Po operacji kardiochirurgicznej

Zwężenie odpływu z prawej komory

.. ...serca pacjenta. Dostęp do serca uzyskiwany jest z żyły udowej. Niektóre przypadki wymagają operacji kardiochirurgicznej. Plastyka balonowa jest zabiegiem o wysokiej skuteczności i małej liczbie powikłań...

Migotanie przedsionków

.. ...międzyprzedsionkowej zatorowość płucna operacje kardiochirurgiczne idiopatyczne migotanie przedsionków ( niewiadome pochodzenie ). Migotanie przedsionków spowodowane jest przez organiczną chorobę, która prowadzi z reguły do powiększenia lewego przedsionka. W zależności od czasu trwania..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna. Śmiertelność jest niska i wynosi ok. 1,5%. Wszyscy pacjenci wymagają profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia przez pół roku od zabiegu kardiochirurgicznego...

Serce trójprzedsionkowe

.. ...skorelowane jest z ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Leczenie serca trójprzedsionkowego. Operacja kardiochirurgiczna w przypadku, gdy stwierdza się objawy utrudnionego odpływu z żył płucnych...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...nie da się zamknąć nieoperacyjnie wymagają zabiegu kardiochirurgicznego. U pacjentów z nieprawidłowym odejściem tętnicy wieńcowej sytuacja jest podobna. Leczenia wymagają pacjenci z udokumentowanym epizodem niedokrwienia mięśnia sercowego lub zaburzeniami komorowymi rytmu (..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...pacjentów z istotnym hemodynamicznie przeciekiem lewo - prawym. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna a śmiertelność wynosi ok. 0,4%...

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca Leczenie pęknięcia ściany serca. drenaż worka osierdziowego, walka ze wstrząsem; operacja kardiochirurgiczna...

Pęknięcie przegrody międzykomorowej

.. ...brzegu mostka. Diagnostyka pęknięcia przegrody międzykomorowej. ECHO serca Leczenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. nitroprusydek sodu, kontrpulsacja wewnątrzaortalna; operacja kardiochirurgiczna...

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...kardiochirurgicznej umożliwiającej dziecku przeżycie, to znaczy zapewniającej przepływ płucny i tym samym natlenienie krwi. Dalsze operacje naprawcze są wykonywane w późniejszym okresie życia dziecka...

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...trójdzielnej jest niedorozwój mięśnia prawej komory. Leczenie operacyjne jest wieloetapowe, niestety nawet po kardiochirurgicznej korekcji wady rokowanie jest poważne. Czasem konieczny jest przeszczep serca...

Milrynon (Corotrope)

.. ...najistotniejsza jest możliwość wywołania poważny zaburzeń rytmu, w tym częstoskurczu komorowego i torsady. Corotrope to handlowa nazwa preparatu zawierającego milrynon ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...wady była klasyczna operacja kardiochirurgiczna. Pacjentom nie zakwalifikowanym do operacji pozostawało jedynie leczenie farmakologiczne, jednak nie poprawiało ono znacząco ich stanu. Średnio pacjenci z zaawansowaną wadą zastawki aorty żyją 6 - 12 miesięcy. Jedynym skutecznym leczeniem..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. Pierwsze operacje z użyciem powstającego w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu robota kardiochirurgicznego Robin Heart przeprowadzono w Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zoperowano dwie świnie domowe. Dla mnie to fascynujący dzień, na który czekaliśmy..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...mogę wykonywać. Przed operacją potrafiłem na pływalni przepłynąć 2km. Dużo jeździłem na rowerze ( zdarzały się nawet trasy 50 - cio kilometrowe ). Wiem, że teraz muszę oszczędzać swoje serce. Ale jak bardzo? Na co mogę sobie pozwolić? Mateuszu, mam syna nastolatka z wada aortalną. Bez..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 25

.. ...się * przy okazji * operacji kardiochirurgicznych. U Ciebie, prawdopodobnie, potrzeban będzie ablacja przezskórna, tyle że na lepszym sprzęcie i przez bardziej doświadczonego lekarza. Jak by nie było, głowa do góry Witam wszystkich !!! Dawno mnie tu nie było .Jak sięczujecie ablowicze i..

Echo serca - Str. 16

.. ...echokardiograficznie wskazanie do operacji - taką wadę mozna opisac jako umiarkowana ( o istotnej wadzie mowimy przy gradiencie średnim powyżej 30mmHg )Tata choruje na tzw. stenoze aortalną . Warto poszukac dobrego kardiologa , pomyśleć o ewentualnej konsultacji kardiochirurgicznej 9..

