Papierosy co

Tachykardia

.. ...stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne zapalenie wsierdzia; zapalenie mięśnia sercowego...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...jakiejkolwiek postaci ( papierosy, fajka, cygara ); regularne ćwiczenia fizyczne o umiarkowanym natężeniu, najlepiej szybki spacer lub pływanie - minimum 3 - 4 razy w tygodniu przez 30 - 40 min; korzystne jest zmniejszenie spożycia soli kuchennej do mniej niż 100 mmol/dzień co odpowiada..

Białko C-reaktywne jako wskaźnik rozwoju miażdżycy tętnic

.. ...wieku, płci i palenia papierosów. Ilorazy szans związane ze stężeniami CRP w najwyższym kwartylu w porównaniu z najniższym zwiększały się w zależności od postępu miażdżycy w tętnicy szyjnej ( iloraz szans 1,9, 95% przedział ufności 1,1 - 3,3 ), w aorcie ( iloraz szans 1,7, 95% przedział..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...tytoniu ( zarówno palenia papierosów, fajki jak i cygar ); regularny wysiłek fizyczny - co najmniej 3 razy w tygodniu przez min. 30 minut. Pytania o chorobę wieńcową, ból dławicowy. Jak chorzy opisują ból dławicowy, jak długo trwa napad?. Pacjenci w większości przypadków opisują ból..

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć męska ( ochronne działanie estrogenów ), wiek, pewne predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Ogólnie uznaje się, że najważniejsze czynniki mające wpływa na wczesny rozwój miażdżycy zostały ujęte w zespole metabolicznym. Od..

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...homocysteina palenie papierosów infekcje wirusowe nadciśnienie kompleksy immunologiczne I. Uszkodzenie śródbłonka - typ I uszkodzenia. Przyleganie i migracja monocytów do śródbłonka naczyń wieńcowych. Zaktywowane makrofagi ( komórki żerne ). Pochłanianie i metabolizowanie utlenionych..

Dławica Prinzmetala

.. ...występowania jednocześnie anginy Prinzmetala i zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych. Blaszka miażdżycowa może być czynnikiem wywołującym skurcz tętnic. W takich sytuacjach leczenie wymaga modyfikacji...

Rak płuc

Rak płuc

.. ...jak również w filtrze papierosa, znajduje się kilkadziesiąt substancji kancerogennych ( rakotwórczych ). Objawy raka płuc. Objawy raka płuc są nieswoiste, najczęściej pojawia się kaszel, po pewnym czasie dołącza się krwioplucie. U palaczy może dojść do zmiany rytmu kaszlu - kaszel który..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki kończyn dolnych. Czynniki stałe, niepodlegające naszej modyfikacji, to różnego typu choroby przebiegające ze stanami nadkrzepliwości krwi, na przykład niektóre choroby nowotworowe, zakaźne,..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...przełykowego czy refluks ). Choroby serca i układu krążenia są rzadką przyczyną dolegliwości bólowych u dzieci. Powodem tego typu dolegliwości może być także palenia papierosów i zażywanie narkotyków...

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...wystąpienia POChP jest palenie papierosów, zarówno czynne jak i bierne. Rzucenie nałogu jest także konieczne, aby zatrzymać progresję choroby. Farmakoterapia przy użyciu beta mimetyków, cholonolityków, metyloksantyn przyjmowanych w aerozolach, nebulizacjach czy tabletkach jest..

Rak gardła

.. ...słuchowa łączy obie przestrzenie ). Czynniki ryzyka związane z częstszym występowaniem raka gardła to między innymi: wiek ( 5. 6. dekada ), palenie papierosów, alkohol, zaniedbania higieny jamy ustnej...

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. ...nasilenia nałogu palenia papierosów i spożywania alkoholu, rozpowszechnienia nadciśnienia tętniczego, a także z różnic w diecie i aktywności fizycznej. Z danych Instytutu Aterotrombozy wynika, że w Polsce umieralność z powodu chorób sercowo - naczyniowych jest wysoka i przyjmuje różne..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...cholesterolu, palenie papierosów, cukrzycę, brak regularnej aktywności fizycznej, nieprawidłową dietę - zbyt bogatą w niezdrowe tłuszcze i sól, a ubogą w warzywa i owoce oraz wiek. Ostatnio do grupy tej włączono również tętno. Według prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof...

