Oskrzele

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...nasilać objawy astmy oskrzelowej. Przykładowe preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy: Aspirin, Aspiryna, Acard, Acesan, Bestpirin i inne. Tiklopidyna. Tiklopidyna charakteryzuje się działanie antyagregacyjnym wywołanym hamowaniem aktywacji płytek zależnej od ADP. Dodatkowym..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...osierdziowym ( chłoniaki, rak oskrzela, sutka ). Rozpoznanie tamponady worka osierdziowego. Objawy tamponady worka osierdziowego. Objawom choroby podstawowej mogą towarzyszyć: nagła lub narastające od pewnego czasu uczucie duszności; bóle w klatce piersiowej podobne do tych w chorobie..

Atenolol

.. ...( na przykład skurcz oskrzeli, niebezpiecznego szczególnie u astmatyków ). Mogą natomiast w sposób nadmierny hamować układ bodźcoprzewodzący serca i doprowadzić do bradykardii ( częstość serca poniżej 60/min ) lub nawet do bloków przewodzenia. Przykłady preparatów zawierających atenolol..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...innymi zaburzenia rytmu serca o charakterze bloków przewodzenia, skurcz oskrzeli i duszność ( szczególnie niebezpieczne u astmatyków ), impotencja, zawroty głowy i nadmierne spadki ciśnienia tętniczego...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...zapalnych jak zapalenie oskrzeli czy płuc, poprzez astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...naczyń obwodowych, skurcz oskrzeli ). Betaksolol zwalnia rytm serca i zwalnia szybkość przewodzenia w układzie bodźcoprzewodzącym. Efektem jest zmniejszenie pojemności minutowej serca i w konsekwencji spadek ciśnienia tętniczego krwi ( sercowa składowa ciśnienia ). Prawdopodobnie..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...wycinka lub popłuczyn oskrzelowych, jeśli guz jest umiejscowiony blisko ściany klatki piersiowej wykonuje się również biopsję przez powłoki skórne. Przerzutów szukamy głownie w węzłach chłonnych klatki piersiowej, w jamie brzusznej ( wątroba, okrężnica ) oraz w mózgu. Rak płuc potrafi..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...wdechu za pośrednictwem oskrzeli i oskrzelików. W sytuacji, gdy światło pęcherzyków jest wypełnione płynem, wymiana gazowa jest upośledzona. Chory odczuwa ten fakt w postaci duszności. Płyn w pęcherzykach płucnych może mieć charakter wysięku lub przesięku. O przesięku mówimy, gdy na..

Sterydy

.. ...takich chorób jak astma oskrzelowa, zespół nerczycowy, choroby tkanki łącznej. Długotrwałe przyjmowanie sterydów prowadzi do supresji nadnerczy, czyli do zahamowania wydzielania endogennych sterydów. Aby uniknąć ostrych objawów niedoczynności tego narządu, preparaty sterydowe należy..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy i rozedmy. W przebiegu choroby rozwija się stan zapalny oskrzeli oraz naczyń układu oddechowego, dochodzi do niszczenia miąższu płuc i powstawania bulli rozedmowych. Światło oskrzeli ulega zwężeniu, jest to konsekwencja rozwijającego się obrzęku..

Torbiel (cysta)

.. ...policystycznych jajników ), oskrzela ( torbiel bronchogena ), itd. Torbiel może być zmianą wrodzoną, wynikająca z zaburzeń różnicowania się tkanek lub migracji komórek w życiu płodowym. Torbiel może być także zmianą pourazową, zmianą zapalną czy nawet pasożytniczą ( np. torbiele..

Akromegalia

.. ...inne guzy: rakowiak oskrzela lub przewodu pokarmowego albo wyspiak trzustki. W 99% przypadków jest to jednak patologia przysadki uwidaczniana w badania TK ( tomografia komputerowa ) głowy. Akromegalia wywołuje objawy z wielu układów, zaburzona zostaje czynność przewodu pokarmowego,..

