Po wszczepieniu rozrusznika

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. Wszczepienie stymulatora serca ( rozrusznika serca ) jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej..

Migotanie komór

.. ...defibrylatora ( ICD ). Jest to urządzenie podobne do rozrusznika, które rejestruje rytm serca i w razie wystąpienia migotania komór przeprowadza defibrylację za pomocą elektrody wszczepionej w mięsień sercowy...

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...niewydolność serca. Blok odnogi może również przejść w całkowity blok przedsionkowo - komorowy, którego wystąpienie jest stanem zagrożenia życia. W takich sytuacjach wyjściem jest wszczepienie rozrusznika serca...

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce nadkomorowych zaburzeń rytmu oraz ocenie wskazań do ewentualnych zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca...

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...pierwszego w dziejach wszczepienia rozrusznika serca, elektrycznego urządzenia, które obecnie reguluje rytm serca milionom ludzi na świecie, a w Polsce ponad 100 tys. osób. Tej pierwszej operacji dokonał 8 października 1958 r. szwedzki kardiochirurg dr Ake Senning w sztokholmskim..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 54

.. ...postaci koniecznosci wszczepienia rozrusznika po ablacji jest logiczne bo mozna przepalic niechcacy zbyt wiele ukladu przewodzacego,lekarze jednak chyba uwazaja bardzo zeby do tego nie dopuscic ale zawsze cos sie moze stac.Tylko ze ja do takich wnioskow doszlam dopiero dzis a przed..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...scenariuszu to koniecznosć wszczepienia rozrusznika jeżeli może mi Pan napisać jaki jest % tego ryzyka i czy mogą wystąpić inne powikłania po takim zabiegu u 11 - letniej dziewczynki to bardzo proszę serdecznie pozdrawiam ( córka ma rytm zatokowy z cechami preekscytacji komór WPW )..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 60

.. ...zdarzenia i w tym ew wszczepienie rozrusznika. ja mam taki rodzaj zaburzeń że wiem że na 99% po ablacji będe musiała mieć rozrusznik i dla tego zwlekam z zabiegiem. mi lekarze od razu powiedzieli co mnie czeka. ale mój przypadek jest trochę inny. witam szukam pomocy bo sama nie wiem co..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...sercowego i konieczność wszczepienia rozrusznika, przebicie worka osierdziowego, krwiaki, oderwanie się płytki miażdżycowej w trakcie wprowadzania elektrody, można o tym poczytać w fachowych książkach dla lekarzy ) . Ja też jestem w trakcie podejmowanie decyzji o zapisanie się na ablację..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...naczynia co spowoduje wszczepienie rorusznika. Strach mnie zjadł. Jestem na lekach, nie ma dnia żebym o tym nie myślała - muszę dojrzeć kolejny raz do tej decyzji. Może ktoś mi powie jak żyje się z rozrusznikiem po ablacji? nigdy nie zgadzaj sie na ablacje jest to wielkie ryzyko jezeli..

Echo serca - Str. 8

.. ...ojca - 82 lata, 1 rok po wszczepieniu rozrusznika. 3 lata temu miał badanie echa serca i było w górnych granicach normy. Teraz wyniki są takie: Hipokineza przegrody i koniuszka serca. Lewa kom. EDD 60 mm, ESD 42,5 mm, EF 35 - 38% Gr. ściany t. 9,2 mm Gr. przegrody międzykom. 10,4 mm Pr...

Echo serca - Str. 10

.. ...odpowiedź. Dzień dobry! Wszczepienie rozrusznika absolutnie nie wylucza zabiegu kardiochirurgicznego, pewnie mama ma migotanie przedsionkow z pauzamipowyżej 3 s , stad decyzja o wszczepieniu rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i bardzo dużo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 274

