Płyn osierdziowy

Zespół Dresslera

.. ...3g/dobę ). W przypadku znacznego narastania płynu lub w sytuacji gdy wysięk jest oporny na leczenie stosuje się - steroidy. Po konsultacji z kardiochirurgiem można rozważyć punkcję worka osierdziowego...

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń..

Wstrząs kardiogenny

.. ...serca; nagromadzenie płynu w worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...osierdziowego to gromadzenie się płynu w worku osierdziowym ( może to być płyn gromadzący się w wyniku zapalenia lub krew - gromadząca się w wyniku urazu serca ). Gromadzący się płyn powoduje pogorszenie funkcji hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...nagromadzonej w nim krwi lub płynu. Worek osierdziowy otacza serce człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca (..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...zdiagnozować obecność płynu ( np. krwi ) w worku osierdziowym ( worku otaczającym serce ). ECHO serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania. Badanie ECHO serca wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...zastawki mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. Witam Jola 2305 - uważam,że jeśli Twoja wizyta u lekarza będzie dopiero w styczniu to próbuj sie skontaktować jeszcze w tym roku. Idź nawet do szpitala jeśli tam pracuje i pokaż wynik. Pozdrowienia dla wszystkich z forum. Hmm tak sobie..

Echo serca - Str. 14

.. ...2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa..

Echo serca - Str. 31

.. ...ciągłe. osierdzie - płyn w worku osierdziowym: za ścianą tylną2,2 za ścianą boczną 1,8 - 2cm za prawym przedsionkiem 1,5cm za prawą komorą ok 1,8cm płynu. Po wyjściu wykonałam kolejne Echo UKG 2D, M - mode: LV EDD/ESD ( mm ) LA ( mm )30 AO( mm )30 RV( mm )20 Grubość ścian: LVPW s/d ( mm..

Echo serca - Str. 34

.. ...Ślad AI oraz TI , niewielka ilość płynu w worku osierdziowym. Bez skrzeplin w jamach serca . P. Macku proponuję pilna konsultację kardiologa, najlepiej specjalizującego sie w leczeniu niewydolnosci serca..

Echo serca - Str. 39

.. ...lewej komory bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%...

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...płucny 1,0 m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...związek z nowotworem. Płyn w osierdziu może byc groźny jeśli sie go pojawi dużo lub szybko narasta jego ilość - wtedy może doprowadzić do tamponady serca ( serce nie potrafi sie kurczyć ze względu na dużą ilość płynu w worku osierdziowym ). Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...następnie nagromadzał mi się płynu w worku osierdziowym w miejscu nowego ubytku przez co musiałam mieć jeszcze dwa kolejne zabiegi. Wówczas spędziłam 5 miesięcy w szpitalu, ale pamiętam, że po tej operacji czułam się lepiej. Jednak z biegiem czasu kardiomiopatia nie dała o sobie..

Niski woltaż zator

.. ...bardzonie wyraznie chyba zeby oni mogli sie tylko rozczytac : - ) Chodzi o niski woltaż zespołów QRS - może to być ale nie musi objawem chorób np płynu w worku osierdziowym, niedoczynności tarczycy itp...

Ostra tamponada serca

.. ...triada Becka ) - obecność płynu w worku osierdziowym nie jest faktem wystarczającym! - doraźną pomoc w postaci nakłucia worka osierdziowego należy podjąć natychmiast, a wiec już w trakcie transportu - jest to zabieg ratujący życie. Jesli zas stan pacjenta jest w miarę stabilny ( nie ma..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...biochemicznego tego płynu )? Co rozumiesz przez przez pojęcie kompletu badań reumatologicznych? czy miała oznaczane przeciwciała przeciwjądrowe ANA?? kto ja diagnozował ( kardiolog, reumatolog, kardiochirurg?? bardzo ciekawy przypadek... Owrzodzenie na przedniej ścianie żołądka może się..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ?? Kardiolog twierdzi, że wszystko ok . Płatek pogrubiony to np. taka moja uroda serca jak go spytałem. W poniedziałek dzwonie..

Płyn w worku osierdziowym u płodu

.. Witam! Jestem w 30 tygodniu ciazy i na kontrolnym badaniu USG serduszko Malenstwa nie spodobalo sie lekarzawi. Budowa jest zachowana, serduszko bije jak dzwon, ale po wnikliwej obserwacji okazalo sie, ze w worku osierdziowym gromadzi plyn. Bardzo sie martwie, bo nie wiem czym to moze grozic :( Wedlug lekarza..

Niedomykalność zastawek

.. ...serca nieuwidoczniono Płynu w worku osierdziowym nieuwidoczniono Doppler: Zastawka mitralna VE 1,0m/s VA max 0,42m/s N ( 0,6 - 1,3m/s ) fala zwrotna ślad I stopnia Zastawka aortalna V max 1,01m/s N ( 1,0 - 1,7m/s )bez fali zwrotnej Zastawka trojdzielna Vmax 0,70m/s N ( 0,3 - 0,7m/s )..

