Pachwina

Ablacja

.. ...żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w celu ustalenia miejsca będącego źródłem arytmii. Po określeniu lokalizacji końcówka elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...żyły udowej w prawej pachwinie wprowadzona jest igła ze specjalną koszulką z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu dostępu do naczynia igła jest usuwana, a wprowadzany jest specjalny cewnik z balonikiem. Średnica balonu jest większa od pierścienia zastawki o około 30 - 40%. Zabieg..

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...tętnicy udowej w prawej pachwinie. Zamykanie PDA przy pomocy koili. Zabieg polega na implantowaniu do światła przewodu tętniczego koila, którego średnica jest o około 100% większa od średnicy przewodu tętniczego. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka i w obserwacji 6 miesięcznej wynosi..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...poprzez tętnicę udową ( w pachwinie ), polietylenowego balonu, a następnie jego napełnianiu i opróżnianiu w odpowiednich fazach pracy serca, dzięki zsynchronizowaniu pompy z zapisem EKG. W czasie pracy serca można wyróżnić dwie fazy: skurczu i rozkurczu. W fazie skurczu mięsień sercowy..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...lekarz nakłuwa ją w pachwinie pacjenta ). Koronarografia wykonywana jest w pracowni hemodynamiki w pozycji leżącej i znieczuleniu miejscowym. Do tętnicy udowej wprowadzana jest tzw. koszulka naczyniowa a przez nią specjalny cewnik ( plastikowa rurka ), który przez aortę prowadzony jest..

Tętniak rzekomy

.. ...uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem z krwiaków powstają tętniaki rzekome. Tego typu powikłania mogą również pojawić się po operacjach naprawczych tętnic w miejscach zespolenia protezy z..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnicach udowych ( w pachwinie ) jest niewyczuwalne, lub bardzo słabo wyczuwalne ( zależne od stopnia zwężenia ). U mężczyzn, a tej płci choroba dotyczy częściej, występują zaburzania wzwodu prącia ( impotencja ). Z czasem zespół Lerischa postępuje i może być konieczna amputacja kończyn..

Bóle w pachwinie

.. Bóle w pachwinie mogą być oznaką różnych procesów chorobowych toczących się w narządach jamy brzusznej lub miednicy. Bardzo istotny jest charakter bólu, okoliczności jego wystąpienia oraz zjawisko promieniowania. Kłujący ból promieniujący z okolicy lędźwiowej w dół do pachwiny może być na przykład związany z..

Objawy cukrzycy

.. ...drożdżakowe zmiany skórne ( np. pod piersiami lub w pachwinach ) oraz zakażenia układu moczowego. Zdarza się, na szczęście rzadko, że pierwszym objawem cukrzycy typu pierwszego jest kwasica ketonowa i śpiączka...

Objawy zakażenia HIV

.. ...uwagę nie bierze się pachwinowych węzłów chłonnych. Uogólnionej limfadenopatii często toważyszy uczucie rozbicia i stałego przemęczenia. Częściej pojawiają się też różnego typu infekcje, najczęściej układu oddechowego. Okres bezobjawowego zakażenia HIV może trwać kilka lat. Progresja..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...zastrzyk znieczulający w pachwinach i ew. w szyji. Tamże zakłada się takie wieksze wenflony - koszulki naczyniowe - i przez nie wprowadza się do serca elektrody - druciki rejestrujące ekg z wnętrza serca. To nie boli. Natomiast w większości przypadków trzeba wywołać arytmię w czasie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...wkłucia do tętnicy w pachwinie zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24 godzin - różnie w różnych szpitalach i w zależności od rodzaju zastoswanych leków..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...miejscach ( szyja i pachwiny )lekarz po ablacji nie zapisał mi leków zakrzepowych ani nic innego. Miałam tylko regularnie badać się w poradni kardiologicznej. Oczywiście nie poszłam bo myślałam że jak się dobrze czuje to wszystko jest już ok i nie zawracałam sobie tym głowy. Poza tym mam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...mnie boli lewa noga ( pachwina ) i mam na niej większego krwiaka, który zachodzi na wzgórek łonowy. Przy oddawaniu moczu czuję ból ( do zniesienia oczywiście ), tak jakbym miała przeziębiony pęcherz. ból czuję też przy podnoszeniu tej nogi. Czy mam się tym martwić? Czy to przejdzie? Jak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...znieczulenie miejscowe w pachwinie. Zabieg trwał około 2h , samo usuwanie wady trwało kilka sekund. Podczas zabiegu lekarz ze mną rozmawiał i było się normalnie świadomym tylko zabroniono śie poruszać. Uciążliwe po zabiegu jest tylko leżenie , trzeba leżeć od 1 do 2 dni potem wraca sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...opatrunkiem uciskowym w pachwinie. Mam odstawione leki antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz wszystkich..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...domu dokuczała mi tylko pachwina, która mnie bolała nie ma żadanego krwiaka wygląda ładnie dzisiaj już jest rewelacyjnie ból ustąpił. Postaram się opisać cały przebieg zabiegu jak się już wpełni zregeneruje ja byłam bardzo mile zaskoczona. Naprawdę nie ma się, czego obawiać. Teraz tylko..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...wkłucia w lewej i prawej pachwinie, nie odczuwałem żadnego bólu, chociaż lekarz zawsze uprzedzał, kiedy może zaboleć i mówił, co będzie robił w danym momencie. Tylko w czasie „przypalania”, kiedy poczuje się ból mówimy „stop” i lekarz natychmiast..

