Palenie papierosów

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...minimum; zaprzestanie palenia tytoniu w jakiejkolwiek postaci ( papierosy, fajka, cygara ); regularne ćwiczenia fizyczne o umiarkowanym natężeniu, najlepiej szybki spacer lub pływanie - minimum 3 - 4 razy w tygodniu przez 30 - 40 min; korzystne jest zmniejszenie spożycia soli kuchennej..

Białko C-reaktywne jako wskaźnik rozwoju miażdżycy tętnic

.. ...względem wieku, płci i palenia papierosów. Ilorazy szans związane ze stężeniami CRP w najwyższym kwartylu w porównaniu z najniższym zwiększały się w zależności od postępu miażdżycy w tętnicy szyjnej ( iloraz szans 1,9, 95% przedział ufności 1,1 - 3,3 ), w aorcie ( iloraz szans 1,7, 95%..

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć męska ( ochronne działanie estrogenów ), wiek, pewne predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Ogólnie uznaje się, że najważniejsze czynniki mające wpływa na wczesny rozwój miażdżycy zostały ujęte w zespole metabolicznym. Od..

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...toksyny homocysteina palenie papierosów infekcje wirusowe nadciśnienie kompleksy immunologiczne I. Uszkodzenie śródbłonka - typ I uszkodzenia. Przyleganie i migracja monocytów do śródbłonka naczyń wieńcowych. Zaktywowane makrofagi ( komórki żerne ). Pochłanianie i metabolizowanie..

Dławica Prinzmetala

.. ...występowania jednocześnie anginy Prinzmetala i zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych. Blaszka miażdżycowa może być czynnikiem wywołującym skurcz tętnic. W takich sytuacjach leczenie wymaga modyfikacji...

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki kończyn dolnych. Czynniki stałe, niepodlegające naszej modyfikacji, to różnego typu choroby przebiegające ze stanami nadkrzepliwości krwi, na przykład niektóre choroby nowotworowe, zakaźne,..

Rak gardła

.. ...słuchowa łączy obie przestrzenie ). Czynniki ryzyka związane z częstszym występowaniem raka gardła to między innymi: wiek ( 5. 6. dekada ), palenie papierosów, alkohol, zaniedbania higieny jamy ustnej...

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. ...różnego nasilenia nałogu palenia papierosów i spożywania alkoholu, rozpowszechnienia nadciśnienia tętniczego, a także z różnic w diecie i aktywności fizycznej. Z danych Instytutu Aterotrombozy wynika, że w Polsce umieralność z powodu chorób sercowo - naczyniowych jest wysoka i przyjmuje..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, otyłość, cukrzyca, dodatni wywiad rodzinny ) normy te są jeszcze ostrzejsze i dla frakcji LDL wynoszą 100 - 130 mg/dl. Poziom wyższy niż 200 mg/dl. Uznany jest za niebezpieczny dla zdrowia i obarczony zwiększonym ryzykiem zawałów serca. MAMY..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...aktywności fizycznej, palenia papierosów i picia alkoholu. Stres zawodowy oceniano m.in. na podstawie zakresu obowiązków pracownika, częstości przerw w pracy, kontroli i presji jakiej podlega. Analiza potwierdziła, że przewlekły stres zawodowy podnosił ryzyko choroby serca zarówno u..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...czynnikami ryzyka choroby są: palenie papierosów, otyłość, brak aktywności fizycznej, hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...ilości powstają w czasie palenia papierosów. Dlatego palacze mają kilkakrotnie wyższy poziom akrylamidu niż ludzie niepalący. Akrylamid jest trucizną, a dawka trucizny jest przeliczana na kilogram masy ciała. Zatem, po spożyciu paczki chipsów dzieci będą mieć więcej akrylamidu na..

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...Całkowita rezygnacja z palenia papierosów i umiarkowane picie alkoholu skuteczniej pomaga profilaktyce chorób serca i raka, niż walka z nadmierną wagą. Świadczą o tym ogłoszone w Tokio wyniki badań, przeprowadzonych pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Pracy Japonii. Naukowcy z Krajowego..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...sześć z nich. Są to palenie papierosów, nadciśnienie, nadwaga i otyłość, zaburzenia gospodarki węglowodanowej - cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...wynika, że w Kanadzie palenie papierosów jest przyczyną ponad 47 tys. przedwczesnych zgonów rocznie. Ponad 90 proc. nastolatków palących 3 - 4 papierosy dziennie może w przyszłości wpaść w pułapkę poważnego nałogu i utknąć w niej na 35 - 40 lat - zaznacza rzeczniczka fundacji dr Beth..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...przynależności etnicznej i palenia papierosów, jak również rodzaju arytmii. Picie minimum 4 filiżanek kawy na dzień obniżało ryzyko pobytu w szpitalu z powodu arytmii również u osób cierpiących - aktualnie bądź w przeszłości - na choroby serca albo układu oddechowego. Najnowsze badania..

