Opisywanie

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...przeznaczyniowego zamykania ubytków. Opisywane są pojedyncze powikłania: embolizacje, przebicie ściany przedsionka, przejściowe zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego, przejściowe uniesienie w EKG odcinka ST - T nad ścianą dolną ( zator powietrzny oraz pojedyncze przypadki..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...przywspółczulny układ nerwowy ). Opisywane są przypadki pacjentów niezdolnych do przebywania w pozycji stojącej przez czas dłuższy niż kilka sekund. Przyjęcie pozycji stojącej przez pacjenta powoduje przemieszczenie dużych ilości krwi do dolnych partii ciała. Badania naukowe wykazały, że..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...niepożądanym leków z opisywanej grupy, które jest wskazaniem do zmiany sposobu leczenia, jest uciążliwy, suchy kaszel. Inne preparaty zawierające chinapryl dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA. Inne leki z grupy ACE - I:..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...przeciwdepresyjnych z opisywanej grupy, możliwe jest wystąpienie zaburzeń rytmu. Clomipramina i inne podobne leki mogą również powodować zaburzenia w oddawaniu moczu, szczególnie u mężczyzn z przerostem prostaty. Preparaty zawierające klomipraminę dostępne w Polsce ( za indeksem leków MP..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...tolerowane przez pacjenta. Opisywane są jako uczucie zamierania serca, zrywania , wyrywania się w piersi, uderzania serca o klatkę piersiową. W takich sytuacjach podejmuje sie próby wyeliminowania zburzeń. Naturalnie, leczenie podejmuje się w każdej sytuacji, gdy występowanie..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...Ostatnią, czwartą grupę opisywanych leków tworzą blokery kanałów wapniowych, z których w leczeniu zaburzeń rytmu serca wykorzystuje się głównie preparaty werapamilu i diltiazemu. Każda z grup leków ma specyficzne dla siebie wskazania oraz działania niepożądane. Spośród tych drugich..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...Decydujący jest jednak wynik biopsji mięśnia sercowego. Leczenie sprowadza się do podawania sterydów i cytostatyków. Przyczyna choroby nie jest znana. Choroba jest ciężka, może doprowadzić do zgonu dziecka...

Bóle w pachwinie

.. ...pachwinowej. Część z opisywanych schorzeń może wymagać szybkiej interwencji chirurgicznej. Z innych możliwości należy także brać pod uwagę ewentualne urazy sportowe, naderwania czy przeforsowania ścięgien i mięśni. Przed postawieniem diagnozy i podjęciu decyzji o dalszej diagnostyce lub..

Nerwoból (neuralgia)

.. ...sercowo - naczyniowego. Opisywane są jako prądy, ostre kłucia wędrujące wzdłuż żeber. Często pojawiają się przy wysiłku. Dolegliwości zwykle mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np...

Przełyk Barretta

.. ...warstwy ). W przypadku opisywanego schorzenia dochodzi do zastąpienie prawidłowego nabłonka płaskiego nabłonkiem walcowatym, który jest z kolei charakterystyczny dla dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Zjawisko nosi nazwę metaplazji jelitowej. Nieprawidłowy nabłonek daje..

Alodynia

.. ...( zaburzenia czucia opisywane jako skarpetki i rękawiczki ). Wyjątkowo nieprzyjemna jest także alodynia popółpaścowa. Zmiany percepcji bodźców czuciowych na obszarze zajętym wcześniej przez pęcherze półpaśca mogą utrzymywać się przez bardzo długi okres, nawet przez miesiące po ustąpieniu..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...leczeniem insuliną. Objawy opisywane przez chorego to parestezje o charakterze pieczenia lub mrowienia, alodynia czy bóle samoistne w obrębie stóp, podudzi i rąk ( skarpetki i rękawiczki ). Dolegliwości nasilają się w nocy i podczas stresu lub wysiłku. Leczenie powinno być nie tylko..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...Wrażenie czuciowe są opisywane przez chorych jako pieczenia, mrowienia, uczucie przebiegających prądów. Jeśli obojętny bodziec, na przykład delikatny dotyk, wywołuje nieprzyjemne wrażenie na granicy bólu, możemy mówić o alodyni. Parestezje, alodynia, przeczulica ( hiperalgezja ) i ubytki..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...przedproliferacyjna - do opisywanych powyżej zmian dołącz się poszerzenie naczyń żylnych, pojawiają się też obszary braku perfuzji, czyli fragmenty siatkówki, które są pozbawione ukrwienia; retinopatia proliferacyjna - w tym stopniu zmian najistotniejsze jest zjawisko neowaskularyzacji -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...podsumowane * w normie * ( opisywane w kl. kardiologi 10WSK Bydgoszcz ). Moje podstawowe pytanie: Czy jest szansa na to, ze po zbadaniu częstoskurczu i ablacji ( jeśli ostatni opis Holtera tego nie wyklucza ) mógłbym wrócić do pracy w pogotowiu? Nie mam omdleń, ale nie jest to przyjemne..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 42