Echo serca - Str. 25

.. ...przecieku przez zyłę pachwinową... na czym ten zabieg polega, czy jest on niebezpieczny i czy wykonywany jest pod narkozą? Prosze równiez o odpowiedz, jesli to moziwe czy na podstawie tych badań można zakwalifikować pacjętkę do jakiegos konkretnego zabiegu, czy kolejne badania mogą coś..

Echo serca - Str. 31

.. ...badania musisz wygolic pachwiny raczej obie.Badanie trwa okolo 1/2godz lub dluzej zalezy co jest w serduchu.Pozdrawiam i wcale nie boli tak jak opisuja,po badaniu lezysz plackiem 24godz Moja intuicja kardiologiczna mi mówi, że Izabella jest lekarzem, najprawdopodobniej kardiologiem a na..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...kucaniu bpbplewa mnie lewa pachwina pozatym jest ok witam mam pytanie mam tez aliena( zespól wpw )jak wy chce wiedziec czy biora z tym do armi?odpiszcie mój syn będąc w wojsku wykazało mu wpw i chciano go zwolnic do domu był już 3 miesiące ,ale syn zdecydował sie zostac tylko przeniósł..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 7

.. ...tylko lekkie uklucie w pachwinie ale jest znieczulone ,pozdrawiam Dzisiaj własnie zmarł syn mojego kuzyna w wieku 14 lat na wpw nie doczekał ablacji ktora miała byc w grudniu.Nie lekcewazcie wpw...!!!!!!!!!!!! Szkoda - Wyrazy współczucia czy jak sie ma to WPW to mozna grać w piłke w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 312

.. ...przeziębienie.Ostatnio w pachwinie miałam wezęł powiekszony( 1.5 cm ).Nikt na to nie zwrócił uwagi. Jeśli chodzi o męża,to nie poddawaj sie tak szybko.Nie miałam nigdy łatwo.Prawie ciagle mi było pod górkę.Bywały też cudowne chwile i te trzeba pielegnować.Poza tym ciągle rozmawiać.Moim..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 539

.. ...bole i klocia nawet w pachwinach martwie sie strasznie. Witaj Gabi! tak z czystej ciekawości zajrzałam do tego tematu,bo obecnie siedzę na innym,ale piszesz o bólu jajników a ja coś na ten temat wiem...sama go mam.Napisz dokładniej gdzie on się umiejscawia i jaki jest.Czy miałaś robione..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 540

.. ...witaj buzia boli mnie w pachwinach i tak jakos na dole ale jak naciskam na jajniki to mnie nie boli nie wiem o co chodzi u lekarza bylam i powiedziala ze jest wszystko ok. Gabi bez podstawowych wyników badań, cytologii i USG lekarz nie może stwierdzić czy jest wszystko dobrze!. Powinni..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 627

