Płuco

Metody operacyjne by-passów

.. ...( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej wewnętrznej ( ITA lub IMA by - pass ). Metody torakoskopowe by - passów. nie wymagające otwarcia klatki piersiowej; nie wymagają..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...serca. Amiodaron szkodzi płucom i tarczycy, digoksyna może powodować arytmię, werapamil obniża kurczliwość mięśnia sercowego, leki o działaniu ośrodkowym nie są bezpieczne, a beta - adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna - pierwszy, który..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...uciskające kości na płuco i serce, zwiotczenie płuca. Lekarz stwierdzili, że zrobili wszystko co mogli. Nie dają jej szans na przeżycie. Tak potwiedzili lekarz w Jaśle. Proszę o pomoc. JEŚLI KTOŚ ZNA DOBREGO LEKARZA W OKOLICACG RZESZÓW KROSNO * TO BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ * LUB O JAKIEŚ..

Po bajpasach

.. ...życiowe przejmuje sztuczne płucoserce.Na odprawie dzień przed operacją pan Ordynator pocieszył mnie,że tylko jeden procent pacjentów nie przeżywa.Mnie to akurat uspokoiło,ale innego pacjenta tak przeraził ten jeden procent,że zrezygnował z operacji.Jeżeli lekarze podjęli decyzję,że..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...nie funkcjonuje jedno płuco,po tygodniu płuca zostały doprowadzone do stanu dobrego i zostala przeniesiona na inny odzial,tam zrobiono inne badania USG,EKG okazalo się że ma pdwyszony potas i puls ktory dochodził do160 na min.zostały podane leki na uregulowanie po tym zostało zrobione..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...zostałem podłączony do * płucoserce * .Jest powiększone,tak jakby tętnica została skręcona.Czuje dyskonfort i obawe,że coś źle mi tam zrobili.Ponadto został mi kawałek szwu. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje,czy to powiększenie wraca do normy, czy w tym miejscu mieliście szwy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...sztucznymi - głównie sztuczne płuco - serce. Nie wiem jak ocenić liczbowo bo OB jest zdaje się nie całkiem miarodajne i długo się czeka na wynik. Normalnie ocenia się wskaźnik CRP mąż już jest w domu ale nie wiem jak to będzie, bo wygląda kiepsko a wszystko chce robić sam w dodatku nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...oczywiście z uzyciem płucoserca )? Prośba o pomoc. Czy lepiej poddać sie operacji zastawki aortalnej u profesora Biedermana czy u profesora Różańskiego w Aninie? kto was operował, jak czuliście się po operacji, jaka jest opieka w Aninie, jak przebiegała rekowalescencja. Czy Anin kieruje..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...usunięto jej całe lewe płuco. Dwa tygodnie temu trafiła do szpitala z powodu stanu zapalnego który pojawił się w miejscu wyciętego płuca. W płynie, który został z niego ściągnięty wykryto komórki nowotworowe. Lekarze nie dawali jej już żadnych szans na przeżycie. Stał się jednak cud...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...musiałbym miec przeszczep płuco - serca Narazie nie panikuje zobaczymy co bedzie dalej. Acha z tego co wiem brałas ventavis? odczułas jakas poprawe? ile teraz wynosi twoje nadcisnienie? Dolores ! Moja znajoma nie ma nadciśnienia płucnego. Ale w Zabrzu się poznałyśmy. Co do Ventavisu to..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...). A może raczej boli płuco albo kręgosłup ( mam lekkie skrzywienie, i czasem mnie pobolewa, ale jest to inny rodzaj bólu )? Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale chciałem podać wszystkie informacje, kóre mogą mieć wpływ na diagnozę. Kolejna wizyta u kardiologa dopiero za 4 miesiące (..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...) tak jak by to było płuco. Stan gorączkowy utzrymywał się na poziomie 37,3. Następny objaw jaki doszedł w połowie sierpnia to omdlenia * uczucie odlatywania * oraz duszność. Udałem więc się do lekarza i została przepisana mi seria antybiotyków. Ból co prawda tak jak by w prawym płucu..

Duszenie się - Str. 37

.. ...być ściągnięte, by dać płucom możliwość napełnienia powietrzem ich górnej części. Wdech powinien trwać 2 - 3 sekundy, następnie zaś przez kilka sekund powinniśmy wstrzymać oddech i bardzo wolno wypuścić powietrze. W miarę wypuszczania powietrza z płuc rozluźniamy mięśnie brzucha, a..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...będzie trzeba usunąc lewe płuco. JEŚLI KTOŚ MA DOBRE KONTAKTY Z LEKARZAMI OD PŁUC LUB OSKRZELI TO TROSZĘ O KONTAKT! Mój GG 143018 Danusiu, wejdź na strone www.sercedziecka.org.pl i poisuzkaj kontaktu z rodzicami innych dzieci poprzez forum. Oczywiście jeśli jeszcze tam nie bywasz...