.. ...sie wpisac na liste do wszczepienia rozrusznika, inny lekarz kadriolog powiedział ze nie ma tak zle, owszem sa zaburzenia rytmu ale nie tragiczne. Ale jak usłyuszałam rozrusznik to normalnie kosmos, jak zasypiałam to prosiłam Boga zeby wstać mam dopiero 24 lata i tak sie boje..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...nie zdecydował sie na wszczepienie rozrusznika - może i dobrze, bo teraz uspokoiło się i występują tylko trzepotania przedsionków które niestety trudno wyłapać w Holterze i na EKG. Dopóki nie wyłapie się ich na zapisie to nie będzie ablacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia. witam chciałabym..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...nie jest uwarunkowane wszczepieniem rozrusznika9 choc bywa potrzebny ). Choroba najczęściej jest spowodowana choroba wieńcową ,ale takze nieleczonymi wadami serca oraz zapaleniem mięśnia serca ( i taki rokuje stosunkowo lepiej ). Temat rzeka ,ale dobry kardiolog , kontrola echo i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...ludzie z tą chorobą po wszczepieniu rozrusznika żyją wiele lat pod warunkiem oszczędnego trybu życia. unas też wszystko wskazywało że jest to zapalenie mięśnia sercowego.jaki rodzaj kardiomiopatii ma twój brat? bo są 3 rodzaje.z jakiej miejscowści pochodzisz, bo ja jestem z kielc. Brat..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...czy pan dr zaleci mi wszczepienie rozrusznika. Powiedzial mi jednak ze daje mi jeszcze 3 miesiace i zobaczymy co pokaze nastepne badanie. Bo moze sie poprawic moje serducho.. Takze podstawa to solidne badania a nie jakies ekg w przychodni ( nie chce nikogo obrazic ale warto dac pare zł..

Ablacja - Str. 11

.. ...takich które się końcżą wszczepienie rozrusznika...Z drugiej strony wiem jakie to życie w ciągłej obawie:( ja jeszcze opócztego mam tachykardię zatokową...ach...nie wiem ..nikt za Ciebie tu nie podejmie decyzji - ja narazie móię ablacji NIE!!!!!!ale moze za 7, 5 roku zmienię zdanie,..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...mnie kierował już na wszczepienie rozrusznika,wiec praktycznie przez 5 lat niewiedziałam na co choruje.Sądze ze najlepiej zapytac sie lekarza dokladnie.Pozdrawiam JA też cierpie a może lepiej cierpiałam na zespół wazowagalny typ 1 mieszany.Nie jest to najgorszy typ np. w mom przypadku..

Stymulator serca

.. ...juz drugiego dnia po wszczepieniu. Po kilku miesiacach zrobili mi flebografie ( badanie radiologiczne polegajace na badaniu przeplywu krwi przez zyly ) i wyszlo ze stymulator uciska na jedna z zyl. Po kilku dniach poprostu rozcieli i troche stymulator przesuneli. poki co jest ok. Pozdr..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca. acha - ok....tylko nadkomorowych? słuchajcie a czy prez miesiąc tachykardii może się zrobić kardiomiopatia...ja wariuję słuchajcie - nie przechodzi mi ta tachykardia......Nie wiem karmic dziecko czy barć leki - nawet nie wiecie jaka..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...lekarze zdecydowali się na wszczepienie, to myślę ( choć nie należy tym się kierować ) że mają rację, jest to urządzenie dość drogie ( w tysiącach ) i nie wszczepiają tego każdej osobie bez dokładnej diagnozy i rozeznania. Pyta pani jak się zyje ze stymulatorem? Hmmm Początki jak ze..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...lata jest juz 15 lat po wszczepieniu rozrusznika i ma sie dobrze tez wlasnie miala omdlenia, i bradykardie a ile zona ma pulsu, i cyz ma jesycye jakas wspolisteniejaca wade serca, pozdrowienia i glowa do gory Puls ma ok. 82 na minute, mierzony przy dobrym samopoczuciu, przed omdleniem..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...wtedy czekaloby mnie wszczepienie rozrusznika. Uzgodnilismy z doktorem, ze nie bedziemy ryzykowac. Zostalam poodlaczana, wyjeto koszulki z zyl, zalozono opatrunki, i przelozono mnie na lozko i podwieziono na erke. Po jakiejs godzinie odczulam bardzo niemile przyspieszenie rytmu serca, i..

Ablacja - gdzie robić?

.. ...niepowodzeniem w postaci wszczepienia rozrusznika,a to z uwagi na fakt,że jeżeli wypalą za dużo tej drogi przewodzącej impulsy w sercu,to muszą wszczepić stymulator,żeby serce biło. Ja miałam ablację robioną w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach - Ochojcu u dr Czerwińskiego...

Zespół tachy-brady

.. ...Mam nadzieję, że po wszczepieniu będę mogła w miarę normalnie żyć. Pozdrawiam... P.S. Mam pytanie - czy jest jakieś ograniczenie w * dźwiganiu ciężarów * ?!? Acha - wolną akcje serca mam zazwyczaj 32/ min i wtedy mdleję... witam u mnie obok tachy - brady stwierdzono zespół MAs - i na..

