Osłuchowe

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można stwierdzić: przyspieszony OB; wzrost aktywności CK - MB i stężenia troponiny T; przeciwciała AMLA, ASA ( przy zapaleniu o etiologii..

Zapalenie wsierdzia

.. ...nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle pleców; guzki Oslera ( bardzo rzadki, ale swoisty dla zapalenia wsierdzia objaw - są to bolesne podskórne grudki występujące na dłoniach po powierzchni podeszwowej stóp ). Pacjenci z infekcyjnym..

Praca serca

.. ...sercu daje zjawiska osłuchowe nazywane tonami serca. Skurcz komór podczas którego strumień krwi uderza w zamknięte zastawki przedsionkowo - komorowe słyszalny jest jako pierwszy ( skurczowy ton serca ). Uderzenie krwi cofającej się w aorcie i pniu płucnym, która natrafia na zamknięte..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie; osłuchowo stwierdza się trzeszczenia nad całymi polami płucnymi; pobudzenie psychoruchowe; przyspieszona czynność serca...

Pęknięcie przegrody międzykomorowej

.. ...brzegu mostka. Diagnostyka pęknięcia przegrody międzykomorowej. ECHO serca Leczenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. nitroprusydek sodu, kontrpulsacja wewnątrzaortalna; operacja kardiochirurgiczna...

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...2 pomiary dziennie. Osłuchowa metoda Korotkowa. Osłuchowa metoda Korotkowa wykorzystywana jest podczas pomiarów ciśnienia z użyciem manometrów ( sfigmomanometrów ). Są to aparaty używane w gabinetach lekarskich i mogą to być manometry rtęciowe ( najdokładniejsze ) lub sprężynowe. Po..

Szmery w sercu

.. ...tachykardią. Podobne zjawiska osłuchowe występują także u chorych odwodnionych lub ze znaczną anemią. W tych przypadkach po usunięciu przyczyny, a więc po nawodnieniu chorego czy wyleczeniu infekcji, szmery znikają. Szmery organiczne serca są związane z wadami budowy w obrębie aparatu..

Echo serca - Str. 58

.. ...nawet nie osłuchał - a osłuchowo mam szmery nad sercem - co stwierdzone zostało podczas badan okresowych do pracy - lekarz nie chciał mi wypisac zdolnośći do pracy przy biurku!!!!! Oprócz tego w trakcie takiej duszności robi mi się cholernie gęsta krew - jej pobranie do badania na poziom..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 79

.. ...antybiotyk ja jestem osłuchowo czysta . U nas pogoda przepiękna żal mi serce ściska że musimy siedzieć w domu .PA . Witajcie wszyscy - Gabi to nie dobrze ze mały tak sie rozchorował.Jesli DOMINIK potrafi łykać tabletki to daj mu Lacidofil 1 - 2kapsulek dziennie.Ja swojemu małemu dawałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 618

.. ...rozszerzone krwi tarczyce mocz osłuchowo z sercem wszystko w porządku a to jak się czuję przechodzi wszelkie granice. Moje objawy to: straszne lęki przed śmiercią wydaje mi się że umieram zaburzenia widzenia szum w uszach odbijanie i przelewanie w żołądku zrywy w nocy bóle barków pleców..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...rozstrzeni prawej komory. Osłuchowo szmer fali zwrotnej zastawki trójdzielnej niełatwo jest rozróżnić od szmeru niedomykalności zastawki dwudzielnej. Przy dobrej reakcji na podanie leków w wielu przypadkach niedomykalność trójdzielna ustępuje bardzo szybko. U dzieci niedomykalności..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...podstawie samego badania osłuchowego mało, który lekarz w 100% może powiedzieć, że nic się nie zmieniło od ostaniej wizyty. Jeżeli jednak bardzo was martwią wasze dolegliwości wyjściem jest jeszcze zrobienie echa prywatnie. Wiem, że to koszt conajmniej 100 zł ( zalezy od miasta i lekarza..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...udowodniono, że lekarz osłuchowo może się mylić ponieważ badanie wykazało wade nieco większą niż spodziewała sie tego Pani doktor. Raz na pół roku jeżdze do kardiologa zrobić EKG, na rozmowe i osłuchanie a raz na rok musze się pojawić na echu serca. Często miałam kołatanie serca, byłam..