Usuwanie migdałków

.. ...wielu patogenom drogą do oskrzeli i dalej do płuc. Wskazania do usunięcia migdałków. Niegdyś wskazaniem do usunięcia migdałków był ich przerost lub częste występowanie anginy ( ropne, paciorkowcowe zapalenie migdałków ). Obecnie wskazania te są bardziej wyważone. Jeśli przerośnięte..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...POChP ), bo mogą zwężać oskrzela. Ponadto, w dużych dawkach beta - blokery osłabiają męską potencję i mogą nasilać niedokrwienie kończyn dolnych, wymieniał prof. Rynkiewicz. Dlatego naukowcy ciągle poszukują nowych leków, które skutecznie obniżałyby tętno i miały mniej działań ubocznych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...najpierw musze wyleczyc te oskrzele i wrócić za 2 tygodnie ( wydaje mi sie, ze gdyby stwierdził zapalenie to chyba by mnie zostawił w szpitalu ). W ciągu tych 2 tygodni juz po wyleczeniu choroby zdarzyłam sobie prywatnie zrobić holter i echo. Te badania nie wykazały żadnych zmian, holter..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...mam 19 lat i mam astme oskrzelową tętno mam 74 czasami bije troche szybciej mam niskie ciśnienie 109 na 60 albo troche wyzsze pije tak z 2 kawy dziennie alb 2 zielone cherbaty dziennie biore lek wdechowy biegam codziennie i 3 razy w tygodniu cwicze z hantlami nie brałem magnezu kilka..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...jeden z nich i ma astmę oskrzelową( lekką ).Pomimo wszystko jestem wdzięczna lekarzom, którzy się nią zajmowali, gdyż włożyli w to bardzo dużo sił i własnego serca. Obecnie córka nie ma napadów częstoskurczu komorowego, czuje się dobrze.Mam nadzieję, że tak będzie , gdy zacznie się..

Echo serca - Str. 15

.. ...przwdopodobnie efektem astmy oskrzelowej , na którą choruję od 5 lat. Poza tym miewam skoki ciśnienia nawet do 171/106.Miewam tez boleści w okolicy mostka ( 2 lata temu bardzo silny ból, jakby mnie coś w środku rozrywało co lekarz określił jako ból nerwu podżebrowego ). Tylko skąd te..

Echo serca - Str. 33

.. ...przewlekłe zapalenie oskrzeli zaostrzone E 11.9 cukrzyca t.2 de novo nefropatia miażdżycowa zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego stwierdzono:zastój wąrobowy,płucny,szybką niemiarową akcje serca,cechy niedotlenienia m.lewej komory,UKG - uogólniona hypokineza EF15%( to martwi mnie..

Echo serca - Str. 37

.. ...przewlekła spastyka oskrzeli ( leczona kortykosteroidami ). Wiek 73 lata. Jak Pani myśli - czego tu się spodziewać??? Pani Izo bardzo proszę o napisanie czy ten wynik echo jest dobry AO28/43/44,LP42,,PK norma,LK40/58,ST10,PMK11. Niewielkie poszerzenie części wstępującej aorty.Niewielkie..

Echo serca - Str. 49

.. ...powodu jakiegoś zapalenia oskrzeli ( ? ). Tak naprawdę to lepsza prognoza, bo to by znaczyło, że albo może już sie obniżyło ( albo obniży się po wyleczniu tej pierwotnej choroby ). ja to licze według tego wzoru i za cholere nie chce wyjsc mi 36: ) przepływ miałam 2,6 m/s. o nieidelanym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...kaszlu bolą mnie chyba oskrzela i kaszlę dalej sucho. Właśnie teraz mój mąż wrócił z pracy ,blady jak śmierć ,zwolnił się bo jest słaby i wymiotuje boję się bo wczoraj jadł grzyby . MAM W DOMU SZPITAL i jak tu żyć bez stresu . Dzien dobry Gabi - wczoraj myslalam o TOBIE caly dzien.Dobrze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...sie !!!!!!!!!!!!!!znowu nawrót i to wszystko !!!!!!!!!!! Witajcie kochani właśnie wróciłam od lekarza bo znowu jestem chora teraz mam zapalenie oskrzeli i dostałam antybiotyk. Pozdrawiam Was serdecznie ...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...chorowałam za zapalenie oskrzeli ,,,naprawde musisz się pożądnie wygrzac to szybkiego powrotu do zdrowia!!!!!!!!!!; - ) Czesc Gabi - mojmały dostal dzis kolejna porcje antybiotykow na 4 dni,mam juz dosc tych chorob,mąż tez od dzis antybiotyk.nie mam juz sił.do poniedziałku ma nie chodzić..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 98

