Pęcherzyki

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...tkanki śródmiąższowej ) i pęcherzyków płucnych. Zjawisko to spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...ból trzustkowy, ból pęcherzyka żółciowego, zapalenie opłucnej przeponowej, zapalenie płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka żółciowego, zmiany w wątrobie, ropień podprzeponowy, zapalenie płuc lub opłucnej, perforyjący wrzód żołądka lub dwunastnicy, zatorowość płucna, ostre..

Kamica pęcherzyka żółciowego

.. Kamica pęcherzyka żółciowego to stan, w przebiegu którego wewnątrz pęcherzyka żółciowego powstają kamienie. Najczęściej są to kamienie cholesterolowe. Kamica pęcherzyka żółciowego zagraża bardziej ludziom otyłym niż szczupłym oraz bardziej kobietom niż mężczyznom. Choroba może być przez długi czas..

Niedotlenienie

.. ...gazowa zachodząca w pęcherzykach płucnych. Odrębną sytuacją jest niedotlenienie narządu lub tkanki, którego zapotrzebowanie na tlen związane z wykonywaną pracą, chwilowo przerasta możliwości zdrowego organizmu. Przykładem jest wysiłek fizyczny i praca mięśni poprzecznie prążkowanych. W..

Niedotlenienie serca

.. ...upośledzeniem wymiany pęcherzykowej. Niedotlenienie serca jest elementem niedokrwienia. Krew dostarcza do narządów, w tym wypadku do kardiomiocytów, substancji energetycznych ( glukoza ) oraz tlenu koniecznego to reakcji biochemicznych, w wyniku których powstaje energia konieczna do..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...w jamie opłucnowej. Pęcherzyki płucne, układające się jak grona winogron, są elementem tkanki płuc odpowiedzialnym za wymianę gazową. Pęcherzyk jest opleciony siatką naczyń krwionośnych. Przez ścianę naczyń oraz pęcherzyków zachodzi wymiana dwutlenku węgla na tlen, zawarty w powietrzu,..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...operacje to wycięcie pęcherzyka żółciowego i symulacja naprawy zastawki serca. Na późniejszy termin przesunięto natomiast planowaną operację wszczepienia by - passów. Celem zabiegów było przetestowanie w realnych warunkach sali operacyjnej opracowanych dotychczas prototypów i rozwiązań..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...Pani postem sprawa i pęcherzykia i WPW powinna być już załatwiona : ) Pozdrawiam Pani natalia85, trochę za mało danych Pani podała, lekarz kwalifikujący Panią do ew. ablacji musiałby mieć dostęp do paru badań ( w tym na pewno do UKG - czy serduszko jest morfologicznie prawidłowe i 12 -..

Echo serca - Str. 33

.. ...wymiar a - p ok 130 mm.Pęcherzyk żółciowy echoujemny zagiety w okolicach szyjki o ścianach pogróbiałych do ok.7mm złogów w świetle pEcherzyka nie stwierdzono.drogi żółciowe nieposzerzone.grubość miąższu nerek ok 17mm. leki:MONIT RET 1 * 60,ppolocard 175,CARVEDILOL RATIOPHARM 2 * 12.5..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...operacjach ( właśnie pęcherzyk żółciowy i mięśniaki )na prawie już starość CHCE MI SIĘ ŻYĆ!!!! Ale to jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto przeszedł przez te skurcze dodatkowe tak mocno odczuwane ( bo ponoć nie każdy to odczuwa tak samo intensywnie ).Dla takiego komfortu,jaki mam w tej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 338

.. ...problemy wątrobowo, pęcherzykowo żółciowe, żoładkowe - oczywiscie zapisal granulki i kazał przyjsc za 2 miesiące. Powiedziałem mu : królu złoty jak te granulki doprowadzą mnie do porządku to za 2 miesiace jestem tu z orkiestra cyganów i zrobimy bal.Nie odmówił i powiedział ok - więc moze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 372

.. ...Moj piesek chyba sobie pęcherzyk powiekszy bo nie chce mi sie z nim iść muszę córcie poprosić nie wiem dlaczego ale mi sie nic nie chce może w depresje dziewczyny wpadam co ????/ kuxwa martwie sie o iwonkę, dzwoniłam dzis do niej, ale nie odebrała, widocznie nie miała ochoty rozmawiać,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 540

