Osierdziowy

Ablacja

.. ...tętniak w miejscu wprowadzenia igły do naczynia; powikłania zakrzepowo - zatorowe; przejściowy lub trwały blok przedsionkowo - komorowy; przebicie ściany naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej...

Zespół Dresslera

.. ...3g/dobę ). W przypadku znacznego narastania płynu lub w sytuacji gdy wysięk jest oporny na leczenie stosuje się - steroidy. Po konsultacji z kardiochirurgiem można rozważyć punkcję worka osierdziowego...

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...osierdzia ( z objawami osierdziowymi ); zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych; zapalenie mięśnia..

Powikłania zawału serca

.. ...obszaru martwicy, odczynem osierdziowym, powikłaniami zakrzepowo - zatorowymi. Do późnych powikłań zawału należy tętniak ściany lewej komory oraz zespół pozawałowy Dresslera. Informacje szczegółowe o powikłaniach zawału serca: Zaburzenia rytmu serca Niewydolność serca Pęknięcie wolnej..

Wstrząs kardiogenny

.. ...nagromadzenie płynu w worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...wysoką skutecznością. Ryzyko powikłań jest niewielkie. Powikłania występują głównie u noworodków ( zaburzenia rytmu, tamponada worka osierdziowego ). Początki stosowania tego zabiegu sięgają 1982 roku...

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca Leczenie pęknięcia ściany serca. drenaż worka osierdziowego, walka ze wstrząsem; operacja kardiochirurgiczna...

Tamponada worka osierdziowego

.. ...gromadzenie się płynu w worku osierdziowym ( może to być płyn gromadzący się w wyniku zapalenia lub krew - gromadząca się w wyniku urazu serca ). Gromadzący się płyn powoduje pogorszenie funkcji hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości napełniania komór..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...krwi lub płynu. Worek osierdziowy otacza serce człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca ( utrudniony jest skurcz i..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...( np. krwi ) w worku osierdziowym ( worku otaczającym serce ). ECHO serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania. Badanie ECHO serca wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, ropień podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy,..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...przypadku tamponady worka osierdziowego lub odmy opłucnowej. W pierwszym wypadku zaciśnięte są naczynia doprowadzające krew do serca. W drugim, serce nie ma przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania..

Osierdzie

.. ...znajduje się jama worka osierdziowego. U zdrowego człowieka w jamie osierdziowej znajdują się śladowe ilości płynu. Prawidłowe osierdzie pełni funkcję ochronną w stosunku do mięśnia sercowego, zapewnia odpowiedni poślizg oraz uniemożliwia nadmierne rozciąganie się serca w czasie pracy. W..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...osierdzia. Blaszki worka osierdziowego grubieją, tracą swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego, napełnianie komór, rozwija się niewydolność serca...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...przejaśnoienia w worku osierdziowym Kardiolog przepisał mi LOKREN 20 rano pół tabletki. Nadal czuję się fatalnie,niewiem co mam dalaj robić czy biernie czekać na poprawę czy walczyć o zdrowie ale jak . Witam Panie Doktorze, Piszę do Pana, ponieważ nurtuje mnie parę pytań. Otóż mój mąż to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. Witam Jola 2305 - uważam,że jeśli Twoja wizyta u lekarza będzie dopiero w styczniu to próbuj sie skontaktować jeszcze w tym roku. Idź nawet do szpitala jeśli tam pracuje i pokaż wynik. Pozdrowienia dla wszystkich z forum. Hmm tak sobie poczytalem..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...rozrusznika, przebicie worka osierdziowego, krwiaki, oderwanie się płytki miażdżycowej w trakcie wprowadzania elektrody, można o tym poczytać w fachowych książkach dla lekarzy ) . Ja też jestem w trakcie podejmowanie decyzji o zapisanie się na ablację i ogromną część swojego czasu..

Echo serca - Str. 11

.. ...stwierdzono płynu w worku osierdziowym. I to na tyle Pani Izabelo : - ) Ufffff, ufam, że znajdzie Pani chwilkę by rzucić okiem na te wyniki i je zinterpretuje; - ) Proszę pamietać, że w kwestiach dotyczących budownictwa ja też służę pomocą. Pozdrawiam serdecznie. Mariusz (..