.. ...dość że mam zapalenie oskrzeli to jeszcze jestem przed trudnymi dniami , psychicznie się czuję fatalnie , brzydka, nieszczęśliwa , niepotrzebna i w ogóle do niczego. Nawet moje dziecko mnie doprowadza do szału , nie dość że nic nie je to jeszcze wymusza wymioty , ale tylko w szkole ,w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...płatka do tego astmę oskrzelową i alergię. wszystko to sprawia że jestem jak kaleka, pomimo że na nią nie wyglądam, bez urazy dla nikogo. wystarczy trochę więcej ruchu ( maraton do uciekającego autobusu, tramwaju ) albo nie daj boże dodatkowo jeszcze okres wiosenno - letni ( straszne..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...prześwietlenia bo miała zapalenie oskrzeli i tu niby wszystko ok tylko serduszko pani doktor się nie spodobało mamy za tydzień w środę konsultacje z kardiologiem trzeba zrobić echo Niestety z tego co wiem ta nasza cholerna wada serducha..może byc dziedziczna...więc lepiej dobrze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...jakieś choroby płuc, oskrzeli, no nie wiem...? W czwartek idę do kardiologa, ale pewnie powie mi, że to normalne, a ja znowu mam się męczyć z bólami i niepokoić? Co o tym sądzicie? PS. Wyniki EKG, Echa serca są z wiosny zeszłego roku. Hej mam 22 lata i dzisiaj wykryto u mnie wypadanie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...inne narządy ( głównie oskrzela ). Niestety czasem leki mogą nasilać ektopię ponieważ zwalniają częstość rytmu i wtedy skurcze dodatkowe mają niejako więcej czasu żeby się pojawić. Tak jest np. w spocynku ( wolny rytm i ektopia ) w porównaniu z wysiłkiem ( rytm szybki ektopii nie ma )...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...moglam brac bo mam astme oskrzelowa i alergie.Bralam wtedy przez 8 miesiecy isoptin i przez ten czas nie mialam czestoskurczu,ale serce i tak szybko bilo i skurcze czulam jako slabe,dretwialy mi rece,wiec odstawilam ten lek.Po trzecim napadzie,tym razem tachykardii w sierpniu 2003 moje..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...i leczenie zapalenia oskrzeli którego nie było. Moje EF na początku wynosiło 15 % Później zrobiło się 28 % Bardzo krótko wahało sie pomiędzy 45% a 50 % po czym spadło do 40 %. 4 marca miałem robione echo i tym razem jest 55% i w dodatku znacznie obkurczyło się serduszko.Po raz pierwszy..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...leczeniu na niby astme oskrzelowa bo do glowy nam nigdy nie przyszlo, ze to moze byc od serca nam jak nam ale lekarzowi ...zrobili echo i okazalo sie, ze ma kardiomiopatie rozstrzeniowa z EF 18% niewydolnosc krazenia III stopnia i niedomykalnosc zastawki II. Teraz czekamy na koronografie..

Po ablacji - Str. 13

.. ...tej słabości zapalenie oskrzeli,ponownie szpital , już miejscowy.Prosta droga na odpoczynki nie dało się iść normalnie.Z tym że ja mam wszczepiony stymulator który do czasu wykonania ablacji ustawiono był na puls 75 na min. a podczas ablacji przeprogramowano na puls 45 na min.i tak..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...żołądek ,jelito grube i oskrzela w USA stwierdzono ze na chemie i radiacje już za późno żyje dzięki kuracji w Peru gdzie od 2 lat mieszkam, więcej info na mojej stronie www.dzikimietek.com pozdrawiam Mietek Witam Wszystkich. Ja miałam nowotwór na jajnikach ( operacje i chemie 7 lat temu..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...pływanie pomoże wytrenować oskrzela i płuca. Miłego popołudnia.Ja już się pakuję i lecę do domu. Tak, mnie tez tak tlumaczyli, ze moga byc rozne wyzwalacze. Bo ja sie dziwilam, ze jak to, od urodzenia nic nie mialam z sercem, a tu nagle ciach. I skoro nigdy nic nie bylo, to skad sie..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...dotego doszla mi astma oskrzelowa pozdrawiam wszystkich choruszków do Ami Aco bierzesz teraz, bo ja zaczęłam go brać i nie wiem co robić dalej.Pozdrawiam! Witam Was serdecznie!! Mam pewien problem. Moje serducho szaleje wrrr.... a było tak pieknie!!! Mam 24 lata i gdzieś o stycznia nie..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...wykryli u mnie astme oskrzelowa moj sredni puls w stanie spoczynku wynosi 160 uderzen na minute :( mialam robionego holtera 21.05.2007 i wyniki nie sa zaciekawe 20.06.2007 mam test wysilkowy mam nadzieje ze bedzie lepszy od badania holtera pozdrawiam wszystkich choruszków muj numer gg..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...strasznie mam ścisniete oskrzela, albo oddycham i czuje jakbym wcale tlenu nie łapał. To straszne, wiem. Zrobilem sobie rtg, spirometrie i płuca mam świetne ; ) Zrób tez badania i jak wyjdzie że jest ok, idx do psychiatry, to pradopodobnie to zaburzenia psychosomatyczne. @Łukasz Wiosna..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...serce się uspokoiło oskrzela się rozluźniły i było wszystko okej. Tak jak wy miałem w nocy jakieś napady często skurcze, arytmie pocenie nocne itd. No i właśnie od tego czasu gdy sobie zapaliłem w pokoju w pełnym relaksje. Mój układ nerwowy wpoił sobie że, to jest normalna sytuacja że,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...siebie. No i bolą mnie oskrzela i czuje ucisk za mostkiem czasami utrudniających oddychanie gdy się ruszam ( zwłaszcza skręcam ramionami - dziwny świst wtedy się wydobywa ). Zrobilem spirometrię i wyszła ok. I bądź tu mądry! Co to znów za dziwactwo? Hehe czasami, to zadziwiają mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...sobie bolec, jak cos to oskrzela, a pozatym pierwszymi objawami są dlugi kaszel i krwioplucie. Ja naszczescie tego nie mam. Juz strasznei się tym przejmowalem ale wmowilem sobie ze to nie od tego. a co do tych moich bóli to ja raczej rano jak sie przebudę to ich nie mam dopiero po jakims..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...wyżej i zablokowała oskrzela. No i się zaczęło! Od razu panika, okna na szerz, potem plackiem na ziemię i walka o każde tchnienie. Z miejsca zdrętwiałem i pojawiło się to ohydne mrowienie. koszmar trwał ze trzy godziny, potem troszkę odpuściło. Mam tego dość. Kiedyś nawet tak * mi się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...jeszcze ten kaszel od oskrzeli z alergią.Najbardziej męczy mnie ta nieobecność ,może to też od początków astmy.Może to właśnie nasza NERWICA.Moja babcia też ją miała i też żadne badania nic nie wykazywały jak nam wszystkim. czesc Aniu niewyczuwalny puls to normalne przy nerwicy jedni..

