Palcówki

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci: 90 - 140/minutę. Tętno można sobie zbadać przykładając opuszki palców 2, 3 i 4 ( wskazujący, środkowy, serdeczny ) nad tętnicą promieniową ( okolica nadgarstka )...

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...mostka. Tuż powyżej palców, ratownik przykłada rękę częścią dłoniową nadgarstka i nad nią drugą rękę. Zewnętrzny masaż serca należy prowadzić tylko przez przyłożenie części dłoniowej nadgarstka tak, aby miejsce przylegania na mostku było jak najmniejsze ( w myśl zasady: przy tej samej..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...Dolegliwości dotyczą głównie palców rąk. W przypadku choroby, jedyne czynniki, z którymi można powiązać wystąpienie dolegliwości, to niska temperatura i stres emocjonalny. Atak rozpoczyna się od zblednięcia palców aż do barwy woskowo - białej. Towarzyszy temu ostry, bardzo nieprzyjemny..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...stwardnienia w obrębie palców rąk; T - teleangiektazje - siatki poszerzonych naczyń krwionośnych, zwykle widoczne w obrębie twarzy i błon śluzowych. W tej postaci twardziny układowej zmiany dotyczą głównie twarzy oraz odsiebnych części kończyn, czyli od kolan w dół i od łokci w dół. Jest..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...sześciu a nie pięciu palców. To wada kosmetyczna, nie mająca wpływu na pracę serca... Ja mam dodatkowe skurcze komorowe( ok 600/ dziennie ) od 12 lat. jest to nieprzyjemne, czasami powoduje lęki, ale jeżeli serduszko jest prawidłowo zbudowane, bez wad, nie ma powodów do obaw. Ja jakoś..

Echo serca - Str. 45

.. ...jej ust, a raczej spod palców; ) - że u ok 70% badanych w echo wychodzi niedomykalnosc pierwszego stopnia. taka mam nadzieję, bo chyba lekarze ( w tym 2 z Ochojca ), nie bagatelizowaliby tego?a zresztą kto ich tam wie...może jakoś wytrzymam do środy do wizyty u lekarza:/ przebijam na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...prawej stopy napięcie palców troche mi w tym pomaga nie wiem takie dziwne napięcie stopy albo ręka za głowę dotykam karku prubuję się pozbierać ( niewiem jak to napisać to jerst straszne uczucie )pomaga mi to się skoncentrować uspokoić to ale w niewielkim stopniu to jest straszne doszedł..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 163

.. ...zdretwiałam aż po koniuszki palców. Nie mogłam nic mówić, a na brzuchu poczułam taki nacisk, jakby kłoda drzewa się na mnie zwaliła. To było coś okropnego. Stwierdzono nerwicę. Od tamtego czasu lęk nie opuścił mnie już nigdy. Oczywiście próbowałam to potwierdzać, nie wierzyłam, tak jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 410

.. ...jest bordowo - sina do palców...ale jak wlezie na miejsce to przejdzie: ) gorzej z pisaniem.Dziś humor mam umiarkowany,ale jak mieć dobry jak się zastanawiam co płacić w jakiej kolejności...Ale ogólnie nie jest zle,miłego dnia dla wszystkich Klaudio chyba pisałyśmy razem,teraz zobaczyłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 464

.. ...się za pstryknięciem palców. Myślę, że już niedługo będę się czuć tak jak dawniej i żyć pełnią życia. Niewiele już do tego brakuje. Zostały mi jeszcze niewielkie pozostałości psychosomatyczne po przebytej depresji i nerwicy ale poradzę sobie z nimi. Moja nerwica trwała ponad 10 lat...

Propranolol - Str. 3

.. ...i drętwieniem ust i palców. Lekarz z pogotowia zrobił mi ekg które wykazało dodatkowe skurcze serca i przepisał propranolol 10mg. Odstawiłam TL, zaczęłam zażywać propranolol. Ponieważ ten sam lekarz zalecił mi jeszcze ekg w przychodni, zrobiłam co mówił, po czym poszłam do lekarza..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...Mrowią mnie także opuszki palców prawej dłoni. Boję się jak cholera, że jest to wścieklizna, ale powinienem już nieżyć, bo śmierć następuje po 4 - 5 dniach. Ja natomiast mam tak już tydzień, a wodowstrętu czy bolesnych skurczy mięśni nie widać ; ). Jak myślicie: nerwica czy raczej ucisk..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ..., łopatek , łokci , palców , uczucie * czegos * w klatce piersiowej przy przełykaniu nawet niewielki ból, kłócie z tyłu głowy i ciagłe drgawki szczególnie w okolicy karku i żuchwy. Momentami jak sie zestresuje albo zdenerwuje drżą mi ręce do tego stopnia że nie potrafie podsnieść..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 171

