PH 7 moczu

Niewydolność serca

.. ...być: wzmożone oddawanie moczu w nocy ( nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy, ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...amylazy w surowicy i w moczu. Psychogenne przyczyny. Przyczyny psychogenne występują u ok. 1/3 pacjentów z bólem w klatce piersiowej. Typowe sytuacje stresogenne uważane za przyczynę bólu dają się wyodrębnić na początku objawów. W ok. 2/3 przypadków stres związany jest ze śmiercią,..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...zawierające klomipraminę dostępne w Polsce ( za indeksem leków MP 2007 ): Hydiphen, Anafranil. Inne leki z grupy trójpierścieniowych antydepresantów: amitryptylina, dezypramina, imipramina, doksepina...

Indapamid (Ipres long)

.. ...objętość wydalanego moczu ( sód pociąga za sobą wodę ). W czasie stosowania preparatów indapamidu należy liczyć się z możliwością wystąpienia hipokaliemii. W ramach zapobiegania hipokaliemii, razem z lekami moczopędnymi przepisuje się preparaty potasu ( wyjątek stanowią diuretyki..

Miododryna (Gutron)

.. ...czyli zatrzymanie opływu moczu. Z mechanizmu działania wynika zastosowanie leku. Miododryna jest stosowana w ortostatycznym niedociśnieniu i w niektórych nawracających spadkach ciśnienia z rożnymi, przykrymi dla pacjenta objawami jak zawroty głowy, omdlenia, duszność. Lek ten jest także..

Ketoza

.. ...obecne w surowicy i w moczu chorego. Wynika to z patologicznego przestrojenia metabolizmu glukozy i tłuszczów. Rozwija się kwasica metaboliczna. Kwasica ketonowa może być wywołana ciężkim zatruciem alkoholowym, głodzeniem, może również rozwinąć się w przebiegu śpiączki wątrobowej lub..

Krew w moczu (krwiomocz)

.. Obecność krwi w moczu może być objawem wielu poważnych chorób i zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Przyczyna krwiomoczu może dotyczyć samego okładu moczowego od nerek, przez moczowód do pęcherze moczowego i cewki moczowej. Należy zawsze wykluczyć uraz jednego z tych elementów. Krwiomocz może również być..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...większa dawka, tym większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dlatego dawki leków dobiera się indywidualnie w każdym przypadku, stosując najniższa dawkę skuteczną ( czyli dającą porządny efekt )...

Refluks

.. ...moczowodów, jest zwykle spowodowany niedojrzałością lub wadę ujść moczowodu. Refluks ten może być przyczyną nawracających zakażeń układu moczowego, z czasem może doprowadzić do wodonercza i niewydolności nerek...

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. Oddawanie moczu w nocy, przez lekarzy określane terminem nykturia, może być objawem poważnych chorób, może także być zupełnie niegroźną konsekwencją nadmiernego przyjmowania płynów przed snem ( kawa, piwo itp. ). Definicja określa ten stan, jako oddawanie moczu więcej niż jeden raz w ciągu nocy. Z punktu..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...zaburzenia w oddawaniu moczu. Ostatnie dwa objawy przypuszczalne to uczucie zmęczenia oraz ruchy płody wyczuwane około 18 tygodnia ciąży, początkowa jako bąbelki lub trzepotania . Prawdopodobne objawy ciąży to powiększenie się obwodu brzucha, zmiany w obrębie szyjki macicy stwierdzone..

Objawy cukrzycy

.. ...wzmożona ilość oddawanego moczu; znacznie wzmożenie pragnienia, chory odczuwa niemal ciągłą potrzebę przyjmowania płynów, nie raz do kilku litrów dziennie; odwodnienie, objaw wydawałoby się nie pasujący do dwóch poprzednich, a w rzeczywistości stanowiący tak jak one konsekwencję..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt działania leków moczopędnych jest zawsze taki sam - zwiększenie diurezy. Powoduje to..