Napady duszności

.. ...spowodowane niewydolnoscia oskrzeli, odpowiedni lek moze to dosyc prosto rozwiazac. Proponuje jeszcze badanie krwi zeby odrzucic prawdopodobienstwo anemii. Lepiej miec pewnosc. To może być nerwica, ale nerwicę diagnozuje się wyłacznie z wykluczenia. Takie objawy są niespecyficzne i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...przeszedłem zapalenie oskrzeli i niestety skutkami ubocznymi tego był pobyt w szpitalu, lekarz stwierdził postępy w chorobie. Wyszedłem i wszystko jest ok, ale miałem jakieś podejrzenia postanowiłem skonsultować się z innym kardiologiem. Ten drugi okazało się że jest specjalistą od..

Angina ciągle powraca

.. ...finansowych. Leczcie się i nie usuwajcie migdałów bo zamiast anginy będą zapalenia płuc i oskrzeli a tych nie da się wypłukać ani zdezynfekować. ~aga~ jak już to wyciąć. Zasady ortografii obowiązują każdego ; )..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...alergiczne zapalenie oskrzeli,limfocytarne zapalenie tarczycy i pewnie ( oczekuję na wynik badania )przwlekłą infekcję bakteryjną. A co do nerwicy; moje zdanie jest następujące: nerwica serca, to określenie ukute wyłącznie dla wygody lekarzy.Dla mnie przyczyną arytmii są toczące się..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...Astma sercowa względnie oskrzelowa,postanowiłem poddać się Chelatacji która to miała być cudownym panaceum na właśnie moje dolegliwości. Chelatację pobierałaem w Opolu od miesiąca Marca do Lipca 2004 roku.Wlewów wziąłem około 60 szt.Nie będę wspominał o kosztach . Bóle jak występywały..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...Astma sercowa względnie oskrzelowa,postanowiłem poddać się Chelatacji która to miała być cudownym panaceum na właśnie moje dolegliwości. Chelatację pobierałaem w Opolu od miesiąca Marca do Lipca 2004 roku.Wlewów wziąłem około 60 szt.Nie będę wspominał o kosztach . Bóle jak występywały..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...paranoja !!!! Czy ktos ma podobne uczucia??? Pozdrawiam, kamil mam też coś podobnego ucisk i pieczenie w klatce piersiowej ( okolice oskrzeli i gardła ) pojawia się tez kaszel.Strasznie mnie to męczy....