.. ...i górnych lub tylko palców - ból stawów - ból rąk w okolicach ramienia , nóg również tak ogólnie jakieś punkty - pogorsznie wzroku - mam czasem takie białe obłoczki ale zaraz to znika po 4 - 5 sekundach - ból głowy ( najczęściej z tyłu lub od góry jakby coś uciskało mi głowe, czaszke ,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 175

.. ...kończyn ( również tiki palców ) a także bóle kręgosłupa mogą być objawami nerwicy? tzn ja wiem ze ją mam od 7 lat ale boje sie iść do lekarza, do tego biegunka lub zatwardzenie na zmiane... czesć neuro jasne że mogą mi drętwieją co jakiś czas nogi i bolą mięśnie tak jak bym cały czas..

Dziwny ból ręki i uczucie ciężkości w palcach

.. ...drętwienie lewej ręki ipalców ale aż takiej chorej wyobrażni to nie Kto jest poje... to widać po kulturze... może byc to albo nerwica albo od kregoslupa. w twoim przypadku bardziej od nerwow. wybierz sie do psychiatry, na bol reki sa specjalne tabletki. pozdro. Mam 38 lat, pierwszy raz..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...paru dni drętwienie palców w lewej dłoni... dziwne uczucie.. na klawiaturze pisze tak szybki jak wczesniej... siła w dłoni jest... zręcznosc jest... tylko takie uczucie jakby była troszke lzejsza... no cóż :P jestem w 90% pewien ze to jakieś objawy nerwicy ( Wiem to ponieważ moja mama..

Dodatkowe skurcze - Str. 9

.. ...jakby mieć 6 a nie 5 palców - sprawa kosmetyczna ) Te skurcze mam od ok. 10 lat. Badania robiłem jakieś 2 miesiące temu i zacząłem brać Betaloc Zok 50. pół tabl. na dobę. I jak ręką odjął! He,he, he na 1,5 miesiąca. Znowu są podłe skurczaki. Robię dziennie 7 km. marszobiegu i w jego..

Dodatkowe skurcze - Str. 192

.. ...i nie przykladajcie palców do szyi: ): ): ) lepiej idźcie pobiegać: ) i błagam jeszcze nie bierzcie uspokajaczy typu afobam, xanax, lorafen...niech Was ręka Boska broni!!!!!!!!!!!!!!!! zdrówka i spokoju zyczę Do kravdes z milą chęcią pogadam na GG tylko jutro gdzieś około godziny 21.00..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...występuje dretwienie dwuch palców najmniejszego i nastepnego. to nie tylko zaburzenia rytmu serca tu moze tez byc nerwica serca naprawde opiszcie cos wiecej na temat objawów Czesc. Mam podobne objawy. Przeczytaj moj watek Arytmia - dziwne dolegliwosci? : ) Czy twoje zaslabniecie nie bylo..