Badanie moczu

.. ...Najczęściej wykonywane badania moczu to: Badanie ogólne moczu. Badanie ogólne moczu pozwala na określenie ciężaru właściwego moczu ( norma: 1,016 - 1,022 kg/L ), barwę, pH ( zwykle 5,0 - 6,0 ). W badaniu ogólnym stwierdza się też ewentualną obecność białka, glukozy, ciał ketonowych i..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...hipergilikemii, obecność białka w moczu są czynnikami wskazującymi na wysokie ryzyko uszkodzenia nerwów w postaci demienilizacji i zaników aksonalnych nerwów. Objawy polineuropatii cukrzycowej. Objawy polineuropatii cukrzycowej występują u ponad połowy diabetyków. U około 10% przybierają..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...i klirens kreatyniny ) oraz badanie ogólne moczu wykluczające albuminurie. Uszkodzenie nerek w przebiegu cukrzycy często prowadzą do konieczności przewlekłej dializoterapii lub transplantacji narządu...

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...co ułatwia oddawanie moczu w przypadku łagodnego przerostu stercza ( prostaty ). Dodatkowym efektem działania terazosyny jest korzystna modyfikacja metabolizmu lipidów: spadek VLDL i LDL oraz wzrost stężenie HDL. Terazosyna jest stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz u..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...wzrostem poziomu białka w moczu lub obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na uniwersytecie w Cambridge - może opóźnić rozwój oraz uszkadzać układ sercowo - naczyniowy i..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...Analiza składu białek w moczu może pewnego dnia pomóc w prosty i nieinwazyjny sposób diagnozować miażdżycę naczyń wieńcowych serca - podaje serwis internetowy EurekAlert. Jak przypominają naukowcy, miażdżyca naczyń prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu, uważanych ciągle najważniejsze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...łonowy. Przy oddawaniu moczu czuję ból ( do zniesienia oczywiście ), tak jakbym miała przeziębiony pęcherz. ból czuję też przy podnoszeniu tej nogi. Czy mam się tym martwić? Czy to przejdzie? Jak długo ta noga będzie boleć? Czy powinnam iść z tym do jakiegoś lekarza? Zaraz po zabiegu ta..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...brzuch, posiew krwi i moczu i za przyczyne uznali zatoki ( dokładnie tak to powiedzieli że muszą zwalić to na zatoki gdyż mam krzywą przegrode nosa ale to akurat wiem od 2 lat i wczesniej nie miałam takich dolegliwości ) ogónie traktowali mnie tam jak wroga i jak zwykle wmawiali nerwice...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 48

.. ...mialam robiona zbiorke moczu a potasu w tabletkach brac nie moge zeby jelita nie drazniło w zasadzie zadnych tabletek bo mam zespol jelita drazliwego a na serduszko biore polfenon 150 4 rrazy dziennie plus metoprolol 50mg 2 razy dzinnie i chyba po tym sie czuje kiepsko aa do pawełka nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 56

.. ...powodu silnego parcia moczu ,potem nie mogłam wyczuć tętna tzn.co jakis czas jedno silne uderzenie serca cisza,szybkie bicie i tak przez 6godz, złe samopoczucie ,słabość ,wystapił wielomocz nocny, którego wcześniej nigdy nie miałam Co to mogło być czy to może być niebezpieczne?Ciągle..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 41

.. ...zwiększone oddawanie moczu?W artykule przeczytałam, że tak to może przebiegac, a jak to wygląda w praktyce?będe wdzięczna za odpowiedz. Miniu max 178,156 na dawce bisocardu 20. aga to dlaczego nie pojdziesz do kardiologa jezeli masz takie tetno to jest za mala dawka a moze dostalabys..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...piersiowej, badanie krwi i moczu. Jednak na 3 tygodnie przed ablacją musiałam jeszcze raz powtórzyć badanie krwi i moczu - żeby wyniki były jak * najświeższe * . Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania odnośnie Allenortu to z miłą chęcią odpowiem. Natomiast odnośnie ablacji - to..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...Echo, analizę krwi i moczu. zabieg odbył się 4.11. Sam zabieg nie jest przyjemny, ja nie czułam absolutnie nic w pachwinie, ani zakładana ani wyjmowania elektrody. w momencie wypalania zdecydowanie czułam, ale trwało to około minuty więc jest to do wytrzymania. pobudzanie tymi środkami (..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...Zrobiłem badania krwi moczu usg j.brzusznej wszystko w normie, potas dolna norma, wynik tsh 4.12. Dodam, że lekarka stwierdziła, iż to wystarczy w zakresie badań. Żadnego powtórzenia, czy badań ft3,ft4 i innych. Miałem robione kiedyś dawno ekg było wszystko ok a teraz nagle takie..