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

.. ...powstrzymanie się od palenia w miejscach, gdzie jest to zakazane, np. w bibliotece, w kinie itp? tak 1 nie 0 Z którego papierosa jest Pani/Panu najtrudniej zrezygnować? z pierwszego rano 1 z każdego innego 0 Ile papierosów wypala Pani/Pan w ciągu doby? poniżej 15 0 16 - 25 1 26 i więcej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 212

.. ...to?wiem,ze powinnam rzucic palenie,alejuz sieograniczam.dzisiaj poltora papierosa,przy czym wczesniej palilam paczke na dzien( to w moim przypadku nie takie proste )no i nie wiem czy t faktycznie serce czyja sama to wywoluje podswiadomie.dzis po 1 papierosie znow pomyslalam ze moze mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 241

.. ...pomysleć, jak rzucić palenie. I to jak najszybciej. Każdy papieros to większy ból w klatce i strach. Tylko jak to zrobić, bo z moją twardością w postanowieniach jest krucho. Cieszę się że chociaż Wy dziewczynki jesteście w lepszych humorach i mam do kogo pisać: ) Buziaki. Witam Dorotko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 288

.. ...ciebie martwie OLA - ja palenie rzuciłam z dnia na dzień.Ot tak odrazu bez wcześniejszych postanowień i jakichkolwiek przygotowań.Nie mogę powiedzieć ,że to było łatwe ale zmobiluzował mnie fakt,że nikt z mojego najbliższego otoczenia nie palił. Wstydzłam się tego nałogu i wstrętnego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 304

.. ...11 lat temy rzuciłam palenie z dnia na dzień,było ciężko przez miesiąc,ale się udało..jutro spróbuję...mam motywację..jak pomyslę ,że zamiast siedzieć i płakać /dziś tak nie jest!/ mogłabym pieniądze przeznaczone na papierosy wydać żeby choć chwilke popływać...tak to lubię,a musiałam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...niedowage waze 55kg, palenie papierosow( jak rzucalem to mialem 100x wieksze nerwy niz zazwyczaj ), niezdrowe odzywianie, mala jezeli wogole mozna mowic o jakiejkolwiek aktywnosci ruchowej a z doswiadczenia wiem ze jak pracowalem fizycznie to serce bilo jak u zdrowego bylem zmeczony ale..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...jestem na etapie rzucania palenia. Nie palę czwarty dzień. Podobno jest to najgorszy, kryzysowy dzień i co? Skurcz dodatkowy za skurczem dodatkowym. Jak sądzicie czy przyczyną nasilenia się tych skurczy może być poddenerwowanie związane z odstawieniem papaierosów? Czy te skurcze..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...decydujacy. A co do palenia, to musze sie pochwalic, bo jestem byla palaczka - rzucilam 6 lat temu i od tamtego czasu nie mialam ani kawalka papierosa w ustach : ) Moniko, to ciekawe, bo ja też miałam częstoskurcze , mam silną alergię, kłopoty z kręgosłupem..Tylko na basen nie chodzę i..

Zawał serca a papierosy

.. ...oczywiscie rzucilem palenie. Nie palilem przez 2 miesiace, ale kilka tygodni, przez swieta, nie wytrzymalem. Wypalilem pierwszego papierosa i aktualnie pale 3 - 5 papierosow dziennie maksymalnie. Wiem ze to jest niedobre dla mojego serca, ale nie potrafie wytrzymac bez papierosa. Tyle..

