Płytka miażdżycowa

Koronarografia

Koronarografia

.. ...później zostaną zgrane na płytę CD lub kasetę VHS. Następnie kardiolog ocenia zmiany miażdżycowe w naczyniach i kwalifikuje pacjenta do leczenia zachowawczego lub zabiegu zwanego angioplastyką ( PTCA, potocznie - balonikowanie ). Po zabiegu pacjent pozostaje w łóżku ok. 24 godzin..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...krzepnięcia odgrywają płytki krwi, wyspecjalizowane, pozbawione jądra komórki, które potrafią wyczuwać uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Staja się wówczas nagle bardzo lepkie i zaklejają uszkodzone miejsce. Niestety, taki mechanizm może się włączyć także w miażdżycowo zmienionych..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...na przykład obecność płytek miażdżycowych. Naukowcy niemieccy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Freiburgu wykazali, że 17 fragmentów pewnego białka jest obecnych jedynie w moczu pacjentów z miażdżycą naczyń wieńcowych. Były to fragmenty kolagenu, które występują na powierzchni płytek..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...podstawie odkładania się płytki miażdżycowej. Gryzonie na tradycyjnej diecie miały minimalne zmiany miażdżycowe w porównaniu z dwiema pozostałymi grupami. Miażdżyca jest uznana za wiodącą przyczynę zawałów serca i udaru mózgu, a te z kolei stanowią główne powody zgonów w krajach..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...krwiaki, oderwanie się płytki miażdżycowej w trakcie wprowadzania elektrody, można o tym poczytać w fachowych książkach dla lekarzy ) . Ja też jestem w trakcie podejmowanie decyzji o zapisanie się na ablację i ogromną część swojego czasu spędzam na wyważaniu wszystkich za i przeciw. Jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...przeczyszcza się ze złogów ( płytek miażdżycowych ), które są skutkiem diety. Jeśli z większą uwagą czytałabyś wypowiedzi innych - wiedziałabyś o czym piszę i nie plotła głupot o narkomanii. Daleki jestem od namawiania ludzi do odstawiania leków i rezygnacji z badań, ale jeśli komuś..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...np. nie odklei mi się płytka miażdżycowa i nie spowoduje udaru mózgu ( tu nawet nie chodzi o zabieg ale o samo badanie elektrofizjologiczne ), lub przez przypadek lekarze nie wypalą mi tej części w sercu bez której funkcjonowanie bez rozrusznika nie będzie możliwe, itd. Czytała na tym..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...czyste naczynia bez płytek miażdżycowych, natomiast tomografia je wykazała. Nie wykazała natomiast stentu, z uwagi na wspomniane wyżej artefakty ruchowe. Budzi to zdziwienie mojego kardiologa, wszak biorę leki, przeciwzakrzepowe. Struktur serca również badanie dokładnie nie określa. Czy..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...powoduje krwawienia do płytek miażdżycowych prowadząc do mikrozatorowości. Pojawiają się symetryczne purpurowe zmiany skóry paluchów oraz podeszew, a ich powstaniu towarzyszy piekący ból. Leczenie warfaryną należy odstawić, wówczas zmiany skórne z reguły powoli zanikają. * oraz dla..

Odwodnienie - Str. 2

.. ...potrzebna rozwinięta płytka miażdżycowa która może się uszkodzić np. podczas bardzo intensywnego wysiłku. Ale powinnaś też mieć świadomość że stan taki to nie jest norma fizjologiczna dla człowieka w dobrej kondycji ( tzn że puls wzrasta do 90 po zmienie pozycji na stojącą ). Nie jestem..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...zatorach krwi , niszczeniu płytki miażdżycowej. Jest skuteczny w ponad 60 - ciu schorzeniach. Posiada aż 3 certyfikaty UE. Jego skuteczność jest potwierdzona wielokrotnymi badaniami i testowaniem w szpitalach w Europie. Stosowanie go jest wskazane u pacjentów: ze schorzeniami sercowo -..

Duszności po by passach

.. ...hemogllobina nieco ponad 11, płytki krwi 130 tys. didmery nieco powyżej normy, lekarz mówi,ze to po zabiegu ) , miała tez RTG płuc, oto opis: Stan po zabiegu kardiochirurgicznym. Cienie metaliczne w miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony..