Osierdzie serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z objawami osierdziowymi ); zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); zapalenie mięśnia serca w postaci objawów..

Powikłania zawału serca

.. ...obszaru martwicy, odczynem osierdziowym, powikłaniami zakrzepowo - zatorowymi. Do późnych powikłań zawału należy tętniak ściany lewej komory oraz zespół pozawałowy Dresslera. Informacje szczegółowe o powikłaniach zawału serca: Zaburzenia rytmu serca Niewydolność serca Pęknięcie wolnej..

Niewydolność serca

.. ...zaciskające zapalenie osierdzia. Zawał prawej komory serca także jest częstą przyczyną niewydolności prawokomorowej. Każda postać niewydolności serca w zależności od szybkości jej rozwoju może być ostra lub przewlekła. Ostra niewydolność serca może być wywołana nagle pojawiającym się..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...wsierdzia czy zapalenie osierdzia. Antybiotyki podaje się często profilaktycznie przed różnymi zabiegami. Stosuje się m. in. amoksycylinę ( Amoksycylina, Amotaks, Apo - Amoxi, Grunomox, Hiconcil, Novomax, Ospamax ), amoksycylinę z kwasem klawulanowym ( Amoksiklav, Augmentin, Curam,..

Wstrząs kardiogenny

.. ...nagromadzenie płynu w worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...mięśnia sercowego i osierdzia ( wszystkie trzy warstwy tworzące ścianę serca ); tętniak rzekomy - występuje częściej, zwykle zbudowany jest z nasierdzia i osierdzia. Tętniak ściany przedniej - podejrzewany jest w przypadku przetrwałego uniesienia odcinka ST w badaniu EKG. Często..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca Leczenie pęknięcia ściany serca. drenaż worka osierdziowego, walka ze wstrząsem; operacja kardiochirurgiczna...

Tamponada worka osierdziowego

.. Tamponada worka osierdziowego to gromadzenie się płynu w worku osierdziowym ( może to być płyn gromadzący się w wyniku zapalenia lub krew - gromadząca się w wyniku urazu serca ). Gromadzący się płyn powoduje pogorszenie funkcji hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...( np. krwi ) w worku osierdziowym ( worku otaczającym serce ). ECHO serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania. Badanie ECHO serca wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo niebezpieczne powikłania tocznia mogą wystąpić u dzieci urodzonych przez chore kobiety. Możliwe jest wystąpienie wrodzonego..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...przypadku tamponady worka osierdziowego lub odmy opłucnowej. W pierwszym wypadku zaciśnięte są naczynia doprowadzające krew do serca. W drugim, serce nie ma przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania..

Osierdzie

.. Osierdzie jest to rodzaj worka, w którym ukryty jest mięsień sercowy. Osierdzie składa się z dwóch warstw. Zewnętrzna warstwa jest zbudowana z tkanki włóknistej. Warstwa wewnętrzna ma charakter błony surowiczej, z jednej strony przylega ściśle do serca ( ta część jest również zwana nasierdziem ), z drugiej..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...włókien mięśniowych, osierdzia, jak również wszystkich trzech wart jednocześnie. Odległe powikłania to najczęściej nabyte wady serca, szczególnie w obrębie zastawki mitralnej i aortalnej. Możliwe jest też wystąpienie bloków przewodzenia przedsionkowo - komorowego. Choroba dotyczy przede..

Choroba Kawasaki

.. ...zapalny naczyń wieńcowych, osierdzia, wsierdzia, także mięśnia sercowego. Uszkodzenie ściany naczyń wieńcowych stwarza warunki do powstawania tętniaków i skrzeplin. Może dojść do zawału serca. Zapalenie mięśnia sercowego sprzyja z kolei wystąpieniu zaburzeń rytmu. Odległym powikłaniem..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...niegdyś mocowana do osierdzia, dziś jest fiksowana głęboko pod mięśniami. ICD śledzi rytm serca pacjenta. Jeśli zarejestruje zaburzenia rytmu potencjalnie zagrażające nagłym zatrzymaniem krążenia, wyzwala impuls elektryczny i przeprowadza kardiowersję. Jeśli dojdzie do migotania komór,..