Nowoczesna diagnostyka zawału serca

.. ...sens zaistnienie takiego urządzenia w palcówkach gdzie trafiają pacjenci z zawałem/podejrzeniem zawału? Opis urządzenia tutaj: http://www.biomaxima.com/images/stories/Pathfast/Pol_PathfastFlyer1105.pdf..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...mrowienie i drętwienie palców, zaburzenia łaknienia, nudności, biegunka oraz wiele innych. Objawy te, o zmiennym nasileniu utrzymują się długo lub dochodzi do tzw. napadów ( przełomów ) wegetatywnych. Przebiegają one często w postaci gwałtowanego kołatania serca lub uczucia zamierania..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...mrowienia, drętwienia palców rąk i nóg ( A. Kępiński, op. cit. ). Zaburzenia snu charakteryzują się tym, iż człowiek ma problem z niedostateczną ilością lub jakością snu. Bezsenna noc to koszmar, który nieprzerwanie może trwać przez dłuższy czas. Na ogół bezsenność rozpoczyna się w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...kończyn tak że ręki albo palców wogóle nie czuję. A nie wiem czy ktoś z was ma może takie cos że sie boi spać w nocy ale nie wiem z jakiego powidu sama w domu to wogole ie mogę być bo mam jakies koszmary senne diabły duczy albo nie wiem co jeszcze czy ktoś cos takiego ma pozdrawiam pap...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...Mrowią mnie także opuszki palców prawej dłoni. Boję się jak cholera, że jest to wścieklizna, ale powinienem już nieżyć, bo śmierć następuje po 4 - 5 dniach. Ja natomiast mam tak już tydzień, a wodowstrętu czy bolesnych skurczy mięśni nie widać ; ). Jak myślicie: nerwica czy raczej ucisk..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...sobie na wysokość ok. 2 palców powyżej zgięcia łokciowego ręki lewej lub prawej, zapinasz mankiet z leciutkim luzem żeby nie ściskało. Zakrecasz zaworek w pompce. Jeśli chodzi o miejsce przyłożenia głowicy stetoskopu to najpierw proponuje żebyś sobie wyczuł dwoma lub trzema złaczonymi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...podskakiwanie rąk nóg palców do góry najbardziej odczówam to jak zasypiam i nad ranem nie jest to bolesne ale dokuczliwe w poniedziałek mam dwie wizyty u neurologów zobaczę co powiedzą zauważyłam też że mam od dłuzszego czasu spuchniętą lewą stronę twarzy może to są jakieś nicienie..

Szybsze bicie serca i drętwienie lewej ręki

.. ...ręki( dokładniej to 2 palców - małego i serdecznego )mam wrażenie,że zaraz zemdleję, z tego powodu nie lubię przebywać w zatłoczonych miejscach( np. autobus, sklep )Co do stresów - mam ich trochę, bo studiuję,a poza tym planuję zmianę stanu cywilnego : ) chciałabym wiedzieć,co mi..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. Witam, Mam 30 lat, jestem w piątym miesiącu ciąży, od tygodnia drętwieją mi palce obu rąk. Jest to bolesne, drętwienie zaczyna się mniej więcej od łokcia i obejmuje nadgarstek i palce. Najbardziej dokucza mi to nocą, budzę się z bólu kilkakrotnie i rozmasowuję ręce. Co to może być i co z tym robić? Bardzo..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...kesonowa ), mam drętwienia palców prawej ręki, uczucia kłucia w łokciu lub kolanie itp. Prawdopodobnie kręgosłup szyjny, bo pojawia mi sie to po wysiłku lub nurkowaniu gdzie poozycja jest pozima a głowa patrzy na wprost ( czyli jak w pozycji stojącej patrząc do góry ). Objawy są podobne..

Drentwienie palca u nogi

.. ...miewam okropne skurcze palców u stóp. mam wrażenie jakby się wykręcały. żelazo mam w normie, bo od lat jestem honorowym dawcą, sport też uprawiam chociaż zimą mniej, odżywiam się w miarę zdrowo ( od słodyczy jednak nie stronię, ale z umiarem ), w pracy i nie tylko zmieniam buty z obcasów..

Drentwienie palca u nogi - Str. 2

.. ...dopływa do palucha i palców stopy tak jak dopływać powinna, dochodzi do małego niedokrwienia - i z dużym prawdopodobieństwem dochodzi do bolesnych skurczy. Ponadto, warto zadbać o to, aby stopy miały więcej luzu pod kołdrą, a więc spać tak, żeby nie plątać nóg w kołdrę : - ) Głównie..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...nogę, nawet po koniuszki palców. Czasem ból przypomina pieczenie. Nigdy nie czułem ucisku na klatkę piersiową ani nie miałem trudności z oddychniem. Zauważyłem, że ból pojawia się po wypiciu alkochoku ( wystarczy lampka wina ), kawy i czarnej herbaty. Kawy i herbaty nie piję od 3 lat...

Drętwienie palców u rąk

.. ...kiedys skurcze dosc silne palcówCzy moze ktos wie jaka to moze byc przyczyna Dziekuje z góry .Pozdrawiam Witam mi też coś sie dzieje z prawa reka, wlasciwie to szczegolnie z palcami. W ciagu niedlugiego czasu 3lub 4 razy zrobil mi sie zupelnie bialy palec( wskazujacy i srodkowy ). i nie..

