Persen

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...przewód tętniczy ( PDA, persistent ductus arteriosus ). Przewód tętniczy w życiu płodowym łączy pień tętniczy z aortą. Po urodzeniu przewód tętniczy zarasta i tworzy więzadło. Jeżeli przewód tętniczy pozostanie drożny powoduje przeciek lewo - prawy. Patologiczne połączenie między aortą a..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...aktualnej i ważnej z kilku perspektyw: społecznej, naukowej i praktycznej. Wydaje się oczywiste, że poziom zachorowalności na chorobę niedokrwienną serca i konsekwencje tej choroby stanowią poważne problemy społeczne. Od strony poznawczej, problematyka związana z tą chorobą ma charakter..

Skrobiawica (amyloidoza)

.. ...skrobiawicy. Leczenie skrobiawicy polega na podawaniu środków immunosupresyjnych, przeciwzapalnych i hamujących gromadzenie się amyloidu. Niestety, w dłuższej perspektywie czasu, terapia jest nieskuteczna...

Kryza nadciśnieniowa

.. ...labetalol i inne. Wyjątkową sytuacją, wymagającą specjalnych leków i umiejętności personelu medycznego, jest kryza nadciśnieniowa u kobiet ciężarnych ( dawniej zwana gestozą, czyli zatruciem ciążowym )...

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...sprzętu i wyszkolonego personelu, więc musi być przeprowadzone w wyspecjalizowanym ośrodku kardiologicznym. A co z pacjentami, którzy mieszkają z dala od takich ośrodków, albo zawał zaskoczył ich gdzieś na wycieczce? Bywa, że trafiają do szpitala po ponad czterech godzinach od pierwszego..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...następnym, ale myślę, że w perspektywie kilku czy kilkunastu lat to nastąpi - przewiduje doktor. Jedną z najważniejszych rzeczy, z którą muszą poradzić sobie naukowcy, jest znalezienie optymalnego wektora, narzędzia dzięki, któremu można by wprowadzić do komórki zmodyfikowany materiał..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...Wielkiej Brytanii. Z perspektywy czasu okazały się one zbyt duże - obecnie stosuje się dawki wielokrotnie mniejsze. W rezultacie pojawiła się infekcja grzybicza i pacjent zmarł z powodu sepsy. 63 - letni Roman Wewiór z Gdańska żyje z przeszczepionym przez Zbigniewa Religę sercem już 18..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...dziękowała lekarzom i całemu personelowi zabrzańskiego szpitala oraz rodzinie dawcy serca. Jak mówiła, także organy jej i członków jej rodziny zamierza oddać do dyspozycji medycyny. Trzeba mieć świadomość, że można jeszcze komuś pomóc. Dlatego moja córka żyje - podkreśliła. Dodała, że..

Bezsenność a choroby serca

.. ...podwyższa się, co w dłuższej perspektywie może zaowocować chorobą serca - mówi autorka badań prof. Paola Lanfranchi. Związek bezsenności z chorobami układu krążenia od dawna budzi zainteresowanie naukowców. Francuscy badacze podkreślają, że przewlekłych problemów ze snem doświadcza w..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...sobą przyjęć nowego personelu lekarskiego, planowane są tylko przyjęcia personelu średniego i technicznego. Przy projektowaniu obiektu B oraz planowaniu jego wyposażenia architekci i specjaliści ŚCCS uwzględniali sprawdzone rozwiązania obiektów m.in. w Lipsku, Dreźnie, Maastricht czy też..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...badania - by przekonać się, czy tak osiągnięte mniejsze uszkodzenia serca przekładają się w dłuższej perspektywie na większe szanse przeżycia i zmniejszone ryzyko niewydolności krążenia. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...podobno jakaś wybitna persona od serca. Nie chce nikogo obrażać, ale to straszny mruk, od którego trudno cokolwiek się dowiedzieć. Wlk pan prof., a kompletnie nie umie rozmawiać z pacjentami. Liczyłam na to, że mi wszystko wyjaśni, powie czy to na pewno wpw, czy konieczna jest ablacja, a..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...ablacji i obircuję ci że nie ma się czego obawiać. Personel Centrum Kardiologii Anin jest przesympatyczny a warunki bardzo dobre, miło ich spominam. O szczegółach napiszę póżniej. pozdrawuiam buziaczki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...całemu przesympatycznemu personelowi Centrum Kardiologii Anin. To ludzie o wielkich sercach dzięki nim dostałam szanse na życie w pięknych barwach. Proszę uwierzcie mi i nie bójcie się ablacji to wielka szansa na normalne życie bez bomby w sercu. Apeluję do wszystkich którzy są przed..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 26