.. ...na forum wiele razy opisywane - po ablacji u znacznej czesci pacjentow zdarzaja sie stosunkowo krotkie kołatania serca, pewnie w efekcie podraznienia przez sam zabieg. Po wygojeniu - czasem trwa to pare dni, czasem - rzadko - dłużej, kołatania ustają. Arytmia nawraca jedynie u 3 - 5%..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 57

.. ...Niejednokrotnie na forum był opisywany przebieg ablacji a niektóre nawet bardzo dokładnie ( obrazowo ) więc poszukaj i poczytaj. Jak wcześniej pisałam jestem po dwóch i czekam na trzecią ( choć nie jestem już młoda ). Niestety u mnie też trudno jest * wyłapać * na EKG bo też mi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 44

.. ...niczym od wcześniej opisywanych już na forum. Zresztą ze swojego zabiegu za duzo nie pamiętam, zbytnio nie interesowałam się co mi podają i wypalają, bo wiedziałam, że jestem w rękach bardzo dobrych specjalistów. Zabieg trwał na pewno krócej niż godzinkę, a był wykonywany z powodu AVNRT..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 5

.. ...stosuje różne metody opisywane wcześniej przez niektórych z was brałam różne leki teraz biore betaloc moge uspokoić wszystkie dziewczyny że obecnie mam 2 dzieci w ciąży nie brałam leku w czasie ciąży miałam może jeden lub dwa ataki ale to nie zaszkodziło dzieciom porody odbyły się metodą..

Echo serca - Str. 5

.. ...aortalnej jest niewielka , opisywane drobne zmiany zwyrodnieniowe na zastawce moga byc pozostalością jakiegos niewielkiego procesu zapalnego w przeszłości. Przyczynowo wad serca nie da sie leczyc farmakologicznie - mozna leczyc tylko objawowo,ale w tym przypadku sa to zmiany niewielkie ,..

Echo serca - Str. 52

.. ...jest dośc obszernie opisywany, również na tym forum, przy Twoich wynikach badania echokardiograficznego nie jest to wada niebezpieczna, chociaż może powodować pewien dyskomfort w życiu codziennym. Należy ją oczywiście monitorować ale sądzę , że będziesz pod opieką kardiologa. Pozdrawiam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...się tylko i wyłacznie opisywaniem objawów, które wszystkie tak dobrze znamy. Przecież taki jest temat tego forum: Nerwica - JAK Z NIA WALCZYć? Pomysły zaczęły się sypać, kilka ciekawych rad udzieliła nam Celestyna, ja też wciąż myślę. A więc - do dzieła, nie dajmy się! Pozdrawiam drodzy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...drodzy użalaniem się i opisywaniem symptomów nic tu nie zdziałamy. Czytajmy wszyscy jak najwięcej, dzielmy się doświadczeniem, a wierzę, że znajdziemy sposób na nerwicę! Dharma napisz cos więcej o tej bioenergoterapi. Przyznam ze też się nad tym zastanawiałam,ale nie za bardzo w to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...rozpoznanie.Tak jak w poprzednio opisywanycb przypadkach , posiew na obecnosc bakterii byl dodatni. Podczas badania wysluchalem u niej szmer w sercu, co bylo dla niej absolutną nowoscią. Echokardiogram wykazal siedlisko bakterii na ZASTAWCE DWUDZIELNEJ.Ujawnil zreszta nie tylko on.Takze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 563

.. ...itd...wszystkie objawy opisywane wcześniej.Odwiedzałam kilku lekarzy,dostałam leki na porawe nastroju i na obnizenie cisnienia.Zbawienna dla mnie okazała sie rozmowa z kolezanka,która miała taką przypadłosc,trafiła na dobrego lekarza,który zalecił jej masaz i magnez z witamina B6..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...cały czas wszystkie opisywane przez Was dolegliwości. Utraty przytomności , arytmia - tachykardia a również obniżenie tętna, ból w klatce jak wieńcowy i inne ciągle się utrzymujące. Mam 46 lat. Olewali problem po stwierdzeniu wypadania płatka jeszcze mocniej. Nie wróże nic dobrego tym ,..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...komorowej,które są często opisywane przez pacjentów mogą się różnić, nie można na podstawie objawów arytmii u innych osób zastosować samemu leki, takie leczenie to ogromne ryzyko. Arytmie leczą dobrzy kardiolodzy, na szczęście są tacy. Głowa do góry Wszyscy, których ten problem zdrowotny..

Chelatacja - Str. 4

.. ...latach. Doraźne sukcesy opisywane przez pacjentów już po 2 – 5 chelatacjach, które nas terapeutów owszem bardzo cieszą, nie są wcale prawdziwym skutkiem chelatacji ale skutkiem mobilizacji zdrowienia, oceniam: w części efektem autosugestii, w części efektem terapii grupowej..

Chelatacja - Str. 5

.. ...Stokłosa od Jana P. Opisywane w przeszłości powikłania po chelatacjach wynikały z prostego faktu, że nie było jeszcze ustalonych optymalnych dawek, ani szybkości podawania dożylnego EDTA, nie było doświadczenia. Obecnie te sprawy są daleko za nami, pod warunkiem, że ośrodek chelatacji ma..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...kolejna ablacje nie isc to opisywanej przez arrtura kliniki. Witam ja po pierwszej ablacji tez mialam przyspieszony rytm nawet jak sie zaczelam smiac.a co dopiero wchodzic po schodach.mialam tez silne zawroty głowy i kilka razy zemndlama.jak bylam u lekarza to powiedzial mi tyle ze..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...generalnie sa zblizone do opisywanych ), ale... potrzebuje opinii na temat tego czy to na pewno to... Wg Holtera, mam ponad 800 pojedynczych ES przedsionkowych, jakies pauzy ( ale nie powyzej dwoch sekund ). Przyjmuje Cordaron, ale w jakiejs dziwnej dawce 400 mg na dobe ( 200 mg..

Ablacja - szpital w Zabrzu

.. ...zabieg.Większośc zabiegów opisywanych jest robiona albo warszawa,anin a w zasadzie nie o zabrzu.Wszyscy tu opisujacy mieli kródkie oczekiwania do tego zabiegu a mój brat czeka na to aż 5 lati stąd moje pytania. Bardzo dziękuje za odpowiedz Dusia...: ) Zabrze też jest chwalone na tym..

Po ablacji - Str. 6

.. ...kilkanaście lat temu, a opisywane przypadki powikłań dotyczą całego okresu przeprowadzania ablacji ( głównie początków, które jak wiesz, zawsze są najtrudniejsze ). Natala głowa do góry! Będzie dobrze! Jak coś to pytaj o co chcesz!!! Pozdrawiam! hej ja tez mialam zabieg w tamtym roku we..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 3

.. ...taki sam jak wczesniej opisywane czyli mocne bicie serca. Szczerze nie przejmowalem sie tym bo jak nie palilem bylo wszystko normalnie i myslalem ze w duzym stopniu moge sobie wkrecac taka faze..podczas palenia ta faza serca powtarzala mi sie do dzisiejszego dnia z 50 razy raz silniej..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...lat także cierpię na opisywane przez Was dolegliwości. U mnie wszystko zaczęło się jeden dzień po pewnym ważnym dla mnie egzaminie. Przestraszyłem się tego, ale jakoś z tym żyłem. Lekarz także stwierdził ze to na tle nerwowym. Brałem jakies tabletki działające na wychwyt zwrotny..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...opisy znajdowałam przy opisywaniu niewydolności serca.Koniecznie porozmawiaj z kardiologiem, który opiekuje się twoja córeczką !!! Witam serdecznie i caluje dzieciaczki.pozdrawiam tez was szanowni rodzice.Otoz ten problem ktory opisujecie co dzieje sie z Wasza Ola,moja kolezanka ma takze..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...wielu osob wystepuje opisywany przez Ciebie objaw. Sama rowniez to miewam. Nie wiem czy dobrze to opisze, ale to reakcja blednika na szybka zmiane pozycji ciala. Staraj sie nie zrywac sie gwaltownie z fotela ani z lozka. Zanim wstaniesz rano z lozka, usiadz na chwile. Mysle, ze jesli..