Palenie papierosów a WPW

.. ...zastanawiam sie czy palenie papierosow ( a pale juz pond 10 lat ) ma cos wspolnego z tymi objawami.. co o tym sadzicie? aha! znacie jakis dobrych kardiologow w Legnicy lub okolicy ktorzy wykonuja ablacje? ps. cholernie sie tego boje. Pozdrawiam Mobby Hej mobby ja mieszkam niedaleko..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...wypiciu mocnej kawy i zapaleniu papierosa nagle dostalem uczucia niepokoju. Strasznie sie zaczalem pocic, rece mialem zimne i spocone. Strasznieszybkie tetno no i oczywiscie dusznosci. Pojecghalem do lekarza ( w autobusie musialem stac bo na siedzaco nie dawalem rady ). Lekarz zrobil mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...powinno sie zaprzestac palenia badz ograniczyc do miniumum. wiem ze to brzmi smiesznie , ale papierosy maja bardzo duzy wplyw na nasze dolegliwosci. ja palialam paczke dziennie, teraz pale 2 - 3 papierossy na dzien albo w ogole i dzieki tamu tez lepiej sie czuje. sprobyjcie tego o czym..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...a byle przeciwnikiem palenia i tak to komputery kumple ,wspolne posiady i papieroski zrobily ze mnie kaleke, obecnie moge tworzyc portale internetowe a o silowni i ciezarch to mozna powiedziec ze przeszlosc - - - - - - - Internet uzaleznil mnie i przykleil do siedzenia a to nie tedy..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...Internecie ). 2. Rzuć palenie 3. Używaj mniej soli i unikaj konserw… 4. Uprawiaj sport lub chodź na spacery ( w zależności od wieku ) 5. Prawidłowy LDL cholesterol to nie więcej niż 100 jeśli jesteś ogólnie zdrowy ale jeśli masz cukrzycę, lub palisz papierosy lub masz nadwagę..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...mi wystarczyły ) oraz palenie do tego papierosów. Ginekolog wiedział, że palę i mnie nie ostrzegł, więc myślałam, że przy tabletkach * z wyższej półki * mogę dalej palić. Do tego możliwe, że przyczynił się bierny tryb życia. Pozdrawiam. Ja również miałam zatorowość płucną od tabletek..

Częstoskurcze a palenie

.. ...właśnie niedługo po wypaleniu ostatniego papierosa przyszedł częstoskurcz ). Drugi czestoskurcz dostałem w czasie zaciągania się papierosem po wykonanym uprzednio dość ciężkim wysiłkiem fizycznym. Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy działaniem nikotyny a występowaniu tych arytmii?..

Dodatkowe skurcze - Str. 282

.. ...Tak jak na rzucanie palenia najlepsza jest marchewka, też i na drugie śniadanie. Na obiady i ryby i drób i schabowe byle nie mączne. Wbrew pozorom bardzo smacznie jadam, to zasługa mojej żony, ale naprawdę normalnie. Hemoglobina 14. Pisałem, że czuję się doskonale, znacznie lepiej niż do..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...nieodpowiedni tryb życia ( np. palenie papierosów, niestosowanie się do zaleceń dietetycznych ) oraz nieregularne przyjmowanie leków. Postuluje się również bezpośrednie efekty patofizjologiczne depresji, zwiększające ryzyko incydentu wieńcowego: wzrost reaktywności..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...otyłość, cholesterol, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, dieta uboga w warzywa, owoce i ryby, no i mało ruchu a przede wszytskim wiek!!! glowa do góry!! Dziekuje wam dziewczyny bo sie troszke wystraszyłam fajnie ze jest takie forum pozdrawiam i duzo zdrówka zycze Nareszcie Barbara..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 83

.. ...i ze to na pewno od palenia papierosow dziwne uciski w glowie, twarzy, przy skroniach. Na poczatku lipca rzucilam palenie, a uciski nadal sa. Ale za to nie pale! Ale z tego co piszecie, to widze, ze jest nas wielu z uciskami glowy. Ciesze sie, bo widze, ze to normalne u nerwusow. W..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 131

.. ...bo robię to kilkanaście lat i nie mogę przestac, więc to nie jest tak, może jak ktoś dopiero zaczął palic to ma lęki, ale dla mnie papieros jest jak jedzenie i się nie boję, pozdrawiam, chociaż to złe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 180

.. ...problem z rzuceniem palenia.Ja także przez to przechodziłam.Kilka razy próbowałam...i udało sie.Nie palę od dwóch lat, a dokładnie od dnia gdy po raz pierwszy ruszyło mi serducho.Odrzuciło mnie od papierosów...myślałam ,że to wszystko jest ich zasługą ( i zapewne w jakimś stopniu tak..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...tętnicze,więc po 20 - tu latach palenia papierosów,skończyłem z tym nałogiem zaczołem się leczyć.Badania podstawowe,m.in.cholesterol były w normie.Pomimo leczenia,ciśnienie podwyższone się utrzymywało.W 59 - tym roku życia dostałem pierwszy zawał,w 60 - tym drugi zawał w 64 - roku życia..