Torbiel osierdzia

.. Torbiel osierdzia to najczęściej bezobjawowa zmiana w postaci jamy wypełnionej płynem. Zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wpływa też na pracę serca czy na jego rytm. Wykrywana jest przypadkowo, najczęściej w trakcie badanie USG ( ECHO ), wykonywanego z innych wskazań. Torbiel może..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...uzupełnieniu ubytku osierdziem wołowym wszyto je z powrotem. Przez prawie 100 minut pacjent był podłączony do systemu krążenia pozaustrojowego. Moja metoda pozwala na dokładniejsze usunięcie tkanki nowotworowej niż praca na otwartym sercu. A w przypadku guzów złośliwych dokładne..

Echo serca - Str. 4

.. ...skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian. Z niecierpliwością będę czekała na ocenę. Dziękuję iserdecznie pozdrawiam. Czy na echu serca mozna wykryć to, że ktoś palił papierosy? Proszę o szybką odpowiedź... Czy to jest niepokojace mam dwa badania echo , drugi robiłam ok roku temu i..

Echo serca - Str. 7

.. ...m/s Fala zwrotna n/b Osierdzie: b/z Opis dodatkowy: Nieco wiotka przegroda m/przedsionkowa bez przecieku Kurczliwość prawidłowa Frakcja wyrzutowa 63% Masa mięśnia lewej komory 116,8 g Wnioski: IM - ślad, IT ślad pozostałe zastawki i przepływy w normie. Proszę o wyjaśnienie skrótów IM i..

Echo serca - Str. 8

.. ...płucna V max 0,91 m/s, osierdzie bz. Ojciec jest pod stałą opieką kardiologa. Bardzo proszę o Pani komentarz, mnie laika martwią duże przerosty lewego i prawego przedsionka. Czy te zmiany mogły być konsekwencją założonego rozrusznika ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ! Może ma..

Echo serca - Str. 9

.. ...do Ra. Wymiany serca, osierdzie prawidłowe. Kurczliwość nieregularna. Z góry dziękuję. Czy to jest opis echa doroslego czy dziecka? 17 - letniej osoby. Wzrost - 170cm, waga - 59kg. Dodam jeszcze, że miewam nadciśnienie i napady częstoskurczu. Echo było robione pół roku temu, mam..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2 stopnia, mitralna 1 stopnia. powiedzcie czy jest to bardzo powazna sprawa i czy jest szansa aby to wyleczyc. Serdecznie dziekuje z gory za odpowiedz. Artur Witaj Arturze Pomijając różnice płci oraz wieku ogólna..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...konkretnych informacji o osierdziu.Moja tesciowa ma jakies zwloknione osierdzie i w zwiazku z tym bardzo powazna niewydolnosc serca.Bardzo zatrzymuje jej sie woda w organizmie.Leki moczopedne,ktore musi przyjmowac bardzo wyplukuja jej potas.Niestety po zazyciu potasu miala okropne bole..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ), w ogóle tego nie czułam. Nie udało się jednoznacznie opróżnić osierdzia, podawano mi przeróżne leki, z encortonem na czele ( w 3 tygodnie przybrałam 18 kilo ). Po drodze..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...przeplywu plucnego 120ms ) Osierdzie prawidlowe. WNIOSKI: Nieistotne nieszczelnosci zastawkowe. teraz to ja nie wiem czy mam WPW czy cos z zastawka mitralna? prosze o jakas rade. Artur Ja też mam śladową niedomykalność trójdzielną i śladową fale zwrotną mitralną stwierdzoną na podstawie..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...Mała separacja blaszek osierdzia, pogrubiałe os. od str.Pk. Nie wiem czy to istotne ale podczas robienia tego badania byłam lekko przeziębiona. Co oznaczają te wyniki, bo niestety nie znam się na tych oznaczeniach i normach. Generalnie echo serca ok , pogrubiale osierdzie i cechy..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