Ablacja - Str. 8

.. ...czy ktoś z Was oprócz opisywanych dolegliwości miał ( bądź ma ) powiększone serduszko? Moje takie właśnie jest ( LK 78; PK 34; FW 48% ) Jednym słowem * kardiomiopatia rozstrzeniowa * . Do tego jeszcze migocze i * częstosiękurczy * ( od czasu do czasu ). Czy ktoś z Was miał takie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...wszystkie objawy,które są opisywane przez osoby na tym forum.Dopiero czytając to wszystko uświadomiłam sobie,że nie potrafiłam zawalczyć o swoje szczęście,zachowałam się jak tchórz.Tutaj na forum są tacy ludzie jak ja,którzy chowają głowę w piasek,czekając na cud,którego może nie być..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 20

.. ...koszmar.Symptomy wszystkie moiżliwe opisywane przez Was.więc nie będę się powtarzać.Wydaje mi sie jednak,że nerwica nie pojawia się ot tak bez powodu.Tyle tylko.ze jak znajdziemy powod to jest on tak odlegly w czasie .że nic się nie da zrobić.Czasu nie cofniesz.Moje najbardziej przykre..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 107

.. ...i są dość podobne do opisywanych przez Okul, kardiolog stwierdzil wypadanie płatka zastawki mitralnej, przymuje teraz concor 5mg, czuje sie lepiej bo nie mam boli dlawicowych i puls nie jest az tak szybki, poniewaz jest lek adrenolityczny uspokaja serce, pewnie wielu z Was wie o czym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 152

.. ...podobne objawy do tu opisywanych a dokładniej drętwienie rąk czasem rzadko chodzi do silnego bólu w rękach i wykręcenia nadgarsków, otępienie, uczucie słabych nóg, mrówek na całej twarzy, ścisku w gardle, płytkiego oddechu. Mnie chwyciła choroba w pracy nie widzieli co mi jest więc..

Kiedy lekarz postawi diagnozę? mam arytmie, napady częstoskurczu, nerwice

.. To co jest opisywane o arytmii na forum jest dobra wskazówka dla tych, którzy maja owe dolegliwości zwiazane z tym schorzeniem. Mam jednak pytanie troszke odbiegajace od konkretnego tematu - objawy.Od ponad 20 lat mam arytmie, napady czestoskurczu, nerwice itp.DOpiero 4 miesiace temu uslyszalam pierwszy raz..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...wszystkie możliwe objawy opisywane na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym ... od tych kilku miesięcy męczą mnie bóle całej lewej strony, czasem jakby mi drętwiała, jakbym miała ją ciągle przykurczoną. Staram sie panować nad nerwami, nie przejmowac sie objawami, nie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...wszystkie możliwe objawy opisywane na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym ... od tych kilku miesięcy męczą mnie bóle całej lewej strony, czasem jakby mi drętwiała, jakbym miała ją ciągle przykurczoną. Staram sie panować nad nerwami, nie przejmowac sie objawami, nie..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...wynosi 120/70. Objawów opisywanych powyżej niezaobserwowałem. Pozdrawiam! Jeśli chodzi o adres z książką Marcii Angell to jest to: http://www.tfe.edu.pl/aptekarz/Aptekarz - 2005 - 13 - suplement.pdf ja bym tutaj dodał jeszcze: http://www4.dr - rath - foundation.org/pdf -..

