Ortostatyczne

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...krwi. Objawy hipotonii ortostatycznej. zawroty głowy, zaburzenia równowagi; mroczki przed oczami; ból wieńcowy; tzw. ból wieszakowy - ból karku w pozycji stojącej. Łagodzenie objawów hipotonii ortostatycznej jest łatwiejsze gdy pacjent jest świadomy co ma wpływ na ciśnienie krwi. Leki..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...niepożądane. Mogą wystąpić ortostatyczne spadki ciśnienia. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu leków antyarytmicznych i przeciwdepresyjnych z opisywanej grupy, możliwe jest wystąpienie zaburzeń rytmu. Clomipramina i inne podobne leki mogą również powodować zaburzenia..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...uboczne to zawroty głowy, ortostatyczne spadki ciśnienia, przemijająca impotencja, w rzadkich przypadkach obniżenie nastroju, zaburzenia snu. Są to działania niepożądane wspólne dla wszystkich leków z grupy betaadrenolityków. Betaloc to handlowa nazwa preparatu zawierającego metoprolol...

Miododryna (Gutron)

.. ...Miododryna jest stosowana w ortostatycznym niedociśnieniu i w niektórych nawracających spadkach ciśnienia z rożnymi, przykrymi dla pacjenta objawami jak zawroty głowy, omdlenia, duszność. Lek ten jest także stosowany w niektórych schorzeniach przebiegających z nietrzymaniem moczu...

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...miedzy innymi hipotonia ortostatyczna, bóle i zawroty głowy, tachykardia, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Część tych dolegliwości może nie być związana ze stosowaniem fluwaksaminy, ale stanowić manifestacje samej depresji. Nie wolno łączyć fluwoksaminy, anie żadnego innego leku..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...ewentualne objawy wynikające z szczątkowego wpływu na receptory beta 2. Preparaty zawierające betaksolol dostępne w Polsce ( za idnexem leków MP 2007 ): Locren ( Lokren ), Betabion, Betoptic, Optibetol...

Niedociśnienie

.. ...przykładem takiej reakcji są ortostatyczne spadki ciśnienia ( efekt uboczny niektórych leków ) odczuwalny dla człowieka w postaci nagłych zawrotów głowy i zachwiania równowagi, zmuszającego do przyjęcia pozycji siedzącej lub lezącej. Możliwe są omdlenia. Trudno jest podać konkretne..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...ciśnienia ( np. hipotonia ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca, przy nagłym zmniejszeniu się ilości dopływającej do mózgu krwi ( np. w zespole podkradania czy w napadowym migotaniu przedsionków ). Niedotlenienie mózgu może także wynikać przyczyn zewnętrznych, np. z..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...omdlenia wazowagalne i ortostatyczne. Do rozszerzenia naczyń krwionośnych może dojść odruchowo w odpowiedzi na bodziec zewnętrzny, na przykład widok krwi. Takie omdlenia nazywamy sytuacyjnymi. Przyczyną omdleń mogą być także zaburzenia rytmu serca ( np. napadowe bloki przewodzenia ),..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku ciężarnej macicy na żyłę główną dolną ( główna żyła zbierająca krew z kończyn dolnych, miednicy i jamy brzusznej oraz wpadająca do prawego przedsionka )...

Propranolol

.. ...akcji serca ( hipotonia ortostatyczna i bloki przewodzenia ). Podczas stosowania leku niektórzy odczuwają zawroty głowy, mdłości. U mężczyzn możliwe są zaburzenia potencji. Blokada receptorów beta 2 powoduje skurcz naczyń, stąd u niektórych osób może pojawić się objaw Raynauda...

Sulpiryd

.. ...sulpirydu należy wymienić ortostatyczne spadki ciśnienia, zaburzenia ruchowe o postaci podobnej do choroby Parkinsona ( polekowy zespół pozapiramidowy ) oraz trudności w zasypianiu. U mężczyzn może wystąpić ginekomastia ( powiększenie gruczołów piersiowych ), u kobiet zaburzenia..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...wystąpienie hipotonii ortostatycznej, ginekomastii ( powiększenie gruczołów sutkowych ), skazy krwotocznej i innych, rzadkich efektów ubocznych. Mianseryna, jeśli jest konieczna, może być stosowany u kobiet w ciąży. W pierwszych dniach terapii nie należy prowadzić samochodu. Preparaty..

