Oznaki zawału

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...stąd mała przydatność oznaczania jej poziomu. Rozpoznanie zawału serca. Do rozpoznania zawału serca potrzebne jest spełnienie dwóch z trzech warunków: obecność specyficznych zmian w EKG, charakterystyczny ból zawałowy, zrost stężenie markerów martwicy mięśnia sercowego. W niektórych..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...chip będzie mógł rozpoznać wczesną postać zawału serca na podstawie badania kilku kropli śliny - poinformowano na zjeździe American Association for Dental Research. Metodę opracował zespół naukowców z University of Texas w Austin, University of Kentucky oraz University of Louisville. U..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...wszystkich zgonów w Polsce. Oznacza to, że w ciągu najbliższych 10 lat ponad 700 tys. Polaków między 30 a 70 rokiem życia ( jest ich obecnie ok. 19 mln ) może przejść zawał serca. DOPUSZCZALNE NORMY Prawidłowy poziom całkowitego cholesterolu, przyjęty przez Polskie Towarzystwo..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...70 uderzeń na minutę. Oznacza to, że albo lek, który dostają nie działa u nich, albo jego dawka jest źle dobrana - podkreślił prof. Andrzej Rynkiewicz. Choroba wieńcowa ( inaczej choroba niedokrwienna serca ) ciągle zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn umieralności mieszkańców Unii..

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...of Cardiology . Nie oznacza to jednak, że należy wyładowywać swoją złość przy każdej nadarzającej się okazji - zaznacza autor badań dr Johan Denollet z Uniwersytetu w Tilburgu w Holandii. Zdaniem naukowca, najzdrowiej jest znaleźć rozwiązanie pośrednie i radzić sobie ze złością w sposób..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...przed zawałem - co nie oznacza ,że ten zawał Ci grozi. Aspargin - prócz tego,że ma wielgaśną tabletkę niekoniecznie atrakcyjną w smaku - ma słuzyć uzupełnieniu ilości potasu i magnezu w Twoim organiźmie, i na dodatek obiecują ,że jeszcze dostarcza aminokwas - asparginę - który ma dbać o..

Echo serca - Str. 18

.. ...dziekuje proszę wyjaśnić co oznacza: cechy wypadania tylnego płatka zastawki mitralnej przepływ IM I E=A Pani Izabelo moje wyniki są następujące : Cholesterol 227 mg/dl HDL 51 mg/dl LDL 136 mg/dl Trójglicerydy 206 mg/dl Proszę mi odpowiedzieć czy moje wyniki są aż takie straszne , nie..

Echo serca - Str. 57

.. ...co te skróty enzymy oznaczają jaki są normy poproszą stem po zawale mięsnia sercowego ściany dolnej z uniesieniem odcinka st leczona trombolitycznie Dariuszu, na te pytania powinien odpowiedziec Ci specjalista. Wysoki puls zazwyczaj zaniza frakcje wyrzutowa. Pozdrawiam. Ja tez jestem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 644

.. ...problemy. kazda dolegliwosc oznacza od razu raka. bardzo sie boje. teraz to ucho. ale na innych forach czytalam ze to moga być faktycznie nerwy. muszę coś z soba zrobić. zacznę od rezonansu. jeśli wykryją mi guza - umrę na zawał po przeczytaniu wyników. tragedia :( szara osobiscie powiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1012

.. ...nerwicę lękową osoba doznała zawału, śmerci! Utrata kontroli nad sobą? Zwariowanie? To już są tylko i wyłącznie obrazy wyobraźni, dosyć NATURALNE u człowieka podczas silnego strachu. Chcesz, wariujesz, nie to nie : ) Jest napad paniki, mówisz sobie: znowu, szalejesz emocjonalnie, masz..

Chelatacja - Str. 11

.. ...jedno wielkie oszustwo,mozna zorientowac sie na samym wstepie placowka w ktorej sie jej dokonuje najczesciej jest zakamuflowana,osoba ktora ma cie zbadac trudno dostepna,tak bylo min. w Łodzi gdzie udałem sie z moja mama ciezko chora po 2 zawałach,gosc ktory miał ja zbadac zjawiał sie..