Bóle serca i i szmer na sercu

.. ...d 22mm inne:płynu w osierdziu nie stwierdzono zabirzenia kurczkiwosci nie stwierdzono ubytko w przegrodzie nie uwidoczniono badania dopplerowskie: Zastawka dwudzielna:ve 89cm/s Va - 46cm/s Zastawka trojdzielna:V - 45cm/s zastawka aortalna:V - 138cm/s Zastawka pnia płocnego:V - 87cm/s..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...pnia plucnego 2,5cm. Osierdzie bez cech plynu. Witam!!! Jest taka ważna lekarska zasada - nie leczy sie wyników tylko pacjenta. W tym przypadku na podstawie samych wyników nie mozna niczego stwierdzić. Anjważniejsza jest całość - pana objawy i wyniki badań. - małego stopnia wypadanie..

Ostra tamponada serca

.. ...obecność płynu w worku osierdziowym nie jest faktem wystarczającym! - doraźną pomoc w postaci nakłucia worka osierdziowego należy podjąć natychmiast, a wiec już w trakcie transportu - jest to zabieg ratujący życie. Jesli zas stan pacjenta jest w miarę stabilny ( nie ma wstrząsu, nie ma..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...komory w normie,worek osierdziowy bez plynu,doppler:mv - 0,7m/s e * a ao1,3m/s tv i pv - bez cech nadcisnienia plucnegownioski:jamy serca niepowiekszone,globalna funkcja skurczowa w granicach normy,bez istotnej wady zastawkowej holter:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 80495..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...rozkurcz: prawidłowa Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ?? Kardiolog twierdzi, że wszystko ok . Płatek pogrubiony to np. taka moja uroda serca jak go spytałem. W..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...komory w normie.worek osierdziowy bez plynu. doppler:MV - 0,7M/S E * A A - 1,3m/s TV i Pbez cech zastoju plucnego.jamy serca nie powiekszone.globalna funkcja skurczowa w granicach normy.bez istotnej wady zastawkowej. HOLTER:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 801495 pobudzen QRS ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...mam!Skutek?Zrosty w worku osierdziowym ,i uszkodzone komórki serca,które przez to stały się nadpobudliwe.Z niczego w życiu nie zrezygnowałem oprócz palenia.Chodzę na siłownię,zażywam suplementy diety - ćwiczę intensywnie.Nigdy w czasie ćwiczeń nie miałem wrażenia że mi coś..

Płyn wokół serca po wszczepieniu baypasów

.. ...p/bolowe. Plyn w worku osierdziowym tez jest sprawa normalna po operacji , moze pochodzić z niewydolnego serca , ze tz. * zespólu po kardiotomii itd. Niewielka ilość wymaga lekow odwadniających i intensywnych ćwiczeń , wieksza powodujaca ucisk na serce czasem wymaga naklucia i tzw...

Drugie zapalenia osierdzia w ciągu roku

.. ...Przebyłam 2 zapalenia osierdzia w ciągu roku jednak dopiero teraz je wykryto! Co mam robić w tej sytuacji, jakie działania podjąć? Czy to jest groźne? czesc Napisz mi prosze cos wiecej, jak to wykryto czy Ty coś odczuwałaś, czy uszkodziło Ci serce lub czy miałaś już moze jakos wade serca?..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...Inne: bez plynu w worku osierdziowym Marlena1987 Najlepiej skosultowac sie w problematycznych sprawach z kardiologiem i zaufac jego doswiadczeniu. Z uatopsji wiem, ze inni lekarze goja się ludzi z wadami serca, nawet jeśli nie sa one wrodzone i poważne :( Z tego co czytam masz..

