Pacjent po udarze

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zawroty głowy. Każdy pacjent po udarze mózgu powinien być rehabilitowany zarówno w zakresie zaburzeń siły kończyn jak i mowy. Program rehabilitacji dostosowany jest indywidualnie do pacjenta w zależności od potrzeb. Zapobieganie udarowi mózgu to przede wszystkim odpowiednie leczenie..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowych. Przed zabiegiem pacjent powinien być na czczo. Po upływie od 4 do 6 godzin od badania pacjent może już chodzić. Powikłaniami zabiegu cewnikowania serca są najczęściej: krwiak w miejscu wytworzenia dostępu naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu,..

Niedociśnienie

.. ...wartości, może być dla pacjenta nie tylko nieprzyjemne ( zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenie ) ale także niebezpieczne ( utrata przytomności ). Podobnie ostrożnie postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego ( kryza ). Nagłe..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...powstawania zakrzepów u pacjentów po świeżym zawale serca i udarze niedokrwiennym mózgu, uogólnionej chorobie miażdżycowej. Często podaje się go wraz z kwasem acetylosalicylowym. Oba leki mają podobny efekt terapeutyczny, różnią się jednak mechanizmem działania, stąd ich jednoczesne..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...czym i jak leczyć tych pacjentów - mówił. Z dostępnych danych wynikało, że choć leczenie nadciśnienia po 80 - tce zmniejsza ryzyko udaru mózgu czy zawału, to nie obniża śmiertelności w tej grupie, a nawet paradoksalnie może ją podnosić. Wiadomo bowiem, że gwałtowne spadki ciśnienia u..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci. Utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze może doprowadzić do choroby serca, udaru mózgu, niewydolności krążenia oraz uszkodzenia nerek. Paweł Wernicki..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi 25 procent ludności świata, zaś w..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi około 25 procent ludności świata, zaś w..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których ryzyko chorób układu krążenia było wysokie, chociaż nie występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...powinien zabezpieczyć pacjenta przed zawałem czy udarem, nie narażając go na wykrwawienie - informuje Journal of Clinical Investigation. Proces krzepnięcia pozwala nam uszczelniać zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie prowadziłoby do utraty całej krwi, jednak..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...nagłym zgonem sercowym u pacjentów i zapobiegania mu przez wszczepianie defibrylatora serca dyskutowali kardiolodzy w Łodzi. Według specjalistów nagły zgon sercowy to bardzo poważny problem społeczny, który powoduje więcej zgonów wśród chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz..

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...analiz objął 16 351 pacjentów z USA, Szwecji, Japonii i Wielkiej Brytanii, którzy przeszli już zawał serca lub udar mózgu. Śledzący dalsze losy tych osób naukowcy sprawdzali, jak wpływają na ich stan zdrowia czynniki związane ze stylem życia. Okazało się, że nieco alkoholu nie tylko..

Chelatacja - Str. 16

.. ...kontrowersje. Ale to pacjent wybiera sposób leczenia pod warunkiem, że wcześniej przedstawi się mu wszystkie możliwości, z których mógłby skorzystać. Witam i proszę o pomoc. Moja babcia jest po udarze mózgu( 1,5miesiąca ) choruje na nadciśnienie , cukrzyce i miażdżyce. Po udarze nastąpił..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...redukuje śmiertelnosc co 4 pacjet uratowany jest przed zawąłem czy udarem. powinienes sie cieszyc ze lekarz przepisał własnei Prestarium Co do Krakowa to sie zgodze, z całego rejonu podkrakowskiego pacjenci sa wozeni do szpitala uniwersyteckiego UJ im Jana PawłaII w krakowie * mój..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...żyją długie lata , a pacjenci z którymi nie powinno być kłopotów np : udar obustronny :( . Ile ja takich historii widziałem i słyszałem ... Po prostu musicie pogodzić się z myślą , że to po trosze rosyjska ruletka . Operacje kardiochirurgiczne mogą skończyć się różnie . medycyna to nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 62

.. ...tylko by zabezpieczyć pacjenta przed ew. powstaniem zakrzepu i następstwami tegoż jak :zawał, udar, zator!! Do Czytelnika! Ja kontrolę mam dopiero w lutym, a do tego czasu już na pewno wszystko będzie jasne. Można byłoby ogłosić ogólnonarodowa dyskusje na temat :czy ablacja jest..

Udar mózgu

.. ...polegała na uczestniczeniu pacjenta w szkoleniu dla dyplomowanych fizjoterapeutów, więcej informacji uzyskasz pod tel 513 - 010 - 633, lub sylwiapaszkiewicz@wp.pl Witam wszystkich! Dwa tygodnie temu moja ciocia dostała udar mózgu cały czas jest w śpiączce a na domiar złego na tomografii..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...innymi mialam kontakt z pacjentami czekajacymi na amputacje ze wzgledu na wyczerpanie srodkow i metod leczenia stopy cukrzycowej,wiem jak ludzie cierpieli i krzyczeli z bolu,gdzie zadne srodki wlacznie z morfina nie przynosily ulgi. moze z dwojga zlego jest szansa wybrac to mniejsze zlo?..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...dalsza rehabilitacja pacjenta, czy ewentualnie skierować pacjenta do zakładu rehabilitacji. Szukanie ośrodka rehabilitacyjnego wymaga czasu i i jeżdżenia po całym województwie. Zresztą bez skierowania ze szpitala takie ośrodki nie chcą rozmawiać. O wszystko trzeba błagać ordynatora..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...OIOM miałam kontakt z pacjetami ktorzy nie byli przytomni z roznych powodow. Ja myśle ze słyszą i napewno czuja czesto jak sie mowi do takiego pacjeta sa rozne reakcje np. poleci łza lub widac ruch gałką oczną. Zdarzyło mi się nawet że mężczyzna który wyszedł z ciezkiego stanu po jakims..

