Otępienie

Borelioza

Borelioza

.. ...objawy jak w zespołach otępiennych ). Zajęcie przez chorobę serca manifestuje się zwykle w postaci zaburzeń przewodzenia ( bloki przewodzenia ), możliwe jest także zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia. Rzadką postacią boreliozy przewlekłej jest zanikowe zapalenie skóry. Boreliozę..

Otępienie naczyniopochodne

.. Otępienie ( demencja. łac. dementia ), to przewlekła i postępująca choroba mózgu, w przebiegu której dochodzi do znacznego upośledzenia takich jego funkcji jak pamięć, umiejętność liczenia, myślenia, orientacji i innych funkcji poznawczych. Głównym objawom towarzyszą zaburzenia emocjonalne, zaburzenia..

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...choroba Alzheimera, otępienie naczyniopochodne ( głównie związane z miażdżycą ) oraz otępienie z ciałami Lowy - ego. Dość często u jednej osoby współistnieją zmiany charakterystyczne dla choroby Alzheimera oraz ogniska mikroudarów lub uszkodzenia naczyń mózgowych związane z nadciśnieniem..

Leczenie nadciśnienia zapobiega otępieniu

.. ...wystąpienia demencji ( otępienia ) - informuje pismo Lancet Neurology . Nadciśnienie tętnicze występuje mniej więcej u co czwartej osoby i wielu przypadkach nie jest ani wcześnie rozpoznawane, ani właściwie leczone. Z czasem nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów -..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. Naukowcy zauważyli, że osoby starsze przyjmujące leki na chorobę Alzheimera są ponad dwa razy częściej hospitalizowane z powodu bradykardii niż osoby, które takich leków nie przyjmują - informuje pismo PLoS Medicine . Naukowcy ze szpitala św. Michała w Toronto oraz Institute for Clinical Evaluative Sciences..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...ciężkości w głowie, otępieniu, zabużeniach równowagi, drętwieniach kończyn, a nawet języka. Nie wspomnę już o newrwicach histerycznych, w których dochodzić może nawet do czasowej utraty wzroku! A wszystko na tle nerwicowym właśnie. Jaka musi być siła naszego umysłu!Ja niejednokrotnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...oblewającego głowę, ogólne otępienie i inne atrakcje ). Bałam się też, że w końcu się uzależnię i po prostu odstawiłam. Powiedziałam sobie: raz kozie śmierć. No, nie było łatwo, przyznam. Nachodziły mnie okropne nastroje przechodzące w lęki, ale udało się. Od tej pory brałam jednorazowo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...koncentracji, uczucie ciągłego otępienia, no a potem lęki. Teraz doszło serce. A deprechy swoją drogą - zawsze * lubiłam * mieć. Także wcześniej. No i te drastyczne napięcia przedmiesiączkowe, które mam przez większość miesiąca... Czy masz lub miałaś coś z tych objawów? A w ogóle to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 38

.. ...szprycować lekami na otępienie. Moja terapeutka radzi mi, abym wzięła ze sobą papierową torebkę i w razie ataku wyszła np. do ubikacji i zaczęła w nią oddychać. Takie mini - podtrucie własnym dwutlenkiem węgla podobno pomaga... A może jednak potraktować się odpowiednią dawką np. xanaxu?..

Niedoczynność tarczycy

.. ...leku. Najgorsze jest otępienie umysłowe, dosłownie nie mogę przypomnieć sobie niektórych słów czy faktów, a koło 17tej dopada mnie takie spowolnienie psychoruchowe, że czuje się jak naćpan. Słabiej tez słyszę.Mam tego dość! siemka.choruje na niedoczynność tarczycy już 3 lata( mam 19 )..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...ciągłego zimna, zmęczenia, otępienia. Dziś Pani podczas badania USG zasugerowała Morbus Hashimoto [tj. przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy]. Wskazane są konsultacje endokrynologa. Jednakże z każdym kolejnym wyjściem do innego specjalisty stwierdzają mi inne dolegliwości. Poza tym..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...głowie i ogólne lekkie otępienie trwające z reguły dłuższy czas ( nawet kilka godzin ) jest czymś odmiennym w stosunku do tego co dzieje się z innymi ludźmi odczuwającymi jakieś somatyczne objawy, czy też jest to zupełnie normalne w nerwicy. Pozdrawiam serdecznie. Marcinie! dzięki za..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...ściskanie w gardle i karku, otępienie, bóle w okolicach serca no i kołatania występujące z różnym natężeniem o rozmaitych porach dnia. Kilka razy czułem się w tramwaju jakbym miał za chwilę uciekać. Nasilała się panika, że zemdleję i nikt mi nie pomoże. Potem wystraszyłem się gdy po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...ze to ( poki co ), ze otępienie u mnie minęło wiąże się z lekami, jaki zostały mi przepisane - otóż one wpływają na mechanizmy dzialania serotoniny w naszym osrodku nerwowym( jako to fachowo lekarz mi wyjasnil ). Wierzę, ze po zażyciu swojego Citala; - ) równiez poczujesz ulge, a to *..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...obudzeniu czuję jakby takie otępienie, jakbym tracił dobry kontakt z rzeczywistością, odczuwam to tak jakby w mojej głowie nie dochodziła krew, tlen, sam nie wiem jak to określić. Siedząc z głową w dół minimalnie ruszam głową, co powoduje trzaski w głowie, konkretnie w okolicy karku ale..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...drętwienie mózgu czy otępienie. Trzeba tylko uważać bo powoduje uzależnienie i należy stopniowo zmniejszać jego dawkę. Polecam wszystkim RUDOTEL, lecz nie należy zapominać że jest to lek doraźny a z nerwicą musimy sami sobie poradzić i znaleźć odpowiedni sposób aby z niej wyjść, bo sami..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * http://www.celiakia.org.pl/index.php?lang=pl&subdir=choroba.nieleczona erica to jedna z chorob ktore moga wywolywac objawy nerwicy, napewno jest wiele takich chorob .. moja *..

