Opłucna

Zespół Dresslera

.. ...pericarditis ), wysięku w opłucnej, gorączki, niedokrwistości i podwyższonego OB ( odczyn Biernackiego ). Przyczyny zespołu Dresslera. Przyczyna występowania zespołu Dresslera nie jest do końca wyjaśniona. Wśród teorii patogenezy zespołu Dresslera dominuje pogląd że za jego powstanie..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...zaprogramowanie. Zabieg trwa od około godziny do kilku godzin. Zabieg wszczepienie rozrusznika serca to zabieg bezpieczny. Możliwe powikłania to zakażenia rany operacyjnej, odma opłucnowa ( spadnięcie płuca )...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ),..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej stosowany. Powikłania nakłucia worka osierdziowego. uszkodzenie naczynia nasierdziowego, zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, odma opłucnowa, uszkodzenie wątroby...

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy, zespół mięśni pochyłych ( thoracic outlet syndrome ); Nadbrzusze: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, ból w chorobach przełyku, ból..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...być związane również z opłucną. Zapalenie opłucnej w przebiegu zapalenie płuc ( same płuca nie bolą ) może objawiać się kłującym bólem w okolicy kątów żebrowych. Dolegliwościom bólowym zwykle towarzyszą objawy ogólne choroby ( gorączka, duszność, kaszel, osłabienie itd ). Ból w klatce..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...osierdziowego lub odmy opłucnowej. W pierwszym wypadku zaciśnięte są naczynia doprowadzające krew do serca. W drugim, serce nie ma przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania krążenia może także dojść z..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...także dekstrogram, odnoszącym się nie do anatomicznego ułożenia serca jako narządu, ale do wektora osi elektrycznej serca i drogi rozchodzenia się impulsów elektrycznych po układzie bodźcoprzewodzącym...

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...i opłucnej ściennej. Opłucna trzewna pokrywa płuca i jest z nimi zrośnięta. Opłucna ścienna ściśle do niej przylega. W pewnych sytuacjach pomiędzy obie blaszki może jednak dostać się powietrze ( odma opłucnowa ) lub płyn. Płyn w jamie opłucnej może mieć charakter przesięku. Taka sytuacja..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...sytuacja to płyn w jamie opłucnowej. Pęcherzyki płucne, układające się jak grona winogron, są elementem tkanki płuc odpowiedzialnym za wymianę gazową. Pęcherzyk jest opleciony siatką naczyń krwionośnych. Przez ścianę naczyń oraz pęcherzyków zachodzi wymiana dwutlenku węgla na tlen,..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...unerwiona jest jednak opłucna. Gdy proces zapalny przechodzi na opłucną ( wysięk ) lub powoduje jej podrażnienia, wywołuje to dolegliwości bólowe. Jeśli ból w klatce piersiowej u dziecka pojawia się nagle, po wysiłku, towarzyszy mu duszność lub uczucie utrudnionego oddychania, konieczna..

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...odmę, niedodmę, płyn w opłucnej, pozwala także wykryć zmiany w miąższu płuc oraz ewentualne nieprawidłowości okolicznych węzłów chłonnych. Ostatnim elementem jest możliwość pobieżnej oceny układu sercowo - naczyniowego. Sylwetka serca, jego rozmiar, położenie oraz rysunek naczyniowy płuc..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...skrobiawica ), płuc i opłucnej ( guzki w płucach, zapalenie opłucnej ), a także serca. W przebiegu RZS może dojść do uszkodzenia zastawek serca, zapalenie wsierdzia oraz rozwoju kardiomiopatii ( guzki reumatoidalne w mięśniu serca ). Rozpoznanie reumatoidalnego zapalenia stawów opiera..