Śpiączka po zawale serca

.. ...obudził, ale to nie oznacza, że w przypadku twojego taty ma być tak samo. Zyczę cierpliwości i wytrwałości Witam wszystkich. Pisze tutaj zeby Wam powiedziec, ze spiaczka po zawale serca nie jest końcem. Właśnie mojego przyjaciela mama z tego wyszła : ) Leżała w śpiączce ok tygodnia .. I..

Propranolol

.. ...- adrenergicnych, co oznacza,że jest preparatem rozszerzającym naczynia krwionośne, zwlaniającym czynność serca i zmniejszającym siłę jego skurczu. Wskazaniami do jego stosowania są m.in. nadciśnienie tętnicze, zespół WPW,nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu serca, zawał serca,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...mnie nie trafialy ale mozna to zwalczyc uwierzcie w siebie i nie szukajcie u siebie choroby ja tez mialam jak zasypialam to budzilam sie z brakiem tchu to zdawalo mi sie ze mam zawal a i tam rozne sensacje lekarze nieraz mieli mnie dosc glowa do gory Gdy jestem zdenerwowana a najczęściej..

CK-MB

.. ...moze mi wyjasnić co oznacza podwyższony stan CK - MB? norma jest do 25 a ja mialam 33 i chciano mnie zostawić w szpitalu!! co mi groziło czy też grozi nadal?? dodam jeszcze ,że EKG wykazalo zaburzenia rytmu serca!! CK - MB to kinaza kreatynowa. Nalezy ona do enzymow sercowych. Oznaczamy..

Balonikowanie

.. Jak czesto mozna robic balonikowanie? Moj tata leczy sie w Niemczech. Zawal mial w kwietniu i wowczas poraz pierwszy balonikowanie. Na drugie dostal skierowanie na czerwiec i wowczas lekarz przeprowadzajacy zabieg powiedzial, ze jeszcze jedno czeka go za pol roku. To samo potwierdzil lekarz prowadzacy...

Test kardiologiczny

.. ...izometryczny ) 3 Co oznacza sie symbolem a - Vo2 diff a ) pojemnosc tlenowa krwi b ) zawartosc tlenu w mieszanej krwi zylnej c ) róznice tetniczo - zylna w wysyceniu krwi tlenem d ) róznice tetniczo - zylna w zawartosci CO2 4 Trening wysoko górski nasila a ) erytropoeze b ) erytropenię c..

Jakie enzymy są oznaczane w zawale serca?

.. ...Pytanie jak w temacie, dziekuje za odpowiedz... Teraz już standardowo oznacza się troponinę. Poziom jest podniesiony przy uszkodzeniu mięśnia sercowego. Można oznaczać też CPK ( kinaze fosfokreatynową )..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...ilościowe wielokrotne oznaczanie, w powiązaniu z innymi badaniami klinicznymi jest przydatne w rozpoznawaniu, różnicowaniu i ocenie skuteczności leczenia oraz w rokowaniu co do dalszego przebiegu choroby. Okazało się również, że poziom CRP jest bezpośrednio związany z ryzykiem rozwoju..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...przypadek dojrzała w tym rozpoznaniu coś w rodzaju wyroku śmierci. Nie zapominajmy, ile prawdy zawarł kiedyś Karl Kraus w słowach: Jedną z najpowszechniejszych chorób jest diagnoza - miał zapewne na myśli, że niejeden chory czy cierpiący właściwie o wiele bardziej niż na swoją istotną..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 300

.. ...mam niestety podobne oznaki tzn budzę się w nocy serce mi bije jak oszalałe wkręcam sobie jakieś fazy . W sobote ostatnią nawet miałam taki scisk w klatce piersiowej że myślałam ze to zawał ale gdzie w wieku 21 lat zawał wiec pomyślałam ze znowu to jest moja podświadomość że znowu sobie..

