, tylko te..

Dodatkowe skurcze - Str. 26

.. ...bym tak liczyla jak to opisujecie to chyba na nowo bym powrocila do dawnej nerwicy do tego doszla mi dusznica bolesna ale mysle pozytywnie, powodzenia skurczowcy i nie liczcie ile ich macie. Mam od wielu lat arytmie serca i okresowe migotanie przedsionkow,w opciazeniu migotanie..

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...sluchaj...zbyt ogolnie opisujesz te swoje dolegliwosci. Jakie dokladnie to sa uczucia?? Piszesz ze cos ci walilo, serce?? Dreszcze to wiem o co chodzi bo tez mam i promieniuja jakby do glowy ale ja mam to od kolatania serca. Czy tobie kolacze serce?? Ja tez mam skorcze cale dnie w sumie..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...diabel straszny jak go opisuja jezeli lekarz zaleca branie leku a niektorzy zaczynaja od czytania ulotki a potem zastanawiaja sie brac czy nie to nie tedy droga jezeli nie macie zaufania do lekarza to po co zwracac sie po porade do marty usa. dzieki za odpowiedz, dzisiaj wprowadze Twoj..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...nadzieje ze komus pomoglem opisujac swoja historie. ps.Jesli ktos mialby jakies pytania czy watpliwosci moze do mnie pisac.Nie obiecuje ze szybko odpisze bo wreszcie jestem zajety zyciem. Moj e - mail ericasia@hotmail.com pozdrawiam ERIC Witam ponownie. Jestem już po konsultacji z..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...jest tak strasznie jak opisuja.ten zabieg jest bezbolesny.wprowadzone mialam 3 elektrody do serducha,ale spoko.nie jest zle.udalo sie.nie ma sie czego bac.po 6ciu latach walki z zespolem wpw dostalam drugie zycie przy okazji chce podziekowac lekarzom z kliniki u jurasza w bydgoszczy za..

Metoda CARTO a ablacja klasyczna

.. ...Szukałem w internecie opisu ablcacji metoda CARTO i jakos nie miogłem znalezć odpowiedzi na dręczące mnie pytania ? 1.Miałem robiana ablacje metoda klasyczna naprawdopodbniej bede miał powtarzana metodą CARTO i jakie jest prawdopodobiństwo że zabieg będzie skuteczniejszy niz metoda..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...jakiś antybiotyk ( z opisu tabletek przypuszczam że to Augumentin ) niestety poziom glukozy we krwi znów ok.300 ,jednak wprowadzono mniej surową dietę ( m.in. kanapka z szynką ) Proszę o szerszą informacje nt. związków Mg i K, tylko bowiem do mojej wiadomości, ponieważ boję się nawet..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...biora tego od nich... Opisuje stan z przed dwoch lat. Mam nadzieje ze teraz jest innaczej, ale chyba nie, bo wszyscy kardiolodzy ktorym mowie ze mam gilurytmal robia oczy i pytaja skad go mam. Odpowiedz mam prosta: z Apteki we Wiedniu. Tam mozna to kupic jak u nas bulki ( no moze..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...Zaburzeń Rytmu Serca. Z opisu Holtera rozponano, migotanie przedsionków 44 - 235/ min, średni 90/ min. Zarejestrowano pojedyncze komorowe pobudzenia przedsionkowe. Niestety lekarz, który mnie przyjął, oznajmił mi, że nie podejmie się leczenia mnie, ponieważ nie czuje się na siłach...

