Płuca powietrzne

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. Płuca są pokryte opłucną. Jest to błona składająca się z dwóch warstw: opłucnej trzewnej i opłucnej ściennej. Opłucna trzewna pokrywa płuca i jest z nimi zrośnięta. Opłucna ścienna ściśle do niej przylega. W pewnych sytuacjach pomiędzy obie blaszki może jednak dostać się powietrze ( odma opłucnowa ) lub..

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...zanieczyszczenia niszczą nie tylko płuca, ale również układ krwionośny. Nowe badania pokazują, że toksyczne mikrocząsteczki z powietrza mogą przeniknąć nawet do serca. Smog i spaliny, którymi oddycha większość mieszkańców miast na naszej planecie, uruchamiają w naszym organizmie kaskadę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 813

.. ...metodę, nabieram pełne płuca powietrza, wstrzymuje oddech po czym powoli to powietrze wypuszczam, jest to takie uczucie jakbym miał lada chwila stracić przytomność, nic wtedy nie widzę na oczy bo jest czarno ale serce się momentalnie uspakaja a ja wracam do stanu używalności. Oczywiście..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...mielibyście przepełnoine płuca powietrzem i niemogli wziąć już ani jednego więcej oddechu i macie wrażenie ż e z tego powodu umrzecie. Czasem mam też tak że nie mogę nic połknąć. A wygłada to tak : czuje sie dobrze i nagle przychodi pora jedzenia i wtedy się zaczyna zaczynam się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 139

.. ...pisze, że mu świszczy w płucach jak się rusza! : ) No nie chcę nikogo obrażać, ale chyba chłopie musisz ruszyć głową... Jak wypuszczasz powietrze z balonika to też świszczy a balonik przez to nie dostaje paranoi i nie opisuje tego na forum dla baloników. : ) Miałbyś się czego bać gdyby..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 258

.. ...czy to w żołądku czy w płucach czy w sercu jakby mi się wszystko w środku przewracału i wtedy brakuje mi powietrza a po tym to mam takiego nerwa, że po domu biegam i paznokcie obgryzam. Badania serca wszystko ok., morfologia ok., cholesterol 220 - ale czytałem gdzieś, ża główną przyczyną..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...zdjęcia jest opis a nim * płuca powietrzne,bez zagęszczeń ogniskowych.Sylwetka serca nie powiększona,natomiast niznaczne poszerzenie aorty wstępującej * ..co mi o tym powiesz?..bardzo jestem ciekawa...jak się to wszystko ze sobą ma...wcześniej pisałam do Ciebie o wynikach po..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...w miejscu wyciętego płuca. W płynie, który został z niego ściągnięty wykryto komórki nowotworowe. Lekarze nie dawali jej już żadnych szans na przeżycie. Stał się jednak cud. Choroba nowotworowa ustąpiła. Wyniki są w zadowalające. Pojawiły się jednak problemy z sercem, które jest..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...mi jest czy to cos z płucami czy to na tle nerwowym i moze ta nerwica cholera wie! PROSZĘ O RADE pozdrawiam doti:( doti ja mam podobn objawy jest m ciagle goraco.jest zima a ja w pracypracujew krotkim rekawie.jak wlacza ogrzewanie to mam wrazeni ze brakuje m powietrza robi mi sie..

Duszenie się - Str. 34

.. ...jakbym miała wodę w płucach albo jakąś przeszkodę w tchawicy która uniemożliwia głęboki wdech. Straszne jest to uczucie, jakbym miała się zaraz udusić :( Już przy pierwszych tego typu atakach byłam u lekarza, ale nie potrafił stwierdzić co mi jest. Powiedział, że to niedotlenie i..

Duszenie się - Str. 37

.. ...się oddychać pełnymi płucami. W praktyce wygląda to tak, że nabieramy powietrza, kolejno, do płuc dolnych, środkowych i górnych, a następnie je wydychamy. Wygląda to tak jakby po naszym brzuchu przebiegała z dołu do góry fala. Wszystko to wykonujemy w określonym rytmie i już. ETAP 1..

Duszenie się - Str. 38

.. ...jednoczesnym świstem w płucach w czasie wdechu i niemożnością wypuszczenia powietrza. Ja też biorę laki przeciwhistaminowe na alergię, bo mam na wiele rzeczy uczulenie ( miałam testy ), ale alergolog powiedział,że od tego się nie duszę. Sydney! Nerwica potrafi różne rzeczy robić z..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 352

.. ...a czułam jakby moje płuca miały za mało pojemności, wtedy ogarniała m nie panika i oddychałam coraz szybciej chcąc zaczerpnąc więcej powietrza, co jest dużym błędem, bo sami możemy się dobrowadzic do zaburzeń w oddychaniu, a krtan,..zaciskało ją, jakby ktoś pętlą szyję owinął,..trwało to..