Płyn w osierdziu

.. ...stwierdzono obecność płynu w osierdziu, czy ktoś może mi odp skąd to się bierze, jak leczyć i do czego może doprowadzić?? Witam ! Plyn w osierdziu moze być spowodowany wieloma przyczynami - mozę być to plyn zapalny , wysiekowy , mozę być spowodowany niewydolnościa serca np. w przebiegu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...- separacja blaszek osierdzia w normie Oto opis mojego * echa serca * . Skoro wszystko jest okej to dlaczego czuję się tak fatalnie.Skąd te wszystkie * sensacje * ? Dzisiaj założono mi * Holtera * Czesc wam wszystkim Ja przez trzy lata walczyłam z tym cholerstwem i myslałam ze to juz..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...serca - już płynu w osierdziu nie ma, wypadanie płatka zastawki mitralnej, oraz liczne zaburzenia rytmu serca.Badanie ekg - za każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały czas serce bije częściej , silniej - ogromny to dyskomfort:( .Mam wrażenie , przez to bólu serca.Te..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...wysiękowe zapalenie osierdzia, miałem ostrą tamponade, ściągany płyn z worka osierdziowego. po tej chorobie dlugo dochodzilem do siebie, ale teoretycznie jest ok. przyznam ze zaniedbalem kontrole po tym, i bylem bodajze z jeden raz pozniej w szpitalu. po 2 latach robilem tez usg serca i..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 4

.. ...pół roku, po zapaleniu osierdzia. Nie przytyłam zupełnie a wprast przeciwnie schudłam 5 kg ale uważam że to nie przyczyna leku ja po prostu byłam wykonczona chorobą. Zawsze byłam szczupła bo przy wzroście 167 cm ważyłam 50 - 55 kg. nie czułam jakiegoś złego działania leku mysle że mi..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...================================================= Opinia badania: Osierdzie wolne. Powiększenie jamy LP. Kurczliwość mięśnia LK dobra bez odcinkowych zaburzeń z EF 50%. Zastawka aortalna bez cech stenozy. Płatki zastawki mitralnej zwapniałe z cechami stenozy - MVA 1,1 cm. W CFI MR ( +++..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...nieznaczna ilosc płynu w osierdziu. Nie dostałam zadnych lekow do domu, mam tylko zalecenie 2 - 3miesiace odpoczywac i po 3miesiacach kontrolne eho serca. Boje sie przysłosci... Nie wiem czy bede mogła pracowac w zawodzie ktory dopiero co zdobyłam... Boje sie tez nawrotow choroby;/..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...serce w kierunku worka osierdziowego - w takich przypadkach, jeśli stymulacja przepony jest naprawdę uciążliwa, warto elektrodę stymulującą przemieścić zanim pożądnie w sercu obrośnie tkanką ablacje@wp.pl zabawne te bledy orto. na klawiaturze sie robi, tak czy inaczej * rzadkie * czy *..

Ostre kłucie w okół serca

.. ...wniosku, że mam zapalenie osierdzia wszystko potwierdza objawy tym bardziej jutro idę do lekarza pozdro wpisz se w google zapalenie osierdzia i poczytaj :P i all to co czytają to odpiszcie :P Lepiej zgłosić się do pneumunologa, bo objawy przypominają bardziej astmę. Sam żyję z nią ponad..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego rozumiem a brzmi dość groźnie. w dniu badania Szymonek miał 2 miesiące. lekarze mowili ze trzeba czekac. teraz Szymon ma 2 latka, i nie bardzo wiem co robić,czy rzeczywiśćie należy czekac??? pozdrawiam gorąco Ewa brak ubytku w..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...RA. Wymiary serca i osierdzie prawidłowe. W czasie badania zanotowano pobudzenia przedwczesne. Mam 17 lat, 166 wzrostu i 59 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź. z holtera wynika, że masz po prosru arytmię lecz nie wysokiego ryzyka. Powinieneś dostać leki i po sprawie, oczywiście do..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...wiek - 27 wzrost - 190 waga - 110 kg ciśnienie 140/90 aktywny fizycznie ( sporty tj. koszykówka, piłka nożna ) Proszę o opinie na ten temat, to było moje pierwsze takie badanie i to jeszcze z przypadku...

Zawał serca a przeziebienie

.. ...zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); * zapalenie mięśnia serca w postaci..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

MIDCAB Echo serca

.. ...obecnosc plynu w worku osierdziowym? ( bo o to chodzi ) Itka Sądzę ,ze bez łaski powinni zrobić USG ,chociaz 2 dni po By pasaach miałem na oddz.0 robiony rentge Rtg moze pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

Zapalenie mięśnia sercowego i co dalej?