Straszny ból w klatce piersiowej

.. ...dziecistwie miewałem bóle migrenowe. a moze to nerwica serca, objawy sa takie jak opisujesz od rejonu mosta przechodzi pod lewa łopatke, moze to byc własnie nerwica opisz cos wiecej jeszcze na temat objawów..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...bez zmian Jak widać z opisu po wykonaniu 60 wlewów chelatacji nie dokonały się żadne pozytywne zmiany w Moim organizmie.nie ustąpiły szumy w uszach,nie poprawiło Mi się krążenie w żadnych kończynach.Z opisu po koronarografi wynika że po kuracji chelatacją w drobnych naczyniach nastąpiła..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...bez zmian Jak widać z opisu po wykonaniu 60 wlewów chelatacji nie dokonały się żadne pozytywne zmiany w Moim organizmie.nie ustąpiły szumy w uszach,nie poprawiło Mi się krążenie w żadnych kończynach.Z opisu po koronarografi wynika że po kuracji chelatacją w drobnych naczyniach nastąpiła..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...biora tego od nich... Opisuje stan z przed dwoch lat. Mam nadzieje ze teraz jest innaczej, ale chyba nie, bo wszyscy kardiolodzy ktorym mowie ze mam gilurytmal robia oczy i pytaja skad go mam. Odpowiedz mam prosta: z Apteki we Wiedniu. Tam mozna to kupic jak u nas bulki ( no moze..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...to chyba tyle mojego opisu. Dzieki ze o mnie pamietaliscie w czasie mojej nieobecnosci : ) pozdrawiam cieplo i elektryzujaco z glebi mojego podpieczonego, malego serduszka ; ) k. Kika - wzruszyłam się potwornie... nie wiem czy powinnam martwić się, że zabieg nie dokończony, czy może..

Bóle, wysoki puls, ablacja - Str. 2

.. ...tylko piszę co czuję i opisuję swoją sytuację po ablacji.. Zresztą nie lubię być sztuczną..:] w niegrzeczny sposob zwrocilas komus uwage na blad ortograficzny, jakby to było najwazniejsze w tym momencie a nie to ze ta osoba swoja wypowiedzia chciala tylo pomoc a nie zaszkodzic, to..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...dyskomfortu jest podobny do opisu bólu, jaki od czasu do czasu od wielu lat odczuwam w klatce piersiowej. Nie jest to tylko dyskomfort, ale realny, czasami bardzo silny ból, przypominający uczucie przeciskania się czegoś zbyt dużego przez zbyt wąską i mało elestyczną gardziel. Ból ten..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...strony, bardziej pasuje do opisu tych nerwobóli które były opisywane na tym forum. Jeśli ktoś miał podobne objawy, albo potrafi określić przyczyne, sposoby wyleczenia itd, bedę wdzięczny. Jak widać piszę to w środku nocy bo niestety nie jestem w stanie z tego powodu zasnąć. z góry..

Śladowa fala zwrotna mitralna

.. ...kardiolog,bo wyszło mi to samo co opisujecie,a jednak z sercem nie ma żartów,u mnie objawy wyszły po nieleczonym nadciśnieniu. śladowa = fizjologiczna czyli tak jakby jej nie było. pozdrawiam stracatella..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...mniej wiecej tak jak opisujesz, potem mi przeszlo. Po czym kolo drugiej w nocy obudzilam sie z wrazeniem jakby trudnosci zlapania oddechu i jak mi serce zaczelo lomotac... Zerwalam sie na rowne nogi, wzielam neospasmine - nic nie pomagalo. Tylko slyszalam ten bardzo szybki lomot serca,..

Ból głowy nad okiem

.. ...identycznie to samo co opisujesz taż nad prawym okiem ale boli tak z godzine dopuki nie wezme jakiejś tabletki przeciw bólowej. tyle że u mnie boli tak mocno żę łzami mi to ok strasznie i ból jest niesamowity najczęściej tak opisywane bóle są związane ze stanem zapalnym w obrębie zatok -..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...podobny problem jak opisujecie do tej pory w 100 % nie wiadomo czy to chore zatoki czy migrena czy nerw wzrokowy. Bolu nie odczówam nieraz i przez pół roku ale jak się zaczyna to przewaznie w porze jesienno zimowej łapie nad ranem u mnie pomaga 2x ibuprom. Ale mam inne sprawdzone..