PFO

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...Jestem po zamknieciu PFO - mam 31 lat. Jeszcze raz proszę bardzo o objaśnienie co to za wada z tym pęczkim Hisa - ja mam blok niepełny prawej odnogi. Często źle się czuje - nie wiem czy on moze byc powodem takiego stanu rzeczy. Mam też Ist niedomykalności zastawki trójdzielnej *..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...piersiowej. Miałam zamkniete PFO we wrześniu... czy to jesli nie od tych dolegliwosci z echa to moze być jeszcze po zabiegu i minie? Powiem szczerze ze na wypowiedziach pani doktor która mnie prowadzi opieram się bezgranicznie, ale niestety często mam problem ze zrozumieniem tego co mówi..

Echo serca - Str. 18

.. ...o średnicy 2mm typu PFO/ASDII z przepływem L - P. Zastawka trójdzielna z fala zwrotna ( + ), prawidłowe ciśnienie w prawej komorze. Przepływ przez TW 0,5/0,2 m/sek. Przepływ przez MV 0,9/0,3 m/sek. Zastawka aorty trójpłatkowa z przepływem 0,9 m/sek. Łuk aorty szerokość 11,7 mz przepływem..

Echo serca - Str. 19

.. ...wykryli to napisali pfo w granicach normy dla wieku to ja juz nie iwem czy to tosamo dziekuje za informacje chociaz nie uspokoiły mnie... Droga Pani Izabelo !!!!! Bardzo chciałbym serdecznie podziękować za pomoc !!!! Jesteśmy umówieni na konsultację. Tylko że to dopiero za kilka dni...

Echo serca - Str. 50

.. ...wykluczyć obecności PFO. * proszse o pomoc bo bardzo sie denerwuje...mam dodatkowo toczeń układowy ( ale bez jakis zmian - - - wszystko ok czuje sie bardzo dobrze...czasem co 2 miesiące mam omdlenia nocne z utratą świadomości...i nikt nie wie od czego...nie wiem co robic bo chce być w..

Echo serca - Str. 54

.. ...serceczterojamowe ze sl drożnością PFO/ASDII i niedomykalnymi zastawkami pr serca Hej, Czy ktoś wie jakie znaczenie ma ruch przegrody międzyprzedsionkowej? Tak wyszło w Echu serca. Dodatkowo jest wąska fala zwrotna ( +/++ ) zastawki aortalnej. Jakie to wszystko ma znaczenie? Z góry..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach kończynowch. :( ( ( ( ( ( Czy WPW moze się przyplątać w każdej chwili czy to wada wrodzona? Krótko mówiąc czy po kilku holterach i kilkudziesięciu EKG mogę być pewna że nie mam nic..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...kilka mc. temu zamknięte PFO. Cierpię na tachykardię zatokową... i ponoć nerwicę. Parę dni temu źle się czułam i poszłam do przychodni - lekarz zrobił mi EKG i powiedział ze widzi tam jakiś BLOK ODNOGIi jakieś spłaszczenia w odprowadzeniu 6 i jeszcze jakimś. Wysłał do szpitala a tam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...wypadaine płatka mitralnego, PFO, tachykardia zatokowa. Przeszłam tam horror, a na wypisie oczy mi na wierzch wyszły bo wykluczono wszystko a napisano: dystonia neurowegetatywna, tachykardia zatokowa, zwyrodnienie kręgosłupa, wskazana obserwacja neurologiczna w poradni padaczkowej...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...po operacji jak tam z PFO. Czy czujesz się lepiej. Prawdą jest że przyczepiłem się do somatycznego podłoża nerwicy gdyż * wyczuwam * że u mnie tu leży problem. Prawdą jest jednak też to, że moja mama przez wiele lat cierpiała na nerwicę lękową i przecież to ona w końcu mnie wychowywała...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...mnie zabnieg zamknięcia PFO lekarze radzą nie odstawiać leku albo polecają Xanax SR tyle ze znowu neurolog mi go odradza w związku ze wzmożonymi falami na EEG. Nie bardzo chyba ten Cloranxen mi pomaga i nie wiem czy mogę sobie go tak odstawic i wziąźć inny. pozdr s. czesc 10 lat z tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...tężyczkę - hipokalemię - PFO - nerwicę póki co stwierdzono u mnie PFO, lekką hipokalemię, nerwicę ( podkreslono że głównie ) i kazano kontrolować sie w poradni padaczkowej... psychologicznej i kardiologicznej. Czyli nadal loteria. Zakleją dziure w sercu - jeśli nie minie to będę dalej..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...osobą po zamknięcui PFO - przetrwałaego otworu. Też mi tak mówiono, ale przez ta wadę dostałam TIA czyli przemijającego ataku niedokrwiennego mózgu. Niestety u nas operują tą wade wyłącznie po przebytym udarze - u dorosłych bo w naszym roczniku nie wykrywano tej wady jeszcze jako..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...prawidłowe. We wnioskach PFO - ślad ? IT( + )? Czy to kwalifikuje się do przezskórnego wszczepienia zastawki? Czytałem że takie operaje przeprowadza prof.Zembala w klinice w Zabrzu. Andzreju, jestem laikiem, ale zastanawiam się w oparciu o te wzmiani z echa dlaczego myyslisz o wymianie..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...Jestem po zamknięciu PFO ( prztrwałego otworu owalnego ) miesiąc. Mnie więcej od takiego czasu zaczęły mi dokuczać dodatkowe skurcze, podobno pojedyncze nakomorowe. Biorę Metoprolol. Są dni że tych kurczy jest kilka mocnych, ale są takie że już trzy razy wzywałam karetkę. Boje się iść do..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...prawidłowe. We wnioskach PFO - ślad ? IT( + )? Lekarz mówił o niewielkiej nieszczelności zastawki? Dzieciak ugania się za piłką, świata poza nią nie widzi. Pani doktor stwierdziła żeby * raczej * sportowca z niego nie robić, tylko co znaczy * raczej * . PFO - przetrwały, drożny otwór..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ...się czegoś więcej o PFO i PDA; tego typu wady zostały stwierdzone u mojego dziecka; może ktoś mi powie o co tu chodzi !! Mój 7 synek miał rozpoznane PDA w wieku 1,5 roku. Do dziś jest pod opieką kardiologa. Wczoraj wróciliśmy z centrum Zdrowia Dziecka była to wizyta kontrolna. Za dwa..

