Pień trzewny

Aorta

Aorta

.. ...odgałęzienia aorty to pień trzewny, tętnice nerkowe, tętnice krezkowe. Naczynia te doprowadzają krew do wszystkich narządów jamy brzusznej ( żołądek, śledziona, wątroba, trzustka, jelita itd ). Aorta brzuszna dzieli się w końcu na dwie tętnice biodrowe wspólne, których kolejne..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...naczyń serca ( aorta, pień płucny, żyły główne i płucne ), naczyń wieńcowych, wzajemnego ułożenia komór i przedsionków, nawet wewnętrznego ułożenia włókien mięśniowych, beleczek mięśniowych i nici ścięgnistych. Zwykle deksrocardia jest elementem odmiany rozwojowej zwanej przełożeniem..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...narządów wewn. Jeżeli pień trzewny jest zwężony, wtedy narządy te są źle ukrwione, co wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Pozdrawiam! witam wszystkich tez to mam od dwoch lat czasem jak mnie zlapie atak to mysle ze zaraz wykorkuje,ja lecze sie sam i troche pomaga ale nie na dlugo..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...było sprawdzic u Pani pień trzewny. Hej! Również mam takie bóle od listopada 2006 r. Miałam już bardzo wiele diagnoz.. począwszy od krwiomoczu poprzez torbiele na lewym jajniku a skończywszy na bólach promieniujących od kręgosłupa.. i jeszcze wiele innych.. USG jamy brzusznej i dróg..

Bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...uciskowy pnia trzewnego. Pień to tętnica, która doprowadza krew do wątroby i innych narządów wewn. Aby wykryć tę chorobę trzeba zrobić usg pnia trzewnego. witam ja też mam bóle po lewej stronie pod żebrami ból i ucisk przy tym boli mnie cała strona lewa takze na plecach od łopatki w dół..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 3

.. ...sprawdziła u Siebie Pień Trzewny.Prosze odezwac sie na poczte Rege1231@op.pl moze sprobuje Pani pomoc ... Witam mogę wam pomóc przeczytajcie uważnie, Otóż miałem takie bóle w lewym boku brzucha przez 6 miesięcy przez pierwszy 1miesiac myslalem ze mi przejdzie wiec nie podejmowałem..

Ucisk na pień trzewny

.. Czy ktoś o tym słyszal. To jest powód arytmii u wielu osób. wielu lekarzy nawet nie wie o tym schorzeniu, nie móiąć już,ze nie potrafią tego diagnozować. Kolejnym powodem arytmii jest niska ferrytyna - lekarze to lekceważą!!!! tak, słyszałam moja bliska koleżanka i jej mama miały operację, mama w grudniu,..