.. ...krew z rozmazem,ob, usg pachwin,kolan, piersi( bo bolala mnie reka ) wszystko wyszlo ok. Najgorsze przyszlo pozniej. Siedzialam w tej zasranej robocie i nagle czuje ze nie moge oddychac, duszno, wali mi serce, piecze z tylu miedzy lopatkami popadlam w obled ze to zawal:( . Powiedzialam..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...powłok brzusznych i pachwiny. Czy ktoś miał taką operację i mógłby więcej mi o niej opowiedzieć? Ja mam też mieć robiony zabieg angioplastyki na tętnicy szyjnej, a mam b.ograniczony także przepływ w kończynach dolnych i w tętnicach biodrowych. Temat bardzo mnie interesuje, ale nie mam z..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...dokładnie wygolić okolice pachwin na nogach, oraz w przypadku płci brzydszej klatkę piersiowa. Najlepiej jednak spytać kogoś, kto miał już ablacje ( a tacy na waszej sali raczej będą ), które to miejsca wygolić, bo czasami pacjenci popełniają błędy. Pora na spanie ( może, ale nie musi..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...wkłucia igły w okolice pachwiny własnie podczas wkłucia spadło mi cisnienie 40/60 ale od razu podano kroplowke i wszystko OK.Spadek cisnienia to rzecz normalna zwłaszcza u młodych ludzi. Pożniej nastapiło nie przyjemna chwila całego zabiegu kiedy od pachwiny do serca idzie drut który..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...kiedy wkłuwali się w pachwiny ( nakłucia były zrobione z dwóch stron i z dwóch stron wprowadzone były elektrody ); chwialmi bolało też przy pobudzaniu serca, ale i tak połowę zabiegu przespałam ( na szczęście )... Po wszystkim, kiedy się ocknęłam jeszcze na stole, moje pierwsze wrażenie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...miejscowe. Uczucie w pachwinie jak u dentysty ( odrętwienie ). W czasie wykonywania nakłuć oraz wprowadzania elektrod czułem, że lekarz coś grzebie, ale zero bólu. Potem trzech lekarzy zasiadło do komputera, ale nie grali w sapera tylko pobudzali serce do szybszego bicia. Maiłem uczucie..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...sie wkłówali( prawa pachwina ) ale to przechodzi. Mysle, żę warto isc na zabieg i miec potem spokój, pozdrawiam Alicja Witajcie. Szukam kontaktu z lekarzami z Instytutu Kardiologii warszawa Anin szczególnie z dr Szumowski, Walczak, Wojnarowska. Może macie nr telefonu lub wiecie gdzie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w celu ustalenia miejsca będącego źródłem arytmii. Po określeniu lokalizacji końcówka elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...centralne wkucie, ale przez pachwinę bo z powodu mojego stanu i niskiego ciśnienia to podobojczykowe 2 rany i każde spudłowane. Dostałem dopaminę i dobutaminę. Przeżyłem wstrząs kardiogenny. Procentowo 90% pacjentów umiera. W 15 min doszedłem do siebie, ale potem czułem się kijowo chyba..

Po ablacji - Str. 2

.. ...przy wkłowaniu się do pachwiny. no a później to dla tych ktorzy mieli częstoskurcze to narmalka, lekarz pobudza nasze serducho i na podstawie tych pobudzeń robi sobie mapę seruszka i szuka naszej dodatkowej drogi. Później woła prądem skurczybyka: ) ) ) Żartuję - nie ma co się bać -..

Po ablacji - Str. 3

.. ...ewentualne wylewy w pachwinach... czy mieliście? Mi pojawil sie bardzo duży wylew na prawej stronie - wklucia mialam po obydwu stronach. Wylew pojawil sie jakies 4 dni po zabiegu - w szpitalu bylo wszystko w porzadku, ale byc moze po powrocie do domu troche sie przeforsowalam ( nie..

Po ablacji - Str. 5

.. ...domu dokuczała mi tylko pachwina, która mnie bolała nie ma żadanego krwiaka wygląda ładnie dzisiaj już jest rewelacyjnie ból ustąpił. Postaram się opisać cały przebieg zabiegu jak się już wpełni zregeneruje ja byłam bardzo mile zaskoczona. Naprawdę nie ma się, czego obawiać. Teraz tylko..