Echo serca - Str. 55

.. ...mi podstawowe badania moczu i krwi ( wszystko w normie prócz cholesterolu ale działam już w celu zmniejszenia go ) i usg jamy brzusznej ( wszytsko w normie ) a ukg wykazało to co pisałam wcześniej. Do mojego kardiologa wybieram się dopiero 5go maja ale skoro mam spać spokojnie to śpię...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...zrobić badanie krwi, moczu i hormonów. A ten lek to PROPANOLOL, o którym niektórzy z Was pisali. A ponieważ nie mam czasu wracać do Waszych wcześniejszych postów, to bardzo proszę o jakieś informacje na temat tego leku. Wiem, że ma spowolnić bicie serca, ale ja jeszcze go nie wzięłam ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 101

.. ...zrobiłem badania krwi oraz moczu następnie usg jamy brzusznej i ekg .Wszystko wyszło w porządku a ja dalej cierpie.Ból brzucha przerodził mi się w ból żołądka, pieczenie całego ciała zwłaszcza ramion okolicy brzucha ,jednoczesnie z nabraniem powietrza czuję jakby dodatkowe uderzenia w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 572

.. ...szczegolowe badanie krwi, moczu, rowniez badanie na tarczyce ( bo takie objawy sa tez typowe dla tarczycy ) Badania wyszly super. Zrobilam jeszcze Usg brzucha, bo dosc czesto mnie bolal, ale i tu lekarz stwierdzil,ze nie ma sie do czego przyczepic. wyslal mnie do ginekologa, ten tez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 593

.. ...wszystko w porzadku wyniki moczu oraz krwi, nawet testy alergiczne ,Spirometria równiez. Pomózcie moze ktos ma z was to samo albo chociaz sie spotkał z czyms takim.... Wszystko ok z nosem? Uchem? Zatokami? Krzepliwością krwi? Witam. Do jakiego lekarza powinnam sie udać w celu wkyrycia..

Tachykardia i metacord 50

.. ...krwi,hormonu tarczycy,moczu,EKG,glukozy ( wszystko,oprócz EKG, w normie ), stwierdził,że objawy,które mnie od paru tygodni męczą:zawroty głowy,duszności,kołatanie serca,osłabienie to TACHYKARDIA. Przepisał mi metacord 50 i kazał brać po pół tabletki rano,żeby wyrównać bicie serca...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...calodobowej zbiorki moczu + mineraly z surowicy ). Ja dochodze juz powoli do siebie od paru miesiecy po przykrych zapasciach i atakach leku zarazem. Bylem kompletnie wyplukany z mieneralow ( w szczegolnosci z cynku i magnezu ), a to przez niestety dlugoletnie nie wylewanie na kolnierz :..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...blokowanie oddawania moczu, koszmar ! W efekcie cewnik miałem 50 dni. po wyjęciu stan zapalny, gorączka 5 dni . Piszę o tym szczegółowo aby ostrzec innych przed nienormalnymi zachowaniami po narkozie. Jestem wdzięczny dr.B.Kapelakowi gdyż kardiologicznie wszystko jest doskonale, n.p...

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...tego nie oddal jeszcze moczu,czyli nerki przestaja pracowac,tez nie wiedza czemu.Jestesmy strasznie zalamani,bo ta niewiadoma jest okropna.Jezeli ktos slyszal o podobnych przypadkach to blagam - piszcie:( . POZDRAWIAM luna witaj,jestem dokladnie w takiej samej sytuacji jak ty.operacja..

Chelatacja - Str. 4

.. ...ilości metali ciężkich w moczu tych ludzi i trwa to zagadkowo krótko, bo tylko kilka godzin potem już znowu nic. Po następnym przetoczeniu znów to samo. Temu efektowi naprawdę trudno zaprzeczyć, chyba, że ktoś chce sobie pożartować i trochę się poprzekomarzać. Lekarzowi, który na..

Chelatacja - Str. 6

.. ...połączone z sodem, a w moczu znajdujemy EDTA połączone z różnymi innymi metalami, w tym głównie z ołowiem. Po całej kuracji badamy stężenie ołowiu w kości, i stwierdzamy przekroczenie stukrotne, a nie dwu tysiąckrotne jak było przed chelatacjami. To jest dla mnie jednoznaczne. To, że..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...poprosi was o oddanie moczu rano, przed jedzeniem. Następnego dnia rano ( o godz. 6stej ) przed śniadaniem oddajecie pojemnik ( rzecz jasna wypełniony ) i idziecie na wagę. Pobierają wam krew do analizy, każą zmierzyć temperaturę, po czym macie czas na zbijanie bąków ( większość osób..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...pojechalem badania krwii moczu echo ekg serca nic wiecej i w czwartek mialem ablacje.. wszystko z przygotowaniami trwalo ok2 godz. w sumie nie mialem zbyt skomplikowanego czestoskurczu 1 ogniwo ale nie powiem.. niby znieczulenia w okolicach pachwin i powyzej klatki piersiowej ale..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...dzieje za mało troche moczu i musi miec cewnik zeby mogli mierzyc ile odda moczu leki wspomagajace serce tez ma dalej ale juz w duzo mniejszych dawkach ogólnie jest prawie ok tylko ja nogi bola i ma popuchniete ale to sadze ze dlatego ze te nerki jeszcze nie pracuja do konca tak jak..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...potas, cały obraz krwi i moczu i jest wszystko ok. Tarczyce tez mialam badana ze krwi i tez ponoc ok ide jeszcze na usg tej tarczycy. Juz nie wiem co to moze być, nerwy choroba??? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek rade. Zaznacze ze teraz ze strach nic nie robie tylko mierze teto i jak..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu - test na obecność białka w moczu - EKG - konsultacja lekarza specjalisty hipertensjologa KONTAKT: 660 889 243 lub nadcisnienie.tetnicze@wp.pl..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...Jutro jadę na badanie moczu i krwi. Jeżeli to niczego nie wykarze to albo jestem w ciąży albo choruję na nerwicę. Wydaje mi się, iż to drugie jest bardziej prawdopodobne. Jeszcze godzinę temu nie chciałam się do tego przyznać... A teraz... Po tym co przeczytałam od Was wnioskuję iż mamy..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...bezwiedne oddawanie moczu ( katastrofa ) Wiesz co Barbaro, myślałam czasami, że nikt nie ma takich dolegliwości jak ja, ale widzę, że też strasznie się męczysz.U mnie najgorsza jest bezsennośc i mało się pisze o tym ciągłym niepokoju, lęku u mnie wręcz panice, też tak masz? Barbara, czy..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...wietrzna pore, popuszczanie moczu, ogolnie caly czas mi zimno, nie moge spac, skoncentrowac sie, nauka mi nie idzie... jak mowie o tym lekarzom to sie smieja ze pewnie wyolbrzymiam... ze to tak nastolatki lubia, w koncu dal mi skierowanie na badanie, tsh mam fatalne( jak to powiedziala..

Niedoczynność tarczycy - Str. 21

.. ...podstawowe badania krwi moczu i tsh i do tego tableteczki na uspokojenie i do domku . Odebrałam wyniki i wszystko było ok poza wynikami tsh które miały 4.12 a norma była do 4.0 skierowanie do endy...i do domu , ale mój stan sie nadal pogarszał wiekszy strach lęki panika że cos mi sie..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...tarczycy oraz badania moczu - norma. Denerwujące dolegliwości to : bóle częste w klatce piersiowej, odczówalne uciski ( dziwnne ) w sercu oraz napady duszności. Lekaż rodzinny też mi polecił Aplacje, ale zdaniem kardiologa to zawcześnie na to. Dobija mnie najbardziej duszność, ataki..