Działanie uboczne clexane

.. ...sztywnienie karku. Do tego otępienie, spowolnienie myślenia i senność. Trwa to kilka godzin, potem przechodzi i tak do następnego zastrzyku. W szpitalu pielegniarka powiedziała mi, że to może być pozostałość po znieczuleniu dolędźwiowym i powinno przejść, a sam zastrzyk nie powinien nic..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 3

.. ...zmęczony szybko powraca otępienie, lęki i chwilowe ale mocne zmiany ciśnienia a nawet ból w klatce piersiowej. hmm .. od 3 lat lecze sie na nerwice .. gdy zapaliłam hasz miałam taką jazde że myślałam że umre .. lęk strach panika .. zimno gorąco .. utrzymywało to sie przez rok czasu ...

Nerwica - jak leczyć?

.. ...miałam jakieś straszne otępienie w głowie przestraszyłam sie i nie brałam tego leku.Od tego momentu jestem strasznie ostrożna jeżeli chodzi o leki uspakajające ,gdy czytam ulotki i jest sporo ubocznych skutków to boję się brac już sama nie wiem co mam zrobic.Może ktos mi poradzi jaki..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 14

.. ...co moze dawac objaw otępienia i szukania sobie groznych chorob dla zycia protestowac sobie mozna na ten glupi kraj i nic to nie da d Nerwica własnie ma to do siebie, że cały czas wmawiamy sobie, że to nie ona, że to jakieś poważne schorzenie. Im szybciej w nią uwierzycie tym,..

Drętwienie palców - Str. 2

.. ...przeszywający ból i takie otępienie jakbym nie do końca czuła całą kończyne. wiem że moja babcia miała taki problem z serdecznym palcem ale w wieku 70 lat i skończyło się operacją przecinania nerwów, czy jakoś tak, co w rezultacie nie wiele pomoglo, ale dziwi mnie to ze w takim wieku..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 332

.. ...przestać je brać ,a te otępienie to tylko na poczatku brania bynajmniej u mnie ,najpierw brałam tylko na noc a póżniej rano i wieczorem jak będziesz czuła ze sobie nie radzisz radzę udać się do lekarza pozdrawiam i trzymam kciuki ,najważniejsze nie panikować i powtarzać * to tylko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1100

.. ...,został szum w głowie i otępienie ale i to minie z biegiem dnia. Plany na dzień dzisiejszy - - lenistwo !!!Nie mam ochoty na nic . No, może jak słoneczko pokaże się wyżej na niebie pójdę troszkę do ogrodu popracować. Tam pracy nigdy nie brakuje a tym bardziej teraz kiedy wszystkie kwiaty..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...poczucie nie obecności, otępienie, mgła umysłowa, obraz mi się rusza przed oczami, bóle głowy ( szczególnie rano po przebudzeniu ), bardzo szybko się mecze, czuje się skołowany - jakbym był pod wpływem jakiegoś „głupiego Jasia”, tak jakoś dziwnie nie swojo jakby..

Nerwica w ciąży - Str. 16

.. ...męczą mnie lęki wywołane otępieniem i brakiem koncentracji. nie wiem co jesttego powodem. Nie radzę sobie z nimi. Teraz jestem wyluzowana do tego stopnia ze prawie po ścianach chodzę...i też jest źle. Czy też tak mialyście? moze to depresja? Witam wszystkich serdecznie!!! Dosc dlugo sie..