.. ...było oki, dojrzewający pęcherzyk - jak to lekarka mówiła,piękna owulacja... : ) także myślę,że powinnaś zrobić sobie badania i wyjaśnić co Cię tak naprawdę boli. ale może faktycznie być wszystko ok.Dużo kobiet ma bóle jajników i jest to związane z ich fizjologią,no chyba,że lekarze nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...kciuki! P.S. Robiłaś USG pęcherzyka żółciowego, tzw. woreczka? Może tam masz jakiś piasek czy kamyk. Moja mama miała straszne bóle * nie wiadomo skąd * a to stamtąd właśnie. Wystarczy laparoskopia i po krzyku. Serio. http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Linden..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...maszerowalam po szpitalu, pęcherzyki płucne w ogóle mi się nie posklejały ( zatem w płucach nie zalegała wydzielina, dzięki czemu uniknęłam bolesnego - dla pokiereszowanego mostka - kaszlu ), ból był na tyle slaby, że obeszłam się bez środków przeciwbólowych ( poza kroplówką na sali..

Woda w płucach

.. ...płucach ( dokładniej w pęcherzykach płucnych ) kiedy dochodzi do niewydolności lewej komory serca. Objawami są duszność i wykrztuszana pienista wydzielina. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz mi na maila o co chodzi to chętnie pomogę: ) U ojca po operacji kardiologicznej..

Niedoczynność tarczycy - Str. 19

.. ...tez bezowulacyjny ,bo pęcherzyk niepowiększony i nic nie widac jakby miala ona byc .Od następnego dnia czyli 15 dnia cyklu zaczełam łykać euthyrox.Po 7 dniach jego łykania byłam na kolejnej wizycie aby sprawdzić na usg co się dzieje z ewentualną owu. No i cud ,ruszło się pęchcerzyk..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 124

.. ...brzusznej ( mam kamień w pęcherzyku żółciowym ), wizyta u neurologa. Wszystko jest OK!!! Ale ja się czuje * niestabilnie * . Bardzo Was proszę o rade, co to jest!!!! Czy to napewno ta wstrętna nerwica znowu do mnie wróciła!!!! Bo ja już wmawiam sobie kolejne i coraz to nowsze choroby, a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...wytwarzany przez komórki pęcherzyków tarczycy, magazynowany w postaci tyreoglobuliny i wydzielany do krwiobiegu. Trójjodotyronina jest u człowieka głównym hormonem tarczycy, który powstaje głównie przez odjodowanie tyroksyny ( T4 ) na poziomie tkankowym. Działanie hormonów tarczycy jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...ok. Miałam wycinany pęcherzyk żółciowy. Cała operaaca laparoskopowa trwała 3 h. Nie bój się. Przed narkozą dostaniesz fajną tableteczkę...echhhhhhhh..chciałoby się jeszcze. Ja taki hipochondyk, co się boi mierzenia temperatury, wjechałam na salę samodzielnie. Nie zasnęłam po tym tylko..

Menopauza czy serce?

.. ...nadciśnienie. Też mam wycięty pęcherzyk żółciowy. Na wysoki cholesterol biorę codziennie pół tabletki Vasilipu i poziom z 245 spadł do 180. Jestem na HTZ od wielu lat - ostatnio łykam Activelle ( bardzo mała dawka hormonów, niedługo chyba w ogóle je odstawię ), przedtem był Klimonorm,..

Zapalenie mięśnia osierdziowego

.. ...pęcherzyki to znaczy, że mam półpasiec. Nie mogę nic znaleźć na temat tego zapalenia. Co to znaczy? To co wiem to, to że bardzo boli i mam trudności w nocy ze znalezieniem pozycji aby choć na chwilę zasnąć...

WPW i inne objawy

.. ...okolicy rzutu żołądka i pęcherzyka zółciowego, więc podejrzewano u mnie zapalenie dróg żółciowych - faktycznie po zażyciu całej dawki Augmentinu moje dolegliwości zmniejszyły się, niestety kilka dni temu musiałem znowu udac się na dyżur lekarski, gdzie podano mi No - Spe domięśniowo i..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...z tym, że mam kamice pęcherzyka żółciowego. Kroplówka spadła bardzo szybko i doznałam można powiedzieć trzęsionki, duszenia w gardle, spadła mi głowa do tyłu. 2 dni po tym zdarzeniu zaczęły się zawroty głowy, zachwiania równowagi, zaburzenia wzroku,( jakby objawy niedotlenienia mózgu ),..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...części jamy brzusznej: pęcherzyka żółciowego, żołądka oraz trzustki. W napadzie kolki żółciowej na tle kamicy pęcherzyka żółciowego bóle promieniują do pleców, zwłaszcza do prawej łopatki. Wrzód żołądka drążący do trzustki również wywołuje bóle promieniujące do pleców, a choroby trzustki..