.. ...sercowego z płynem w worku osierdziowym.Miałam dolegliwości natury ciężkiego oddychania,łatwego meczenia i bóli w plecach na wysokości ramion. Zapalenia mięśnia najczęściej są wynikiem przechodzenia grypy ,zapalenia stawów itp. Piszesz,że miałeś co znaczy,że samoistnie przeszło .Zrób UKG..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...szczęścia, że zapalenie osierdzia, dawało znać - ból i nudności, więc szybko trafiłem do szpitala ( około 2 - 3 dni po zapaleniu ). Dopiero w szpitalu stwierdzono jednocześnie ostre zapalenie osierdzia i serca - choc jak mi powiedziano póxniej serce zostało objete zapaleniem w bardzo..

ECHO serca interpretacje

.. ...płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. witam! Mam prośbe... Czy mogłaby Pani zinterpretować moje wyniki z badania ECHOKARDIOGRAFICZNEGO. Ja sie na tym..

Wyniki badania Echo serca

.. ...kurczliwości globalnej.EF - 25%.Osierdzie bez zmian.Żyły główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus następcza umiarkowana niedomykalnośc mitralna.Niewielkiego stopnia nadciśnienie plucne. Pani..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%. Aorta wstępująca..

Kołatanie serca po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...jest pogrubiony worek osierdziowy i wystepujące od czasu do czasu kołatanie serca. O tym, że jestem po zapaleniu dowiedziłam sie po fakcie. Natomiast zalecono mi mimo wszytsko nadzór kardiologa. Chcialam sie dowiedzieć czy wystepujące kołtanie serca, czasem nawet chwilowe uczucie..

Śmierć po bajpasach

.. ...zebrała się woda w worku osierdziowym, ale wciąż lekarze mówili że to nic poważnego, że dostał leki na wchłonięcie tej wody i nie ma potrzeby do zmartwień. Po dwóch dniach gorączka spadła, wtedy to nareszcie wykonali EKG i echo serca - to niesamowite że po tak ciężkiej operacji badania..

Echo serca interpretacja

.. ...Kurczliwość: Równomierna Osierdzie: Bez płynu wedlug mnie OK tylko cos z tym platkiem nie tak ;/ tak apropo mam pytanie odnosnie predkosci przeplywów krwi przez zastawki w sercu ,i w zwiazku z tym moje pytanie co jest przyczyna przyspieszenia predkosci ciekawi mnie to poniewaz niemoge..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...która zaatakowała mi nerki w postaci obustronnej kamicy może czy też ma wpływ na moje nadciśnienie i serce ? Prawdopodobnie tak ale mogą to wykazać badania specjalistyczne Urologiczne i Kardiologiczne ...

Badanie USG serca

.. ..., bez plynu w worku osierdziowym. Otrzymalem skierowanie na HOLTERA Obiawy moje to : przyspieszone bicie serca na 5 sek. odczuwam wtedy jak bym mial zaraz zemdlec, dzieje sie to o ruznych porach np. w nocy w czesie snu lub w czasie pracy 5 razy w tygodniu EKG serca pokazalo na poczatek..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...zst. 1,8m/s.Separacja osierdzia w normie. Serdecznie zapraszam na nasza strone www.sercedziecka.org.pl i nasze forum. Tu znajdziesz wsparcie i pomoc ze strony rodziców innych dzieci z wadami serca. Pozytywna wiadomośc to moim zdaniem prawidłowa wielkośc jam serca. Ubytek przegrody..

Zastoinowa niewydolność serca i kliniczne obrzęki

.. ...zwloknionym( stwardnialym osierdziem ).Moja tesciowa boryka sie z tym problemem od jakis 2 lat.Ostatnie pol roku bardzo sie pogorszylo.Ma ona 64lata,spora nadwage,i w zastraszajacym tepie nabiera plynow w organizmie.Przez jakis czas brala leki moczopedne ale teraz juz nie mozei podaja..