Dodatkowe skurcze - Str. 273

.. ...skurczy dodatkowych i osłuchowo moja Pani doktor słyszała ich coraz mniej i na wizycie na dwa dni przed tym feralnym weselem ich wogóle nie słyszala. A ja to wszytsko zepsułam i jeszcze pogorszyłam sprawę - placzę przez to codziennie - wuglada na to,że moje skurczaki maja związek z..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...pomiar jest nadal metodą osłuchową ( ze stetoskopem ) a puls jest zliczany automatycznie ). Praktyczniejsze wydają się jednak ciśnieniomierze elektroniczne. Tu wybór jest bardzo szeroki. Na polskim rynku dominuje Omron, którego aparaty nie budzą żadnych zastrzeżeń, a 3 letnia gwarancja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...wporzo, oskrzela też osłuchowo ok. Czy ktoś z Was ma kaszel, niewiadomego pochodzenia ( czyli nerwicowy )? Mam jeszcze jeden nieprzyjemny objaw: bolą mnie * zawiasy * szczęki i jak gryzę, to mi dziwnie trzeszczy. I podobno zgrzytam zębami przez sen... Ktoś ma takie objawy? Podobno da się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 211

.. ...tarczycę, powiedział, że to na tle nerwowym. A mnie to nie uspokoiło, boje się zrobić prześwietlenie klatki, kiedyś miałam EEg głłowy i neurolog stwierdziła, że wszyskto, ok a objawy nie ustepowały:/ pomózcie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 287

.. ...że wg ekg i badania osłuchowego wszystko ok. W szpitalu powtórka ( ekg, badanie krwi i spirometria ) wszystko ok. Czasami to już nie mam siły. Bartku, miałam silne bóle lewej reki i ramienia, myślałam że to * serce * . Przy czym robiło mi się słabo i mdło, miałam wrażenie, że upadnę na..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...rozstrzeni prawej komory. Osłuchowo szmer fali zwrotnej zastawki trójdzielnej niełatwo jest rozróżnić od szmeru niedomukalności zastawki dwudzielnej. Przy dobrej rakji na podanie leków w wielu przypadkach niedomykalność trójdzielna ustępuje bardzo szybko. U dzieci niedomykalności..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...żeby mi zrobic ekg, osłuchowo stwierdził jest ok. kup sobie dobre witaminki, po paru wizytach zrobił badanie na tarczyce, ale dalej nie brał pod uwagę serca. W grudniu czułam się już bardzo zle wiec poszłam prywatnie do specjalisty od chorób wew., wszyscy mówili, że super babka, dużo..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...było ok, ciśnienie też, osłuchowo / za 2 razem/ coś wzbudziło wątpliwości i zostałem skierowany na rtg. Też normalnie - wózek i zdjęcie na stojąco. W czasie wykonywania rtg, zakręciło mi się w głowie. A że pacjent z kardilogii i póżna noc, więc zrobiło się trochę paniki i zdjęcie zostało..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. ...uczucie przeziębienia / osłuchowo - czysto/ kaszel bez odksztuszania/ zaczerwienienie skory twarzy, rąk, wysypka na skórze, sp - lątanie, bóle brzucha nagłe itp, wystarczy. Może ktoś potrafi doradzić co zmienić w lekach, moi kardiolodzy różnie się do tego odnoszą. Otóż biorę: Opacorden..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 316

.. ..., bo rano kaszlała - osłuchowo czysta , a od 14 zaczęła wymiotować wszystko co zje i wypije .Podobno jakiś wirus panuje , ale mnie już ręce lecą , jedno z zapaleniem płuc drugie wszystko zwraca .MAM JUŻ WSZYSTKIEGO DOŚĆ !!! Cześć Wam wszystkim!! Przerzuciłam sie do was!! Ja znów od paru..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 413

.. ...zajmowania się nim ) i pani osłuchowo go teraz też usłyszała więc żeby sprawdzić czy aby napewno nic z tym nie trzeba robić... ech.. i znowu biegać po lekarzach :/ Kurcze, ja chce życ normalnie... a nie w wieku 21 lat sie szwędać od specjalisty do specjalisty.. Troche sie.. hm, czuje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 961

.. ...dziećmi u lekarza - osłuchowo czyści ale kaszlą tak potwornie i katar też okropny . Najgorzej viki , w nocy nie śpi tylko siedzimy na krześle bujanym i sobie śpiewamy , ona nadrabia sen w ciągu dnia a ja jestem nieprzytopmna . Ta alergia nas chyba wykończy . Gdyby nie nebulizacja i..

Głowa, klatka piersiowa - bóle

.. ...kardiologa i niech zleci wykonanie paru badań. Jeszcze jedno nie daj się odesłać jeśli ekg i osłuchowa wszystko ok bo tak było u mnie a na usg serca wyszło że mam wypadający płatek ( zespól barlowa )...

Lek Concor COR a łuszczyca

.. ...miesiąc temu. Po badaniu osłuchowym lekarz ogólny stwierdził, że mam przerwy w biciu serca, EKG wykazało niewielkie skurcze, echo wyszło dobre. Ja to odczuwam jak silne kołatanie serca. Trwa cały czas, chociaż jak jestem zajęta, a zwłaszcza pracując fizycznie, zapominam o tym.Kardiolog..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...zwyrodnienie kręgosłupa, i osłuchowo stwierdził iż istnieją jakieś nieprawidłowości pracy serca.Miałam zgłosić się ponownie we wrześniu do szpitala. Teraz objawy są o tyle silniejsze ze odczuwam drętwienie lewej nogi ( w czasie kiedy te objawy następują mam lekko spuchnięto lewą nogę..