Kłucie w sercu

.. ...spowodowane przez nadmierne palenie papierosow i picie alkoholu.taka jak vikivava mialem * atak * kluc na dluzszy czas i mialem prze to wypadek samochodowy.lekarz stwierdzil ze jest wszystko okej a ja jestem zdrowy jak ryba.po odlozeniu papierosow bole byly zadziej i nie takie mocne a..

Życie po baypasach

.. ...wynikało to na pewno z palenia papierosów,złego odżywiania, stresów itp.,a więc wystarczy tylko się dopilnować i będzie mógł nie tylko jeździć na rowerze ale również biegać i wspinać się po górach.Głowa do góry twój tata dzieki by - passom uzyskał drugie życie,niech je szanuje bo na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 69

.. ...pieniędzmi,ale także np palenia papierosów. Jeden wniosek jak mi się nasuwa to: naprawde dbajmy o swoje zdrowie jak najlepiej potrafimy. Dzięki wielkie wszystkim za wsparcie! Jak na razie to ja nawet nie myślę by pozostawić sobie na resztę życia migotanie, bo myślę że ma jeszcze wiele do..

Plamy na języku - Str. 3

.. ...znikają często miałem po paleniu i często mam po alkocholu.. ludzie te plamy na języku to od niepalenia papierosów...bo jak ja rzuciłam to odrazu się pojawiły. Witam, mam podbony problem.Plamy na języku już od około roku. Pojawiaja się i znikają co jakis czas. Przy jedzeniu kwaśnych..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...łącznie z przeziębieniem, palenie papierosów i ogólnie styl życia, tak więc posiadanie dzisiaj zdrowego serca nie daje gwarancji, że np. za rok będzie ono równie zdrowe. Mam niską wysiłkową wydolność serca, obecnie bardzo szybko się męczę. Wyniki badań krwi mam w normie. Czy to badanie..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ...choroba serca??? i czy palenie papierosow i picie alkoholu w moim przypadku jest calkowicie niedozwolone?? jeszcze zapytam czy nadcisnienie i stent maja wpływ jakis negatywny na pozycie seksualne?? Witaj Paulina Mój tata ma stenty 5 szt,jeśli nie masz problemów z cholesterolem to..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...kg./Prawdopodobny efekt zaprzestania palenia papierosów/. Zostałem za tą nadwagę ostatnio mocno * zrugany * przez mojego kardiologa. W broszurach dostępnych mi jest podanych kilka różnych sposobów obliczania wagi ciała, dość różniacych się wynikami od siebie.Jaka powinna być waga ciała..

Papierosy czy nerwica?

.. ...bardzo ograniczyłem palenie i ból serca ( oraz kłucie ) zniknęło. rozpoczął się rok akademicki, zwiększyłem liczbę papierosów i znowu to samo. w chwili obecnej jestem na etapie drastycznego ( i w miarę efektywnego ) ograniczania palenia, ale jakoś nie przeszło. moje objawy na dzień..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...duża ilość alkoholu, palenie papierosów. Wg Japończyków niskie ciśnienie często jest objawem poważnych schorzeń o innym podłożu niż sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty psychiczne - wyczerpanie. Także wystawianie..

Przyspieszone bicie serca i ból promieniujący do żuchwy

.. ...może byc to spowodowane paleniem papierosów, których niestety w szkole palę dośc dużo. Proszę osoby które mają coś do napisania na ten temat o udzielenie mi jakiejś wskazówki, chciałbym wiedzieć czy może to być coś poważnego. Ja tez mam coś takiego. Nazywa sie to napadowy częstoskurcz..

Syndrom WPW typu A, duszności oraz bóle w klatce piersiowej

.. ...mija. Próbowałem żucić palenie papierosówprzed wystąpieniem duszności ale po 10 dniach po żuceniu wystąpiły duszności i choć wróciłem do palenia powracają do dziś choć w mniejszym stopniu nasilenia. W małym stopniu pomaga mi HYDROXYZYNA, którą biore na wieczór jak zaczyna się dolegliwość..