Echo serca a wewnatrzprzełykowe echo

.. ...prawidlowy. Przeplyw przez zastawke tetnicy plucnej z gradientem 11mmHg. Osierdzie bez zniam. Okresowa bigeminia w czasie badania. chyba chodzilo o PFO, ale nie jestem pewien ( Przetrwały otwór owalny )..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...lewej komory prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Baaardzo prosze o cokolwiek bo nie daje mi to spokoju. Jeśli to co napisze * wyląduje * tam gdzie nei trzeba to przepraszam ale znalazłam to forum teraz na necie i nie wiem co i jak tu hula :( Z góry dziękuje Lewy przedsionek - w normie Lewa..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...Fala zwrotna ; nb , Osierdzie : Prawidlowe AccT ; 107 ms , Funkcja rozkurczowa : Prawidlowa ; Kurczliwosc : Bez odcinkowych zaburzen kurczliwosci , Frakcja wyrzutowa : 68% , Opis dodatkowy ; TDI - S - 23cm/s , E - 30cm/s , A - 14cm/s . E/A=2.07 . WNIOSKI : Granicznie powiekszenie lewego..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...niepokojace objawy w osierdziu serca - ze niby od czestych zapalen krtani - i hiperkineza lewej komory - podobno normalne w ciazy ) holtery mimo leków metocardu i rytmonormu wychodziły wciaz zle ...odesłano mnie do katowic z zamiarem ze tam zrobia mi abalacje mimo ciazy ( nie zgodziłam..

Bóle i ucisk serca

.. ...miesnia sercowego i osierdzia i moglem nawet umrzec.wec stary nie lekzewaz tego i lec do lekarza.jakbys sie chcial jeszcze czegos wiecej dowiedziec to pisz mi na maila: fafal1@op.pl Tak z tym że u mnie to nie trwa cały czas tylko się pojawia bez żadnej reguły jedynie jak jestem..

Tarcie osierdziowe i kłucie serca

.. ...mi to do opisu tarcia osierdziowego , jednak miałem robione ekg i echo serca ,które nic specjalnego nie wykazały , jedynie podejrzewano u mnie tachykardię i stwierdzono cechy krążenia hiperkinetycznego. Zrobiłem badania na tarczycę ,ob ,crp ,leukocytozę - wyszły ok. Objawów zapalenia..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...podejrzewali u mnie zap. osierdzia i jeżeli wyszło by duże ( powiększone ), to byłby problem, bo wskazywalo by to np. na stan zap. soso - Czy Ty zawsze musisz na każdym forum pisać? Wypisujesz takie glupoty!!!! Najpierw piszesz o dusznościach, tachykardii a teraz o przypadłościach..

Echo serca - interpretacja wyników

.. ...rozkurczowa upośledzona osierdzie wolne frakcja wyrzutowa 60 % lekarz internista mówi o operacji, kardiolog który zrobił echo postawił diagnozę wada aortlna, ale co z tym dale zrobić nie wiem? Czy sprawa jest poważna? Bardzo proszę o opinię. Jestem laikiem ale tato ma 3 z 4 stopni..

Echo serca 2,5 latka

.. ...widocznego płynu w worku osierdziowym. Lekarz zlecił wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach operacyjnych )...

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...serce większe niż lewe ) osierdzie bez zmian Mogę Ci tylko powiedzieć coś nt. tego tętniaka. Ja też mam tętniaka m - przedsionkowego ale bez przecieku. Lekarze powiedzieli, że to taka uroda serca i w niczym mnie to nie ogranicza. Natomiast jeśli chodzi o tętniaka m - przedsionkowego z..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...napisali podejrzenie zap. osierdzia ). Inny lekarz, o specjalności kardiolog u którego byłem obejrzał moje Wyniki RTG, EKG i USG i powiedział, że to wcale nie od serca, ale jest to spowodowane przez jakieś tam * nerwy międzyżebrowe * i wypissał mnie z poradni kardiologicznej. Teraz..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne. Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację. Wyniki holtera : Rytm zatokowy z akcja komór 134 - 60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej I stopień. Ito I/II stopień, IT II stopień. Osierdzie b/z. Na granicy łagodnego nadciśnienia płucnego. Badana ma 61 lat , mija 2 lata od zabiegu zastawki mitralnej.Czekam na pomoc...

