Płyn w osierdziu

Zespół Dresslera

.. ...3g/dobę ). W przypadku znacznego narastania płynu lub w sytuacji gdy wysięk jest oporny na leczenie stosuje się - steroidy. Po konsultacji z kardiochirurgiem można rozważyć punkcję worka osierdziowego...

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń..

Wstrząs kardiogenny

.. ...serca; nagromadzenie płynu w worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...osierdziowego podostra, w której płyn w osierdziu narasta powoli, w ciągu kilku, kilkunastu godzin. Objawy są dyskretniejsze niż w przypadku tamponady ostrej. Przyczyny tamponady serca. Tamponada ostra worka osierdziowego. częstą przyczyną jest pęknięcie wolnej ściany mięśnia sercowego w..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...nagromadzonej w nim krwi lub płynu. Worek osierdziowy otacza serce człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca (..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...zdiagnozować obecność płynu ( np. krwi ) w worku osierdziowym ( worku otaczającym serce ). ECHO serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania. Badanie ECHO serca wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka..

Osierdzie

.. ...znajdują się śladowe ilości płynu. Prawidłowe osierdzie pełni funkcję ochronną w stosunku do mięśnia sercowego, zapewnia odpowiedni poślizg oraz uniemożliwia nadmierne rozciąganie się serca w czasie pracy. W stanach chorobowych ( np. zapalenie osierdzia ) jama to może wypełniać się..

Torbiel osierdzia

.. ...postaci jamy wypełnionej płynem. Zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wpływa też na pracę serca czy na jego rytm. Wykrywana jest przypadkowo, najczęściej w trakcie badanie USG ( ECHO ), wykonywanego z innych wskazań. Torbiel może uwidocznić także badanie tomograficzne..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...zastawki mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. Witam Jola 2305 - uważam,że jeśli Twoja wizyta u lekarza będzie dopiero w styczniu to próbuj sie skontaktować jeszcze w tym roku. Idź nawet do szpitala jeśli tam pracuje i pokaż wynik. Pozdrowienia dla wszystkich z forum. Hmm tak sobie..

Echo serca - Str. 9

.. ...nadciśnienia płucnego. Płynu w osierdziu, skrzeplin nie stwierdza się. Bardzo dziękuje za odpowiedz Niewielkie , nieistotne hemodynamicznie niedomykalności. Generalnie ok. Bardzo dziękuję Pani za tak szybką odpowiedz. Pani Izabelo mam jeszcze jedno pytanie..czy powinnam się martwić tymi..

Echo serca - Str. 11

.. ...ruhomości.Osierdzie;Bez cech płynu w worku osierdzowym.Kurczliwość;hipokineza seg.śćiany dolnej.Frakcja wyzutowa;46%. EKG;Rytm zatokowy,miarowy 80%.NOrmonogram.Zaburzenia przewodzenia sródkomorowego w 3.Cechy przysrostu lewej komory. Pozdrawiam Wartosci wielkości jam serca w normie,..

Echo serca - Str. 14

.. ...2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa..

Echo serca - Str. 20

.. ...mitralnego.Bez niedomykalności,bez płynu w osierdziu. Z góry bardzo dziękuję,mój e - mail: mrenata1@wp.pl Wymiary w normie , przydałaby sie nieco dokładniejsza ocena zastawki mitralnej,ale generalnie ok...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ), w ogóle tego nie czułam. Nie udało się jednoznacznie opróżnić osierdzia, podawano mi przeróżne leki, z encortonem na czele ( w 3 tygodnie przybrałam 18 kilo ). Po drodze pzyplątała się jakaś infekcja, osłonowo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...czy nie gromadzą się płyny w opłucnej lub osierdziu - a gdy jest trudno ocenić - mam robione echo.To chyba dobrze ,ze trafił do tego szpitala - to takie samonapędzające się błędne kolo - faktyczne objawy - i strach/stres,który nasila negatywne objawy.Oby * rozpędzili * mu płyny tylko..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...płucny 1,0 m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...związek z nowotworem. Płyn w osierdziu może byc groźny jeśli sie go pojawi dużo lub szybko narasta jego ilość - wtedy może doprowadzić do tamponady serca ( serce nie potrafi sie kurczyć ze względu na dużą ilość płynu w worku osierdziowym ). Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...następnie nagromadzał mi się płynu w worku osierdziowym w miejscu nowego ubytku przez co musiałam mieć jeszcze dwa kolejne zabiegi. Wówczas spędziłam 5 miesięcy w szpitalu, ale pamiętam, że po tej operacji czułam się lepiej. Jednak z biegiem czasu kardiomiopatia nie dała o sobie..