Drętwienie palców u rąk - Str. 2

.. ...sam fakt drętwienia palców wydaje się być niepokojący.. Co do przyczyn bardziej przychylił bym się do tego jak i na czym się śpi, bo mam niestety starą i bardzo miękką wersalkę, która nie nadaje się chyba do spania, w dodatku mam złe nawyki i głowę trzymam stosunkowo wysoko kiedy..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...mam mrówki w końcach palców u rąk i mam wrażenie że zaraz zemdleję więc od razu siadam albo na krzesło albo na podłogę . Po paru minutach mi przechodzi i już wszystko wraca do normy i jak zmierzę ciśnienie po 30 minutach to mam 160/100 lub 170/92 a puls 54 do 60 , rzadko mam 140/56 a..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...ścięgnistych ręki lub palców. W przypadku konieczności wielokrotnej iniekcji sterydów, należy liczyć się z powikłaniami w postaci atrofii skóry lub tkanki tłuszczowej, zmniejszenia grubości skóry a także odbarwienia. Leczenie chirurgiczne polega na całkowitym usunięciu torbieli...

Drętwienie palców

.. ...szpilki wbijał do poduszek palców.Teraz doszedł ból prawej ręki w nadgarstku i to jest okropny ból rano nie mogłam kanapki posmarować i nie ma mowy o tym żebym coś w tą rękę ciężkiego miała.Jak ktoś wie co mi jest to napisz. * Stary wątek * ale........ja od tygodnia nie czuję palca..

Drętwienie palców - Str. 2

.. ...428.html ..Cierpnięcie palców to jeden z objawów zespołu cieśni kanału nadgarstka. Choroba często źle diagnozowana i nieleczona może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu i doprowadzić do zaburzeń czynności ręki. U wielu pacjentów pierwszymi objawami choroby jest drętwienie palców ,..

Akcjia *Krew ratuje życie* w Gdańsku

.. ...krwi nie było ) ,zaczęły tak jakby drętwieć i strasznego wysiłku wymagał ode mnie wykonanie jakiegoś ruchu nimi, po jakiś 15 min powoli zaczęły przechodzić mi te objawy. Mam się martwic czy to normalne?..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...gorace,czasami końcówki palców stają się białe i bez czucia,nawet gdy jest ok.20stopni. To samo tyczy się stóp. Gdy tylko temperatura otoczenia spadnie o kilka stopni ( np. gdy wychodze z cieplego łóżka ) natychmiast robi mi się potwornie zimno i szczękam zębami. Nie pojawiają się u mnei..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...mam zdrętwiałe czubki palców i tylko takie * głuche * , tępe uczucie jak dotykam czegoś - pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Już nie wiem, co mam robić ;( Wszystko na czym mi zależy - czym chcę się zajmować w życiu, co jest moją pasją - robię rękami, a teraz sprawia mi trudność..

Czy mam nerwicę?

.. ...27 lat ) * drętwienie palców u lewej ręki nie mogę spać w nocy to już od jakiegoś miesiąca, no i takie dziwne zdenerwowanie lub lęk które sie objawia takim dziwnym drżeniem w klatce piersiowej i brzuchu. No i jak leże w łóżku to mnie skurcze w stopy łapią. I teraz mam pytanie czego to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 220

.. ...Za dużo powybijanych palców i skręconych kostek ; ) ). Małgosia.. ano masz rację. Trzeba się cieszyć z tego, co się ma. Joker - siemię lniane jest o - brzy - dli - we, ale to jedyne bogate źródło omega 3 w naszym pożywieniu ( chyba, że lubisz jeść sushi ; ) ). Ewentualnie olej lniany,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 487

.. ...dało za pstryknięciem palców to bym poprosiła willę,super brykę a i hm no troszę urode mi poprawi;p;p;p a przede wszystkim poprosze o odrobinkę zdrowia:D No Dorotko możesz znowu rozwieszac plakaty że będę w Twoich okolicach:D:D:D Agi nie brałam takiego leku,ale mam dobrą radę nie czytaj..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 517

.. ...będzie.Może nie podepcze mu palców...hihihhi:D Kurcze strasznie zmartwiłam się Krysią:( Chciałabym byc teraz przy niej i jej pomóc. Kurcze nie dośc że Krysia i tak ma problem to jeszcze to..ahh Życie potrafi tak dokopac że szok.Ale wierze w moją Ciociunie Krysie całym serduszkiem.Może..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 597

.. ...odwrotnym kierunku,czyli do palców.Zrobiło mi się może ze strachu niesamowicie gorąco,rozbolała mnie głowa momentalnie. Ja mam coś takiego ale z lewą nogą, z tym że wygląda to tak,że zaczynam czuć że mam spuchniętą nogę a jak patrzę na łydkę i stopę jest wszystko ok.A zaczęło mi się tak..