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...nich kobiety paliły papierosy równie często, jak mężczyźni, nieco częściej miały nadciśnienie, a dwukrotnie częściej miały cukrzycę oraz były otyłe. U kobiet - częściej niż u mężczyzn - występują również niektóre nietypowe powody zawału, np. skurcz tętnicy wieńcowej lub jej..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, otyłość, cukrzyca, dodatni wywiad rodzinny ) normy te są jeszcze ostrzejsze i dla frakcji LDL wynoszą 100 - 130 mg/dl. Poziom wyższy niż 200 mg/dl. Uznany jest za niebezpieczny dla zdrowia i obarczony zwiększonym ryzykiem zawałów serca. MAMY..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...aktywności fizycznej, palenia papierosów i picia alkoholu. Stres zawodowy oceniano m.in. na podstawie zakresu obowiązków pracownika, częstości przerw w pracy, kontroli i presji jakiej podlega. Analiza potwierdziła, że przewlekły stres zawodowy podnosił ryzyko choroby serca zarówno u..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...sędziwym wieku. Niezwykle ważne jest też niepalenie papierosów i, co profesor zaznacza raz za razem, aktywność fizyczna. To najlepszy i najtańszy lek - podkreśla. PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między papierosami a cukrzycą. Wcześniejsze badania wykazały, że pomiar tętna w spoczynku pozwala przewidzieć epizody choroby wieńcowej u mężczyzn...

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...choroby są: palenie papierosów, otyłość, brak aktywności fizycznej, hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...powstają w czasie palenia papierosów. Dlatego palacze mają kilkakrotnie wyższy poziom akrylamidu niż ludzie niepalący. Akrylamid jest trucizną, a dawka trucizny jest przeliczana na kilogram masy ciała. Zatem, po spożyciu paczki chipsów dzieci będą mieć więcej akrylamidu na kilogram masy..

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...rezygnacja z palenia papierosów i umiarkowane picie alkoholu skuteczniej pomaga profilaktyce chorób serca i raka, niż walka z nadmierną wagą. Świadczą o tym ogłoszone w Tokio wyniki badań, przeprowadzonych pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Pracy Japonii. Naukowcy z Krajowego Ośrodka..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...nich. Są to palenie papierosów, nadciśnienie, nadwaga i otyłość, zaburzenia gospodarki węglowodanowej - cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...Wystarczy zapalić jednego papierosa, by tętnice stały się aż o 25 proc. sztywniejsze - ostrzegają naukowcy, których badania zostały zaprezentowane podczas tegorocznego kongresu zorganizowanego przez Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne i Heart and Stroke Foundation. O wnioskach badaczy..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...etnicznej i palenia papierosów, jak również rodzaju arytmii. Picie minimum 4 filiżanek kawy na dzień obniżało ryzyko pobytu w szpitalu z powodu arytmii również u osób cierpiących - aktualnie bądź w przeszłości - na choroby serca albo układu oddechowego. Najnowsze badania nie dowodzą..

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

.. ...sięgasz po pierwszego papierosa? w ciągu 30 min. 1 po 30 min. 0 Czy sprawia Pani/Panu powstrzymanie się od palenia w miejscach, gdzie jest to zakazane, np. w bibliotece, w kinie itp? tak 1 nie 0 Z którego papierosa jest Pani/Panu najtrudniej zrezygnować? z pierwszego rano 1 z każdego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...zabiegiem ablacji paliłam papierosy - czy teraz po zabiegu mogę okazjonalnie zapalić papierosa?? Bardzo Proszę o odpowiedź. Z góry Bardzo Dziękuje Dziękuję bardzo za odpowiedź Muszę przyznać, że marwtią mnie te skurcze dodatkowe teraz po ablacji!Przed zabiegiem mialam tez takie skurcze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...aha chce dodac ze pale papierosy od miesiaca kiedys palilem duzo w wojsku calkiem ale odeslano mnie z niego zpowodu tej wady ;/ rzucilem na 7 miesiecy palenie z nadzieja ze wroce na silownie a serce sie uspokoi a tu nic zdrowo sie odzywialem odzywki itp...ale przy wysilku nie zawsze ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...: - ) paliłam wtedy papierosy i mam nadwage ok 20 kg. Ruchu prawie wcale, praca siedząca. Poszłam do lekarza zrobili mi EKG lekarka powiedziała ze wyszło na nim ze bije za szybko i nierówno. Miałam zrobione badania krwi, tarczycy i elektrolitów i wszystko ok. Dostałam skierowanie Do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...sięnie zdarzały . Rzucił papierochy , i kawy nie pije wcale . Pomimo to coraz częściej zdarzają mu się porządne rtąpnięcia serca . Tak mocne , że czasem aż musi się czegoś przytrzymać bo ma wrażenie , że zaraz odleci . Po tym epizodzie na pogotowiu po kilku godzinach gopuścili i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 19

