Opuszka aorty

Zastawki serca

.. ...Każdemu płatkowi półksiężycowatemu odpowiada uwypuklenie ściany tętnicy ( tzw. zatoki aorty ), w ten sposób tworzy się opuszka aorty. Z prawej i lewej zatoki aorty uchodzą tętnice wieńcowe z prawa i lewa..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może objawiać się upośledzeniem kurczliwości lewej komory. Odejście lewej tętnicy wieńcowej jest poważną anomalią i ujawnia się zwykle jako niewydolność lewej komory w młodym wieku,..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwiającego tętniaka opuszki aorty może przypominać obraz zawału serca. Bólowi z reguły towarzyszą zlewne poty, uczucie lęku, wymioty, wstrząs kardiogenny. W badaniu przedmiotowym stwierdza sie występowanie różnicy w ciśnieniu skurczowym mierzonym na obu kończynach górnych...

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...początkowym odcinku aorty ( opuszce aorty ) i doprowadzające krew do serca głównie w fazie jego rozkurczu. Mięsień sercowy, budujący ściany serca, jest wtedy rozluźniony i może przyjąć krew niosącą tlen i składniki odżywcze potrzebne do dalszej pracy. Kontrapulsacja wewnątrzaortalna..

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

.. ...przegrody międzykomorowej w rozkurczu 0,9 - 1,2 cm Rozkurczowa średnica prawej komory ( PVEDd ) 2,6 - 4,3 cm Średnica lewego przedsionka ( LA ) 1,9 - 4,0cm Opuszka aorty 2,0 - 3,7 cm Pień płucny 1,5 - 2,7 cm..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...komorowe poszerzone opuszki aorty, codziennie ciśnienie mi skacze 160/100 zawroty głowy, robi mi się gorąco, duszności uczucie ( przy zawrotach ) jak bym miał zaraz odejść z tego świata na niczym nie moge się skupić.. masakra wcześniej miałem jeszcze drętwienie rąk nigdzie nie można..

Poszerzenie aorty wstępującej i opuszki

.. mam poszerzoną opuszkę oraz aortę wstępującą ( 45mm ) miałem robiną tomografię komputerową aorty i nie wiem czym to może grozić jakie głównie jest zagrożenie przy takim schorzeniu jak to leczyć i czym. A najgorsze jest to że pracuje fizycznie a wysiłek jest nie wskazany ponoć nie wiem co mam robić jak ktoś..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...stopnia, powiększoną opuszkę 47mm, znacznie powiększoną lewą komorę i oczywiście nadciśnienie. Wiadomość ta zmieniła całe nasze dotychczasowe życie. Nie bardzo wiem co nas czeka, czy w ogóle coś będzie, czy damy sobie z tym wszystkim radę tym bardziej że mamy synka ośmiomiesięcznego...

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...nie ma ponieważ niedopuszczalna jest ciąża przy dwóch sztucznych zastawkach( nie wiem czy któryś lekarz Ci o tym wspominał?? ).Nie prawdą jest że zastawkę biologiczną przeszczepia się tylko ludziom starszym - tak było kilkanaście lat temu jak biologiczna była w Polsce w fazie..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...pytanie. Mam tętniaka opuszki aorty ok 5.4 i konsultacje o prof Sadowskiego w Krakowie. Wspominałaś, że miałaś tam operacje. Ja cały czas mam mętlik, czy Kraków, czy Zabrze, a może Anin. Czy możesz mi coś powiedzieć o Twoim doświadczeniu z Krakowem. Dziękuję. Pozdrawiam. Witam ponownie...

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...wstępującej ( mam ok 5.4 - opuszka aorty ) warto się poddać w Aninie, Zabrzu, czy W Krakowie JPII? Prof. Sadowski z Krakowa kazał jeszcze czekać i obserwować. Dziękuję za Waszą opinię. Pozdrawiam. Ja osobiście polecam Anin i profesora Biedermana; ) Operację miałam 16 listopada czyli 2..

Powiększone opuszki aorty do 6.3 cm

.. ...na tomograf zeby to porzadnie ustalic i tu moje pytanie czy to jest powazne i czy jesli sie to potwierdzi czeka mnie zabieg chirurgiczny prosze o odpowiedz dodam ze przy padaniu moje cisnienie to 135/85..

Poszerzenie opuszki aorty u 14 latka

.. ...niewielkie poszerzenie opuszki aorty w porównaniu z pierścieniem aortalnym. Syn w ostatnim czasie miewał omdlenia i skarżył sie na kołatanie serca. Lekarz zlecił również wykonanie Holtera. Bardzo się tym martwie moja wiedza w tym temacie jest zerowa.Bardzo proszę o jakieś dodatkowe..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...najpóźniej 30 dni od opuszczenia szpitala. Tylko wtedy NFZ pokrywa koszty rehabilitacji. Ja miałem rehabilitację w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Po zakończeniu rehabilitacji 2 - 3 razy w tygodniu uprawiałem marszobiegi ok 3km ( ok 2 miesiące ). No i jeszcze mam..

Echo serca interpretacje mojego wyniku

.. ...w normie,frakcja wyrzutowa 65%.Wnioski:nieistotna niedomykalnosc zastawki mitralnej.Szczegolnie chcialabym uzyskac odp.czy aorta i opuszka aorty sa prawidlowej szerokosci ,dodam ze mam 31 lat.dziekuje...

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. ...stwierdził powiększenie opuszki aorty 6,2. Czeka mnie operacja, czy ktoś z was miał operowaną opuszkę aorty? Ja czekam na decyzję kardiochirurgów. Moja aorta wstepująca ma 5, 5 cm. Ponieważ jestem po 3 operacjach serca, lekarze wstrzymują się z kolejnym zabiegiem. też lecze się w Aninie,..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...pierścień aortalny :2.6cm opuszka aorty : 3.2 cm , STJ : 3.0cm aorta wst: 4.5cm Łuk aorty :2.4cm , cieśń aorty : 1.3 cm , aorta zstępujaca :1.3 cm. Zastawka mitralna :śladowa fala zwrotna Zastawka aortalna : Duża niedomykalność . Umiarkowana stenoza aortalna. Gradient max skurczowy przez..

Echo serca

.. ...szczelna Graniczny wymiar opuszki aorty, łuk aorty bez zmian Ciągłość przegród zachowana Niezmieniony profil napływu mitralnego Prawa komora bez nadciśnienia Osierdzie wolne Czy badanie echo serca jest prawidłowe ? Dziękuje za wiadomości, Pozdrawiam, Bartosz Chłopie, masz tam wszystko..