.. ...Czapla ma szczęście. Bo z perspektywy lekarzy jest już zdiagnozowana... i to na serio. I nikt jej nie wyśle na drzewo z podejrzeniem nerwicy. A może jednak ludzie, którzy szukają pomocy zasługują wszyscy na identyczne traktowanie? Czasem mają trudności z opisem problemu, są egzaltowani,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...całemu przesympatycznemu personelowi Centrum Kardiologii Anin. To ludzie o wielkich sercach dzięki nim dostałam szanse na życie w pięknych barwach. Jestem po ablacji w Centrum Kardiologii Anin. Karta Informacyjna - Rozpoznanie Stan po ablacji drogi wolnej AVN u pacjęta z napadami AVNRT..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 31

.. ...zadowolona i z lekarzy i personelu, ale najbardziej dlatego że mnie już te ataki nie meczą!!!!! : ) wc ześniej miałam parę razy dziennie czesc.jestem miesiac po ablacji.chcialam tylko napisac do wszystkich przed zabiegiem ze nie ma czego sie bac.moja ablacja trwala 1,5godziny,po 10ciu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 34

.. ...milo,komfortowe warunki,fachowy personel,a lekarze wspaniali,Pan dr n.med.M Kopacz ktory sie mna zajmowal od poczatku do konca,przesympatyczny,serdeczny czlowiek swietny fachowiec,Pan dr n.med.P Derejko ktory wykonywal u mnie ablację pogodny i sprytny specjalista ktorego bede mile..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 37

.. ...tym nic i majac slub w perspektywie 3 miesiecy, powiedziałem ze się musze przygotowac i przemyslec. Teraz czytam wszystkie forum i zbieram informacje, pewnie jeśli się zdecyduje poczekam ze 2 - 3 miesiace w kolejce, ale czytając o powikłaniach mam nieco stracha, choc wiem ze teraz lepiej..

Echo serca - Str. 51

.. ...dyskryminowane przez personel medyczny, TAK i jest to udokumentowany problem społeczny. ale było też wielu takich lekarzy zwyczajnie taktownych, deliktanych, bo tusza jest takim samym p[roblemem jak palenie, czy inne nałogi szkodzące. nie martw się - jeśli spotkasz się z ludzmi z klasą..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...to chyba juz bardziej personalny problem... teraz gram w siatkowke, tenisa i wszystko jest w porzadku: ) gdzie cie tak zalatwili ? K. Witam: ). Mam 17 lat, kilka razy mialem baaaardzo mocne skurcze, czy jak to sie tam nazywa....w sumie nie mam ich czesto, ale zdecydowalem sie isc do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...prawda, że panom to trzeba perswadować jasno i otwarcie. Jakieś aluzje, półsłówka niestety nie są przez nich odczytywane tak, jakbyśmy tego chciały, Mężczyźni wolą konkrety - masz problem, to po prostu powiedz o co Ci chodzi. Może to i lepiej, że tak jest, bo przynajmniej jakaś równowaga..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...cholernego dziurawca.. Znacie Persen? Może zaczne od niego....? Serdecznie Was pozdrawiam,miłego dnia życzę,zajrzę wieczorkiem. Hej dziewczyny.Jestem dzisiaj pierwszy dzień sama w domu. Syn pojechał do szkoły, mąż do pracy a ja sama. Juz wczoraj myślałam o tym cały dzień i oczywiście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...właśnie derealizacja/depersonalizacja, w niektórych przypadkach nieodłączna towarzyszka nerwicy. Myślałam, że wariuję ( a to taki sam objaw jak walące serce, dlatego mówi się o zespole lęku napadowego lub panice ) gdzieś od kwietnia do późnego czerwca. Byłam tak przeciążona, przemęczona..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 64

.. ...lękopodobne. On brał sobie Persen, z tego co czytałam to to jest to samo co Deprim w skladzie, tylko, że bez dziurawca. Ale to już w ostateczności. Karol ja Cię doskonale rozumiem, że jest Ci ciężko ale musisz zrozumieć, że leki leczą skutki a nie przyczyny. Zagłuszaniem skutków nie..