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia osierdzia co powoduje gromadzenie się płynu w woreczku osierdziowym! Być może to nie to, ale warto się upewnić ... bo objawy były podobne!..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...tamponade, ściągany płyn z worka osierdziowego. po tej chorobie dlugo dochodzilem do siebie, ale teoretycznie jest ok. przyznam ze zaniedbalem kontrole po tym, i bylem bodajze z jeden raz pozniej w szpitalu. po 2 latach robilem tez usg serca i bylo ok, pare razy ekg i tez bylo ok,..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Płyn w worku osierdziowym

.. ...powodu pojawienia się płynu ( 17 mm ), czuje sie * średnio * : mam duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z przebiegu tej choroby, czy to nawraca? Martwi..

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się dowiedzieć, czy przerost ma związek z ciśnieniem i jakie niesie za soba konsekwencje, oraz czy możliwe jest cofnięcie się tej patologii. Zależy mi także na opinii czy kiedykolwiek będe..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operacji. Powikłania typowe: płyn w worku osierdziowym oraz w opłucnych, * rozpędzony * sterydami oraz 1 raz ściągnięty z opłucnej poprzez nakłucie ( prosty, niebolesny zabieg ok. 15 minut ). A teraz: jeżdżę na rowerze, biegam, używam życia * jak nigdy w życiu * ! Proszę się nie bać;..

MIDCAB Echo serca

.. ...serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym badaniem jest echo serca, nota bene w miejscu gdzie pracuje robione każdemu pacjentowi przed wypisem Dzis, Wigilia a mama zaczela strasznie kaszlec. Dzis mija 21 dzien po operacji a szczerze powiem ze przy..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...płucny 1,0 m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę..

Zapalenie mięśnia sercowego i co dalej?

.. ...mięśnia sercowego z płynem w worku osierdziowym.Miałam dolegliwości natury ciężkiego oddychania,łatwego meczenia i bóli w plecach na wysokości ramion. Zapalenia mięśnia najczęściej są wynikiem przechodzenia grypy ,zapalenia stawów itp. Piszesz,że miałeś co znaczy,że samoistnie przeszło..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...lewej komory bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%...

Echo serca 2,5 latka

.. ...świetle LV. Bez widocznego płynu w worku osierdziowym. Lekarz zlecił wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach..

Holter - interpretacja badania

.. ...zastawki mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. może ktoś zinterpretować co mi może być Witam Ja również bardzo, bardzo proszę o interpretację wyników. Mam 21 lat. Wartość HR - minimalna: 52, max: 154 Tachykardia: 161 ( wartosć149 ) Pauza: 4 ( 3 sekundy ) Arytmie komorowe: liczba..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...spektrum fali zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI SKURCZOWEJ I UPOŚLEDZONEJ ROZKURCZOWEJ ZABURZENIA RELAKSACJI .Mała niedomykalność mitralna. jakie są normy moje wyniki to proszę o odpwiedż I..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...stwierdzono obecnosci płynu w worku osierdziowym i jamach płucnych Proszę starać się umieścić mamę na takimrehabilitacyjnym oddziale. To naprawdę jest bardzo potrzebne. Tam nauczy się funkcjonować po tym cięzkim zabiegu. W domu to nie to samo. Z pewnością bedzie się tam czuła..

Echo serca przy objawie kłucia w okolicy serca

.. ...w normie. Obecnośać płynu w worku osierdziowym - nie stwierdza. Dopler - zast. mitralna - 1msek Zast. aortalna - 1.4msek Zadt. trójdzielna - 0.6msek Cześć Na podstawie tego wyniku można powiedzieć że wszystko jest ok. Zastawka mitralna - małe wypadanie płatka to by tłumaczyło te kłucia w..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Opis dodatkowy: Relacje jam serca, spływy żylne oraz duże naczynia prawidłowe.Bez cech przecieku wewnętrzsercowego. Strina rzekoma odcinkowej LK. Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej LK. Frakcja wyrzutowa 67% a trochę o mnie :D..

Badanie UKG

.. ...gradientu i fali zwrotnej , płynu w worku osierdziowym nie stwierdza się , kurczliwość m LK nomokineza. Łagodny przerost m LK,/218g/ z upośledzeniem relaksacji bez odcinkowych zaburzeń kurczliw. Moje pytanie dotyczy : czy powinnam udać się do kardiologa ? : czym właściwie jest..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...wciąż zbierają mu się płyny w woreczku osierdziowym. Jest ich dość sporo - bywa, że w ciągu dnia zostaje ściągnięte około 2 litrów. Już kilkukrotnie był podkuty do osierdzia i woda była ściągana, ale dwa dni po wyjściu ze szpitala do domu znów brakowało mu oddechu, dusił się i od nowa..