Uczucie pulsu na całym ciele?

.. ...wyczuwam go w koniuszkach palców. Nawet podczas leżenia, gdy na łydkę położę stopę czuję puls w stopie i na łydce ( w miejscu gdzie leży stopa ). To uczucie zaczełem odczuwać wraz z nadejściem zimy kiedy niskie temperatury nie pozwalają na uprawianie niektórych sportów ( trzeba dodać że..

Boję się o swoje życie

.. ...krótkotrwałe, drętwienie palców w lewej dłoni. Dyskomfort w klatce piersiowej. Nieustanne kłucie ( wzdymanie ) w szczególności w mostku, nasilające się przeważnie po spożyciu posiłku. Czasami kłucie w formie nerwobóli przenosiło się na lewy bark. Nadpobudliwość wynikająca z nerwicy - tak..

Sinienie i ból w palach u dłoni

.. ...szczególnie zimą. Końcówki palców robią się białe i bolą tak jakbyś ktoś nacisnął mocniej na paznokieć. Używanie wtedy palcy np. ściagnie czegoś co wymaga siły sprawia duży ból. Po dłuższym czasie spędzonym np zimą na dworze tracę czucie w końcach palców. Co to mmoże być proszę o rady?..

Nerwica w ciąży - Str. 131

.. ...mam jeszcze drętwienie palców u stóp:( ( Chyba rwa kulszowa czy co...Co do porodu, hmmm, nie martw się, mamy już tyle latek, że z podłą położna poradzimy sobie bez problemu! Mogłyśmy się bać 20 lat temu, dziś nie ma powodu, głowa do góry! Ja ostatnio od kilku nocy śpię... Nie wiem jak..

Zespół Marfana

.. ...172cm,nie mam długich palców i nie mam marfana - mam nadzieje.Ale czy to oznacza,ze moje serce jest obciazone w jakis sposob skoro mama jest chora?? A mama miala operacje na tetniaka,ratujaca jej zycie,iedy juz ja zamkneli,nagle zaczela krwawic,miala migotanie przedsionkow kilka razy,juz..

Czy wszystkie objawy muszą się sprowadzać do nerwicy. Chyba nie. Moja historia

.. ...obwodową ( drętwienie palców u rąk i stóp ) U dzieci objawy mogą być następujące: * Nieprawidłowy rozwój * Bladość * Płaczliwość, marudność, drażliwość * Niezdolność do koncentracji * Zapadnięte pośladki * Wzdęcie połączone z bólem brzucha * Blade, cuchnące, niekształtne stolce * Częsta,..

Niby zawał a tu nic?

.. ...mocne( dwoch srodkowch palców ),zawroty głowy lekie dusznosci zona odarazu zawiozła mnie do szpitala okzało sie ze cisnienie 220/100 dostałem tabeletke pod jezyk i zeszło do 140/100 ale okazałlo sie ze znowu to czułem zaczeło rosnac do 180/100 zle sie czułem mało nie zemdlałem. Zostałem..

Zimne palce u prawej ręki

.. ...prawa ręka ( sinienie palców w prawej jest mocniejsze ) - od ponad roku mam ją praktycznie cały czas przydrętwiałą mniej wiecej od przedramienia - mrowienie mocniejsze jest rano, po wysiłku oraz jak jest chłodno. Czasem dochodzi do tego ze nie mogę utrzymać kubka i * rzucam garami po..

Opuchnięte stopy i dłonie

.. ...palcami ( np. dogiąć palców do dłoni... ) Od tamtej pory chodzi do lekarzy bez większej poprawy... Czy ktoś mógłby nakierować nas co robić, gdzie szukać przyczyny lub gdzie najlepiej się udać?? Z góry dziękuję za pomoc, Grzesiek. Witaj Grześku. Moim zdaniem powinniście udać się z..