Śluzak?

.. ...przsypadku istnienia drożnego PFO jest mozliwośc niedokrwienia mózgu. Czy byla pani konsultowana przez kardiochirurga? Tak byłam, tylko narazie wykonuje wszystkie badania aby wogóle potwierdzić a raczej zaprzeczyć tej diagnozie... witam panie, ja jestem juz 6 lat po operacji Śluzaka w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 149

.. ...otworu owalnego w sercu ( PFO ) podobno objawy tez na to wskazywaly i faktycznie dziurka byla. Jest zamknieta a objawy dalej sa. To tak w skrócie ; - ) Musze isc bo moj maly 11miesieczny bobas placze... Na pewno bede sie jeszcze odzywac. Pozdrawiam wszystkich. Witaj u nas Hanutka.Ja..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Jestem po zaknieciu PFO mam 32 lata - czy RBBB może być okresowo i czy to wynik usuniętej wady czy mam jeszcze coś szukać? A może po zamknięciu PFO droga przewodzenia się naprawi i RBBB zniknie na zawsze??? Mam wypadanie płatka a test wysiłkowy wyszedł tak sobie tzn. obniżenia ST. O czym..

Dziura w sercu

.. ...Jestem po zamknieciu Pfo. Zabieg jest raczej nieskomplikowany - przynajmniej dla pacjenta :P ) Nie jest uciażliwy. Wychodzi sie ze szppitala na drugi trzeci dzień. Ryzyko zejścia bliskie zeru. Znam osobę z ASD - po dwóch zawałach miała robiony ten zabieg - bez komplikacji i wyszedł na..

Drożny otwór owalny

.. ...niepokoju?? Wklejam : PFO - pate nt foramen ovale - przetrwały otwór owalny DROŻNY OTWÓR OWALNY Otwór owalny ( foramen ovale ) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.W życiu płodowym człowieka otwór ten zapewnia komunikację między przedsionkami.Jego struktura przypomina..

Nieszczelność zastawek - Str. 2

.. ...domknięcia się zastawki PFO? u 9 letniego dziecka? Co rozumiesz pisząc zastaka PFO ? W echocardiographie dziecka wyszło wszystko prawidłowe. We wnioskach PFO - ślad ? IT( + )? Lekarz mówił o niewielkiej nieszczelności zastawki? Dzieciak ugania się za piłką i nie wiem czy mogę go zapisać..