.. ...wtedy czuje.Zuciłem papierosy niepale juz ponad miesiądz,Jestem bardzo szczensliwy ze jest ok ale mam ochote czasami pujsc z chłopakami na piwko a niewiem czy moge!POZDRAWIAM I DUZO ZDROWIA ZYCZE damian ...nie radzę popijac alkocholu, po co chcesz narażać swoje zdrowie i życie? Wiem z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...bardzo duzo paliłem papierosow,kawy terz nieograniczałem,ostatnio lekarz zaproponowal mi branie tabletek na uspokojenie xanax 1mg/sr.napoczontku pomagały ale codziennie jest coraz gorzej,są coraz słabsze a wewnetrzny dyskomfort szkoda mowic!Mam wrarzenie jakby mi się swiat zawalił.Morze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...nawet zapalic w trakcie papierosa ( Od roku nie pale i bardzo jestem z tego zadowolony ). Nie mniej jednak robilo mi sie slabo, a na zycie patrzylem przez pryzmat tego kiedy mnie zlapie kolejny napad. NIgdy nie lubilem chodzic gdzies za daleko, zebym w razie czego nie musial wracac w..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...glownie przez to ze pale papierosy... . Niekoniecznie wysoki puls jest swiadectwem choroby. Temat pulsu nalezy rozwazac w troche innych kategoriach - jakimi sa fizjologia kazdego czlowieka... . Puls optymalny to jest bzdura. Ktos faktycznie znerwicowany mierzy sobie co chwile puls... ...

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...Kardologiczny ze od papierosów * rosnie * puls??? ze sie serducho meczy i takie tam?? no raczej. @zuczek - mozliwe, choc akurat nie w moim przypadku. Bez wzgledu od czego rosnie - o ile jest to wzrost trwaly a nie tymczasowy ( jak przy wysilku lub zdenerwowaniu ) to warto takiego wzrostu..

Echo serca - Str. 4

.. ...wykryć to, że ktoś palił papierosy? Proszę o szybką odpowiedź... Czy to jest niepokojace mam dwa badania echo , drugi robiłam ok roku temu i tak 1 echo tetno 100 lewa komora40 frakcja wyrzutowa 70% grubosc przegrody 9, grubosc sciany tylnej 8 prawa komora 20 2 echo tetno 120 lewa komora..

Echo serca - Str. 12

.. ...85. Mam nadwagę i palę papierosy czy to ma wpływ na podwyższone tętno??? mam 25 lat jakie tetno w stanie spoczynku powinnam mieć. Pytam z tego względu że w różnych publikacjach pisze inaczej. Zaznacze że miałam wykonane Echo serca i wszystko jest w porzadku Ekg również. Proszę o..