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...wysiękowym zapaleniem osierdzia serca powikłanym tamponadą. odbarczono mi prawie 1000ml płynu. Płyn zbadano i nie wykryto w nim nic, co wskazywałoby na przyczyny. wypuszczono mnie ze szpitala po tygodniu, bez ostatecznej diagnozy, tzn. przyczyn, dostałam sterydy ( encorton ) i zalecenie..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...sprawdzenia czy niema płynu w osierdziu.W samym szpitalu niewiadomo o której będzie obchód, nie wiesz nawet kto jest twoim lekarzem prowadzącym ktoś z tobą rozmawia ale nie wiesz czy to lekarz a morze asystent .Na cztery dni pobytu w szpitalu to raz rozmawiał ze mną chyba lekarz..

Ból w klatce i niedoczynnośc tarczycy

.. ...m - ce potem okazało się, że mam guza w śródpiersiu. nie lekceważ tych objawów, każ sobie zrobić wszystkie możliwe badania! u nas niestety bez przerwy oszczędzają, ale nie daj się zbyć! trzymam kciuki!..

Już mi ręce opadają.

.. ...spoczynkowej tachykardi, Osierdzie wolne , wielkość jam serca w normie, Kardiolog powiedział wtedy że z sercem jest wszystko ok i że przyczyną tego może być tarczyca a wynik TSH mógł zostać z fałszowany gdy na tarczycy są guzki bądź jest zapalenie tarczycy, Udałam się wtedy do lekarza..

Interpretacja holtera i echa

.. ...zmian morfologicznych. Osierdzie bez płynu. Aorta wstępująca i tętnica płucna nieposzerzone . Bez cech coa. Z góry wielkie dzięki pozdrawiam Co do parametrów nie mam pojęcia. * Wielkość jam serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI SKURCZOWEJ I UPOŚLEDZONEJ ROZKURCZOWEJ ZABURZENIA RELAKSACJI .Mała niedomykalność mitralna. jakie są normy moje wyniki to proszę o odpwiedż I JAKIE..

Interpreacja badania Echo serca!

.. ...relaksacji E/A - 0,7. Osierdzie bez zmian. Zyly glowne, watrobowe, tetnica plucna nieposzerzone, przeplywy w normie. Aorta wstepujaca,luk,tetnice odchodzace od luku oraz proksymalny odcinek aorty zstepujacej - przeplywy w normie. Dgn. Koncentryczny przerost miesnia LV umiarkowanego..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...płucna - niezmieniona osierdzie - bez cech płyniu... a badanie kiedy bylo robione? Niska frakcja wyrzutowa, swiadczy o niewydolnosci serca. Pomocy tutaj nie znajdziesz... . Szukaj porady u dobrego kardiologa. A nie marnuj czas na siedzenie na forum :]. Zycze zdrowia dla Twojego taty...

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. bardzo mi proszę powiedzieć co to wszystko znaczy i czy kwalifikuję się do zabiegu ablacji. Z góry dziękuje za pomoc. no raczej, nie inaczej - czestoskurcz wezlowy... . Lekarz nie zauwazyl ze masz powiekszona prawa komore serca? Przeciez..

Przerost prawej komory serca

.. ...bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to coś poważnego, co mam o tym wszystkim myśleć? Dodam jeszcze może to istotne od dwóch tygodni mam zdrętwiałe dwa palce od zewnętrznej strony dłoni lewej, tak jakby były cały czas zcieerpnięte, takie kolki w..

