Parametry serca

Kardiowersja

.. ...ciała pacjenta oraz parametrów kardiowertera, waha się od kilkunastu do kilkuset dżuli. W nowoczesnych kardiowerterach dwufazowych maksymalna energia wynosi 200J, w starszych modelach 360J. Impuls z kardiowertera ma za zadanie stłumić chaotyczną aktywność elektryczną przedsionków serca,..

Frakcja wyrzutowa

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...funkcjonowania. Wymiernymi parametrami oceniającymi to, czy odżywiamy się zdrowo, jest poziom cholesterolu we krwi, poziom glukozy oraz masa naszego ciała. Podwyższony poziom cholesterolu LDL lub triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w..

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...się pod uwagę kilka parametrów. Oznacza się minutowe zużycie tlenu. Rozpatruje się, jak często chory musi być hospitalizowany z powodu zaostrzenia niewydolności krążenia. Ocenia się skuteczność stosowanego leczenia. Frakcja wyrzutowa lewej komory jest także parametrem istotnym w procesie..

Wskaźnik sercowy

.. ...- CI ) jest jednym z parametrów hemodynamicznych oceniających pracę serca jako pompy. Wskaźnik sercowy obliczmy dzieląc pojemność minutową serca przez powierzchnię ciała. Zakładając, że powierzchnia ciała jest wartością przeciętną i stała ( przyjmuje się 1,7 metra kwadratowego ) oraz że..

Perfuzja narządowa

.. ...narządów naszego organizmu. Parametry hemodynamiczne mające bezpośredni wpływ na perfuzję narządową to przede wszystkim wspomniany rzut serca, ciśnienie tętnicze oraz stan naczyń zaopatrujących dany narząd. Chodzi tu oczywiście o ewentualne zmiany miażdżycowe, które upośledzają..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...wydolności mierzonej jednym z parametrów hemodynamicznych - frakcją wyrzutową serca ( EF ). Dodatkowym działaniem digoksyny jest zwolnienie rytmu serca ( poprzez pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...pozytywnie wpływać na parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi będzie właśnie Nordic..

Echo serca

.. ...komory ,ale nie mierzy sie jej w mm/s , tylko w procentach. ten parametr byl wpisany przy zastawce mitralnej? Może to RF ? ( frakcja niemomykalności , jesli takowa byla? , albo ET , czyli czas wyrzutu?..

Echo serca - Str. 2

.. ...cos takiego? A sa inne parametry ewentualnej uposledzonej funkcji rozkurczowej , czli E/A czy IVRT? nadcisnienia nie mam, wiec to chyba zwezenie, czy mozliwe jest abym przez to miala zespol tachy - brady i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe we wnioskach pisze brak zaburzen..

Echo serca - Str. 4

.. ...poprzesuwac dawkowanie? Parametry echo w sumie wn ormie , nie ma cech duzego przerostu czy powiększenia lewej komory, EF czyli frakacja wyrzutowa jak najbardziej ok( norma to 60 - 65% ) z OPISU ZMIAN NIEDOWRACALNYCH NIE WIDAC. nA PEWNO WARTO ZYC AKTYWNIE!pOZDRAWIAM Jeszcze jedno czy ef..

Echo serca - Str. 5

.. ...innym miejscu. Pozostałe parametry ECHA serca ( Aparat Vivid 3 - z obrazowaniem drugą składową harmoniczną, kolorowy dopler ) to: lewa komora w rozkurczu - 53 mm Przegroda międzykomorowa - 13 mm Tylna ściana lewej - 11 mmm EF lewej komory - 69% Prawa komora - 20 mm W opisie zdjęcia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 35