Ablacja - Str. 8

.. ...pamiętać o oddawaniu moczu po zbiegu, oczywiście w pozycji leżącej : ) No jeżeli tego nie zrobimy to pani założy nam cewnik więc chcąc nie chcąc trzeba się zmusić i kropeleczki z siebie wydusić!!! A po zabiegu napewno trzeba sie troszkę oszczędzać. Ja szybciej się męczę i mam zadyszkę,..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...jeszcze badanie krwi i moczu.... Czy to moze byc oznaka czegos powaznego?? napiszcie do mnie: gg 2370227..... help... Mam 19 lat, na badaniach na studia lekarz stwierdził,ze mam szmery w sercu. Byłam dzisiaj na USG serca. Okazało sie,że wszystko jest w jak najlepszym porządku...także..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...badanie podstawowe krwi i moczu, badania laryngologiczne - w tym ENG, badanie przepływu krwii w naczyniach dopływowych do głowy - Doppler, rezonans magnetyczny po wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...go strasznie duzo w moczu odtego moga byc te wszystkie objawy ale z tego co wiem robilam juz kiedys badania na ten drugi dzien i wyniki w normie biore juz od kilku miesieczy po 6 tabletek kaldium+mgB6+ witamine B cmpositum, wiem ze przez ta chorobe ma sie uposledzone czynnosci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...metodą dobowej zbiórki moczu ) oraz określenie zawartości Mg we krwii - z tym, że nie wolno mi było przyjmować dodatkowo magnezu, coby nie zakłamać wyników. Z wyników jasno wychodzi, że poziom Mg we krwii jest sporo poniżej dolnej granicy, co wskazuje na hipomagnezemię. Z tego co się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...tym razem z oddaniem moczu:( i grymasem twarzy i wyprezeniem całego ciała,podejrzewali padaczke...zrobili wszystkie potrzebne badania,komputer,eeg,ekg,krew i wszystko wszystko inne.Wykluczyli padaczke,nie leczyłam sie rowniez farmakologicznie bo uwazali ze nie jest to potrzebne,jeden..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...litrow, w dodatku w tym moczu mam duze ilosci potasu i magnezu - wydalam go za duzo. Zrobcie mezowi badania elektrolitow sprawdzcie poziom potasu, sodu i magnezu jesli bedzie za niski niech idzie do lekarza, przepisza mu leki na uzupelnienie jesli sie po jakims kontrolnym badaniu okaze..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...badania krwi, kału i moczu to się dowiem więcej. Jeśli to tętniak do 4cm. to można operować a jak większy to się boją. Witam No ja miałam takie pulsowanie w podbrzuszu to się okazało, że to dzidzia : ) i było to właściwie niedługo po zapłodnieniu - było to pulsowanie macicy. Ale test..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...holtery , badania krwi , moczu rentgeny niewiem co tu jeszcze napisac , i to po kilka razy , bylem dwa razy hospitalizowany , za kazdym razem lekarze mowili ze mam serce zdrowe jak dzwon, ze to nerwica, o dziwo jakos przed pierwszym atakiem nie miale nigdy zadnych problemow ze zdrowiem..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...wszystkie dolegliwosci z moczu który trzeba zabrać z sobom w dniu wizyty czyta to przywas i mówi zaczynającod głowy .Napodstawie tego przygotowóje mieszankę ziół i daje recepte na następny miesiac .POWIEM JEDNO NIEŻAŁUJE ZEPOJECHAŁM MOGĘ W KOŃCU NORNALNIE ZYĆ I POLECAM KAŻDEMU Z CAŁEGO..

Niedobór potasu

.. ...robili dobowe zbiorki moczu ) i wyszlo ze mam za duze wydalanie potasu, magnezu w moczu w stosunku jego stezenia w krwi. Gazometria polega na wkluciu sie do tetnicy udowej lub na przegubie reki i pobraniu z niej krwi. Pozdrowienia czy na kwasice bierze sie leki zeby jakos zachowac..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...najlepiej z krwi, ale i z moczu. Poza tym sprawdzając choćby OB dowiecie się czy jest jakiś stan zapalny czy nie... Co do tych którzy mają bóle * brzucha * zgagi, pieczenie w dołku, a nawet problemy z oddychaniem to poza helico... może to być cholecystolithiasis - potocznie kamienie w..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...się ciała ketonowe w moczu. Czy ketoza ma rację bytu na dłuższą metę?? Czy spożywanie dużej ilości tłuszczu przy jednoczesnej niewielkiej podaży węglowodanów, oprócz tego, że może doprowadzić do zakwaszania organizmu, może także przyczyniać się do powstawania miażdżycy, skoro na ketozie..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...badanie podstawowe krwi i moczu, badania laryngologiczne - w tym ENG, badanie przepływu krwii w naczyniach dopływowych do głowy - Doppler, rezonans magnetyczny po wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...oddanie dużej ilości moczu, nagłe zasłabnięcie lub utrata przytomności * Alicjo wiesz mam sąsiada który ma artymie i wcale by o tym nie wiedział gdyby nie badania jak sie przyjmował do pracy lekarz wysłóchał to przy normalnym badaniu, ale te arytmie których sie nie odczówa są podobno..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...cisnienie, oddawanie moczu przychodzace nagle moga wskazywac na zespol leku napadowego. Wskazania wizyta u psychiatry !! Psycholog niewiele tutaj pomoze gdyz on nie przepisze Ci lekow ktore Cie zrelaksuja a tylko pogada z Toba o tym ze nie warto o tym myslec, ze kazdy moze umrzec na atak..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...potasem, a po 8 browarach moczu oddawalem wiecej niz Gabi podczas wszystkich swoich Mikcji : ) ) ) i bylo super, na kaca sie walnelo nastepne 3 piwka i szlo sie na pizze. No i mam wrazenie ze wlasnie wyszlo to wszystko, byc moze to jakis znak zeby sie opamietac, czlowiek wszystko stara..