Echo serca - Str. 18

.. ...przezskórną powinni zostać poddani operacji kardiochirurgicznej polegającej na całkowitej korekcji wady. Chorzy z ASD II po leczeniu inwazyjnym mogą prowadzić normalny tryb życia. Ciąża u kobiet z ASD II, zarówno przed korekcją, jak i po korekcji wady, nie jest przeciwwskazana, o ile nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...zamknięcie przezskórne z operacja kardiochirurgiczna , chocby dlatego ,ze z jedej i z drugiej strony sa pewne różnice w kwalifikacji. Jesli jest mozliwośc zamykania przezskórnego - to dobrze! Ja stoje z drugiej strony barykady ,ale zawsze trzeba rozważac metody mniej inwazyjne jesli jest..

Prywatna klinika kardiochirurgiczna wykonująca by-passy

.. ...zajmuja sie wykonywaniem operacji by - passow ? ile w przyblizeniu kosztuje taka operacja ? słyszałam że w Międzylesiu Nie masz co szukać.Zapraszam do Wrocławia do Szpitala Wojskowego. Super operatorzy z Zabrza, personel pielęgniarski wykształcony, całodzienna opieka rehabilitanta - no i..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...jak poważna jest taka operacja? Tato ma 66 lat. Chciałabym go pocieszyć. Co to jest ten śluzak? śluzak jest forma łagodnego ! nowotworu w sercu , najczęściej lokalizuje sie w lewym przedsionku. Operacyjne jego usunięcie wykonuje sie podczas operacji na otwartym sercu.Brzmi groznie,ale..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej wady? Basiu, serdecznie zapraszam na nasze forum : http://www.forumsercedziecka.org.pl/ Zwężenie ( stenoza..

Metoda Rossa a ciąza

.. Witam! jestem po 2 operacjach serca. VSD w wieku 11 lat i reoperacja metoda Rossa w wieku 23 lat. Obecnie mam 30 lat i bardzo chcialabym byc w ciazy. Poszukuje kobiet, ktore bedac po zabiegach kardiochirurgicznych urodzily dzieci. Interesuja mnie wszelkie informacje, jak czuly sie w czasie ciazy, czy musialy..

Klinika Kardiochirurgiczna w Katowicach na Ochojcu

.. ...na konsultację przed operacja bajpasów. Czy to dobry wybór ? Bardzo się o niego boję bo stan jest dość poważny - zwężenie istotne jest w pniu lewej tętnicy. Napiszcie jak to jest po tej operacji, czy bardzo ciężko, jak długo leży się w szpitalu. Co tylko przyjdzie Wam do głowy, co może..

Link do poradników po operacji zastawki i pomostowania

.. Http://poradnik2008.republika.pl/ Dzięki ponownej uprzejmości Romana pozwalam sobie wkleić link do strony gdzie mozna pobrać obydwa poradniki. Jednocześnie dzięki temu, że jeden z forumowiczów zwrócił mi uwagę na ksiązkowe wydanie Poradnika pacjenta kardiologicznego i kardiochirurgicznego - Ja i moje serce..

Tętniak IAS

.. ...farmakologiczne leczenie operacyjne ( kardiochirurgiczne ) przezskórne zamknięcie ubytku z zastosowaniem technik kardiologii interwencyjnej. * Źródło: http://www.polimed.com.pl/index.php?site=wady_serca Dziękuję bardzo za odpowiedź! Czy to oznacza, że jest to wada wrodzona? Pamiętam, że..

Klinika kardiochirurgiczna w Katowicach-Ochojecu

.. ...Katowicach. Tatko jest już po operacji, miał zrobione 5 pomostów ( bypassów ), jest przeszczęśliwy. Idąc na operację nie dowierzał, iż się obudzi a teraz jest po i traktuje to jakby dostał drugie życie, kolejną szanę. Pragnę z całego serca podziękować całej ekipie prof Wosia z II Kliniki..

Woda w płucach,

.. ...infekcja? Babcia jest po operacji czy jak? Opisz może jaki miała zabieg, bo ciężko stwierdzić. Jeśli miała operację to ponoć to normalne że woda gromadzi się w osierdziu, tylko że może w małej ilości i sama z niknie, a może też w większej i należy ją ściągnąć. Jeśli jest po zabiegu..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...rzadką i leczoną tylko operacyjnie. Nie znalazłam wątku poruszającego tego problemu. Chciałabym nawiązać kontakt z chorymi na tę trudną i rzadką chorobę. Być może jest ktoś,kogo problem dotyczy, kto chciałby porozmawiać, wymienić się doświadczeniem i sugestiami. Jestem po konsultacjach..

Szukam wesly1949.proszę o odpowiedz

.. ...do pana w sprawie tej operacji którą pan przeszedł w klinice kardiochirurgicznej w szczecinie czy operacja była przy całkowitym znieczuleniu i czy przy otwartym sercu.proszę o odpowiedz bo widziałam że bardzo był pan zadowolony z operacji odbytej w szczecinie.bo mój teściu potrzebuje..

Czy ktoś czeka na transplantację ?

.. ...bo sama jestem po 3 operacjach serca, a dwie ostanie miałam w wieku 17 lat. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się dawca serca dla Ciebie. Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), na którym znajdziesz dużo wsparcia, informacje o ośrodkach..