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...czyli nieruchome rzęski oskrzelowe i też mam serce po prawej stronie, całkowite przełożenie trzew, troche mnie to martwi, bo przy życiu utzymuja mnie zabiegi ( tzw. inhalacje ). Dzisiaj oglądałem w wiadomościach o 19:30 o takich przypadkach. A na wikipedia czytałem, że zespół Kartagenera..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...blokery,powodują one skurcz oskrzeli.Może z tego powodu wystąpiła duszność u Ciebie. Moim zdaniem warto poszukać dobrego specjalisty elektrofizjologa i zapytać,czy nie można tego ogniska arytmogennego wyablować.Wszyskim,którzy mają problem z arytmią tak radzę,a to dlatego,że ja z tym..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...infekcje typu zapalenie oskrzeli moze być groźne nawet pzy takiej wadzie serduszka. Moja córeczka bardzo czesto zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Czy rzeczywiście te infekcje sa takie groźne??? Pozdrawiam Beata Moja córeczka ma taką samą wadę jak Twoja córeczka. To prawda, że..

Szmer serca u 2 latka

.. ...lat jakies zapalenie oskrzeli i kilka przeziebien, bralo w tym okresie antybiotyki. Czy to mozliwe aby tak odzywiane, tak rozwijajace sie dziecko mialo wade serca ktora dopiero teraz sie ujawnila czy to moze byc skutkiem przebytej infekcji i minie z czasem samo ? Tomek mam ten sam..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...wykazał,że mam astmę oskrzelową a nawet POCHP /przewlekłą obturacyjną chorobę płuc/ oraz alergię.Zaczęło się długotrwałe leczenie lekami wziewnymi,rozszerzającymi oskrzela oraz wziewnymi sterydowymi a także lekami odczulającymi.Brałam b.silne dawki/podwójne/ które niewiele mi pomagały...

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...leczoną od wielu lat astmą oskrzelową, zauważyłem dużo wolniejszy proces osadzania się kamienia na zębach i zupełny zanik krwawienia dziąseł przy myciu zębów. Wcześniej nie mogłem nad tym zapanować pomimo stosowania specjalnych past. Moje samopoczucie jak i wyniki biochemiczne sprawiają..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych leków bo Tata ma zbyt niskie ciśnienie. Chciałabym się dowiedzieć o czym świadczą te wyniki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...kurczy/rozszerza się przełyk, oskrzela, naczynia krwionosnie, mięsnie gładkie brzucha - wszystko to daje te nieprzyjemne objawy jakie wszyscy znamy. Im częsciej się to dzieje, tym bardzoj nasze organy się męczą ( to tak jak z wysiłkiem fizycznym ), zdarza się to coraz częsciej i czujemy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...mózgu, a nie w płucach i oskrzelach. Wyszedłem tylko na chwilę. Wróciłem. Nie zjadłem nic, lecz przesiedziałem przed tym okienkiem, gdzie wydają zupę, do końca obiadu. Trzymałem się kurczowo blatu stołu, ale nie uciekłem. Kucharki podśmiewały się, patrząc na mnie. To było moje pierwsze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 50

.. ...piersiowej.Czuje duże zalegania na oskrzelach i nawet mam czasami trudności w przełykaniu i to nawet płynów. Czy ktoś z was ma podobne objawy do mnie ? Aktualnie biorę wapno w kapsułkach i antybiotyk Fromilid. Co wam pomaga przy dusznosciach - napiszcie prosze ? Ostatnio budzę się w nocy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...piersiastej wporzo, oskrzela też osłuchowo ok. Czy ktoś z Was ma kaszel, niewiadomego pochodzenia ( czyli nerwicowy )? Mam jeszcze jeden nieprzyjemny objaw: bolą mnie * zawiasy * szczęki i jak gryzę, to mi dziwnie trzeszczy. I podobno zgrzytam zębami przez sen... Ktoś ma takie objawy?..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...wykryli u mnie astme oskrzelowa :/ Normalnie sypie sie wszystko :( pozdrawiam wszytskich i zycze szybkiego powrotu do zdrowia Witam wszystkich mam 17 lat i 4 dni temu wykryto u mnie zespól Barlowa.zaczęlo sie od zapalenia zatok ,potem były badania morfologia i TSH niby wyszło dobrze a..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...zachorowania na raka płuc, oskrzeli i przełyku. Oddziaływanie na system immunitarny : Substancja THC hamuje produkcję limfocytów, białych ciałek krwi niosących przeciwciała pozwalające walczyć z infekcjami. U osobnika normalnego 5,9% białych ciałek jest w trakcie rozmnażania się a u..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 8

.. ...pare razy zapalenie oskrzel . Strasznie pluje czarnymi harhami . Muwi ze go bolo w klatce piersiowej ze czasami nie morze oddyhac glowa boli nic go nie obhodzi po za kumplami Bo tam hodzi I pali.jest nie do zniesienia.pomocy Nie wiem ile masz lat .. Ale jak po 5 latach malzenstwa to..