Drętwienie i mrowienie mięśnia w okolicach serca

.. ...to nasila się podczas palenia papierosa. Czy to może mieć związek z nerwicą, na którą również cierpię? O co dokładnie może chodzić Z góry dziękuję za odpowiedź kuskus, tak się nia da odpowiedziec, po prostu lekarz, może to od palenia???nie wiem , ale może też byc przy nerwicy, naprawdę,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 40

.. ...brakuje palenia ale jak sobie przypomne o moim gardle to mi się odechciewa od razu :/ Hej Kasieńka! ja też nie palę od ..chyba 17 dni już się gubię,ale nawet mi nie brakuje papierosów aż sama się dziwię: )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 391

.. ...papierosami daj sobie spokój,Palenie nic Ci nie da, a wręcz przeciwnie napewno zaszkodzi. Trzymam Cię za słowo i czekam na informację po powrocie od diabetologa: ) Głowa do góry skarbie - i pamiętaj STOP z papieroskami Słuchajcie zaliczyłam polski:D:D:D:D:D W prawdzie na 3 ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 510

.. ...Cię opiernicze za to palenie. Nie dość ,że papierosy kosztują sporo to jeszcze własne zdrowie marnujesz. Weż przykład z Dorotki i rzuć to świństwo w cholerę. Musze się za Ciebie od jutra zabrać i Ci obrzydzić te śmierdziele! witam . jestem nowa na tym forum , lecz wasze objawy nie sa mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1104

.. ...któego właśnie rzucam palenie, to przecież to tyle kasy zaoszczędzonej. Będę mogła na więcej sobie pozwolić, więcej przyjemności tylko dla mnie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to jedzenie, bo przez brak papierosa, cały czas bym cosik podjadała, a nie po to męczyłam się po ciąży przez..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...używek, w szczególności palenia papierosów - też nie jest taka oczywista bo większość ludzi których spotkałem podczas swoich pobytów w szpitalu to byli ludzie którzy albo dawno z nałogiem zerwali albo nigdy nie palili. po wszczepieniu bajpasów leżałem w szpitalu kardiologicznym w..

Arytmia a kaloryfer

.. ...z roznych powodow, a najbardziej ze zdenerwowania, od picia kawy, palenia papierosow, od lekow, od przemeczenia, od wszystkiego. lekarz powiedzial ze jak serce mocniej bije to znaczy ze człowiek zyje...

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...ryzyko jest niskie,ale palenie papierosów zwieksza to ryzyko. Mogę dać rade nie daj sie nerwą bo one w przyszłości mogą prowadzić to powaznych konsekwencji np. utrwalić podwyższone cisnienie, a wtedy dość do najgorszego. Nie mówie tego żeby kogos strszyc bo sam mam problemy z pracą, w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...sądziłam, że powiedzą, iż palenie jest winne temu, co ze mną się dzieje. W głębi duszy wiedziałam, że tak nie jest, bo przecież jako dziecko nie paliłam, a duszności już wtedy były! Nie twierdzą, że papierosy to coś dobrego, ale akurat na tę dolegliwość nie miały chyba zbyt dużego..

Kłucie serca związane z zaprzestaniem palenia

.. ...od dnia zaprzestania palenia zaczęło mnie kłuć serce. Musiałem powrócić do tego okrutnego zwyczaju. Gdy podjąłem próbę rzucenia fajek drugi raz, sytuacja miała identyczny przebieg. Czy palenie aż tak uzależniło mnie, jaka może być przyczyna tego kłucia serca ? Dlaczego serce przestaje..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...jakieś czynniki??Np Palenie papierosów,picie alkoholu czy tłuste jedzenie itp. Ja cierpie na nerwice lękową i dziś na przyklad mialam okropne uczucie ucisku w mostku,nagle zdenerwowalam sie tym,ze to moze zawal,tetno mi odrazu skoczyło,rece zrobiły sie zimne,mialam uczucie jakbym maial..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 3

.. ...napisać... Więc ograniczyłem palenie, rano piłem kawe z melisą i miętą. Kawe czasem też ale dopiero po południu ją piłem tak ostrożnie: ), melise na noc przed snem. Do snu ogląałem tv: ) Od meli w ogóle mniej chciało mi się palić. Paliłem dopiero po śniadaniu pół papierosa i W ogóle..

Ból serca, stres czy coś innego?

.. ...czy co.. moze to przez palenie papierosow niewiem Witam! Miałem * kłucia * i drętwienia lewej ręki aż paluszków jak miałem 22lata. Ale to było stresowe .zmieniłem wówczas firmę i dolegliwości ustąpiły. Są różne przyczyny takich stanów. Hej Paulina! mam takie same objawy.U mnie ciągnie..

