Płód

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...związana z funkcją płuc. Płód nie oddycha płucami, tlen czerpie z krwi pępowinowej. Przepływ płucny, konieczny do natlenowania krwi po porodzie, u płodu jest więc zbędny. W chwili porodu, gdy dziecko wykonuje pierwszy oddech, płuca rozprężają się i podejmują swoją funkcję. Zmieniają się..

Wady przewodozależne serca

.. Wady przewodozależne serca to takie wrodzone wady serca u dzieci, przy istnieniu których do życia konieczna jest drożność przewodu tętniczego ( przewód Botalla ). Przewód tętniczy w życiu płodowym łączy tętnice płucne ( pień płucny ) z aortą w jej odcinku wstępującym. Po porodzie takie połączenie jest nie..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...szkodliwego wpływu leku na płód i jego rozwój. Jest to szczególnie istotne na początku pierwszego trymestru, gdy powstają tkanki i organy płodu. W tym okresie potencjalnie teratogenny lek może wyrządzić najwięcej szkody. W drugim i trzecim trymestrze, kiedy płód jest już znacznie lepiej..

Leki antyarytmiczne w ciąży

Leki antyarytmiczne w ciąży

.. ...toksyczne działania na płód ludzki lub zwierzęcy i ryzyko ich zastosowania jest większe niż ewentualne korzyści z leczenia. Spośród ogólnie stosowanych leków antyarytmicznych, większość należy do kategorii C. Oznacza to, że badania na zwierzętach wykazały toksyczność leku dla płodu, nie..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. Postępowanie w migotaniu przedsionków u kobiety ciężarnej jest uzależnione w dużej mierze od tego, jak arytmia jest tolerowana. Jeśli chora jest niestabilna hemodynamicznie ( spadek ciśnienia, omdlenia, zaburzenia świadomości ) postępowaniem z wybory jest natychmiastowe przerwanie arytmii za pomocą..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. Nadciśnieniem ciążowym nazywamy nadciśnienie, które rozwija się w drugiej połowie ciąży, tj. po dwudziestym tygodniu ciąży. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży bliźniaczej ( lub mnogiej ), u których nadciśnienie ciężarnych może rozwinąć się wcześniej niż przed upływem 20 tygodni. Bardzo istotne jest ustalenie,..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. Rzucawka, czyli jednoczesne wystąpienie u kobiety ciężarnej nadciśnienia tętniczego, obrzęków oraz białkomoczu wraz z zaburzeniami świadomości i drgawkami, jest stanem zagrożenia życia matki i płodu. Jeśli jest to możliwe, rozwiązuje się ciąże cięciem cesarskim. Samo nadciśnienie tętnicze ciężarnych stanowi..

Propranolol

.. ...osób może pojawić się objaw Raynauda. Propranolol można podawać kobietom ciężarnym tylko, gdy jest on absolutnie konieczny. Propranolol przenika przez łożysko, nie ma badań na temat jego wpływu na płód...

Wady serca

Wady serca

.. ...teratogenne ( uszkadzające płód ) stwarzają zagrożenia powstania wad wrodzonych. Inna możliwość to wady, zespoły genetyczne dotyczące całego płodu w tym również serca ( np.: zespół Downa, czyli trisomia 21 pary chromosomowej i często w niej występujący kanał przedsionkowo - komorowy )...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. W okresie życia płodowego lewy i prawy przedsionek serca są połączone przez otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Z uwagi na niedojrzałość krążenia płucnego, otwór ten jest konieczny do prawidłowego zaopatrzenia całego płodu w utlenowaną krew pochodzącą z łożyska. W chwili przyjścia na świat, wraz z..

Hipoplazja

.. ...teratogenne, czyli uszkadzające płód. Zjawisko może wynikać z zaburzenia lub zahamowania organogenezy ( procesu wykształcanie się poszczególnych organów płodu ). Hipoplazja może występować jako zjawisko izolowane lub jako element większego zespołu lub sekwencji wad. Przykładem z..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...karmiącej kobiety. Nie należy więc stosować clopidogrelu w wyżej wymienionych stanach. Preparaty zawierające clopidogrel dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Aprelex, Klopidogrel, Plavix, Zyllt )...

