Patologia serca

Bradykardia

.. ...nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w układzie bodźcotwórczym, zaburzenia przewodnictwa, działanie leków. Wśród stanów patologicznych powodujących bradykardię można wymienić: zmiany zwyrodnieniowe w układzie bodźcoprzewodzącym; choroba niedokrwienna serca;..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zespół, w którym występuje patologicznie wydłużony odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca..

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...przeciek lewo - prawy. Patologiczne połączenie między aortą a pniem płucnym powoduje wzrost przepływu płucnego. W PDA dochodzi do powiększenia lewego przedsionka i lewej komory. Badania wykonywane w diagnostyce przetrwałego przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler );..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...naczynia krążenia płucne. Patologiczne połączenie pomiędzy szeroką zatoką wieńcową a lewym przedsionkiem powoduje obniżenie utlenowania krwi tętniczej. Badania diagnostyczne wykonywane w diagnostyce ubytku typu zatoki wieńcowej: badanie ECHO serca; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...nastawione na korygowanie patologicznej regulacji hemodynamiki i przynoszenie ulgi w dolegliwościach subiektywnych. Leczenie przyczynowe obejmuje angioplastykę i pomostowanie naczyń wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i kurczliwości mięśnia sercowego, korekcję chirurgiczną wad serca,..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach mięśnia sercowego. Według naukowców z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Londyńskiego może tu odgrywać rolę gen o nazwie alfa - PPAR. Badania przeprowadzono u 144 zdrowych rekrutów armii brytyjskiej wykonując obrazowanie serca..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca ( utrudniony jest skurcz i rozkurcz ). Wykonanie nakłucia worka..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na myśli: rozstrzeń - powiększenie objętości jam serca; przerost mięśniówki serca; wzmożone napięcie nerwu..

Aorta

Aorta

.. ...prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie, tętniaki ). Patologie aorty mogą być również elementem wrodzonych wad serca lub być związane z chorobami genetycznymi...

Arytmia serca

.. ...U podłoża tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w obrębie komórek wchodzące w skład układu...

Fala zwrotna

.. Fala zwrotna jest patologicznym zjawiskiem dotyczącym przepływu krwi w sercu, towarzyszy wadom zastawkowym o charakterze niedomykalności zastawek. Zjawisko to ocenia się w badanie ECHO serca, bardzo dobrze widoczna w opcji color dopller. Jeśli niedomykalność dotyczy jednej z zastawek odgraniczających..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...tętnicze i miażdżyca, jest patologią dość częstą. Długo może nie dawać objawów. Z czasem pojawiają się zaburzenia rytmu serca ( odczuwane jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...zespół nerczycowy ). Z patologi naczyniowych najczęstszą przyczyną obrzęku kończyn dolnych są żylaki. Z punktu widzenia kardiologi, obrzęk kończyn dolnych jest objawem prawokomorowej niewydolności serca. Dla żylaków charakterystyczne jest występowanie obrzęku w godzinach wieczornych, po..

Śluzak serca

.. ...ogólnej populacji jest to patologia wyjątkowo rzadka. Może występować rodzinnie. Objawy śluzaka. Objawy śluzaka można podzielić na ogólnoustrojowe i objawy związane z zaburzeniami hemodynamicznymi serca. U około 1/3 pacjentów z śluzakiem serca występują niespecyficzne objawy ogólne,..

Szmery serca u dzieci

.. ...lekarz ocenia, z jaką patologią jest związany szmer. U dzieci należy wykluczyć ewentualne wady budowy serca, jak przetrwały otwór owalny, otwór międzyprzedsionkowy lub międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery niewinne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...długo utrzymujących się patologicznych zmian w anatomii śródpiersia i klatki piersiowej jako całości, na przykład wysięk w jamie opłucnowej lewej. Odrębnym pojęciem jest także dekstrogram, odnoszącym się nie do anatomicznego ułożenia serca jako narządu, ale do wektora osi elektrycznej..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...przedsionkami a komorami bez patologii węzła ( częstoskurcz przedsionkowo - komorowy nawrotny - AVRT ). Rytm serca w czasie napadu wynosi powyżej 100 uderzeń na minutę. Objawy związane z arytmią są nieswoiste: zawroty głowy, mdłości, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, problemy z..