Po ablacji - Str. 8

.. ...trakcie wkłuwania w pachwinę )... Bardziej to wyglądało na zgadywanie, niż diagnozowanie :( Zabieg trwał 3 godziny... Stan na dziś: od wczoraj wieczora biorę Concor 5 - na razie na próbę 2x dziennie po pół tabletki. Dzisiejszą noc spędziłam BEZ ARYTMII ( niesamowite, już nie..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...wejście jest w opolicy pachwiny? Czytałam o miejscowym znieczuleniu i nieprzyjemnych wrażeniach w trakcie zabiegu trwającego czasem kilka godzin. Dla mnie te fizjologiczne sprawy tez są strasznie ważne, bo przecież nie wytrzymam bez wizyty w kibelku i wogóle bleeee Wiem, że pewnie..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...tzn gdzieś w okolicy pachwiny ? Zapeszyłam piszęc, że mam atak raz na tydzień :( teraz dopada mnie codziennie Taaa.... mnie tez mowili, ze mozna z tym zyc, ale ja nie uwazam za stosowne brac do konca zycia tabletek i rujnowac sobie zoladek i watrobe, nie mowiac juz o nerwicy, w ktora to..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...nie powstał krwiak w pachwinie. Po kolejnych 6 godzinach ściągają wałek i jeśli jest wszystko w porządku,to można już wstawać i żyć normlanie. Po zabiegu,po powrocie na oddział robią kontrolne badanie EKG.Przez 24 godz.po ablacji również monitorują pracę serca. Jednak pamiętajcie,że..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...Jeżeli nie wygolisz pachwin to oni będą to robić na dzień dobry. Lepiej się wygol mniej będziesz skrępowany. Jest jeszcze lekarz, który aplikuje wszelkiego rodzaju znieczulenia lub specyfiki Był wspaniały. Potem dezynfekują miejsce gdzie będziesz miał wkucia. Ja miałam siedem dziurek...

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...skaczące ciśnienie, bóle pachwin no i oczywiście arytmia - co jest najgorsze w tym wsyztskim:( ale boje się jak cholera tego wywoływanego, bo się naczytałam w necie dzisiaj i nie wiem czy się nie wycofac, ale mała dużą prawie 4000 kg i jak bede ja dalej nosić do jeszcze za 2 tyg bedzie..

Ablacja

.. ...ale do zniesienia w pachwinach i szyji ).W domu 3 pierwsze noce prawie nie przespane bo jak chciałem się przekręcić to czułem pachwiny i szyję.Dzisiaj jednak nie żałuję że się zdecydowałem,mam nadzieję że będę miał już spokój z arytmią.Pozdrawiam i czekam na ewentualne pytania. Moje..

Ablacja - Str. 2

.. ...mialem 3 wkucia 2 w pachwinie i 1 w szyji , kiedy daja miejscowe znieczulenie to te wkucia wogule nie czuc... Najpierw jest wywolywanie czestoskurczu specjalnym pradem i wg. mnie to jest najbardziej nie przyjemne bo musisz sie uporac z pare minut z tym czestoskurczem poki lekarz nie..

Ablacja - Str. 10

.. ...mija dzis trzeci dzien.Pachwina mnie praktycznie nie boli tylko troche w klacie.Denerwuje sie jednak tym - tzn aby nic mi tam nie peklo bo czasami mi w pachwinie mocno pulsuje - dziwne uczucie tak jakby mi z sila przeplywala krew.Czy ktos ma/mial podobne pulsacje? Do iwcia.m: Witaj, czy..

Ablacja - Str. 12

.. ...zaprosili.Wkuwali mi się w dwie pachwiny i w szyję,bolało,ale zniosłam ból.Natomiast wypalanie bolało mnie strasznie.Momentami traciłam świadomość. Po skończeniu zabiegu,lekarz powiedział,że jestem zdrowa.Słuchaj,to były piękne słowa.Po 15 minutach( tyle się jeszcze leży )już wieziono..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...reke, poniewaz przez pachwine nie mogli przejsc ze wzgl. na silne zwapnienie aorty brzusznej. Zrobili i okazalo sie ,ze jeden bp. jest juz prawie niedrozny, a drugi zapchany w 60%.Trzeci dobry.Na pytanie meza,czy zaloza stent,lekarz odpowiedzial, ze do bypasow stentow sie nie zaklada...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 42

.. ...chlonne powiekszone przy pachwinach i na szyi( gdzie od urodzenia mialem i mi nie przeszkadzalo - taki urok mialem ).e na pachwinach mialem od zawsze a od operacji kolana to lekarz powiedzial ze sa bo byla ingerencja w organizm.najgorszy jest jeden w okoloicach nad/pod obojczykiem.Przy..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ).Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w celu ustalenia miejsca będącego źródłem arytmii.Po określeniu lokalizacji końcówka elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa..

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...4 malutkie blizny na pachwinie ktorych prawie nie widac juz: ) Też cierpię na WPW od kilkunastu lat. Przeszedłem oczywiście wszelkie badania w Zabrzu ( Centrum chorób serca ) gdzie stwierdzono WPW. Jednak nie biorę żadnych leków bo wiem że są one bardzo szkodliwe. Na początku miałem..

