Parametry krwi

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...protrombinowy ) to jeden z parametrów oznaczanych w kaogulogramie - badaniu oceniającym krzepliwość krwi. Na koagulogram składają się oznaczenie wartości: czasu protrombinowego ( PT ), wskaźnika Quicka ( PT% ), INR, czasu kaolino - kefalinowego ( APTT ), czasu trombinowego ( TT ),..

Frakcja wyrzutowa

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...funkcjonowania. Wymiernymi parametrami oceniającymi to, czy odżywiamy się zdrowo, jest poziom cholesterolu we krwi, poziom glukozy oraz masa naszego ciała. Podwyższony poziom cholesterolu LDL lub triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. MCHC to jeden z parametrów morfologii krwi obwodowej odnoszący się do opisu krwinek czerwonych ( erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36 g/dl krwi ( górne..

Kwasica

.. ...odchylenie od normy parametrów układu buforującego, a samo pH jest w normie ( 7,35 - 7,45 ). Taki stan nazywamy kompensacją. Ocena równowagi kwasowo - zasadowej organizmu opiera się na wynikach badania gazometrycznego. Po za pH krwi istotne są także: stężenia dwutlenku węgla, jonów..

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

.. ...nam znajomość trzech parametrów: ich bezwzględnej ilości ( PLT ), średniej objętości ( MPV ) oraz właśnie wskaźnik anizocytozy. PDW mówi nam, jaki procent trombocytów różni się pod względem objętości w stosunku do przeciętnej płytki. Znaczne zróżnicowanie płytek może świadczyć o..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. ...Drugim co do ważności parametrem po stornie czerwonej morfologii jest stężenie hemoglobiny ( Hb ). U kobiet powinno zawierać się w przedziale 12 - 26 g/dl ( u ciężarnych normy są niższe: 11 - 14 g/dl ), u mężczyzn 14 - 18 g/dl. Spadek stężenia hemoglobiny oznacza niedokrwistość ( anemie..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...Hematokryt to jeden z parametrów ocenianych w standardowym badani krwi - morfologi. W typowym wydruku badania hematokryt jest skrótowo zapisywany jako Ht . Dostarcza on informacji, jaki procent krwi stanowią elementy upostaciowane, konkretnie erytrocyty czyli czerwone krwinki. Normy są..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...skrót od nazwy jednego z parametrów oceniających wydolność układu krzepnięcia krwi. Parametr jest również znany jako czas kaolinowo - kefalinowy. Wartość APTT odzwierciedla funkcję tak zwanego wewnątrzpochodnego toru aktywacji trombiny. Jest to część kaskady krzepnięcia krwi zależna od..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...w liczbie 32. Innych parametrów nie pamiętam. Chcę zaznaczyć, że obecnie przyjmuję zomiren, doxepin, propranolol - bardziej doraźnie.Niedługo czeka mnie również hospitalizacja na o.nefrologicznym z powodu długotrwałego krwinkomoczu,dlatego przed położeniem się do szpitala zależało mi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...powodu nienajlepszych parametrów krwi. Kiepskie samopoczucie pojawiło się znowu, po dwóch tygodniach spokoju, kiedy dostała okres. Potem minęło i znowu jest spokój. EKG miała robione w trakcie złego samopoczucia i wskazywało tylko, na szybszy rytm, bez innych zmian. Potem miała Holtera..

Echo serca - Str. 14

.. ...ewentualnie badanie parametrów krzepliwości krwi. jak napisalam w innym wątku wynik prawidlowy bardzo dziękuje Pani Izabelo od dawna mam już kłócia w okolicy serca, lekarz twierdzi że mam wiotkie płatki serca ale to nie powinno być przyczyną kłóć. Pozatym mam częste zawroty głowy no i..

Echo serca - Str. 27

.. ...wyrzutowej i wielu innych parametrów. USG dopplerowskie Służy do oceny przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i sercu. Wykorzystuje się tu fakt zmiany długości fali odbitej od przedmiotu, który zbliża się lub oddala od głowicy. W przypadku USG takim przedmiotem są krwinki czerwone...

Echo serca - Str. 34

.. ...przynajmniej w tych parametrach , ktore sa podane. Moze konsultacja w ośrodku leczenia niewydolnosci serca? ( nie weim czy jest to kardiomiopatia pozapalna czy niedokrwienna ) P. Roxanno prosze dać sercu Taty jeszcze trochę czasu ,a w szelkie watpliwosci najlepiej konsultowac z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 35

.. ...maszyna określa wszystkie parametry: grubość i elastyczność ścian serca, budowę komór, przedsionków i zastawek, przepustowość krwi, opór tętnic i ich napięcie przy skurczach i rozkurczach serca. Wszystkie parametry są na wydruku, a lekarz dokładnie opisuje, jak pracuje serduszko. Nie ma..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. mam nadzieje ze to Wam cos pomoze. Witam chce sie zapytac czy ktos z was byl z dzieckiem chorym na kardiomiopatie rostrzeniowa w..