.. ...maszyna określa wszystkie parametry: grubość i elastyczność ścian serca, budowę komór, przedsionków i zastawek, przepustowość krwi, opór tętnic i ich napięcie przy skurczach i rozkurczach serca. Wszystkie parametry są na wydruku, a lekarz dokładnie opisuje, jak pracuje serduszko. Nie ma..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. mam nadzieje ze to Wam cos pomoze. Witam chce sie zapytac czy ktos z was byl z dzieckiem chorym na kardiomiopatie rostrzeniowa w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...jednoczesnie ),nagłe wzrosty parametrow ciśnienia i pulsu do okolo 160/170na 100 lub wiecej...choc nie jest to reguła bo te skoki sa tez mniejsze,dochodza do tego coraz czaetrze bole głowy w jej tylnch czesciach no i drzenia powiek oraz miesni w okolicy serca.Dolegliwosci mogłbym..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...firmy i o tych samych parametrach. Jestem na liście FIDELSKIEJ. Dwa m - ce po wszczepieniu tej elektrody okazało się,że firma Medtronic wycofuje ze wszystkich szpitali tą serię. Nie wiem co będzie dalej.Denerwuję się i wciąż o tym myślę.Gdyby nie ta wadliwa elektroda ,to defibrylator..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest parametr SV na wyniku echo serca 2D. Jaka jest jego norma. Mi wyszlo 110 i podobno to jest poza norma??..

CK-MB - Str. 2

.. ...przynajmniej w części parametrów ). A moze trzeba poszukac innej przyczyny duszności - pulmonologicznej , laryngologicznej itd. Dusznośc w niewydolności serca najczesciej ( choc oczywiście nie zawsze sa przypadki ksiązkowe! ) jest dusznościa nasilająca się przy wysilku i w pozycji..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...szybką pomoc.podaje parametry z mojego echa:wymiary[mm] LVd 5,1 RV 2,5 EF58% IVS 1,2 LA 3,8 Ao 27 LVPW 1,1 zastawka aortalna - bez zmian zastawka trójdzielna,płucna,osierdzie - bez zmian zastawka mitralna - pogrubiałe płaty mitralne hej. myślę ,że naj lepiej wytłumaczy ci to lekarz.nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 263

.. ...dodam, że wszystkie parametry serca mam ok, tzn, echo, holtery,wysiłkowe, dziesiątki ekg i wsio jak u dobrze wytrenowanego sportowca: ) dodam, że biegałem długodystansowo ostanie 2 lata a skurcze zaczęły się od pół roku mniej więcej także żaden lekarz nie wiąże tego z wysiłkiem, zresztą..

Dodatkowe skurcze - Str. 302

.. ...wpływ na ważne dla życia parametry i funkcje organizmu, takie jak: liczbę czerwonych i białych ciałek krwi, stężenie hemoglobiny, szybkość opadania krwinek, ciśnienie krwi, objętość krwi, zawartość białka w osoczu, ukrwienie mózgu, przepuszczalność tkanek, rytm serca, wydzielanie..

Niedomykalności zastawek

.. ...monitorowane, badane parametry. Nie można przegapić momentu, w którym fala zwrotna krwi doprowadzi do zniszczenia komory serca. To tylko skrótowa sytuacja. Tak, że wydaje mi się, iz nie możesz bagatelizować sprawy. Serce ma sie tylko jedno. Pozdrawiam. Może tutaj uzyskasz lepsze..

Zrośnięte dwa płatki w zastawce

.. ...jeśli w echo sa pewne parametry świadczące o uszkodzeniu serca to pewnie trzeba ją rozważać. Zabieg jest oczywiście w znieczuleniu ogolnym , musi byc przecięty mostek pośrodkowo,żeby się do serca dostać, najczęsciej wymienia się zastawkę na sztuczną ( choć w przypadkach zastawki..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...badania, poza tym jednym parametry laboratortyjne byly OK. Mieli w podejrzeniu tarczyce, ona potrafi sprawiac takie problemy gdy cos jest nie tak z hormonami, ale to tez bylo ok. Dalej - robili mi USG tarczycy, jamy brzusznej, rentgena klatki piersiowej, echo serca, kilkakrotnie EKG,..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...zna stan zdrowia syna, parametry ect Ograniczenie wysiłku fizycznego ma pewnie w zamiarze nie pogłebiac wady. Znam ten ból. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_wady_serca.inc Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Kiedys pisałam nt niedomykalności zastawki trójdzielnej..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...z powodu pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych badaniach lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam napadu dny moczanowej podano mi kalchinine teraz..