Echo serca - Str. 55

.. ...tachykardia ( pewnie przez papierosy i stres - mam nerwice ) Prosze o jakies porady. Jak zwiekszyc EF? Bo chyba jest troche ponizej normy... Pozdrawiam! ja spotykam sie zopiniami że RF poiwnno byc powyżej 65%, ale zle jest ponizej 40%, inne opinie mówią że norma to od 50 do 75% więc nie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...mocno pamiętaj tylko że papierosy czy stres ma ogromny na to wpływ,wiem to po sobie. chuj z skurczami ja to mam i chuj jestem zdrowy ci lekarze sa pierdolnieci nic mi nie jest uprawiam ciezko sport pilke nozna i jest loos wiec spoko wszyscy nerwy w niczym nie pomoga ale moga zaszkodzic..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...z dworu po zapaleniu papierosa. Za jakiś czas, dosyć dłuższy ( kilka miesięcy ) wstałem rano do szkoły zjadłem śniadanie poszedłem się umyć, poszedłem do łazienki i w łazience zemdlałem nagle, zrobiło mi się biało przed oczami. Rodzice się przestraszyli i posłali mnie do kardiologa...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...paliłem ponad 30 mocnych papierosów dziennie i wypijałem 3 - 4 duże mocne kawy. Sercu na pewno to nie pomagało. Problem w tym że po zawale robię to nadal, chociaż ograniczyłem * spożycie * do 10 szt słabych papierosów Light i jednej lurowatej kawki, prawie o barwie harbaty. Rzucić..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...młodsza żona, ale też: papierosy, kawa, zarwane noce, itd. I tak ( prawie ) żyję do dzisiaj... A.M. Łódź. Witam!Nie miałam zamiaru nikogo zniechęcać do brania leków.Kiedyś nie było takich środków jak teraz,a choroba mojego wujka rozpoczęła się dość dawno( ok. 25 lat temu ).Wtedy lekarze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...co ale pale mówią że, papierosy uspakajają ale to nie prawda, próbubowalam rzucić ten nalóg ale nic z tego. pozdrawiam Witam Wszystkich Ja cierpię na nerwicę lękową już przeszło 8 lat. Pierwszy atak dostałam rano gdy odwoziłam syna do przedszkola 8 lat temu.Nie wiedziałam co jest grane,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...wyjęłam leki rudoten w papierowej torebce ,nalałam wody do szklanki zeby popić,no i stało się wylałam wode na leki tabletki się w torebce rozpuściły nie mogłam dokładnie zaaplikować sobie dawki i pimyślałam to koniec nie wzięłam leku,bo się bałam ,zew tej mazi tabletkowej mogę wziąć za..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...powiedzial ze to nie od papierosow i ze prawdopodobnie mam to od zawsze. Moze nikt dokladnie mnie nie sluchal ze nie slyszal tego kliku wczesniej. Co do wysilku nie mam ograniczen. Moge sobie cwiczyc i robic co chce. Mam czasem bole w klatce ( lewa strona ), zawrtoy glowy i ogolne..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...ignorując grypy,anginy.Kawa, papierosy,obciążenie pracą.Goniąc za coraz to większymi pieniędzmi leczyłam się sama.Jeżdziłam AUDI /nowym/już w 1994r.Teraz chodzę o kuli z niedowładem, żyję z renty, zostawił mnie mąż /wciąż chora/.Podniosłam się i ciągnę dalej.Piszę o tym tylko dlatego,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...na studiach paliłam papierosy, całonocne imprezy również nie były mi obce, moje serce czuło się po nich fatalnie!!! ). I najważniejsze z najważniejszych kwestii - nie pozwólmy by choroba zawładnęła naszym życiem. Życzę dużo zdrówka i samych radosnych chwil Aga Witam! Niedługo skończę 20..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...niedowage waze 55kg, palenie papierosow( jak rzucalem to mialem 100x wieksze nerwy niz zazwyczaj ), niezdrowe odzywianie, mala jezeli wogole mozna mowic o jakiejkolwiek aktywnosci ruchowej a z doswiadczenia wiem ze jak pracowalem fizycznie to serce bilo jak u zdrowego bylem zmeczony ale..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...tak nie mialam,palilam papierosy i wogole nie wczuwalam sie w te serce...teraz przez te nerwice mam takie jazdywlosy wychodza mi garsciami aaaa i jeszcze jedna rzezc zauwazylam ze rano jak zjem sniadanie to wali mi serce hehe wiem ze to jest smieszne ale tak mam...piszcie czekam!!!! hej..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...swietna rzecz rzucając papierochy. Życzę ci wytrwałości! Najgorszy jest pierwszy miesiąc: ) ), potem to już łatwe. Witajcie, Skurcze dodatkowe komorowe mam zdiagnozowane od prawie dwóch lat ( w momencie ich przypadkowego wykrycia nie odczuwałam ich - odkąd o nich wiem wyczuwam każdy ),..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...powiedzialam jadlam papierosy poprostu jadlam. chcialabym tez sie pochwalic, ze pilnuje diety, uwazam co jem co pije raczej pilnuje tego. po kontroli a byla juz druga, cholesterol w normie serduszko dobrze, tylko przytylam i to diabelnie nie wiem czy to przyczyna papierochow nagle..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...jest zle. Odstwilem papierosy, alkohol, leki takie jak wszyscy - dilatren jako podstawowy. Ale, ale dilatren od lutego jest duzo tanszy o ile na recepcie jest zaznaczona P - przewlekla. Pozdrawiam, zyczac usmiechow, i chwili zapomnienia. przeczytałam właśnie że ktoś zyje 10 lat..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...lekarz zwalal wine na papierosy przez te lata nie wpadl na pomysl zeby zbadac serce.Niestety teraz juz zapozno na cokolwiek.Powiedz mi prosze jak objawia sie to migotanie i czy mozna temu jakos zapobiec czy to jest wpisane w ta chorobe. Ja juz zdazylam wyczytac, ze z ta choroba nie mozna..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...spowodować taki stan do tego papierosy alkohol i serducho nie wytrzymało .Więc mi sie wydaje że nie ma możliwości całkowitego wyleczenia a tylko jakieś podleczenie i trza będzie z tym życ Darek ty jesteś 4 m - ce na zwolnieniu a moje sie skończyło 4 m - sce temu i teraz nie mam nic,..