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...lewym . ( Teraz wiem ,że płuco nie boli ) . Dużo wczoraj czytałam na temat mojej dolegliwości...i znalazłam rozwiązanie. Ból był tak niesamowity , że aż całą rękę mi lekko paraliżowało ...nie mogłam kichnąć, ziewnąć ...a nawet obrócić się w lewo , w prawo...każdy ruch mnie potwornie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 157

.. ...będzie miał wycinane płuco i cos z kregosłupem...I niech robią co mogą żeby przedłużyć życie..Dorotka a nereczki lubisz?Iwonka dzięki za smsa ...Ale miałam wczoraj dzień złapałam gumę i mąż sie strasznie denerwował bo kolejny wydatek...A ja zrobię dziś sernik na zimno z jagodami i..

Odma płucnowa samoistna

.. ...odmę znów spowodował i płuco mi się samo zrosło znowu ale w szpitalu mi powiedzieli ze tak czy owak znów mnie to czeka i wtedy dopiero operacja... Teraz meczy mnie to bo nic nie robię, nie chodzę do pracy, nie uprawiam sportu a sport dla mnie był wypełnieniem w życiu i tylko czekam aż..

Kłucie serca związane z zaprzestaniem palenia

.. ...oprócz tego, że szkodzi płucom, osłabia ból związany z działaniem toksyn z papierosów na organizm. Gdy przestaje się ich dostarczać, toksyny nadal działają, głównie na płuca, ale nic nie uśmierza bólu. Proponuję przeczekać, warto! Witam, mam ten sam problem, mam 20 lat i 3 lata palilem,..

Kłucie (kolka) lewe płuco

.. Witam mam 17 lat i przez ostatnie 2 tygodnie łapie mnie kolka ( kłucie ) kiedy idę do szkoły czy tam wracam . Jak siedze w miejscu nie mam problemu z tym , ale jak zaczynam choćby chodzić to po jakimś czasie zaczyna mnie to kłuć.Dla informacji ćwicze na WF.Prosze o odp. Dzieki Pewnie sie garbisz albo..

Ucisk płuca przez żebro

.. ...boku lub siedze zgarbiony ) jak żebro dotyka mojego płuca ( nie wiem czy to może być żebro lecz tak podejrzewam ) czuję taki dziwny ucisk na płuco to nie boli lecz to uczucie nie daje mi żyć normalnie...

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...boję się że to może być płuco, choć z drugiej strony jak lekarz mnie osłuchiwał to stwierdził, że nie mam żadnych zmian osłuchowych. Przeszedł ktoś przez to? Pozdrawiam. witam, mam podobne objawy do waszych jednak nie boli mnie to całymi dniami, a mianowicie Odczuwam kłucie w po prawej..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 44

.. ...nowotwory - wycięte płuco, nerka, nadciśnienie, ostatnio już cukrzyca insulinowa i przypałętałą się białaczka tzw. ludzi starszych... a mimo to daje sobie radę,...mieszka sama, nie chce nikoomu siedziec na głowie, ma 78 lat, co tydzień jesteśmy u niej na obiadkach...ma swoje wady jak..

Usunięte płuco prawe - rehabilitacja

.. Witam, Bliska mi osoba jest po operacji usunięcia płuca prawego. Po wypisaniu ze szpitala dostała zalecenia, aby ćwiczyła. Tylko tak naprawdę nie wiemy jak. Czy ktoś mógłby polecić jakieś ćwiczenia oddechowe jak i fizyczne, w celu przywrócenia sprawności wszystkich mięśni odpowiednie po takiej operacji ? Nie..

Ucisk w mostku i częste głębokie wdechy

.. ...czuje jak by brakowało płucom powietrza czy jakoś tak. Pierwszy raz jak miałem te kłucia nie wiedziałem co ze sobą zrobić, byłem niespokojny itp. Co to może być ??? Proszę o Pomoc. :( Nie jestem lekarzem miałam takie objawy okazało się ze to wina kręgosłupa piersiowego pozdrawiam..

Operacja na otwartym sercu dzisiaj

.. ...sztuczne płuco - serce, a największym ryzykiem było * pobudzenie jego serca * do pracy juz po operacji ... Jak to jest obecnie .. ? Z tego co wiem są dwie możliwości albo z wyłączonym sercem albo z bijącym...

Ból prawego płuca

.. ...teraz boli mnie prawe płuco od przedwczoraj.. aod dzisiaj już tak mocno.. czasemnawet kłuje.. jestem STRASZNĄ PANIKARĄ.. wiem.. i boje sie ze to moze być coś poważniejszego.. a nie nerwobóle czy przeziębienie.. mam katar , i strasznie kaszle.. iu nie wiem czy ten ból płuc wiąze sie z tym..

Bardzo mocne migreny i ciągłe sztywnienie karku oraz jego ból 24/7

.. ...operacji płuc, pękło mi płuco czy jakoś tak i opadło, miałem operację i spędziłem w szpitalu 6 tygodni gdzie właściwie na proszkach żyłem ponieważ nie mogłem jeść - styraciłem wtedy 16 kilo przez 3 tygodnie ( od operacji do wyjścia ze szpitala ). Mieszkam w Wielkiej Brytanii i szczerze..