Wady serca

Wady serca

.. Wady serca mogą być wrodzone lub nabyte. Wrodzone wady serca. Wrodzoną wadą serca nazywamy obecność nieprawidłowości w połączenie pomiędzy jamami serca lub wielkimi naczyniami. Wady wrodzone są spowodowane nieprawidłowościami zaistniałymi w procesie organogenezy ( powstawania, tworzenia się ) serca płodu...

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...one jakąś dodatkową patologią. Ryzyko to zrównuje się ok. 80. roku życia. Prof. Poloński podkreśla, że mężczyźni zdecydowanie przodują w zachorowaniach na wszystkie typy ostrych zespołów wieńcowych - zarówno w najcięższym tzw. zawale prawdziwym - z uniesieniem odcinka ST, czyli..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...naczynia i uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w nim zaszły - na przykład obecność płytek miażdżycowych. Naukowcy niemieccy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Freiburgu wykazali, że 17 fragmentów pewnego białka jest obecnych jedynie w moczu pacjentów z miażdżycą naczyń wieńcowych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...nieprawidlowy S i R, patologiczny Q, czas QTc skrocony ), mam ( wg holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam wynik echo serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona komentarzem blok, preekscytacja ). Czy mimo stosunkowo niskiego,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...w nim jednoznaczniej patologii ) może być interpretowany TYLKO jeśli wie sie mozliwie dużo o pacjencie. Na co się skarży, jak wygląda Echo serca, spoczynkowy zapis ekg i takie tam. Niestety, trzeba odwiedzić doktora i zadac mu wszystkie pytania jakie przyjdą do głowy. Tutaj internet tego..

Echo serca

.. ...normy , poza tym bez patologii. Pozdrawiamn Dziękuje bardzo : ) Iza a zczy mogłabyś zinterpretować moje dwa wyniki echo serca? 1 wyniki: Lewa komora - 41mm Lewy przedsionek - 29mm prawy przedsionek - 26 Grubość ścian tylna ściana 8mm przegroda międzykomorowa - 8mm duże naczynia szerokość..

Echo serca - Str. 2

.. ...dopplera ),ale bez rażacych patologii. To Ef mogl automatycznie wpisac koputer i np. czy niemiarowości mogło byc zaniżone no wlasnie ja bardzo lubie sobie pojesc i niczego sobie nie zaluje a morfologie mam na dolnej granicy normy chodzi o hemoglobinema 12tys, a echo bylo bez dooplera..

Echo serca - Str. 3

.. ...dziekuje bez razacych patologii? czyli jakies sa? W badaniach labolatoryjnych niski potas , hemoglobina i hematoktyt na dolnych granicach normy dla kobiety, podobnie wskazniki objetosciowe krwinek. Poza tym ok. Witam, podziwiając znajomość tematu przez Szanowne Panie. Jeśli można..

Echo serca - Str. 6

.. ...Generalnie bez wiekszych patologii , mala fala zwrotna mitralna , poza tym ok. mam jeszcze dodatkowe pytanie co doklanie znaczy mala fala zwrotna mitralna ? i czy to moze byc wynikiem podniesionego cisnienia ok 140/90 ? Z góry dzieki za odpowiedz : ) mam pytanie odnosnie zastawki..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...do tego dolegliwości patologiczne i fizycznie serce słabnie, tyle że nie tak szybko, trwa to latami więc nie można nauczyć się z tym żyć, trzeba to leczyć, każde zaburzenie pracy serca w takiej postaci jaką przedstawiacie jest arytmią, a wiemy że arytmię powinno się leczyć. dziekuje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...rzadziej. Po drugie, tę patologię zidentyfikowno i opisno stosunkowo niedawno ( dalej wyjśnię, dlaczego ). Po trzecie , towarzyszy jej szereg objawow, ktore poprzednio wiazano z * nerwicą * lub * histerią * - NAPADOWE KOLATANIE SERCA , BOLE W KLATCE PIERSIOWEJ , MIGRENOWE BOLE GLOWY,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu. Witam..

Arytmia zatokowa

.. ...przejmować * istotną patologią. O kojarzeniu pojęcia * rytm zatokowy * z zatokami w głowie juz lepiej nie wspominać. Radze generalnie ograniczone zaufanie do osób, które używają frazy * mnie się wydaje, że jest to związane z... * A jeśli kasia miala tak czeste anginy, to owszem, moze to..

CK-MB

.. ...stosunek do tzw. CPK ( patologiczny powyżej 8 - 10% ). Troponina jest zedydowanie czulszym markerem niedokrwienia mięśnia serca, au Ciebie byla ujemna. Jak duża byla i czy w ogole byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy..