Płyn w osierdziu

.. ...( 2,5mm ) Pozostale parametry czyli budowa serca nie budza zastrzezen . Co mam o tym myslec. Gin prawie nic mi na ten temat nie powiedzial tylko kazal powtorzyc badanie za 1,5 tyg. strasznie sie martwie. prosze o jakas odp. Witajcie. Czy ktoś z Was wie, jaka jest norma płynu w worku..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...podstawie oceniane sa te parametry. Póżniej wykonuje sie ablacje. W tetnice udowa, podobojczykowa lub szyjna zostaja wprowadzone koszulki przez ktore zostaja wprowadzone elektrody, przeciskane one sa az do serca. Nastepnie zostaje wywolana arytmia pradem ( wlasnie z tych elektrod )...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 210

.. ...poznałam się dobrze na parametrach, enzymach i markerach krwi także jak dostaje wyniki to nawet do lekarza nie musze iść ich konsultować. rodzina zamiast mnie wspierać śmieje się że jak tak dalej pójdzie to bede mogła studiować medycyne. oj nawet nie wiecie jak m ciężko! Dziewczyny nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 29

.. ...jeszcze przy jakich parametrach echo serca zdecydowałaś się na operację, jeśli możesz? Bo moje cały czas są na pograniczu operacji Niestety nie mam ze sobą wyników badań ale jak się do nich dorwę to podam ( wieczorem ) Moja zastawkę mitralną udało sie zoperować maloinwazyjnie i nie..