Dodatkowe skurcze - Str. 48

.. ...chcialo, nie mowiac juz o opisywaniu swoich dolegliwosci ale dzis pisze bo mam juz wszytsko w dupie. po takim dniu jak dzisiaj, przy takiej ilosci dodatkowych i innych dolegliwosciach, po psychoterapii( no bo skoro kardiolodzy nie sa w stanie pomoc to gdzie szukac ukojenia - u..

Dodatkowe skurcze - Str. 49

.. ...badanie tomasz tyle to opisywane to ekg 24godz zakladaja Ci taki aparat i podlanczaja pare elektrod i z tym chodzsz 24godz potem lekarz odczytuje i jezeli Ci cos dolega to powinno sie zapisac na tym aparacie wiatam wszystkich!!! od dwóch miesiecy amma stwierdzone zaburzenia rytmu serca...

Dodatkowe skurcze - Str. 265

.. ...dowiedzieć to sprawy są tak opisywane jednostronnie że po przeczytaniu wszystko opada. Po prostu tematy arytmii są tak pisane laicko że głowa mała. Poszłabym na te jagody, ale ja nie mogę cukru :( Ogólnie mam dietę, o nieeee... ;/ Straszną dietę :P Leki?? Przede wszystkim Betablokery....

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...objawy wyglądają tak opisywane przez większość z Was a żadnej konkretnej diagnozy nie ma. Po wynikach i diagnozie okaże się co powie lekarz. Odezwę się. Pozdrawiam W stanie spoczynku moje tętno wynosi 130 - 180 uderzeń na minutę.. Oprócz tego kilka razy w miesiącu odczuwam ostry ból w..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...nerwobóli które były opisywane na tym forum. Jeśli ktoś miał podobne objawy, albo potrafi określić przyczyne, sposoby wyleczenia itd, bedę wdzięczny. Jak widać piszę to w środku nocy bo niestety nie jestem w stanie z tego powodu zasnąć. z góry dziękuję za każdą opinię pozdrawiam..

Ból głowy nad okiem

.. ...niesamowity najczęściej tak opisywane bóle są związane ze stanem zapalnym w obrębie zatok - trzeba się udać do dobrego laryngologa i to wykluczyć, dobrze jeszcze sprawdzić ciśnienie wewnątrzgałkowe - jakiś miły okulista okaże się pomocny - no i jesli nic nie wyjdzie - ostatnim..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...Natti, dolegliwości opisywane przez ciebie moge pochodzić od przełyku lub kregosłupa. Jeżeli byłaś juz u kradiologa, to idź jeszcze do gastrologa i ortopedy. Jak ci wyjdzie wszystko ok, to znaczy że jest ok, nawet jesli to, co czujesz ok nie jest. To troche tak jak w Matrixie: * - Is..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...Przerobiłam wszystkie opisywane tu objawy: kołatanie serca, drżenia i mrowienia kończyn, biegunki, nocne poty, ( aż do konieczności zmian piżamek ), * glut * w gardle, ataki paniki kończące się nawet omdleniami w autobusach i przekonanie, że umieram, że zawiodę męża rodzinę... A im..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...wszystkie możliwe objawy opisywane na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym ... od tych kilku miesięcy męczą mnie bóle całej lewej strony, czasem jakby mi drętwiała, jakbym miała ją ciągle przykurczoną. Staram sie panować nad nerwami, nie przejmowac sie objawami, nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...tych wszystkich objawów opisywanych przez Ciebie u mnie doszły jeszcze objawy skórne tzn. w momencie zdenerwowania mam czerwone plamy na szyi i twarzy. Dodatkowo mnie to męczy i stresuje. Ma ktoś może taki problem? Tak, ja też to mam. Pierwszy raz - osiem lat temu. Teraz mam 38 lat...

