Papierosy

Rak płuc

Rak płuc

.. ...jak również w filtrze papierosa, znajduje się kilkadziesiąt substancji kancerogennych ( rakotwórczych ). Objawy raka płuc. Objawy raka płuc są nieswoiste, najczęściej pojawia się kaszel, po pewnym czasie dołącza się krwioplucie. U palaczy może dojść do zmiany rytmu kaszlu - kaszel który..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...wystąpienia POChP jest palenie papierosów, zarówno czynne jak i bierne. Rzucenie nałogu jest także konieczne, aby zatrzymać progresję choroby. Farmakoterapia przy użyciu beta mimetyków, cholonolityków, metyloksantyn przyjmowanych w aerozolach, nebulizacjach czy tabletkach jest..

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...rezygnacja z palenia papierosów i umiarkowane picie alkoholu skuteczniej pomaga profilaktyce chorób serca i raka, niż walka z nadmierną wagą. Świadczą o tym ogłoszone w Tokio wyniki badań, przeprowadzonych pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Pracy Japonii. Naukowcy z Krajowego Ośrodka..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...nastolatków palących 3 - 4 papierosy dziennie może w przyszłości wpaść w pułapkę poważnego nałogu i utknąć w niej na 35 - 40 lat - zaznacza rzeczniczka fundacji dr Beth Abramson. Jak przypomina dr Daskalopoulou, palenie zwiększa ryzyko miażdżycy tętnic, udaru niedokrwiennego mózgu,..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. Trzynastolatki, które biernie wdychają dym tytoniowy, częściej mają niekorzystne zmiany w tętnicach, uważane za czynnik ryzyka chorób układu krążenia - wynika z pracy, którą publikuje czasopismo Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes . Choć już wcześniejsze badania wskazywały, że bierne palenie..

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

.. ...częściej pali Pani/Pan papierosy w ciągu pierwszych godzin po przebudzeniu, czy w pozostałej części dnia? tak 1 nie 0 Czy pali Pani/Pan w czasie choroby, która zmusza do pozostawania w łóżku przez większosć dnia? tak 1 nie 0 Proszę sprawdzić na opakowaniu, ile nikotyny zawierają..

Myjąc zęby dbasz o serce

Myjąc zęby dbasz o serce

.. ...czynniki, takie jak palenie papierosów, otyłość czy historia chorób serca w rodzinie, ryzyko u osób myjących zęby rzadziej niż dwa razy dziennie pozostawało wciąż o 70 proc. wyższe. Badania krwi w grupie zaniedbującej higienę jamy ustnej wykazały ponadto obecność białka C - reaktywnego i..

Palenie w obecności dzieci podnosi im ciśnienie

Palenie w obecności dzieci podnosi im ciśnienie

.. Jeśli palisz papierosy w obecności swoich pociech, możesz przyczynić się do podnoszenia ich ciśnienia tętniczego. Okazało się bowiem, że nawet 4 - 5 - latkowie wdychający biernie dym papierosowy są narażeni na nadciśnienie. Profilaktyka chorób układu krążenia zaczyna się w dzieciństwie. Jeśli chcemy zapobiec..

Wpływ palenia na mózgi nastolatków

Wpływ palenia na mózgi nastolatków

.. ...chętniej sięgają po papierosy. Ponad 80% palaczy zaczyna swój nałóg przed ukończeniem 18. roku życia. Natomiast osoby, które w wieku nastu lat nigdy nie paliły, zazwyczaj już nie wpadają w sidła nałogu w przyszłości. Wpływ palenia na pamięć i koncentrację. Poprzednie badania dowiodły, że..