Nerwica w ciąży - Str. 17

.. ...poddenerwowanie czy takie otępienie. Inne kobiety w ciazy nawet nie reagula na taka zmiane nastrojów a my sie zaraz dokuszukujemy * ataku * . I to jest najgorsze. Moze gdybym mogla sobie pozwolic na leniuchowanie , spanie itd nie przezywalabym tego. Ale musze zając się 6 - letnim..

Nerwica w ciąży - Str. 45

.. ...gardle,tarczyca ok i z otępieniem stan ten trwa kilka sekund i mija ale martwi mnie to bywa czasami ze nie potrafie dojsc do siebie przez minute cisnienie mam zawsze w tym stanie 135/95 a puls teraz gdy jestem w ciąży 105 a gdy nie byłam to76.jesli jest ktos kto moze mi pomóc to prosze..

Jestem rozkojarzony, nie potrafię siś na niczym skupić, źle sie czuję

.. ...mnie rozkojarzenie, otępienie, brak chęci do podejmowania jakichkolwiek działań, wielka pustka i senność. Do tego dochodzą silne bóle głowy i kłucie serca. Poszedłem do lekarza i stwierdził, że mogę mieć tzw.Chroniczne zapalenie zatok ( o ile się nie myle : ) ) powodujące objawy..

Dziwna lewa ręka (ciągniecie w niej) i ucisk w klatce

.. ...ociężalą głową, jakieś otępienie - to w jakiś sposób można sobie wytłumaczyć po badaniach jakie miałam. A to było tak.... Wylądowałam u neurologa, gdzie mówiąc moje przypadłości czułam się jakby zamiast mnie, siedziała tam osoba psychicznie chora ( mnie to jednak niedotyczy ) ) ) ) ) )..

Krwotok z ust

.. ...nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I,..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...problemy z pamięcią, otępienie, i przede wszystkim to co mnie najbardziej niepokoi - bardzo szybkie męczenie i drżenia mięśni ( przy wysiłku nawet najmniejszym, zaczynają mi drętwieć kończyny i szybko pojawia się silny ból w mięśniach ). Mam 24 lata, pracuję na nocną zmianę ( praca..

Bóle z tyłu głowy, otępienie i nadwrażliwość

.. Witam! Mam na imie Magda i mam 18 lat, bardzo prosze o pomoc, bo juz nie wiem co moze mi pomoc! Czesto boli mnie glowa i nie to zeby byl to zwykly bol, jest to bol pulsujacy, najczesciej z tylu glowy, czesto wystepuje wraz z bolem karku i jego zesztywnieniem. Bol czesto nasila sie w nocy i to wlasnie w..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...drętwienie, rąk i nóg, uczucie otępienia , zawroty głowy podczas chodzenia. Miałem robione usg brzucha. Kamień w woreczku żółciowym 16mm i złog na nerce 4mm. Rtg klatki piersiowej żadnych zmian na płucach. Wcześniej w 2008 roku koniec czerwca po sesji zawroty głowy. Konsultacją..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...brak łaknienia i lekkie otępienie. Napisz więcej co mówią Ci lekarze? Pozdrawiam. Cześć. Biorę lek z tej samej grupy ( SSRI ) na razie za krótko, żeby coś sądzić, jedynie w nocy jestem maniakalnie pobudzony : ), ale rano przechodzi, po dwóch tygodniach wszelkie tego typu efekty uboczne..

Chcę się dowiedzieć czy to napewno nerwica.

.. ...czy też iść * ogólne otępienie Czy to jest nerwica ? jeśli tak to do jakiego lekarza pierw mam się zgłosić ? pediatry ? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi. prędzej depresja Dochodzi jeszcze kołatanie serca. Odstaw komputer!Prawdopodobnie sie uzalezniles,iteraz masz..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...to nazwać fachowo hmm otępienie, czyli pustkę w głowie, bezradność, brak koncentracji, pamięci, czasami problemy z płynnością mowy, podrażnienie, nerwowość, niechęć do wszystkiego, duże problemy ze zrozumieniem to co ktoś mówi, brak kreatywnego myślenia, wrodzonej inteligencji, itp...

Moze ktos mi pomoze

.. ...drętwienie mózgu czy otępienie. Trzeba tylko uważać bo powoduje uzależnienie i należy stopniowo zmniejszać jego dawkę. Polecam wszystkim RUDOTEL, lecz nie należy zapominać że jest to lek doraźny a z nerwicą musimy sami sobie poradzić i znaleźć odpowiedni sposób aby z niej wyjść, bo sami..

Nagła chwilowa mdłość i zawrót głowy, dziwne nieprzyjemne uczucie!