Czy to psychika?

.. ...miałem robione było ok! osłuchowo też ok!cisnienie 120/80 zaczołem brać ( validol ) Moje ekg tez zawsze jest dobre i osłuchowo również. To zjawisko nie zawsze jest słyszalne przez lekarza badającego i może zdiagnozować je na usg serca( tak było w moim przypadku ). Jeżeli lekarz jest..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...nie mam żadnych zmian osłuchowych. Przeszedł ktoś przez to? Pozdrawiam. witam, mam podobne objawy do waszych jednak nie boli mnie to całymi dniami, a mianowicie Odczuwam kłucie w po prawej stronie klatki piersiowej. Mam to już od paru miesięcy jednak kiedyś występowało to stosunkowo..

Zespół wydłużonego QT a nerwica

.. ...tez do kardiologa ( osłuchowo moje serce nie budzi zadnych zastrzezeń, mam tez bardzo dobre wyniki krwi ) Podobno przy QT niewskazane są wszelkiego typu antydepresanty. Dodała tez, ze Syndrom QT ma ...dwa przebiegi, czym oczywiscie pogłebiła moje obawy. Naturalnie kazała mi sie nie..

Opuchlizna nad obojczykami

.. ...7,5 mg tritace 120/80. Osłuchowo bz.A co kapturów nie wiem jak to opisać. Czuję się tak jakby mi napuchły tętnice, czasem mi duszno. Te zgrubienia są miękkie, maja powierzchnię około 5 cm kw. leżą tuz nad obojczykiem tuz na tętnicami. Może mi się światło tętnic zmierzyło : ) Nie mam..

Niepokój w okolicy serca

.. ...poszłam do kardiologa osłuchowo u mnie nic nie stwierdziła kazała zgłosić się na echo serca które wykazało ok serce nie powiększone, komory nie pogrubiałe kurczliwość zachowana wyszły mi jedynie płatki z drobnymi zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania..

Częste zasłąbnięcia

.. ...cukier oraz badania osłuchowe. Wszystkie wyniki są w normie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono u mnie natomiast nadciśnienie tętnicze - podczas badania miałem 170/80. Zawsze podczas wizyty u lekarza mam tętno większe niż zwykle i może trochę się zestresowałem, ale to..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...tym idzie w badaniu osłuchowym duze szmery ( mniejsze niż były ) Moje konkretne pytanie brzmi jak dziecko może sie czuć? dorosły wiadomo powie że mu ciężko czy coś a dziecko nie :( czy te wady maja wpływ na to że np dziecko się meczy, jakieś zaburzone rytmy bicia serca czy inne coś? Jak..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...100/min.RR 120/70 W płucach osłuchowo wyszedł mi szmer pęcherzykowy fizjologiczny. Jak sie pytałam w szpitalu lekarz internista potwierdził że wyniki są w normie także mogłam przystąpić do operacji.Od tego czasu minęły trzy tyg i ja obawiam się że ta narkoza mogła mi dopiero teraz..

Niemiarowość serca u noworodka

.. ...lekarza na ktg i lekarz osłuchowo stwierdził niemiarowość tętna płodu a wykres pokazywał normę, i natychmiast wezwał pogotowie co skończyło się za jakąś godzinę cesarskim cięciem. Malutka po porodzie trafiła od razu na odział Patologi i Intensywnej terapii noworodka gdzie została..

Zapalenie wsierdzia

.. ...rozpoznała chorobę po badaniu osłuchowym, wykryła płyn w osierdziu ). To poważne schorzenie, wymaga długiego leczenia antybiotykami. Jeśli ktoś ma siniczą wrodzoną wadę serca, tak jak ja, to musi stosować profilaktykę infekcyjnego zapalenie wsierdzia przed różnymi zabiegami,..

Proszę o pomoc

.. ...nie mam żadnych zmian osłuchowych a ciśnienie też mam ok niestety nie pamiętam jakie. Niby wszystko byłoby ok przepisała mi myolastan przeciw napięciom mięśniowych i mi przeszło na ok 2 tyg. w międzyczasie zachorowałem na grypę ostry katar i kaszel i nagle jak niby nic po powrocie z..

Wysokie CK ORAZ CK-MB u dziecka. co robić!!!

.. ...Proszę o pomoc oraz informacje odnośnie skutków podwyższonego ck...ck - mb . Jakie badania zrobić na co zwracać uwagę...? Bardzo prosze Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc mama wejdż naforum serce dziecka..

Co mi jest ?

.. ...nie mam żadnych zmian osłuchowych a ciśnienie też mam ok niestety nie pamiętam jakie. Muszę przyznać że popadam w lekką paranoję cały czas mierzę sobie puls, ale najgorsze jest to że po paru dniach gdy wszystko wydaje się ok przychodzi moment że tak jak ostatnio wypiłem parę piw i..