Po ablacji

.. ...zresztą ) te cholerne papierosy. Życzę dużo zdrowia i pozytywnego myślenia,a na pewno wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam... PS.Co słychać u Kiki? Mialam ablacje 25.08.05. Trwala zaledwie godzine. Podobo wszystko sie udalo. Jednak 2 - 3 razy na dzien mam uczucie jakby serce chcialo sie..

Po ablacji - Str. 7

.. ...zastanawia bo warto!Co do papierosów to napewno nam szkodzą,już po tej majówce rzucam( pomagają tabletki TABEX )trzymaj kciuki!pale już 20 lat jestem nałóg jak cholera,jak mi sie uda to każdemu sie uda: )Życzę udanego wypoczynku!Swietnej pogody( ducha )Pozdrawiam! Ja też ufam swojemu,..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...130/75. Kawy nie piję, papierosów nie palę. Alkohol ani wysiłek nie ma na to tętnienie ( tylko w prawym uchu ) wpływu i nie nasila tego - za to niewyspanie nasila. Fakt, że wiecznie zarywam noce przez pracę, niestety... Laryngolog - ja trafiłam na dobrego widać - nie tylko sprawdził mi..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...nie mialam ani kawalka papierosa w ustach : ) Moniko, to ciekawe, bo ja też miałam częstoskurcze , mam silną alergię, kłopoty z kręgosłupem..Tylko na basen nie chodzę i nigdy nie pójdę. Prędzej dałabym się rozstrzelać niż ćwiczyć: )Poważnie Soul,a masz jakieś przykre doświadczenia..

Zawał serca a papierosy

.. ...ze powodem nie byly papierosy gdyz zanieczyszczenie moich zyl nie dochodzi nawet do 20%, a faktem jest ze przed zawalem mialem kilka miesiecy niezwyklego stresu i sypialem po 3 - 4 godziny dziennie, co pradopodobnie tak sie przykro na moim zdrowiu odbilo. Uszkodzenia ponoc mam bardzo..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...szpitalu, pomimo palenia papierosów kondycję mam dość dobrą i lubię uprawiać sport. no ale do rzeczy. Ostatnio siedziałam za granicą u znajomego i przy którymś piwie zaproponował marihuanę. Kiedyś już paliłam i nie miałam po niej żadnych specjalnych przeżyć więc zapaliłam trochę. Po..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...dziennie,pale 2 paczki papierosów i pracuje fizycznie,jeżeli chodzi o psychike to nie wiem , poniewasz biore leki psychotropowe na zabużenia psychotyczne , i mysle że moja choroba wcale nie wzięła się z palenia marihuany , ponieważ od dziecka byłemm znerwicowany w wieku 5 lat zaczełem..