Migotanie przedsionków

.. ...się to kardiowersją. Personel szpitala witał mnie jak starego znajomego, nawet łóżko sam sobie wybierałem W obecnej chwili jestem utrwalony. Przestałem brać leki antyarytmiczne i....w dalszym ciągu 1 - 2 razy w tygodniu migoczę ( po 40 - 60 godz. ). Przeszedłem wszystkie badania z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...serce i całej klatki persiowej. Z tego co tu wyczytałem to nie jest grozne lecz to daje straszny dyskonfor pozdrawiam Witam... Ja tak jak Wy mam wypadanie płatka zastawki... mam te same obiawy ale zastanawia mnie jedno, ostatnio wykryto u mnie problemy z tarczycą:( bardzo sie boje o..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...innych chemicznych superspecyfików - niby witamin / * niby * , bo chemicznych.../ lub szczepieniami: jest ich za dużo i chyba jednak szkodzą. To są najnowsze wnioski specjalistów. Takie wnioski, bo sami nie wiedzą, co się dzieje. Latamy w kosmos, a coraz bardziej uzalezniamy sie od..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...byłoby super - extra personel, najlepszy sprzęt i do tego bez kolejek. Zabieg mógłby się odbyć bardzo szybko. Dobra rzecz - pomarzyć. Pozdrawiam i życzę zdrówka!!!! Ja się umówiłam na wizytę w Centrum Kardiologii Anin. Wizyta 225 zł, czyli to samo. Może opisałaś tej Pani przez tel, że..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...takie ziolowe tabletki Persen, ale nie potrafie ocenic ich skutecznosci obecnie, gdy mam te tachyarytmiczne klopoty. Kiedys bralam to sporadycznie, jak nie moglam zasnac, lub jak sie zdenerwowalam, i dzialalo. Teraz mi sie wydaje, ze byloby dla mnie zbyt lagodne, ale nie probowalam. Ale..

Duży puls - Str. 2

.. ...albo zawał i to nie w perspektywie lat, ale być może miesięcy, tygodni. Zwolnienie czynności serca poniżej 60 uderzeń na minutę uważane jest za bradykardię, ale są oczywiście wachania osobnicze i jesli u kogoś niewiele przekracza dolną granicę nie ma się co przejmować, warto jednak to..

Chelatacja - Str. 4

.. ...pozostałych, tak że personel nadzorujący musi pinie baczyć, by takie zjawisko marginalizować gdyż zadaniem personelu jest uzyskiwać sukcesy a nie klęski i to z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod nie rezygnując z żadnej mogącej oddziaływać korzystnie. Żaden z lekarzy, który..

Chelatacja - Str. 11

.. ...na 2 miesiace.Z tej perspektywy rozumiem zachowanie Jurka z Lublina,ja nie mialbym takiej determinacji zeby walczyc z ta cholota,ktora zeruje na zchorowanych i niekiedy biednych wyciagajac od nich przyslowiowy ostatni grosz,łudzac ich odmłodzeniem o kilka lat.Wystarczy przeciez logicznie..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...naczyniowej w poznaniu i cały personel : ) u mnie w miescie totalnie mnie olano i kazano schudnac pomimo ze nie wiadomo ile nie waze wygladam normalnie i skierowano mnie z podejrzeniem dny moczanowej do lekarza i na przeswietlenie watroby a z kliniki do ktorej pojechalam na wlasna reke..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...sprzętym oraz kompetentnym personelem. Sadzę, że panowie Ruta, Ptaszyński, Ceranka ( przepraszam jeżeli przekręciłem nazwisko ) nie obrażą się jeśli zrobię im dobrą reklamę z podaniem ich nazwisk. Na koniec pozdrawiam sympatyczną siostrę instrumentariuszkę Ele ( nazwisko mi nieznane )...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...całemu przesympatycznemu personelowi Centrum Kardiologii Anin. To ludzie o wielkich sercach dzięki nim dostałam szanse na życie w pięknych barwach. Jestem po ablacji w Centrum Kardiologii Anin. Karta Informacyjna - Rozpoznanie Stan po ablacji drogi wolnej AVN u pacjęta z napadami AVNRT..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...Międzylesiu.Super opieka i personel.jeśli masz jakieś pytania podaję ci moje gg - 6279036.Pozdrawiam. Witam. Jestem mamą 16 letniego syna, który miał wykonaną ablację w październiku 2009 przez dr Andrzeja Stanke z Gdańska, zabieg odbył się w Szczecinie. Czekaliśmy na termin 2 miesiące...