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...terazosyny są hipotonia ortostatyczna i częstoskurcz. W początkowym etapie terapii oraz przy zmianach dawek mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie senności - należy zachować uwagę przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Preparaty zawierające terazosynę dostępne w Polsce ( za Indexem Leków..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...przez doksazosynę jest ortostatyczny spadek ciśnienia. Mogą występować zawroty głowy, bardzo rzadko omdlenia. Czasem występują zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Bardzo rzadkim działaniem niepożądanym jest nietrzymanie moczu. Preparaty zawierające doksazosynę dostępne w Polsce ( za Indexem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...takiego jak ciśnienie ortostatyczne ( np kiedy szybko wstaniemy robi nam się ciemno przed oczami ) i to jest normalne, ale czy ktoś z was reaguje na zmianę temperatury? Co się wówczas dzieje, dlaczego serduszko tak reaguje? Czasem zdarza mi się to kiedy wychodzę spod prysznica ( znów..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 795

.. ...lącznie z holterem i probą ortostatyczną...serce podobno calkiem w porzadku, pluca tez...nie stwierdzili nic oprocz podwyzszonego cholesterolu...hmm ale objawy nie ustępowaly, pojawialy sie co jakis czas a z nimi coraz wiekszy lęk, bo przeciez cay czas nie wiedzialam co mi..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...się że mam hipotomie ortostatycznĄ. czy to groŹne? czy to się leczy? Drogi Macieju, to nie jest groźne: ). Przede wszystkim jednak nie jest to hipotomia,ale hipotonia. Polega to na spadku ciśnienia przy gwałtownej pionizacji ciała, czyli np kiedy z pozycji leżącej zbyt szybko podniesiesz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...nadkomorowy i hipotensję ortostatyczną ( częstoskurcz został zdiagnozowany dopiero dwa lata temu ) i duperelki takie jak niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji -..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam chyba ???? .Musze dodać ze od czasu do czasu pale papierosy. Od stycznia tamtego tego roku - kołatanie serca ,lecz to ustąpiło a teraz mam bóle w klatce piersiowej (..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...dochodzić do omdleń ortostatycznych/. sama lecze się na nadciśnienie i to niestety powoduje nasilenie moich omdleń. Wróciłam od kardiologa i już wiem,że zespół x to jest choroba małych naczyń wieńcowych.Mam dodatnie testy wysiłkowe i z tego powodu miałam zrobioną koronografię, było..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...cisnienie,szczegolnie ortostatyczne.Ale są również wyjątki.Powiem Ci,że ja tego niskiego cisnienia nie odczuwam.Dzieje się tak jak muszę dłużej postać,jak zmieniam pozycję.Wtedy dochodzi do zawrotów głowy,a nawet przejściowych zasłabnięć.Wiem jednak jak z tym postepować.Wystarczy usiąść..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 264

.. ...lącznie z holterem i probą ortostatyczną...serce podobno calkiem w porzadku, pluca tez...nie stwierdzili nic oprocz podwyzszonego cholesterolu...hmm ale objawy nie ustępowaly, pojawialy sie co jakis czas a z nimi coraz wiekszy lęk, bo przeciez caly czas nie wiedzialam co mi..

Metocard - Str. 2

.. ...ortostatyczne. jeśli nie wezme od rana leku czuje sie bardzo zle i mdleje...

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 3

.. ...jeszcze jakieś zaburzenia ortostatyczne.. Witaminki dużo ruchu itd.. ale tylko ze to nie pomaga. A lekarz wszytko bagatelizuje. pisza tu młode osoby i sądząc z wypowiedzi jest to nerwica, a na to najlepszy jest sport i ziółka uspokajające,z tego sie wychodzi,tylko nie myśleć o tym za..

Mroczki przed oczami

.. ...może ty masz hipotonię ortostatyczną? kurcze to może tak być że jak wstajesz to może tobie spadać ciśnienie. wierz mam pomysł. zmierz sobie teraz ciśnienie potem wstań i zmierz jeszcze raz nie bój się że będą mroczki. tu może coś wyjaśni ci pomiar ciśnienia ; ) do dzieła czekam na odp no..