Palenie papierosów a WPW

.. ...zastanawiam sie czy palenie papierosow ( a pale juz pond 10 lat ) ma cos wspolnego z tymi objawami.. co o tym sadzicie? aha! znacie jakis dobrych kardiologow w Legnicy lub okolicy ktorzy wykonuja ablacje? ps. cholernie sie tego boje. Pozdrawiam Mobby Hej mobby ja mieszkam niedaleko..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...pale juz 5 miesiecy papierosow a zielonego juz od 5 lat. Zobaczymy co bedzie dalej. Pozdro jak czytam wasze relacje to mysle ze wszyscy jestesmy wariatami. Ja oczywiscie tez mam te wszystkie objawy, ucisk po lewej stronie,kolatanie serca, glupie skurcze, ciagle zmeczenie, problemy z..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...okropny. w stanie takim papierosa nawet nie moge zapalic, na poczatku lapalo mnie tez w dzien w ogole jak pierwszy raz w zyciu mnie to zlapalo to zaczelo sie od karetki hydroxyzyny i tak w kolko, teraz na tyle sie trzymam ze nie wzywam karetek i ogolnie w zyciu ide na przod i dalej po..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...jezeli palicie jest to od papierosow! one nie uspokajaja one bardzo szkodzą witam wszystkich nerwusów ! Moja choroba objawiła się jakieś 2 - 3 miesiące temu. Miałem już 3 poważne ataki których nie potrafiłem opanować i trafiłem do szpitala. Za każdym razem lekarze stwierdzali że jest..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...ilości alkoholu ( o papierosach nie wspominam, bo to oczywiste : ) Głowa do góry i ciesz się życiem! No cóż jest dokładnie tak, jak opisałaś. Nerwica serca, to jakby samonapędzająca się choroba. Boję się, że skurcze nadejdą przez co nadchodzą, a wtedy jeszcze bardziej się boję, że zaraz..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. ...piszczy. Po karzdym papierosie czuje sie jak nacpany. Próbowalem rzucic, ale nie jest lekko. Bez palenia przemiana materii opada a na tym mi w tej chwili zupelnie nie zalezy.Ostatnie dwa miesiace czuje sie fatalnie. Wyniki mi poszly w negatywna strone. TSH 18,1; T4 5,4 i T3 2,6. W..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...oddech lub oddychać do papierowej torebki. witam mam 20 lat i mam to samo okropne uczucie u mnie pojawia sie glownie to przy duzym podnieceniu ale nie tylko okropne uczucie chwilowego jakby podwojnego walniecia serca pozniej stop i lubudu, brak powietrza i odkaszlenie pozniej chwilowe..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...przyznam szczerze, ze pale papierosy... ;/ ale jak sie teraz dowiedzialam o tym to postanowilam rzucic. Prosze o pomoc... Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z góry. witam wszystkich moja rada dla was jest taka - bądźcie wszyscy pod opieką lekarza nie ignorujcie choroby jeśli jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...brzmi smiesznie , ale papierosy maja bardzo duzy wplyw na nasze dolegliwosci. ja palialam paczke dziennie, teraz pale 2 - 3 papierossy na dzien albo w ogole i dzieki tamu tez lepiej sie czuje. sprobyjcie tego o czym wam napisalam - oddychaniu przez brzuch i tym paleniu ( jezeli sa wsrod..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...przemęczenie, stres, praca, papierosy, zła dieta... same błahe diagnozy : ) U mnie bez końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy objaw choroby ), drętwienie rąk, duszności, zaciskanie gardła + ból spowodowany tym podrażnieniem i wypustkami (..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...niehigieniczny tryb życia: papierosy, kawa, alkohol, stres, wysoka aktywność zawodowa, brak wypoczynku. Obecnie skłonny jestem twierdzić, że chyba mam nerwicę, ale nie wiem jak do tego podejść. Witam wszystkich Nie wiem jak WY ale ja dzisiaj czuję się źle, jakoś dziwnie mi w głowie może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 69

.. ...mam od tych cholernych papierosów 11 lat w sumie palilem prawie. Ale moze przyziebilem lub te nerwy :D Pozdrawiam was serdecznie : ). Zasiłek SUPER sprawa hahaha... godna suma dla chomika na pokarm chyba, a nie dla czlowieka. czesc Moniko nio faktycznie malo daja zasilku :/ duzo kawy..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...palilem 1 - 2 paczki papierosow dziennie. 4 lata temu zbankrutowala moja firma i wpadlem w mocna depresje: zmienilem tryb zycia, mocno naduzywalem alkoholu, palilem 3 - 4 paczki papierosow dziennie. Dwa lata temu ustabilizowala sie na nowo moja sytuacja zawodowa i emocjonalna, przestalem..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...lat i palę od 5 lat 25 papierosów dziennie. Pozdrawiam i będę wdzieczny za odpowiedź. witam. mam 13 lat i mam nabady duszności nawet bardzo mocnej, codziennie w szkole chociaż 3 razy na dzien. polega to na tym ze kaszle i nagle mam dusznośc nie moge przez pare minut zlapac oddechy pomocy..