Dodatkowe skurcze - Str. 302

.. ...wpływ na ważne dla życia parametry i funkcje organizmu, takie jak: liczbę czerwonych i białych ciałek krwi, stężenie hemoglobiny, szybkość opadania krwinek, ciśnienie krwi, objętość krwi, zawartość białka w osoczu, ukrwienie mózgu, przepuszczalność tkanek, rytm serca, wydzielanie..

Niedomykalności zastawek

.. ...monitorowane, badane parametry. Nie można przegapić momentu, w którym fala zwrotna krwi doprowadzi do zniszczenia komory serca. To tylko skrótowa sytuacja. Tak, że wydaje mi się, iz nie możesz bagatelizować sprawy. Serce ma sie tylko jedno. Pozdrawiam. Może tutaj uzyskasz lepsze..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...wpływajcych na zmiany parametrow acenokumarolu ( Sintromu, Syncumaru ) Tabela 2. Leki nasilające działanie doustnych antykoagulantów Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...z powodu pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych badaniach lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam napadu dny moczanowej podano mi kalchinine teraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 210

.. ...poznałam się dobrze na parametrach, enzymach i markerach krwi także jak dostaje wyniki to nawet do lekarza nie musze iść ich konsultować. rodzina zamiast mnie wspierać śmieje się że jak tak dalej pójdzie to bede mogła studiować medycyne. oj nawet nie wiecie jak m ciężko! Dziewczyny nie..

Badanie krwi - enzymy *zawałowe*

.. ...zawału? Jak wstrząs kardiogenny wpływa na te parametry? Jakie są * normalne * wskazania mioglobiny u zdowego człowieka? wszystko jest tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawa%C5%82_mi%C4%99%C5%9Bnia_sercowego..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

P-LCR + co oznacza podwyższony?

.. ...oznaczają wszystkie parametry krwi, a takie niewielkie różnice w normach są spowodowane kalibracją aparatów, i wówczas jeśli twoje wyniki nie mieszą sie w normach danego apatatu na wynikach jest to zaznaczone pogrubionym drukiem. Nie ma powodów do niepokoju Pozdr. bardzo dziękuję za..

Interpretacja wyniku badania krwi

.. ...badania krwi. Wszystkie parametry są ok poza PDW które jest za wysokie i wynosi 20,4%. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć co to może oznaczać. Może ktoś z was się orientuje? PDW - to wskaźnik zróżnicowania objętości płytek krwi PDW to wskaźnik anizocytozy płytek krwi, czyli..

Problemy ze wzrokiem i drętwienie lewej ręki

.. ...naczynia a mają na to wpływ parametry krwi. Natomiast prosze nie faszerujcie się psychotropami!!! Lęk jest normalnym stanem emocjonalnym i sygnałem ze cos złego dzieje sie z naszym ciałem ..strach reguluje nasze zachowania a to ze wiele lakrzy chce miec problem z głowy przepisuje lek jak..

Nerwica czy serce?

.. ...tego 200 parametrow z krwi to lekarz ma jakies spojrzenie .ale mnie nie dali wizy .... ...a co pisza o tarczycy ja mam drobne guzki ale lekarz powiedzial ze tsh w normie to nie ma przwa byc od tego ...

Dodatkowe skurcze przy kucaniu lub kładzeniu się

.. ...itp zmieniasz kilka parametrów naraz, od cisnienia krwi począwszy, na zmianie w układzie autonomicznym skończywszy, a po drodze parę innych zmian czasami coś nie zagra - i serce tańczy : ) przyznasz jednak, że nie jest to regułą i nie zawsze tak masz zbyt wiele czynników gra rolę także..

Prośba o interpretację wyników badania krwi - morfologia i rozmaz.

.. ...normie z wyjątkiem kilku parametrów. Morfologia: Płytki krwi - 60 tys/ul Rozmaz: Segmentowane - 20 % Limfocyty - 72 % Monocyty - 2 % Bardzo bym prosił o interpretację tych wyników. Mam 33 lata. Jakiś czas temu leczyłem się na wrzody. Czy to może być związane z nieskutecznym wyleczeniem..

Interpretacja wyników badania krwi

.. ...przekroczenia w niektórych parametrach? Po prostu niemal pewne że masz niewłaściwą dietę.Niewłaściwa nie znaczy koniecznie nadmiar mięsa i tłuszczu ale może być np. nadmiar antybiotyków,hormonów( ale tych z wody albo czegoś innego a nie z apteki ) i innych trucizn z żarcia.Glikoza..

Hemoglobina, hematokryt, monocyty

.. ...sobą zmiany w innych parametrach krwi. Twoje wyniki chyba nie są jakieś złe, ale lepiej spróbować je poprawić żelazową dietą. Co do monocytów dziecka to podwyższenie ich w rozmazie może świadczyć o tym, że organizm zwalcza jakąś infekcję. Nawet dziecko nie musi być chore. Może złapało..

Krew ma ponad 4000 składników

Krew ma ponad 4000 składników

.. ...podstawie zaledwie 10 - 20 parametrów krwi. Badacze dowiedli, że takich składników we krwi jest co najmniej 4229. Kompleksowe badanie krwi daje lekarzom o wiele lepszy obraz stanu chorego, a co za tym idzie dokładniejszą diagnostykę i szanse na dobranie najskuteczniejszego leczenia...