Duszenie się - Str. 38

.. ...który szybko rozszerza pęcherzyki płucne. A swoją drogą czemu lekarz podejrzewa u Ciebie astmę? Jak wyszła Twoja spirometria. Z tego co wiem astma objawia się dusznościami i jednoczesnym świstem w płucach w czasie wdechu i niemożnością wypuszczenia powietrza. Ja też biorę laki..

Rak tarczycy

.. ...jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy lekarz onkolog - może jeszcze jednąkonssultację - może..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...bulgotanie ( coś jakby pęcherzyki powietrza uciekały z dziurawej dętki włożonej do wody ) - tak to odczułem.W piątek poproszę go aby mnie skierował na badanie wysiłkowe. Mam dokładnie takie same objawy co ty i wiele innych. Mam wypadanie patka zastawki dwudzielnej( zes. barlowa ). Zrób..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 212

.. ...dziewczyna ma kamienie w pęcherzyku żólciowym Witaj Domi110, ano leżę, ale gnaty od leżenia czynają boleć: ) Wstałam na chwilkę żeby coś zjeść i małym się zająć, bo mąż musiał do pracy jechać. Justine witaj. Jakoś mało teraz z wami piszę ale nie bardzo moge siedzieć przy kopie więc jak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 952

.. ...ogrodzie.Przycięłam róże , pęcherzyce i wejgele ,ukrztałtowałam wrzos ogrodowy i tamaryszki no i pograbiłam w rabatkach * )Super - - - oj jak cudownie się czuję po takiej pracy fizycznej i po sporej dawce zdrowego ,świeżego powietrza okraszonego promieniami słońca. Tego mi było trzeba: )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1003

.. ...przytachałam do domu pęcherzycę kalinolistną złotą i różową.Mam juz jedną ,tą pierwszą od 3 lat i mogę śmiało Wam polecić bo jest to na prawdę cudny krzew .Można go przycinać fantazyjnie bo rośnie niesamowicie szybko. Co do teściowej to nie ma co narzekać Iwonko skoro będziesz ją tylko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...Zyła wrotna śledziona pęcherzyk żółciowy drogi żółciowe trzustka nerki w USG bez zmian Tak to mam napisane myślę że USG było wykonane fachową aparaturą bo robiłam je w Poliklinice doktora Bessera no cóż nie wiem z czego ta wątroba tyle powiększona ale ja myślę że to od leków zaraz po..

Płyn z piersi - Str. 3

.. ...brodawce sutkowej jakby * pęcherzyk * ( wygląda jak naciągnięta do granic skóra z malusieńkimi czerwonymi nitkami ) z którego wycieka mi od czasu do czasu przeźroczysty płyn, a przed okresem czasami 1 kropelka krwi. Byłam u ginekologa i kazał się nie przejmować, bo to * nic takiego * ...

Odma płucnowa samoistna

.. ...mój organizm wchłonął pęcherzyk powietrza który ta odmę znów spowodował i płuco mi się samo zrosło znowu ale w szpitalu mi powiedzieli ze tak czy owak znów mnie to czeka i wtedy dopiero operacja... Teraz meczy mnie to bo nic nie robię, nie chodzę do pracy, nie uprawiam sportu a sport dla..

Nerwica w ciąży - Str. 75

.. ...Musieli mi przebijać pęcherzyk: ) Poleciało tylko troszkę krwi, ale moja mama spanikowała i kazała mnie wieźć na porodówkę. Mój zaspały mąż spytał jeszcze: A nie może przyjechać karetka? Ale się wtedy zdenerwowałam. Ja też się troszkę źle czuję, ale to wszystko przez moje sny. W nocy..