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...tym nic i majac slub w perspektywie 3 miesiecy, powiedziałem ze się musze przygotowac i przemyslec. Teraz czytam wszystkie forum i zbieram informacje, pewnie jeśli się zdecyduje poczekam ze 2 - 3 miesiace w kolejce, ale czytając o powikłaniach mam nieco stracha, choc wiem ze teraz lepiej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 20

.. ...ciekaw co mnie czeka w perspektywie.... a już wiem co to ta biopsja tarczycy...... pozdrawiam Tak wiec Darku mój mąż jest właśnie na 6 miesięcznym zasiłku rehabilitacyjnym ( zachorował w styczniu tego roku ) a na orzeczeniu lekarskim zostało napisane że rokuje powrót do zdrowia co dla..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...naprawdę myśleć że mam perspektywy w wieku 40 l. iść na rentę ! to dla mnie szok zawszę byłe pracoholikiem wiec teraz .... Dzisiaj wybrałem się na miasto na zakupy ( po szpitalu czułem sie bardzo dobrze - prawie zdrowy..... ) I tak naprawdę ledwo się się doczołgałem z powrotem , byłem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...nie uśmiechała mi się perspektywa przejścia na rentę.... tak więc mam jeszcze do końca grudnia zwolnienie , ale do początku nowego roku wracam już do pracy... następna wizyta u kardiologa dopiero za 6 miesięcy na maj... tak więc jest ok. pozdrawiam Witam.Darku cieszę się a równocześnie..

Po ablacji - Str. 5

.. ...całemu przesympatycznemu personelowi Centrum Kardiologii Anin. To ludzie o wielkich sercach dzięki nim dostałam szanse na życie w pięknych barwach. Jestem po ablacji w Centrum Kardiologii Anin 05.03. Karta Informacyjna - Rozpoznanie Stan po ablacji drogi wolnej AVN u pacjęta z napadami..

Po ablacji - Str. 11

.. ...Katowice - Ochojec i całemu personelowi medycznemu pod kierunkiem Pani Ordynator za ablację i WSPANIAŁĄ OPIEKĘ! ps. w razie chęci nawiązania kontaktu podaję adres: jagodadb@autograf.pl Jagodadb ... tchnie pozytywnie z twojego postu : ) Ten sam problem nękał mnie około 25 lat, branie..

Po ablacji - Str. 12

.. ...Potwierdzam, że praca całego personelu na Banacha stoi na bardzo wysokim poziomie. Sam zabieg, nie należy do przyjemnych, ale wizyta u stomatologa również. W sumie nic strasznego. Należy tylko informować doktora o poziomie bólu, aby mógł wydać odpowiednie polecenie asystującej. Szkoda,..

Po ablacji - Str. 19

.. ...serdeczni, wogole cały personel bardzo pomocny. O wiedzy i doświadczeniu to już nawet nie będę wspominać, bo to oczywiste : ) Podobno ablacja z powodu migotania jest troszkę dłuższa, ale to moze wypowie się ktoś, kto miał taką ablację wykonywaną. Bo ja tylko mogę opowiadac o tym co..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...podobno ). No więc mając w perspektywie fakt,że po pierwszym zabiegu jest o niebo lepiej i że drugi zabieg może usunąć tą cholerę( czyt.arytmię )w całości,zgodziłam się. We wtorek tydzień temu byłam u ablatora na konsultacjimktóry stwierdził,żeby nie robić zabiegu na wariata i że..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...lekarzy i w ogóle na cały personel z GCM. Pozdrawiam... czesc. Mam pytanie i prosilbym o szybka odpowiedz. mam 17 lat i biore juz 2 tyg lek atenlolol na nadcisnienie. poniewaz zazywalem sterydy. cisnienie mialem 170/120. A teraz po tym leku mam bardzo niskie 116/60. Czy moge wypic sobie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...dzisiaj mam 27 lat, w perspektywie drugą operację, która jest jedną wielką niewiadomą. Czy tak może być co 10 lat? No i ile wreszcie człowiek może przeżyć takich operacji. A jak w takim przypadku jak mój postępuje medycyna zagraniczna? Bardzo proszę o odp . No a ja za kilka dni kończę 28..

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...pościeli. Pielęgniarki, personel pomocniczy zero uśmiechu, mało delikatności. Po zerwaniu taśmy uciskowej mam jeszcze krwiaki. Lekarzy polecam. Szpitala nie. Ja miałam ablację przez dr Kożluka w szpitalu na Banacha. ( luty * 09 ) Byłam * ciężkim przypadkiem * zabieg trwał 5 godz. Sala..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 4

.. ...personelu to jest spoko miły sympatyczny i jak ma ktoś pytania to chetnie odpowiem pozdrawiam życzę zdrowia Andrus odezwij sie mam w srode ablacje u dr kozluka za 4 dni Bardzo sie boje moje gg 22 00 72 09..

Ablacja - Str. 2

.. ...SUPER, lekarze SUPER, personel SUPER. Z czystym sumieniem mogę polecić Klinikę w Ochojcu. Odpowiadając na pytania z poprzednich postów, to przynależność do NFZ nie ma żadnego znaczenia, w klinice spotkałem osoby z Tarnowa, Krakowa, Warszawy. Właśnie, a propo Krakowa, niestety, nie..