Blok komorowy u dzieci i wszczepienie rozrusznika

.. ...Stoimy oprzed decyzją o wszczepieniu tego rozrusznika 5 letniej dziewczynce i nie wiemy jaką podjąć decyzję!!! http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 zapytaj się na tym forum Witam. Dopiero dzisiaj znalazłam tę stronę, bo mam ten sam problem. Moja wnuczka jeszcze nie skończyła 3..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...kontrolnych. Dzięki wszczepieniu rozrusznika serca można cieszyć się pełnią życia. Można wykonywać codzienne zajęcia takie jak praca w domu i ogrodzie, kierować pojazdami mechanicznymi. Jednocze?nie należy pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Ich stosowanie nie grozi uszkodzeniem..

Wszczepienia rozrusznika serca

.. ...bardzo chory i potrzebuje wszczepienia rozrusznika serca.Na Ukrainie taka operacja kosztuje 4 tysiace EURO!!!Dlatego probuje dowiedziec sie z jakiegokolwiek zrodla,gdzie w Polsce jest mozliwosc zrobienia podobnej operacji i ile moze kosztowac dla nieubezpieczonej osoby?Czy jest mozliwosc..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca?

.. ...wskazówki.Mój tata jest 4 dni po wszczepieniu rozrusznika.Co mu wolno a co nie?Będę wdzięczna za jakieś wskazówki. na pewno nie wolno uprawiać sportów tzw kontaktowych ( chodzi o uderzenie w miejsce wszycia rozrusznika ) poza tym nic się w życiu nie zmienia oprócz kontroli początkowo..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...augmeridyn, odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21 listopada 2007r uzyskujac prawidlowa stymulacje ddd przebieg zabiegu nie powiklany .wtrakcie pobytu w szptalu na sali r wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...powanzna operacje np wszczepienie rozrusznika serca itd. Oczywiscie zabieg niesie za soba wiele powiklan do najczestrzych nalezy powiklanie zatorowo zakrzepowe to bo zabieg moze trwac od kilku do kilkunastu godzin zaleznie od tego jak szybko lekarze znajda zrodlo arytmii a jego efektem..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...zasłabnięć od czasu wszczepienia rozrusznika,ale wolałbym chyba to od tego co teraz przezywam. Może ktos ma podobny przypadek,moze udało mu się z tego jakoś wyjść,lub razem jakoś szybciej dojdziemy do tego. PS: trochę za bardzo sie rozpisałem nie w tym temacie.. pozdrawiam... i życzę..

Rozrusznik serca a wiek pacjenta

.. ...do wykonania zabiegu wszczepienia rozrusznika serca? Czeka mnie i mojego 78 letniego ojca powazna decyzja dotyczaca własnie wszczepienia rozrusznika.Moze możecie podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami,moze rowniez staliscie przed podjeciem takiej decyzji.Skierowanie mamy od..

Stymulator resynchronizujący CRT

.. ...wyznaczony termin na wszczepienie tego rozrusznika.Bardzo się martwimy z powodu braku informacji na ten temat - jak to działa jakie jest ewentualne zagrożenie oraz jakie przynosi korzyści. Lekarz zaproponował ten zabieg informując że za 2,3 miesiace może być już za późno. U taty pracuje..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...rozważa się możliwość wszczepienia rozrusznika. Dzieje się tak wtedy, gdy u chorego stwierdza się następujące objawy: utraty przytomności, zasłabnięcia, zawroty głowy, stopniowe lub nagłe pogorszenie sprawności fizycznej, szybkie i bardzo wolne bicie serca, przerwy w biciu. Po..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale się nie zgodziłam bo się boję negatywnych skutków. Po konsultacji z Panią profesor tejże poradni powiedziała mi żebym się jdnak jeszcze wstrzymała. Może jest ktoś taki jak ja? co prawda nie mam bloku ale mam cały czas tachykardię..

Co zamiast Clexane?

.. ...miałem 2 kardiowersje i wszczepienie rozrusznika . W połowie lipca czeka mnie jeszcze jedna kardiowersja. Cały czas daję sobie zastrzyki. Czasami ogólnie duże sińce ale do wytrzymania. Dwa lata temu miałem również clexane i potem acenokumarol ale miałem problem z utrzymaniem INR...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...przesłyszałam ), że wszczepienie rozrusznika eliminuje różne rodzaje arytmii, w tym migotanie przedsinków. Czy ktoś z forumowiczów słyszał o takiej metodzie leczenia. Do dedalek! Z tego co ja słyszałem rozruszniki połączone z defibrylatorem wszczepia się pacjentom, którzy mają zaburzenia..