Pokrzywka przewlekła

.. ...nieśmiało zasugerowano pęcherzyk żółciowy. Usunęłam.. ( nawiasem mówiąc objawy ustapiły już przed interwencją chirurgiczną ) i spokój. Po czterech latach znowu! Szukając przyczyny zrobiłam wszystkie możliwe analizy krwi ( włącznie z RP ), USG jamy brzusznej, odwiedziłam ginekologa,..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...być od kręgosłupa lub pęcherzyk żółciowy ( USG na to nie wskazuje ), reumatolog raczej wyklucza, że to od kręgosłupa. Badania ogólne mam dobre więc lekarka patrzy na mnie trochę podejrzliwie i nie chce dać skierowania na dokładniejsze badania. Nie wiem co robić, teraz naprawdę chyba..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...i lekarz widział tam pęcherzyk o średnicy 17mm, właśnie w prawym jajniku, powiedział że to jajeczko. Też miałam kiedyś nadżerkę, ale teraz nie mam. Poza tym miesiączkuje bardzo regularnie - 26 dni. Czekam na wyniki cytologii, jednak nie spodziewam się żeby coś wyjaśniła. W moim przypadku..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...nacieciu niewielkiego * pęcherzyka * endometrialnego na wzgórku łonowym i leczeniu Danazolem. Witam, ja tez przez to przechodziłam. Kilka lat temu usunęłam endometriozę ( metodą laparoskopową ). Nie dawała az takich objawów bólowych, zostałam skierowana na bad. z powodu poronienia...

Ból w klatce

.. ...jak i np. pęknięciu pęcherzyka płucnego ( zdarza się to młodym osobą podczas wysiłku fizycznego i jest nie grożne ale towarzyszy mu potworny ból ). Najlepiej idz do lekarza wykona ci podstawowe badania: morfologia, ekg, rtg klatki piersiowej.~ Opisywane przez ciebie objawy nie pasują do..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...laparoskopowej - miałam usuwany pęcherzyk żółciowy z kamieniami.Zabieg ten odbywał się w znieczuleniu ogólnym pod narkozą,dodam że nawet po wybudzeniu od operacji nie miałam żadnych duszności ,nie jestem palaczką . Przed narkozą ,przechodziłam wszystkie potrzebne badania Zrobili mi EKG..

Nastoletnia nerwica

.. ...mama miała wycinany pęcherzyk żółciowy, strasznie się wtedy przestraszyłam i od tego czasu odczuwałam bóle po obu stronach brzucha - dokładnie takie jakie miała moja mama przed zabiegiem! Tak strasznie się bałam, że mam to samo, a bolało coraz częściej i coraz mocniej. Postanowiłam iść..

Czy to nerwica lękowa? co mam o tym myśleć?

.. ...pedanterii mają kłopoty z pęcherzykiem żółciowym,jest za gorący. Może to być spowodowane dietą,w której jest zbyt wiele przypraw o działaniu rozgrzewającym,zbyt dużo kawy.Może to być również skutkiem * * braku krwi * * i nie chodzi tu o anamie,lecz w sensie płukania i chłodzenia..

Choroby serca, Nietypowe objawy

.. ...to jakieś zapalenie pęcherzyka moczowego ale czy to ma wpływ na serce? skoro objawy kolatania mam od dłuższego czasu musisz natychmiast brać leki na ten pęcherz.Idż koniecznie z tymi wynikami do lekarza.Najleoiej jedż do szpitala na urologię.Tam ci lekarz coś przepisze.Nie czekaj do..

To wątroba czy cos w tych okolicach.

.. ...lubisz.Trzymam kciuki. może to pęcherzyk żółćiowy?Albo nera.Trz zrobić Usg. Nie jedz ostrych potraw i przypraw.Jedynie chrzan z ostrych rzeczy.Nic smażonego i tłustego.Jadnym słowem dieta lekkostrawna. a nie przywalił ci kto na treningu? Może na treningu cie ktoś w żebro walnął.Taka..

Nadciśnienie w młodym wieku a sprawność seksualna

.. ...- - - :1].morszczyn pęcherzykowy, 2].Ziele jemioły, 3].Kwiatostan głogu , 4].Owoc głogu 5]. ziele skrzypu polnego 6. ]. Owoc róży , 7].Korzeń kozłka 8]. Kwiat bzu czarnego 9]. Liść ruty .Wszystkie zioła wymieszać [po 50 g każde] w dużym garnku.Wsypać do dużej papierowej torby i pić do..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...pęcherzyka żółciowego na 23 marca i trochę się boję, bo mój wynik wynik TSH jest teraz 9,21 a w listopadzie był 0,015. Słyszałam, że zabieg jest niebezpieczny gdy tarczyca jest tak rozchwiana. Dziękuję za pomoc..