Jestem 4 miesiące po ablacji i żałuję!

.. ...ZABIEG! Nakłóto mi żylę w pachwinie lewej nogi poczułam lekki strach i ból ale to było znieczulenie miejscowe( zwykły zastrzyk ),następnie wprowadzono 3 kabelki aż do mojego serducha.Ten moment był nieprzyjemny ale dało się wytrzymac: )czułam jak coś mi pełźnie w brzuchu.Później zaczęli..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...mostkiem , czsem w okolicy pachwiny blizej ręki,to moze byćz tym związane?? Tak, to dodatkowe skurcze. Trzeba tylko zrobić obowiązkowo holtera ( najlepiej 12odprowadzeniowego ). W holterze wyjdzie, czy przyspieszona akcja serca to tachycardia, czy przyspieszony rytm zatokowy z powodu..

Zioła na arytmię serca

.. ...leczenie przepukliny pachwinowej oczywiście z powodzeniem 100% bez żadnej operacji[zioła].Pozdrawiam wszystkich chorych zarówno Wam jak i sobie życze wytrwałości w walce z własnymi słabościami. a jakie ziola bierzesz na arytmie? pozdrowienia Też jestem bardzo ciekaw! w odpowiedzi na :..

Zespół jelita drażliwego

.. ...obu stronach brzucha i pachwin oraz parcie na odbyt. bol objawia sie pieczeniem mrowieniem i skorczami. byl robiony tomograf komp. USG jamy brzusznej oraz kolonoskopia. Wszystkie badania byly pozytywne . Przeszla wizyty u nefrologa . urologa ginekolga. zaden lekarz nie postawil mi..

Leczenie arytmia serca ziołami

.. ...leczenie przepukliny pachwinowej oczywiście z powodzeniem 100% bez żadnej operacji[zioła].Pozdrawiam wszystkich chorych zarówno Wam jak i sobie życze wytrwałości w walce z własnymi słabościami. Czesc Michal z tego co piszesz to znasz sie na ziolach wiesz ja tez jestem tego samego zdania..

Ablacja metodą Carto

.. ...pachwinie? Podobno dokładniej można określić to miejsce ,to prawda? tak w jednej pachwinie ja tez taki zabieg mialam u mnie trwal cztery i pol godz No więc jaka jest różnica pomiędzy zabiegiem Carto a zwykłym?..

Ablacja metodą Carto - Str. 2

.. ...w niektórych miejscach. Ja mam mieć ablację z echem wewnątrzsercowym to to samo co metoda carto? nakłucia są w 2 pachwinach. w żyłę dla celów ablacji, w tętnicę w celu monitorowania ciśnienia w sercu...

Biopsja serca - czy groźna, na czym polega?

.. ...mi, a więc w okolicy pachwiny wprowadzają to coś i prowadzi się to aż do serca skąd pobiera się próbkę do analizy...pacjent w trakcie zabiegu jest cały czas przytomny - tylko w znieczuleniu miejscowym, mój brat obserwował cały zabieg - tzn. przesuwanie się tego czegoś poprzez żyłę w..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...z sali zrobili przez pachwine jakoś sklejają żyłe odrazu żadnych opasek uciskowych i żadnego 24h leżenia zwykły opatrunek po 2h mógł wstawać w miare rozsątku np.do ubikacji.Myśle że nie ma się czego bać pod warunkiem dobrego szpitala ja lezałem w Miedziowym Cętrum Zdrowia w Lubinie mój..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...min. Poprzez naciecie w pachwinie wprowadza sie do aorty tzw. Ballonkathete. Po dojsciu w zwezone miejsce nastepuje jego rozszerzenie przez tzw. balon pozostawienie implantu tzn. stentu i po wszystkim. 2 dni po zabiegu przebywa sie na intensywnej terapii w celu obserwacji a na trzeci..

Dodatkowe skurcze - Str. 138

.. ...powiekszone wezly chlonne pachwinowe i pod pachami na szyi az w koncu usuneli mu jednego wezla do zbadania czy nie ma raka limfy i wisz co wyszlo, ze ma uczulenie na pasek od spodni co spowodowalo to wszystko! takze to co chce ci powiedziec to mozed byc jakas bzdura. drugi przypadek moja..

Dodatkowe skurcze - Str. 250

.. ...szyjna i tętnica udowa( pachwiny )Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w celu ustalenia miejsca będącego żródłem arytmii. Po określeniu lokalizacji końcówka elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa..