Mroczki przed oczami - Str. 2

.. ...pojeciami hipotonii ortostatycznej oraz prawidlowej reakcji ortostatycznej ( nie koniecznie tymi ze stron wikipediopodobnych ) mi lekarz powiedziałam ze to dlatego ze mam niskie cisnienie i poradził zebym gwałtownie nie wstawała z łóżka po przebudzenia albo z fotela za szybko i od tego..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...unieruchomieniem? ) 10 ) ortostatyczny spadek cisnienia kiedy? ( dlugie unieruchomienie, naparstnica, diuretyki...? ) 11 ) powiklania zawalu ( obrzek pluc, blok III stopnia, wstrzas kardiogenny... ) jakiś test do rozwiązania : - ) Witam! Nie tam byle jakiś test : ) Poprawka z kardilogii..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...nieprawidłowej reakcji ortostatycznej przy pomiarach ciśnienia w różnych pozycjach ciała. Wykonano ECHO serca i Holter EKG24h - bez istotnych nieprawidłowości . Ze względu na bóle brzucha i powiększone węzły chłonne pachwinowe konsultowana chirurgicznie - zalecono leczenie p - bólowe ,..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...porządku.Czyżby to była hipotonia ortostatyczna?Może to wyjaśni następna wizyta u kardiologa... witaj to może być ta hipotomia albo zespól wazowagalny. ja ma zespół wazowagalny, jak stoję to spada mi ciśnenie ostatnio nawet jak chodzę. teaż miałam próbę wysiłkową i ją przerwano z powodu..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...Myśle,że masz ciśnienie ortostatyczne.Dotyczy ono zmiany pozycji z siedącej na stojącą.Też jestem niskociśnieniowcem i mam to samo.Podobne doświadczenia wyniosłam z pod prysznica,w nocy - kołatanie serca.duszności i szereg innych objawów.Wszystkie dotyczyły nerwicy lękowej.Też byłam u..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...dodatkowo hipotensja ortostatyczna, a od września galopujące nadciśnienie ). Na arytmię biorę Polfenon 3x dziennie 150 mg i jest dużo lepiej, chociaż nie idealnie. To fajny lek, bo nie odczuwam przy nim żadnych skutków ubocznych i ładnie stabilizuje rytm - polecam; ) Za ok miesiąc mam..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...dodatkowo cisnienie ortostatyczne,tj.,takie które gwałtownie spada przy zmianie pozycji,a także przy staniu.Niestety żadne środki farmakologiczne,a jest ich niewiele,nie przynosiły poprawy.Jedyne co mogę doradzić to to,żeby krew przenosiła się do wyższych partii ciała.Można to osiągnąć..

Bardzo niskie ciśnienie - Cardiamidum, Glucardiamid

.. ...stwierdzono ,że mam cisnienie ortostatyczne.Jeśli nie wiesz,jakie to jest,poszukaj odpowiedzi w googlach. Pozdrawiam. No to nie źle ... ja codziennie walczę o to by wstać z łóżka i jak sobie pomyślę że tak ma być już zawsze to wysiadam ... : - / Znajoma doktor przepisuje mi GUTRON biore..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...depresji, niedociśnienie ortostatyczne, arytmia serca, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia endokrynologiczno - metaboliczne, zaburzenia układu krwiotwórczego ( leukopenia, agranulocytoza ). Interakcje Wzmaga działanie leków wpływających depresyjnie na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 913

.. ...mogą to być omdlenia ortostatyczne,ha ciekawe co to jest.pozdrawiam Witam kochane moje dziewczynko boże jak miło przeczytać życzenia łza mi się w oku zakręciła Dziewczynki moje najukochańsze dziękuje serdecznie za życzenia tu na forum i na Nk Nie wiem co mam jeszcze napisać Poprostu..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...,wystepują przy cisnieniu ortostatycznym,ja je właśnie mam.Zalecenia lekarzy to:wystrzegać się wysiłku,uważać na gwałtowną zmianę pozycji ciała,nie trwać długo w jednej pozycji.Najgorzej mam w kościele.Nie mogę ani nieruchomo stać,ani klęczyć.Dostaję okropnych zawrotów głowy i cała się..

Zasłabnięcie po wysiłku, tylko czy...

.. ...przypadków mogą być to ortostatyczne spadki ciśnienia - wtedy gdy mroczki, słabość pojawiają się podczas stania. W innej części przypadków mogą to być też oznaki niewydolności krążenia - sam też tego doświadczyłem gdy w dwa tygodnie po zawale wsiadłem na rower i zrobiłem w sumie około 2..

Hipotonia ortostatyczna i dziwne objawy

.. ...Jestem chora na hipotonię ortostatyczną. Chciałam się spytać czy z tą chorobą mogą być powiązane takie dolegliwości jak zatykanie uszu, kłócie pod żebrami oraz ból brzucha i mdłości, kiedy długo stoję? Z góry dziękuję za odpowiedź witaj gosiu : ) jesteś pewna czy to hipotonia..

Dziwne zaburzenia rytmu serca

.. ...czas wynosi w granicach 40 i tak jest już 3 i pół miesiąca... To po prostu beznadziejne... Mam już właściwy plan treningów, przygotowany sprzęt i niestety nie mogę nic robić... : - ( Pozdrowienia, Markus..