Serce młodego sportowca

.. ...sportowców nie jest to patologią. Jesli jednak niepokoisz się o zbyt niską akcję serca,sugeruję,abyś zgłosił się do lekarza i rozwial wszytski swoje watpliwości. Pozdrawiam i życze sukcesów w sporcie: ). Mam bradykaride trenowałem pilke nozna akcja seca spadało do 46 ale lekarze nic do..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...serca , a nadkomorowy to patologia powodująca szybkie bicia serca ok 200/min, Serce nie chce się samo uspokoić i ogólnie osłabia organizm. Uspokojenie następuje po podamiu leków, czasami dopiero po kroplówce z Cordarone. szlyszalam ze czestoskurcz komorowy jest grozniejszy od..

Odczyt z EKG a leki

.. ...Zrobiono mi EKG. Wynik: patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca..

Dodatkowe skurcze - Str. 216

.. ...fakt braku zaburzen patologicznych powinien Was uspokoić., myslisz , zę tylko z nerwicowych - to co upsokoić się i objawy minął.... to by było za proste chyba:( ...osoba która nigdy nie miala tego typu zaburzeń serca( albo je ma ,ale poprostu nie odczuwa tego )nigdy nie zrozumie osób..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...holtera.badania nie wykazaly patologi a jedynie niemiarowosc oddechowa i skurcze dodatkowe. kilku lekarzy potwierdzilo diagnoze i zapewnilo ze z tym trzeba zyc wiec zyje ale juz nie tak jak kiedys.cale zycie kreci sie wokol serca.czasami jestem kompletnie zalamany i chce mi sie wyc( choc..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. ...zaczyna sie juz jakaś patologia jest puls ponizej 50 uderzeń na minutę. Wniosek - nie jest jeszcze źle. Pytanie jakie masz tetno w absolutnym spoczynku - np we snie lubi spaść nawet do 40 uderzeń i to jeszcze jest norma. Jezeli Cie to niepokoi możesz założyć sobie Holter który pokaże..

Szmer serduszka u 3,5 letniej dziewczynki

.. ...lekarz ocenia, z jaką patologią jest związany szmer. U dzieci należy wykluczyć ewentualne wady budowy serca, jak przetrwały otwór owalny, otwór międzyprzedsionkowy lub międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...porodem lerzałam na patologi( nie z powodu serca ) i tam mój lekarz ginekolog poprosił o konsultacje kardiologa.obaj po badaniu stwierdzili że poród naturalny będzie lepszy i rodziłam naturalnie ale szczerze mówiąc wolałabym mieć cesarke,miałam długi poród i cały czas bałam się żeby nie..

Zespół hipoplazji lewego serca - Str. 2

.. ...przenieść na oddział patologi ciąży. Niestety po dwóch dobach wykryto szmery na serduszku:( zabrano ją do poznania , zrobili badania i tam wykryto HLHS :( w związku z tym ,że była ona wcześniakiem i ważyła tylko 1700 lekarze postanowili ,że dziecko musi przybrać na wadze , aby można było..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...sprawa psychiki, a nie patologii serca.ALE NAJLEPIEJ OCZYWIŚCIE SKONSULTOWAĆ SIĘ Z KARDIOLOGIEM.pozdrawiam i chętnie służę pomocą. czesc wszystkim! Czytam to wszystko i jestem w szoku...no coz - mnie zlapalo to samo...tez nie wiedziałam gdzie szukać pomocy. wybierałam sie do psychologa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...uwarunkowana jakimikolwiek patologicznymi zmianami mózgu czy nerwów, lecz raczej nieświadomymi konfliktami psychicznymi, nad którymi nie panujemy. Konflikty wewnętrzne sprowadzają się najczęściej do: zderzenia dążeń jednostki z możliwościami ich urzeczywistnienia, sprzeczności między..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...ustępują, powstały proces patologiczny może ,,znaleźć swoje miejsce“ w określonym systemie mózgu. Wtedy to tworzą się nowe odruchy warunkowe , które polegają na powstaniu innych niż normalne kręgi pobudzenia. Powstaje fałszywy krąg pobudzenia – hamowania. Tak w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...dla dzieci z rodzin patologicznych. Wiem, że są ludzie którym MY z naszą wraźliwością możemy pomóc. Trzeba się tylko rozejrzeć. Życzę spokojnej nocki wszystkim bolącym serduszkom i główkom! Czy mogę dostać od Lalusa namiary na psychiatre w Warszawie. Ile trzeba czekać na wizytę? Ja po..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu. witam!!!! ja..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...skladową rozleglejszej patologii w obrębie serca. JAK DOCHODZI do WYPADANIA PLATKA ZASTAWKI DWUDZIELNEJ? Tego rowniez nie wiemy. Raczej nie w wyniku takich infekcji jak goraczka reumatyczna. Z drugiej strony nie stwierdza sie tej wady zaraz po urodzeniu, choc choroba raczej wystepuje w..