Migotanie oczu i przyspieszony puls

.. ...komputerem do pozna, stres, palenie papierosow moze powodowac migotanie oczu, uczucie niepokoju i szybkie bicie serca?? Wiem o tym, ze taki tryb zycia nie jest wskazany, ale jestem w trakcie powiedzmy juz sesji i siedze nocami wkuwajac literature, szukajac jej po internecie i piszac..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...w porownaniu zas do palenia papierosów jest porównywalny, nalezy jednak wziac pod uwage fakt ,że w pewnych przypadkach jednorazowe zażycie amfetaminy może mieć wpływ równy paleniu papierosów przez 10 lat. Co za bzdura, nawet bez tego pseudonaukowego wywodu można się skapnąc że amfa..

Serce a papieros

.. ...nikotyną. Może bardziej ze stresem towarzyszącym paleniu po raz pierwszy. Jesli podejrzewasz zaburzenia rytmu to zgłos sie do lekarza. Na pewno zrobi EKG, być może metodą Holtera i powie ci coś więcej...

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...fizycznych, jedzenia, picia, palenia papierosów ponieważ wpływają one na nasze ciśnienie. - Przed pomiarem ciśnienia należy 5 minut odpocząć. - Nie wolno ruszać się podczas pomiaru ciśnienia - Aby pomiar był miarodajny robimy go zawsze o tych samych godzinach. Gdy mierzymy ciśnienie raz..

Beta-bloker a papierosy

.. ...ogole mozna palić papierosy? odp sobie Adamie na to pytanie sam - wybor nalezy w sumie do nas i nie ma tu tematu w tej sprawie bo wydaje mi sie ze kazdy palacz liczy sie z konsekwencjsmi palenia! pozdro..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 3

.. ...ograniczyć picie kawy i palenie papierosów bo to najprawdopodobniej od tego.( ja kawy nie piję bo nie lubię i fajek też nie kopcę bo dawno z tym skończyłam ) 2. Drugi lekarz powiedział, że przechodzę okres dojrzewania i hormony szaleją i to na pewno od tego.( zaznaczam , że miałam wtedy..

Kłucie serca przy wydechu

.. ...mówią wszyscy że to od palenia papierochów. Nie wiem ile w tym prawdy ale w sumie możliwe bo papierosy niszczą serducho. Palisz?? może to być związane z płucami nie koniecznie sercem. Dla palaczy info, jeden wdech dymu papierosowego to 10 do 15 potegi wolnych rodników. O wolnych..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...miesiace temu rzucilem palenie i moze lacznie do tego czasu spalilelm z 10 papierosow, alkohol pijam sporadycznie, i jesli juz to wino piwo i to nie z tych dolnych polek takze nie sadze zeby tyo bylo spowodowane wszelkiego rpodzaju uzywkami, no coz przynajmniej w 99% wiem ze z moim..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...No i jeszcze rzuciłam palenie - papierosy podnoszą ciśnienie więc częściej się można zaczerwienić dlatego lepiej rzuć fajki! Żułam gumę, często nawet 3 naraz, słodką, owocową orbit dla dzieci. Pomagało mi to, kiedy np. nie wiedziałam co zrobić z twarzą w trakcie rozmowy to po prostu..

Bóle po rzuceniu palenia - Str. 2

.. ...dzien i nagle przestal.Palenie papierosow dziala tez na twoja psychike i mozg domaga sie tego co bylo caly czas.Ja odstawialem papierosy stopniowo palilem coraz mnie az w koncu wyszlo mi to z nawyku i juz nie pale... Ja nie pale juz dwa tygodnie najgorszymi dla mnie objawami są: ból..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...diety,bieganie,zucic palenie! a w szpitalu mialem kinaze kreatynowa 253( norma 24 - 204 ) ale nastepnego dnia bylo w normie! No i ostanio dosyc czesto palilem marihuane!!! prosze o pomoc!!! czesc Lepiej przestań palić maryhe i papierosy bo naprawdę przed 30 można narobić se kłopotów...

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 97

.. ...samym czasie rzuciłam palenie ale teraz waga stoi w miejscu.Spokojnej nocy duszki. Fajnie,że masz dobrze dobrany lek który Ci pomaga.Może masz racje z tymi papierosami bo ja także w tym czasie co zachorowałam rzuciłam palenie,a palaczką byłam nałogową przez prawie 20 lat! Może dlatego..