Dodatkowe skurcze - Str. 120

.. ...gdzies o dobowej zbiurce moczu, w ktorej moze wyjsc ile potasu wydalamy, zadzwonilem do kliniki i jutro ide zebrac o skierowanie na to badanie : ) zmartwil mnie niski poziom potasu u mnie. Chcialbym zrobic sobie badanie krwi wieczorem kiedy najczescie odczuwam skurcze, ale nie wiem gdzie..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...nadnerczy,tarczycy setki badzn krwi i moczu,cukier, cholesterol i juz sam nie wiem co jeszcze rozpoczalem 15 lat temu.Odwiedzajac lekarzy postrzegany bylem jako nie grozny dla otoczenia swir,panikarz i hipochondryk ktory szuka sobie problemu.Najgorsze bylo to ze podczas wizyt wszystko..

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...tak, boje sie ze mnie czeka to samo tez mam uszkodzone nerki mam kwasice cewkowa mam uszkodzone cewki i kanaliki w nerkach oraz uposledzone zageszcanie i zakwaszanie moczu, do tego klopoty z sercem : - (..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...sobie wyniki krwi i moczu ( tak profilaktycznie ). Jak się okazało są b.dobre! Znów problem skoro wyniki krwi ok to skąd np. gdy wchodzę po schodach na 2 piętro strasznie wali mi serce i mam wysoki puls, w miarę szybko się męczę a do tego nagle gdy wstanę z tzw. ukucki do góry to mam..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...przecietne tetno 115, a w moczu byly szczawiany wapnia, az rodzilam kamienie. Przestalam jesc mieso, objawy ustapily. Zatrzymala sie tez galopujaca prochnica zebow. Uwazajcie! Kochani, bo poradza Wam magnez, a po nim chwilowa poprawa, a potem juz wykupcie dobre ubezpieczenie : - { jesli..

Złe wyniki EKG

.. ...nosiłem dobę, o krwi i moczu nie wspomnę. Okazało się, że wszystko jest w normie, oprócz oczywiście EKG gdzie cytuję: wysokie odejście punktu J z uniesieniem odcinka ST i spiczaste zał. T w odpr. V1 - V3, cechy niepełnego bloku prawej odnogi oraz blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...potasu , tarczycy , moczu a nawet Holtera , ktory wykazal ze mam sklonnosc do tachykardii Moje zycie jest spokojne w zasadzie mam w nim malo stresow ( troche wiecej ich bylo przy rzucaniu palenia ), nie odczuwam rowniez zadnych lekow , ale teraz w prawie 11 tydzien po odstyawieniu..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...normie ) - amylaza w moczu ( wynik podwyższony ) Po wynikach lekarz stwierdził : podrażnienie trzustki ( w bardzo wysokich podwyższeniach amylazy występuje zapalenie trzustki ) Dostałem skierowanie na badania : - USG ( bez problemów ) - prześwietlenie klatki piersiowej ( również bez..

Metody powstrzymywania częstoskurczu

.. ...wymiotow, albo oddanie moczu. Jest jeden koles, ktory zatrzymuje czestoskurcz waleniem z piesci w klatke piersiowa, ale nie wyobrazam sobie tego...no i nie polecam z calego chorego serca. Pomaga też zaparcie się, tak jak robimy to przy oddawaniu stolca : - ) Często atak przerywa też..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...,że w badanej próbece moczu nie wykryto obecności badanych substancji - a więc mocz jest w miarę dobry - natomiast w morfologii nieznacznie - myślę ,ze w granicy błeu dla laboratorium przekroczona ilość erytrocytów - RBC norma mniej więcej dla mężczyzn to do 5,5 mln, a Ty masz 5,67 - a..