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...identyczne do powyżej opisywanych, ale nie wiem czy to jest faktycznie coś z moim sercem czy może właśnie stany lękowe. A może trochę serce i trochę głowa, tak czy inaczej nikomu nie życzę czasu zmarnowanego na chodzenie po lekarzach oraz zastanawiania się nad tym czy mam już umrzeć w..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem? - Str. 2

.. ...tylko 3 - 4 tydzień. opisywane bóle pasują do zapalenia trzustki,radzę oznaczyć poziom amylazy[problemy z trzustką to bardzo poważna sprawa Mój lekarz wymyśll , ze to jest taka mało spotykana infekcja bakteryjna i wowczas boli pod pachami i w okolicach piersi i kazał mi to wyleżeć . Nie..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...rozpoznanie.Tak jak w poprzednio opisywanycb przypadkach , posiew na obecnosc bakterii byl dodatni. Podczas badania wysluchalem u niej szmer w sercu, co bylo dla niej absolutną nowoscią. Echokardiogram wykazal siedlisko bakterii na ZASTAWCE DWUDZIELNEJ.Ujawnil zreszta nie tylko on.Takze..

Dziwny ból w okolicach serca

.. ...czasami skórcze. Podczas opisywanych objawów pojawia się przyspieszone bicie serca, czasami napady ciepła i słabości. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale może znajdzie się tu ktoś kto będzie coś wiedział. Co to może być i czego to są objawy, czy jest to może jakaś choroba. Pozdrawiam i..

Nerwica - artykuł

.. ...wiele różnych sposobów. Opisywane w literaturze odmiany nerwic zwykle odwołują się do najbardziej wyrazistych, a więc skrajnych przypadków. Jeśli Twoje dolegliwości są łagodniejsze, nie znaczy to, że nie masz problemu, ale że Twój problem jest mniejszy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...jest nerwica. Objawy opisywane przez państwa wpisują się w objawy nerwicy serca. Mam 18 lat i sama na to choruję od 5 lat. Cały czas przyczyn szukano w możliwej wadliwości serca lub nadciśnieniu, dopiero niedawno pani doktor odkryła prawdziwą chorobę. Niestety, nie zostały mi przypisane..

Uczucia przewracania serca

.. ...diagnozowac przez net. Opisywane odczucia najpewniej są powodowane przez skurcze dodatkowe, niestety nie da sie tak na oko powiedzieć czy nadkomorowe czy komorowe. Magnez i proba * wyciszenia * sie na pewno nie zaszkodzi,ale najlepsza będzie wiyta u specjalisty i badania dodatkowe. Czy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...Niestety pojawiły się opisywane w literaturze skutki uboczne. Najpoważniejsze to zwłóknienie płuc i nadczynność tarczycy.Po stwierdzeniu nadczynności zaczęł się prawdziwe kłopoty, bo nie wiadomo było czy migotanie jest jeszcze * stare * czy już wywołane nowym czynnikiem - tarczycą. Więc..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...ablacji byl opisywany wielokrotnie. Troche inaczej wyglada przy WPW ale to od strony lekarza, dla pacjenta jest podobnie no i rokowania przy WPW sa lepsze. Milego szukania i pozdrowienia dla wszystkich...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...Ekg mialam caly czas opisywany niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa, teraz lezalam w szpitalu mam napisane, Blok lewej przedniej wiazki peczka Hisa, serce znow zaczelo mi szalec,a przy tym strach.Pozdrawiam. Kiedyś myślałam, że coś wiem o migotaniach ale po moich licznych pobytach w..

Jak żyć z rozrusznikiem serca? pierwsze tygodnie w pracy i w domu

.. ...rozrusznik. Powodem był ten opisywany tu pęczek Hisa ( czyli awaria instalacji elektrycznej ) Poczytałem ile się dało znaleźć ale pozostały mi pytania na które nie znalazłem odpowiedzi. Proszę więc o podpowiedź. Kiedy będę już mógł jeżdzić samochodem oraz czy muszę zapinać pas gdy..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...lekki w porównaniu do tu opisywanych. Czuję się teraz dobrze ale czy mam się bać że nastąpi drugi udar?? Prowadze teraz higieniczny tryb zycia. Mojemu tatusiowi opada czasami kacik ust ale jak sie zmeczy wiec lekarze uspokajają ja jednak nie potrafie tego zrozumiec i strasznie sie boje..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 7

.. ...nogi, paramenty serca opisywane podczas echa serca znacznie się poprawiły, a nadciśnienie wynosi 33. Oczywiście męczę się czasami, ale naprawde muszę postarać się o to. Pozwalam sobie na tyle, na ile pozwala mi moja choroba. Biorę lek testowany, a do tego clexane, dilzem, furosemid,..