Echo serca - Str. 58

.. ...mm Lk - 45/32 mm Pień opłucny w normie. MLk bez przerostu. Kurczliwość zachowana. Falujący paradoksalny ruch pmk. EF - 55 % bardzo wysoka fala E profil napływu mitralnego charakterysztyczny dla osób młodych. prolapsowaty przedni płatek mitralny ślad IM Mała IT - istnieje. Bez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 58

.. ...wycieli jej guza z częścią opłucnej.Czy ja jeszcze kiedyś obudzę się i nic nie będzie mnie bolało ,pewnie jak się kiedyś tak przydarzy to będę się martwić że nie żyję.Ha ha. Pozdrawiam , muszę się sprężyć ze sprzątaniem bo mam w planie jeszcze wykorzystać słoneczko.PA. Witajcie - Gabi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...płynów - w osierdziu, opłucnej czy w ogóle jamie brzusznej - a to może także utrudniać oddychanie - my sie po prostu dusimy - nie wspomnę o totalnej tzw. niemocy - słabości takiej, że uczesanie się stanowi problem.Mnie nogi nigdy właściwie nie puchną - myślę,że powinnaś męża zawieżć do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...gromadzą się płyny w opłucnej lub osierdziu - a gdy jest trudno ocenić - mam robione echo.To chyba dobrze ,ze trafił do tego szpitala - to takie samonapędzające się błędne kolo - faktyczne objawy - i strach/stres,który nasila negatywne objawy.Oby * rozpędzili * mu płyny tylko..

Woda w płucach

.. ...wody z płuc tylko z opłucnej. Rozumniem, że tata miał punkcję i w ten sposób ściągano mu płyn gromadzący sie w jamie opłucnej. Jest kilka mechanizmów gromadzenia sie płynu W tym przypadku prawdopodobnie powodem są nerki a dokładniej ich brak ( lekarze muszą popracować nad parametrami..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...ściągany płyn z lewej opłucnej,teraz ma skierowanie na kolejny taki zabieg ponieważ ma duszności.Był w szpitalu ogólnym i szpitalu p.gruźliczym w którym miał robioną bronchoskopię.Wyniki z płynu i posiewów nie wykazują ani zmian nowotworowych ani gruźliczych.Echo serca nie wykazuje..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...niewielka ilość płynu w opłucnej. Utzrymuje się suchy kaszel. Przypisano mu tableki przeciwkaszlowe na noc. Czy można te bule przypisać procesowi gojenia się ran po bypasach ??? Możliwe jest zinfekowanie górnych dróg oddechowych - tato ma chrypę ( mama leczy przeziębienie obiawiające się..

Bypassy i co dalej?

.. ...miałam trochę płynu w opłucnej ,ale stopniowo się wchłonął Sądzę, że stopniowo tata będzie dochodził do zdrowia i będzie dobrze. Pozdrawiam ja mam 46 lat i pol roku temu przeszlam operacje bypasow a rok temu zawal teraz czuje sie juz dobrze wszystko moge robic w domu i nawet cwicze..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...zatorowość płucna i płyn w opłucnej ( związany z zapaleniem płuc i opłucnej ). Zasugerujcie to swoim lekarzom, bo zwykle o tym zapominają, ponieważ jeśli okaże się, że mieliście właśnie zatorowość, ale jej nie leczyliście, to śmiertelność wynosi 30%, a przy jakimś naprawdę poważniejszym..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...może to podrażniona opłucna? może jakiś zator? kiedyś miałam poważny wypadek samochodowy, wprawdzie wtedy byłam tylko potłuczona ale może teraz mam jakieś następstwa, bo wtedy rąbnęłam na lewy bok a na mnie poleciały jeszcze dwie osoby - jakieś 80 kilogramów. Proszę może ktoś z Was ma..

Woda w płucach, płyn w jamie opłucnowej

.. ...płucach , płyn w jamie opłucnowej, wlewająxcy się do szczeliny międzypłatowej dużej.stwierdzono również zagęszczenie w dolnym polu płuca lewego od tyłu Proszę wytłumaczyć na czym to schorzenie polega i czy tą wodę w płucach można jakoś wysuszyć wiem ze wode w plucach sciagaja wbijaja..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...Prawdopodobnie jest to zapalenie opłucnej ( boli przy kaszlaniu?? ) Musisz koniecznie zrobić zdjęcoe RTG i to powinno wszystko wyjaśnić. Bez zdjęcia i badania ciężko coś powiedzieć A wiec czeka Cie wizyta u lakarza: ) powinnaś się zgłosić do lekarz kardiologa..to moja rada.ja lecze się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 277

.. ...nawet podejrzenie było opłucnej ), a ja powtarzałam * to nic takiego, nie ma powodu się bać, serducho moje uspokuj się * . Za chwilkę było o niebo lepiej. Ciśnienie mam przeważnie 100/55/85. W sytuacjach ode mnie niezależnych czuję tętno, jakby coś tłukło mnie od środka. Dziś jak pisałam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 3

