Paroksetyna

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Stimuloton, Zoloft, Zotral ), paroksetyna ( ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor ), citalopram ( Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex ), fluoksetyna ( Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoksetyna, Fluoxetin, Salipax, Seronil ), fluwoksamina ( Fevarin..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. Paroksetyna to silny lek przeciwdepresyjny. Mechanizm działanie leku polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i tym samym zwiększeniu jej stężenie w szczelinach synaptycznych. Braki w serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...SSRI ) brałam Seroxat ( paroksetynę ). Osobiście uważam , że Seroxat na ataki lęku panicznego i agorafobię był dla mnie najlepszy. Ale później jak już mi wszystko przeszło odstawiłam lek. I wszystko wróciło na nowo. Tak więc zaczęłam brać Effektin. Sama nie wiem dlaczego nie wróciłam do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 144

.. ...przepisał mi Xetanor ( paroksetyna - psychotrop, lek antydepresyjny ) i Relanium ( na noc ). Xetanor biorę do tej pory i jest to już 3 miesiąc kiedy go biorę. Przyznam, że czuję się po nim 100 razy lepiej niż na początku, jednak chwilami stresuję się drobnymi głupotami. Ale mogę się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 592

.. ...wyszły ok. Czyli nerwica, bo paroksetyna pomaga. Napada mnie cholera czasem ale szybko przechodzi. Czekam na wizytę u psychologa. Idźcie spać, Nerwuski. Kasiek, uchyl okno na noc i napij się meliski. Pa!..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 593

.. ...pojawiła się w postach paroksetyna. lekiem, który ją zawiera jest np. seroxat. u mnie działał średnio. leczenie zaczynałem od xanaxu. może jest i dobry ale na okres 2 - 3 miesięcy. później niestety trudno odstawić. od kilku lat zjadam efectin i myślę, że to jest właśnie to. obecnie mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...sobie o leku Seroxat ( paroksetyna ) opinie ludzi ktorzy to biora, oni co prawda w wiekszosci nie maja zaburzen rytmu a wlasnie leki i fobie spoleczne ale ich doswiadczenie moze was skloni do wizyty u psychiatry. Ja biore ten lek, czy pomaga mi bardzo, trudno powiedziec bo nie wiem jak..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...zawierający chlorowodorek paroksetyny jako substancję czynną. Równocześnie mam pewien klopot z sercem. Morfologicznie nie mam wad serca, co wykazaly kilkakrotne badania USG ( ostatnie kilka lat temu ), nie licząc struny rzekomej która kardiolog nie uznal za nic niebezpiecznego ani..

Nerwica w ciąży - Str. 113

.. ...się tak jak Joasia760 paroksetyną ( Ty Joasiu bierzesz seroksat, a ja tanszy odpowiednik - paxtin ). W czasie napadów zazywam lorafen. A na serce validol, kiedys bralam propranolol, ale w ciazy nie mozna go brac. Codziennie serce bardzo mi dokucza. Ale musze zyc, musze dac rade bo..

Nerwica w ciąży - Str. 114

.. ...odstawilam calkowice paroksetyne. Ale w 4 miesiacy ciazy przez kilka dni dostałam maraton ataków lęku i poszlam do pani psychiatry i kazala znowu wrocic do leczenia. W chwili obecnej koncze 5 miesiac i caly czas biorę 20 mg ( czyli jedna tabletke ). Joasiu mam wlasnie takie objawu jak..

Nerwica w ciąży - Str. 115

.. ...doknca wiadomo czy to paroksetyna powoduje wady serca dzieci. Są tez inne ssri, ja biore paroksetyne od 2 lat, kiedy zaszlam w ciazy mialam wysoka dawke 30 mg, teraz biore 20 mg i raczej nie ma szans odstawic bo sie wykończe z powodu atakow lęku. Jestem w 22 tc. Tydzien temu mialam usg,..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...typowo przeciwlekowy, a paroksetyna jest typowo antydepresyjna, o slabym dzialniu przeciwlękowym ) .A ja bym Ci radzila spróbować albo faktycznie cos wziąć ( ale pamietaj ze zaczyna dzialac po 3 - 4 tyg, leki antydepresyjne tak mają, wiec nie licz na cud zaraz po ), albo siegnij po..

Paroksetyna a tabletki antykoncepcyjne

.. Zaczelam stosowac seroxat i w zwiazku z tym pojawilo sie pytanie, czy, przyjmujac seroxat rano i tabletke antykoncepcyjna microgynon21 wieczorem, nadal jestem skutecznie zabezpieczona przed ciaza? Czy seroxat nie oslabia dzialania tabletek antykoncepcyjnych? Bardzo prosze o odpowiedz. Inhibitory wychwytu..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...miesięcy. Kiedyś próbowałem Paroksetyny ( Rexetin ),ale powodował u mnie nasilenie objawów somatycznych i jeszcze większe odczuwanie zimna,więc musiałem go odstawić. Lekarz przepisał mi Trójcykliczny lek przeciwdepresyjny Doksepin, oraz Pramolan i Buvasodil. Sprawdziłem co to za leki i..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...( substancja czynna paroksetyna zwiększa poziom serotoniny ) i... Xanax jednak został ponieważ nie jest ponoć aż tak silnie uzależniający, a gdy zacznie działać ParoMerk ( min. dwa tygodnie ) to odstawienie Xanaxu nie powinno być kłopotem. Ziółek nie przepisali. Czyli przegrałbym ten..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...czy inaczej liczę, że paroksetyna postawi mnie na nogi, rok czasu się z tym męczyłem, teraz trzeba z tym wygrać. Mam 60% tych objawow wystapuja One zazwyczaj w momencie kiedy juz praktycznie zasypiam nastepuje gwaltowne uczucie duszenia sie i calkowicie sie rozbudzam juz nie jedna nocke..

Nerwica lękowajak ją pokonać

.. ...jednoczesnym braniem leków ( paroksetyna ). Pomaga * przeprogramowanie * myślenia: 1. Podczas ataku paniki powtarzać sobie, że chociaż jest to nieprzyjemne uczucie, nie jest niczym groźnym i w końcu przejdzie 2. Nie tworzyć czarnych scenariuszy. Powtarzać sobie, że to nerwica je podsuwa..

Moja fobia społeczna

.. ...nieuzależniające m.in. paroksetynę, fluoksetynę i inne. Niestety dopiero leki, które uzależniają - benzodiazepiny są lekami, po zażyciu których mogę w miarę normalnie funkcjonować, rozmawiać z ludźmi, chodzić do pracy. Bez zażycia tych leków, nie potrafię rozmawiać z nikim, odczuwam..