Nie dla szpitala w Ciborzu w woj. lubuskim

.. ...wyzdrowiec - prawda? a opisywanie osób pracujących w szpitalu - podawanie nazwisk, adresów - jest nieładne, raczej zraża do Ciebie niż budzi sympatię - jakkolwiek - podkreślam - rozumiem sposób myslenia, który Cię do tego kieruje. jeśli piszesz o kimś z nazwiska - miej odwagę podać też..

Zawał pooperacyjny serca

.. ...ktorys z postow bylo opisywane pacjentka wrocila do zdrowia trzymam kciuki za tate pozdrawiam Dziękuje Ci minia,juz jakos spokojniejsza jestem chociaz stan taty wciaz bez zmian i lekarze mowia ze jest ciezki i sami nie wiedza co bedzie dalej.wpuscili mnie na minutke na intensywna terapie..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 2

.. ...pierwszy podobnego ataku do opisywanych przez ciebie, jednak wówczas od 3 dni bolał mnie mocno ząb, a ja byłem za granicą i nie miałem pieniędzy na dentystę. Ostatecznie udało mi się do dentysty pójść i natychmiast po wyrwaniu zęba owe ataki zniknęły. Byłem pewien, że to była po prostu..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 3

.. ...sie pogorszyło i mam opisywane tutaj dolegliwości somatyczne. Jedyne co moge wszystkim doradzić to zmiana trybu życia, * wyluzowanie się * i nabranie dystansu do siebie i swoich problemów. Najlepszym lekarstwem jest ciężka, monotonna praca fizyczna - wtedy bardzo szybko ustępują u mnie..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...* do roboty * : GO: opisywane długie zwężenie - im dłuższe tym trudniej zrobić PTCA ( angioplastykę ), nawet jak się da, to większe odsetki restenozy ( nawrotu zwężenia ). Czy się da - nie wiem, nie widziałem filmu. Więc jak się nie da zrobić PTCA - zostaje CABG. PTW: jak zmieniona na..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 2

.. ...sercowo - naczyniowego. Opisywane są jako prądy, ostre kłucia wędrujące wzdłuż żeber. Często pojawiają sie przy wysiłku. Dolegliwości zwykle mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np...

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...mam wadę serca a bóle opisywane przez mate_o są podobne do moich. Nie twierdzę że on też ma coś z sercem ale warto nie lekceważyć takich objawów. Ja też lekceważyłam, przez prawie rok i co narobiłam? To że teraz mam codziennie albo co drugi dzień ataki nie do zniesienia a puls nie..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...zdiagnozować na podstawie opisywanych przeze mnie objawów ( oprócz nerwicy ). Przypisała mi propranolol. I tu trafiła w dziesiątkę. Niewielka dawka nie powoduje uzależnienia i nie wymaga regularnego zażywania. Biorę go wtedy, gdy wiem, że czeka mnie stres lub w momencie gdy zaczyna..

Nerwica żołądka - Str. 5

.. ...poważny jest problem opisywany przez wszystkich na tym forum. Mam 28 lat moje problemy z nerwicą zaczęły się w wieku 22 lat na studiach. Wzięło się z nikąd, zimne poty, ból głowy, szumienie w uszach, ciągłe szukanie toalety a do tego głośne bulgotanie w brzuchu. Sama nie wiem jak..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...miesięcy, wszystkie opisywane objawy minęły po około 2 tygodniach ( nawet ciśnienie ma idealne ), teraz pozostaje tylko problem ustalania właściwej dawki leku. Gdyby dał sobie wmówić nerwicę - za rok, może dwa doszedłby do stanu, zwanego przełomem tarczycowym, kończącego się często..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...miesięcy, wszystkie opisywane objawy minęły po około 2 tygodniach ( nawet ciśnienie ma idealne ), teraz pozostaje tylko problem ustalania właściwej dawki leku. Gdyby dał sobie wmówić nerwicę - za rok, może dwa doszedłby do stanu, zwanego przełomem tarczycowym, kończącego się często..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 10