Omdlenie i drgawki

.. ...drugie albo hipotonia ortostatyczna - czyli też spadek ciśneinia ale zaraz po przybraniu pozycji stojącej. to wymaga szeregu badań. mam nadzieję że się wyjaśni co ci jest i moze uda się tego pozbyć pozdrawiam abisynko, możesz opisać więcej nt. Tilt T?. Moja córka oczekuje na to badanie,..

Czy to tachykardia ortostatyczna?

.. ...glowny objaw tachykardi ortostatycznej , problem jednak polega na tym , ze w tej chorobie przy zmianie pozycji towarzyszy spadek, a u mnie nie dosc ze tetno mocno rosnie przy wstawaniu to i cisnienie takze . robilem jakis czas temu ekg i echo i mam wypadanie platka 1 stopnia ale to..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza - Str. 2

.. ...wystarczyło bym się nabawił ortostatycznych spadków ciśnienia i mroczków z całkowitą utratą wzroku podczas pierwszych epizodów w trakcie których dopiero poznawałem objawy i uczyłem się właściwego zachowania w takich sytuacjach. Ja również nie odżwiałem się w tym okresie jakoś szczególnie..

Częste zasłąbnięcia

.. ...zwłąszcza hipotonie ortostatyczną ) daj znać jak coś się wyjaśni pozdrawiam abi Dziękuję za odpowiedź. Napisałaś, że * może masz nawet gdzieś ucisk * - w jakim sensie ucisk? Możesz to rozwinąć? Pozdrawiam miałam na myśli np ucisk kręgosłupa na nerw a może coś ci uciska na naczynia?..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...trafiały mi się epizody ortostatycznych spadków ciśnienia. Dlatego ja bym to wiązał z mechanizmem związanym z kondycją a nie z nerwami. Natomiast wtedy gdy gdzieś wychodzisz uaktywnia się czynnik związany z nerwami, bo już weszła ci w nawyk obawa że możesz się wtedy gorzej poczuć, co..

Jak odzyskac kondycje?

.. ...rowerem wyleczyłem z ortostatycznych spadków ciśnienia, ale wcale nie twierdzę że musi to pomóc każdemu. Zależy to co jest przyczyną - u mnie był nią brak dostatecznej aktywności fizycznej. pozdrawiam Polecam kijki - nordic : ) Są naprawde skuteczne, zwłaszcza że pozwalają na dłuższy..

Nie wiem co się ze mną dzieje.

.. ...wazowagalny albo hipotonia ortostatyczna. Miałem podobne zawroty przy szybkim ruchu głową.Problem rozwiązał laryngolog,stwierdzając oczopląs.Myślę,że jest to związane z błędnikiem. Sylwia 16,zawroty glowy i dretwienie rak i nog,moga byc powodem roznych schorzeń . Ja osobiscie mialam..

Drętwienia nóg i niedociśnienie po IPOREL?

.. ...później niedociśnienie ortostatyczne, a teraz to już w ogóle - tego działania niepożądanego nie mogę nigdzie znaleźć - już półtora tygodnia mam miesiączkę taką, że z domu nie mogę się ruszyć inaczej niż tylko z pampersem! Moze mi ktoś to wytłumaczyć? Dodam jeszcze, że biorę tabletki..

Kto ma pomysł? mniej skurczów ale więcej bigeminii

.. ...Sama mam 2 pomysły: ortostatyczna lub nerwicowa - bo jak łapię świadomość zaczynam się denerwować, spieszyć i dopiero po wejściu w dzień jakoś inaczej się czuję. Z drugiej strony poprzedni ( 3 miesiące temu ) holter wykazał najwiecej skurczow wieczorem i w nocy. I jeszcze mnie w..

Zawroty głowy i kołatanie serca.

.. ...w rodzaju hipotonii ortostatycznej? Skoki cisnienia? Hashimoto? Depresja faktycznie moze sie wiazac z niedoczynnoscia tarczycy... . DO LEKARZA! Do lekarza??Hehe smieszne... ja chodze do lekarzy od 2 lat...//////na poczatku powiedzieli ze to padaczka...Ale to odpada bo ja mam tak..

Bardzo Prosze o Odpowiedz !!!!

.. ...wazowagalne i hipotomie ortostatyczna . A wiec wyslal mnie na dodatkowe badania do docenta z poznania by spr czy dziecko nie odziedziczylo czegos po mnie . Wiec lekaz w poznaniu stwierdzil ze u dziecak wystepuje nadkomorowe zabuzenia rytmu serca. Nie wyjasnil mi nic na czym to polega i..