Niski woltaż zator

.. ...bardzonie wyraznie chyba zeby oni mogli sie tylko rozczytac : - ) Chodzi o niski woltaż zespołów QRS - może to być ale nie musi objawem chorób np płynu w worku osierdziowym, niedoczynności tarczycy itp...

Ostra tamponada serca

.. ...triada Becka ) - obecność płynu w worku osierdziowym nie jest faktem wystarczającym! - doraźną pomoc w postaci nakłucia worka osierdziowego należy podjąć natychmiast, a wiec już w trakcie transportu - jest to zabieg ratujący życie. Jesli zas stan pacjenta jest w miarę stabilny ( nie ma..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...biochemicznego tego płynu )? Co rozumiesz przez przez pojęcie kompletu badań reumatologicznych? czy miała oznaczane przeciwciała przeciwjądrowe ANA?? kto ja diagnozował ( kardiolog, reumatolog, kardiochirurg?? bardzo ciekawy przypadek... Owrzodzenie na przedniej ścianie żołądka może się..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ?? Kardiolog twierdzi, że wszystko ok . Płatek pogrubiony to np. taka moja uroda serca jak go spytałem. W poniedziałek dzwonie..

Płyn w worku osierdziowym u płodu

.. Witam! Jestem w 30 tygodniu ciazy i na kontrolnym badaniu USG serduszko Malenstwa nie spodobalo sie lekarzawi. Budowa jest zachowana, serduszko bije jak dzwon, ale po wnikliwej obserwacji okazalo sie, ze w worku osierdziowym gromadzi plyn. Bardzo sie martwie, bo nie wiem czym to moze grozic :( Wedlug lekarza..

Niedomykalność zastawek

.. ...serca nieuwidoczniono Płynu w worku osierdziowym nieuwidoczniono Doppler: Zastawka mitralna VE 1,0m/s VA max 0,42m/s N ( 0,6 - 1,3m/s ) fala zwrotna ślad I stopnia Zastawka aortalna V max 1,01m/s N ( 1,0 - 1,7m/s )bez fali zwrotnej Zastawka trojdzielna Vmax 0,70m/s N ( 0,3 - 0,7m/s )..

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia osierdzia co powoduje gromadzenie się płynu w woreczku osierdziowym! Być może to nie to, ale warto się upewnić ... bo objawy były podobne!..

Płyn w osierdziu

.. ...stwierdzono obecność płynu w osierdziu, czy ktoś może mi odp skąd to się bierze, jak leczyć i do czego może doprowadzić?? Witam ! Plyn w osierdziu moze być spowodowany wieloma przyczynami - mozę być to plyn zapalny , wysiekowy , mozę być spowodowany niewydolnościa serca np. w przebiegu..

Przyczyna płynu w osierdziu

.. ...serca wykazało trochę płynu ( 3mm ) w osierdziu.lekarz twierdzi,że to może być przechodzona infekcja i stąd taki stan.co może jeszcze być ewentualnie przyczyną? będę wdzięczna za rady i informacje. jezeli lekarz wytlumaczyl Ci ze od przechodzonej infekcji to co nie wierzysz myslisz ze tu..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...bad echa serca - już płynu w osierdziu nie ma, wypadanie płatka zastawki mitralnej, oraz liczne zaburzenia rytmu serca.Badanie ekg - za każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały czas serce bije częściej , silniej - ogromny to dyskomfort:( .Mam wrażenie , przez to bólu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 24