Ablacja - Str. 7

.. ...zadowolona i ze szpitali i personelu i dlatego że mnie nie atakują te częstoskurcze : ) No i co ważne branie tych beta blokerów w ciąży nie jest wskazane, więc ablacja na przyszłość uratowała mnie od tego problemu : ) Bardzo bym prosiła o opisanie wyniku. Robiłam holtera i mam takie..

Ablacja - Str. 8

.. ...zdanie na temat lekarzy i personelu w CK Anin jak magdasz. Ich podejście do pacjenta jest wspaniałe. Myślałałam,że jestem gdzieś na innej planecie, ale na pewno nie w Polsce. Mi też przeprowadzał ablcję dr Szumowski i też skuteczną. Brałam dużą dawke leku, a dzisiaj już nic nie biorę...

Po bajpasach - Str. 2

.. ...nartach. Oceniając z perspektywy czasu moją decyzę to muszę powiedzieć że podstawa to jak najszybciej zgłosić się na operację o ile jest konieczna, aby serce nie było jeszcze * zmęczone * .no i jeszcze jedno - serce musi pracowc - równo pracować. Nie można położyć się i * słuchać * na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 27

.. ...przyjazna,jak zresztą cały personel.Napisałam:ordynator szpitala.Oczywiście chodziło mnie o ordynator oddziału.Oprowadziła mnie po oddziale.Było cicho,spokojnie.Nikt nie fiksował,czego najbardziej się bałam.Do dziś nie żałuję tamtej decyzji o położeniu się.Dobrane leki już po kilku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...przepisane mi w szpitalu i persenem forte POZDRAWIAM WAS WSZYTKICH I MAM NADZIEJE ZE NA ZBLIŻAJĄCE SIE ŚWIETA BEDZIEMY WSZYSCY W CUDOWNYCH KONDYCJACH : ) to jeszcze raz ja lidio ja tĄ obawe przed oddychaniem właŚnie przechodze wŹiełam już lek uspokajajacy ale nic nie daje powietrze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...biore ziolowe tabletki persen mozna wziac nawet 3 i na prawde pomagaja. Nastaw sie pozytywnie nie tylko ty z tym zyjesz gwarantuje ci ze teraz ponad polowa spoleczenstwa to ma, naucz sie z tym zyc i nie zadreczja sie, glowa do gory pozdrowienia aga: ) Witaj Arturze.Tak to jest z tą..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 99

.. ...biorę jakiś proszek/. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć jedno. Nie bójcie i nie wstydźcie się iść do psychiatry on naprawdę może dużo pomóc. Z pewnością wielu z was wie o czym mówię : ) ) ) Pozdrawiam was serdecznie i jeśli możecie powiedzcie mi czy mieliście może wypadki i podobne..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...mam synka. Patrząc z perspektywy czasu jestem zadowolona,ponieważ mam przy sobie ANIOŁA STRUŻA. Pozdrawiam młodzież myślę że się odezwiecie. Do Piotra Nazywam się Agnieszka i jestem nieco starsza od Ciebie.Mój zabieg wyglądał następująco:miałam podłączoną kroplówkę,leżałam na takim..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...wdzięczny, zresztą całemu personelowi oddziału kardiologi w Kaliszu za przesympatyczną opiekę. Serdecznie dziękuję .Pozdrawiam. Do ~Misia~ Nic nie robiłem, tylko się ubierałem, też miało to związek ze spadkiem potasu. A wstrząsy były okropne i silne, lekarze z karetki nie mogli mi dać..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...pamiętał osoby, nawet personel medyczny, nie wiedział gdzie jest, dlaczego tam jest, miał 5 pytań, które zadawał w kółko ( co się stało, gdzie jestem, dlaczego nie mogę wstać, czemu mam cewnik, co to jest ta rura - i od początku: co się stało.... ). Trwało to około tygodnia. Cierpliwie..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...pomagają nabrać nowej perspektywy do problemu wg mnie. Obecnie jestem 8 miesięcy po odstawieniu ssri , obawy zaczęły wracać w okolicach grudnia, od marca zamierzam sobie ponownie zafundować w.w lek i mieć znowu spokój przez najblizszy rok , niestety przy obecnym trybie zycia ( praca )..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...MATYSIAKIEWICZ I RESZTA PERSOLENU SUPER! SAMOPOCZUCIE I SIŁY PO 21 dniach dobre ! Dzisiaj tj.18.07.2008 dwukrotnie obszedłem miasto BEZ ZMĘCZENIA ! ODWAGI ! WARTO ! ! ! poprawny adres e - mail powyższego: ar.wowra@neostrada.pl Koronarografia nie jest równoznaczna z balonikowaniem ,czyli..

