Osierdzie płyn

Tamponada worka osierdziowego

.. Tamponada worka osierdziowego to gromadzenie się płynu w worku osierdziowym ( może to być płyn gromadzący się w wyniku zapalenia lub krew - gromadząca się w wyniku urazu serca ). Gromadzący się płyn powoduje pogorszenie funkcji hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości..

Nakłucie worka osierdziowego

.. Nakłucie worka osierdziowego ( punkcja worka osierdziowego, perikardiocentaza ) ma na celu usunięcie nagromadzonej w nim krwi lub płynu. Worek osierdziowy otacza serce człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność..

Torbiel osierdzia

.. Torbiel osierdzia to najczęściej bezobjawowa zmiana w postaci jamy wypełnionej płynem. Zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wpływa też na pracę serca czy na jego rytm. Wykrywana jest przypadkowo, najczęściej w trakcie badanie USG ( ECHO ), wykonywanego z innych wskazań. Torbiel może..

Echo serca - Str. 11

.. ...morfolofi i ruhomości.Osierdzie;Bez cech płynu w worku osierdzowym.Kurczliwość;hipokineza seg.śćiany dolnej.Frakcja wyzutowa;46%. EKG;Rytm zatokowy,miarowy 80%.NOrmonogram.Zaburzenia przewodzenia sródkomorowego w 3.Cechy przysrostu lewej komory. Pozdrawiam Wartosci wielkości jam serca w..

Echo serca - Str. 31

.. ...międzyprzedsionkowa - ciągłe. osierdzie - płyn w worku osierdziowym: za ścianą tylną2,2 za ścianą boczną 1,8 - 2cm za prawym przedsionkiem 1,5cm za prawą komorą ok 1,8cm płynu. Po wyjściu wykonałam kolejne Echo UKG 2D, M - mode: LV EDD/ESD ( mm ) LA ( mm )30 AO( mm )30 RV( mm )20 Grubość..

Echo serca - Str. 40

.. ...zwrotna trójdzielna +/++ osierdzie grubsze blaszki bez cech płynu mam 37 lat Dzień Dobry!! Pani Izabelo czy mogłaby pani zinerpretować moje wyniki? chociaż strasznie mnie to dziwi że wszyscy mają wszystko tak napisane dokłanie w echo serca a ja mam robione rok rocznie echo i moja p...

Echo serca - Str. 51

.. ...morfologicznie bez zmian osierdzie bez płynu Doppler: czas akceleracji przepływu płucnego 80 ms fala zwrotna trojdzielna 1 st RVSP: 55mmHg Qp: Qs 1.3 Komentarz: Widoczny przeciek w błoniastej części przegrody miedzykomorowej z przepływem LP Co Wy na to ? ;pp Proszę o..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ), w ogóle tego nie czułam. Nie udało się jednoznacznie opróżnić osierdzia, podawano mi przeróżne leki, z encortonem na czele ( w 3 tygodnie przybrałam 18 kilo ). Po drodze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...płyny w opłucnej lub osierdziu - a gdy jest trudno ocenić - mam robione echo.To chyba dobrze ,ze trafił do tego szpitala - to takie samonapędzające się błędne kolo - faktyczne objawy - i strach/stres,który nasila negatywne objawy.Oby * rozpędzili * mu płyny tylko lekami.Gdybyś chciala..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...ze zebral sie plyn w osierdziu i przerwano chemioterapie. Jest na oddziale kardiologicznym. Chcialabym wiedziec wiecej jakie skutki moga przyniesc te objawy. Jakie sa zagrozenia dla zycia i czy plyn w osierdziu ma bezposredni zwiazek z choroba nowotworowa. Bardzo prosze o komentarze...

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...rozkurcz: prawidłowa Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ?? Kardiolog twierdzi, że wszystko ok . Płatek pogrubiony to np. taka moja uroda serca jak go spytałem. W..