Starsza kobieta i bardzo niski puls

.. ...w zasadzie, co może oznaczać tak niski puls? jak moja mama zle sie czula to zadzwonilam po pogotowie!!!( byl to zawal ),miala cisnienienie 41/26 i prawie byla na tamtej stronie ,ale to leki tak obnirzyly jej cisnienie. Teraz jest * * ok * * - przeczytaj wczesniej ile lekow ona teraz..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...kardiologiem na wt. Czy to oznaka jakiegoś mini zawału, czy tego, że nie mam ekstremalnej kondycji. ( średnio 3 takie( lub lżejsze ) jazdy na tydz ) Kupiłem polopirynę - czy dobrze zrobiłem? Czy może to przez to, że dziś wyjątkowo się wyspałem i organizm dostał więcej impulsów z mózgu..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...podwyzszone cisnienie oznacza ze mam wieksze prawdopodobienstwo na zawal,czy jak bede bral tabletkii kontrolowal cisnienie to mi to nie grozi. 3 )czy moge wykonaywac cwiczenia silowe - silownia - oczywiscie mniejsze ciezary wieej powtorzen 4 )czy majac ta chorobe mam zyc w przekonaniu ze..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...początku nas nie rozpoznawał dziś juz jest z tym trochę lepiej tzn. czasami mylą mu się osoby ale pamięć jego nadal pozostawia bardzo wiele do życzenia.Jest jakby w swoim świecie czasami mam wrażenie jakby był chory psychicznie bądź uposledzony umysłowo.Nadal przebywa w szpitalu,19..

Skoki ciśnienia

.. ...około 120 mmHg ). Co oznacza termin – wysokie ciśnienie tętna? Otóż ustalono, że dla ciśnienia tętna wyższego od 63 mmHg pojawia się znaczący wzrost ryzyka zawału. Dotyczy to zarówno osób zdrowych, tj. nie cierpiących na chorobę nadciśnieniową, jak i osób chorych na..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...Frakcja wyrzutowa 50 %. Co oznacza? Mała niewydolność serca? 8 ) koronarografia a test wysilkowy? ( wyniki zgodne w 99%, 85%, 60%, niezgodne w 30%? ) 9 ) Kompresoterpia w I etapie rehabilitacji zakrzepowego zapalenia zyl ( nie mozna stosowac, nie daje efektow, ogranicza obrzek i bol ale..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...wysłać wynik badania do Poznania ( adres na w/w stronie ). SATRO pokazuje aktywność elektryczną mięśnia sercowego, która przekłada się na dokrwienie serca. Słabe dokrwienie ( choroba niedokrwienna ) jest główną przyczyną zawałów. Nie pokazuje natomiast przyczyn tego niedokrwienia a..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 368

.. ...objawy były faktycznie oznakĄ wielu chorób od zawału na gorszych rzeczach skończywszy więc zaczęłam sama szukać w necie czytać i pewnego dnia trafiłam na forum tutejsze o nerwicy lękowej jak i to - nerwica lużne rozmowy o życiu z chorobĄ. dużo czytałam wasze fora i poczułam w pewnym..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...fakt zrobiono mi ekg i oznaczenie enzymow czy to przypadkiem nie zawal,okazalo sie ze wszystko ok i ze to jest nerwica ale nie wypuszczono mnie dopoki te bole nie ustapily wiec dziwie sie dlaczego ta osoba pozwolila lekarzom wypisac sie ze szpitala skoro po jakims czasie dolegliwosci sie..

Dieta dla osób z rozrusznikiem serca

.. ...tym, że by - passy nie oznaczają, ze można sobie * poużywać * w jedzeniu. Taka operacja ma poprawić m. in wydolność mięśnia sercowego itp. A jesli nadal będzie się używać dużo cholesterolu itp to znowu pozatyka się odbudowane naczynia i kolejny zawał gotowy... Oczywiście pisząć o by -..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...zdiagnozowania choroby. Mozna mieć zawał w młodym wieku, sama jestem tego przykładem. Mam 22 lata i jakies 3 tyg temu wylądowałam na kardiologi z zawałem. Lekarze do te pory nie wiedzą co było tego powodem. Nie mam żadnych skłonności genetycznych, nie pale, serce mam zdrowe bo robiono mi..