PFO a latanie samolotem

.. ...wczasy a jakoś nie przyszło mi do głowy zeby lekarza zapytać, czy przy PFO ( otwór miedzy komorami serca ) można latać. Będe wdzięczny za odpowiedź. Nie chciałbym niepotrzebine narażać dziecka. Pozdrawiam..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...Ponadto zdiagnozowano PFO ( przetrwały otwór owalny pomiedzy przedsionkami ) którego zamknięcie będę miała w połowie września br. oraz nerwicę. Stwierdzono jednak że tachykardia nie jest u mnie nawet arytmią bo serce bije równo... Przepisano mi 2,5 mg Bisocardu. Nie wiem jakie ciśnienie..

Zabieg zamknięci PFO pomiędzy przedsionkami

.. ...przechodził zabieg zamknięci PFO pomiędzy przedsionkami? Czeka mnie takowy w przyszłym tygodniu, w necie znalazłam ogólne informacje, a zależy mi na dokładnym opisie jak to wszystko wygląda od momentu przyjęcia do szpitala. Czy jest narkoza, a jesli nie to jak taki zabieg robi się na..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...Jestem po zamknięciu PFO - przy tej okazji mierzono mi ciśnienie na zastawce trójdzielnej i mam 30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...wyczytałam że po zamknieciu PFO ( a takowe miałam ) może się zmniejszyć nadciśnienie płucne nawet o 10mmHg : ) ) ) ) ) pozdrawiam s. no właśnie, tylko cewnikowanie, ale kto nam zrobi cewnikowanie z cisnieniem 9, czy nawet 30?nie sądzę... mnie kazano zapomniec o tym. tylko, że nie mogę..

Po zabiegu zamknięcia PFO pomiędzy przedsionkami i komorami

.. 1 ) Czy koś jest po takim zabiegu? Co można robić i jak się zachowywać? Lekarz kzał opuścić sobie w zasadzie wszystko przez miesąc - do trzech, ale zwolnienie z pracy dał na dwa tygodnie. W szpitalu wiadomo nie ma czasu na gadki... co zatem znaczy * wszystko * ? Leżeć? Chodzić? Może tylko nie trenować... 2 )..

Gabinet z Echem serca Kraków lub Katowice Ochojec

.. ...miałam zabeg zamknięcia PFO - u mnie występował przeciek pomiedzy przedsionkami. Podaj maila a prześlę namiary na osobę która wykonuje w Ochojcu te zabiegi. pozdrawiam jak sie czujesz po zabiegu? tak w ogole jakie mialas objawy majac ten przeciek? mi w jednym szpitalu powiedzieli, ze nie..

Tętno 50-60 jest normalne?

.. ...Czasem sobie odpuszczam ćwiartkę wieczorną bo mam i tak niski puls. Mimo to czasem ląduję z tachykardia na pogotowiu... o co w tym chodzi? Miałam zabieg zamknięcia PFO liczyłam że to minie po zabiegu....

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...przezprzełykowe celem wykluczenia PFO . nadmieniam, że bardzo często mam migreny. Co to jest PFO? Jak leczyć tętniak?Czy można się go pozbyć całkowicie?Czy mogę podróżować samolotem lub eurotunelem? Jakie są zagrożenia?Moim hobby jest taniec, czy muszę z tego zrezygnować? Do czego może..

Udar 31 lat

.. ...a na innym, bez wywiadu po wykryciu u mnie drożnego otworu owalnego w sercu uznano że to był udar. Jeśli tak to czy duże jest ryzyko ponownego udaru? Mam zamknięte PFo podciągam - moze ktoś dopowie....

Echo serca w kierunku PFO

.. ...echo serca w kierunku PFO czy ktos mial kiedys takie badanie wykonywane czy mozna zrobic je prywatnie prosze o namiary z gory dziekuje Nie piszesz skąd jesteś i czy problem dotyczy dziecka czy kogos dorosłego. Skonkretyzuj a wówczas bedzie łatwiej cos podpowiedzieć. Takiego badania nie..

Dr Rath Medycyna Komórkowa a choroby układu krążenia - Str. 2

.. ...myślcie to nie boli !!!!! PFO. Zastawka Eustachiusza w prawym przedsionku. Struna rzekoma w jamie lewej komory serca. To wynik z echa serca mojej 5 letniej córki. Mam prośbę, chciała bym wiedzieć coś więcej na temat tego wyniku, bo w internecie znajduje tylko jakieś skrawki. Co wiąże się..

Niedomykalność - postęp i rokowanie

.. ...Jestem po zamknieciu PFO pół roku. Lekarz powiedział mi że moja wada nie będzie postępować ponieważ wyelimonowano wadę prowokującą tj PFO. Kilka dni temu miałam robione echo i mam I st na mitralnej i II stopień na trójdzielnej. Czy to moze aż tak szybko postępować 2mc/I stopień? Lekarz..

FoA co to jest?