Płyn w worku osierdziowym u płodu

.. ...okazalo sie, ze w worku osierdziowym gromadzi plyn. Bardzo sie martwie, bo nie wiem czym to moze grozic :( Wedlug lekarza tego plynu nie powinno byc wogole, ale czy ilosc 2mm jest az tak zatrwazajaca? Szukam informacji w literaturze, ale z marnym skutkiem. Moze ktos sie zetknal z..

Płyn wokół serca po wszczepieniu baypasów

.. ...p/bolowe. Plyn w worku osierdziowym tez jest sprawa normalna po operacji , moze pochodzić z niewydolnego serca , ze tz. * zespólu po kardiotomii itd. Niewielka ilość wymaga lekow odwadniających i intensywnych ćwiczeń , wieksza powodujaca ucisk na serce czasem wymaga naklucia i tzw...

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...związane z zapaleniem osierdzia. Tą chorobę jest bardzo ciężko wykryć ale bo serii uciążliwych badań jest to możliwe. EKG podobnie nie wykazało nic u tej osoby dopiero chorobę wykrył bioenergoterapeuta! Proszę nie lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia..

Płyn w osierdziu

.. ...rozk.: Typ 1 wg Appletona Osierdzie: płyn w worku osierdziowym przy ścianie tylnej i wolnej ściany PK - do 6.0 mm w rozkurczu Kurczliwość: bez zaburzeń kurczliwoścvi odcinkowej LK Frakcja wyrzutowa: 60% wnioski: nieistotne hemodynamiczne niedomykalności zastawkpowe; płym w worku..

Przyczyna płynu w osierdziu

.. ...trochę płynu ( 3mm ) w osierdziu.lekarz twierdzi,że to może być przechodzona infekcja i stąd taki stan.co może jeszcze być ewentualnie przyczyną? będę wdzięczna za rady i informacje. jezeli lekarz wytlumaczyl Ci ze od przechodzonej infekcji to co nie wierzysz myslisz ze tu otrzymasz..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...wysiękowe zapalenie osierdzia, miałem ostrą tamponade, ściągany płyn z worka osierdziowego. po tej chorobie dlugo dochodzilem do siebie, ale teoretycznie jest ok. przyznam ze zaniedbalem kontrole po tym, i bylem bodajze z jeden raz pozniej w szpitalu. po 2 latach robilem tez usg serca i..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...skrzepliną. W worku osierdziowym widoczna jest niewielka ilość płynu. Tętnice wieńcowe o typowych ujściach i rozgałęzieniach. RCA bez ewidentnych zmian miażdżycowych, lcx ze zmianami przyściennymi LAD w śr odcinku mostek mięśniowy dł ok 12mm. Co Pani na to? Tato został dziś wypisany do..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...obciążenia. Dodatkowo osierdzie wypełnione jest płynem. Mama musi zostać szybko zoperowana. Nie stać nas jednak na operacje w prywatnej klinice. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc????? Zostawiam moj adres e - mail: magdalena.polak@gmail.com Droga Magdo! Napisz gdzie szukasz lekarza, jaki..

Płyn w worku osierdziowym

.. Jestem od miesiąca na leku przeciwzapalnym chociaż nie ustalono powodu pojawienia się płynu ( 17 mm ), czuje sie * średnio * : mam duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...podejrzeń, że mam zapalenie osierdzia. Zostałem w szpitalu i miałem tam pozostać przez co najmniej 1, 2 tygodnie, jednak wypuscili mnie po 4 dniach. Krew, mocz w porządku za jakieś pare tygodni na kontroli ilosc płynu była już prawidłowa. Cały czas sie wypytywałem jednak niechętnie mi..

MIDCAB Echo serca

.. ...obecnosc plynu w worku osierdziowym? ( bo o to chodzi ) Itka Sądzę ,ze bez łaski powinni zrobić USG ,chociaz 2 dni po By pasaach miałem na oddz.0 robiony rentge Rtg moze pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...V max 0,86N,AT 115ms Osierdzie bez płynu.Przegrody ciągłe Opisuję to wszystko ponieważ lekarz internista do którego udałem się z grypą skierował mnie natychmiast do szpitala.Na oddziale ratunkowym lekarz dyżurny stwierdził,iż niema potrzeby dalszej diagnostyki.Proszę o radę pacjentów lub..