Echo serca - Str. 12

.. ...trójdzielnej przestrzeń osierdziowa wolna. * Bardzo się niepokoję bo tętniak to brzmi bardzo groznie. Dziękuję serdecznie i życzę cierpliwości dla takich jak ja! proszę jeszcze doczytać to : ivsd - 1,00 ,lvDd - 4,96 ,LVPWd 0,94 IVSs - 1,32 ,LVDs - 3,07 ,LVPWs - 1,38 RVDd - 1,95 LV Vol d..

Echo serca - Str. 14

.. ...ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta..

Echo serca - Str. 22

.. ...silnie wysycony worek osierdziowy o grubosci 5mmMiałam wade serca pod postacia ubytku przegr międzyprzeds typu sinus venosus + niepr spł zył pl obecnie mam zdiagnozowane SND wada pdbno była oper jak bylo juz nadc pł. jesli chodzi o to echo to lek przrwał bo pow ze nie widzi i ze..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ), w ogóle tego nie czułam. Nie udało się jednoznacznie opróżnić osierdzia, podawano mi przeróżne leki, z encortonem na czele ( w 3 tygodnie przybrałam 18 kilo ). Po drodze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...serca, krwawienie do jamy osierdziowej; Powiązane artykuły: już to czytałam ale zanim miałam cewnikowanie i koronografie to co czytałam to wogóle sie nie pokrywało z prawdą ja po cewnikowaniu i koronografi jak mnie przywieżli mogłam wstać nawet chodzić przed wstawienie rozrusznika tak..

Po bajpasach - Str. 7

.. ...krwotoku z serca do worka osierdziowego . Nie było to wynikiem błędu kardiochirurga lecz siostry która zbyt szczerze pomagała mi przesunąć się z łóżka na na ojomie na łóżko którym przewożono mnie na salę ogólną - pociągnęła mnie za rękę aż mnie w środku coś zapiekło. Czy bolało - nie za..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...serca, krwawienie do jamy osierdziowej; P.S. mam 20 lat, też mam wykryte WPW, ale forme utajona. chcieli mi robic ablacje 3 lata temu ale rodzce nie wyrazili zgody skoro nie ma takiej potrzeby, w koncu to inwazujny zabieg przez tetnice udowa... pozdrwiam! mam synka który ma 3 miesiące i..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...ilość płynu w worku osierdziowym ). Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie waszym lekiem a lekarstwo niech będzie waszym pożywieniem. No dobrze ale czy wiesz, że od roku 1928 dr Max Gerson leczył raka oraz 50 innych chorob i to skutecznie po 35 latach badań klinicznych. Dlaczego teraz..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...wystarczy ze sobie poprostu zrobie regeneracje i przerwe wreszcie w treningach. Prosze o porade i odpowiedz na moje pytania( zanim udam sie do kardiologa. Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...mi się płynu w worku osierdziowym w miejscu nowego ubytku przez co musiałam mieć jeszcze dwa kolejne zabiegi. Wówczas spędziłam 5 miesięcy w szpitalu, ale pamiętam, że po tej operacji czułam się lepiej. Jednak z biegiem czasu kardiomiopatia nie dała o sobie zapomnieć i wieku 15 lat znów..

Niski woltaż zator

.. ...bardzonie wyraznie chyba zeby oni mogli sie tylko rozczytac : - ) Chodzi o niski woltaż zespołów QRS - może to być ale nie musi objawem chorób np płynu w worku osierdziowym, niedoczynności tarczycy itp...

Długość życia po bajpasach - Str. 2

.. ...krwotoku z serca do worka osierdziowego . Nie było to wynikiem błędu kardiochirurga lecz siostry która zbyt szczerze pomagała mi przesunąć się z łóżka na na ojomie na łóżko którym przewożono mnie na salę ogólną - pociągnęła mnie za rękę aż mnie w środku coś zapiekło. Czy bolało - nie za..