Bisocard

.. ...dziwi mnie torche że po wszczepieniu rozrusznika po wykryciu bloku p - k i bradykardii teraz mi podają coś na spowolnienie akcji serca : ) hehe dziwne to dla mnie... jest dla mnie dośc uciążliwy ten lek, odczuwam ból w klatce dlatego go odstawiam... a na rozmowy z lekarzem musze czekać..

Jak żyć z rozrusznikiem serca? pierwsze tygodnie w pracy i w domu

.. ...Minął tydzień od zabiegu wszczepienia rozrusznik. Powodem był ten opisywany tu pęczek Hisa ( czyli awaria instalacji elektrycznej ) Poczytałem ile się dało znaleźć ale pozostały mi pytania na które nie znalazłem odpowiedzi. Proszę więc o podpowiedź. Kiedy będę już mógł jeżdzić samochodem..

Problemy w sercem, 17 lat

.. ...okazać, że nadajesz sie do wszczepienia rozrusznika. Tak czy inaczek zasuwaj do lekarza, bo jak nic z tym nie będziesz robił to kiedyś nie dotleni Ci mózgu i w najlepszym przypadku zostaniesz z głupim uśmiechem na twarzy. Powodzenia. Ależ ty znerwicowany jesteś, spokojnie bo jeszcze nie..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...stałej stymulacji serca ( wszczepienie rozrusznika ), wykonanie badania echokardiograficznego i zabezpieczenia pacjenta przez oddział intensywnej terapii kardiologicznej. - Zabieg ablacji jest poprzedzony badaniem elektrofizjologicznym podczas którego - na podstawie rejestrowanych..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...Zakwalifikowano mnie do wszczepienia rozrusznika serca. Mam obawy co do samopoczucia i sprawnosci zyciowej po wszczepieniu. Jestem osobą zywiolowa i dosyc sprawna. Proszę o rady czy poddac sie wszczepieniu. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Witam,mam 34 lat i wszczepiony defibrylator i żyję..

Rozrusznik serca - czy jest mi niezbędny?

.. ...zatrzymaniem akcji serca. Po wszczepieniu rozrusznika można jak najbardziej normalnie funkcjonować. Rozrusznik nie ma żadnego wpływu na tryb życia, można normalnie korzystać np z telefonu komórkowego. Dziekuje od 5 dni mam wszczepiony rozrusznik. Pozdrawiam Czy są rozruszniki bardziej..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...chorobie poddaje się wszczepieniu rozrusznika.Co do astmy to jak pamiętam miał ją zawsze,nie wiem nawet kto i kiedy to stwierdził.Do szpitala trafił głównie z powodu strasznych obrzęków nóg,przy tym bardzo spadł na wadze i był słaby.Rodzinny wysłał go na oddział płucny,i dopiero tam..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości

.. ...zakwalifikowanych do wszczepienia rozrusznika badz takich ktorzy juz go maja.Ja mam stymulator od roku i jesli ktos ma jakies pytania i 8351237watpliwosci to sluze pomoca: )Moje gg:8351237 i jak się z tym żyję? normalnie , a raczej dopowiedziałbym bezpieczniej ( mój mąż ( 44 lata )od 4..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 2

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam Wszystkich!!! Mam 23 lata i ustalony termin na wszczepienie rozrusznika na 3 lutego...Powoli przyzwyczajam się z tą myślą. Mam do Was..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...lezy sie w szpitalu po wszczepieniu rozrusznika? ile po wszczepieniudchodzi sie do siebie w sensie ze bedzie mozna juz calkiem normalnie funkcjonowac? .pytam bo mam male dziecko ktore trzeba dzwignac od czasu do czasu .do tego jestem leworeczna.latem chcialabym sie wybrac nad morze czy w..

Stymulator serca - co wolno a czego nie?

.. ...jakąś odpowiedż ,otóż po wszczepieniu rozrusznika jestem 2 tygodnie jak narazie czuje sie z nim nie najlepiej,od wszystkiego się odzwycziłem nie piję kawy,nie jeżdże samochodem pewnie to dziwne ale tak jest wszystkiego sie boję .puls mam 90 ponoć za wysoki .Jak długo trwa dochodzenie do..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...taki zabieg skończy się wszczepieniem rozrusznika do stałej stymulacji a to nie jest dobrym rozwiązaniem chyba że nie ma wyjścia. ja konsultowałam sie już u wielu ekarzy. co prawda mój mnie namawia do ablacji bo nie moge brac leków. ale uzgodniłam z nim że dopóki nie będę miała przerostu..