.. ...duszności związane były z płynem w opłucnej i w osierdziu, brałem środki odwadniające i pomogło. Mierzysz sobie ciśnienie i tętno, napisz jakie masz wskazania. Dużo zdrowia. Pozdrawiam. JacekG. Bardzo proszę o pomoc, moja babcia trzy lata temu miała wymienioną zastawkę. Wszystko jak do..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...tamponade, ściągany płyn z worka osierdziowego. po tej chorobie dlugo dochodzilem do siebie, ale teoretycznie jest ok. przyznam ze zaniedbalem kontrole po tym, i bylem bodajze z jeden raz pozniej w szpitalu. po 2 latach robilem tez usg serca i bylo ok, pare razy ekg i tez bylo ok,..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...mitralnej i nieznaczna ilosc płynu w osierdziu. Nie dostałam zadnych lekow do domu, mam tylko zalecenie 2 - 3miesiace odpoczywac i po 3miesiacach kontrolne eho serca. Boje sie przysłosci... Nie wiem czy bede mogła pracowac w zawodzie ktory dopiero co zdobyłam... Boje sie tez nawrotow..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...temperatura, bo pojawił się płyn w osierdziu, którego ilość stopniowo się zmniejsza. Włączono mi też niestety na powrót amiodaron, który ma wspomagać utrzymanie mojego rytmu przez 3 miesiące. W tej chwili czuję się nieźle, serce chodzi w dobrym rytmie i życzę sobie aby tak pozostało do..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Płyn w worku osierdziowym

.. ...powodu pojawienia się płynu ( 17 mm ), czuje sie * średnio * : mam duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z przebiegu tej choroby, czy to nawraca? Martwi..

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się dowiedzieć, czy przerost ma związek z ciśnieniem i jakie niesie za soba konsekwencje, oraz czy możliwe jest cofnięcie się tej patologii. Zależy mi także na opinii czy kiedykolwiek będe..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operacji. Powikłania typowe: płyn w worku osierdziowym oraz w opłucnych, * rozpędzony * sterydami oraz 1 raz ściągnięty z opłucnej poprzez nakłucie ( prosty, niebolesny zabieg ok. 15 minut ). A teraz: jeżdżę na rowerze, biegam, używam życia * jak nigdy w życiu * ! Proszę się nie bać;..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...wiek - 27 wzrost - 190 waga - 110 kg ciśnienie 140/90 aktywny fizycznie ( sporty tj. koszykówka, piłka nożna ) Proszę o opinie na ten temat, to było moje pierwsze takie badanie i to jeszcze z przypadku...

MIDCAB Echo serca

.. ...serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym badaniem jest echo serca, nota bene w miejscu gdzie pracuje robione każdemu pacjentowi przed wypisem Dzis, Wigilia a mama zaczela strasznie kaszlec. Dzis mija 21 dzien po operacji a szczerze powiem ze przy..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...płucny 1,0 m/s, bez płynu w worku osierdziowym. Akineza segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej oraz podstaw ściany dolnej i przegrody, Dg. Zawał serca. To by było tyle odnośnie faktów wynikających z przeprowadzonych badań. Przed zawałem miałem i po zawale mam stabilną wagę..

Zapalenie mięśnia sercowego i co dalej?

.. ...mięśnia sercowego z płynem w worku osierdziowym.Miałam dolegliwości natury ciężkiego oddychania,łatwego meczenia i bóli w plecach na wysokości ramion. Zapalenia mięśnia najczęściej są wynikiem przechodzenia grypy ,zapalenia stawów itp. Piszesz,że miałeś co znaczy,że samoistnie przeszło..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...Koszalina, i stwierdziła płyn w osierdziu, dawno bym nie żyła. A zaczęło się od tego, ze nie skończyłam kuracji antybiotykami podczas grypy czy anginy. Dostałam gorączki reumatycznej, ktora przerzuciła się na serca. Do tej pory muszę brac antybiotyki przy każdym przeziebieniu, a ponadto..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...lewej komory bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%...

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...przedni, średnio - szeroki, płynąca po tylnej i bocznej ściance przedsionka przepływ zwrotny II st. Morfologia i funkcja pozostałych zastawek prawidłowa. Odcinkowa i globalna czynność skurczowa lewej komory prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Baaardzo prosze o cokolwiek bo nie daje mi to..