Ostra tamponada serca

.. ...obecność płynu w worku osierdziowym nie jest faktem wystarczającym! - doraźną pomoc w postaci nakłucia worka osierdziowego należy podjąć natychmiast, a wiec już w trakcie transportu - jest to zabieg ratujący życie. Jesli zas stan pacjenta jest w miarę stabilny ( nie ma wstrząsu, nie ma..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...wykryto wode w worku osierdziowym.Sciagano ja trzykrotnie 1.5 litra za pierwszym razen 250ml drugi raz i 500ml za tzrecim razem ,siostra podczas tych zabiegow tracila przytomnosc.Zabiegi te jednak nie przyniosly oczekiwanego rezultatu.Przeprowadzono operacje zrobiono okienko w worku..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...komory w normie,worek osierdziowy bez plynu,doppler:mv - 0,7m/s e * a ao1,3m/s tv i pv - bez cech nadcisnienia plucnegownioski:jamy serca niepowiekszone,globalna funkcja skurczowa w granicach normy,bez istotnej wady zastawkowej holter:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 80495..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ?? Kardiolog twierdzi, że wszystko ok . Płatek pogrubiony to np. taka moja uroda serca jak go spytałem. W poniedziałek dzwonie o Holtera,..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...komory w normie.worek osierdziowy bez plynu. doppler:MV - 0,7M/S E * A A - 1,3m/s TV i Pbez cech zastoju plucnego.jamy serca nie powiekszone.globalna funkcja skurczowa w granicach normy.bez istotnej wady zastawkowej. HOLTER:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 801495 pobudzen QRS ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...mam!Skutek?Zrosty w worku osierdziowym ,i uszkodzone komórki serca,które przez to stały się nadpobudliwe.Z niczego w życiu nie zrezygnowałem oprócz palenia.Chodzę na siłownię,zażywam suplementy diety - ćwiczę intensywnie.Nigdy w czasie ćwiczeń nie miałem wrażenia że mi coś..

Płyn w worku osierdziowym u płodu

.. ...okazalo sie, ze w worku osierdziowym gromadzi plyn. Bardzo sie martwie, bo nie wiem czym to moze grozic :( Wedlug lekarza tego plynu nie powinno byc wogole, ale czy ilosc 2mm jest az tak zatrwazajaca? Szukam informacji w literaturze, ale z marnym skutkiem. Moze ktos sie zetknal z..

Niedomykalność zastawek

.. ...nieuwidoczniono Płynu w worku osierdziowym nieuwidoczniono Doppler: Zastawka mitralna VE 1,0m/s VA max 0,42m/s N ( 0,6 - 1,3m/s ) fala zwrotna ślad I stopnia Zastawka aortalna V max 1,01m/s N ( 1,0 - 1,7m/s )bez fali zwrotnej Zastawka trojdzielna Vmax 0,70m/s N ( 0,3 - 0,7m/s ) fala..

Płyn wokół serca po wszczepieniu baypasów

.. ...p/bolowe. Plyn w worku osierdziowym tez jest sprawa normalna po operacji , moze pochodzić z niewydolnego serca , ze tz. * zespólu po kardiotomii itd. Niewielka ilość wymaga lekow odwadniających i intensywnych ćwiczeń , wieksza powodujaca ucisk na serce czasem wymaga naklucia i tzw...

Zastawka aortalna dwupłatkowa z falą zwrotną ++

.. ...zastawkę z końskiego worka osierdziowego ale jest ona przeznaczona dla ludzi strszych poniewaz dział do 15 lat dla ludzi młodzszych zalecane sa zastawki mechaniczne - wiecej na ten temat możesz poczytać na www.kardiochirurgia.net.pl Pozdrawiam jak masz jakies inne pytania to zapraszam na..

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia osierdzia co powoduje gromadzenie się płynu w woreczku osierdziowym! Być może to nie to, ale warto się upewnić ... bo objawy były podobne!..

Zapalenie mięśnia osierdziowego

.. ...pęcherzyki to znaczy, że mam półpasiec. Nie mogę nic znaleźć na temat tego zapalenia. Co to znaczy? To co wiem to, to że bardzo boli i mam trudności w nocy ze znalezieniem pozycji aby choć na chwilę zasnąć...

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...Inne: bez plynu w worku osierdziowym Marlena1987 Najlepiej skosultowac sie w problematycznych sprawach z kardiologiem i zaufac jego doswiadczeniu. Z uatopsji wiem, ze inni lekarze goja się ludzi z wadami serca, nawet jeśli nie sa one wrodzone i poważne :( Z tego co czytam masz..