Nerwobóle i drętwienie lewej dłoni

.. ...zdiagnozowane? Drętwienie palców lewej dłoni może być spowodowane przez nieprawidłowości kręgosłupa szyjnego, ale również przyczyną może być niedokrwienie serca. Pozdrawiam Nerwobóle zostały stwierdzone przez lekarza bo zbadaniu serca. Stwierdził że przy problemach z sercem może..

Uraz nogi

.. ...noge,potukłem tutaj nisko wyżęj palców i zrobiła mi sie górka ,nie poszedłem do lekarza pediatry i tak mi sie zrosło,myslalem ze nic mi nie bedzie a tu jednak sie okazalo ze to cos mi sie rozprzestrzenilo po calym ciele i jak poruszam mocniej cialem to mi strzelaja w środku i wszedzie na..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...coć jakby wielkości 2 palców od ręki. jakby przepuklina czy coś. jak przyłłożę ręke to n chwile znika. boli okropnie. jak mam takie ataki to mam mdłosci i stany podgorączkowe. do garstrologa czekałam rok na pierwszą wizyte. zrobiłam badania krwi i pasaż jelitowy. mam do zrobienia..

Drętwienie trzech palców u prawej dłoni

.. Zaczely mi dretwiec palce juz od dosc dluzszego czasu w prawej dloni uczucie mam tak jak bym ich czasami nie czuje to jest takie uczucie jak walnal bym sie lokciem po nerwie Wskazana wizyta u neurologa ewentualnie ortopedy. Byc może gdzieś jest ucisk na nerw np. z powodu zwyrodnienia. Ja mam dokładnie taki..

Kłucie w klatce, bół w ramieniu?

.. ...łopatką, drętwienie ręki, palców, czasem promieniujący ból w kierunku karku lub pośladka. Często dochodzą jeszcze bóle mięśni i bezsenność. Objawy są w różnych konfiguracjach, czasookresach i natężeniach. Po wizycie u ortopedy i usg barku nic nie stwierdził, zapisał meloksam i dla..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. ...lewostronny,martwice palców u stóp...z nerkami niby lepiej,wczoraj bylismy u niego miał otwarte oczy i poznał nas w miedzy czasie dostał padaczki i cisnienie skoczyło mu do 190,Jestem załamana,moj tato ma 53 lata ale widok był straszny przed chwila dowiedzielismy sie ze zrobili mu..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...drobne zwyrodnienia palców dłoni i nadgarstków z tym związane ale nie jest to coś bardzo poważnego. Dzięki bardzo za odpowiedź! Jeżeli bedziesz rozmawiał z tym kardiologiem to mozesz wspomnieć o owych * nerwobólach * . Dołączam artukuł:..

Kucie w klatce piesiowej - 17 lat

.. ...bije i bez przykładania palców do tętnicy czy stetoskopu do serca czy używając ciśnieniomierza mogę sobie obliczyć puls. Nie pale, nie pije, nie biore narkotyków : ) Co to może być? Czy mogę się objawiać. Do kogo mogę się z swoim problemem zgłosić Pozdrawiam wszystkich : ) Zle napisałem..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...purpurowe zmiany skóry palców lub spodu stóp ). W przypadku zaobserwowania wymienionych powyżej lub innych objawów, należy poinformować o nich lekarza. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy..

Codzienny ból z tyłu głowy, zmęczenie, senność, nagły brak tchu - Str. 2

.. ...drętwienie kończyn lub tylko palców, budzące ze snu ( czasem bardzo zmienne ), * drętwienie języka, zwłaszcza jego czubka lub warg, zaburzenia smaku, * bóle gardła, * bóle jąder, * bóle bioder, * bóle i kurcze mięśni, * tiki mięśni twarzy lub innych mięśni, * bóle głowy, zwykle części..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...ma jeszcze przykurcz palców u ręki,która była sparaliżowana.Ale z pewnością rehabilitacja pomoglaby usprawnić rękę i nogę.Na wszystko potrzeba czasu... Również pozdrawiam. Witam,parę miesięcy temu już na tym forum wspominałam o ojej Babci : ) Babcia ( 74 lata )w marcu miała operacje..