.. ...mnie takie właśnie, jak opisywane przez Was, ataki uporczywego ziewania i brak możliwości zaczerpnięcia głębszego oddechu. Przeszło po kilku dniach a wczoraj wróciło znowu. Zastanawia mnie, czy lek, który biorę nie wywołuje właśnie takich skutków ubocznych... Po przewertowaniu internetu..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...to czas i miejsce na opisywanie diety. Do tego robiłem testy na koinfekcję boreliozy w Poznaniu. Wszystkie testy negatywne. I tu pojawiło się u mnie pytanie, czy oprócz boreliozy nie mam zakażenia drożdżami. Wcześniej brałem antybiotyki na helicobacter i zapalenie prostaty, wszystko bez..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...pojawiły się objawy opisywane przez was.Z początku myślałem że to z powodu tej choroby i wszystko wróci do normy ale objawy nasilały się i nie miały zamiaru ustąpić.Po 2 miesiącach udałem się po raz pierwszy do lekarza oczywiście innego który kiedy usłyszał o antybiotyku jaki przepisała..

Nerwobóle i drętwienie lewej dłoni - Str. 2

.. ...Ostatnio tez zaowazylem opisywane dretwienie 4 i 5 palca. Z poczatku myslalem ze przyjmuje niewygodna pozycje i uciskam jakis nerw/zyle ktora to powoduje. Niestety samoobserwacja to wyklucza bo palce dretwieja nawet gdy reka sobie swobodnie zwisa. Mam chyba zawalone zatoki ( oczywiscie..

Omdlenia, zawroty głowy, nudności i bóle głowy

.. ...troszke podobny do wyzej opisywanych...u mnie zaczelo sie wszystko od wykrycia wrzodow zoladka i dwunastnicy. Od tamtego czasu nie mam sily chodzic szybko sie mecze ciagle mam awroty glowy, uczucie sciskania w klatce piersiowej...Ciagle czuje sie zmeczony., Potrafie przespac 13godz i..

Nerwica czy chore serce? w co mam wierzyc?

.. ...maialm kłujacych bólów opisywanych przez narwicowców zawsze jes to gniecenie albo pieczenie albo irytujace uczucie goraca razem ze smyraniem po kosci mostka.I co Myslisz Dora lepiej isc jeszcze gdziez to zbadac????? asienka h nic ci nie jest ja mam to samo teraz mam takie drętwienie..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie

.. ...rzeczy są terapią a nie opisywanie bólu, objawów na razie muszę kończyć Wierz w co chcesz, ale najlepsze wyniki z nerwica sa po psychoterapi oraz leczeniem magnezem, potasem, cynkiem. Ja wcinam magnez i przynajmiej moge zyc normlanie. Pozdrawiam witaj marcin sie wie psychoterapia sport..

ASD2 u noworodka

.. ...takiej wady jaka jest tu opisywana. Mam stenozę mitralną i również miałam rozszczep płatka przedniego zastawki mitralnej. Chcę dodać, tylko, że w okresie, kiedy * następował * ten rozszczep - ja czułam się fatalnie - to był dla mnie koszmar. Może jednak warto zasięgnąć rady kilku..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. ...choroby, czy problemy opisywane na tym forum - to po co tak * aktywnie * w nich uczestniczych? Jeżeli jesteś człowiekiem mało dowartościowanym to zapraszam do poradni psychiatrycznej. A, i błagam naucz się j. polskiegi i prawidłowej pisowni. Do Przemek; Nie zwracaj uwagi na wypowiedź..

Czy to nerwica? jestem wrakiem człowieka i w dodatku w ciąży

.. ...Może któryś zw sposobów opisywanych przeze mnie ci pomoże. Właśnie, czy robiłaś jakieś badania? Napisz o tym, łatwiej będzie coś doradzić. witam , robilam rozne badania rezonans glowy, kregosupa ,tarczyca, przeplyw krwi do glowy ,magnezi i potas , eeg, dno oka w ktorym wyszly zwezone..

Nawracjąca opryszczka

.. ...chorzy na celiakię. Opisywano nawet bliźnięta jednojajowe, z których jedno chorowało na celiakię z zanikiem kosmków jelita cienkiego, a drugie na chorobę Duhringa. W chorobie tej występują też te same markery serologiczne co w celiakii - przeciwciała IgA - EmA - odkryte w roku 1984 przez..