Płyn w osierdziu

.. ...Osierdzie: płyn w worku osierdziowym przy ścianie tylnej i wolnej ściany PK - do 6.0 mm w rozkurczu Kurczliwość: bez zaburzeń kurczliwoścvi odcinkowej LK Frakcja wyrzutowa: 60% wnioski: nieistotne hemodynamiczne niedomykalności zastawkpowe; płym w worku osierdziowym Witam! generalnie..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...zbieraniem plynu w worku osierdziowym? miales sciagany plyn w trakcie zapalenia?? mi podczas zabiegu ratowania zycia ( byla tamponada ) sciagneli ponad litr Witam mi płynu nie ściągali ne było go ale idę dzisiaj na kontrolne echo. no to trzymam kciuki za pozytywny wynik. jesli bedziesz..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport - Str. 2

.. ...pozdrawiam wszystkich osierdziowców : ) Jak zrobię badaia to napiszę co wyszło... Mam pytanie. Bardzo prosiłabym o odpowiedź osoby, które mają podobny problem. Wykryto u mnie 2cm mostek mięśniowy nad tętnicą LAD. Mam spore dolegliwości głównie związane z brakiem tolerancji wysiłku,..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...skrzepliną. W worku osierdziowym widoczna jest niewielka ilość płynu. Tętnice wieńcowe o typowych ujściach i rozgałęzieniach. RCA bez ewidentnych zmian miażdżycowych, lcx ze zmianami przyściennymi LAD w śr odcinku mostek mięśniowy dł ok 12mm. Co Pani na to? Tato został dziś wypisany do..

Dziwne bóle w okolicy woreczka osierdziowego

.. ...wiecej w okolicy woreczka osierdziowego ( czy jak to tam zwa ) i promieniuja do klatki piersiowej, raz z lewej strony kluje, a raz z prawej. Jest to bardzo niepokojacy bol, takie tepe klucie, jakby mnie ktos szpileczkami nakluwal. Mam to przewaznie po zjedzeniu czegos. Moze powinnam sie..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...z zylami lub workiem osierdziowym. Do tego mi brzuch pulsuje centralnie mi skacze :|. Nie wiem co to moze byc. W pon mam USG brzucha, ale nie wiem czy cos zobacza. Wiem napewno,ze cos haczy i przeskakuje. Jak myslicie? Brzuch zwłaszcza u osób szczupłych często pulsuje zgodnie z falą..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...serce w kierunku worka osierdziowego - w takich przypadkach, jeśli stymulacja przepony jest naprawdę uciążliwa, warto elektrodę stymulującą przemieścić zanim pożądnie w sercu obrośnie tkanką ablacje@wp.pl zabawne te bledy orto. na klawiaturze sie robi, tak czy inaczej * rzadkie * czy *..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Płyn w worku osierdziowym

.. Jestem od miesiąca na leku przeciwzapalnym chociaż nie ustalono powodu pojawienia się płynu ( 17 mm ), czuje sie * średnio * : mam duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z..

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...- bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się dowiedzieć, czy przerost ma związek z ciśnieniem i jakie niesie za soba konsekwencje, oraz czy możliwe jest cofnięcie się tej patologii. Zależy mi także na opinii czy kiedykolwiek będe mógł jeszcze uprawiać..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego rozumiem a brzmi dość groźnie. w dniu badania Szymonek miał 2 miesiące. lekarze mowili ze trzeba czekac. teraz Szymon ma 2 latka, i nie bardzo wiem co robić,czy rzeczywiśćie należy czekac??? pozdrawiam gorąco Ewa brak ubytku w..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...typowe: płyn w worku osierdziowym oraz w opłucnych, * rozpędzony * sterydami oraz 1 raz ściągnięty z opłucnej poprzez nakłucie ( prosty, niebolesny zabieg ok. 15 minut ). A teraz: jeżdżę na rowerze, biegam, używam życia * jak nigdy w życiu * ! Proszę się nie bać; oczywiście, to operacja,..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); * zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych; *..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

MIDCAB Echo serca

.. ...obecnosc plynu w worku osierdziowym? ( bo o to chodzi ) Itka Sądzę ,ze bez łaski powinni zrobić USG ,chociaz 2 dni po By pasaach miałem na oddz.0 robiony rentge Rtg moze pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...dostała wode do worka osierdziowego i ledwo ją odratowali i wtedy sie obudzili że to niedoczynnośc tarczycy .lekarz sie tłumaczył że badania wychodziły okej i yez mu możesz wiesz co? wiec czekam kiedy mnie zbiora z ulicy bo sama przeciez niebede sie leczyc .za dwa tygodnie pójde do niego..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę ciała przy..

Zapalenie mięśnia sercowego i co dalej?

.. ...sercowego z płynem w worku osierdziowym.Miałam dolegliwości natury ciężkiego oddychania,łatwego meczenia i bóli w plecach na wysokości ramion. Zapalenia mięśnia najczęściej są wynikiem przechodzenia grypy ,zapalenia stawów itp. Piszesz,że miałeś co znaczy,że samoistnie przeszło .Zrób UKG..