Badania stwierdzające wadę serca

.. ...LV=49,Rv=24,IVS=10,PW=10,Ao=22,La=30 opis badania: Prawidłowa wielkość jam serca,kurczliwość m.sercowego.Prawidłowa morfologia i funkcja zastawek.Osierdzie bz. Badanie bez patologii tzn? sory ale sie nieznam: ) wszystko jest ok..

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...zostac w szpitalu na patologii ciazy zeby przeprowadzic jutro badania. Prosze napiszcie mi czy jest to cos groznego. Tomku, pozowliłam sobie załozyć wątek z linkiem do twojego pytania na naszym forum, na które Cie serdecznie zapraszam...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...to patrząc na obecny, patologia . Dbajmy o serducho !!! Pozdrawiam. Dana gratuluję dobrego samopoczucia przed następną ablacją. No właśnie, ach ci lekarze - mój zdecydował się na taką formę walki z migotaniem przedsionków .Chodzę co roku na kompleksowe badania pod kątem wydolności serca..

Odczytanie Echo serca

.. ...mm lewy przedsionek - 36 mm na koniec komentarz lekarza - tętniakowato uwypuklona przegroda m - przedsionkowego w stronę prawego przedsionka . przepływu nie uwidoczniono Badanie bez istotnych patologii..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...niekoniecznie związaną z patologiczną budową anatomiczną serca czy też chorobami naczyń, np. stres, często niedoceniany jako przyczyna niedokrwienia serca. Jeżeli chodzi o rozbieżności wyników Satro w krótkim przedziale czasu świadczące jak powiedziano wyżej rzekomym dużym marginesie..

Cardiocar - komputerowe badanie serca

.. ...czasu,musialaby juz byc ewidentna patologia kardiologiczna,azeby ja wychwycic takim badaniem. czesto zdarza sie ze wydawaloby sie profesjonalne badania typu holter,echo trzeba niejednokrotnie powtarzac,bo zdarzaja sie takie wyniki ze pacjenci musieliby juz nie zyc,tak wiec ja nie..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...powyżej to jest juz patologia i oznacza tachykardie, zorientuj sie czy nie mam napadowych częstoskurczy ponad komorowych które wykrywa badanie Holtera 24 - godzinne.pozdrawiam Tak wlasnie podpisuje sie pod wypowiedzią Edyty : ) Ja mialam dokladnie to samo podczas ostatniego Holtera..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. ...powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej wady.Dodam że kardiolog powiedział że nie mam żadnego przyrostu prawej komory i..

Powiększone serce

.. ...poprzeczym nie jest stanem patologicznym samym w sobie może być jednak objawem innych chorób, należy wykonać ECHO serca ( co do zawodu pilota tego typu przypadłość po potwierdzeniu diagnostycznym jest przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu pilota ) witam, ja cwicze juz ponad 6 lat na..

Bicie serca przy wdechu

.. ...serca, jest zjawiskiem patologicznym wskazującym na zaburzenia aktywności układu wegetatywnego ( obniżoną aktywność układu przywspółczulnego ). Trzeba jednak pamiętać, że dla większości pacjentów według ich stanu wiedzy ogólnej serce jest organem, który powinien pracować miarowo jak..

EKG przez telefon

.. ...traktowano jako zjawisko patologiczne i groźne. Leczenie zaburzeń rytmu okazało się natomiast bardzo trudne i przynoszące nierzadko więcej strat niż korzyści. Wprowadzenie w latach 80 - tych do powszechnego stosowania możliwości 24 - godzinnego “podglądu” pracy serca..

Odczuwana nierówna praca serca i brak arytmii?

.. ...rytmie. To nie jest nic patologicznego. Chyba, że takie zatrzymania trwają kilka sekund. Również wydaje mi się to całkiem możliwe, ale na wszelki wypadek zbadaj może serce. Na pewno wiesz jakie badania należy wykonać, ale dla wszystkiego powiem, że chodzi szczególnie o ekg i echo serca...