Bóle w klatace piersiowej

.. ...miesięcy palę po 5 - 6 papierosów dziennie. Od 3 tygodni mniewałem bóle w klatce piersiowej w różnych miejscach. Najbardziej bałem sie ze to nowotwór dlatego przestałem palic. Ale cały czas czuje jakis minimalny prawie znikomy ból. Może to nerwoból wiem ze nikt mi diagnozy nie postawi..

Dziwne ataki serca

.. ...wykluczam.Musze dodać że nie pale papierosów,od czasu do czasu wypije.Od stycznia tego roku objawy powóciły,na początku tak jak w tamtym roku - kołatanie,lecz to ustąpiło a teraz mam bóle w klatce piersiowej ( słyszałem że przy zawale jest ból w mostku ) ja mam często bóle: kłucie po..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...lat. a jeszcze mam pytanie jak to sie ma do alkoholu czy papierosów?? prosze o odpowiedz : ) ) witam a czy jest różnica między blokiem którym opisujecie a blokiem przedsionkowo komorowym I/II stopnia?..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...siebie,dodam ze zaczolem palic papieroski od paru lat a byle przeciwnikiem palenia i tak to komputery kumple ,wspolne posiady i papieroski zrobily ze mnie kaleke, obecnie moge tworzyc portale internetowe a o silowni i ciezarch to mozna powiedziec ze przeszlosc - - - - - - - Internet..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat ,160cm wzrostu no i ważę 47kg tak więc otyłości nie mam. Przetacza się w Waszych wypowiedziach jedno - wątroba! Kilku podało poziom wyższy poziom alatów i..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...cukrzycę, lub palisz papierosy lub masz nadwagę lub zespół metaboliczny lub chorobę wieńcową to powinieneś mieć poniżej 70mgdL!!! 6. Im niższy cholesterol LDL tym lepiej ( w większości wypadków ) ale poniżej 70 jest ok. – dzieci maja 30 - 40. 7. Statynę musisz brać do końca..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...czasu do czasu pale papierosy. Od stycznia tamtego tego roku - kołatanie serca ,lecz to ustąpiło a teraz mam bóle w klatce piersiowej ( słyszałem że przy zawale jest ból w mostku ) ja mam często bóle: kłucie po lewej stronie ( pod sutkiem ),ból pod mostkiem - w górnej częsci brzucha,a..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...grupie ryzyka /stres, papierosy, nadwaga/. Wykonaj EKG i idź do kardiologa na interpretacje /skier.od.lek.rodz.!/ pozdrawiam Czesc bardzo wspolczuje ale tez mi sie wydaje ze to nerwica. moze sa to tzw. nerwobole juz sama nie wiem. Albo rwa kulszowa ja mam nerwice czsami mam nerwobole ale..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...oraz palenie do tego papierosów. Ginekolog wiedział, że palę i mnie nie ostrzegł, więc myślałam, że przy tabletkach * z wyższej półki * mogę dalej palić. Do tego możliwe, że przyczynił się bierny tryb życia. Pozdrawiam. Ja również miałam zatorowość płucną od tabletek antykoncepcyjnych,..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...w nadmiarze ). Palę papierosy, lubię się napić piwa i kawy, ale też staram sie jesć dużo warzyw i owoców. Pozdrawiam Kiedyś wylądowałem w szpitalu ( 2002 ). Stany lękowe, kołatanie serca etc. Lekarz pierwszego kontaktu spanikował i od niego na wózku i do karetki, a nią do szpitala...

By-passy operacja Zabrze

.. ...nie powinieniem palic papierosów, nie kontrolowac diety i poziomu cukru aby dobrze leczyc cukrzyce.Rekreacja ,długie spacery wycieczki rowerowe i aktywnośc zamiast pogrązenia sie w bardzo srednich serialach i telewizyjnych widowiskach. Prosba do Państwa pomoc dla chorego nie może..

Zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...wynik stresow i niestety papierochow, lecz nadal nie moge trafic psychiatre ktory by dobrze dobral leki dwutorowo i na psyche i na gazy. piszcie to tez poprawia samopoczucie pozdrawiam U mnie to akurat na tle nerwowym są problemy z jelitem, więc przede wszystkim stres staram się..

Częstoskurcze a palenie

.. ...wypaleniu ostatniego papierosa przyszedł częstoskurcz ). Drugi czestoskurcz dostałem w czasie zaciągania się papierosem po wykonanym uprzednio dość ciężkim wysiłkiem fizycznym. Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy działaniem nikotyny a występowaniu tych arytmii? Bardzo prosze o..