.. ...pojawia się płyn w prawej opłucnowej ? Czy jest to grożne dla życia chorego w 6 tygodniu od operacji? I jakie mogą wystąpić komplikacje? Pozdrawiam serdecznie! witajcie! czy ktoŚ może mi udzielić informacji jak długo po operacji wymiany zastawki aortalnej mogĄ występować zawroty głowy i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 24

.. ...związane były z płynem w opłucnej i w osierdziu, brałem środki odwadniające i pomogło. Mierzysz sobie ciśnienie i tętno, napisz jakie masz wskazania. Dużo zdrowia. Pozdrawiam. JacekG. Bardzo proszę o pomoc, moja babcia trzy lata temu miała wymienioną zastawkę. Wszystko jak do tej pory..

Zapalenie mięśnie sercowego i odma u noworodka

.. ...powiedział,ze dziecko ma odmę opłucną i zapalenie mięśnia sercowego,nie pracują także zastawki.Dziecko waży 3,080 i ma 54 cm.Czy jest jakaś szansa na przeżycie tego dziecka? Ile ma jeszcze czasu? Proszę o szczerą prawdę.Będę na prawdę wdzięczna jeśli uzyskam szybką odpowiedź.Pozdrawiam..

4-miesięczne dziecko - szmery serduszka i niezamkniety przewod tętniczy Botalla

.. ...międzyżebrze ) otwiera się jamę opłucnową. Po nacięciu opłucnej ściennej śródpiersiowej należy zlokalizować łuk aorty, cieśń, aortę zstępującą, lewą tętnicę podobojczykową oraz lewy nerw błędny i odchodzący od niego nerw krtaniowy wsteczny, zawijający się wokół przewodu tętniczego (..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 26

.. ...miałam powikłany odmą opłucną i miałam założony dodatkowo drenaż. Operację miałam z zaskoczenia i nie byłam wogóle przygotowana. Jechałam tylko na leczenie farmakologiczne. Poza tym po operacji miałam ponad tydzień silne wymioty i żadne leki nie pomagały. Dwa tygodnie po zabiegu..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...Może to być zapalenie opłucnej. Ból przy próbie oddychania * pełnymi płucami * . Powinnaś zrobić RTG klatki piersiowej, normalne zdjęcie na wprost i boczne. Ewidentnie psychika. Mam dokładnie to samo. Nie ma na to leków, trzeba soebie przekonać, że to nic takiego i przejdzie. POMAGA! tak..

Ból pleców i w klatce piersiowej

.. ...jak wobec tego boli opłucna? Mogę ten ból odczuwać * na plecach * ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Odpowiedż może być tylko jedna:wizyta u lekarza.Po przebytej anginie nie należy tego lekceważyć. Dzień przed wystąpieniem większych bóli byłam osłuchiwana i lekarz powiedział, że wszystko w..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...osierdziowym oraz w opłucnych, * rozpędzony * sterydami oraz 1 raz ściągnięty z opłucnej poprzez nakłucie ( prosty, niebolesny zabieg ok. 15 minut ). A teraz: jeżdżę na rowerze, biegam, używam życia * jak nigdy w życiu * ! Proszę się nie bać; oczywiście, to operacja, w krążeniu..

Odma płucnowa samoistna

.. ...?????? Witam, miałem odmę opłucną, byłem nakłówany aż trzy razy bo lekarz nie trafiał !!! Jest to olbrzymi ból bez znieczulenia, nie życzę tego nikomu, a jak to się zaczeło poprostu baaardzo cięzko mi się oddychało, bolała mnie prawa strona, cierpła mi prawa ręka, oczywiście byłem na..

Ból po prawej stronie pod żebrami po kaszlu

.. ...wspomniał coś o zapaleniu opłucnej i wypoczynku... Mam podejrzenie - czy przypadkiem nie jest to kolka żółciowa? Nie mam gorączki, ból jest przejściowy. No właśnie boli mnie tak samo... a kaszle już ponad tydzień... może to od kaszlu? Mnie tez od tygodnia meczy suchy kaszel ale dopiero..