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...to ja nie mam żadnej patologicznej drogii pobudzenia serca. mam stwierdzone: nerwy nerwy i jeszcze raz nerwy!!! choć na codzien jestem wesołą, rozgadaną i szaloną dziewczyna: ) ale wiem, że dużo w sobie chowam :/ co w takim razie pobudza moje serce do częstoskurczu? Jeśli nie ma co..

Wyniki EKG, delikatny ból serca

.. ...prawej komorze typu patologicznego rR * ( w V1 i V2 ) Witam, dawidek4910 - nie znam się na tyle, by coś konkretnego Ci powiedzieć, ale zazwyczaj lepiej widzieć zapis, niż same cyfry. Natomiast, jeśli wpiszesz w wyszukiwarce poszczególne oznaczenia, np * QRS * powinieneś znaleźć na ten..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...wiesz to sie lecz.to patologia a nie norma Wiele przyszłych mam odczuwa duszność, zawroty głowy, bywa, że mdleją, mają obrzęki nóg, zaburzenia rytmu i kołatanie serca. Te dolegliwości wynikają z przesunięcia przepony i ucisku rozwijającej się ciąży na narządy wewnętrzne, w tym serce. W..

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...on na to że to jakaś patologia przepisał mi lokren 20 ale jakoś nadal nie widze poprawy co mi polecacie zrobić z tym fantem ?? pomocy szukaj innego lekarza! ja zanim trafiłam do kliniki w Katowicach - Ochojec, gdzie postawiono diagnozę ( zapalenie osierdzia serca ) bylam przez 1,5 roku..

Problem duszności i bólu z lewej strony

.. ...on na to że to jakaś patologia przepisał mi lokren 20 ale jakoś nadal nie widze poprawy co mi polecacie zrobić z tym fantem ?? pomocy : ) ja do serca hiperkinetycznego mam jeszcze tachykardie... . Juz nie mam pomyslow co mnie dolega - dalej slabo, zle itp, Kardiolog stwierdzil ze to..

Niepokój w okolicy serca

.. ...zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania to pewnie ze zdenerwowania. pani kardiolog powiedziała że serce mam zdrowe przepisała tylko 2Xmagnez+wit.B6 i hoć od tego badania minęło 3miesiąće ręka raczej już mi nie drętwieję ale niepokój w klatce piersiowej..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...wynik 65% nie jest zadna patologia. Ja na aparacie firmy Siemens z dopplerem, frakcje mialem 58,5%, a na innym 65 - 70%. Wiec roznica jest znaczaca... . Wysokie tetno, moze byc wynikiem tych wlasnie niedomykalnosci i fal zwrotnych. Jezeli mowimy wysokie tetno, to madziaczek83 jakie masz..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica

.. ...serca w normie bez stanu patologicznego ... Nic panu nie jest ale w moim umyśle zapisał się błąd i przeszkadzał mi w codzienności doprowadzając mnie na kres obsesji ... ale dałem radę i tu uczulam was ...ludzie którzy nie macie wsparcia w innych , nie widzicie ratunku ,, uspokójcie się..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...dużo spaceruję, piję miód gryczany , używam do smażenia oleju rzepakowego i do surówek też oraz oliwę z oliwek no i nie mam żadnej patologii serca ( echo wykazało bardzo dobra kondycję serca , EF 75% )...

Wynik Echo serca - bardzo poproszę o opinię wyników badań

.. ...mitralna : bez istotnej patologii Zastawka aortalna : bez zmian Osierdzie : wolne Kurczliwość: dobra Frakcja wyrzutowa : 69% WNIOSKI : OSIERDZIE WOLNE. WIELKOŚĆ JAM SERCA W GRANICACH NORMY ZASTAWKI BEZISTOTNEJ PATOLOGII, GRANICZNA PMK. GRANICZNY WYMIAR AORTY WYSTĘPUJĄCEJ - 33 - 34 MM..