Problem z usunięciem płynu w osierdziu, szukam kardiologa

.. ...ojca u którego wykryto płyn w osierdziu.Zrobiono mu chyba wszystkie możliwe badania ale na tym sie skończyło!Leczony był ( bez skutków ) w Elblągu i Gdańsku, ale teraz wygląda na to że lekarze nie wiedzą co z nim zrobić.Powtarzają badania ale nikt nie chce mu płynu ściągnąć chociaż sami..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...zabużenia rytmu serca! Co mam robić boje się? Kochana wejdz na forum www.sercedziecka.org.pl i tam zadaj pytanie tu nie wiem czy ktos ci pomoze.Na tamtym forum sa dzieci i rodzice w takich wlasnie sytuacjach...

Echo serca 2,5 latka

.. ...świetle LV. Bez widocznego płynu w worku osierdziowym. Lekarz zlecił wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach..

Holter - interpretacja badania

.. ...zastawki mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. może ktoś zinterpretować co mi może być Witam Ja również bardzo, bardzo proszę o interpretację wyników. Mam 21 lat. Wartość HR - minimalna: 52, max: 154 Tachykardia: 161 ( wartosć149 ) Pauza: 4 ( 3 sekundy ) Arytmie komorowe: liczba..

Leki na zapelenie mięśnia sercowego

.. ...myslec samemu. Czy ma Pan płyn w osierdziu?co jest napisane w wynikach? NIe miałem płynu. Jakie wyniki pani napisać? Witaj stakow 11! Wejdz na inne wątki na temat zapalenia mięśnia sercowego, a uzyskasz wiele informacji na ten temat , na temat leczenia również. Pozdrawiam W innych..

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...odbarczono mi prawie 1000ml płynu. Płyn zbadano i nie wykryto w nim nic, co wskazywałoby na przyczyny. wypuszczono mnie ze szpitala po tygodniu, bez ostatecznej diagnozy, tzn. przyczyn, dostałam sterydy ( encorton ) i zalecenie zgłoszenia się do poradni reumatologicznej celem dalszego..

Problem duszności i bólu z lewej strony

.. ...zastawkowe w normie bez płynu w osierdziu na koniec mnie zbadał jeszcze raz ciśnienie miałem 120/80 przepisał betaloc zok 50 i kazał mi sie zgłosić do kontroli za 2 miesiące brałem betaloc przez 2 miesiące i nadal mnie bolało w klatcce z lewej strony i miałem napady duszności mój lekarz..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...sprawdzenia czy niema płynu w osierdziu.W samym szpitalu niewiadomo o której będzie obchód, nie wiesz nawet kto jest twoim lekarzem prowadzącym ktoś z tobą rozmawia ale nie wiesz czy to lekarz a morze asystent .Na cztery dni pobytu w szpitalu to raz rozmawiał ze mną chyba lekarz..

Wyniki UKG i EKG

.. ...IAS i IVS ciągłe.Bez płynu w osierdziu. EKG niemiarowy - niemiarowość oddechowa,HR około 80 - 100/min,bez istotnych zaburzeń repolaryzacji za interpretacje wyników z góry dziękuje oczywiście w pierwszym te wyniki to nie są EKG tylko UKG; ) EKG niemiarowy - niemiarowość oddechowa,HR około..

Bóle brzucha po wymianie zastawki

.. ...wrocił - zebrał mu sie płyn w osierdziu, zciagali mu go, po 3 dniach wypuscili do domu. po tym była duuuza poprawa odrazu widoczna lecz od kilu dni znow cos jest nie tak;/ znowu goraczka i tym razem bole w dole brzucha( pod pepkiem ), chyba zoładek. ale jaka moze byc tego przyczyna,..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...spektrum fali zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI SKURCZOWEJ I UPOŚLEDZONEJ ROZKURCZOWEJ ZABURZENIA RELAKSACJI .Mała niedomykalność mitralna. jakie są normy moje wyniki to proszę o odpwiedż I..

Echo serca wyniki pomoc

.. ...względu na wykrycie płynu w osierdziu Ale z kad tak duża różnica pomiędzy tymi dwoma wynikami ? :O Do lekarza moja mamuśka wybiera się za tydzień : O jaxoo,nie pozostaje nic innego anizeli konfrontacja medyczna w/w wynikow echo. nie znam sie tak jak lekarz,ale z tego przynajmniej co do..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...okazało się że zalega mu płyn w osierdziu. A ból pleców i pocenie się nie ustawały, dopiero jak płyn zszedł ( co potwierdziły badanie ) pocenie i ból ustały. A co do rehabilitacji to tata czekał 4 miesiące. Słyszałam że to polega na tym, że jeśli ktoś jest w dobrym stanie i może..