Koronografia w wieku 73 lat

.. ...rozrusznik serca. Tydzień po wszczepieniu rozrusznika dostała obrzęku płuc. Jej serce jest niewydolne. W październiku miała robioną koronografię, ale jednak lekarze nie zdołali jej założyć stentów. Było duże ryzyko. Miała mieć bajpasy, ale również lekarze orzekli, że nie kwalifikuje się..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...Teksasie,gdzie Wałęsa miał zabieg wszczepienia rozrusznika.U nas zrobili by mu w 1 tydzień.Marysiu - pozdrów mamę i dodaj jej otuchy od kogoś kto panicznie bał się nawet pobrania krwi,a teraz wraca do zdrowia po tak ciężkiej i skomplikowanej operacji. Mama wyszła ze szpitala. Koronografi..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...napisze. Pozdrowionka! Wszczepienie rozrusznika uratuje ci życie przy takim spadku tętna. nie masz na co czekać. Zabieg obecnie jest dość prosty, a aparat malutki. mój tato ma utrwalone migotanie przedsionków od 8 lat, wszczepiony rozrusznik, który wymieniał kilka tygodni temu ( mając..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam, moja mama ma niewydolnosć serca i miazdzycę. Tez ma mieć koronografie, by passy i rozrusznik. Zastawka też jest do wymiany. Jesy bardzo..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...opisać.Kiedys myslałam ze po wszczepieniu rozrusznika bedze zdrowa a jest odwrotnie przed wszczepieniem tracilam przytomnosć raz na jakiś czas ale pozatym zadnych innych problemów zdrowotnych a w tej chwili nie potrafie normalnie funkcionowac a przeciez mam małego synka i musze go..

Rozrusznik serca - jak długo?

.. ...rodzinny.Początki po wszczepieniu były naprawdę ciężkie i myślałam,że nigdy się nie przyzwyczaję,ale tłumaczyłam to sobie,że gdyby nie rozrusznik,to już by mnie nie było ( miałam blok a - v III stopnia ).Tylko czasami nie czuję się najlepiej,bo szybko się męczę i jest mi duszno,ale jakoś..

Praca kierowcy po wszczepieniu rozrusznika

.. ...tyg mam mieć zabieg wszczepienia rozrusznika. Czy ktoś wie, czy z wszczepionym rozrusznikiem można pracować jako zawodowy kierowca autobusów? i jak długo po zabiegu pozostaje się na zwolnieniu lekarskim?? czy po zrośnięciu się miejsca, gdzie było rościnane pozostaje duża blizna? i czy po..

Złożona wada serca u dziecka

.. ...jednej operacji czekamy na drugą zespolenie gllena i wszczepienie rozrusznika.Może macie jakieś informacje na temat tej wady o której jeszcze nie wiem chętnie posłucham z góry dziękuje za wszelke informacje..

Praca zawodowa po wszczepieniu rozrusznika

.. ...mogła pracowac zawodowo po wszczepieniu takie rozrusznika? no i jak bedzie wyglądało moje życie codzienne. Jakie są ograniczenia? Dodam jeszcze że jestem pracownikiem biurowym telekomunikacji polskiej i cały dzień spędzam przy komputerach monitorach telefonach komórkowych i innych..

Wszczepienie rozrusznika a Parkinson

.. ...Bezwzględne zalecenie lekarzy wszczepienie rozrusznika. Pytania: 1. Czy jest inna metoda leczenia poza w/w inwazyjną np.farmakologiczna? 2. Jakie zagrożenia mogą wiązać się z wszczepieniem w takim stanie ojcu rozrusznika. Bardzo proszę o odpowiedź. Powtorze to co slysze od kazdego kto ma..

Mam wszystkie objawy arytmii, za szybkie bicie, albo nierówne, tak się boję

.. ...życie 5 - 01 idę na wszczepienie rozrusznika,ale wiem ze wszystko się uda, bo robię to dla 3 dzieci( 2 niepełnosprawnych ) i schorowanych rodziców,więcej wiary w siebie po to są badania by spać spokojnie a nie mysleć czy umrę dziś czy za rok Witam - do umiejającej - moja droga Ty jesteś..

Zespół MAS - czy konieczny rozrusznik?