Chelatacja na niedrożne tętnice?

.. ...niedrozne tetnice. W perspektywie by pasy. W lokalnej gazecie przeczytalem artykul o chelatacji. Radosc, ze nie musze byc krojony. Lekarz rodzinny i kardiolog twierdza, ze ta metoda jest nieskuteczna - medycyna niekonwencjonalna, bez naukowych potwierdzen. Nadzieja poszla w dal. Czy jest..

Ablacja w Gdańsku

.. ...jest okropnie.szpital i personel jest ochydny czytalam o szpitalach ktore wykonuja te zabiegi w polsce podobno najlepszy jest w warszawie .choruje od 25 lat byly gorsze dni i lepsze lata moje serce dalo spokoj na 5 lat a potem zaczelo szalec ale sie nie przejmuje tym zyje dalej i napewno..

Ablacja inaczej

.. ...podobało!!!! FABRYKA!!! mimo że personel przemiły szczególnie panie pielęgniarki!!!!miód na zbolałe serduszko W Poznaniu 10000 razy lepiej Buziaki: ) ) Ezabela, twarda babka z Ciebie : )Jak ten opis czytałam to prawie zemdlałam ufff. Nie wiem, jak ja ten zabieg przeżyję. Pozdrówka...

By-passy operacja Zabrze

.. ...wykonuje się operacje a personel zadowolony jest tylko z tych, którzy na drugi dzień wstają, jedzą, chodzą i czytają gazetę. Tam nie mówi się o nieudanych operacjach - bo ich nie ma - a przypadki śmiertelne nie zdażaja się nigdy - bo chorzy po nieudanych operacjach umierają gdzie..

Laseroterapia naczyń wieńcowych

.. ...zdrowia, tj. wykształcenie personelu oraz sprzęt jakim dysponują nastawione jest na tradycyjne, konwencjonalne metody leczenia. Na nowinki jeszcze przyjdzie czas. Nie wiele mówi się o laseroterapii, a o wszczepianiu komórek macieżystych to już w ogóle nikt nie chce nawet pary z gęby..

Bóle, kłucia i uczucie duszenia się

.. ...uczucie, nie uczenie. kochanie poczatki depresji powinnas isc do dobrego powtarzam dobrego psychiatry Racja ja tez tak mam mam nerwice a teraz i nawet depreche ale leczyc sie nie moge bo karmie piersia...

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...podziękować lekarzom i personelowi Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej szpitala miejskiego w Radomiu ( nie mylić z wojewódzkim! ). Specjalnie podziękowania dla lekarzy Tadeusza Kalbarczyka i Piotra Achremczyka - nie tylko za ogromną wiedzę i fachowość, ale również za to, że są po..

Kto zna Anin - Warszawa

.. ...odpowiedź na wyposażenie, warunki bytowe i fachowość personelu. Miałem operację wymiany zastawki i części aorty wstępującej. Po 8 - miu dniach byłem w domu a lat mam 51. Będzie dobrze dzięki za odpowiedź..

Odczyt z EKG a leki

.. ...sprawe z nieco odmiennych perspektyw. Nie sadze, aby lekarz byl na tyle niekompetenty, aby przepisac niewlasciwy lek, lub co gorsza, co oczywiscie absurdalne, przepisac celowo takowy. Bardziej chodzi mi tutaj niestety o pewien mankament naszego systemu zdrowotnego, ktorym niewatpliwie..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...popatrzeć na niego z dobrej perspektywy i w dobrym towarzystwie. proponuję trzymać sie wersji, że pożyjemy tak długo jak babcia nadmorskiego. Jak widać, można nawet z dodatkowymi. Krzepiąca myśl. A teraz pora myć zęby, powiedzieć dobranoc i do spania. Pozdrawiam, życzę kolorowych snów,..

Dodatkowe skurcze - Str. 101

.. ...uspakajacze?ja po trosze Persen, Milocardin, Relanium( małe dawki ) aha, czyli Ty masz minia nietypową tę dusznicę, ale jeśli to lepiej to dobrze: ) Wiem o nim tyle Minia ze poki jest niepelny to nic nadzwyczajnego, wystepuje w roznych badaniach u 13 - 50% populacji sportowcow na skutek..

