PDA

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...Przetrwały przewód tętniczy ( PDA, persistent ductus arteriosus ). Przewód tętniczy w życiu płodowym łączy pień tętniczy z aortą. Po urodzeniu przewód tętniczy zarasta i tworzy więzadło. Jeżeli przewód tętniczy pozostanie drożny powoduje przeciek lewo - prawy. Patologiczne połączenie..

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...przewodu tętniczego ( PDA ) odbywa się przy pomocy specjalnych sprężynek naczyniowych nazywanych koilami. Bardzo wysoką skuteczność zabiegu uzyskuje się stosując korek Amplatza ( the Amplatzer duct occluder ). Każdy przetrwały przewód tętniczy, który w życiu płodowym łączy pień płucny z..

Echo serca - Str. 39

.. ...lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. pani izo prosiłabym o interpretacje tych ostatnich 2 echo * zuzanna i * zuzanna30 * z gory dziekuje P. Ewa 111 - badanie w noramie P. Zuzanno - nie jestem pediatrą ,ale opis i wnioski wskazują ,ze przeciek na poziomie przedsionkow jest nieistotny..

Echo serca - Str. 54

.. ...dużych naczyniach, niema PDA. wielkość jam serca i kurczliwość w normie. EF 68%. struna rzekoma w LV bardzo proszę o odpowiedz co oznaczają te wyniki cyt.: Do * ginekologapolożnika * Szanowny Panie Doktorze proponuję powstrzymać sie od udzielania informacji błędnych, takich jak *..

Echo serca - Str. 59

.. ...mm,Szczelna IVS, nie ma PDA. Wymiary i funkcja serca prawidłowe. IVSd/s 0,59/1,25 cm, LVDd/s 2,17/1,25 cm, LVpwd/s 0,59/0,79 cm , FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 792

.. ...zmarlej kolezanki i jak pdali jedzenie to i owszem chciałm zjeśc ale byłabym sie udławiła przy stole z trudem wysiedzialam do 1 w nocy i darłam do domu ile wlazło bo niepiłam nie jadlam siedział jak manekin i prosiłam boga żebym tam nie umarła bo im dziadostwa narobie, a czy byłas juz u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 904

.. ...musiałm isc do domu bo pdałam na twarz ale byłam zadowolona z siebie naprawde polezłam z godzinke wprawdzie miałm isc do koscioła ale tak mnie jakos rozłozyło zmeczenie ze nic z tego potem wstalam i oszczyglam psa bo oczywiscie nigdzie juz nie było terminu do fryzjera 2,5 godziny gada..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1034

.. ...wkoncu okazalo ze ma pdaczke tylko ma objawy nietypowe .dopiero na eeg jej wyszlo i zmienili leki na przeciwpadaczkowe no to troche ja opanowali.taka fajna dziewczyna i tak ja meczy tez ta choroba .uderzyla sie wglowe i uszkodzila plat skroniowy . ~poetka30 - Ja to jestem zdrowy jak Koń..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 20

.. ...poradni psychologiczno pdagogicznej i troche pomaga.Jak tak bedzie dalej to pójdę na maszyniste :P chyba tylko to pomoże.Pod tym względem jestem znany wśród konduktorów.Mam nadzieje że dam se z tym rade i że obejdźie sie bez leków bo ja żadnych czachojebów niw chce brać.A moja nerwica to..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ...czegoś więcej o PFO i PDA; tego typu wady zostały stwierdzone u mojego dziecka; może ktoś mi powie o co tu chodzi !! Mój 7 synek miał rozpoznane PDA w wieku 1,5 roku. Do dziś jest pod opieką kardiologa. Wczoraj wróciliśmy z centrum Zdrowia Dziecka była to wizyta kontrolna. Za dwa..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. Prosilabym o interpretacje wynikoów ... Pani Izabelo, w jednym z postów napisała Pani że RBBB moze dać podejrzenie wady serca. U mnie w jednym ekg - tylko jednym na kilkanaście wyszło niepełny RBBB, oraz jakieś obniżenia ST. Jestem po zaknieciu PFO..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...serca. Potem zabieg PDA ( zatykanie przewodu Botalla Coilem przez tetnicę udową ). Potem po roku czasu okazało sie ze mam zapalenie mięsnia sercowego. Miałam zwykłą angine z której nie mogłam sie wyleczyc i po 3 antybiotykach było jeszcze gorzej potem do tego dopadła mnie grypa i..

PDA u 2-latka

.. ...temu miał rozpoznane PDA - w echo serca robionego prywatnie. Termin badań szpitalnych ma wyznaczony za kolejny miesiąc. Zastanawiam się czy powinnam/ mogę iść z nim ( z nadzieją że to jednak pomyłka ) jeszcze raz na echo do kogoś innego, zanim go położą do szpitala, czy lepiej czekać?..