ECHO serca interpretacje

.. ...płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. witam! Mam prośbe... Czy mogłaby Pani zinterpretować moje wyniki z badania ECHOKARDIOGRAFICZNEGO. Ja sie na tym..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%. Aorta wstępująca..

Kołatanie serca po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...jest pogrubiony worek osierdziowy i wystepujące od czasu do czasu kołatanie serca. O tym, że jestem po zapaleniu dowiedziłam sie po fakcie. Natomiast zalecono mi mimo wszytsko nadzór kardiologa. Chcialam sie dowiedzieć czy wystepujące kołtanie serca, czasem nawet chwilowe uczucie..

Śmierć po bajpasach

.. ...zebrała się woda w worku osierdziowym, ale wciąż lekarze mówili że to nic poważnego, że dostał leki na wchłonięcie tej wody i nie ma potrzeby do zmartwień. Po dwóch dniach gorączka spadła, wtedy to nareszcie wykonali EKG i echo serca - to niesamowite że po tak ciężkiej operacji badania..

Badanie USG serca

.. ..., bez plynu w worku osierdziowym. Otrzymalem skierowanie na HOLTERA Obiawy moje to : przyspieszone bicie serca na 5 sek. odczuwam wtedy jak bym mial zaraz zemdlec, dzieje sie to o ruznych porach np. w nocy w czesie snu lub w czasie pracy 5 razy w tygodniu EKG serca pokazalo na poczatek..

Słaby worek osierdziowy

.. ...odniesc, co to znaczy i co mi grozi. Co moglabym zrobic, zeby miec calkowicie zdrowy i mocne osierdzie. Prosze, pomozcie mi, bo jestem naprawde bardzo zaniepokojona. Z gory bardzo serdecznie dziekuje...

Tarcie osierdziowe i kłucie serca

.. ...mi to do opisu tarcia osierdziowego , jednak miałem robione ekg i echo serca ,które nic specjalnego nie wykazały , jedynie podejrzewano u mnie tachykardię i stwierdzono cechy krążenia hiperkinetycznego. Zrobiłem badania na tarczycę ,ob ,crp ,leukocytozę - wyszły ok. Objawów zapalenia..

Echo serca 2,5 latka

.. ...widocznego płynu w worku osierdziowym. Lekarz zlecił wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach operacyjnych )...

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...ściągają krew z worka osierdziowego,staja nerki ,zaczynają się wymioty krwią ,a my to widzimy i jesteśmy bezradni !!!!! Lekarze zresztą też.I ciągle powtarzają będzie dobrze, ale dla kogo - Tyle godzin wytrzymuje człowiek w takiej agonii ? Ale czy takie zabiegi powinny być wykonywane w..

Holter - interpretacja badania

.. ...mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. może ktoś zinterpretować co mi może być Witam Ja również bardzo, bardzo proszę o interpretację wyników. Mam 21 lat. Wartość HR - minimalna: 52, max: 154 Tachykardia: 161 ( wartosć149 ) Pauza: 4 ( 3 sekundy ) Arytmie komorowe: liczba wzorców: 2..

ASDII + VSD, PS

.. ...Bez wysieku w worku osierdziowym. Czy ten stan kwalifikuje sie juz do operacji czy jeszcze czekac? O tym decyzduja specjaliści, którym musisz zaufać. Pozdrawiam Mariusz napisz cos wiecej o swojej wadzie.Kiedy rozpoznali,jakie masz obiawy,co mowia lekarze.Zdaje sobie sprawe ze meskie..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...prawidlowa AcT 150 ms Worek osierdziowy prawidłowy. Agioplastyka wykonano zabieg agioplastyki balonowej zmiany w zakrsie segmentu 7 lewej tetnicy wiencowej przy uzyciu balonu - Voyager 20 mm 2.5 rozprezony max do 16 atm. srednica 2,72 mm. Czas trwania inflacji 20 sek. Przeplyw do obrotu..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI SKURCZOWEJ I UPOŚLEDZONEJ ROZKURCZOWEJ ZABURZENIA RELAKSACJI .Mała niedomykalność mitralna. jakie są normy moje wyniki to proszę o odpwiedż I JAKIE..