.. ...boję w styczniu idę na wszczepienie rozrusznika.Czy to konieczne?Sama wychowuję 3 dzieci w tym niepełnosprawne ,jak mam potem normalnie funkcjonować?Czy są jeszcze jakieś badania dla potwierdzenia iagnozy.Pomózcie proszę.Pozdrawiam Można jeszcze wprowadzić badanie elektrofizjologiczne..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190 - Str. 2

.. ...bo często kończą się wszczepieniem rozrusznika. Ale rozrusznik to nie kalectwo. Nawet za cene rozrusznika poszedłbym na ablacje. Abi ci porównała do migdałków, wyrostka czy zęba. Właśnie usunięcie zęba w statystykach wypada znacznie gorzej i też można zostać kaleką lub pożegnać się z tym..

Wszczepienie rozrusznika a praca elektryka

.. ...pracuję jako informatyk. Po wszczepieniu rozrusznika przez 4 lata pracowałem na centrali telefonicznej ( elektromechaniczna lata 80 * duże natężęnie pól elekromagnetycznych ). Nic się nie działo. Muszę jednak sprawiedliwie powiedzieć, że od 1985 roku bardzo uważałem i nie przytrafiło mi..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...zależy nasze życie. Samo wszczepienie to zabieg po którym wychodzi się ze szpitala na 3 dzień. Ja mam już 4. Wymiana następuje średnio co 7 lat. Da się żyć bez żadnych ograniczeń no chyba, że są inne choroby współistniejące. Do EVAMAGDA,doskonale Cie rozumiem.rozrusznik to..

Częstoskurcz nadkomorowy i ablacja

.. ...konsekwencje, takie jak np wszczepienie sztucznego rozrusznika... Bardzo chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie wygląda taki zabieg. Czy moje obawy są uzasadnione, czy niepotrzebnie się denerwuje? Dodam, iż sport ( ruch ) jest dla mnie bardzo ważny i gdybym już nigdy nim miał możliwości..

Strasznie szybkie tętno i kołatanie serca

.. ...ćwiczyłem/biegałem ale teraz jestem po wszczepieniu rozrusznika i mam musowa przerwę ale mam nadzieję na szybki powrót na bieżnię. Dziekuje za odpowiedz. Biegam od miesiaca. wczesniej moja kondycja byla marna. Nie pije napojow energetycznych ale tak sobie pomyslalam ze moze w ogole za..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 10

.. ...rezultacie skończyć wszczepieniem rozrusznika serca. No i trochę się podłamałam.. przede mną kolejny stres związany z następnym zabiegiem. Tym razem dodatkowy przepływ będą się starać wymrozić, ale muszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż w Polsce jest bardzo mało aparatów do wykonywania..

Spacery na mrozie po wszczepieniu rozrusznika serca

.. 6 pazdziernika wszczepiono mi rozrusznik serca czy mogę bez obawy wychodzić z psem na spacery w nadchodzące mrozy do jakiej temperatury nie bo pies zamarznie Debilny SOSO! Nic wiecej.... wcale nie debilny, przeciez takie pytanie powinno sie zdac lekarzowi a nie na forum dla laikow. Myślę, że rozrusznik jako..

Blok przedsionkowo-komorowy u 4-latka

.. ...jednorazowego badania Holterem w ciągu roku skoro synek jest bezojawowy to dlaczego go badaliście? Polecam forum serce dziecka: ) pediatra zwrócił uwage na zwolnioną akcję, zrobił ekg i skierował na prokocim,..

Rozrusznik serca-komplikacje

.. ...dwa dni temu zabieg wszczepienia rozrusznika serca. Dużo o tym czytałam i raczej nie powinny występować żadne powikłania. Jednak babcia ma wewnętrzną gorączkę. Czy to normalne? Czy to zagraża jej życiu? Dziś przenoszą ją do innego szpitala, aby wszczepić jeszcze jakiś wężyk. Może mi to..

Czy jest mozliwosc zakupu w Polsce rozrusznika serca ?

.. ...lekarza zlecającego wszczepienie rozrusznika.Bycv może za opłatą termin będzie krótszy - chociaż terminy są zależne od stanu chorego. Nie sadzę, żeby można kupic rozrusznik,a wszcsepiac go trzeba w szpitalu...

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...podobne problemy po wszczepieniu, rozne mocniejsze bicia itp, ale z czasem przeszlo, na kontroli dodatkowo zawsze wybadaja czy wszystko dziala ok, pozdrawiam Witam, ja mam juz od prawie 4 miesiecy wszczepiony rozrusznik. Lekarze podczas operacji przecieli nerw prowadzacy impulsy do..