Pieczenie w przełyku

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...charakteryzuje się zamostkowym pieczeniem, które pojawia się po spożyciu pewnych pokarmów i może nasilać się przy zwiększeniu ciśnienia wewnątrz żołądka ( np. pochylona pozycja ciała. Refluks przełykowy i zapalenie przełyku można potwierdzić rtg przełyku, testem Bernsteina, pH - metrią..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...uporczywe odbijania, uczucie pieczenia w nadbrzuszu. Diagnozę stawia się na podstawie objawów klinicznych oraz wyników badań obrazowych ( gastroskopia, pasaż ). Leczenie polega na przyjmowaniu inhibitorów pompy protonowej. Duże przepukliny mogą uciskać serce i płuca, stanowią wtedy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...kończyn, zawroty głwy, pieczenie i gula w przełyku, częsty stan podgorączkowy ( na skutek nerwów jak później zauważyłam ), a najgorsze były i zresztą są nadal dla mnie te kołatania serca. Serce wali mi jak oszalałe , a ja panicznie boje się wtedy, że dostane zawału i sama nakręcam się w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...i ból za mostkiem , pieczenie w przełyku, paniczny lęk , że zaraz umrę, zawroty głowy, mroczki przed oczami... i długo by wymieniać co jeszcze. Ale uwierz mi Droga Pati, że to są również objawy nerwicy, a nie tylko chorób serca, czy właśnie konkretnie zbliżającego się zawału. Ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 134

.. ...powietrzem,bol zoladka,pieczenie w przełyku,do takiego uczucia jakbym połkla cale jajko( w okolicach mostka )masakryja,u mnie jak jest dobrze to mysle ze cos nie tak bo za dlugo nie moze byc dobrze,tak jakbym sama wywolywala ataki lęku,badz w druga strone jak go dlugo nie ma to niech w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...mostku, bóle łopatek, pieczenie w przełyku, czy też krtani ( nie potrafię tego zlokalizować ). Dopóki nie myślę o tych dolegliwościach wszystko jest w normie, ale kiedy pojawi się najmniejszy ból, staje się on moją obsesją. Szczerze mówiąc, to wiem, że mam nerwicę - nie wiem, czy jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 54

.. ...takie lekkie dziwne pieczenie ( czasem mi się odbija,ale nie mam zgagi ) to też moze być objawem nerwicy? Powiecie mi czy to, że mam uczucie, że coś mam w gardle i przełyku i czasem tam mnie tak dziwnie lekko piecze ( czasem mi się też odbija, ale nie mam zgagi ) to może być spowodowane..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 159

.. ...pogotowie( ucisk w klatce, pieczenie w przełyku, uczucie zimna w nogach ) - zawieźli mnie do szpitala - ponownie zrobili mi badania dołączając prześwietlenie klatki piersiowej - znowu wyszło wszystko dobrze. Lekarz poinformował mnie że mogą to być wrzody i przepisał ranigast informując..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...właśnie ból w klatce, pieczenie, ból i zawroty głowy, brak pełnego oddechu, * klucha w gardle * - przełykanie czegoś czego nie możeszy zdefiniować.Powyższe objawy spowodowały to, iż mózg zaczął interpretować to jako problemy sercowe.I stąd narodziła sie nerwica - strach przed tym..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...Pozatym mam ciagle uczucie pieczenia w klatce, zawroty glowy, uczucie jak by sie nie panowalo nad cialem, problemy z oddychaniem, a w nocy budze sie z bezdechem, ciagle mi sie odbija...i to ciagle myslenie przed snem ze sie udusze... Nie moge normalnie zyc przez to! Poradzcie mi, u..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...się pierwszy raz silne pieczenie w klatce piersiowe, przełyku... CZY TO NORMALNE w przypadku nerwicy? Byłam spanikowana, miałam ciśnienie 115/80 :/. Tak się przestraszyłam, że choć niedawno byłam, idę do kardiologa w sob. na EKG i EKG wysiłkowe. GKS1989, ja też się boję, na początku..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 231