Echo serca interpretacja

.. ...Kurczliwość: Równomierna Osierdzie: Bez płynu wedlug mnie OK tylko cos z tym platkiem nie tak ;/ tak apropo mam pytanie odnosnie predkosci przeplywów krwi przez zastawki w sercu ,i w zwiazku z tym moje pytanie co jest przyczyna przyspieszenia predkosci ciekawi mnie to poniewaz niemoge..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...cech ewidentnych wad. Osierdzie bez cech wolnego płynu. Aorta wstępująca, pień płucny prawidłowej szerokości i przepływach. * * I martwią mnie te płatki. Lekarz twierdzi że wogule nie ma się czym przejmować, lęk że coś się sercu staniu lub że się uszkodzi od myślenia i obaw nie ma..

Problem z usunięciem płynu w osierdziu, szukam kardiologa

.. ...którego wykryto płyn w osierdziu.Zrobiono mu chyba wszystkie możliwe badania ale na tym sie skończyło!Leczony był ( bez skutków ) w Elblągu i Gdańsku, ale teraz wygląda na to że lekarze nie wiedzą co z nim zrobić.Powtarzają badania ale nikt nie chce mu płynu ściągnąć chociaż sami mówią..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...– prawidłowa Osierdzie – bez cech płynu - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Z góry dziękuje za odpowiedź! Witaj, pamietaj, że nie jestem specjalistą Nie znam norm dla poszczególnych parametrów ale: Ao to..

Leki na zapelenie mięśnia sercowego

.. ...samemu. Czy ma Pan płyn w osierdziu?co jest napisane w wynikach? NIe miałem płynu. Jakie wyniki pani napisać? Witaj stakow 11! Wejdz na inne wątki na temat zapalenia mięśnia sercowego, a uzyskasz wiele informacji na ten temat , na temat leczenia również. Pozdrawiam W innych wątkach..

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...wysiękowym zapaleniem osierdzia serca powikłanym tamponadą. odbarczono mi prawie 1000ml płynu. Płyn zbadano i nie wykryto w nim nic, co wskazywałoby na przyczyny. wypuszczono mnie ze szpitala po tygodniu, bez ostatecznej diagnozy, tzn. przyczyn, dostałam sterydy ( encorton ) i zalecenie..

Interpretacja holtera i echa

.. ...zmian morfologicznych. Osierdzie bez płynu. Aorta wstępująca i tętnica płucna nieposzerzone . Bez cech coa. Z góry wielkie dzięki pozdrawiam Co do parametrów nie mam pojęcia. * Wielkość jam serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...płucna - niezmieniona osierdzie - bez cech płyniu... a badanie kiedy bylo robione? Niska frakcja wyrzutowa, swiadczy o niewydolnosci serca. Pomocy tutaj nie znajdziesz... . Szukaj porady u dobrego kardiologa. A nie marnuj czas na siedzenie na forum :]. Zycze zdrowia dla Twojego taty...

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. bardzo mi proszę powiedzieć co to wszystko znaczy i czy kwalifikuję się do zabiegu ablacji. Z góry dziękuje za pomoc. no raczej, nie inaczej - czestoskurcz wezlowy... . Lekarz nie zauwazyl ze masz powiekszona prawa komore serca? Przeciez..

Przerost prawej komory serca

.. ...bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to coś poważnego, co mam o tym wszystkim myśleć? Dodam jeszcze może to istotne od dwóch tygodni mam zdrętwiałe dwa palce od zewnętrznej strony dłoni lewej, tak jakby były cały czas zcieerpnięte, takie kolki w..

Cześć

.. ...przypadku ) nie trzeba było go ściągać - ale płyn w płucach... przecież to można się udusić... Moim zdaniem - tato powinien być pod okiem lekarza 24h. Po tak krótkim czasie nie jest to normalna sytuacja...