Prośba o interpretację wyników

.. ...stwierdzono u niego płyn w osierdziu w zakresie TSLK do 7mm. wymiar późnorozkurczowy 5,9 cm frakcja wyrzutowa 45% grubość przegrody międzykomorowej 1,3 cm wymiar pierścienia aortalnego 2,2 cm wymiar lewego przedsionka 3,6 wymiar prawej komory w rozkurczu 3,5 cm Ponadto ma migotanie..

Wzmocnienie organizmu po byy-pasach

.. ...anemia. Problem śladu płynu w osierdziu i w płucach jest u każdego. Anemia też. Ja mam ojca miesiąc po tym zabiegu dokładnie tak samo jest i u niego. Kupiłam Falvit i codziennie daję jedną tabletkę oraz biovital. Zauważyłam, ze teraz jak jest już miesiąc po zabiegu to zaczyna być..

Echo serca przy objawie kłucia w okolicy serca

.. ...w normie. Obecnośać płynu w worku osierdziowym - nie stwierdza. Dopler - zast. mitralna - 1msek Zast. aortalna - 1.4msek Zadt. trójdzielna - 0.6msek Cześć Na podstawie tego wyniku można powiedzieć że wszystko jest ok. Zastawka mitralna - małe wypadanie płatka to by tłumaczyło te kłucia w..

Leczenie zapalenia osierdzia

.. ...takiego stanu? Nie było płynu w osierdziu. Echo w porządku. Do tego przyplątała się nerwica. Zauważyłem że jak się zdenerwuję to czuję nierównwne bicie serca ( coś jakby częstoskórcz ). Czy to minie?Jestem z reguły nerwowy i mam nerwową pracę. Ekg podobno się poprawia powoli. Proponuję..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Opis dodatkowy: Relacje jam serca, spływy żylne oraz duże naczynia prawidłowe.Bez cech przecieku wewnętrzsercowego. Strina rzekoma odcinkowej LK. Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej LK. Frakcja wyrzutowa 67% a trochę o mnie :D..

Zapalenie wsierdzia

.. ...osłuchowym, wykryła płyn w osierdziu ). To poważne schorzenie, wymaga długiego leczenia antybiotykami. Jeśli ktoś ma siniczą wrodzoną wadę serca, tak jak ja, to musi stosować profilaktykę infekcyjnego zapalenie wsierdzia przed różnymi zabiegami, uszkadzającymi skórę ( np. leczenie..

Badanie UKG

.. ...gradientu i fali zwrotnej , płynu w worku osierdziowym nie stwierdza się , kurczliwość m LK nomokineza. Łagodny przerost m LK,/218g/ z upośledzeniem relaksacji bez odcinkowych zaburzeń kurczliw. Moje pytanie dotyczy : czy powinnam udać się do kardiologa ? : czym właściwie jest..

Echo serca

.. ...osierdzie - bez cech płynu w osierdziu Kurczliwość - upośledzona relaksacja mięśnia j komory hipokineza lewejmięśnia lewej komory Frakcja wyrzutowa42% masa mięśnialewej komory304,7g bardzo proszę ozeby ktoś mi wyjaśnił te wyniki ja z tego rozumiem tylko tyle,ze frakcja wyrzutowa jest..

Płyn w osierdziu

.. ...ogólnie wyszło dobrze tylko jest małe ale. Otóż w jest niewielka ilość płynu w osierdziu. Chciałam się dowiedzieć czy to cos poważnego i co to takiego, jaki wpływa ma na dziecko wejdż na forum serce dziecka..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...dwóch zebrał mi się płyn w osierdziu. Raz, kiedy miałam 8 lat, było go też tak dużo, że się dusiłam i lekarze ściągnęli go zabiegowo. 12 lat temu, po trzecim zabiegu, płynu było mało i wysechł po podaniu leków. Przeszłam też zapalenie wsierdzia i wtedy tez miałam płyn w sercu. Problem w..