Drętwienie palców u stóp

.. ...problem z drętwieniem palców u stóp. Początkowo odczuwam mrowienie w palcach, a następnie palce samoczynnie * zaplatają * się jeden na drugi. Tracę wtedy czucie w stopach. Mam problem z ustaniem. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale odczuwam również kłucie w klatce piersiowej po lewej..

Czy to nerwica? jestem wrakiem człowieka i w dodatku w ciąży

.. ...drżenie rąk, zwłaszcza palców, nawet kiedy jesteś spokojna? tak drza mi rece ale to nie jest jakies uciazliwe i nie zawsze Jeniferka, zbadaj poziom witaminy B12 we krwi. Jej niedobór powoduje zaburzenia układu nerwowego, problemy z poruszaniem się i równowagą. Sama to przerabiałam, więc..

Problemy z sercem, szybkie bicie i duszność

.. ...głośniejsze i bez przykłądania palców do tetnic jestem w stanie wyczuć puls ).. nie wiem jak to określić.. po za tym chce mi sie wtedy wymiotować, mam płytki oddech wrażenie że nie mogę oddychać tak głęboko jak tego potrzebuje mój organizm ( zaciągam kilkakrotnie powietrze do granic..

Dziwne osłabienia, brak pola widzenia i ból głowy

.. ...uczucia zdrętwaiłych palców, czy niedowładu, a jedynie chwilową bardzo nieprzyjemna wadę wzroku jednak obraz nie zamazywał mi się, lecz przed oczami powstawała, nie wiem jak to określic, * czarna dziura * ; martwa plamka, tak że poprostu gdy na coś patrzałem w pewnym miejscu oglądenago..

Słyszę i czuję bicie serca na całym ciele

.. ...całym ciałem aż po końce palców takie pulsowanie,jakby ciało drgało, mimo ze jestem nieruchomo. Podobno mam szmery ( związane z zastawka ) ale z tym się da żyć.Czasami moje serce bije bardzo szybko a za moment zwalnia.Nie wiem czy to ma jakiś związek ale jest mi ciągle strasznie zimno,..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 74

.. ...to jest metoda trzech palców Silvy? Witam widzę że większość dziewczynek przeniosła się tutaj : ) A o nas to zapomniałyście: ) Witam wszystkich na tym wątku , będę do was zaglądać , oczywiście jeśli nie przeszkadza. Niestety dziś jestem słaba bo mam gorączkę i bardzo mnie oczy bolą więc..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 120

.. ...już pamiętam ułożenia palców. Ja też pomyślałam,żeby wszystkim odpisać i nie pominąć nikogo, to musiałabym pisać w brudnopisie komu co napisać. Sylwi - doprawdy to przechodzi wszelkie pojęcie ,żeby lekarz w swojej dziedzinie był tak mało poinformowany, coby oni zrobili gdyby pacjenci ich..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...uzdrawiające gesty oraz uklady palców i dłoni. Pokazane są szybkie mudry likwidujące stres, usuwające blokady emocjonalne,przy depresjach, mudry poprawiające pracę narządów wewnętrznych. Podręcznik ten uczy, jak w prosty sposób można zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne...

Powiększone opuszki palców a choroba serca

.. WItam Jeden ze znajomych powiedzial mi, ze majac powiekszone opuszki, koncowki palcow u dloni ( kosc ostatniego paliczka jest wyraznie wezsza niz jego koncowka z paznokiciem ) moze byc to oznaka jakiejs choroby serca i powinienem udac sie do kardiologa. czy jest w tym choc cien prawdy? a dłuzszy drugi palec..

Niesforna lewa strona...

.. ...kolanem,pojawiają się ruchy dwóch palców u nogi takie tiki. - niekiedy silny ból w okolicach krzyża, - ból boków - skórcze szczególnie lewej nogi - ból występuje w okolicach zwieracza - ból pleców Dodam że od 13 roku życia na przemian gram w piłkę nożną lub siedzę na komputerze nieraz po..

Wiecznie zimne ręce, niskie ciśnienie i puchnące palce

.. ...się przy paznokciach palców dłoni. Skierowanie na badanie dostaje się od dermatologa albo kardiologa. Miałam takowe badanie i pani, która mnie badała nazwała to * chorobą reinoldsa * , więc Anula miała prawo się pomylić w nazwie ; ) dobrze piszesz cherry, ale na pewno nie daje kardiolog..