Poziom potasu we krwi

.. ...się,zbyt czeste oddawanie moczu prowadzi do niedoborów tego pierwiastka. Poziom potasu we krwi powinien byc od ( 3,7 - 5,6 ), wynik ponizej dolnej granicy nazywa sie hypokelemia.W moim przypadku miałam powazne kłopoty z sercem objawiające sie dodatkowymi skurczami nadkomorowymi.Brałam..

Duszący kaszel

.. ...on częstrze oddawanie moczu,i omdlenia,a nie na poprawienie akcji serca!!! Jestem po operacji baypasach 2 miesiące i występuje u mnie dokuczliwy kaszel zwłaszcza nocą nadmieniam iż biorę leki zalecone przez lekarza. Proszę o jakąś radę! POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEć. Witam.Ja mam..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...morfologia, OB, badanie ogólne moczu i sprawdzić funkcję tarczycy ( TSH ); potem można powędrować do kardiologa ( myślę, że wykona badanie usg serca ). A papierosy szanowana pani pali?, a jak z kawą ? - i jedno i drugie może być przyczyną kołatania serca. do acardu i bisocardu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...ciągła chęć oddawania moczu, wymioty. Temu wszystkiemu także może towarzyszyć poczucie zbliżającej się śmierci, końca siebie – swojej zdrowej psychiki. Lęk umiejscowiony ( o którym nadmieniłam ) zawiesza się na przedmiotach, miejscach sytuacjach, które w większości przypadków..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...robilem badania krwi i moczu tam tez wszystko jest ok od tamtej pory mam dziwne lęki ale powiedzice mi czy przy nerwice kolatanie serca odczuwa sie prawie zawsze ja tak mam np dzisiaj jestem oslabiony a od pewnego czasu strasznie jezdzi mi w brzuchu i mam czasem biegunke boli mnie glowa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...robione badania krwi i moczu wyszly ok bylem u 4 kardiologow ktorzy tylko robili mi EKG i odrazu mowili nerwica ale ja ciagle nie moge wto uwiezyc czasami czuje sie jakby mnie jakas grypa rozkladala na nic nie mam sily i ochoty brak checi do wszystkiego bylem rowniez na spotkaniu u..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 123

.. ...robilem badania krwi i moczu wydaeje mi sie ze gorzej widze w swietle sztucznym a do tego szybko sie mecze gdy wchodze np po schodach te objawy utrzymuja mi sie od 2 miesiecy mam 18 lat bylem u 3 kardiologow robiono mi ekg i wszystko super albo np jak stoje w kosciele to czuje jakbym sie..

bóle w boku - Str. 2

.. ...nie wykazalo i badanie moczu...niedlugo lece na masaze a teraz to cwicze sam na wlasna reke :P...takie typowe cwiczenia na miescie grzbietu...no i troszke ustepuje...no zobaczymy...a pozatym to wyszlo mi to po cwiczeniach...czyli chyba napewno kregoslup..wiec paweł masz racje...pomaga..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...wszystkie robione krwi moczu podłączali mnie jakimis kabelkami do klatki piersiowej no i wszystkie dobre są badania mowiła mi lekarka ze serce zdrowe jak dzwon mmm , ciekawe a to czemu mnie boli ? chwila mi mam spokuj i chwilami znowu mnie boli niewiem czy iść prywatnie i zapłacić ? może..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...zrobiono mo dobowa zbiorke moczu i okazalo sie ze bardzo duzo wydalam w moczu potasu i magnezu a mam jego niskie stezenie we krwi, badanie podstawowe to gazometria czyli pobranie krwi tetniczej z tetnicy promieniowej ( na przgubie dloni ), lub udowej tak jak to bylo u mnie wtedy sa..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 17