Długość życia po bajpasach - Str. 2

.. ...uważać,przede wszystkim unikac papierosów,alkoholu oraz stresu. A dawno miałeś wstawiane bajpasy?? Witam. Ja miałem operację 28 05 2008r, a 01 06 2008r tamponadę. - było źle podobno 2%szans, że się wywinę ale się udało dzięki mojej kochanej małżonce bo była przy mnie.Mam 5 bajpasów -..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...szpitalu zrezygnował z papierosów, później jeszcze przez jakiś czas nie palił, ale w końcu ( przez ciągłe przepywanie wśród palaczy ) złamał się i wrócił do palenia. Pije też alkohol. Bardzo mnie to wszystko martwi - w końcu do końca życia będzie na lekach. Minęło 5 lat. Rzeczywiście ma..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...nadwage, i pale te wstretne papierochy. Tętno mam tak 85 do 100.Rano jest najgorzej jak leże w łozeczku to jest ok, ale jak wsatne i szykuje sie do robotu to mam ze 120 uderzeń i bardzo to czuje jak serce wali w klacie. Przez dwa miesiace udało mi sie nie palic to wtedy tetno spadło do..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...Pozdrawiam i zaszywam sie w papierologię , nie wiem kiedy się z niej wydostanę ! Pozdrawiam - prawie letnio bo pogoda jak w lato ! Nadmorski ! ty pewnie znów masz wczasowiczów na weekendzie ! - zazdroszczę Ci morskiego wiatru i widoku morza! Do poczytania !pa ! Witam wszystkich!..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...juz zrezygnowalam z papieroskow kawy herbaty alkoholu i wogole a skurzce sa dalej ale zyje i jakos daje rade,musze bo synek ( 7miesiecy ) potrzebuje mamy wiec mama nie moze sie poddawac rozpaczy prawda?? : ) pozdrawiam serdecznie Witam ! Pogoda wcale nie jest letnia , ale ja wolę jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 20

.. ...zrezygnowałabym jednak z papierosów na Twoim miejscu! A tak w ogóle jest lato i powinno się odpoczywać - tego więc Wam życzę !pozdr.: ) dzieki,ale nie moge znalezc tych postow nadmorskiego,mozesz mi wskazac gdzie mam szukac? Seba ! Nadmorski też biega i to dużo - w tym wątku SĄ jego..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...wyłapać na wykresie papierowym,było coś widać tylko jak bylem podłączony. Testów wysiłkowych nie miałem. Holter miałem 24 godzinny. Przy wypisie ze szpitala mam stwierdzony ZEspół WPW. Lekarz zalecił mi jazdę na rowerze a nie bieganie. Ja lubię biegać. No i prawie wszystko..

WPW a ablacja - Str. 7

.. ...znacząco ilość wypalanych papierosów a po 2 tygodniach ciągłego stresu przyszedł czas tzw. spokoju który nie trwał długo bo po 2 dniach wylądowałem na intensywnej terapii z rozpoznaniem migotania, częstoskurczu itd. Podano mi CORDARON dożylnie i po 8 godzinach sytuacja wróciła do normy...

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...przez 3 lata palilem papierosy( od 2,5 roku juz nie ), alkohol sporadycznie,kawa.jeden kardiolog tez przepisal mi beta bloker ale wielkich efektow to nie dalo.w zwiazku z tym teraz nie biore zadnych lekow Ja mam 37 lat i tak naprawdę boję się wysiłku fizycznego - może to błąd.Kiedys..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...dzień przestałam palić papierosy : ) LUDZIE!!! Jestem lekarzem i włosy mi stają dęba jak przeczytałem wasze wątki. Jak chcecie się leczyć u szamanów, to wyjedzcie do Afryki!!! Jeden coś usłyszał i zgrywa experta udzielając innym tzw. * dobrych rad * , druga spowiada się wszystkim ze..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...się z nami dzieje. : ) Papierosy warto odstawić, a alkoholu używać z umiarem. Warto się zastanowić nad większą ilością spacerów, byle nie forsujących. Mnie to pomaga. Tyle refleksji z mojej strony, a na koniec raz jeszcze apeluję: metody leczenia, dawkowane lekarstwa i wszelkie sprawy..