Dodatkowe skurcze - Str. 307

.. ...wprowadzaną rurkę przez pachwinę udową, a ty miałaś przez przełyk? magdusia jak miałam ablację to przebiegała ona na wprowadzeniu czterech elektroddiagnostycznych - wprowadzali mi je przez pachwiny udowe i tętnicę szyjną.Stwierdzono obecność,utajonej,wolno przewodzącej drogi dodatkowego..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...domu dokuczała mi tylko pachwina, która mnie bolała nie ma żadanego krwiaka wygląda ładnie dzisiaj już jest rewelacyjnie ból ustąpił. Postaram się opisać cały przebieg zabiegu jak się już wpełni zregeneruje ja byłam bardzo mile zaskoczona. Naprawdę nie ma się, czego obawiać. Teraz tylko..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...moim przypadku obie pachwiny i okolica podobojczykowa ), operator wsuwa w naczynia kaniule, przez które później już wszystko prowadza( elektrody, igły,itp ) - uczucie nie należy do przyjemnych, ale najgorsze dopiero przede mną. Po wprowadzeniu każdej z koszulek pojawiało się u mnie..

Ablacja przy anomalii Ebsteina

.. ...116/78mmHg Nakłucie w pachwinie, mocny ucisk po zabiegu i bez krwiaków i komplikacji. 30 dni zwolnienia.Mam odstawione leki, jest brak dolegliwości i samopoczucie super. Jestem pełna uznania dla profesjonalizmu tego zespołu. Życzę Ci powodzenia. Cześć Magdo! Cieszę się bardzo że chociaż..

Nieudany zabieg ablacji z powodu WPW

.. ...odczuwa straszny bół w pachwinie, jest to miejsce bardzo zgrubiałe, rano lekarz zlecił wykonanie USG/dzisiaj 9,01,2003 jakieś maści na to miejsce, ale do godziny 16 jeszcze nie miał USG zrobionego, Moje pytanie do Pana doktora kardiologa brzmi: Czy w tym miejscu nie doszło do powikłań..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...polecenie wygolenia pachwiny z dwoch stron. Ok 2 - 3godz przed ablacja siostra zaklada wenflon ( plastikowa igla przez ktora podawac beda plyny ). Wkrotce zapada decyzja. Przychodzi po ciebie siostra, prowadzac cie na ablacje do drugiego skrzydla budynku. Na miejscu serdecznie wita cie..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da - Str. 3

.. ...wklucie tylko przez pachwine? Ja mam miec przez pachwine ( prawa ) i lewa reke. Ciagle slysze i jakichs workach, ktore sie kladzie na miejscach wklucia po zabiegu, zeby te miejsca sie latwiej zasklepily. Co to za worki - rozumiem, ze chodzi o obciazenie, jakby dociazenie i tak juz..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...na dostaniu sie przez pachwinę do żyły serca elektrodami 50 - 50% jest szans że sie uda ale to różnie bywa, znałam dziewczyne która chorowała na to co ja... miała zabieg ale wystąpiły jakieś powikłania przez pachwinę... po zabiegu urosła jej gula i czuła się jeszcze gorzej...a u..

Ablacja to nic strasznego

.. ...i szyję. Spoko - stres jak u denstysty. Obecnie chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu i juz jadę 70kg na klatę. Nie jestem wariatem: ) ) )A ha mam jeszcze nadciśnionko. Pozdrawiam. Czuję się rewelka!!!..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...polecenie wygolenia pachwiny z dwoch stron. Ok 2 - 3godz przed ablacja siostra zaklada wenflon ( plastikowa igla przez ktora podawac beda plyny ). Wkrotce zapada decyzja. Przychodzi po ciebie siostra, prowadzac cie na ablacje do drugiego skrzydla budynku. Na miejscu serdecznie wita cie..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...przeciwlekowe. Wklucia w pachwinie rowniez troche mnie bolaly,mimo miejscowego znieczulenia. Ale bylo to absolutnie do zniesienia, nic strasznego. Aha - podobnie jak Monika, nie dostalam zadnego glupiego Jasia. W kazdym razie nie byly to na tyle mocne srodki, zeby mi bylo wszystko jedno..

Opisy zabiegów ablacji

.. ...bedzie przez szyje i pachwine ). musimy rowniez miec swiadomosc, ze metoda carto wyglada troche innaczej. poki co zapraszam do lektury tego co juz napisalem. ja juz czytalam opis, i byl super. Dokladny, wlasnie takich informacji potrzebowalam. Aha, to Ty teraz bedzies zmial druga robiona..