Mocne bicie serca, przewracanie się serca, szarpniecia w klatce piersiowej

.. ...przepisać,gdyż przy mojej astmie oskrzelowej są najbezpieczniejsze.Cóż z tego,skoro nie skutkują,a jeszcze obniżają ciśnienie???Nie wiem już jak sobie z tym radzić.Staram się nie zwracać na te niemiarowości uwagi,ale są BARDZO odczuwalne:( Proszę o jakąś radę i jeśli to mozliwe - o..

Nerwica - artykuł

.. ...tej okazji zapalenie oskrzeli i przepisała antybiotyk. I tu się zaczęło... Niebędę pisać szczegółowo: później było zapalenie gardła ( następny antybiotyk ), zapalenie krtani, dalej: zapalenie zatok; wreszcie trafiłam na konsultację laryngologiczną żeby się dowiedzieć, że mam zapalenie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...lub początek zapalenia oskrzeli ( ucisk na klatkę i furczenie ) Może zaszkodził mu mały pierwszy spacerek w środę i go zawiało Niewiem mam kontakt tylko telefoniczny Staram się by znowu nie stracił wiary w sens swojego życi i nie wpadł w doła bo z psychiką u niego krucho po operacji a..

Badanie Holtera

.. ...wykryli u mnie tez astm oskrzelową wiec trzeba isc do pulmonologa :/ ale nie martw sie bedzie dobrze musi byc pozdrawiam cieplutko trzymaj sie : * dzięki wielkie wczoraj znowu pogorszyło mi sie, musiałam zwalniać się ze szkoły bo ból okropny, a ekg tez nie fajne ale mój lekarz nie mógł..

Bóle pleców przy zespole Barlowa

.. ...mnie ostatnio astme oskrzelową :( jak sie wali to wszystko trace juz nadzieje na jakąkolwiek poprawe 20 czerwca mam test wysilkowy w czasie 24 godzinnym badaniu holterem miałam 332 tachykardie :( mam czeste czestoskurcze czasami trwaja po kilka minut i pojawiaja sie w najmniej..

Komorówki (arytmie komorowe)

.. ...mnie dodatkowo astme oskrzelowa teraz znam powud mojego chorowania co drugi miesiac na oskrzela dali mi inhalator ( pomaga mi strasznie ) i skierowali mnie pilnie do pulmonologa a tam uslyszlam termin 26 listopad a skierowanie dostalam w maju myslałam ze wyjde z siebie i stane obok :/..

moja choroba serca

.. ...wykryli u mnie astme oskrzelową miesiąc temu a do Pulmonologa mam na 26 listopada * szok * Nie poddawaj sie bedzie dobrze musi byc nie ma innego wyjscia Bede sie za ciebie modlic zebys wkoncu znalazła fachowca A tym czasem pozdrawiam : ) Bądz dobrej mysli chociaz wiem ze przy naszej..

Ucisk, gula w gardle - Str. 15

.. ...wszystkiego dochodzi dziwne łaskotanie ( ? ) Takie uwieranie... Trudne do zindentyfikowania odczucie, które sprawia, że łzawią mi oczy. Ale czy ten ucisk w gardle mógłby towarzyszyć też astmie.. np. oskrzelowej?..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...dodatkowo mam zapalenie oskrzeli. Przeleżałem 2 tygodnie na oddziale, leczony Metronidazolem i dożylnie Augmentinem, plus oczywiście dodatkowe leki obniżające gorączkę, czy też wspomagające odkrztuszanie. Teraz mam zalecone leżenie przez tydzień w domu, a następnie udaję się pod opiekę..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 6

.. ...myslalam ze mam zapalenie oskrzeli tak sie czulam dwa dni lezalam w domu,gdy juz nie moglam prawie sie ruszy i zupelnie zlapac oddechu poszlam do lekarza i odrazu byl szpital. Hej. Ja wczoraj wyszedłem ze szpitala po tygodniu, z diagnoza zapalenie mięsnia sercowego.Miałem szczęście że..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...że pozwężały mi się oskrzela; przy tym wszystkim często zdarza mi się kołatanie serca wiecznie czuję się słabo, mam wrażenie, że zaraz * odlecę * ; byłam już u dwóch kardiologów ( dodam, że prywatnie ); obaj robili mi EKG, ECHO i jeden skierował mnie na badania hormonów tarczycy;..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...wykryto u mnie astmę oskrzelową, atopowe zapalenie skóry, natomiast 4 lata temu pojawiły się problemy z krążeniem ( sine i zimne ręce - lekarz nazwał tą upadłość, ale zapomniałam dokładnej nazwy, wiem że jest to jakiś zespół, zresztą powiedział że tym nie będzie się teraz zajmował )...