Udar mózgu i pobyt w szpitalu

.. ...sprzed udaru.Jeżeli pacjent jest w ciężkim stanie,wręcz wegetującym to szpitale wypisują chorych i zalecają ZOL,gdyż dalszy pobyt w szpitalu nic nie wniosłby i należy taką osobe umieścić w specyjalnym do takiej opieki ośrodku.Wiem co mowię i jak jest bo sama pracowałam w szpitalu w..

Bypassy i udar mózgu

.. ...podpisać wybór należy do pacjenta. Każdy kto kładzie się na stół operacyjny jest świadomy powikłań pooperacyjnych i tego co może się zdarzyć. Przykro mi, że tak się stało z twoim tatą, ale musisz uzbroić się w cierpliwość może powoli będzie wracał do zdrowia. Czas wszystko pokaże...

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...pionizację i powolne sadzanie pacjenta. Moja babcia jest teraz niestety w zakladzie opiekunczym,bo wymaga stałej opieki medycznej,ze względu na pampersy i słabe odżywianie,jest dość słaba i nie wiem jak to będzie dalej. Życzę powrotu do zdrowia dla Twojego taty,a ile ma lat jeśli można..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...widząc objawy udaru u pacjenta w wieku 80 lat, przepisują mu jakiś lek i każą * poczekac * w domu, bo może samo przejdzie ( tak było u nas zanim do interwencji wkroczyli rodzice ). Wiem też i to, że pozostawianie większości chorych w szpitalach ( mimo zapewnianej tam fachowej opieki )..

Nerwica czy cos innego

.. ...mam rozeznanie jakie pacjenci mieli objawy swoich chorób. No więc już przechodziłam * udar mózgu * i takie tam inne i zastanawiam się czy moje nowe dolegliwości są wynikiem nerwicy...Co jakiś czas odczuwam słabość prawej nogi, jakbym miała mięśnie przemęczone i wrażenie, że nie dźwignie..

Ugięcie płatka zastawki dwudzielnej na granicy wypadalnosci.

.. ...dolegliwosci, przykre dla pacjenta. Podobno tak - ja tak mam i niestety miewam równiez dolegliwości. Niemniej jeśli ugiecie jest niewielkie, nie ma niedomykalnosci ani porgrubienia to jesteśmy w całkiem dobrej sytuacji bo ryzyko udaru mniejsze, zapalenia wsierdzia też ( nie wymagamy..

Przypadek udaru cukrzycowego?

.. ...idealne miejsce dla pacjentow po udarach( i nie tylko ),musicie z calych sil wspierac mame i mobilizowac do cwiczen ,to bardzo wazne choc wymaga troche czasu,ale za to efekty beda napewno i wroci do normalnego zycia. zobaczysz ,cierpliwosc sie oplaca,a to ze mama wroci do normalnosci nie..

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...sie pozbyc starzych pacjentow wydaje mi sie ze to byl udar musisz się,niestety oswoić z myslą,że to już nie będzie ta sama babcia..Miałam podobną sytuację,moja mama pewnego dnia rozmawiając ze mna zapytała mnie: - ,,Jak ty masz na nazwisko? * * * To był dlala mnie wielki szok.Nie mogłam..

Nastoletnia nerwica - Str. 3

.. ...neurologii i z takimi pacjentami mam styczność na co dzień. SM, udary itd. więc tyle co ja się naoglądam i nasłucham to szok!!! ja - osoba z hipochondrią tak właśnie pracuję : ) ale lubię swoją pracę i nie zamieniłabym jej na nic innego : ) tylko w momencie jak coś dziwnego poczuję, to..

Udar mozgu

.. ...ustabilizowaniu stanu pacjenta.Tam ją naucza jak się podnosic,jak przesiadac się z łóżka na kraesło lub wózek,rozpoczną nauke samoobsługi jeśli to w jej stanie będzie możliwe.Porozmawiaj z ordynatorem jak jej najlepiej pomóc.Bardzo ci współczuję.Znam to uczucie.Wiem,jak ogromnym szokiem..

Udar mózgu ankieta-potrzebni pacjenci

.. ...wiedzy o udarze mózgu u pacjentów po udarze. Zapraszam ludzi którzy przebyli udar mózgu od ok. 1 roku do 3 lat temu w wieku 40 - 60 lat do udziału w badaniach. Oto link do ankiety internetowej: http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dDFHTFFxZGd2bVphdFBTRFNLVEFHZ0E6MA Będę..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...profesjonalna rehabilitacje pacjentów po udarze mózgu. Rehabilitacja przeprowadzana jest w domu pacjenta w dogodnych dla niego godzinach w ciągu dnia. Rehabilitacja skierowana jest do pacjentow, ktorzy z powodu swojej choroby nie moga korzystac z tradycyjnej terapii w gabinecie. Ceny sa..

Nadiścnienie u młodego człowieka...

.. ...z oliwek,nasiona wiesiołka i otręby dodaje do potraw.Lekarz ostatnio dziwił się,że takie efekty osiągnął.A przedtem boczył się na pacjenta,że nie chce brać leków na cholesterol i straszył udarem mózgu...

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...wieloletniej obserwacji tysięcy pacjentów. Nie udowodniono, że zamknięcie PFO u osób bezobjawowych redukuje ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Zabieg zamknięcia PFO jest zabiegiem inwazyjnym, niosącym ryzyko powikłań. Człowiek mający PFO przez wiele lat a nawet całe życie może być..