Rozległy zawał serca

.. ...poradzic nie wiemy co to oznacza ten rozlegly zawal lekarz mowil jeszcze cos o zawale kolnierzykowym czy kolnierzowym ale nikt nie slyszal o czyms takim - nawet nasz lerzarz rodzinny. czy moj tata umierajac cierpial??? prosze o odpowiedz Witam, nie jestem lekarzem, ale odpowiem co wiem...

Bardzo ciężki i rozległy zawał serca

.. ...mogliśmy zrobić.. To nie oznacza, że w przypadku twojego ojca musi być tak samo i * dotty * ma rację.Zyczę cierpliwości i wytrwałości. witaj Ewa.rok temu taka sytuacje przezylam z mezem .lekarze tez zadnych szans nie dawali Byl w glebokiej spiaczce bez reakcji na bol !!Po miesiacu..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...tez mam arytmie to jednoznaczne?;( Niby to nerwica ale czy nawet jak z nerwów mi bije nierówno to i tak arytmia czy arytmia to cos innego..;( Prosze pomóżcie już nie chce mis ie zyc. Zawalam szkole i nie mam juz znajomych mam ochote tylko sie zabic;( Czy jak mi bije nierówno przez nerwy..

Bardzo szybkie tetno

.. ...Zreszta ne tym forum mozna przeczytac ( http://www.kardiolo.pl/bradykardia.htm ), ze puls ponizej 60 to bradykardia. Dobre pytanie Ewusiu. Prawidłowy puls tam znaczy tyle, że w tym zakresie nie zagraża on zdrowiu i nie wymaga leczenia ( np. obniżania ) u człowieka który jest zdrowy (..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...CO TE SKRÓTY ENZYMY OZNACZAJĄ JAKI SĄ NORMY POPROSZĄ nie masz czasami nadcisnienia? nie mam nadciśnienia 2 tygodnie temu mialam zawal mięśnia secowego ściany dolnej z uniesieniem odcinka st czy to poważny zawał jakie są rokowania kiedy będzie następny tak się boje proszę o szczerą..

PO ZAWALE SERCA PUCHNĄ MI NOGI

.. ...wizycie w domu i nie poznala sie co to jest,wypisala zlecenie na karetke przewozowa do szpitala na odpiecie cewnika na oddziale urologicznym bo podejrzewala ze to moze od cewnika a tam lekarz urolog zaraz jak spojrzal na tate powiedzial ze to niwydolnosc krazeniowa i mamy tate zwiezc na..

Czy niewydolność serca może być dziedziczna?

.. ...długotrwałym nadciśnieniu nie oznacza, zę Ty też będziesz miec zawał, czy nadciśnienie i potem niewydolność - trzeba o siebie dbać w tym drugim i trzecim przypadku a możesz tego uniknąć: ) prawdopodobnie to jest kardiomiopatia alkoholowa, albo tez spowodowana choroba niedokrwienna. Jest..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...na wymioty .Czy to są oznaki zawału ?? troche mnie to przeraziło ...proszę o kontakt gg:7926310 Basiu, Twój lęk jest naturalny, ale napewno wiesz że dzieci mają swoje życie i nie możesz od nich wymagać aby siedziały przy Tobie kilka godzin dziennie. Pewnie robiłyby to gdybyś tego..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 8

.. ...zawroty głowy, jako oznaki zbliżającego się niebezpieczeństwa. Palpitacje serca są rozumiane jako zapowiedź zawału; zawroty głowy są traktowane jako objaw utraty zmysłów lub utraty kontroli. Mylna interpre­tacja doznań cielesnych powoduje nasilenie się objawów wegetatywnych, co prowadzi..

Pierwszy zawał.

.. ...liczba w twoim nicku oznacza wiek to raczej nie jesteś w grupie ryzyka choroby niedokrwiennej serca i zawału serca. Wyjątkowo rzadko choroba niedokrwienna serca rozwija się w tak młodym wieku ( tylko w przypadku schorzeń genetycznych lub stosowania narkotyków ). Przestańproszę panikować..