Dodatkowe skurcze - Str. 103

.. ...zaraz się nacpam jakichś persenów, albo nie wiem już co. chciałabym to ignorować, ale nie umiem jeszcze. tak Gabi jest wielka,ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca jutro mozemy miec tyle co Ona, po ko ra po ko ra :DD zapewniam Cię, że gdybyś musiał to byś wytrzymał. ja kiedyś jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...ale wyszło, że połowa personelu medycznego oddziału intensywnej opieki kardiologicznej ledwo zipie na skurcze!!!!hehehe. mnie szarpało do 2, to znaczy potem padłam, a teraz sobie pięknie wstałam i już mnie szarpie. mnie to w każdej pozycji i o każdej porze. koszmar.zaraz wyrwę to serce...

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...problem, zero bolu ).Personel troche do mnie mowil ale malo.Tzn nie informowali mnie kiedy zaczna pobudzac serce pradem kiedy zrobia przerwy a prosilem o to bo mysle ze bardzo by mi to pomaglo.Moglbym sie przygotowac do kazdej stymulacji i nie wpadal bym w wewnetrzna panike myslac ze cos..

WPW a ablacja - Str. 7

.. ...Ośrodek ten ma wspaniały personel i to od najwyższego do najniższego stanowiska. Emanuje z Nich ciepło, serdeczność i oddanie dla pacjenta. Tam każdy pajcent jest najważniejszy. POWODZENIA !!! Witam Was ja czekam na ablacje w Gdańsku czy może ktoś z Was miał przeprowadzona tam ablacje i..

Ablacja w Śląskim Centrum Chorób Serca

.. ...warto wiedzieć cos więcej od osoby która to przeszła. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Sylwiu,mam mieć Ablacje metodą Carto w Zabrzu ,jak tam jest ( jedną miałam wykonaną w Poznaniu )tzn. chodzi mi o personel...

Ablacja w Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...i załozone bay pasy. Personel przesympatyczny, myślę że Centrum Chorób Serca w Zabrzu to dobry wybór. Takie jest moje zdanie, chociaz spotkałam się równiez z odmiennymi opiniami. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam,ktoś mógłby mi pomóc??? W Sobote urodziła mi sie Dziewczynka,po 5 godz. po..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da - Str. 2

.. ...srodek uspokajajacy, np. Persen? Jak myslicie? Spytam tez oczywiscie lekarza. Nie bardzo bawi mnie perspektywa dostania ataku np w taksowce w drodze na oddzial ; ) spytaj lekarza, ale wydaje mi sie ze nie musisz procha odstawiac w dniu wyjazdu na zabieg, lecz dopiero w dniu zabiegu. a w..

Po 4 ablacjach Polska, Włochy i Francja

.. ... Plus bardzo dobry personel medyczny. O Jezu Jacek!! Jak Ty przez to wszystko przeszedłeś??!! Czy mogę wiedzieć w jakim jestes wieku? Ja też mam zaburzenia rytmu ( strasznie upierdliwe! ) połączone z trzepotaniem przedsionków. Właśnie jestem po kolejnm ataku i nie wiem, kiedy nastąpi..

Szybkie tetno II

.. ...szczerze,że i lekarze jak i personel pomocniczy był tak miły,że nie było najgorzej. Mój zabieg zaczął się kilka minut po godz.8,przed 12 już byłam z powrotem na sali,a jeść mogłam już po 5 godzinach,ale miałam tak ściśnięty żołądek,że nie byłam w stanie nic przełknąć. Co do poszanowania..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...szpitalu,o lekarzach i personelu. Ja czekałam na przyjęcie do szpitala bardzo krótko,ale to dlatego,że nie byłam przyjmowana na oddział z myślą o zabiegu.Najpierw mieli mnie zdiagnozować.Ale wszystko potoczyło się bardzo szybko i 2 dni po przyjęciu do szpitala miałam zabieg. O tym jak..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...bez wątpliwaości to personel medyczny w Ochojcu - lekarze i pielęgniarki są poprostu ZAJEBIŚCI !!! uśmiech i serdeczność to coś co działa lepiej niż prochy czy zastrzyki !!! Natomiast wrażenia - wszystko wynikało z nastawienia. Nie jestem mocna i twarda psychicznie, więc żeby nie dać się..

Opisy zabiegów ablacji

.. ...trwania, wrazenia nt personelu medycznego, szpitala, hospitalizacji, samopoczucia, robionych badan, podawnaych srodkow, czasu hospitalizacji itp. Liczy sie opis wrazen pozytywnych i negatywnych. Jestesmy wszyscy z roznych miast i robimy to w roznych szpitalach, u roznych lekarzy - na..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...roznie ale oceniajac z perspektywy czasu dobrze zylem jak najnormalniej czyli jak mi powiedzial moj operator kardiochirurg wraca sie mniej wiecej do stanu przed zawalem obecnie jestem na rencie ale dorabiam troche pracujac i nie zebym lekcewazyl moja chorobe /ona jest i po ostatnich..