Echo serca wyniki pomoc

.. ...na wykrycie płynu w osierdziu Ale z kad tak duża różnica pomiędzy tymi dwoma wynikami ? :O Do lekarza moja mamuśka wybiera się za tydzień : O jaxoo,nie pozostaje nic innego anizeli konfrontacja medyczna w/w wynikow echo. nie znam sie tak jak lekarz,ale z tego przynajmniej co do tej pory..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...aorty i pnia płucnego prawidłowa. Osierdzie bz. Wyniki są ok - masz małe fale zwrotne w 3 zastawkach, ale podobno tak ma każdy jak jest badany na dobrym sprzecie: ) wynik mowi sam za siebie ze jest ok...

Nerwica serca

.. ...zaciskające zapalenie osierdzia. Pytasz o badania. Wszystkie wyniki z krwi miałam zawsze dobre. W ubiegłym roku robiłam nawet markery nowotworowe, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Zmiany wyszły w EKG ( chociaż dwóch kardiologów powiedziało mi, że nic się nie dzieje, wszystko jest..

Echo serca prosba o zweryfikowanie badan

.. ...sr 3mmhg plyn w worku osierdziowym nieobecny wnioski wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie ktos moze sie do tego odniesc znawaca jakis jeszcze?? prosze o odp jest jak najbardziej..

Wyniki ECHO Serca czy one są dobre ?

.. ...rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg no, to powinno wszystko tlumaczyc. Miales zawal? Hypokineza dolnej sciany moze swiadczyc o zatkanych tetnicach wiencowych i martwicy miesnia sercowego. Typ naplywu restrykcyjny swiadczy natomiast o niewydolnosci rozkurczowej..

Migotanie przedsionków serca wraz z falami zwrotnymi

.. ...zaburzen kurczliwosci. Osierdzie bzm.Czy te zwloknienia platkow i te fale fale zwrotne to cos bardzo niebezpiecznego?Co Jesli ktos moze mi to odczytac to bede bardzo wdzieczna.Zycze zdrowka.Dziekuje z gory...

Odgłos serca obijającego się w klatce piersiowej

.. ...serce latało w worku osierdziowym, przy każdym stąpnięciu dobiegał dźwięk jakbym w klatce pierwsiowej mial zelowy worek wypelniony woda....Nie ukrywam, że się tochę wystraszyłem...Stąd proszę o poradę - co to może być ?? To może być nerwica. Jeżeli masz zdrowe serce ( zbadaj ) to nawet..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...trójdzielna: bez zmian Osierdzie: wolne Wnioski: prawidłowy obraz serca. Byłam prywatnie i tak się zastanawiam że nie wszystko opisał.. Eh ci lekarze. Z góry dzięki za info : ) Pozdrawiam. Echo ok, ale lewq komorą i przedsionek masz na granicy - radziłąbym się zacząc odchudzać - już 10..

Bóle serca , duszności

.. ...dodałabym jeszcze zapalenie osierdzia. Ja chodzę z moimi objawami kilka lat, choroba rozwijała się od kilkunastu a postawioną diagnozę miałam w maju tego roku. Wszystkie badania krwi wychodziły mi super a EKG nie wskazywało na poważne zmiany. A zmiany są i to bardzo poważne.Wyglądam też..

Wynik Echo serca - bardzo poproszę o opinię wyników badań

.. ...aortalna : bez zmian Osierdzie : wolne Kurczliwość: dobra Frakcja wyrzutowa : 69% WNIOSKI : OSIERDZIE WOLNE. WIELKOŚĆ JAM SERCA W GRANICACH NORMY ZASTAWKI BEZISTOTNEJ PATOLOGII, GRANICZNA PMK. GRANICZNY WYMIAR AORTY WYSTĘPUJĄCEJ - 33 - 34 MM KURCZLIWOŚĆ SIERDZIA DOBRA. LVEF - PK 69% ...

INterpretacja wyników

.. ...nieuwidoczniono. worek osierdzowy bez wolnego płynu. EF ok 78% * Stwierdziłem że się odwołam na wojewódzka komisję lekarską, i zrobiłem sobie drugie echo serca w innej klinice aby dołączyć do odwołania które wyszło nastepująco: * Aorta wystepuje 24mm . Prawidłowa wilekośc jam serca ( LP..