Choroba Prinzmetala

.. ...zalozenia balona. Przez pachwine wprowadzono mi kontrast i na ekranie widzialam jak zwezone naczynie krwionosne sie otworzylo, ale niestety skurczylo sie ok. 5 cm dalej w tym samym naczyniu. Balona mi nie zalozono - gdyz to jest choroba chroniczna, której objawy mozna tylko znieczulic,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...panu nie jest i z bólem pachwiny wypisali mnie do domu ból przeszedł ale gdy powróciłem do domu zaczęły się napady robi mi się gorąco boli mnie serce z lewej strony koło mostka ból ten przechodzi ale czasem się pojawia mnie mam przy nim lęki że jest mi coś poważnego najgorzej jest..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...noga którą nacinali w pachwinie żeby podłączyć sztuczne funkcje życiowe podczas operacji. Kontaktowała się z lekarzem i kazał odstawić amlozek i zrobić echo serca. Czy ktoś miał coś podobnego. A i jeszcze mało oddaje mocz. Sławku dziękuję Ci za podpowiedź , zarejestrowałam sie już na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...badanie nieprzyjemne przez pachwine wprowadzają jakąś rurke do tętnic wieńcowych czy coś takiego. A do Katowic na operacje wymiany zastawki aorty prawdopodobnie mama zostanie wysłana w sierpniu, lekarz teraz na urlopie i przyjęć nie ma, 1 sierpnia wraca z urlopu i dopiero wtedy lekarka..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...1.Pierwsza sprawa to pachwina.Chodzi o miejsce,gdzie zostałem podłączony do * płucoserce * .Jest powiększone,tak jakby tętnica została skręcona.Czuje dyskonfort i obawe,że coś źle mi tam zrobili.Ponadto został mi kawałek szwu. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje,czy to powiększenie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...pozostałość pooperacyjną w pachwinie.Muszę sprawdzić co to jest i co z tym dalej.Pozdrawiam serdecznie. Witam mialem wymieniana zastawke tego roku w maju jak ktos ma jakies pytania moje gg 6832373 jak napisałem moja operacja odbyła się w 1986 roku i było to w Rzymie. Co do rodzaju..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 48

.. ...jeszcze rozciecie w pachwinie tez ok. 15 cm bo przez nie byla wkladana maszyna oddychajaca czy jak ja tam zwa... Wszystkie szwy wykonane sa normalnymi nicmi i niestety musial przejsc przez ich usowanie. Warto jest tez przed operacja porozmawiac z lekarzem ktory bedzie operowal i spytac w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 7

.. ...kleszcza u siebie w pachwinie ( siedziałyśmy z kumpelką na łące na trawie i pewnie się przyplątał ) , ale to było 14 lat temu. Zaczynam wpadać w depresję , mam dni , że jestem wesoła a mam też takie że chodzę wściekła , nastrój mi się ciągle zmienia , ale w pracy niczego nie daję po..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 19

.. ...chlonne powiekszone przy pachwinach i na szyi( gdzie od urodzenia mialem i mi nie przeszkadzalo - taki urok mialem ).e na pachwinach mialem od zawsze a od operacji kolana to lekarz powiedzial ze sa bo byla ingerencja w organizm.najgorszy jest jeden w okoloicach nad/pod obojczykiem.Przy..

Ablacja na Spartańskiej - ktoś miał?

.. ...natomiast boleć wkłucie w pachwiny - jeśli tylko coś jest nie tak, dostajesz większą dawkę środków przeciwbólowych. Póżniej kilka godziń bez ruchu, ale jesteś na * prochach * po zabiegu więc jest to do przeżycia. Najgorszym elementem zabiegu jest STRACH. Był to mój pierwszy kontakt z..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...znieczulenie miejscowe w pachwinie i szyi w czasie zabiegu trochę mnie bolało w klatce, ale co tam taki ból : ) warto było by pozbyć sie tej arytmii. Potem musiałam leżeć 4h, ale jak usnęłam ( wieczorem miałam ablację ) to się obudziłam rano i tak jakoś jakby z nowym sercem : ) uff jaka..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...chłonne na szyi i w pachwinach + strasznie oleistą skórę na czole i w okolicy nosa : ) Ale te ostatnie to chyba nie jest powiązane z moją niezdiagnozowaną dotąd chorobą ; ) ) ... Pozdrawiam i życzę wam zdrówka ; ) Ja zalecam dietę naukę życia z tym czymś :| a moze to jest od zapalenia..