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...bez istotnych zmian, osierdzie bez cech płynu. niewiem czy mam się obawiać czy nie tej konsultacji czekam na nia z utęsknieniem bo może ktoś mi powie co tak naprawdę mi dolega czy to poważna sprawa. A co wy sądzicie na ten temat? hmmm a więc jeśli chodzi o mnie to z góry mówię, że nie..

INterpretacja wyników

.. ...nieuwidoczniono. worek osierdzowy bez wolnego płynu. EF ok 78% * Stwierdziłem że się odwołam na wojewódzka komisję lekarską, i zrobiłem sobie drugie echo serca w innej klinice aby dołączyć do odwołania które wyszło nastepująco: * Aorta wystepuje 24mm . Prawidłowa wilekośc jam serca ( LP..

Leczenie zapalenia osierdzia

.. ...Zdiagnozowano u mnie zapalenie osierdzia. Miałem robioną koronografię gdyż ekg i lekarz pierwszego kontaktu podejżewał zawał. Po zabiegu okazało się że zawału jednak nie było. Pytanie moje jest takie: jak długo trwa leczenie takiego stanu? Nie było płynu w osierdziu. Echo w porządku. Do..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...prawidłowa Fala zwrotna: ślad Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Opis dodatkowy: Relacje jam serca, spływy żylne oraz duże naczynia prawidłowe.Bez cech przecieku wewnętrzsercowego. Strina rzekoma odcinkowej LK. Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej LK. Frakcja..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...Przejasnienia blaszek osierdzia. RTG robiona 28 października 2009 orku, a oto komentarz : Płuca bez zmian naciekowych i cech obecności płynu w jamach opłucnych. Sylwetka serca niepowiększona. Cech niedomykalności zastawek półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam..

Echo serca

.. ...+/++z prawidłowym RvSP osierdzie - bez cech płynu w osierdziu Kurczliwość - upośledzona relaksacja mięśnia j komory hipokineza lewejmięśnia lewej komory Frakcja wyrzutowa42% masa mięśnialewej komory304,7g bardzo proszę ozeby ktoś mi wyjaśnił te wyniki ja z tego rozumiem tylko tyle,ze..

Niedomykalność zastawek

.. ...łagodnego przecieku. Osierdzie bez cech płynu. Tachykardia ok. 110/min. Po kilku dniach kolejne echo: W górnej połowie przegrody międzyprzedsionkowej przeciek o typie PFO. Ze względu na cechy przeciążenia prawej komory możliwość drobnego przecieku w części błoniastej. HOLTER: Podczas..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...normie. Gradienty ciśnień przez ujścia zastawkowe prawidłowe. Osierdzie bez płynu. Zrobiłem wyniki ponieważ miałem bóle w klatce piersiowej. Prosiłbym o podanie przez kogoś prawidłowych norm. Dziękuję..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...nadciśnienia płucnego. Osierdzie bez cech płynu. Zażywam następujące leki: - Kalipoz - Polfenon Co może mi dolegać w takim przypadku i jak można to wyleczyć. Proszę o pomoc... Witaj sercowiec!!! Sądzę , ze w tej kwestii powinien wypowiedzieć się dobry kardiolog... Masz trochę..

Płyn w osierdziu

.. ...ogólnie wyszło dobrze tylko jest małe ale. Otóż w jest niewielka ilość płynu w osierdziu. Chciałam się dowiedzieć czy to cos poważnego i co to takiego, jaki wpływa ma na dziecko wejdż na forum serce dziecka..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...się płyny w woreczku osierdziowym. Jest ich dość sporo - bywa, że w ciągu dnia zostaje ściągnięte około 2 litrów. Już kilkukrotnie był podkuty do osierdzia i woda była ściągana, ale dwa dni po wyjściu ze szpitala do domu znów brakowało mu oddechu, dusił się i od nowa podkuwanie i..