Woda w płucach,

.. ...wyzej o plynie w worku osierdziowym ale w plucach. Nie miała żadnej operacji. Moja babcia , paliła papierosy i w płucach coś się osiadało, i jak lekarze ją uspali i podali jakieś leki, to zaczęło się odrywać i lekarze mówili, że to dobry znak. Ale babcia nie mogła oddychać, wiec założyli..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...w płucach i w worku osierdziowym. Pozdrawiam i życze zdrowia dla Mamy! Właśnie teraz mi też się wydaje że powinna od razu po Ochojcu trafić do szpitala. A ona dostał wypis do domu i dalszą konsultacje u kardiologa a do kardiologa dostaliśmy się wczoraj ( prywatnie ). I według badania..

Echo serca prosba o zweryfikowanie badan

.. ...sr 3mmhg plyn w worku osierdziowym nieobecny wnioski wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie ktos moze sie do tego odniesc znawaca jakis jeszcze?? prosze o odp jest jak najbardziej..

Operacja na sercu i komplikacje

.. ...było, tylko woda w worku osierdziowym. Operacja ( zabieg ) zakończyła się dobrze i wkońcu zaczął tatuś reagowac ( źrenice na światło ). Dziś rano był jednak znów problem ze krzepliwością krwi i znów jakieś akcje. Lekarze mówią, że teraz nie powinno już byc innych problemów i że bedą..

Odgłos serca obijającego się w klatce piersiowej

.. ...serce latało w worku osierdziowym, przy każdym stąpnięciu dobiegał dźwięk jakbym w klatce pierwsiowej mial zelowy worek wypelniony woda....Nie ukrywam, że się tochę wystraszyłem...Stąd proszę o poradę - co to może być ?? To może być nerwica. Jeżeli masz zdrowe serce ( zbadaj ) to nawet..

INterpretacja wyników

.. ...TTE. Bez płynu worku osierdziowym. Bez płynu w jamach opłucnowych. Przyjeli moje odwołanie ale echo serca wyszło nastepująco: * Wielkośc jam serca w/w EF75% Zwiotczenie( lub zrogowacenie płatka nie moge odczytać ) * płatka z mitralnej. IM1A aortalnej( czy coś takiego ) gr. 16r/g oraz i..

Echo serca przy objawie kłucia w okolicy serca

.. ...Obecnośać płynu w worku osierdziowym - nie stwierdza. Dopler - zast. mitralna - 1msek Zast. aortalna - 1.4msek Zadt. trójdzielna - 0.6msek Cześć Na podstawie tego wyniku można powiedzieć że wszystko jest ok. Zastawka mitralna - małe wypadanie płatka to by tłumaczyło te kłucia w okolicy..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...Bez cech płynu w worku osierdziowym Opis dodatkowy: Relacje jam serca, spływy żylne oraz duże naczynia prawidłowe.Bez cech przecieku wewnętrzsercowego. Strina rzekoma odcinkowej LK. Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej LK. Frakcja wyrzutowa 67% a trochę o mnie :D 175cm..

Serce czy nerwica?

.. ...sr 3mmhg plyn w worku osierdziowym nieobecny wnioski wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie na zimne nogi i ręce dobry jest lek ziołowy ,,Esceven * * - tylko trzeba zużyc co..

Echo serca Prosba o zwerifikowanie

.. ...sr 3mmhg plyn w worku osierdziowym nieobecny wnioski wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie a masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? nie mam problemow z czytaniem pytam wiec..

Badanie UKG

.. ...zwrotnej , płynu w worku osierdziowym nie stwierdza się , kurczliwość m LK nomokineza. Łagodny przerost m LK,/218g/ z upośledzeniem relaksacji bez odcinkowych zaburzeń kurczliw. Moje pytanie dotyczy : czy powinnam udać się do kardiologa ? : czym właściwie jest normokineza i czy jest to..

Powiększona jama lewego przedsionka a uprawianie sportu ?

.. ...nieposzerzony. Worek osierdziowy wolny. LA - 4,4 - 4,5cm;RVd - 1,87cm; %SF+44; VAo - 2,88cm; LVDd - 5,54cm; LVDs - 3,3cm; IVS - 1,1cm; LVPW - 1,07cm; VPA - 2,0cm; V max PA - 0,8 m/s * Pani kardiolog osobiście odradza mi uprawianie sportu, lecz decyzje pozostawia lekarzowi sportowemu...

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...się płyny w woreczku osierdziowym. Jest ich dość sporo - bywa, że w ciągu dnia zostaje ściągnięte około 2 litrów. Już kilkukrotnie był podkuty do osierdzia i woda była ściągana, ale dwa dni po wyjściu ze szpitala do domu znów brakowało mu oddechu, dusił się i od nowa podkuwanie i..