Stymulator resynchronizujący CRT

.. ...uzyskanie prawidłowych parametrów elektrycznych i stymulacji lewej komory serca. Operacja odbywa się pod kontrolą rentgenowską ( fluoroskopia ) i EKG. Rejestrwane będą także potencjały elektryczne wewnątrzserca i sprawdzana stymulacja za pomocą urządzęń zewnętrznych. Pozdrawiam Czy Pani..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...wrócę do pracy. Moje parametry przed operacja nie były najgorsze ( aorta ok. 5,1 ), pływałem , jazda na rowerze itd. Pojawiały się jednak zawroty głowy i mroczki przed oczami, czasami bóle serca. Jeśli miałbym ci coś doradzic to przed operacją najlepiej skonsultować to z kilkoma..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...kontroli stanu bateri i parametrów stymulacji. Myślę że napewno otrzymaliście stosowne informacje gdzie się zgłaszać w tej sprawie. Kwestia zachowania się przy bramkach anty - kradzieżowych w sklepach, na lotniskach czy w sądach jest prosta i polega na tym że Twoja mama nie powinna się..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...się rany.Po zmianie parametrów odczuwam ulgę po kilku godz nie wiem co to jest zespół rozrusznika,ale lekarz powiedział,że czasami się tak zdarza i unika rozmowy na ten temat. pozdrawiam To ja egazda na razie jeszcze żyję,ale ani na moment nie ustąpiły dolegliwości. Nadal ciągnie serce..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...75% * 50% * 6 ) Który parametr obrazuje jakość przepływu wieńcowego? obciążenie następcze, obciążenie wstępne, tętno 7 ) Frakcja wyrzutowa 50 %. Co oznacza? Mała niewydolność serca? 8 ) koronarografia a test wysilkowy? ( wyniki zgodne w 99%, 85%, 60%, niezgodne w 30%? ) 9 )..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...wykazaly pogorszenie jakis parametrow. pozdrawiam, Ewelina Trzymaj sie Ewelino... Cześć. Miałam echo serca ok. 1,5 roku temu z powodu poszerzonej żyły głównej dolnej i granicznych żył wątrobowych ( usg jaby brzusznej, zgłosiłam się z bólem brzucha po lewej stronie i miałam jeszcze wtedy..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...napisać jakie miałaś parametry na echu serca, że lekarka od razu powiedziała pierwotne nadcisnienie płucne. Ja sie diagnozuje już pół roku. Termin do szpitala mam dopiero na koniec sierpnia. Czy możesz dać namiary na lekarkę, która robiła Ci echo serca i postawiła diagnozę.Pozdrawiam. Do..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...serca na innym sprzęcie. Parametry serca w granicach normy. Pierwsze echo serca zrobiłam, bo bardzo często musze brać głeboki oddech jakby brak powietrza. Jeżeli chodzi o męczenie się - zależy od dnia. Ale nie widze różnicy jak wyszło 30 a 42 - tak samo sie czuje. Tak jak pisałam teraz..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. Witam. Gabi parametry serca mam w normie a przynajmniej miałam pół roku temu przy nadcisnieniu 42, fala zwrotna na zastawce trójdzielnej - napisane tylko I/II stopnia. Dusia jak miałaś nadcisnienie 45 to jak się czułaś, czy nie zauważyłaś żadnej róznicy od 45 do 100. Jakie miałas parametry serca przy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...wiele określających parametrów. Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie jego czułość, jednakoż w inny niż EKG, nowatorski sposób analizującą zapis elektrycznej pracy serca. Można je zrobić w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...kołowego wiele innych parametrów, które pozwalają mu właściwie ocenić stan zdrowia Twojego serca. Najważniejsze czy po tych zastrzkach czujesz się lepiej Bóle moga być spowodowane również nerwicą a jak widać bardzo się martwisz, Stres jest w/g mnie największym wrogiem serca. W tym..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...odopiwedzieć czy byl zawal bez parametrow w postaci objawow klinicznych plus enzymow ( głownie troponiny ) plus zmian w ekg Iza ok tylko dlaczego każdy kardio - lekarz pyta mnie przebyty zawał o którym nic nie wiem mimo moich pobytów na Internie /pogotowiu/ z bólami ewidentnymi dla bólów..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...segmenty ściany dolno - tylnej dysponują dobrą kurczliwością.Duże upośledzenie parametrów kurczliwości globalnej. EF - 25%.Profil napełniania E/A - 5,43.Żyły główne i wątrobowe sa poszerzone.Mam 52 lata...

Wyniki badania Echo serca

.. ...ciężkim upośledzeniem parametrów kurczliwości globalnej.EF - 25%.Osierdzie bez zmian.Żyły główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus następcza umiarkowana niedomykalnośc mitralna.Niewielkiego..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...enjection fraction ) jest parametrem hemodynamicznym określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności..

Interpretacja echa serca

.. ...mitralna. Pozostale parametry: A0 2,3 cm LV 4,7cm RV 2,0cm LA 2,5cm IVS 0,7 cm AcT 130ms PA 1,5cm Pozniej kardiolog stwierdzil u mnie tachykardie, bralam propranolol. Teraz robilam echo serca z tym ze mam zstrzezenia czy badanie wykonano prawidlowo. Lekarka sie spoznila dobra godzine,..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...niedomykalnośc i inne parametry. Ta wade ma mój syn. Tu znajdziesz więcej informacji Witajcie. Piszę dlatego, że w ostatnim czasie przeszliśmy z żoną i nienarodzoną jeszcze córeczką koszmar... W 25 tygodniu stwierdzono wadę serca u Małej: zwężenie aorty płucnej z 4 na 2 mm, ubytek..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...ponownie sprawdzic czy parametry rozrusznika nadal odpowiadaja Twojej aktywnosci zyciowej. Powinnas zasiegnac rad specjalisty - pozdr Na kontrol rozrusznika chodze co rok i niby jest ok ale mam zamiar ostro sie wząść za to bo tak nie da sie zyc,ja juz przez to popadam w depresje.Niema..