.. ...wtedy nie do zycia z pieczeniem w klatce i szybkim biciem serca. Jest wiosna a mnie niestety znowu dopada ta ch...na nerwica. To w skrócie mój przypadek. Choruje juz przeszło 10 lat i jak narazie to ona wygrywa chociaz walczę. ostatnio znajomy kardiolog podpowiedział że mógłbym sobie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...w klatce piersiowej, pieczenie, potem to mijało, jednak cały czas mimo braku wydzieliny z nosa odczuwałam jakby ściekanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła - ciągle przełykałam i jak sobie uświadomię to od 4 m - cy ciągle ją przełykałam nie zdając sobie sprawy z tego, że przechodziłam..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 9

.. ...rodzinnego i zgłosiłem mu pieczenie jezyka i gule w gardle.juz po pierwszej wizycie powiedział mi ze to wszystko ma podłoże psychosomatyczne.oczewiscie olałem jego słowa no bo przecież nikt mi nie bedzie wkrecał ze gardło mnie boli od stresu,pomyslałem sobie ze napewno cos mam tylko on..

30 lat i coś z sercem? czy to możliwe?

.. ...dwoch dni narzeka na pieczenie w przełyku ( twierdzi, że to zgaga, ale wiem, ze to moze oznaczać tez coś od serca ). Około trzy dni temu narzekał na ból w plecach...Czyli wszytsko w okolicy serca lub płuc. Coś z płucami raczej wykluczam bo nie pluje krwią, nie kaszel ( tzn może ze 2 razy..

Czy EKG to wyrocznia?

.. ...ma takie objawy jak pieczenie w przełyku, bóle z plecach, po bokach, osłabienie, zawroty głowy czyli objawy raczej związane z sercem to prawidłowe badanie EKG wykluczy to na 100%? Mój mąż miał EKG i wykazało że jest wszystko OK, ale objawy nadal są, internista twierdzi, że to osłabienie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1023

.. ...jest a najważniejsze o pieczeniu, schylaniu i co najwazniejsze rozpychaniu w klatce od razu stwerdził przepukline rozworu przełykowego. I podczas badana potwierdził diagnozę. Kazał mi jeśc 5 - 8 razy dziennie, małe porcyjki, postac po jedzeniu, nie siadac i nie kłąść się po jedzeniu. Ja..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...ok.100 metróww czułem pieczenie w przełyku powyżej mostka, Osobiście radzę Pani nie czekać i załatwić sobie skierowanie np. do CK w Aninie. O ile wiem tam musi Pani czekać w kolejce około roku. Pozdrawiam Panią serdecznie, życzę Pani udanej operacji i szybkiego powrotu do pelni zdrowia...

Pieczenie w jamie ustnej, przełyku

.. ...po odczułem straszne pieczenie w jamie ustnej i tak jakby w przełyku, najbardziej piecze pod mostkiem. Proszę o jakąś radę, bo pieczenie się nasila. Kochanie.. to po antybiotyku,pewnie bardzo silny..musisz wziasc cos oslonowo...moze chociaz ranigast...a potem bakterie np, Lacidofil,..

Mrowienia i drętwienia twarzy w okolicy szczęki, skroni, czoła - Str. 2

.. ...czole, wokł oczy. Dziwne pieczenia i mrowienia na głowie. Uczucie ciała obcego w gardle. Problemy z przełykaniem. Zyć się odechciewa :( mam podobne objawy, co pewien czas powtarzające się - ja mam zapalenie nerwu trójdzielnego twarzy mam ten sam problem boli mnie glowa w uszach piszczy..

Ból pod mostkiem

.. ...rusza. pod mostkiem czuję pieczenie, jak stoję czuję jakbym się machał, stał niestabilnie i ten ból z lewej strony pod żebrem jakby coś mnie rozpierało, wiem że po każdej ilości alkoholu czy to 1 piwo czy 10 czuję pieczenie za mostkiem i w trakcie oddychania od czasu do czasu coś jakby..