Pęcherzyki płucne

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...tkanki śródmiąższowej ) i pęcherzyków płucnych. Zjawisko to spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...ból trzustkowy, ból pęcherzyka żółciowego, zapalenie opłucnej przeponowej, zapalenie płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka żółciowego, zmiany w wątrobie, ropień podprzeponowy, zapalenie płuc lub opłucnej, perforyjący wrzód żołądka lub dwunastnicy, zatorowość płucna, ostre..

Niedotlenienie

.. ...gazowa zachodząca w pęcherzykach płucnych. Odrębną sytuacją jest niedotlenienie narządu lub tkanki, którego zapotrzebowanie na tlen związane z wykonywaną pracą, chwilowo przerasta możliwości zdrowego organizmu. Przykładem jest wysiłek fizyczny i praca mięśni poprzecznie prążkowanych. W..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...w jamie opłucnowej. Pęcherzyki płucne, układające się jak grona winogron, są elementem tkanki płuc odpowiedzialnym za wymianę gazową. Pęcherzyk jest opleciony siatką naczyń krwionośnych. Przez ścianę naczyń oraz pęcherzyków zachodzi wymiana dwutlenku węgla na tlen, zawarty w powietrzu,..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...maszerowalam po szpitalu, pęcherzyki płucne w ogóle mi się nie posklejały ( zatem w płucach nie zalegała wydzielina, dzięki czemu uniknęłam bolesnego - dla pokiereszowanego mostka - kaszlu ), ból był na tyle slaby, że obeszłam się bez środków przeciwbólowych ( poza kroplówką na sali..

Woda w płucach

.. ...płucach ( dokładniej w pęcherzykach płucnych ) kiedy dochodzi do niewydolności lewej komory serca. Objawami są duszność i wykrztuszana pienista wydzielina. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz mi na maila o co chodzi to chętnie pomogę: ) U ojca po operacji kardiologicznej..

Duszenie się - Str. 38

.. ...który szybko rozszerza pęcherzyki płucne. A swoją drogą czemu lekarz podejrzewa u Ciebie astmę? Jak wyszła Twoja spirometria. Z tego co wiem astma objawia się dusznościami i jednoczesnym świstem w płucach w czasie wdechu i niemożnością wypuszczenia powietrza. Ja też biorę laki..

Odma płucnowa samoistna

.. ...mój organizm wchłonął pęcherzyk powietrza który ta odmę znów spowodował i płuco mi się samo zrosło znowu ale w szpitalu mi powiedzieli ze tak czy owak znów mnie to czeka i wtedy dopiero operacja... Teraz meczy mnie to bo nic nie robię, nie chodzę do pracy, nie uprawiam sportu a sport dla..

Ból w klatce

.. ...jak i np. pęknięciu pęcherzyka płucnego ( zdarza się to młodym osobą podczas wysiłku fizycznego i jest nie grożne ale towarzyszy mu potworny ból ). Najlepiej idz do lekarza wykona ci podstawowe badania: morfologia, ekg, rtg klatki piersiowej.~ Opisywane przez ciebie objawy nie pasują do..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...laparoskopowej - miałam usuwany pęcherzyk żółciowy z kamieniami.Zabieg ten odbywał się w znieczuleniu ogólnym pod narkozą,dodam że nawet po wybudzeniu od operacji nie miałam żadnych duszności ,nie jestem palaczką . Przed narkozą ,przechodziłam wszystkie potrzebne badania Zrobili mi EKG..