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. Objawy świadczące o ciąży dzielimy na trzy grupy: przypuszczalne, prawdopodobne i pewne. Kobieta może przypuszczać, że zaszła w ciąże, gdy nie pojawia się kolejne krwawienie miesięczne. Poczęcie dziecka nie jest jednak jedynym powodem zatrzymania miesiączkowania, co więcej, u części kobiet w czasie I..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. Dzieci, u których matek wystąpił w czasie ciąży stan przedrzucawkowy, mogą w późniejszym życiu być bardziej narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent..

Bicie serca kluczowe dla rozwoju krwinek

.. Siły biomechaniczne odgrywają kluczową rolę we wczesnym rozwoju komórek krwi - informują naukowcy z USA na łamach pisma Nature . Zdaniem autorów badań, ich odkrycie powinno pomóc w opracowaniu metod różnicowania komórek macierzystych krwi na potrzeby terapeutyczne. Kiedy zaczyna bić serce rozwijającego się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 621

.. ...wysokich przeciwciałach, bo płód traktowany jest jako ciało obce i może być zwalczany. Stą bywają kłopoty z adaptacją. Musisz pogadać z lekarzem, bo tak naprawdę każdy co innego gada. Mi pani endokrynolog kazała brać lewotyroksynę a w ulotce czytam o wskazaniach przy niedoczynności...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 701

.. ...lek nie ma wpływu na płód, ale ja mam takie obawy, że mogę zaszkodzić dziecku, że nei wyobrażam sobie brania leków w ciąży. Z drugiej strony, ostatnie parę dni beż nich były ciężkie, więc pewnie będę musiała zamknąć firmę i cały czas ciąży być w domku i tam * świrować * , bo powiem..

Niedoczynność tarczycy - Str. 20

.. ...nadczynnosć jakos wpłynęło na płód?Niby to 2 trymestr a najwazniejszy jest 1 ale boję się .Za 3 tyg mam kontrolę hormonów ,zobaczymy czy zmiejszona dawka spowoduje polepszenie wyniku.Czy możecie mi coś na ten temat powiedzieć ???Czy faktycznie najważniejszy w ciąży jest hormon ft4 a tsh..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...teratogennym,uszkadza płód...tak było w moim przypadku...nawet rok po nieudanej próbie donoszenia ciąży,w następnej ciąży prawdopodobnie nastąpiło jednego z dwóch płodów,na skutek zażywania tego leku Witam, a to się wystraszyłem właśnie dziś dałem żonie do wykupienia moją pierwszą..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...które moga uszkodzic płód, a które trzeba brać przy zastawce mechanicznej. Pozostaje heparyna. Zastosowanie zastawki biologicznej może jednak wymagac w przyszłości reoperacji. Ulega ona degradacji, zwapnieniu itp. Możliwa jest operacja metoda Rossa, o której ktos wspominał już. Sprawe..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...wpływać na rozwijający się płód. Pamiętaj też, że niektóre leki jescze długo w organizmie zostają więc ciągle trzeba używać antykoncepcji, bo dany lek może być już groźny w pierwszych tygodniach ciąży. Ty możesz nie wiedzieć że jesteś w ciązy a lek już działa szkodliwie na płód. Tutaj..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...Sintromu.Dzieki temu płód jest bezpieczny.Narazie nie planuje ciazy ale oczywiscie chcialabym miec jedno dziecko za 2 - 3 lata,,,Ciesze sie ze u Ciebie wystarczyła plastyka,,u mnie nie było szans,,trzeba bylo wymienic i nikomu nie życzę takiej operacji - nic przyjemenego - ;( ,,,ale za..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 19

.. ...łożyska i też mogą zarazić płód.Chory jest mój tata i siostra ,druga siostra i mama jeszcze nie były badane ale jeśli ktoś choć pamięta jedno ugryzienie przez kleszcza może się tej choroby spodziewać na bank.u jednych ma lżejsze objawy u drugich bardzo ciężkie inni nie mają żadnych,ale..