Problem z sercem po używkach (marichuana, papierosy, alkohol)

.. ...sercem przez 4 lata ( zapalenia mięśnia sercowego itd ). Zostałem wyleczony lekarz powiedział że, z czasem wszystko to się ustabilizuje i miał racje. od 4 roku życia do 11 było wszystko w porządku. Raz złapał mnie w tego atak jednorazowo silne kłucie serca. Pojechałem do szpitala zrobili..

Problemy z sercem, kłuje strasznie w okolicy mostka

.. ...lekarzy więc kiedy mam zapalenie oskrzeli lub inna chorobę jak np. angina to lecze się sama w domu. Czy możliwe jest żeby te bóle były wynikiem nie doleczonych chorób?? Proszę o pomoc!!! Jeszcze jedno może to się wydać śmieszne, ale kiedy zapale papierosa wtedy kiedy kłuje ból..

Rzucenie palenia z elektronicznym papierosem?

.. Witam. Ktoś już może używał elektronicznych papierosów? Jakie mają działanie? Poważnie zastanawiam się nad używaniem ich, bo na mnie już nic nie działa, żadne tabletki, silna wola, nic. Myślałem o takim modelu http://www.sprytnysklep.pl/Produkt/263/elektroniczny_papieros_milano. Ktoś może coś podobnego..

Problem z zasypianiem, dziwne objawy

.. ...bardziej niebezpieczna niz palenie papierosow ; - ) Może parkuj samochód dalej od miejsca pracy tak by mieć motywację do przejscia jednorazowo 1km czy dwóch, a to juz jest jakis wysiłek. Ja z perspektywy czasu poznałem sam na sobie destrukcyjny wpływ posiadania samochodu na własną..

Kołotanie serca, kłucie w sercu, dusznosci

.. ...moze to byc spowodowane paleniem marihuany lub papierosow? Albo thiocodinem ktory ostatnio zazywalam w nieco wiekszej dawce? to wszystko moze byc przyczyna złego samopoczucia. i stres i marycha i thiocodin. posiada on kodeine przyspieszającą tętno co zatem niesie bicie serca. w każdym..

Prosze o pomoc

.. ...lat paliłeś już ... papierosy niszczą organizm człowieka ... jesteś młody a już chory 0.0 to są dopiero początki złego .. jeśli się nie weźniesz za siebie to będziesz miał problemy tak jak inni tutaj ;/..

Ból w klatce i lewej reki oraz pleców po lewej stronie

.. ...pracy po zjedzeniu i zapaleniu papierosa złapał mnie ostry bezdech,który mnie bardzo wystraszył.Stało się to jak miałem 20 lat.W wieku 19 lat miałem raz migotanie przedsionków ponieważ raz kolega namówił mnie na zapalenie tzw. * zioła * .od tych dwóch incydentów moje życie przewróciło..

Oczyszczenie płuc z toksyn po paleniu papierosów

.. ...można oczyścić płuca po paleniu papierosów? Jakieś tabletki, czy do lekarza trzeba się zgłosić? myślę ,że nie ma czegos takiego jak oczyszczanie samych płuc,a sż metody oczyszczania organizmu z toksyn.O tych metodach poczytaj w internecie.Toksyny sa w całym organiżmie,a więc w wątrobie..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...rujnują życie , piszesz o paleniu papierosów , nie wiem czy coś jeszcze używasz ,czy chodzisz lub chodziłeś na siłownię to są wszystko anty zdrowotne zabiegi , tak tak siłownia też. Jak się czyta młodych ludzi narzekających na zdrowie to 90% chodzi na siłownię . Przeanalizuj swoje..

Kłucie za żebrami

.. ......popieram poprzednika z tym paleniem papierosów ! próbowałaś wziąć cos rozkurczowego kiedy łapie cię ten ból? albo po prostu jakis przeciwbólowy ...no i jeśli trwa to już jakiś czas powinnaś to skonsultować z lekarzem - biegunka może byc spowodowana złą pracą jelita grubego. Nie..

Bóle lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...mam nudnosci zuciłem palenie papierosow dretwieje mi cała lewa strona czeste skurcze co mam robic. ps:co mam w tej sytuacji robic? a czy badałeś cholesterol? A czy z kręgosłupem piersiowymm i szyjnym u ciebie jest Ok?Bóle w klatce niekoniecznie muszą byc od serca,mogą też być od..