.. ...ostatnio ogólne badanie moczu takie z odczynem ph, barwą, ciężarem, bakteriami itp? własnie nie lekarz o tym nie wie bo zaczeło sie dzis rano, wczoraj byłam u lekarza bo miałam goraczke kazał mi brac apap i witamine c moze to od tego kiedys tez tak miałam i wtedy miałm robione badania..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...tarczycy serca krwi moczu itp diagnoza nerwica. Przepisała pramolan brałam go przez pól roku i wszystko odeszło. Nadmienię że było to 4 lata temu. Po tym leczeniu nastąpiła poprawa aż do chwili obecnej. Niestety niedawno znowu miłam silny atak tkzw trzęsawki.Wystraszyłam się okropnie bo..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...szyi, badania krwi, moczu, badanie na boreliozę, miałem punkcję, rtg klatki, miałem założony aparat Holtera - ciśnieniowy i EKG serca ). Oprócz tego że mam podwyższony cholesterol i trochę podwyższone ciśnienie, wszystkie badania wyszły ok. Wypuścili mnie ze szpitala i powiedzieli że..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 36

.. ...profilaktycznie na badania krwi, moczu itp. Chce go jeszcze poprosic o skierowanie na EKG, bo nie wspomnial o tym, ale w koncu przeciez nie zaszkodzi. Do Gochy. Jeśli stać Cię na badania prywatne,to zrób sobie badania p/c yersinia.Ja infekcję miałam w kwietniu ,a potem wiele objawów..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...robiłam badania krwi i moczu, wszystko jest ok. Ekg niby też jest w porządku, bo mam rytm zatokowy, miarowy. Nie mogę się rozczytać, ale są jakieś zmiany z nad ściany bocznej. Ja tak miałam i okazało się, że to nerwica. Byłam przekonana, że to coś z sercem. Czasem czuję się jakbym..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...strach * . badanie krwi i moczu wypadło prawie * kśiążkowo * . mam 59 lat, jestem aktywny fizycznie {6 - 8 godzin chodzenia dziennie} waże 72 - 75kg. w ubiegłym roku, podczas pobytu w polsce dostałem skierowanie do szpitala, na angioplastykę, ewntualnie by - passy, na podstawie wyników..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony - Str. 2

.. ...wszystkie wyniki badań krwi moczu, i co? I nic wszystko OK nic nie znaleźli.A mnie, co boli to boli Teraz wymusiłem jeszcze badanie tomograf komputerowy, ale niechętnie dali * Lekarz stwierdził, że skoro to trwa tyle czasu i nie ma innych objawów,utrata wagi wymioty itp.. nie zależy ból..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...wyszlo ok, badania krwi i moczu oprocz cholesterolu sa ok. Witam... Wiem, co przeżywasz... Również męczę się z omdleniami od 5 lat... Teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej... Mam identyczne objawy jak Ty, kiedyś dochodziło u mnie jeszcze do hiperwentylacji. Najwyższe tętno jakie miałam..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...odpowiedzi, ale badania krwi, moczu i EKG miałam robione i niestety ( stety ) nic nie wyszło:/ Wg badań wszystko w porządku, a wyżej wspomniane dreszcze tez już miałam wcześniej, jakieś pół roku temu, dokładnie w zimie i też w nocy. Więc nie było to po żadnym częstym przebywaniu na..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...robioną Amylaze w sur. i w moczu?Nie jestem lekażem wiec nie chce nic sugerować to są moje przypuszczenia Jest ból w stawach.Innych badań nie miał robionych bo nasza pani doktor bardzo oszczędza na skierowaniach na badania.Wszystkie badania mąż robi na własną rękę i za własne pieniądze a..

Ból nerek

.. ...żeby zrobic badanie moczu bo moga to być kamienie nerkowe jeśli chodzi o tą wydzielinę to miałem cos takiego ale nie bylo to związane z nerkami i to było ropne zapalenie ... ale nie pamietam czy płuc czy czego Moze to zapalenie jajek mnie tez bolą ja mialam kiedys kamice nerkową ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...wzrasta wydzielanie moczu co jakby potwierdza wzrost ciśnienia, a być może także tezę Czytelnika o działaniu hormonów przedsionkowych. U mnie jak na razie spokój z migotaniem ale leki biorę cały czas choć amiodaron w bardzo zmniejszonej dawce, a poza tym Simvasterol( jak na razie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 43

.. ...plecach ,częste oddawanie moczu?No i zawsze odzywa się w nocy . witam Barbados40, czeste oddawanie moczu maja nie wszyscy pacjenci, ja akurat to przechodzilam,nieraz cala noc chodzilam zastanawialam sie z kad tyle wody, i teraz tez nieraz mam, ale o uczuciu goraca to tego nie mialam,..