Po badaniu echa serca

.. ...jakie masz pozostałe parametry??lewa komora, lewy predsionek??prawa komora, kurczliwośc? Reszta jest w porządku frakcja wyrzutowa 70,komora prawa i lewa nie są powiększone,przedsionki również nie są powiększone. bardzo ciekawe przejęzyczenie - * zastawka MILITARNA * , z taką zastawką..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...znam noerm dla tych parametrów ale gdyby było coś nie tak chyba by lekarz napisał. Pozytywne : Jamy serca prawidłowej wielkości. Prawidłowa grubość i kurczliwość ścian. Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory - to juz pytanie do specjalisty. Masz stwierdzona niedomykalnośc zastawki..

Echo serca - interpretacja wyników

.. ...aortalnej. Nie wiem jak pozostałe parametry i hemodynamika bo się na tym nie znam. Frakcja wyrzutowa u zdrowego człowieka ponad 60 %. www.arytmiaserca.pl jest dr koźluk i odpowiada zazwyczaj raz w tyg zapraszam..

Życie po rozległym zawale serca - Str. 2

.. ...oddział ogólny, podobno parametry na to pozwoliły. Jest stabilnie ale po skromnym obiedzie cukier 270 ( podawana jest insulina ), kurczliwosc serca słaba, poniżej normy. Gdy ja widzę - widzę poprawę delikatną w wyglądzie, zachowaniu ale taki płytki oddech i zmęczenie po 15 min rozmowy...

Kardiologia i choroby serca

.. ...+/++.Poza tym zastawki bez zmian czynnosciowych.Osierdzie bez plynu.Pozdrawiam.Grazyna Niedomykalnośc dwóch zastawek. Nie piszesz jak inne parametry i jak sie czujesz. Do okresowej kontroli kardiologicznej ...

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...znam sie na konkretnych parametrach. Ale frakcja wyrzutowa EF u zdrowego człowieka powinna przeraczac jak czytam 65 %. Z opisu ukg widac, ze masz problem z zastawka mitralną. wiotkośc płatka sprzyja niedomykalności. U Ciebie określona jako 2 stopnia z 4. Ale najwazniejsza jest..

Interpretacja holtera i echa

.. ...dzięki pozdrawiam Co do parametrów nie mam pojęcia. * Wielkość jam serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory. Sciany niepogrubione. Niewielkie wypadanie przedniego płatka mitralnego ze śladową falą..

Interpreacja badania Echo serca!

.. ...poszczegolnych segmentow LV. parametry kurczliwosci globalnej wygorowane EF=88%. profil napelniania LV wskazuje na uposledzenie relaksacji E/A - 0,7. Osierdzie bez zmian. Zyly glowne, watrobowe, tetnica plucna nieposzerzone, przeplywy w normie. Aorta wstepujaca,luk,tetnice odchodzace od..

Interpretacja wyników badań

.. ...) masz nadcisnienie? Parametry serca w normie, oprocz niedomykalnosci : ) Pozdrawiam! Proszę o interpretację wyniku Echa. Jestem 1 tydzień po zawale STEMI, po koronarografii ( 1 stend ). MAM 46 LAT. LK 42 MM LP 34 MM PK 25 MM TLK 10 MM PMK 10 MM ZASTAWKI - NORMA - ODCHYLENIA IM I DUŻE..

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...lewy przedsinek28mm. parametry napełniania llewej komory: E/A 1,53, czas deceleracji przepływu184ms, czas rozkurczu izowolumetrycznego 96ms EF60 %. Warunki badania dobreopis badania; wielkość jam serca oraz grubość ścianlewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa prawidłowa...