By passy i woda w płucach

.. ...niewielką ilość płynu w opłucnej po obu stronach oraz duże obrzęki w okolicach kostek i stóp, ale cały czas biorę leki odwadniające. Gdy było 4 miesiące po operacji przechodziłam zapalenie górnych dróg oddechowych, ale byłam intensywnie leczona dużą dawką antybiotyku. Po leczeniu miałam..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...zajęcia osierdzia i opłucnej; obecnie - mięśnia sercowego ( bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg..

Wynik badania radiologicznego - przywnękowe zagęszczenia okołooskrzelowe

.. ...okołooskrzelowe * , * zgrubienie opłucnej szczytów?. * Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o odpowiedź.Dziękuję i pozdrawiam. moze przechodziles jakis stan zapalny. Witam, bardzo możliwe że przechodziłem jakąś grypę lub inny stan zapalny, ale czy to może mieć jakieś następstwa lub..

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień serca i dużych naczyń szerokości w normie. i martwi mnie to zgrubienie opłucnej :(..

Pierścień nczyniowy z naciskiem na przełyk

.. ...opłudnowej, płuca - odma opłucnowa, nerw kratniowy wsteczny - chrypka, zaburzenia mowy ). Jesli jest przeszczep lewej tętnicy płucnej czasami w odległym okresie obserwuje sie zwężenie zespolenia. Najczęsciej jednak takiezabiegi nie pociągają za soba ujemnych konsekwencji. Zapraszam na..

INterpretacja wyników

.. ...osierdziowym. Bez płynu w jamach opłucnowych. Przyjeli moje odwołanie ale echo serca wyszło nastepująco: * Wielkośc jam serca w/w EF75% Zwiotczenie( lub zrogowacenie płatka nie moge odczytać ) * płatka z mitralnej. IM1A aortalnej( czy coś takiego ) gr. 16r/g oraz i fukcję pozostałych..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam jakieś niedomykalności, bo już nie wiem co o tym myśleć, jedno badanie wyklucza diagnozę drugiego. Jak to można leczyć ? Czy da się wogólę ?..

Kłucie w plecach po operacji by-pass

.. ...operacji miałam płyn w opłucnej, ale była niewielka ilość i stopniowo się wchłaniała.Potem brałam antybiotyk dożylnie. Byłam wypisana do domu 10 dnia po operacji i nie byłam kierowana na rehabilitację. Usprawniałam się sama .Pozdrawiam Krew już przestała spadać. Przestali mu podawać..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. TEST WYSYŁKOWY Próba wysyłkowa ujemna - osiągnięto limit tętna po 12 mni 49 sek przy obciążeniu 125W - 5,84 METS bey swoistzch zmian ST i bez..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe, poproszę o waszą pomoc i interpretacje powyższych wyników i może jakieś wskazówki co mi może byc .......

Płyn w jamie opłucnej i otrzewnej

.. ...badań CT jamy brzusznej wykryto u mnie płyn w jamie otrzewnej i opłucnej... Cy ktoś może coś słyszał na ten temat albo osobiście się z tym zetknął ???? Jakie są metody leczenia i skąd to się bierze ?..

Ból w lewej stronie klatki piersowiej, wybrzuszenie

.. ...porządku i że to coś z opłucnej. Kilka dni po wyjściu ze szpitala lekarz internista znalazł na USG ( poprzednio czystym ) nieco płynu ( bardzo małe ilości ). Przepisał mi dalej leki przeciwzapalne, przeciwwirusowe, sterydy i antybiotyki. Wydaje mi sie ze ból zelżał wtedy kiedy to brałem,..

Proszę o odpowiedź.

.. ...respiratorem.Dzisiaj już oddycha sam,niestety miał wodę w opłucnej,która została ściągnięta,oraz migotanie przedsionków.Bardzo ciężko oddycha.Czy ktoś może był w podobnej sytuacji?Strasznie się wszyscy martwimy...

Duszności po by passach

.. ...płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ? prawy kąt p - ż wolny. , zrobiono tez EKG i test wysiłkowy, który wyszedł dobrze ( 75 % ), nie doszło do niedokrwienia, a przed operacja mama nie dała rady wykonać tego testu, w..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...a nie przypadkiem z opłucnych? 2 litry jednorazowo z worka osierdziowego trochę to za dużo... Niestety, ale to prawda. Chcieli mu zrobić coś w stylu * kratki * , żeby woda spływała dalej, nie blokując pracy sercu, ale ojciec się na to nie zgodził ( profesor z kliniki wrocławskiej również..