IBIS w Wawie i 2 nazwiska lekarzy - ktoś zna?

.. ...Ablacje mialam robiona tydzien temu i czuje sie doskonale. Ogolnie jestem zadowolona z personelu. Pielegniarki caly czas przychodzily i sie pytaly czy czegos nie potrzebuje. Przy zabiegu asystowal dr Koźluk...

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...wszystkich pozostałych osób personelu medycznego. Dzisiaj jestem prawie taki sam zdrowy jak na wiele lat przed początkiem choroby niedokrwiennej. Oczywiście nie zapominam o codziennej dawce leków, diecie, gimnastyce. Oby tak dalej, to gwarantowane 20 lat życia, spełnią się a może i..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...Potasu, po 2 tabletki Persenu Forte, czasami przerywam Persen i piję syrop Hydroxyzynę żeby się za bardzo nie przyzwyczaic. Oczywiście herbatka z Melisy też się przydaje : ) U mnie na objawy nerwicowe złożyło się tyle spraw że głowa mała a mam dopiero 28 lat. W ciągu jednego roku..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...rehabilitacją osób po daaawno przebytym udarze mózgu.może jeśli tata zobaczy nowe perspektywy po rehabilitacji to znowu zapali sie do cwiczen. z góry dziekuje wszystkim za cenne informacje. pozdrawiam ...

Wszystko o operacji by-pass

.. ...należy poinformować personel naziemny o posiadaniu rozrusznika i pokazać kartę indentyfikacyjną pacjenta. Personel lotniska poinstruuje o niezbędnych ?rodkach ostrożno?ci podczas kontroli naziemnej. Podróże samochodem są zupełnie bezpieczne. Dla własnego bezpieczeństwa należy zawsze..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...podziękowania dla całego personelu medycznego,za wspaniałą hospitalizację przy moim mężu. W imieniu moim i całej rodziny pragnę gorąco podziękować Panu Profesorowi Ryszardowi Jaszewskiemu za wspaniałą opiekę i udaną operację mojego Kochanego męża. Nie wiem, jak by mi się bez niego żyło...

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...bardzo wdzieczna calemu persenelowi med tego szpitala tez mam od niedawna. Hey szkoda ze dopiero teraz znalazłam ta stroma mam 15 lat i od 8 rozrusznik w pierwszej chwili był to dla mnie szok ale teraz już się przyzwyczaiłam tylko nie rozumiem jednej rzeczy mianowicie zachowań..

Sintrom czy kleksan?

.. ...sie robić to niemiła perspektywa. A powiedzcie dlaczego stosujecie Sintrom a nie Acenocumarol skoro to to samo a kosztuje 3 razy mniej. Ja stosowałem tez na poczatku Sintrom i nie odczuwam róznicy pomiedzy tymi lekami. A jezeli chodzi o diete to chyba tylko nie jesc produktów w duzych..

By passy - jak nakłonić osobę do przeprowadzenia operacji?

.. ...gdzie pracuje świetny personel:zarówno lekarze jak i pielęgniarki. Panuje tam iście rodzinna atmosfera.nie wiem ile by - passów ma miec wstawionych wujek.Ja miałam 3. Operacja u mnie przebiegła książkowo.Ból jest do przeżycia,mężczyźni nawet szybciej dochodzą do siebie; po operacji tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...ze mamy tak duza sile persfazji to tak samo mamy duzo sily aby myslec ze jestesmy zdrowi!!!! ZDROWI!!! Cialo jest sprawne tylko umysl plata figle. Ja jak np zaczyna mi kołatac serce to mysle wtedy tak: Ze nerwica to podstepna choroba i probuje mnie teraz podejsc i mysli ze ja sie poddam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...juz odwagi na zmiany. Perspektywa prtzyszlosci nie jest ciekawa. Czuje sie jak w pociagu, ktory wiadomo do jakiej jedzie stacji. Rada jeat jedna, od czlowieka, ktory nas nie kocha /choc moze to deklarowac webalnie/ trzeba uciekac gdzie pieprz rosnie. Ta rada jest jednak tylko dla madrych..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...pomaga, i jakieś ziołowe: persen, deprim - to wszystko. Propranolol na nerwicę zapisała mi moja rodzinna lekarka, ale też za bardzo nie pomaga, poza tym obniżyłby mi i tak już niskie ciśnienie...Najgorzej jest właśnie wtedy kiedy siedzę w domu i za bardzo nie mam nic do roboty. Tak wiec..