Problemy z oddychaniem

.. ...boku bo uciska mi na płuca i zaczynam niespokojnie oddychać, kiedy kładzie sie na polecy również prosze go zeby zszedł bo jestem nosem za blisko * ziemi * i mam mały dopływ powietrza!! lekarka stwierdziła ze mam napady lękowe!! ale dla mnie to nie sa napady lękowe, nie znam się na tym,..

Nerwica i świąd nog

.. ...Mam uczucie jakby moje płuca były za małe i powietrze dopływało do pewnego stopnia ( mniej wiecej zatrzymywało sie na splocie słonczenym )i dalej ani rusz :/ .Dopiero po jakiejs chwili zaczerpne oddech i mam ogromą ulge. No czasami mam kłucia, juz nie wiem co mam dalej robic :( ( nie..

Bóle po rzuceniu palenia

.. ...pieczenie * swędzenie * w płucach, * brak powietrza * z częstym kłuciem,od tygodnia stan jak na * kacu * senność, zmęczenie, stan depresyjny, lęk przed śmiercią. Mam 22lata palilem przez 5 lat, 20 papierosów dziennie. Może to byc nowotwór??? Ja to mysle, ze papierosy to zaglada..

Dziwne nabieranie powietrza

.. ...w klatce i jakby na płucach. Do tego mam napady kołatania serca że wtedy to dopiero nie można oddechu złapać...walczcie z tym,bo nerwica straszliwie szybko potrafi zawładnąć człowiekiem...ja np przez te napady kołatania nie mogę sama wychodzić na miasto,boję się. Sew333 staraj się nie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 62

.. ...mam jakby powietrza w płucach i nie mam czym oddychać jest mi tak gorąco że lepiej nie mówić czy Wy też tak macie czasem że brak wam powietrza do oddychania??SZOK!! Podziwiam Cię Olu że masz tyle energii ale to dobrze chociaż Ty, ja taż jakiś czas temy tak miałam a teraz mam złe dni i..

Ból pleców przy głębokim wdechu

.. ...tułowiem mając powietrze w płucach. Kiedy wypuszczę powietrze jest wporządku. Ból jest zlokalizowany od łopatki w dół wzdłuż kręgosłupa. Jest też taka różnica, że gdy oddycham wypinają klatkę do przodu oraz oddychają brzuchem nie ma tego bólu. Pojawia się natomiast też kiedy wypnę plecy..

Brak powietrza / wdechu przy zasypianiu

.. ...ujmując: to tak jakby moje płuca zapomniały że mają wciągnąć nową dawkę powietrza po wydechu tego zużytego. ZAZNACZAM: kładąc się spać czyli w momencie tego ataku nie jestem NIGDY zdenerwowana, ale to właśnie to coś powoduje u mnie mały straszek. Co to jest? Miał to ktoś z Was? Mam 24..

Pestka w płucach

.. Czy mogę mieć w płucach pestkę od wiśni pomocy !! Około 2 miesięcy temu zdarzył się incydent jadłem sobie czeresnie i negle mocno zaciągnąłem powietrze w płuca chciałem tą pestka daleko plunąć ( z głupoty ) I nie wiem czy ta nie szczęsna pestka siedzi mi w płucach czy ja połkałem Pewna pielegniarka..

RTG klatki piersiowej, płuca

.. Dobry wieczór, mam następującą prośbę. Czy mogę prosić o wyjaśnienie następujących wyrażeń: 1 ) pola płucne powietrzne, 2 )drobnoogniskowe zagęszczenia okołoskrzelowe oraz miąższowe w dolnych biegunach obu wnęk. Badanie dotyczy kogoś innego, muszę przetłumaczyć ten fragment na język obcy, niestety nie jestem..

Problemy z oddychaniem.

.. ...lewej łopatki i lewego płuca i mam zapalenie stawu barkowego,jak narazie biorę od 2 dni leki. zobaczymy czy pomoże.Ale najbardziej się boję o to co mi dolega z tym moim brakiem powietrza i tn ścisk w gardle i w klatce piersiowej,Bardzo proszę o odpisanie.Ostatnio miałam tętno 98 uderzeń..

Ból w klatce piersiowej i brak oddechu.

.. ...prześwietlenie lewego płuca i lewej łopatki,wyszło mi że mam zapalenie stawu barkowego.Ale mam pytanie,jeżei zrobiłabym prześwietlenie klatki piersiowej to czy by mi wyszło na prześwietleniu jakie są moje objawy jakie mam z brakiem powietrza,kołatanie serca i ten ból.Bardzo proszę o..

Cierpnięcie lewej ręki itp

.. ...serce zdrowe ( ekg )i płuca też co to może być?a i jeszczę wtedy mialem tętno 150/70 i drgawki ja mialam takie obiawy tylko u mnie zaczynalo sie od bicia szybkiego tetna pozniej dretwienie ,zanik mowy jakby bolalo gardlo ,ze nie dalam rady rozmawiacdalsze objawy takie same brak powietrza..