Przerost serca

.. ...twierdzi ze to mocna patologia i musze przestac cwiczyc i zaczac brac leki itd... ( drugi lekarz to potwierdził ) NIe brał pod uwage mojego stylu zycia... Natomiast rodzinny powiedział ze to ze mam duze serce to jest to w 100% normalne gdy uprawiam sport, do tego skontrolowalismy..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...mitralna - bez istotnej patologii zastawka aortalna - bez zmian osierdzie wolne kurczliwosc - dobra frakcja wyrzutowa - 69% wnioski: OSERDZIE WOLNE WIELKOSC JAM SERCA W GRANICACH NORMY ZASTAWKI BEZISTOTNEJ PATOLOGII GRANICZNA PMK ZNY WYMIAR AORTY WSTEPUJACEJ 33 - 34 MM KURCZLIWOSC..

Wykryty zespół Barlowa

.. ...po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu. Pozdrawiam i..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 23

.. ...to znaczy czy nie ma patologii , ,jaka jest wydolność serca a jak to badanie nic nie wykaże to i arytmia nie jest grożna. Holter plus echo serca to w/g mnie to są podstawowe badania serca i jeżeli jest wszystko w porządku to serduszko masz zdrowe. Hej! Sabciu, ja biorę miansec(..

Niemiarowość serca u noworodka

.. ...trafiła od razu na odział Patologi i Intensywnej terapii noworodka gdzie została podłączona do elektrokardiogramu i do dziś czyli już 3 dzień jest monitorowana . Wg monitora problem jest w tym ze gdy serduszko bije normalnym rytmem to co jakieś powiedzmy 5 - 10 uderzeń serduszka..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...zastawki aortalnej z patologicznym gardientem przez lewe ujscie tetniczne Vmax = 2,89 m/s, PGrad = 33,4 mmHg, fala zwrotna pod zastawką ( 1 stopien ). Fala zwrotna pod zastawka mitralna ( + ) - sladowe zwłoknienia na palatkach. Pozostale zastawki serca prawidłowej budowy, szczelne. Bez..

Przechodzony zawał serca

.. ...jakichś szczególnych patologicznych zmian oprócz typowej ewolucji krzywej zawałowej. Oczywiście badania serca jak choćby wykonanie echa są jak najbardziej wskazane, ale wykonanie ich tydzień czy dwa tygodnie poźniej niczego wielkiego raczej nie zmieni. Natomiast nadciśnienie trzeba..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 2

.. ...problem dla osób bez patologii serca i z dobrymi wynikami.W/g mnie w takim przypadku żaden kardiolog nie jest w stanie pomóc choremu.Jak jest jakaś patologia i z niej wynika arytmia to z pozoru jest łatwiej dla osoby z arytmią ,bo w tym przypadku wiadomo w czym rzecz,ale leczenie arytmii..

Może ktoś podpowie co mi jest? - Str. 2

.. ...lekarza wyeliminował patologię na podstawie też wyników , właściwie tylko kompleksowa morfologia , gastroskopii nie robiłam bo mam bardzo duży odruch wymiotny a to tez wynika z nerwicy. Ja mam typowe objawy zespole jelita drażliwego. To jest czasami gorsze od serca , bo jak chcę wyjść a..

Chwilowe / napadowe zaburzenia

.. ...wykryje się wszelkie patologie tym łatwiej się ich pozbyć. Jeśli monitorować osobe zdrową to na siłe żadnej choroby się jej nie przypisze. Są normy i albo się coś mieści w normie albo nie. Jak się nie mieści to trzeba leczyć. Co do lampki wina i tych wariacji serca to byś musiał..

Powiększona jama lewego przedsionka a uprawianie sportu ?

.. ...koniecznie musi to być patologia a może to być związane z tzw sercem sportowca. Proszę o pinię bo nie wyobrażam sobie życia bez koszykówki. Pozdrawiam Dzięki za wyczerpujące informacje, naprawdę można na Was liczyć. witaj a miales robine echo serca tak??zwykle czy przez przelykowe?/bo..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...wyszło poprawnie, żadnych patologii ( morfologia i ob w normie ) Pobolało i minęło i nie mam tego do dziś Ale od tego czasu kłuje mnie serce po jego prawej stronie, w koniuszku serca i jakby nad piersią A od jakiegoś tygodnia czuję dziwny ucisk na klatkę ( ale to nie boli ) i czasem..

6 wad serca

.. ...przewod tetniczy maly, patologia zastawki dwudzielnej multi vsd+asdii, pda+patologia zastawki dwudzielnej. Czytlaismy duzo o tym w internecie ale, nie ma sprecyzowanej odpowiedzi czy mala ma jakiekolwiek szanse na przezycie i wyleczenie tych schorzen.gdzie sie z tym skierowac i do kogo..