Nerwica w ciąży - Str. 51

.. ...lek nie ma wpływu na płód, ale mimo to panicznie się boję, że zaszkodzę dzidzi. Pomyślałam nawet, że zamknę firmę i przez 9 miesięcy będę siedzieć w domu. Proszę napiszcie mi czy wy brałyście jakieś leki w czasie ciąży. Pozdrawiam was serdecznie i życzę dużo naj naj naj Witaj Ema! Ja..

Nerwica w ciąży - Str. 114

.. ...wszystko może uszkodzić płód, każdy lek. Czytałam o przypadkach podwania Realnium przez całą ciążę. Ja nie brałam, kiedy byłam w ciąży ostatnio a było to daaaawno to nie miałam jeszcze nerwicy. Cześć dziewczyny! Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat leków w ciąży. Chętnie się przyłączę...

Nerwica w ciąży - Str. 125

.. ...możliwe ponieważ uszkodzi płód.Postanowiłam odstawiać stopniowo więc z 20 mg przeszłam na 10 mg.Przez 2 tygodnie miałam kołotania serca które ustąpiły,lęków raczej nie miałam,stanów depresyjnych też nie więc poszłam do 2 ginekologów którzy stwierdzili że mam przyjmować paxtin w dawce 10..

Nerwica w ciąży - Str. 143

.. ...względu na wplyw leku na płód. Ale skonsultuj to ze swoim lekarzem. Czy Ty jesteś już w ciąży czy planujesz? Pozdrawiam. Witaj Asik . Seroxat to paroksetyna i nie mozna brac w ciązy ale o tym decyduje lekarz. Sa dziewczyny na forum , które brały i biora seroxat i jest ok ale tak naprawde..

Tomograf głowy a ciąża

.. ...Podobno źle to wpływa na płód??? ale jak to jest w pierszym tygodniu???? Czy może być coś nie tak???? Czy mogło dojść do uszkodzenia płodu??? podobno kontars źle wpływa na ciążę???? PROSZE O ODPOWIEDZ Z GÓRY DZIEKUJĘ Wszelkie naswietlania promieniami moga wplynac na plod. Moga, lecz nie..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...przyjmowałam uszkadza płód.Teoretycznie rzecz wydawała się prosta do zrobienia ale niestety jak to w życiu bywa teoria swoje a praktyka swoje : - / Podczas przyjmowania fraxy i acenokumarolu czynnik notorycznie spadał więc skonsultowałam się z innym lekarzem i tutaj nastąpił szok. Lekarz..

Uporczywy ucisk w mostku oraz ból lewej częsci ciała

.. ...rtęci( które uszkadzają płód ). ty kiepska sprawa - zaczynasz straszyc dziewczyne zastanow sie, a co do opuchnietych kostek to w ciazy normalne zjawisko kazda ciaza przebiega inaczej i nie mysl o tym co wypisuja, idz do lekarza, i tam sie dowiesz,pozdrawiam Zgadzam się z minią. Nie ma co..

Isoptin w ciąży

.. ...cierpliwa... Isoptin szkodzi na płód Boże to co ja mam zrobić - 3 lekarzy mi go przepisałao - a jak szkodzi? Skąd masz takie info na temat ciąży , chorób sercowych i leków? Piszesz takie starszne rzeczy, ze powinnam być w szpitalu i jednocześnie, ze leki które biorę moga zaszkodzic..

Zespół wazodepresyjny a ciąża

.. ...ciąży,na to jaki wpływ na płód będzie mnieło moje omdlenie i czy jest w ogóle możliwość potomstwa mając takie schorzenie. Pytałam się o to ginekologa ale on mnie odsyła do kardiologa, ten natomiast mówi, że to ginekolog będzie prowadzić ciąże... I tak nic na ten temat nie wiem. Proszę o..

Acenocumarol negatywne skutki?

.. ...Acenocumarol ma wpływ na płód ale to dotyczy kobiet w ciąży przyjmujących ten lek. Ja ten lek bralem przez 14 lat i nie wyłysiałem, kości tez niby mam ok. Kazdy lek może wywołać skutki uboczne ale wcale nie musi. Jest szkodliwy głównie dla kobiet w ciąży,to prawda. Poza tym nie wydaje mi..