Powiększenie łuku aorty

.. ...po ukąszeniu komara w pachwinie ) wtedy miałabym wstawiany jakiś stent( nie wiem co to jest i czy tak to się akurat pisze ) czy operacja chirurgiczna????? szczerze mówiąc to za wiele na ten temat nie wiem,nigdy się z tym nie spotkałam ,jeszcze jestem w szoku bo usłyszeniu co mi jest.Nie..

Aktywność po ablacji

.. ...zwolnienie od szkoły. Pachwiny mi się goja i planuje już w środę wyjść na spacer: ) pozdrawiam: ) witam, jestem po nieudanej ablacji ( rozczarowana jestem bo mnie przekonywano ze sie uda i na 2 lata starczy ), odpoczywalam 5 dni i poszlam do pracy - umysłowej, chodze normalnie na zakupy,..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 2

.. ...reke, jedno wklucie w pachwine i tyle. Na szczescie na samym stole mialem arytmie ze hej. Szybko ja wiec zlokalizowali, przygrzali i...poszla sobie. Potem czekalismy 30 minut czy nie wroci. Nie wrocila. Po wlewie z betamimetyku - sztucznie przyspiesza prace serca, by * sprowokowac *..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 34

.. ...Uważaj i poćwicz golenie pachwin i podbrzusza bo musisz być jak noworodek. Reszta to pestka. Lek na uspokojenie i rozmowa z lekarzami w czasie zabiegu. Bez obaw, jak wyjdzie jakiś problem to przestaną i już. Pozdrawiam Do Dany: pisałaś wcześniej, Dzisiaj miałam wizytę u mojego kardiologa..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 36

.. ...miałem wybroczyny w pachwinie. Nie strasz ludków. Owszem, może mieć, ale wcale to nie jest normą. Powiem inaczej. W Aninie była to rzadkość. Wczoraj musiałem wziąsc ten betabloker bo niemogłem wytrzymac silny ból miałem i zaczeło sie kołatało jak szalone i tabletke wziełem a lekarz który..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...próbowano przez tetnicę pachwinową i podobojczykową jednocześnie - n ie udało się zlikwodowaćdodatkowej drogi - okazało się,że to nie są pojedyńcze drogi - tylki pęczek - zwitek kilku dróg teraz bierze polfenon 150 i bisocard - trochęzwolnił - w ostatnim holterze przed zabiegiem miał..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 74

.. ...dzien gdyby nie bol pachwiny jednej to chyba normalnie moglbym biegac : ) jak narazie czuje sie dobrze tylko czasem mam takie potkniecia serca i raz juz myslalem ze bede mial nawrot ale na szczescie nie bylo czestoskurczu. Zobaczymy bo ja milaem ataki bardzo rzadku ( kilka razy do roku i..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...pepka,konczysz kladac dlonie w pachwinach.Po zakonczeniu kazdego z ukladow powinnas oplukac rece do lokci zimna biezaca woda.Wszedzie czy pod palcami czy pod dlonmi powinnas poczuc rowne,rownoczesne zdecydowane pulsowanie i przechodzic do nastepnej pozycji. To co napisalem sa to elementy..

Bóle lewej strony klatki piersiowej

.. ...i ból promieniuje do pachwiny i ręki. Czasami mnie bola 2 wolne żebra. A dzisiaj miałem ucisk w mostku ( po treningu siłowym ) i wpadłem w panike. Moja mama jest lekarzem miałem robione wszystkie badania i wszystko wyszło książkowe. Dodam że od dziecka uprawiam sport kiedyś kilka lat..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...Czy do zabiegu trzeba pachwiny wydepilować. Tak - z tego co wiem. Robi się to zdaje się przez udową tętnicę i przez ta na ramieniu. pozdrawiam i powodzenia Tak, trzeba, ja na wszelki wypadek zawołałam jeszcze pielęgniarke i się pokazałam :D czy dobrze:D okazało się, że trzeba sie wygolic..

Nerwica i nałogi z tym związane

.. ...bóle pod kolanami w pachwinach i w okolicach tetnic szyjnych... boje sie, ze umre, zalezy od * dnia * , czasem na zakrzepicę, innym razem na serce, alktualnie dokucza mi * gula * i przeraziłam sie, ze mam raka krtani, w związku z czym na razie nie pale...... jak dotąd rzadne obawy sie..