Przerost prawej komory serca

.. ...lewy przedsinek28mm. parametry napełniania llewej komory: E/A 1,53, czas deceleracji przepływu184ms, czas rozkurczu izowolumetrycznego 96ms EF60 %. Warunki badania dobreopis badania; wielkość jam serca oraz grubość ścianlewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa prawidłowa...

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...Twoim wieku podobne parametry serca i po konsultacji z Kardiologiem - Kobieta, po doktoracie z Kardiologii, nie zgodziłem się na operację. Powiedziała tylko. Spotkamy się na operacji jak będziesz Pan miał ok. 40 - 45 lat. Prawie trafiła. W tym roku kończę 41 lat i mam lewą komorę - 70mm,..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...lewy przedsinek28mm. parametry napełniania llewej komory: E/A 1,53, czas deceleracji przepływu184ms, czas rozkurczu izowolumetrycznego 96ms EF60 %. Warunki badania dobreopis badania * wielkość jam serca oraz grubość ścian lewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...dlaczego to mam.Wszelkie parametry mojego organizmu co by mogły powodować arytmie są w jak najlepszym porządku. W związku z tym nie przyjmuję żadnych leków antyarytmicznych, które i tak nie działają w moim przypadku , czekam na stabilizację hormonalną i wierzę ,że znowu przejdzie..

Zaburzenia relaksacji lewej komory serca

.. ...relaksacji to pogorszenie się parametru rozkurczu,przez co na hasło rozkurcz przedsionki wpompowując krew do komory muszą wykonać część pracy za leniwą koleżankę komorę,ocena skali upośledzenia to tzw. E/A. proponuję nie wgłębiać się bo ocena tego parametru nieraz nie jast jednoznaczna..

Radamir- aparat który Ci pomoże; leczy *nieuleczalne*

.. ...problemy krążenia, poprawa parametrów pracy serca w ciągu kilku minut! rozrzedza krew! - bóle serca, arytmia serca, wysokie tętno, duszność, zawroty głowy, - nerwice serca - wszelkie infekcje wirusowe i bakteryjne, niektóre usuwane w ciągu kilku godzin! grzybice zewnętrzne i wewnętrzne,..

Prosze o szybką odpowiedz.

.. ...wydaje mi się że takie parametry mogą świadczyc o poważnym schorzeniu serca, jakiejś niewydolniści, kardiomiopatii, może to zapalenie osierdzia ( ??? ), tata ma też skrócony czas Acct co może świadczyć o zatorowości, ale pewnie wymaga dalszej diagnostyki ( napisano że nie ma..

Interpretacja wyników badania echokardiologicznego

.. ...interpretację wyników i który z parametrów badania wskazuje przebyty zawał?? Pacjent ma poważną nadwagę ok 60kg. Nigdy nie miałam styczności z chorobami serca, proszę o pomoc i wyjaśnienia. Akineza sciany dolnej i dolno bocznej swiadczy o przebytym zawale,poszerzenie jamy serca i..

Dziury w sercu

.. ...nich, przy odpowiednich parametrach antomicznych, można zamknąć przezskórnie, jak napisała anetas. To zabieg w znieczuleniu miejscowym, polega na włożeniu cewnika do serca przez tętnice, najczęściej udową. Przez cewnik wprowadza się tzw. parasolke, która się otwprzy, zamykając ubytek...

Trudny przypadek

.. ...na wadze 20kg. Zmiana parametrów zmienia tylko miejsce bólu.Po jednym z ustawień pękła ściana serca,po innym płuca,a jeszcze po innym ustawieniu pękła przepona,która przez cały czas jest stymulowana i powiększona.rozpierając klatkę piersiową. Mimo tych objawów na dzień dzisiejszy nikt..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...jest podobnie jak tętno parametrem dosyć labilnym i jednorazowy pomiar w warunkach np. irytacji czekaniem w kolejce albo po szybkim marszu etc. jest niewiarygodny. Raczej bym się skłonił do domowego pomiaru - a tam jest ok. Wspominasz o lekach, to akurat dosyć ważne, od tego należało..