PDA u 2-latka - Str. 2

.. ...niedomknięty przewód ( PDA ) jestem zdrowa nic się nie dzieje. Operacje miałam robioną gdy miałam 2 lata, także jeżeli jest możliwośc warto taką operację przeprowadzić żeby potem nie było zapóźno. blizna mam pod łopatką czyli praktycznie jest niewidoczna. Kara, zapraszam na forum..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA. wymiary i kurczliwość serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego rozumiem a brzmi dość groźnie. w dniu badania Szymonek miał 2 miesiące. lekarze mowili ze trzeba czekac. teraz Szymon ma 2 latka, i..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...zwezona lub niedrozna; PDA wypelnia sie najpewniej z krazenia obocznego; - rozlegle blizny pozawalowe podwsierdziowe w zakresie segmentow podstawowych i srodkowych ( przednich, przednio - bocznych,tylko - bocznych i tylnych ) oraz koniuszkowego bocznego;blizna pozawalowa pelnoscienna w..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Szukając informacji o PDA znalazłem to forum. Dziś mój 3,5 letni synek miał echo serca. Poniżej opis z książeczki zdrowia ( o ile udało mi się poprawnie przeczytać zapis lekarza ): * Echo serca. Dobrze czytelne. Jamy serca nie są powiększone. Wyraźnie powiększona tętnica płuca, aorta..

Powikłania przewodu Bottala

.. ...lat temu pewnie i metody były inne zamykania przewodu. A w takich sytuacjach to juz tylko specjaliści wiedza jaka jest droga postepowania. nt? nadciśnienie tętniczego? podczas nt może pojawić się pda?..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 451

.. ...żeby mi przydzielili pdaktyki w którymś sklepie;p Mam nadzieje że nie trafi mi się jakaś wredna kierowniczka bo obawiam się że to mogłoby skończyć wywaleniem mnie z parktyk po dwóch góra trzech dniach;p;p A jednak Kasiula mnie wyprzedziła;p;p Pewnie w tym samym czasie pisałyśmy;p;p..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. bardzo prosiłabym o interpretacje wyników Prosze o pomoc: na wynikach echo serca mam podane taka informacje : mianowicie: echo serca 60% bardzo prosze o pomoc, co oznacza ten wynik, czy to dobrze czy źle, mam 56 lat Zuzanno : może coś ci to pomoże..

Przeciek tętnicy u dziecka

.. ...m/sek tętniczy. Wnioski PDA I/II o. FOA * . Bardzo proszę aby ktoś wyjaśnił mi wynik. Z góry dziękuję. Przetrwały przewód tętniczy botalla i przetrwały otwór owalny ( z zaburzeniami rytmu? ). Nie panikuj nawet jeśli będzie zabieg to prawdopodobnie nie na otwartym sercu. Zabiegi tego typu..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...4 mm.Przepływ przez PDA z łuku aorty.kontrola za miesiąc. IAS to pregroda międzyprzedsionkowa. PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla. Gdzie maluszek jest pod obserwacją ? Zapraszam na nasze forum poprzez strone www.sercedziecka.org.pl Pozdrawiam Ola dziękuję za odpowiedz.czy ten..

Nie zamknieta tetnica u dziecka 3 tygodniowego

.. ...szpitalu. prosze o odpowiedz PDA jest pzryczyna przecieku krwi z krazenia systemowego do krazenia plucnego. Rozmiar ( szerokosc ) przewodu moze byc rozna. Zazwyczaj w ciagu pierwszych dni ( do 7 doby zyucia u wczesniaków później ) ulega on samoistnemu zamknieciu. Rozpoznanie stanowi bez..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...Dgn IstIT. PFo, Ślad PDA bez znaczenia hemodynamicznego. Po tygodniu następne usg: kurczliwość dobra EF 80%, SF 43%. Wielkość jam serca w normie LV - 1,36cm, RV - 1,15cm. Nie uwidoczniono drożności przewodu tętniczego. W AS widoczny nieco rozciągnięty otwór owalny ( 4mm ). Z góry..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...mm,Szczelna IVS, nie ma PDA. Wymiary i funkcja serca prawidłowe. IVSd/s 0,59/1,25 cm, LVDd/s 2,17/1,25 cm, LVpwd/s 0,59/0,79 cm , FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA..

PDA u noworodka

.. ...dni i wykryto u niego PDA lekarka na razie zadecydowała o tlenoterapii czy jest to skuteczna metoda? Nigdzie nie mogłem przeczytać o tej metodzie i jej skuteczności. Jak długo można czekać na zamknięcie przewodu nie poddając niemowlaka operacji? Pozdrawiam...

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...wieku 9 lat operowany na PDA. Intuicyjnie zabrałam córkę do kardiologa dla dorosłych , a tam taki wynik. Jetem już zapisana do kardiologa dziecięcego ale dopiero za tydzień , a tu ten ciągły niepokój... Dziecko - lat 7 Lewa komora: 2,5 / 3,9 Norma 2,6 - 4,6 / 2,7 - 6,1 Przegroda: 0,75 /..

6 wad serca

.. ...dwudzielnej multi vsd+asdii, pda+patologia zastawki dwudzielnej. Czytlaismy duzo o tym w internecie ale, nie ma sprecyzowanej odpowiedzi czy mala ma jakiekolwiek szanse na przezycie i wyleczenie tych schorzen.gdzie sie z tym skierowac i do kogo zwrocic o pomoc.lekarz do ktorego zwrucila..