Nerwica

.. ...mocz po tym. Rzuciłem palenie miesiąc temu. Chyba mam poszarpane nerwy i organizm nie wyrabia. Dlaczego tak wielu lekarzy mi tego nie stwierdziło a mówiłem o tych wszystkich objawach o panice leku drżeniu itp:( Pozdrawiam wszystkich chorujących. A moze to skutek rzucenia palenia..

Zakrzepica

.. ...krwawienia.Zakrzepicy sprzyja palenie papierosów,a u kobiet szczególnie duże jest zagrożenie ,gdy jednocześnie z paleniem przyjmują tabletki antykoncepcyjne.Moja kuzynka w ten sposób zachorowała właśnie .Objawów nie iała.Nagle pewnego dnia po przetańczonej nocy spuchła jejgórna część..

Czy to możę być nerwica?

.. ...i jeszcze gorzej się czułem... Coś mi się zdaje że trzeba i palenie rzucic... Bo dzisiaj jak zapaliłem papierosa to mnie zaczeło ściskać po lewej stronie pod pachą... Ale spróbuję. Dzięki za odpowiedź...

Palenie krótkotrwałe

.. ...Chciałem się dowiedzieć czy palenie 1 papierosa na tydzien lub na dwa tygodnie bardzo szkodzi. Po za tym ciekawi mnie jeszcze jak długo organizm oczyszcza się po jednym papierosie i czy takie krótkotrwałe palenie w młodym wieku może być bardzo groźne? Proszę o odpowiedź. Dodam, że mam 17..

Papierosy, trawka inne różne

.. ...Częste jaranie, picie i palenie jak najbardziej powodują upośledzenie wszystkich narządów no dobrze a załóżmy że bym nie palił nie pił wogóle to skąd u ludzi nagłe arytmie i to w różnym wieku. Jak to sie uaktywnia? Rozumiem że wszystko zależy od danego organizmu, ale może znacie..

Rzucułem palenia 2 tyg temu i ból głowy ..

.. Witam. Rzuciłem palenie papierosów jakieś 2 tyg temu i od tego czasu mam zawroty głowy , ból głowy , takie kłucie czuję w głowie. To się dzieje np. gdy pracuję fizycznie lub zwyczajnie wstaję z łóżka. To są jakieś skutki uboczne rzucania palenia ? BO gdy paliłem to taka sytuacja nie miała nigdy miejsca ...

Palpitacja

.. ...dniowe przerwy. Po zapaleniu papierosa przy najmniejszym wysiłku czuję uderzenia serca. Musi minąć 24h żeby tak się nie działo. Urodziłem się za szybko, byłem w inkubatorze, na badania EKG jeździłem co rok, doktorka powiedziała, że wszystko w jak najlepszym porządku, mogę normalnie..

Jak zyc

.. ...to zeby po 13 latach palenia papierosow odrzucilo mnie nagle od nich przez ta nerwice pozatym czuje sie jakby nieobecna na swiecie patrze i nie wiem czy to ja ta derealizacja wyczytalam plakac mi sie che Zbadaj hormony tarczycy. Witaj Moniko. Powody odrzucenia od papierosów moga byc..

Palenie niweluje pozytywny wpływ umiarkowanego spożycia alkoholu

Palenie niweluje pozytywny wpływ umiarkowanego spożycia alkoholu

.. ...tak, okazało się, że palenie papierosów niweluje pozytywny wpływ alkoholu na organizm osób cierpiących na choroby układu krążenia. Udar mózgu częstą przypadłością pijących i palących. Badacze obserwowali 22524 osoby w wieku od 39 do 79 lat, które spożywały alkohol w umiarkowanych..

Wpływ palenia na mózgi nastolatków

Wpływ palenia na mózgi nastolatków

.. ...badania dowiodły, że palenie papierosów jest przyczyną obniżonej koncentracji oraz słabszej pamięci u osób dorosłych. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postanowili pójść dalej i porównać mózgi palących nastolatków z ich niepalącymi rówieśnikami. Badacze skupili się na korze przedczołowej,..

Dwukrotnie większe ryzyko udaru u nałogowych palaczy

Dwukrotnie większe ryzyko udaru u nałogowych palaczy

.. ...które przeszły udar. Palenie papierosów przyczynia się bowiem do miażdżycy i zwiększa ryzyko wystąpienia skrzepów krwi. Kanadyjscy naukowcy ustalili, że ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu, czyli udaru na skutek przemieszczenia się skrzepu krwi, jest dwukrotnie wyższe u palaczy. Osoby..