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...zoladka tylko pluca,oskrzela? a co takich trudnosci z oddychaniem jak piszecie,to przez pare ladnych lat olewalam astme,a teraz jest juz niewesolo z ta moja astma,czyli dosc ciezko. nawet teraz kilka razy dodatkowo dziennie musze brac ventolin bo zwykle wziewne nie dzialaja tak..

Zespół Barlowa a służba wojskowa

.. ...pojawila sie u mnie astma oskrzelowa czytalam ze to moze byc przez te leki w razie jakichkolwiek pytan moje gg 2801668 pozdrawiam Ja właśnie dzięki Zespołowi Barlowa dostałem kategorię zdrowia D, z tym, że po odwołaniu. Początkowo komisja uznała, że jestem zdolny do wykonywania służby (..

Nieszczelność zastawek

.. ...nabawilam sie astmy oskrzelowej i wypadania wlosów moje objawy są codziennie ( bardzo silne ) ale powoli ucze sie z tym zyc :/ tak to juz bywa :( powodzenia przed 18 - stką krysia jaki masz stopień? bodajze 3 niewiem bo jak mi lekarz mówil bylam w lekkim szoku zreszta za kazdym razem jak..

Czy to nerwica, czy coś innego?

.. ...nabawilam sie astmy oskrzelowej Mam ostatnio duzo stresów zdaje prawo jazdy i dodatkowo duzo latania jak to stwierdzil mój kardiolog mam bardzo duzo objawów typu meczenie sie ( przy rozłozeniu łózka padam ) omdlenia dosc czeste mój minimalny puls po przebudzeniu wynosi 160 cisnienie mam..

Wypadanie włosów a metocard

.. ...choruję tez na astmę oskrzelową od 15 lat i u mnie ten metocard nie powoduję zadnych dolegliwosci związanych z astmą,mimo,ze czytałam ,ze jest przy astmie niewskazany . Ja niestety nie mogę odstawic tego leku bo mam problem,ze czasami mam podniesiony poziom wapna w organizmie i ten lek..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...ze to moze byc skurcz oskrzeli, choc ja nie wierze bo ja w tym czasie czuje przewracanie serca i ciasno robi mi sie w klatce co o tym sadzicie?Dodala jeszcze ze migotania sa trudne do calkowitego zlikwidowania pozdrawiam Do KMC! Przemyślałem problem Twojego ciśnienia i myślę, że wiem o..

Mam nerwicę lękową

.. ...chorub mialem zapalenie oskrzeli i nie moglem odychac i a teraz zaczela mnie boles glowa strach przed jakoms chorba jest wiekszy i gorszy niz zimne piwo a ten bol glowy heszcze bardziej mnie przeraza na pocztku mysalem ze mam udar muzgu tak sobie wkrecałęm czuje sie bez sił w sobie..

Bóle głowy, zawroty prawie do omdlenia, nudności

.. ...po długim zapaleniu oskrzeli z dużą dawkę kilku antybiotyków. W nocy było najgorzej choć ostatnio po zarzywaniu środków nasennych się uspokoiło trochę . Były napady duszności i kołatania serca, * zerwania * z łóżka w celu natychmiastowego zaczerpnięcia powietrza plus drętwienie i wręcz..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...infekcje - zapalenia pluc i oskrzeli przynajmniej wtedy wszystko tak to wygladalo...ale moj lekarz skierowal mnie do kardiologa i wtedy wyszlo ze dusznosci ktore mialam byly od krazenia...zdrobili mi echo,spirometrie,holtera...okazalo sie ze mam tachycardie ktora zreszta czulam.Juz wtedy..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...przyczyna nie leży w oskrzelach ale w sercu. Pozdrawiam do monika147: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie Płocka 26. Tylko żeby odrazu wyjaśnić to tam nie robią przeszczepów. Jedynym chyba miejscem w tej chwili w Polsce jest Zabrze. Oczywiście jest jeszcze cały świat gdzie te..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...a jeszcze zapalenie oskrzeli mi nie przeszło :( do prof od nadciśnienia - ha termin mam na 13 styczeń !!! takie kolejki i tak mnie wcisnęłą jak szybko się dało :( . no cóż musze poczekać ale napisze do niego maila i zapytam o to co chciałam i na styczeń przyjdę z gotowymi wynikami. w..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...doleczone zapalenie oskrzeli tzn mam niby jakies zapalenie ukladu oddechowego noi mam takie dziwne objawy idac do pracy bo jestem kierowca zaraz mnie nogi bola i zle sie czuje nie wiem co mam o tym myslec Pluca OK, zatoki tez, cukrzyca ok teraz sobie zrobie badania krwi ale mialem..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...sztuczna zastawka ), astmę oskrzelową - mieć nerwicę serca. Po wymianie zastawki czułam się super. Jednak od kilku miesięcy miałam duszności. Pulmonolog nic nie widział, echo wychodziło dobrze, a ja co miesiąc z dusznością w szpitalu. Nie mogłam chodzić na otwartej przestrzeni. Ciągle..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...nie powodował skurczu oskrzeli pod wpływem stresu - adrenaliny. Posłusznie jednak go odstawiłam. Teraz biorę Aurex bo generalnie wszystko się sypnęło... Przyznam, że i ja miałam takie ataki nocne, ale na szczęście tylko 2 razy... Masakra. Pozdrawiam chyba jak w nadmiarze urzywac ja..