.. ...wypisów widziałam FoA - czyli inaczej PFO ( ang. permanent foramen ovale ) - przetrwały otwór owalny. Widać angielski wyparł łacinę skoro większość lekarzy stosuje PFO a nie FoA - pozdrawiamStracatella..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...srednicy okolo 2mm typu PFO/ASDII pokryty tetniakiem z przeplywem L - PZastawka trojdzelna z fala zwrotna do 1/2RA,podwyższone cisnieniew prawej komorze ok.38mmHg.Pien plucny poszerzony 13mm z przeplywem przyspieszonym 1,3m/s.Struna rzekoma w jamie lewej komory.SF49%,EF82%.Zastawka aorty..

Echo serca a wewnatrzprzełykowe echo

.. ...prawidlowy. Przeplyw przez zastawke tetnicy plucnej z gradientem 11mmHg. Osierdzie bez zniam. Okresowa bigeminia w czasie badania. chyba chodzilo o PFO, ale nie jestem pewien ( Przetrwały otwór owalny )..

Szpital na Kasprzaka - opinie (otwór międzyprzedsionkowy)

.. ...foramen ovale. Kanał PFO o szerokości około 1.7 cm, szerokosc 8mm. W trakcie podawania kontrastu oraz proby Valsalwy obserwowano przechodzenie licznych pecherzykow kontrakstu na strone lewa ( kontrastowanie ok 1/2 wilekosci lewego przedsionka. Nadal proszę o opinie nt zespolu..

Tętniak IAS

.. ...kontrastem celem wykluczenia PFO. * Czy jest to niebezpieczne? Jak się to leczy? Co jest przyczyną choroby? Tętniak IAS to inaczej wybrzuszenie przegrody międzyprzedsionkowej w stronę prawego przedsionka ( u ciebie ). Badanie z kontrastem ma wykluczyć przetrwały otwór owalny –..

Zamknięty ubytek międzyprzedsionkowy przez klatkę piersiową

.. ...dziekuje. Miałam zamykane Pfo rok temu, nie bój się jeśli to zabieg przezskórny - nie jest to nic czego należy się jakoś wyjątkowo obawiać. Echo przezprzełykowe to najbardziej nieprzyjemna część zabiegu. pozdrawiam Stracatella mam wielka prosbe jesli mozesz to napisz do mnie na gg..

ASD2 u noworodka

.. ...6 miesięczną córeczkę u której stwierdzono nieduży przepływ L - P przez PFO ( ASD2 ) 1 - 2 mm.Chciałabym wiedzieć czy to jest poważna wada serca i czy przy takiej wadzie serca mogą występować bezdechy?..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...przepływ L - P przez PFO ( ASD2 ) 1 - 2 mm. Chciałabym wiedzieć co to jest za wada serca i czy przy tej wadzie serca mogą występować bezdechy? Mysle ze nie jest to nic powaznego.Zreszta corcia jest w takim wieku ze jest duze prawdopodobienstwo ze przeciek sam sie zamknie. Najlepiej wejdz..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...napisał - podejrzenie PFO. Od dluzszego czasu mialem * ataki * - czułem się jakbym miał zasłabnąć, zimno, uderzenie ciepła, drżenie, ucisk za mostkiem, wzmożona potliwość. Nigdy nie straciłem przytomności w takich sytuacjach. Za 3 miesiące ide na tydzień do szpitala w Katowice Ochojec na..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...serceczterojamowe ze sl drożnością PFO/ASDII i niedomykalnymi zastawkami pr serca Cześć mam 20 lat i mam problem sercowy w echu serca wyszło ze mam wysycony płatek militarny i nie wiem co to znaczy i zlewające się fale militarne i naprawdę nie wiem co to znaczy lekarz nic mi nie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...- uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Może ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i PFO do zamknięcia.Ja tez miałam tętniaka w przegrodzie , jestem po..

Ból między żebrami

.. ...poziomie przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź...

Wyniki badań TSH T3 i T4

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. aloj42..

Jakie są objawy ubytku międzyprzedsionkowego?

.. ...osób. Dlatego poproś jeszcze raz o wyznaczenie daty zabiegu. Zapraszam Cie też na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), gdzie są rodzice dzieci z tą sama wada oraz osoby dorosłe...