.. ...przeszywająca mdłość i takie otępienie jak bym miała zaraz przytomność stracić,nie miłe uczucie,dodam że mam 24 lata,nigdy nie uderzyłem się w głowe mocno,nigdy nie straciłem przytomności...hmm od kręgosłupa to chyba bym nie mial mdlosci,czasem tez mi w uszach zatyka chwilowo...kurde..

Asertin 50 nie działa

.. ...zawroty i ból głowy, otępienie i mdłosci oraz ból żołądka, nie miałam też apetytu i ogólnie widziałam same przeciw jak zaczęłam przyjmować ten lek. Co prawda w ulotce jest wyraźnie zapisane jak on może działać, ale na każdego będzie oddziaływał inaczej. Po miesiącu stosowania mogę..

Borelioza czy nerwica?

.. ...odczuwam zdezorientację, otępienie, ciężko mi się na czymkolwiek skoncentrować. Zauważyłem, że gorzej zacząłem widzieć, jakby był rozmazany obraz, czuję też jakby zęby mi się psuły. Byłem u lekarza rodzinnego, zrobiłem badania krwi i moczu, morfologie i nic wszystko w porządku. Tarczycy..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...głowie, ogólne jakieś otępienie. Lekka zgaga ( od rana do popołudnia na czczo i kilka wypalonych papierosów ), przelewanie się w żołądku i wciąż tam ruchy, jakby wciąż trawienie. Od czasu do czasu takie puste odbijanie i ogólny ucisk w okolicach żołądka ( tak mi się wydaje choć lekarzem..

Nerwica

.. ...napady leku niepokoju otępienie wszystkie objawy psychiczne praktycznie zero objawów fizycznych ) skoki ciśnienia napewno tez pod wpływem strachu występują. Zaden lekarz nie stwierdził nerwicy. Dopiero ostatni wpadł na to by dac mi leki uspokojające na noc. Teraz kwestia czy ja mam brac..

Depresja

.. ...chyba boję się tego otępienia po lekach, a muszę być aktywna, mam 2 synów 11 i 8 lat i 4,5 miesięczną córeczkę. TY, MARZENIE, jesteś w bardziej komfortowej sytuacji.Jak coś, to pytaj i TRZYM SIE, BĘDZIE GIT. Każdy dzień dla mnie jest męczący i drażniący. Wszystko mnie przerasta, boję się..

Dziwne objawy - ogromna niepewność.

.. ...senność, a nawet uczucie otępienia, całkowity brak koncentracji np. na lekcji ( co najbardziej mnie zdziwilo, bo bardzo rzadko mi sie zdarzało ), bardzo pogorszył mi się wzrok, * znosi * mnie na boki, że tak powiem, zupełnie niespodziewanie jakbym była pijana i coraz częściej zdarza się,..

Czy to nerwica?

.. ...nastroje , raz euforia raz otępienie , raz szukam kontaktu z ludzmi raz wręcz unikam rozmowy - zaczelam bać sie śmierci , ze Ci którzy mnie kochaja zostaną sami ( głownie mój synek ) - wydaje mi sie ze jestem sama , zaczelam pisac pamietniki - opisuje kazdy moj dzień , wypisuje sobie..

czy to objawy zaburzenia stresowego pourazowego czyli PTSD ???

.. ...nastroje , raz euforia raz otępienie , raz szukam kontaktu z ludzmi raz wręcz unikam rozmowy - - zaczelam bać sie śmierci , ze Ci którzy mnie kochaja zostaną sami ( głownie mój synek ) - - wydaje mi sie ze jestem sama , zaczelam pisac pamietniki - opisuje kazdy moj dzień , wypisuje sobie..

Niskie ciśnienie, zmęczenie, otępnie...

.. ...głowy, swego rodzaju otępienie i ogólny brak mobilizacji do życia. Często zdarzają mi się dodatkowe skurcze serca. Nie wiem czy te wszystkie objawy mają się jakoś do serca. Dotychczas miałem robione tylko EKG, którego wynik wyszedł prawidłowy. Proszę o jakieś sugestie i porady co może mi..

Otępienie, odrealnienie i inne - bardzo proszę o opinie

.. ...objawy: - brak sił - otępienie, odrealnienie coś co możnaby nazwać * mgiełką umysłową * ( mam wrażenie jakby IQ spadło mi w ciągu tych ostatnich lat co najmniej o połowę ) - senność - nerwowość, unikanie ludzi - płytki oddech ( ciągłe ziewanie ) - piekące oczy i światłowstręt - wrażenie..

Zaburzenia świadomości!

.. ...jeszcze wtedy jakieś takie otępienie w głowie.Wydaje mi się że to sen i mam poczucie lekkości.Przeważnie ten stan mija gdy wyjdę na powietrze lub wrócę do domu.Takie stany mam przeważnie w miejscach gdzie muszę długo przebywać.Czytałem dużo o tym w internecie ,że to może być narkolepsja..