Serce i napady nerwowości

.. ...Mam dodatkowo astme oskrzelową. echo serca wykazało, skłonność płatka mistralnego do wypadania. Dostałem propranolol 10mg i xanax 0,5 po 1 tabl. do brania, pomogło, tylko po tych lekach od razu ide spać, akcje z nerwicą zaczynają sie dopiero pod wieczór. Wcześniej nic takiego nie miałem,..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...nabawiłem się zapalenia oskrzeli,które po powrocie do kraju musiałem leczyć.Nie miałem natomiast żadnych problemów z sercem tak podczas lotu samolotem jak również realizacji programu turystycznego.Trzeba tylko pić niegazowaną wodę mineralną aby się nie odwodnić.Następna wycieczka to..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 2

.. ...3xdziennie ( choruje na astme oskrzelowa od 21,5 roku a mam 23lata ) . Odczulem lekka poprawe po tym jak leki na astme przyjmuje czesciej a leki uspokajajace biore w kratke jak juz naprawde zle sie czuje . uciski w gornej czesci brzucha oraz w klatce zdarzaja sie rzadziej ale pojawiaja..

Czy to ból serca czy nie?

.. ...84kg. choruje na astme oskrzelowa i przyjmuje codziennie systematycznie leki wentolin doraznie oraz zafiron , wentolin niestety musze uzywac przy kazdym wiekszym wysilku czyli kilka razy dziennie . Moje pytanie brzmi tak . Mianowicie ostatnio robilem badanie holtera i pan kardiolog..

Isoptin 80 - informacje na temat zachowań

.. ...nabawilam sie Astmy oskrzelowej W Zastępstwie za Metohexal Wlasnie Dostalam Isoptin 80 Po 3 dniach brania tego leku zaczelam dostawac wysypke bolaly mnie miesnie i mialam napuchnięte palce u rąk i kostki u nóg :/ Niewiem co dalej robic a czuje sie ostatnio strasznie zle Pomozcie!!..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...innymi schozeniami astma oskrzelowa tarczyca schorzeniem kreg0slupa po operacji 1999r prosze pomozcie mi moze i moje serduszko udaloby sie zreperowac bez operacji jestem bardzo zalamana nie wiem co robic prosze B - 45 jek sie czujesz?dlaczego zniklas z naszego forum?Ja mam problemy z..

Duszenie się - Str. 10

.. ...były podejrzenia astmy oskrzelowej, ale po lekach wziewnych rozpierało mi płuca i czułam sie jeszce gorzej, no u kardiologa nie byłam , może zrobie kontrolne badania, ale nie mylse żeby coś wykryli, miałam kiedyś problemy z wyskakiwaniem zastawek, no ale teraz zdarza mi się to naprawde..

Duszenie się - Str. 35

.. ...wskazuje na początki astmy oskrzelowej. Dostałem skierowanie do pumologa. Ciekawe co będzie dalej... Fashion! To już jakiś punkt zaczepienia, może to faktycznie astma. U mnie spirometria wyszła na 125%. Lekarz powiedział, że mam płuca jak koń, a ja i tak się duszę. Pisz jak będziesz po..

Duszenie się - Str. 40

.. ...dziadostwo mialem w oskrzelach co wykazala bronchoskopia. Sorki ,że ostatnio się nie pojawiam,ale piszę na innym wątku...Dla osób uczciwych i prawdomównycj nerwica - choroba duszy,życie...Jeśli macie ochotę dołączcie: ) U mnie na ogół dobrze...Fashion mam nadzieję,że w końcu dasz sobie..