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...serca bez skrzeplin,Pfo nie uwidoczniono.W poniedziałek tj.1.06 mam się zgłosić na Banacha do doktora Kozluka na ablacje. Troche się boie .Czy wiecie co to jest te Pfo. o ile dobrze pamietam skrot napadowego migotania przedsionkow tak mam napisane po koronarografi,pozdrawiam Przetrwały..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...nie wiem co tu pisze ) PFO 5mm z 1przeciekiem Przerosty komory nie były specjalnie badane bo może to są pozostałości po zwężonej tej tętnicy - * jeśli we wrześniu nadal będzie tak jak jest i się zwiększało to * trzeba będzie się temu przyjżeć bliżej * Moja mama miała przerosty komory (..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...tlumacza te zatory jako PFO, miale robione echo serca i nic nie wykazalo. Czeka mnie jeszcze przezprzelykowe w ochojcu, ale termin mam dopiero na 08.10.09.. próbuje je jakos szybciej zalatwic... Cisnienie mam takie jak Ty, czyste zatoki, ekg i morfologia ok. Mam duze niedokrwienie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki tętniak z przepływem L - P. Prawidłowa grubość mięśnia sercowego. Pień płucny w normie. Zastawki o..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...szczelna. W AS - widoczny PFo ( 0,38cm ) z żywym L - P przeciekiem. Kurczliwość dobra EF 80%, SF 43%. LV - 1,06cm, RV - 1,19cm. Przepływy przez obie zastawki przedsionkowo - komorowe są prawidłowe. Ist IT. Przepływ w pniu płucnym do 85 cm/sek, uwidoczniony śladowy zamykający się przewód..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...anatomicznej serduszka. PFO - otwór owalny. ( patent foramen ovale ) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca. W życiu płodowym człowieka otwór ten zapewnia komunikację między przedsionkami. Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...niedomykalności, zamknięcie pfo, niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. W zasadzie moje serce uznawane jest za zdrowe. ( miałam test calcium score - ok, test wysiłkowy wykazał jedynie dolegliwości związane z wypadaniem płatka ). Hmmm czy to możliwe aby mimo regularnej kontroli kardio..

Ciaza po operacji serca

.. ...przeciwskazań przy zamknięciu PFO, przy pozostałych przeciekach międzyprzedsionkowych zaleznie od szkód jakie sprawił przeciek. Przy komorowym nie wiem - ale to poważniejsza rzecz. Jeśli lekarz twierdzi ze nie ma przeciwskazań to najrozsądniej go posłuchać, wie napewno lepiej niż nas..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...zamknięciu parasolką PFO. W jednym z artykułow w wyczytałam iż w badaniu echo nadciśnienie łagodne rozpoznaje się przy wartościach RVSP 36 - 50mmHg. Czy przy takiej granicznej wysokości ciśnienia można spokojnie zajść w ciąże bez obaw że się pogłębi i przejdzie w nadciśnienie? Co może..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...uwidoczniono natomiast PFO ,w warunkach podstawowych bez przecieku,duży P - L przeciek podczas manewru Valsalvy .W dniu 18 marca odbędzie się badanie echa serca.półtora tygodnia temu znalazłam się na oddziale z powodu migotania przedsionków to juz 2 raz , .. gdzie zwą ERKa leżałam 2 dni..

Niedomykalność zastawek

.. ...międzyprzedsionkowej przeciek o typie PFO. Ze względu na cechy przeciążenia prawej komory możliwość drobnego przecieku w części błoniastej. HOLTER: Podczas testu średnia częstość akcji serca wynosiła 92, minimalna częstość – 92, maksymalna – 163. ( 2 ) –..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...podejrzenie obecności PFO co to znaczy PFO?,oraz podejrzenie obecności drożnego otworu owalnego proszę o komentarz i wyjaśnienie PFO to to samo, co otwór owalny: - ) * PFO jest owalnym otworem z zastawką pomiędzy prawą a lewą komorą serca. Jest to krótki kanał ( 7mm ) zakryty zastawką od..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...przedsionka właśnie przez PFO. Po urodzeniu PFO powinno zarosnąć ale u około 30% ludzi nie zarasta w pełni. * Przy utrwalonym przez wiele lat nieprawdiłowym krążeniu krwi może wystąpic udar mózgu, dlatego najlepiej zamknąć ten otwór. Dzisiaj można to zrobic przezskórnie. Warto poradzić..

Migrenowe bóle głowy u dzieci a przetrwały otwór owalny

Migrenowe bóle głowy u dzieci a przetrwały otwór owalny

.. ...przetrwałego otworu owalnego ( PFO ), który jest dosyć powszechną wadą polegającą na niezamknięciu otworu między komorami serca. Otwór ten wykształca się w życiu płodowym i powinien ulec zamknięciu. Czasem jednak dzieje się inaczej. PFO nie jest zawsze groźne, ale pozwala na przepływ..