Opuchnięte opuszki palców

.. ...opuchniętymi opuszkami palców. Były czerwone i nabrzmiałe i bolące. zrobiły mi się na nich ciemne twarde punkty. nie mogłam niczego dotknąć tak bolało... piekło i swędziało na przemian. Poszłam do lekarza. Dostałam maść LorindenN i tabletki Flonidan. Po tygodniu opuchlizna objęła palce z..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...doszło drętwienie trzech palców prawej ręki. Ból zlokalizowany jest na przegubie... Nasila się podczas wyprostowania i zginania ręki jak i jej przekręcaniu. Od czwartku jestem na apo - naproxen. Od wtorku mam stany podgorączkowe, a w czwartek wstając rano już 38 stopni. Dziwne zachowania..

Różne przewlekłe dolegliwości

.. ...lekkie zdrętwienie dwóch palców każdej dłoni ( coś jakby różnica w dotyku ), lekki ból stawów dłoni ( niezależnie od ruchu )Gastrolog przypisuje Magnez. Dziwne odczucia od strony palców minęły po skończeniu kuracji przeciw wrzodom, bóle stawów jeszcze pozostały jakiś czas i zniknęły..

Drętwienie palca

.. ...obu przypadkach tj. palców oraz paluchów radziłem sobie trochę rozcieraniem chociaż to jedynie częściowo przynosiło poprawę. Gdyby drętwienie utrzymywało się dłużej lub nasilało się to radziłbym jednak udać się do lekarza po pomoc możliwie wcześnie zanim pojawią się jakieś trwałe lub..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 3

.. ...laboratoryjnego po podgrzewaniu palców pod ciepłą wodą oraz nie wyciskaniu krwi z palca do poziomu 02 - 04, i tu muszę zaznaczyć ,że występuje jedna prawidłowość wynik z INRtio2 zawsze jest niższy od laboratoryjnego. Być może urządzenie wymaga kalibracji - skontaktuję się za Państwem w..

Cześć

.. ...Dostał obrzęku obu nód od palców prawie do kolana. Nogi sa jak baniaki i dodatkowo bardzo białe. Czy to normalne? Zyły nie miał branej z nogi. Więc skąd ten obrzęk? Niestety jedynie co mnie sie niestety teraz nasuwa na mysl to postepujaca niewydolnosc serca... mam juz dość - codziennie..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...zimne ), cierpnięcie palców u lewej dłoni, szybko się męczę najdrobniejsze czynności strasznie mnie męcza i wymagają ode mnie ogromnego wysiłku, ogólne zmęczenie. czestoskórcze potrafiły mnie męczyć nawet kilka dni bez przerwy, a to są wyniki badań EKG:Rytm pozazatokowy o częstości..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 4

.. ...makabra wciąż zmarzniętych palców, nawet latem wydzwaniałam zębami przeboje, gdy tylko znikało słońce i powiał chłodniejszy wietrzyk. Nie mogę powiedzieć - udało się, ale na tę chwilę bilans jest stanowczo na plus. Laurko, nie pamiętam, ile minęło od Twojej ablacji? Po jakim czasie..

Czy uczucie ciśnienia w głowie i w oczach to objaw nerwicy?

.. ...rano z niedowładem 2 palców u prawej ręki. Oczywiście, odrazu panika, że to jednak głowa, że napewno mam guza albo cos i umrę. Juz nie raz ta choroba napędziła mi takiego stracha. Jeśli się boisz, ze masz cos nie tak z głową, to żadne uspokoajania nic Ci nie dadzą dopoki nie wykonasz..

Drętwienie palców u nóg po przebudzeniu

.. ...czuję ogólne drętwienie palców u nóg [ u prawej i lewej ] oraz bolesne skurcze . Ktoś wie co to może znaczyć ?? może ,choć nie musi ,to być od kręgosłupa lędżwiowego.Ważne jest na jakim łóżku śpisz,może w częsści lędżwiowej masz dołek na łóżku i kręgosł€ się niewłaściwie..

Nastoletnia nerwica - Str. 21

.. ...dotknięciem naszych palców. Wszystko, co żyje, podobnie reaguje na zagrożenie. Odczuwać lęk w obliczu nieznanego nie jest zatem rzeczą niezwykłą. To nieodłączny aspekt życia czujących istot, wspólny nam wszystkim. Lękiem reagujemy na samotność, śmierć lub utratę poczucia bezpieczeństwa...